Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 05. 17. 06:32
Előzmény: #319518  don_king
#319519
Feleslegesen írsz marhaságokat , már ne is vedd zokon! 
don_king
don_king 2022. 05. 17. 06:12
Előzmény: #319517  Törölt felhasználó
#319518
Feleslegesen vitáztok. Olajembargó lesz. Nem kell Orbán beleegyezése. Sőt! Jobb is így az Eunak (sajnos!). A vezetékeket felrobbantják! Probléma megoldva. Nem lesz olaj!
Törölt felhasználó 2022. 05. 17. 05:54
Előzmény: #319512  Mozli
#319517
Igen , egyetértek veled! Morálisan UKR mellett állok, elítélem Putyin elmebeteg agresszióját, saját népét is írtja, de az Ukránok agresszív, követelő politikája is kezd ellenszenves lenni! Litván külügyminiszter is hallatta hangját:" el kell zárni a gázt a Magyaroknak és megoldódik a probléma" utalt e kedves ember a szankciós megoldásra! Innen üzenem: menj te a jó édes a....ba, nem hiszem ,hogy eljut hozzá. Az ilyen politikai bekiabálásokra utaltam melyeknek semmilyen gazdasági alapja nincs. Akik hazánkban ezen hangadók véleményéből azt a következtetést vonják le, hogy a kormány kekeckedő magatartása majd retorziókat fog eredményezni országunknak és el kell fogadni az unió által diktált feltételeket az olaj szankció terén, tényleg nem tudom mit várnak saját jövőjüktől?!  Komolyan úgy látják, hogy embargó kérdésben az eu ténylegesen átgondolta Magyarország helyzetét és a várható gazdasági következményeket? Ne legyünk már ennyire beszariak, legyünk Franciásan nemzeti öntudatosak azon kérdésekben ami húsbavágóan érinti társadalmunkat! És legyünk ugyan ennyire határozottak a jogállamisági és korrupciós kérdésekben amiben Orbánt kell számonkérni! Igen is csatlakozzon az eu ügyészséghez, teljesítse a jogállamisági eu-s feltételeket! Úgy látom , hogy nálunk csak fekete vagy fehér létezik és sokan nem akarnak szelektálni az ügyekben pedig ez lehet a helyes irány szerintem.
porond
porond 2022. 05. 17. 05:15
Előzmény: #319515  Mozli
#319516
Igen, amcsik sem fizetnek egy petákot bele, meg az ukránok sem.Azt ők "irányítjákák"az egész balhét.
Mozli
Mozli 2022. 05. 17. 05:10
Előzmény: #319514  Mozli
#319515
Itt a lényeg,hogy egyetlen pénzbeli forrása van  brüsszelnek.A unios tagországok befizetése és slussz!!!!!!!!!!!!!
Mozli
Mozli 2022. 05. 17. 05:04
Előzmény: #319513  Mozli
#319514
Érdekes azért,  eus tag magyarországnak, aki befizet a brüsszeli kasszába,jogállamisági vizsgálódás okán, pénzeket tart vissza,ukrajnának akinek köze nincs a tagsághoz, meg írdatlan mennyiségű pézeket ad oda pl.fegyvevásárlásra.Ezzel akarva vagy akaratlanúl magyarország is hozzájárúl az ukrán szabadságharchoz,hísz ebben a brüsszel által eltékozolt vagyonban a tagállami befizetésekben ott van hazánk befizetése is.Brüsszel a tagállamoktól beszedett sarcból tud csak tékozolni.Egy rohadt csődtömeg intézményi rendszer, egy hozzá nem értő korrupt "vezetéssel".
Mozli
Mozli 2022. 05. 17. 04:49
Előzmény: #319512  Mozli
#319513
Mellesleg union kiviliek diktálnak ennek a rakat brüsszeli  pojácáknak.
Mozli
Mozli 2022. 05. 17. 04:45
#319512
"Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter - aki vendégként részt vett az ülés egy részén - a tanácskozás végén adott nyilatkozatában azt monda, az Európai Uniónak le kell állítania az orosz olaj- és gázimportot, különben azt kockáztatja, hogy kétszer fizeti meg az ukrajnai háború költségeit"A pofám leszakad, azért ettől a komolytalan,zsaroló társaságtól úgy ámblokk!
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 22:45
Előzmény: #319489  zintan
#319511
Ne haragudj, de úgy nézz ki , hogy nem Szijjártó az aki a NATO bővítést vétózza.
https://hvg.hu/vilag/20220516_erdogan_svedorszag_finnorszag_nato_csatlakozas?s=hk
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 22:32
#319510
"A tanácskozást vezető Josep Borrell EU-s külügyi főképviselő azt mondta a megbeszélés után, hogy hétfőn pontosan felmérték a magyar igényeket, és a következő egy-két hétben ennek megfelelően folytatódnak az egyeztetések. A Bizottság feltehetően új ajánlattal áll elő, amelyet a tagállamok nagykövetei vitatnak majd meg, hogy kiderüljön, a többeik számára is elfogadhatók-e a kivételek és kedvezmények, amelyekket a budapesti kormányt akarják meggyőzni.Eddig minden érintett bizottsági tisztviselő tagadta, hogy az ajánlat része lehet a Magyarország előtt befagyasztott újjáépítési alap feloldása, vagy a feltételességi mechanizmus leállítása. Ugyanakkor a magyar kormány a sérelmei sorolásakor ezekre is szokott hivatkozni, jelezve, hogy ha befagyasztják a támogatásokat, akkor pláne nem bírja ki az ország az olajembargóban való közreműködést.Az ülésen Magyarországot képviselő Szijjártó Péter arról adott ki közleményt, hogy a legjobb az lenne, ha a vezetéken szállított orosz olajra egyáltalán nem vetnének ki szankciót. Erről a lehetőségről viszont Borrell nem beszélt, csak arról, hogy fel kell mérni, hogy mekkora anyagi és technikai gondot jelent az orosz olaj kiesése Magyarországnak.Illetve arra is figyelmeztetett, hogy értelemszerűen a kivetőknek is fájnak a szankciók, hiszen háború dúl, ahol mindenki elszenved károkat. Az élelmiszer és az energia ára az egész világon emelkedik, de ennek a fő oka nem a szankciós politika, hanem az orosz agresszió szerinte. Szijjártó viszont így fogalmazott: "Nem a magyar emberek okozták ezt a háborút, a magyar emberek nem hibáztathatók ezért a háborúért, ezért senki nem várhatja, hogy a magyar emberek fizessék meg az árát ennek a háborúnak."Borrell szerint Szijjártó nem vetett fel politikai érvet az olajszankcióval szemben, kizárólag technológiai problémákra (a százhalombattai finomító átállítása és az Adria olajvezeték kapacitásának bővítése), és gazdasági gondokra (az emelkedő üzemanyagárak növelik az inflációt) hivatkozva kért további kedvezményeket Magyarország számára.Borrell nem tudta megjósolni, hogy mennyi idő alatt lehet a magyaroknak olyan ajánlatot tenni, amit a többi tagállam is elfogad, talán egy - két hétre lehet szükség, fogalmazott. Az ülés után a holland külügyminiszter azt remélte, hogy egy hét is elég lesz."   444.hu
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 22:29
Előzmény: #319505  Törölt felhasználó
#319509
igy kicsit maskepp hangzik
köszönöm hogy leirtad
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 22:21
Előzmény: #319489  zintan
#319508
Sajnálom, hogy te is átvetted a média és fórum, stb. alaptalan magyarázatát. Portfolió mai cikkének címe: 15mrd EUR-ért mondana le a kormány a az embargó vétóról.....egészen felháborító állítás, senki nem mondott ilyet. Portfolió folyamatosan támadja az orosz olaj és Mol kérdéskört miközben azt az OTP-t emeli az egekbe amelyik Oroszországban rendelkezik kitettségekkel , nem hallottam igényét a szaksajtónak,hogy követelné Csányitól az azonnali kivonulást a térségből!!!!! Tárgyilagosság és embargó okán jeleztem. Szerintem maradjon Csányi amíg úgy látja megéri.
