Topiknyitó: Coulthard14 2021. 08. 31. 23:10

MOL tulajok normálisan  

Uj topic a Mol részvényrõl normálisan
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 18:15
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#120
topik nevet és jelszó emlékeztetőt kitöröltem......így csak a Steve52 marad....  csak szerettem volna ezt is rendbe tenni......azt nem tudom, hogy a fórumból hogy lehet kitörölni a topik nevet.... valaki tudja?
OSZLOPOS 2021. 09. 02. 18:12
#119
Van valami a MOL-ban amiről nem tudunk. Az egyik lehet, amit azért sejtek/sejtünk, hogy brutál kiszálló van 2420-as szinten/környékén. De lehet más is. Igazából ha távolabbról nézzük, a többi nagy papírban sem volt ma erő. Lehet a csúcs közeli forint. Meg kell kérdezni egy brokit.
200-300e db eladó mindig lesz, főleg ha ilyen kispapír rali van. Átszállók, stb. Amúgy nagyon gyakran a kispapír rali a piac csúcsát jelzi előre. Itt talán az a különbség, hogy csak azok mentek, amikből hír jött ki, és most így nyár után sok a hír.
Szóval tartás, és ha láttok egy nagy átkötést emelkedő árral utána, lehet venni, amennyi a csövön kifér.
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 18:06
Előzmény: #117  Roland74
#118
kitörlöm a Roland 74 topik nevet.....marad a Steve52 így ezt is lezárhatom.
Roland74 2021. 09. 02. 18:04
Előzmény: #113  HARDCORETERROR
#117
erre a kérdésre neked kell megadni a választ....nem kívánunk mutogatni másokra.....ha úgy tetszik lezártuk a múltat.  Sok sikert kívánok neked is a befektetéseidhez!
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 17:16
#116
záró: 100k 2410,-   utána még vettek 17,5k db.   záróban majd annyi forgalom,mint egész nap!  ???????
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 17:12
Előzmény: #112  Balin2020
#115
Igen, ezt én is így látom, Ma bőven lenyomhatták volna annyira nem volt forgalom....2,4k-t nagyjából védték...vannak gondolataim,de le sem írom.......majd látjuk mi lesz...
HZo
HZo 2021. 09. 02. 17:07
Előzmény: #112  Balin2020
#114
Z: 2410...
Ma is pihenőnapot tartottunk, de egyszer (remélem, hamarosan) eljön a mi időnk is.
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2021. 09. 02. 17:07
Előzmény: #8  Balin2020
#113
Miért, mi történt az alap topicban?
Balin2020
Balin2020 2021. 09. 02. 16:51
#112
Azért az gyanús, hogy esik, de kis forgalom mellett, és %-osan sem jelentős. Emelkedésben a forgalom erősebb volt, a mérték is nagyobb volt. Nem tudom mire megy ki ez a játék, de látszik, hogy azt sem engedik, hogy komolyabban essen.
Balin2020
Balin2020 2021. 09. 02. 16:12
Előzmény: #110  Fabrizio66
#111
Már 73 felett, valószínűleg elmegy 75-ig, ha nem is ma akkor a következő napokban.
Fabrizio66
Fabrizio66 2021. 09. 02. 15:14
#110
Közben az olaj szárnyal… brent 72,4$
Balin2020
Balin2020 2021. 09. 02. 14:38
Előzmény: #106  HuTi
#109
Arra, amit az árfolyam művel, nem tudok magyarázatot. Abban azonban biztos vagyok, hogy a MOL pénzgyár és nagy valószínűség szerint jövőre is az marad. Alapítvány miatt arra számítok, hogy osztalék mértéke, jelentősége nőni fog. Erre komoly biztosíték a várható magas eredmény, az adományozás okán várható adókedvezmény, és maga az alapítvány mögött megbúvó érdek. Számomra ez nem jelent rosszat, eleve hosszabb 1-5 éves távra terveztem a befektetést. De lehet, amit most látunk az a befektetöi kör átrendeződése. Ez eltarthat egy ideig. Az árfolyam pedig rendeződni fog, csak idő kérdése. Türelem azonban kell, nem is kevés.
asphalt
asphalt 2021. 09. 02. 13:56
Előzmény: #106  HuTi
#108

Szerintem egyetlen részvény -pláne nem egy blue - sem elemezhető önmaga átlagához képest extrém alacsony forgalomnál. Forgalom nélkül a rövid távú tf-ek nagyon pontatlanná válnak, csak napos, hetes mutatja az irányt. Jelentősége sincs ennyire nulla forgalomnál, hogy merre csordogál. Olyan, mint egy szélcsendben magára hagyott vitorlás: mozog néha aprókat, de nem áll irányba, főképpen nem halad semerre. Az ilyen napoknak semmi jelentőségük.
Balin2020
Balin2020 2021. 09. 02. 13:31
#107
Brent újra 72 felett.
HuTi 2021. 09. 02. 13:28
Előzmény: #105  Balin2020
#106
Vagy eldől napokon belül vagy szembe kell nézni egy olyan lehetőséggel, hogy nem elemezhető többé a Mol a klasszikus módszerekkel és teljesen át kell értékelni a várakozásokat. Ettől még nem lesz feltétlen rosszabb, csak más.
Balin2020
Balin2020 2021. 09. 02. 13:19
Előzmény: #104  Balin2020
#105
A trendvonal törését én annak tekintem. Felfelé a 2424 áttörése kisebb jelentőségű, inkább az lenne fontos, hogy eltávolodjon az árf. a trendvonaltól, betöltse az oszti rést, lehetőleg az oszti fizetés előtti csúcs fölé menjen az árfolyam! Szerintem felfelé fogja tolni az árfolyamot a trendvonal.
Balin2020
Balin2020 2021. 09. 02. 13:15
Előzmény: #102  gaben500
#104
Ha a trendvonalnak komoly jelentőséget tulajdonítunk, akkor igen.
Fabrizio66
Fabrizio66 2021. 09. 02. 13:11
Előzmény: #101  Balin2020
#103
Szerintem vagy ma délután, vagy holnap reggel megfog indulni valamelyik irányba 30-40 pontot...
gaben500 2021. 09. 02. 13:09
Előzmény: #101  Balin2020
#102
Szóval akkor a jövő hét sorsdöntő?
Balin2020
Balin2020 2021. 09. 02. 12:58
#101
Ha a trendvonal valóban tartja az árfolyamot, max. hétfő délig maradhat 2424 alatt:
https://invst.ly/vxs0p
Balin2020
Balin2020 2021. 09. 02. 12:50
#100
Illetve egy azért van, továbbra sincs igazán forgalom a BÉT-en. Ami pénz forog azt a kispapírokban pörgetik a spekák. 
Balin2020
Balin2020 2021. 09. 02. 12:48
#99
Brent: 71,98
72,3 környékén volt nemrég lokális csúcsa, az közel van. Ha átviszi 72 felett maradhat már. Nem tudok olyan érdemi adatot, ami miatt a MOL-nak 2500 alatt kellene lennie.
Türelemjáték ez a várakozás.
Balin2020
Balin2020 2021. 09. 02. 11:34
#98
Lám-lám:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210902/kulonos-dolog-tortent-a-magyar-koronavirus-jarvany-negyedik-hullamaban-498890
Hozzá kell tenni, hogy tavaly sok kritikát kapott M.o., hogy alacsony a tesztelések száma. Tehát tavaly  több feltáratlan eset lehetett. Szóval lassabb most a járvány felfutása mindenképpen. A figyelem pedig a kórházi esetekre irányul, ami még alacsonyabb a tavalyi statisztikákhoz képest.
Fabrizio66
Fabrizio66 2021. 09. 02. 11:04
Előzmény: #95  Fabrizio66
#97
már 71,90 $
kár hogy a MOL nem követi
Fabrizio66
Fabrizio66 2021. 09. 02. 10:59
#96
Ha a MOL második félévben hozza megközelítőleg az első félév számait, akkor év végre a  profit 550-600 mrd forint lehetne....  ennél 3000-3200-as árfolyamot kellene jelenteni.
A Refinitiv adatbázisában a legfrissebb ajánlások alapján 7 elemző vételre, 7 tartásra, eladásra pedig senki sem ajánlja a Molt.
Fabrizio66
Fabrizio66 2021. 09. 02. 10:51
#95
Brent kizöldült.... 71,78 $
Fabrizio66
Fabrizio66 2021. 09. 02. 10:50
#94
2416
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 10:42
#93
Augusztusban tovább javultak a MOL marzsaiA MOL augusztusban 6,0 dollár/hordó finomítói és 681 euró/tonna petrolkémiai marzsot ért el, ami magasabb van az előző havi 4,3 dollár/hordó illetve 670 euró/tonna marzsoknál. A második negyedévben a cég 4,4 dollár/hordó finomítói és 949 euró/tonna petrolkémiai árrést ért el. Véleményünk: A marzsok javulása kedvező előjel, és növekvő nyereségre utal az időszakban. A cég kilátásai továbbra is kedvezőek. A javulás elsősorban a dízel és benzin, illetve a nyersolaj közti árkülönbség növekedése miatt következett be.   Erste...
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 10:04
#92
Financial Timesnak a bankvezér azt mondta,
  • a közép- és kelet-európai gazdaságok felülteljesítők lesznek a gazdagabb nyugati országokkal szemben a gazdasági kilábalásban, a gazdaság az Erste piacain erős fellendülést mutat.
  • Visszatértünk ahhoz a helyzethez, amelyben majdnem teljes a foglalkoztatás, tele vannak megrendelésekkel a vállalatok, visszatért a fogyasztás, a csődök száma rekord alacsony, a hitelkereslet pedig nő. Máshol Európában ezt még nem látni.
  • A közép- és kelet-európai gazdaságok gyors visszatérése részben a kormányzati támogatásoknak köszönhető, Ausztriában például a turizmus bevételeinek 80%-át pótolta az állam, és az emberek, vállalatok vágya a normális állapotba való visszatéréshez órási.
  • Az Erste jelentős bevételnövekedésre számít, a GDP-növekedésre vonatkozó előrejelzését pedig 4,5%-ról 7%-ra módosította.
  • Bár az Erste jelentős céltartalékok megképzésével válaszolt a járvány megérkezésére, viszonylag korán világossá vált számára, hogy a likviditás most nem fog kiszáradni, és a közép- és kelet-európai régió képes lesz a válság gazdasági kezelésére.
  • Az idei első félévben a bank bevételei 9,2%-kal 3,8 milliárd euróra emelkedtek, a nettó profitja 212%-kal 918 millió euróra nőtt, augusztus végén pedig 40%-kal áll magasabban az Erste részvényárfolyama, mint év elején.
  • „Erős pozícióból mentünk bele a válságba” – fogalmaz Spalt, hozzátéve: ez nem egy pénzügyi válság, amely aztán gazdasági válságba csap át (2008-ban ilyet láttunk), hanem egy egészségi válság, és ez ment át gazdaságiba. A bankok nem a probléma, hanem a megoldás részei most.
  • Lát azonban felhőket is az égen: például az oltással kapcsolatos vonakodás aggasztja őt, és „talán egy kicsit korai még győzelmet hirdetni”, szerinte félő, hogy túl naivan megyünk bele az év második felébe – akárcsak tavaly - , és elmulasztjuk a felkészülést.

Bernhard Spalt   Erste group vezérig. nyilatkozata...portfolio.hu
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 10:00
#91
Brent 71,65usd up
smith83
smith83 2021. 09. 02. 09:30
Előzmény: #83  pomperj
#90
És ha i-ii, i-ii helyett még csak i épül egy LD személyében? Persze ez esetén is kritikus szinten van, így viszont beleférne még egyszer, ha 2400 alá benézne, mint ii.
pomperj
pomperj 2021. 09. 02. 09:21
Előzmény: #84  discharge
#89
A charton az utolso korrekcio alja eppen 2400.
Mar nem lenne jo bull szempontbol, ha meg egyszer teszteli. 
Es vegkepp nem lenne jo, ha ala letorne.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210902v01x5j5t.jpeg
Fabrizio66
Fabrizio66 2021. 09. 02. 09:20
#88
r 2420
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 09:01
#87
nyitó:2414
spuur 2021. 09. 02. 08:57
Előzmény: #85  discharge
#86
2406
discharge 2021. 09. 02. 08:54
#85
Indit kérhetnék?
discharge 2021. 09. 02. 08:53
Előzmény: #83  pomperj
#84
Szia Pomperj! Ma is lemehet szerinted 2.400-ig?
pomperj
pomperj 2021. 09. 02. 08:50
#83
MOL daytrade
Kritikus helyzetban van.
Egy -ket napon belul vagy kitor, es nagy rallyba kezd. 
Vagy szakitja a wave(2) supportok kozul valamelyikeket.
A stoploss-okat idoszeru beallitani.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210902v01xeeelt.jpeg
exley 2021. 09. 02. 08:37
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
Q 3-ra esni fog:)
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 08:31
#81
I. 2420
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 08:24
Előzmény: #76  Csiszargeza
#80
Covid jön és megy ahogy mindegyik hullám esetében....szép lassan életünk részévé válik,mint az influenza....teszem hozzá sajnos.....,de egy dolog a korábbi hullámokhoz képest vitathatatlan:  van vakcina és oltás  azaz a megoldás adott....  , én úgy látom, hogy a kormányok minden lehetséges ösztönzőt bevetnek , hogy szélesítsék a populáció beoltását és nagyon szeretnék elkerülni a korlátozó szankciókat..... ráadásul nálunk választások közelednek így -mivel a korlátozás érdeksérelemmel jár és ebből fakadóan politikai veszteséggel a kormányzó hatalom számára - nagyon kis esélyt látok érdemi zárásokra ami a Mol eredményét befolyásolhatná!  Viszonyíthatunk a Q1 eredményére is ahol a teljes márciusi zárás ellenére is jó eredmény alakult. Mol ez évi teljesítményét már nagyon nehéz lesz elrontani, Q3 is szuper lesz, a jelen nemzetközi kiállítások okán október elejéig semmi változás nem lesz, majd utána látjuk a döntéseket.....az oltások hatásosak még akkor is, ha ismételni kell, a fertőzések lefolyása is enyhébb ezt már láthatjuk az adatokból......az oltatlan korosztályok és az oltást elutasítók vannak veszélyben főleg.....jövő szempontjából gőzerővel folynak a kutatások tabletta, orrspray 12 év alattiak oltására stb. formátumokra is.
Csiszargeza 2021. 09. 02. 08:10
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#79
gondolom eddig is ennyit teszteltek, így a növekmény teljesen jól értelmezhető.
nem a napi darab a lényeg, hanem a trend és a már kilátásba helyezett szigorítás.
Törölt felhasználó 2021. 09. 02. 07:55
Előzmény: #76  Csiszargeza
#77
50x annyit tesztelnek.Ez komoly. Minden sarkon.Persze hogy van 1500 napi új eset. Nálunk minden ok.
Csiszargeza 2021. 09. 02. 07:18
Előzmény: #75  Balin2020
#76

https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag/ausztria-koronavirus-jarvany-statisztika-korhaz-halal-2021-09-01.735756.html
én azért óvatosabb vagyok. sok a hasonlóság köztünk. népesség, oltottak kb aránya, fogyatkozó oltási kedv stb. ha ők zárnak, előbb-utóbb mi is fogunk, ráadásul minél később, annál nagyobb áron. ilyen esetben újra a tőzsdei pszichológiát érdemes nézni és rögtön kevésbé lesz érdekes a nagyon jónak ígérkező 2021-es év.
Balin2020
Balin2020 2021. 09. 01. 22:43
Előzmény: #72  Coulthard14
#75
Gyakorlatilag tiszta lap. A cég eredményei nagyon jók. Rekord év lehet 2021. Kockázat meg mindig van bármelyik rv-t veszi az ember. A pénznek valóban nincs szaga. Indulnia kell most már!
Zsh9999 2021. 09. 01. 19:00
Törölt hozzászólás
#74
Törölt felhasználó 2021. 09. 01. 18:00
#73
Nincs meglepetés az OPEC részérőlKitartott eredeti elképzelései mellett az olajkartell.Izgalmas kereskedési napot zárt az olajpiac, a kereskedők az OPEC és a szövetségesek virtuális havi egyeztetéséről szóló híreket figyelték. A szervezet ezúttal nem okozott meglepetést, kitartottak a korábbiakban vázolt menetrend mellett, a kitermelt napi mennyiség 400 ezer hordóval emelkedik. találkozó előtt az olajár pozitív és negatív tartományban ingadozott, majd a bejelentést követően kisebb mértékben emelkedtek a jegyzésárak, a Brent hordónkénti ára 71 dollár közelébe, az amerikai WTI pedig 67,6 dollárig kapaszkodott fel. Összességében a lépés megfelelt az elemzői várakozásoknak, amelyek arról szóltak, hogy egyelőre nincs igazán olyan ok, ami miatt a kőolajexportáló szervezet változtatna a korábban beharangozott tervén.Tavaly áprilishoz képest a leállított termelési kapacitások 45 százalékát már újraindította az OPEC+, de a jelenleg kibányászott mennyiségnél még mindig közel 5 millió hordóval tudnának többet termelni a szövetséghez tartozó államok – írta szerdai hírlevelében az Erste.
Coulthard14
Coulthard14 2021. 09. 01. 17:49
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
nem rossz ilyen hangulatban ez a stagnalo arfolyam sem :) megindul az is majd hamarosan
Törölt felhasználó 2021. 09. 01. 17:33
#71
véleményem szerint a Q3  - mely egyébként is az egyik legerősebb negyedév szokott lenni - már nagyon jó lesz.....Q4 pedig lehet gyengébb, ahogy statisztikailag is szokott....ha a covid nem okoz súlyos hatásokat akkor a 3mrd usd CCS Ebidta bőven meg lesz....  termeli a casht a Mol....  szuper.....  Gaál Gellértet idézve" a pénznek nincs szaga"....
Törölt felhasználó 2021. 09. 01. 17:16
#70
Éves csúcson a Mol finomítói árréseAugusztusban hordónként 6 dollárra nőtt az olajtársaság csoportszintű finomítói árrése, javult a petrolkémiai marzsok is.50 perce | Szerző: K. T.HIRDETÉSAugusztusban tovább javult a Mol külső környezete. A Brent olajtípus hordónkénti ára ugyan némileg csökkent a júliusi 75 dolláros rekord szintről, a nyár végén is 70 dollár felett – 70,8 dolláron – maradt, és ezzel nem csupán az egy évvel korábbi, 44,8 dolláros szintet haladta meg jelentősen, hanem két dollárral magasabb a második negyedéves adatnál is. stabilan magas nyersanyagárak mellett nagyot javult a hazai olajvállalat csoportszintű finomítói árrése, amely hordónként 6 dollárra ugrott. Egy hónappal korábban még csupán 4,3 dolláros, a június végén lezárt három hónapban pedig 4,4 dolláros haszonkulccsal működtek a társaság finomítói. Egy éve – amikor a pandémia negatív hatásai még erőteljesen éreztették hatásukat az iparágban –, még az egy dollárt sem érte el a finomítói marzs. Legutóbb pedig közel másfél éve, tavaly áprilisban jártak ennél magasabban a downstream árrések.Valamelyest kedvezőbbre fordult az utóbbi időszakban egyébként is rendkívül erős vegyipari szegmens piaci környezete is. A tavasszal csúcsra, 1000 euró/tonna fölé futó petrolkémiai marzsok júliusban 670 eurós szintre mérséklődtek ugyan, augusztusban viszont ismét emelkedő pályára álltak. A tonnánként megtermelt 681 eurós marzs több mint kétszerese a 2020 augusztusinak, az idei második negyedéves adathoz képest viszont 28 százalékkal nyomottabb.
Törölt felhasználó 2021. 09. 01. 17:07
#69
Brent 70,70usd  -1,3%
Törölt felhasználó 2021. 09. 01. 17:06
#68
záró: 2424,- 111k darabbal
Fabrizio66
Fabrizio66 2021. 09. 01. 16:38
#67
r 2424
Törölt felhasználó 2021. 09. 01. 16:07
#66
petrolkémiai árrés még mindig nagyon szép, a 680eur/t érték 2017-ig vissza nézve is a legnagyobb, persze elmarad a kiugró rekord 1000eur/t értéktől, de ezt tudtuk,hogy nem állandó.....600-700 eur/t gyönyörű ...a finomítói árrések pedig tovább javultak és meghaladták a 2019 év aug. szinteket....
Coulthard14
Coulthard14 2021. 09. 01. 16:06
Előzmény: #63  signal2
#65
szépek lettek a marzsok, kicsit meg is lepodtem, de pozitívan :)
Faparipa 2021. 09. 01. 16:06
Előzmény: #59  Faparipa
#64
Kihagytam , hogy 15:00 GMT, vagyis 17:00 magyar idő szerint az OPEC+ értekezlet.
signal2
signal2 2021. 09. 01. 15:55
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Még a végén jobb lesz a Q3, mint Q2...
Törölt felhasználó 2021. 09. 01. 15:54
#62
2019 aug. nál is jobbak....
Törölt felhasználó 2021. 09. 01. 15:53
Előzmény: #59  Faparipa
#61
Szia. Igen mert az eredmények jók. Most néztem én is. Olaj korrigál. -3%

Topik gazda

Coulthard14
Coulthard14
4 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek