Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 18. 01:06
Előzmény: #263879  Törölt felhasználó
#263880
ebben az esetben természetesen....
Törölt felhasználó 2021. 02. 18. 00:23
Előzmény: #263877  Törölt felhasználó
#263879
Nyilván az osztalék a fent beragadtak részére eredményesebb
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 23:25
Előzmény: #263875  Stalker
#263878
Vigyék
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 23:25
Előzmény: #263871  casual
#263877
Csak annyit tennék hozzá, hogy pénteken amennyiben tévedtem el fogom ismerni, hogy te láttad helyesen! Osztalék akár még lehet is, de nagyon sokan sokat kerestek az srv. hatással! Gyanítom többet,mint az osztalékkal lehetne.... elfogadom,mindenki maga dönt ebben is.....
drugics14 2021. 02. 17. 23:23
#263876
Miért és meddig esik a Tesla? Mi a fene történt? Shortolják? 
Stalker 2021. 02. 17. 23:11
Előzmény: #263874  Törölt felhasználó
#263875

Mit mozgatnak? Itt szaroznak hetek óta 2200-2300 között ez minden csak nem mozgás.
Akkor vigyék le a vérbe megint 1600 ig ennél a mostaninál az is jobb lenne
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 22:23
#263874
Micsoda perpatvar van itt. Igazi tüzes hangulat. Hát van tét:) vagy fel vagy le :D
Jol meg mozgatják mollyt. Mire kezdem magam meggyőzni h tévedek beomlik:) ejnye
casual 2021. 02. 17. 22:17
Előzmény: #263871  casual
#263873
Ja, és nem megkerülöm a választ. Páran már tudják, hogy kb. mindenről is van statisztikám. Néha elragadtatom magamat és megosztom némelyiket, mert nehezen fogadom el, hogy ez nem az a fórum, ahol erre valódi igény van. De ez tényleg nem az. Mert amikor sok számot hoztam ide, akkor jött a mantra: emelkednie kell, mert már sokat esett vagy 5-6-10 zöld gyertya, most már jön a piros... Ez mindig könnyebb, mint elvégezni a házi feladatot. Sajnálom, hogy magadra vetted, egyszerűen csak te voltál az utolsó, akinek épp írtam.
 
Zoli topikja talán az a hely lesz. De ha nem, akkor majd kéretlenül szemetelem tele, ahogy időm engedi. :) Mert nálam eléggé hullámzó, időszakos a fórum jelenlét.
casual 2021. 02. 17. 22:11
Előzmény: #263862  zolifiazoli
#263872
Nem lehet, de törekedni kell. Ember vagyok, nem robot, de törekszem érzelemmentesen dönteni. De a chartokon nekem mindig több irány látszik, a tényeknek mondott dolgok sokszor csak vélemények, a tényekből adódó következtetések meg legtöbbször nem többek, mint a vágyak alátámasztásai.
 
És igen, mindig szólok, ha bármelyik irányról mint evidenciáról beszélnek, pláne úgy, hogy a mást látókat lehülyézik mellé. De már kevesebbszer teszem, majd elengedem ezt is teljesen. Nem vagyok én Don Quijote. ;)
casual 2021. 02. 17. 22:07
Előzmény: #263861  Törölt felhasználó
#263871
Igazad van, még nem is kell mellé négy felkiáltójel. :)
 Bocsánatot kérek, hogy mindig elfelejtem, hogy ki miért jár ide.
 
Drukkolok a "fel"-nek, bár engem jobban megnyugtatna, ha azt a pénzt nem srv-re égetnék, hanem kifizetnék osztalékban. Valahogy mindennel úgy vagyok, hogy ne tudja már más helyettem, hogy mi jelenti nekem a nagyobb értéket. Fizesse ki az osztalékot, aztán ha akarom, majd veszek én még belőle részvényt...
Alex_001 2021. 02. 17. 21:50
Előzmény: #263869  zolifiazoli
#263870
Köszi az elemzést, ha van tagfelvétel szívesen csatlakozom, bár nekem tényleg csak szerény tudásom van hozzátok képest, de igyekszem tanulni folyamatosan. Egyszer már említetted nekem a bs topic-ot, egy szó, mint száz, én üdvözölném. Sok sikert, akár nyílt, akár zárt lesz, akár velem, akár nélkülem!
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 17. 21:11
Előzmény: #263867  TitusPullo
#263869
Köszönöm.
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 17. 21:10
#263868
TitusPullo
TitusPullo 2021. 02. 17. 21:05
Előzmény: #263866  zolifiazoli
#263867
Hát ha jöhetek a jelenlegi tudással, ami nem sok, akkor jövök. 
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 17. 21:02
Előzmény: #263865  TitusPullo
#263866
Megoldjuk. :)
Hétvégén megcsinálom az ezer éve ígért bt-és topikot (a kezdő szöveget már megírtam). A körülmények miatt viszont nem tudom, hogy szakmaspecifikus legyen vagy mindenes. A chartjaimat szerettem megosztani, viszont nincs kedvem több topikba bemásolni és azokban is jelen lenni. Mindegy, gondolkodom még rajta. 
Jó tanácsokat persze elfogadok. :D
TitusPullo
TitusPullo 2021. 02. 17. 20:57
Előzmény: #263863  zolifiazoli
#263865
Hát akkor részben itt, részben máshol :)
Bupszi01 2021. 02. 17. 20:50
#263864
Brent közben 64,34 dollár! (1,5% plussz)... hm...
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 17. 20:32
#263863
Teljesíthette az éves célokat a Mol


Péntek hajnalra teszi közzé a Mol a negyedik negyedéves eredményeit. Az egy évvel korábbinál jelentősen alacsonyabb olajárak és finomítói marzsok negatívan érinthették a vállalatot, így ismét jelentős, akár 20 százalékot is megközelítő csökkenés várható a leginkább figyelt CCS EBITDA soron. A szegmensek vegyesen teljesíthettek, a gáz midstream stabil maradhatott, a kiskereskedelem és a petrolkémia pedig még növekedhetett is. Nagy valószínűséggel a társaság összességében teljesíthette a menedzsment által kitűzött éves célokat, sőt akár pozitív meglepetés is jöhet.Az elmúlt évet nagyban meghatározó koronajárvány a Mol negyedik negyedévére is rányomhatta a bélyegét. 
A tavalyinál jóval alacsonyabban alakultak az olajárak és a finomítói marzsok is, a korlátozások pedig a kiskereskedelmi szegmens növekedését is tompíthatták. Ezért a pénteken érkező gyorsjelentésben az egy évvel ezelőttinél gyengébb számokat várunk a Moltól, ugyanakkor így is tisztes negyedévet teljesíthetett a cég.


A leginkább figyelt sor most is a készletátértékelési hatásoktól tisztított, korrigált CCS EBITDA lehet, ahol 148 milliárd forintos eredményt várunk, amely 18 százalékkal alacsonyabb lenne a tavalyinál. Enyhén azonban még így is optimistábbak vagyunk az elemzői konszenzusnál. Azonban ha a készletátértékelési hatásokat is figyelembe vesszük, akkor ennél valamivel kisebb lehet a visszaesés. A negyedik negyedévben szezonálisan magas szokott lenni az amortizáció, és mérsékelt pénzügyi veszteséggel is számolva nettó profitsoron 25 milliárd forint körüli eredményt becsülünk, amely 33 százalékos visszaesés lenne tavaly óta.


2020 elején drasztikusan beszakadtak az olajárak, az év vége felé viszont már nagy felpattanás indult meg az árfolyamokban, köszönhetően a kedvező vakcinahíreknek is. A Brent átlagára azonban így is csak 44,2 dollár volt a negyedévben, amely 30 százalékkal elmarad az egy évvel azelőtti szinttől. Ez pedig érzékenyen érinthette a szegmens eredményeit. A menedzsment közlése szerint egyébként 25 dolláros Brent-árfolyam fölött tud nyereséges lenni az üzletág, ezt azért jócskán meghaladta az átlagárfolyam.


Az olajárak csökkentek, de a kitermelés ugyanakkor emelkedhetett a negyedévben. A 2019 negyedik negyedéves átlagosan napi 109 ezer hordós kitermelés után most a napi 129 ezer hordós kitermelést is megközelíthette a Mol. Ez főképpen az azerbajdzsáni ACG-mező tavaszi akvizíciójának köszönhető, és negyedéves szinten is enyhe emelkedés lehetett.


Szintén segíthette az üzletág eredménytermelését, hogy a tavasszal indított költségmegtakarítási programnak és a költséghatékonyabb ACG-mezőnekis köszönhetően a tavalyi bázishoz képest alacsonyabb lehetett a hordónkénti termelési költség. 
Emellett a forint mérsékelt gyengülése a dollárral szemben szintén a Mol malmára hajtotta a vizet. Összességében mi 65 milliárd forintot megközelítő EBITDA-eredményt várunk a szegmenstől, amely 18 százalékos visszaesést jelentene.


Érezhetően visszaeshetett a downstream (finomítás és vegyipar) teljesítménye is a negyedévben. CCS EBITDA soron 39,7 milliárd forintot várunk, amely 31 százalékkal lenne kevesebb a tavalyinál. A változás mögött itt is több, részben egymással ellentétes hatású tényező áll.


Az pozitívum, hogy a nyáron tapasztalt pozitív Ural-Brent különbözet megszűnt, amely a finomítóiban többnyire Ural típusú olajat használó Mol számára negatív volt. A negyedévben már enyhén alacsonyabbnak bizonyult a Brentnél az átlagos Ural-ár. Az egy évvel ezelőttihez képest viszont így is kedvezőtlenebb volt a különbözet.


A csoportszintű finomítói árrés átlagosan 1,3 dollár/bbl volt a negyedévben. Ez a harmadik negyedéves 1 dollár/bbl marzs után már egyértelmű javulás, viszont így is sokkal alacsonyabb az egy évvel korábbi 4,3 dollár/bbl marzshoz képest, pedig már az sem számított kiemelkedően magasnak.


A petrolkémiai szegmens viszont nagyot javulhatott, ez a tevékenység a járvány negatív hatásaival szemben ellenállóbb lehetett. Igaz a növekedésben szerepe lehet a 2019-es nagyon alacsony bázisnak is. A negyedévben az átlagos marzs 386,5 euró/tonna volt, míg egy évvel korábban csak 281 euró/tonna körül alakult. A forint gyengülése a dollárral és az euróval szemben összességében segíthette a downstream eredményeit is.


Az elmúlt években legdinamikusabban növekvő kiskereskedelmi szegmens a járványellenes korlátozások negatív hatásai ellenére is folytathatta a bővülést, igaz csak mérsékeltebb ütemben. Várakozásunk szerint 15 százalékos növekedéssel 36 milliárd forint körül alakulhatott az üzletág EBITDA-ja. A Közép-Európában tapasztalható járványellenes korlátozások miatt az üzemanyag-kereslet csökkenhetett, igaz azért kisebb mértékben mint az áprilisi súlyos visszaesésnél. A nem üzemanyag jellegű termékek értékesítése azonban stabilabb maradhatott, sőt a versenytárs élelmiszerboltok korlátozottabb nyitvatartásával még emelkedhetett is az értékesítés. A forint gyengülése az egy évvel korábbi szinthez képest pedig jelentősen serkenthette a növekedést.


A negyedik és legkisebb szegmens, a gáz midstream is stabil maradhatott, 21 milliárd forintos EBITDA-t várunk, amely nagyjából megegyezik az egy évvel korábbi eredménnyel. Ez a szegmens a legkevésbé érzékeny a koronavírus hatásaira, és a tavalyinál enyhén hűvösebb időjárás még segíthette is az eredményeket.


A Mol nagy valószínűséggel megvalósíthatta, sőt még felül is teljesíthette a menedzsment éves célkitűzéseit. Számításaink szerint a CCS EBITDA soron és a kitermelés esetén is túlteljesíthették a célt, és jó eséllyel sikerülhetett a nettó szabad készpénzáramlés és az eladósodottsági célkitűzéseket is hozni.
TÁMASZOKRÓL PATTANT A MÚLT HÉTEN AZ ÁRFOLYAM


A Mol részvényének technikai képe is izgalmas, a múlt héten tesztelésre került az 50 napos mozgóátlag és a 2200 forintos szint is, ahonnan azonban felpattant az árfolyam. Növekedés esetén a 2350 forintos szint lehetne a következő állomás, azt követően viszont a 2550 forintos szint is elérhetővé válhat. Lefelé az 50 napos mozgóátlag kerülhet újabb tesztelésre, azalatt pedig még a 2200 és a 2100 forintos szintek is támaszt képezhetnek. Az elemzők többsége vételre javasolja a részvényt, a célárak átlaga 2441 forint, amely 7 százalékkal magasabb a jelenlegi árfolyamnál.
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 02. 17. 20:27
Előzmény: #263860  casual
#263862
Mindkét oldal érveit lehet/tudod ugyanolyan súlyozással értékelni?
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 20:13
Előzmény: #263860  casual
#263861
pl októberben/novemberben a Mol jelentés után igaz?!!!! gondolom akkor te meglepődtél.. 
mivel neked van statisztikád, igazán feltehednéd ide...Molról csak ,ha kérhetném, ,mert itt ez a lényeg.....fejből mondom: augusztusban szar jelentés esett, nov. elején szuper jelentés és emelkedés  + srv.   ez nekem teljesen tényeken alapuló és nem manipulatív ...
pénteken egyeztetünk, addig ezt kár folytatni...szép estét!