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 22:00
#319507
A kőolaj árában bekövetkezett fordulat azután következett be, hogy Abdulaziz bin Szalmán, Szaúd-Arábia energiaügyi minisztere azt mondta, hogy az Egyesült Államokban és máshol a finomítói kapacitások hiánya azt jelenti, hogy a benzin és más olajtermékek drágák maradnak, még akkor is, ha az exportőrök több nyersolajat pumpálnak. Nincs a jelenlegi keresletnek és a nyári kereslet elvárásainak megfelelő finomítói kapacitás" - mondta Abdulaziz hétfőn a Bloomberg által egy bahreini energiakonferenciáról nyilatkozva.Kijelentését Mohammed Bin Khalifa Bin Ahmed sejk, Bahrein olajminisztere is megerősítette. „Nincs új kapacitás” – mondta Sheikh Mohammed ugyanazon az eseményen. "Még ha több nyersolajat is termelsz, nincs rá kereslet, nincs több finomító."
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 21:56
#319506
Brent 114 usd!!! Opec állítja, hogy a nyári csúcsszezon előtt tartósan magas olajárakkal kell számolni, mert a  pandémia alatt leállított finomítók hiányoznak a rendszerből és emiatt a kereslet -kínálat felborult. Nincs a jelenlegi és nyári kereslethez megfelelő finomítói kapacitás!!!!  Lehet gondolkozni az eu olaj embargó további hatásairól, kb.140usd Brent árral számolva könnyen az 1000,-Ft közelébe kerülhetne az üzemanyag árazása.  
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 21:41
Előzmény: #319491  pomperj
#319505
Sajnálom, hogy értelmes emberek is érdekből vezérelten magyarázzák félre a kijelentéseket! Szijjártó nem kért 15-18mrd EUR-t  az uniótól, hanem egy teljes Magyar energia szektor átalakításra és alternatív technológiák kialakítására utalt ami nyilván sok év alatt valósulhatna meg és szerinte ennyibe kerülhet. Arra kérte az uniót, hogy dolgozzon ki egy javaslat tervet ami ezen átalakításokat bemutatja ( szigetelési programoktól kezdve az alternatív energia kiépítésére ) , megvalósítási hatástanulmányt készítsenek a költségek forrásairól vagy megelőzési lehetőségeiről!  Egyszerűen nem értem ezt a tudatos uszítást, miért jó ez nektek, ha csak nem az árfolyammal akartok játszani. Semmi alapja - kétszer néztem meg a hivatalos tájékoztatót - annak, hogy kért volna Szijjártó ennyi pénzt, bemutatta, hogy szerinte csak a hosszú távú következmények ennyibe kerülnének! Rövid távú -azonnali hatások - kb. 280mrd forintba kerülne és ezt senki nem vitatta még az unió részéről!!! ( 750-800m EUR ) ezen összeget el tudom képzelni, hogy kérték a függetlenedés költségeinek fedezésére, de még ez sem hivatalos .  Sajnálom továbbá, hogy lényeges kérdéseket simán figyelmen kívül hagytok: pl.  márciusban az uniós miniszterek egységes döntést hoztak, hogy 2027 év végéig vállalják az Orosz energiától való függetlenséget.  Ezt az egységes határozatot egyeztetések nélkül teljesen átírták úgy, hogy Ursula von der Leyen a szankciós csomag bejelentésekor még azt sem volt hajlandó kijelenteni, hogy hazánknak adnak 1 év türelmi időt! Tehát volt egy határozat ahol minden tagállam levezette igényeit és ezek mentén határozták meg a 2027 év végi dátumot. Nézzük egy másik szempontot: alternatív olaj beszerzésünk Horvátországból megoldható a jelenlegi csővezetéken aminek viszont a kapacitása lényegesen kisebb mint a jelenlegi csővezeték kapacitása így fejlesztéseket igényel. Van egy igen kellemetlen bibi az elvvel: a vezeték nem a Mol tulajdona, Horvátország területén megy keresztül, ismerve a két ország MOL/INA jelenleg is tartó peres ügyeit, ki garantálja, hogy ezen csővezeték fejlesztése megvalósulhat, mi érdeke lenne a horvátoknak a Molt fejleszteni ( tranzit költségeket az egekbe emelnék ami megint csak áremelést idézne elő ), ki fizetné ezen költségeket? Horvátok? miért, nekik nem érdekük beleölni 200m eurót, hazánk fizesse? de akkor kinek a tulajdona lesz, ki tárgyalna egy olyan féllel aki a Molt ki akarja túrni, de kivásárolni fillérekért akarja? ezer kérdés ami persze megoldható akár eu-s közvetítésekkel, de egy biztos: magas tranzit díjat kérnének a Horvátok ez tuti, ami megint csak drágítja az üzemanyag árakat. Pomperj tőled sem láttam energetikai levezetést számokkal,hogy mennyibe kerülne hazánknak az orosz olajtól függetlenedés? Rövid és hosszú távon egyaránt. Orbán nem a 15-18mrd euró hiánya okán nem szavazza meg az embargót - ez nagyon valótlan  állítás,mert ez hosszú távú következmény kb. 5-10 év  - hanem az azonnali vagy 1-2 éven belül jelentkező gazdasági hatások és költségek okán. Érdekes a Magyar ellenzék vagy kritikusok még ezt is kifogásolják miközben az eu részéről a rövid távú forrás igényeket nem kritizálták és nem mondták azt, hogy jogtalan követelés. Politikailag nem tudják egyesek elfogadni, ezért megy a mellébeszélés. Sajnálom Pomperj , hogy ennyire megtévesztetted egyesek nézőpontját, ezt nem tartom elfogadhatónak még eme fórumon sem.  Értelmes embernek tartalak, légyszíves gondold át vagy nézd meg a hivatalos 30 perces tájékoztatót, mutasd meg hol és mikor kért 15-18mrd-t Szijjártó?!  Mivel a rövid távú forrásokra és a technológia váltásra sem kaptunk alternatív javaslatot az eutól ezért a parttalan helyzetet szeretné a kormány feloldani: maradjon a vezetékes szállítás szankció mentes, szerintem ez egy értelmes javaslat a jelen körülményekre. Értelmes,, mert a szankciók célját sem befolyásolja hiszen az eu összes orosz olaj importjából 6-10 % amit hazánk és Szlovákia vásárol tehát érdemben egy mentesség nem befolyásolja az eredeti szankciós célokat. Természetesen az is csúsztatás, hogy ezen esetben a függetlenedést nem valósítaná meg a kormány, ez nem igaz, hiszen a Mol maga is 7-8 év alatt foglalkozott ezen kérdéssel és megvalósított egy 30-35%-os függetlenedést.  Szvsz. nem szabad teljesen átesni a ló túlsó oldalára azaz  alternatív beszerzésekre fejlesztéseket meg kell valósítani, de úgy, hogy a jelenlegit is meg kell tartani. Alapvető probléma, hogy Putyinból indul ki egyesek negatív szemlélete, ki tudja mi lesz 6 hónap múlva???  Milyen érv az , hogy ezen diktatúra örökre fennmarad Oroszországban? 
hocus-opus 2022. 05. 16. 21:34
Előzmény: #319503  pomperj
#319504
Nem valószínű, hogy mi finanszírozzuk. Akkor marad a jelenlegi helyzet, azaz kapjuk továbbra is az orosz olajat, ami a ukr-rus háború előtti EU-s import kB. 5,5%-a(szlovákiával együtt, mert ugye ott is a mol finomít). 
pomperj
pomperj 2022. 05. 16. 20:54
Előzmény: #319500  hocus-opus
#319503
AHA.
Es akkor majd cserebe mi finanszirozzuk mondjuk Nemetorszag energiaszerkezeti modernizaciojat?
Ha nekik dolguk a mienket finanszirzni, akkor a mi dolgunk az oveket?
Az ugy 10x annyi, mint a  15-18Mrd.    Hajra magyarok!
Researcher
Researcher 2022. 05. 16. 20:51
Előzmény: #319500  hocus-opus
#319502
Igen , pontosan erről van szó! És nem másról! 
hocus-opus 2022. 05. 16. 20:44
Előzmény: #319500  hocus-opus
#319501
500-700 milla $

friss hírek További hírek