Topiknyitó: Portfolio 2014. 12. 01. 16:02

Módosításokkal támogatja a Fidesz a vasárnapi boltbezárást  

Ugrás a cikkhez
Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője hétfőn sajtótájékoztatót tartott a boltok vasárnapi bezárásának ügyében. Kijelentette, hogy feltételekkel és módosításokkal támogatják a KDNP javaslatát. Szerinte ez az első lépés az irányba, hogy senki ne...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=207247
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2014. 12. 02. 10:03
Előzmény: #59  exmnbs1
#61
Hétköznap én is dolgozom -hogy is mondtad: 8-10-12 órát-,tehát nem ténfergek a boltokban.
Amit vasárnap délelőtt vettek meg,azt ez után szombaton délután fogják,vagy vasárnap ott toporoghatnak a bezárt ajtók előtt...
Ennyi!
Ennél nagyobb megpróbáltatásokat is túlélt az emberiség! :-)
csendben 2014. 12. 02. 10:06
#62
"A nagyobbik kormánypárt már igyekszik abba az irányba terelni a kommunikációt, hogy ez az intézkedés a teljes vasárnapi munka tiltásának irányába tett lépés. "
ehhez ugyan mit fognak szólni a nagy gyárak?
jancsika 2014. 12. 02. 10:08
Előzmény: #60  csendben
#63
Szia!

Igazad van a rendelés is fogyasztás, bár pl. KV-t nem tudom mennyire szoktak rendelni ...

Arra hívtam fel a figyelmed, hogy az otthon főzés szerepének emelkedése érzékelhetően visszaveti a fogyasztást.

ekkor a fogyasztás a beszerzett alapanyagokra korlátozódik. Azt sem nehéz belátni, hogy hogy aki főzött pl szombatra és mondjuk vasárnap pihenni akart és inkább megettek bevásárlás után az inbább nagyobb adagot fog főzni, hogy jusson vasárnapra is. De ez bizony fogyasztás csökkenés.

A mozi nyitvatartása nem a kormányon múlik, hanem a bevásárlóközponton.

De íme egy konkrét példa:

Pl egy bevásárlóközpontot kinyitni 1 napra 1 Mft körüli összeg. Ha ezt nem fogja kifizetni a mozi üzemeltetője akkor nem fog kinyitni, mégha meg is tehetné, egyszerűen nincsen racionalitása a tulaj részéről. És ha messzebb tekintesz akkor a mozi, mint mozi helyzete hosszú távon megkérdőjeleződik....
csendben 2014. 12. 02. 10:14
Előzmény: #63  jancsika
#64
Én még emlékszem,volt idő,amikor egy héten 6 munkanap volt és nem volt vasárnapi nyitva tartás...

Most,hogy mondod,elgondolkoztam a mozik sorsán: sacc 20 éve nem voltam moziban. Talán majd csak túlélem a dolgot! :-)
bigyula 2014. 12. 02. 10:18
Előzmény: #64  csendben
#65
Amikor meg 5 napos volt a munkahét, akkor voltak "kommunista" szobatok, valamint hétfőn nem volt TV adás, hogy a TV-sek is pihenhessenek. Ez utóbbit be lehetne vezetni most is (akár heti több napra is)...
bigyula 2014. 12. 02. 10:18
Előzmény: #65  bigyula
#66
"szobatok"=szombatok
csendben 2014. 12. 02. 10:19
Előzmény: #65  bigyula
#67
Rögtön megoldódna a népszaporulat kérdése is! :-)
exmnbs1 2014. 12. 02. 10:23
Előzmény: #67  csendben
#68
aha, aztán többen születnének vasárnap
persze otthon, mert ugyebár tzeljes vasárnapi munka tilalom miatt kórház sem lenne nyitva
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 10:31
Előzmény: #52  csendben
#69
2. Nem az ötletelésről beszéltem, hanem a spontán vásárlásokról.
3. Először egyik bolt sem volt nyitva vasárnap, aztán most meg valamiért mindegyiknek megérte. Ha tudják, hogy zéró összegű játék, bele sem kezdenek. De nem, nem zéró összegű játék, mint ahogy be akarod állítani.
4. Nem az a kérdés, hogy vettek-e, hanem hogy mennyit. Másrészt azért se gyere a múlttal, mert teljesen más volt az emberek életritmusa.
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 10:36
Előzmény: #60  csendben
#70
Akkor elárulok egy titkot:
Az áruházakban található gyorséttermek jelentős részben szintén a spontán fogyasztásra építenek, hogy ott vásárol a paraszt, megéhezik, és látja, hogy ott árulják a spagettit, hát eszik egyet. A közeli tuskó bejárata előtt egy gofri sütő van, mikor bemegy vásárolni a paraszt, érzi az illatát, és bizony vannak, akik elcsábulnak. Ha te azt mondod, hogy mindezek a dolgok nem serkentik a fogyasztást, akkor nem érted a kapitalizmust sem.
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 10:37
Előzmény: #64  csendben
#71
"Most,hogy mondod,elgondolkoztam a mozik sorsán: sacc 20 éve nem voltam moziban. Talán majd csak túlélem a dolgot! :-) "

Én meg focimeccsen nem voltam soha, mégis építik az elvtársaid a pénzemből a stadionokat, miközben más szórakozását meg akkor is ellehetetlenítik, ha amúgy veletek szemben fizetne érte.
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 10:39
Előzmény: #64  csendben
#72
"Én még emlékszem,volt idő,amikor egy héten 6 munkanap volt és nem volt vasárnapi nyitva tartás... "

Sőt, olyan idő is volt, amikor még nem voltak áruházak, csak szatócsboltok. Tiltsuk be az összes áruházat!
csendben 2014. 12. 02. 11:20
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
"elvtársaid" : biztos keversz valakivel...
"a pénzemből": meg az enyémből!
"amúgy veletek szemben fizetne érte" ???

ha nehezen is: de próbálj uralkodni az indulataidon...
(és ha kicsit tisztul az agyad,olvass vissza a hsz-ekben!Ha találsz egy olyant,amiből az derül ki,hogy fideszfan vagyok,kopizd be nyugodtan!)

csendben 2014. 12. 02. 11:22
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#74
"Nem az ötletelésről beszéltem, hanem a spontán vásárlásokról"

mi a különbség a kettő között? :-)
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 11:57
Előzmény: #64  csendben
#75
Bakker... volt idő... ühüm.. és volt idő, amikor az ősember elment vadászni, és a kunyhóban várta azasszony, míg haza nem húzta a mamutot... és volt idő, amikor 3-évente mehettünk "nyugatra", fix valutakerettel, amit úgy kellett igényelni. Ez kell ? Hát akkor legyen, de nem csak én fogok szívni, hanem azok is, akik most tapsolnak ennek a politikai ámokfutásnak.
Más: természetesen a kereskedelmi dolgozókon kívül az összes olyan munkavállaló, aki továbbra is dolgozni fog vasárnap, az szingli ateista !!! Na hagyjuk már a hülyeséget, hogy teljes vasárnapi munkavégzési tilalmat akarnak... ja, csak éppen az nem zavar majd senkit, hogy ebből 2060-ig semmi nem fog megvalósulni. És valószínű utána sem. Én barom, hogy miért nem mentem el innen a francba 20 évesen ????
var-jozsi 2014. 12. 02. 13:12
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Néha az a érzésem, hogy pervez élvezetből szivatják a népet. Az áruház dolgozók kevesebbet keresnek,nekünk nem lesz hol friss pékárut venni,összességében mindenki sziv! De lehet menni délelőtt misére délután foci mecsre!!-
csendben 2014. 12. 02. 14:22
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#77
Akinek a boldogságához a vasárnapi pláza,mozi,meg gyorsétterem,stb a legfontosabb,az tegyen egy egészséges kirándulást a keleti, dél-keleti határ mentén...
Utána megbeszélhetjük a tapasztaltakat!
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 14:41
Előzmény: #77  csendben
#78
Annyira egy vágányon jár az emberek agya ! Mert aki ellenzi a boltbezárást az egyenlő azzal, hogy a plázázás az egyetlen értelmes elfoglaltsága vasárnap, ugye ??? Ezek a Te gondolataid rólam, én egy szóval nem mondtam ilyet. Templomba viszont akkor sem fogok járni, ha az összes nagyeszű KDNP-FIDESZ-s sündisznócska fejen áll és végigcsinálja magát ! Mint ahogy CBA-ba, Coop-ba és Real-ba se :-) Megjegyzem: az én férjem ettől függetlenül vasárnap is fog dolgozni, és érdekes módon őt még soha, senki nem kérdezte meg, hogy tetszik-e neki vagy sem, és ezután sem fogja!!! A keleti határt pedig pont nekem nem kell bemutatni, sűrűbben járok ott sajnos, mint gondolnád.
sanka 2014. 12. 02. 14:41
Előzmény: #77  csendben
#79
Másnak lehet más a véleménye, neki igaza van abban, hogy visszalépés, a vasárnapi bezárás. Ez egy politikai döntés, megint nem kérdezték meg a szakma véleményét, egyszemélyi irányítás folyik, illetve ötletelés. Biztos sokak vásárlási szokásaiba szólnak bele, majd mi megmondjuk alapon, hogy neked mi a jó. Én is szoktam túrázni hétvégeken, akár vasárnap is meg szombaton is, és igenis hiányozni fog a vasárnapi nyitva tartás.
Törölt felhasználó 2014. 12. 02. 14:44
Előzmény: #76  var-jozsi
#80
Nekem meg az az érzésem, hogy megyünk vissza az időben. Azon morfondírozok, hogy vajon mi lesz a következő dobásuk ? Abortusz-tilalom ??? Természetesen imádkozó-álszent KDNP-s javaslatra. És akkor már hipp-hopp, megélhetjük újra a Ratkó-korszakot, újratervezve ! Hurrá !

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek