Topiknyitó: Coulthard14 2021. 08. 31. 23:10

MOL tulajok normálisan  

Uj topic a Mol részvényrõl normálisan
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 04. 05. 10:42
#4700
12.15h Navracsics sajtótájékoztatót tart Eu ügyekben.....
ferugio 2023. 04. 05. 10:18
Előzmény: #4697  Törölt felhasználó
#4699
Maximálisan egyetértek! A tőzsde kockázatos, de az állampapír általi hozamot januárban teljesítette a tőzsde (én OTP-Ben ültem…) A márciusi rángatást is sikerült elég komoly nyereséggel átvészelni! Április-júniusi osztalék rallitól is számítok egy kis betevőre, ősszel pedig érkezhetnek az EU pénzek amik ugyancsak pozitívan mozgathatják a tőzsdét. Ha állampapírban tartod a pénzed akkor ezekről mind lemaradsz, a hozam pedig bőven több mint a 16%…(már januárban megvolt)
wtcsab 2023. 04. 05. 10:12
Előzmény: #4696  Törölt felhasználó
#4698
Az erste lehet omw barát, nézve a molra adott legalacsonyabb célárát, a certi kiütéseit, Pletser nyilatkozatokat, mind "nem barát".
Itt a molnál sokan úgy számolnak, hogy van oszti, + 100-300 ft árfolyamemelkedés, és már ezzel közel 20% is megvan. 
Plusz, hogy nagy átalakulás megy a háttérben, sajnos a háttérben mert nem sokat tudni. De emelkedő osztalékpályát akarnak, ez feltételezi hogy megtérülő, és magasabb értéket termelő ágazatok felé nyitnak.
Állampapírt politikai okokból sokan nem szeretik (nem akarják a rendszert finanszírozni)
Egyszer lesz olyan, hogy béke lesz,  az adók megszűnnek, kiderülnek a mol tevékenységei, látunk egy mindentől mentes tiszta negyedévet, és látjuk teljes gázon az összes kutat, poliol, kukát, alteot, gázmezőt. Talán ez is lehetséges. Ez a pmáp alternatíva.
Törölt felhasználó 2023. 04. 05. 10:07
#4697
sokadszorra emlegeted az állampapír fantasztikus mivoltát.....több soron is átbeszéltük már....nem értek veled egyet, de nem is nyitom meg újra és újra.....tőzsde soha nem volt a nyugalom szigete,de nem is így kell rátekinteni...aki nem bírja annak tényleg jó az állampapír.....akik 2300-2600 között vásároltak Molt azoknak bőven meghaladja profitját az állampapír kamatához képest......további árfolyamnyereség lehetőségéről nem is beszélve.....pl. az EU-s megállapodások esetén sok alap vissza térhet a bétre.....mire kivennéd a pénzt az állampapírból addigra már rég elszáll az árfolyam....
Törölt felhasználó 2023. 04. 05. 09:31
Előzmény: #4695  wtcsab
#4696
Szia. "Az erste nem barát.". Ez így igaz. 350 Ft osztalék. Én 400-500 között vártam volna. Pozitív: Így a kasszában több pénz marad és nagyobb a mozgástere a cégnek. A PMÁP 16% tiszta haszon. Nagy Márton márciusban is 25% körüli inflával számol. Az átlagos infláció 18-19% közé fog esni. RIZIKÓ NINCS!!! ADÓ nincs!! Én már a második "kört" futom. Nehéz most ez így bevallom. Igaz itt nem egy év mire a pénzednél vagy. Rizikó viszont nem kevés. Osztalék vágás után hova tud az árfolyam visszakapaszkodni. Olaj most szépen halad fel. Kitart-e a lendület? USA piacokon? Kamatemelések? FED-EZB? Rengeteg a kérdés. Ezek mind az árfolyamra hatást gyakorolnak!! Így számomra nem kérdés felveszem és forgatom a 16% plusz kamatokat a 17-18-19% körülivel  ADÓMENTES PMÁP állományba tovább. Itt pedig nem ugrálok ahogyan jelenleg az árfolyam sem teszi azt sajna..(. Felveszem az osztalékot. A CÉG sokkal többet ér. Valamikor leveszi az EXTRA adókat és a háborút sem lehet folytatni a végtelenségig. A nagyhatalmaknak sem érdeke. Akkor a MOL brutálisat fog ugrani. OTP dettó. Mikor ? Nem tudom. Én 3 évre gondoltam a pénzt befektetni a MOL-ban. Diverzifikáció számomra. Sok nyerőt szép napot mindenkinek.
UI: saját részvények visszavételére szerintem semmi reláció. Rengeteg átalakítás van folyamatba a cég háza táján. Jobb is ez így. Tudom akinek rengeteg a papírja sovány vigasz, de távolabbról nézve kifizetődőbb.
wtcsab 2023. 04. 05. 09:00
Előzmény: #4692  Törölt felhasználó
#4695
Az erste nem barát. Nem akarok konteokat gyártani, de hogy tudta az erste, hogy az alaposzti 150 Ft lesz. Ezt ugyan miből találta ki? Nos akkor ha ezt tudta, akkor tudta a másik felét is, viszont tisztába van hogy nem a mérték számít, hanem az elemzői várakozás. Nos azzal, hogy (véleményem szerint) nagyobbat mondott, a tényadat értelemszerűen kevesebb lett, így a mol nem hozta/hozhatta az elemzői várakozásokat. A 350, Ft tisztességes, figyelembe véve az adózott eredményt, mert valljuk be, ebből fizet osztit egy cég, nem az ebitda-ból. Csak úgy látszik sem az elemzők, sem a gazdasági újságírók nem tudják ezt, illetve nem merték leírni, hogy miért "csak" ennyi, és miért nem 500, holott azt megtermelte a mol, és hova került 150 ft. Ez lenne a tájékoztatás. (amúgy tud mindenki az extraadóról, csak ennek a ilyesfajta megírását hiányolom.) 
lesipuskas 2023. 04. 05. 07:37
Előzmény: #4692  Törölt felhasználó
#4694
A célár, az mindíg osztalék nélküli számítás! Tehát 2950+350=3300 ez az erste célára oszti vágásig! 
Törölt felhasználó 2023. 04. 05. 07:17
#4693
nem lehet kizárni, hogy a Horvát kártérítésre is vártak Hernádiék.....nem tudjuk ennek a pénznek mi a sorsa jelenleg....
Törölt felhasználó 2023. 04. 05. 06:41
#4692
Számomra az erste a hunyó! 400 forintos osztalékjóslatra is csak 2950-es árat szeretne, mintha csak osztalékrészvény lenne a Mtelekomhoz hasonlóan, ahol 30 ft osztalékra 400 az árfolyam.
Ilyen véleményvezérrel sajnos nagyon nehéz 4000 felé menni, ahol lennie kellene az árfolyamnak már csak azt kellene megérteni, hogy miért ennyire következetlenek erstenél!
Törölt felhasználó 2023. 04. 04. 22:06
#4691
korábban hivatkozott VG. podcast műsorvezetője vajon még mindig unalmasnak találja a Molt?.....aligha hiszem.....
Törölt felhasználó 2023. 04. 04. 21:26
#4690
mai hír ami kevés figyelmet kapott, Navracsics bejelentette, hogy elkezdődtek az EU-val RRF program forrásainak tárgyalása.....energetikai megújítási program, melyből a Mol  kaphat több száz m EUR vissza nem térítendő támogatásokat pl. finomítói átalakításokra.... kormányzat bőven tartozik a Molnak egy szép támogatással.....
másik topikban felmerült a Horvát kártalanítás kérdése jogosan....amennyiben fizetnének a horvátok, 100 Ft osztalék rész jutna  részvényenkét.....???????  még egy kérdés a közgyűlésre....
HuTi 2023. 04. 04. 21:06
Előzmény: #4688  Törölt felhasználó
#4689
Reális piaci áron, indokolható méretű részesedés megvételét én egyébként nem tartanám feltétlenül negatívnak. Ha a részvényesek érdekeivel szemben, a kormány pénztárcájaként, "semmi sem drága" alapon történik, az persze más.
Törölt felhasználó 2023. 04. 04. 20:56
Előzmény: #4680  Donqatto
#4688
ezt a reptér dolgot tegyük helyre....jelenlegi infóm szerint és a kormányzati közlésekkel szemben egyáltalán nem akar megválni tulajdonos a reptértől....nyilván van az a pénz viszont a folyamatok így nagyon lassan haladnak....kormányzat is év végére teszi  a lehetséges dealt.....  feltételek nagyon megváltoztak, covidhoz képest sokkal drágább lehet a vétel ár...új audit, új átvizsgálás, új érték meghatározás....  Nagy Márton most könnyedén kijelentheti megvesszük a repteret, költségvetésből biztosan nem...látható,hogy a vodafon megvétele mennyire megterheli az állam kasszát...gondolom az EU-s pénzekre apellálnak...., de jövőre április,május környékén EU képviselő és belföldi önkormányzati választások lesznek egy időpontban.... csak egy kicsit is zűrösebb lesz a reptér megvétele, a választások okán még inkább csúszhat annak tényleges időpontja.... 
HuTi 2023. 04. 04. 20:42
Előzmény: #4686  Törölt felhasználó
#4687
Én is szeretném azt gondolni, hogy nem egy lokális minimum környékén akarták elsütni, ahol legfeljebb arra lett volna jó, hogy hamarabb érje el a mostani szintet. 
Törölt felhasználó 2023. 04. 04. 20:40
#4686
Mol kapcsolattartójának kérdéseimre feltett válaszában is kiolvasható volt, hogy a legoptimálisabb időpontban fogják bejelenteni.......jó hiszemű vagyok akkor a részvényesi érdek tekintetében...eddig jó...
Bpali
Bpali 2023. 04. 04. 20:08
Előzmény: #4683  HuTi
#4685
ezt mondtam én is...egy ekkora cégnél igy mukodik..nem orbán kulonadoja miatt vártak...a terv a 6 a volt valoszinulega  bejelentésre..
Jocek 2023. 04. 04. 20:06
Előzmény: #4682  zepi
#4684
Érdemes most MOL részvényesnek lenni, örülhet az akinek van. 
HuTi 2023. 04. 04. 20:06
Előzmény: #4675  Törölt felhasználó
#4683
A hirdetmény szövegezésében még van egy érdekesség:
.
Azt vártam, hogy szokás szerint valahogy így kezdődik majd:
"Az igazgatóság 2023. Április 4-én tartott ülésén azt a javaslatot tette..."
.
Ehhez képest így indul:
"Az igazgatóság azt a javaslatot tette...".
.  
Ebből én azt valószínűsítem, hogy már a 23-án tartott ig. ülésen megvolt az osztalékjavaslat, de a mai napig vártak a bejelentéssel.
zepi
zepi 2023. 04. 04. 20:05
Előzmény: #4681  zepi
#4682
Az megvan, hogy 2011-ben pl. nem került lejjebb a vágáskor az árfolyam ?
zepi
zepi 2023. 04. 04. 20:04
Előzmény: #4673  Törölt felhasználó
#4681
Tavaly július 19. 2021-ben aug.11. ,szóval idén is csak  nyár elején-közepén várható.
Addig akár 2400-3200 közé is kerülhet az árfolyam.

Topik gazda

Coulthard14
Coulthard14
4 4 5

aktív fórumozók