Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 09. 01. 13:08

MOL: az ÁPV 100 mrd Ft-os dilemmája - eladni, vagy megtartani  

Ugrás a cikkhez
Két héttel ezelőtt letelt az ÁPV Rt. által február közepén vállalt 180 napos részvényértékesítési moratórium. A MOL részvényárfolyama a kedvező eredménynek és a várható gázüzletág értékesítésnek köszönhetően új csúcsra emelkedett, megközelíti a 9,000 Ft-ot.
Előzőek kapcsán jogosan merül fel a kérdés, hogy mikor és milyen sors vár az ÁPV Rt. által birtokolt 11.8%-os, aktuális piaci árfolyamon minimálisan több mint 100 mrd Ft-ot érő állami pakettre.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=44913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 18. 13:55
Törölt hozzászólás
#10
Törölt felhasználó 2004. 09. 01. 21:29
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#9
Kedves Zelena Úr!
98-ban is mindenki azt mondta, hogy kotya-vetye a 6100-as ár (ha jól emlékszem még a parlamentben is) aztán jött a hidegzuhany, jöhetett volna ismét, még az is lehet, hogy jönni fog.
pimre 2004. 09. 01. 20:39
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#8
Kedves Zelena János!
Nem vagyok szakember, csak egyszerű spekuláns, de kérlek világosíts (világosítsatok) fel! Mikor kell privatizálni egy állami céget? Pontosabban mikor kell eladni a részvényeit? És mennyiért?
Ha várható, hogy lefelé fog menni az ára belátható időn belül, akkor nem biztos, hogy lesz vevő rá.
Ha az eladás után nő az ár, az tényleg azt jelenti-e, hogy alulárazva adták el?
A kérdésem nem kötekedés, tényleg nem értek hozzá. Csak az elhangzott felvetések alapján az az érzésem, hogy egy esetben lehet megnyugtató a privatizáció, ha utána hosszú ideig stagnál az árfolyam. Pedig nem hinném, hogy ez a helyes következtetés.
Még egy kérdés, szintén előfeltevés nélkül: Nem lehetséges-e, hogy maga a privatizáció ténye az, ami emeli az árfolyamot?
Törölt felhasználó 2004. 09. 01. 19:15
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Nyuszi '97 májusban, amikor 2970-ert bocsátották ki a Molt, halasztott fizetésű jegyzés esetén elég volt a harmadát befizetni. Nyilván ekkor jegyeztél.
Törölt felhasználó 2004. 09. 01. 18:56
#6
Kedves Portfólió!
A pontos dátumot nem tudom, de én 990 Ft-ért jegyeztem valamikor nagyon rég MOL részvényeket.
matgab 2004. 09. 01. 17:49
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Zelena úrnak igaza van, de hát ez Magyarország... Én is megfigyeltem, hogy állami eladások után érdemes részvényt venni, mert utána mindig magasabban árazódik be...Vajon miért??
Mondjuk erről nem az állam tehet annyira (mármint az árról, ha már eldöntötte, hogy eladja) mert az állami beavatkozás hatása egy-egy közepesen nagy pénzügyi befektetői (hiéna) csoport beavatkozásának hatásához képest... Más kérdés, ha valami láthatóan ennyit ér, akkor miért kell eladni annyiért...
Törölt felhasználó 2004. 09. 01. 16:31
#4
Kedves BUXUS,
ez nem utólagos okoskodás volt részemről.
Ajánlom olvasd el a privatizációt megelőzően a "8.748 Ft célárfolyam ..." topicba beírt írásokat.
Egyébként magam is a jegyzők között voltam, de ettől még nem kell dícsérnem az eladót.
üdv. zj
Törölt felhasználó 2004. 09. 01. 14:22
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Tipikusan a mindig elégedetlen kritikus megtestesíője - csak tudnám milyen hozzászólást írna akkor, ha nem emelkedett, hanem esett volna 35%-ot az árfolyam :)
Törölt felhasználó 2004. 09. 01. 13:24
Előzmény: #1  portfolio
#2
"A 6,500 Ft-os tranzakció óta fél év alatt bekövetkezett több mint 35%-os árfolyamemelkedés igazi befektetői siker sztorivá tette a februári értékesítést."
.
Ke dves portfolio!
Gondolom, hogy a sikert nem az eladó ÁPV Rt (magyar adófizetők) szemszögéből kell érteni.
Az állami kótyavetye után Kamarás Miklós lemondott. (A hivatalos indoklás szerint családi okok miatt mondott le, melyek kihatása szelektívnek tűnik, mivel a MOL-ban megőrizte igazgatósági tagságát.)
üdv. zj

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek