Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Stalker 2021. 07. 21. 09:37
#283540
Coinok is zöldek, még szerencse hogy kb együtt vonulnak..
pecaman
pecaman 2021. 07. 21. 09:32
#283539
Brent,zöld!
pecaman
pecaman 2021. 07. 21. 09:29
#283538
2330!!
asphalt
asphalt 2021. 07. 21. 09:22
Előzmény: #283532  Pistike12
#283537
Nekem is sok ismerősöm coinozik és kezdett tőzsdézni, ez nem újdonság amúgy; az emberek rákapnak az emelkedések alatt, amikor szinte bármibe fektetnek, csak a nyerő jön. Aztán amikor lefordul minden, medvepiac lesz, vagy csak elkezd komolyabb hullámokat produkálni a piac, akkor előjönnek a hiányosságok: stratégia vagy kereskedési terv hiánya, pozícióméret rossz megválasztása (full tőkével full kockázatos instrumentumokban), mentális vagy technikai stop használatának hiánya, diverzifikálás hiánya, alapvető pénzügyi ismeretek hiánya, TA / funda elemzésről nem tud semmit, nincs célár, stb. Van ismerősöm, aki a fél vagyonát nullázta le úgy, hogy előtte való napokban hívott, hány milliót keresett, és én mekkora hülye vagyok, hogy nem hallgattam rá... Hát ja. Én nem még csak nem is dupláztam az elmúlt években semmiben, mastert is nagyon korán adtam el, de a tőkém így is jelentős pluszban van, ő meg még sokan mások meg feleztek-harmadoltak. Szóval nem irigylem senkitől a nyerőt, csak nulla tudással kódolva van a bukás. 
Törölt felhasználó 2021. 07. 21. 09:15
Előzmény: #283529  Pistike12
#283536
egyáltalán nem értek egyet evvel....csőlátás
Törölt felhasználó 2021. 07. 21. 09:14
Előzmény: #283532  Pistike12
#283535
ennek semmi köze ahoz ami az alap tétel: miért volt esés a piacon?    te mást írtál hétvégén...ennyi
pecaman
pecaman 2021. 07. 21. 09:13
#283534
2326
csillpeti 2021. 07. 21. 09:13
#283533
ALL IN
Pistike12 2021. 07. 21. 09:07
Előzmény: #283527  Törölt felhasználó
#283532
Varjal csak. Negativ hirek=eses. Csak rovidebben irtam:) nezd meg mi esett eloszor majd masodszor es harmadszor  Az olaj az olajcegek es a bankpapirok közül. Te ugy hiszed hogy barmifele realitas vagy megalapozottsag van a qek ota a piacon? Ha ige tevedsz. Baszki 60e usd volt egy BTC... Tehat a semmi ert 60e usdt:) a nem tul kvalifikalt ismeroseim jo resze elkezdett reszvenyezni meg coinozni es a youtuberek elemzeseit nezegetve helyezi el a tetjeit. En mondjuk  oktober ota duplaztam mig ok 3-4xztek... Ebbol jottem ra hogy kicsit atalakult a vilag:)
Ja es a normalitas Mon: Zudhitel 2.5% fix az allamtol ugy hogy 5%ert adok neki kölcsön:) esetleg kerdes? 
pecaman
pecaman 2021. 07. 21. 09:06
#283531
2322
pecaman
pecaman 2021. 07. 21. 09:00
#283530
Nyito 2314
Pistike12 2021. 07. 21. 08:57
Előzmény: #283526  Pistike12
#283529
Tudod az a durva hogy beirtam hogy hetfo szar nap lesz es jottek a szakértői idezetek:) majd beirom hogy kicsi visszapatt lesz kedden. Mind a ketto talalat. Meg regebben az alapitvanyos mokanal beirtam hogy nem lesz sok pezsgo a molnal sokaig akkor is ez volt a reakcio. Igy feltetelezem hogy vagy hivokkel vagy csak reszvenyre ahitozok a jelen levok többsége.
Plusz azert elegge megfontolando kozeptavon gondolkozva dobni az olajcegeket mert ez a megallapodas oldalazast okoz jo esellyel. Ha beut a delta az meg nem segit az ahitott orgazmuson. 
Tehat inkabb rosszak mar a kilatasok egy brutal szarnyalas utan. Igy erdemes lehet realizalni szerintem. Akkor lett volna nagy perspektiva meg ha tartjak a korlatozast es realerteken utoleretik az uzemanyag arat ami a beka segge alatt van a tobbi termekhez es a vasarloerohoz képest 
Törölt felhasználó 2021. 07. 21. 08:55
Előzmény: #283526  Pistike12
#283527
akkor csak neked!
Erste kommentárA ma reggeli újságok egytől egyig arról számolnak be, hogy az elmúlt két nap részvénypiaci csökkenése a gazdasági lassulásnak, a delta variáns terjedésének, és az inflációs félelmeknek köszönhető. A valóság azonban messze áll ezen állításoktól. Amerika gazdasága valóban lassul, a Bloomberg elemzői konszenzusa szerint a második negyedéves 9%-os növekedés az év utolsó negyedévére 5,2%-ra csökkenhet, 2022-ben pedig „csupán” 4,2%-kal emelkedhet a reál GDP értéke. Fontos észrevenni, hogy Amerika hosszútávú növekedése 2% körül van, vagyis az újságok szerint félelmet keltő „lassulás” továbbra is messze potenciál feletti növekedést jelent! Nagy valószínűséggel az elmúlt hónapok során az amerikai GDP új csúcsra emelkedett, az év második felében a kibocsátási rés pedig ismét pozitívvá válhat, így a várható lassulás aligha fog problémához vezetni a kereslet szempontjából. A delta variáns okozhat problémát a világ azon országaiban, ahol továbbra is alacsony az átoltottság, Amerika és Nyugat Európa azonban nem tartoznak ebbe a kategóriába. Ahogy tegnap is írtunk róla, Málta és az Egyesült Királyság példája azt mutatja, hogy nincs ok aggódni a delta variáns miatt. Mivel az amerikai gazdaság a belső fogyasztáson alapszik, így a feltörekvő piacok lassulása a delta variáns végett feltehetően csak enyhe hatással jár Amerika tekintetében. Végezetül az inflációs félelmek teljesen jogosak lennének, a piaci mozgások azonban aligha mutatnak bármi aggodalmat a befektetők részéről az infláció kapcsán. A hosszú kötvényhozamok 5 hónapos mélypontra estek, a kamatemelési várakozások jelentősen csökkentek, az olaj pedig több mint 7%-ot esett a tegnapi kereskedés során. Mi áll akkor a kétnapos korrekció mögött, ha nem ezen faktorok? A válasz rendkívül egyszerű. Az amerikai részvénypiac gyakorlatilag szögegyenes emelkedést produkált az elmúlt hónapok során, miközben a befektetők részvénysúlya több éves (vagy egyes becslések alapján évtizedes) csúcsra emelkedett. Több mint 175 kereskedési nap telt el az utolsó 5%-os korrekció óta, aminél hosszabb intervallum 1996-tól kezdődően csak kétszer fordult elő. 2015 augusztusában és 2018 januárban, amit követően napok alatt mindkét esetben több mint 10%-ot csökkent az S&P 500 Index értéke. A gazdasági kilátások jelen esetben azonban sokkal pozitívabbak, mint az említett két precedens, így egyáltalán nem biztos, hogy most is látunk egy 10%-os korrekciót. Ugyanakkor az értékeltség sokkal extrémebb szintekre ugrott, így nem zárhatjuk ki, hogy a korrekció tovább folytatódik.Emelkednek az esetszámok AmerikábanErős csökkenéssel indult a hét az amerikai részvénypiacon, az S&P 500 Index 1,6%-os veszteséget szenvedett a hét első kereskedési napján.
A delta variáns gyors terjedésének köszönhetően a napi új fertőzöttek 7 napos mozgó átlaga 35 ezer főre emelkedett Amerikában, amire május közepe óta nem volt példa.
Amerikában folytatódik a gyorsjelentési szezon, és ma olyan cégek jelentenek, mint a Netflix, illetve a Phillip Morris.
Az Apple eltolja az irodába való visszatérést legalább egy hónappal októberre, miután növekednek a fertőzöttek számai. Az Apple az egyik első amerikai vállalat, aki eltolta a visszatérési tervét, miután a Covid-19 még mindig a nyakunkon van. Ugyan az amerikai lakosok fele már be van oltva, még így is többen halnak meg a vírusban, mint ha a gyilkosságban, autóbalesetben és az influenzában elhunyt embereket összeadnánk.Ázsia folytatja az eséstÁzsiában folytatódott a részvények esése. A japán Nikkei 225 index 0,8%-ot esett, a Shanghai Composite index 0,5%-kal kereskedik lejjeb, illetve a Hang Seng index 1,2%-kal esett.
Kína változatlanul hagyta az egyéves irányadó kamatát 3,85%-on. Több elemző 5 bázispontos csökkenést várt, miután a PBOC levágta a bankok szükséges tartalékrátáját.
Japánban a fogyasztói árak - a friss ételeket kivéve - 0,2%-ot emelkedtek júniusban éves alapon emelkedve, miután az energia árak stabilizálódtak. A növekedés megegyezett az elemzői várakozásokkal.
Pistike12 2021. 07. 21. 08:44
Előzmény: #283523  Törölt felhasználó
#283526
"megírtuk már, hogy az olaj ár csökkenése nem..." Szabadon, Tőled :) 
Biztos a többes számból ugyanugy tévesen kovetkeztettem mint mindazon csekély összefüggésbol hogy az olajar es az olajcegek kozott van némi kapcsolat😀
Mar leirtam hogy a szoftveres kereskedes az oka szerintem. A melyebb miertet lehet kutatni csak felesleges mert nem az mozgatja az arfolyamot hanem a feluletes hírek kb meg a penznyomda. 
Zöldbéla
Zöldbéla 2021. 07. 21. 08:37
#283525
Jó reggelt, eredményes kereskedést!
pecaman
pecaman 2021. 07. 21. 08:32
#283524
Indi 2314
Törölt felhasználó 2021. 07. 21. 08:29
Előzmény: #283511  Pistike12
#283523
ezeket nem én írtam így ne nekem címezze! Illik hitelesen idézni,ha nekem ír! 
76usd olajárból indul ki? na itt a hibapont,mert a megállapodás hiánya okán emelkedett erre a szintre és csak a valós tény alapján korrigált vissza....70usd környékére ami egyébként még mindig magas az elmúlt éveket nézve.......ezen szinteken stabilizálódik és várja a kereslet -kínálat alakulását és a covid delta hatását...... 
persze amit kifejezetten önnek írtam  arra nem válaszolt.....  miért van pánik a piacokon? és miért  korrigált vissza ilyen gyorsan???   nem a kitermelés növelésétől..aki ezt nem látja annak csőlátása van.....
ettől lehet vinnyognia, megértem.....   tehát esés volt, vissza korrekció tegnap volt, de nem azért amit állít melldöngetve...egyébként sem  szimpatikus a na én megmondtam  stílus számomra...főleg ,ha még igaztalan is....     egyebekben is illik a valós tényeket közölni: nem 76usd ről esett hanem 73usd volt a megállapodáskor..... és egyetértek azokkal akik azt állítják,hogy a OPEC megállapodás egyensúlyt teremt a kereslet-kínálat jelenlegi kereskedelmében. Ami a Molt illeti kifejezetten nagy para veszi körbe mely teljesen alaptalan....eleve a covid miatt a legnagyobbat esett blue chip , e covid nélkül már magasabb szinteken lenne az árazás.....aki ezt nem akarja látni avval kár vitatkozni..... Mol nem a kitermelés okán esett, eleve 40-60usd olajárral tervezett éves profit felett vagyunk jóval, a petrolkémiai árrések rekordon a finomítói árrések 2019 évihez közelítenek és a fogyasztás is elérte vagy meghaladta a covid előtti szinteket. ezek mind tény adatok........
Pistike12 2021. 07. 21. 08:14
Előzmény: #283514  Donqatto
#283522
Varjal varjal. A negativ hangulat keltese a forumon vefolyasolja az arat😀😀😀 vuduvuduvudu. Esotancot nyomszvl azert? De elotte azert nezd mar vegig az elmult 20 ev olajarait hogy a 70 usd mennyire magas vagy epp alacsony es keress osszefuggest a 2014es nagy QE-vel is:) 
saladin
saladin 2021. 07. 21. 08:14
Előzmény: #283520  saladin
#283521
Ha már a mastert "lefékeztem".

friss hírek További hírek