Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 03. 16:38

MIVEL tudnék 2 hónapon belül 10% pluszt realizálni? Segitsetek:-)  

Gyerekek! Szeretnék elmenni nyaralni, amihez 10% plsuzra lenne szükségem. Szerintetek mit vegyek?:-)
Köszi!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 18. 00:13
Törölt hozzászólás
#63
Törölt felhasználó 2004. 05. 25. 13:10
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Az osztalékot a brokicégen keresztül kapod meg, a 20%-os adóval csökkentve.
Törölt felhasználó 2004. 05. 25. 11:05
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Igen, értem. Köszönöm válaszaitokat. És most már azt is tudom, hogy hol keressem.
Más kérdés: Az osztalékot a borkercégen keresztül megkapom, ugye? Ennek jelenleg 20% az adója?
Köszi el?re is.
Törölt felhasználó 2004. 05. 24. 15:51
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Erted chipman ?
Törölt felhasználó 2004. 05. 24. 15:48
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Az Equitas-nál tudsz DT vagy TDT Eladói megbízást adni, ekkor a nyitott pozíciód negatív darabszámként jelenik meg. Ezzel jelezve, hogy ehhez venned kell, hogy zárd a pozíciót.
Üdv!
Törölt felhasználó 2004. 05. 24. 14:19
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Hello JPMorgan!
Köszi szépen a kimerítő válaszodat.
Még majd a gyakorlati részére kell rájönnöm.
Törölt felhasználó 2004. 05. 23. 23:34
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Vegul is mi a short?! A hatar idos ugyeleteknel es opcios ugyleteknel lehet ugymond short pozit nyitni.Valamit eladsz egy bizonyos aron ami nem a tied , ezzel meg nyitsz egy ugyletet, es arra varsz, hogy a reszveny, kotveny stb ara idovel lemenjen, hogy majd azt vissza veve (itt arra gondolok, hogy annyi darab szamu reszvenyt kell vissza venni , mint amennyit annak elotte eladtal) a leesett arfolyaman, a magas eladasi erfolyam es az alacsony vissza vasarlasi arfolyam kulomboizete pedig a haszon.
Napi shortokat nem tudom melyik Magyar o. eRendszeren tudhatsz nyitni, amelyik ugy mukodne, hogy van a bizonyos valamennyi fedezeted, es akkor reggel 9 utan , amikor meg csak bizonyos penz osszeged van az ertek papir szamladon, ugy dontesz, hogy (peldaul) MOL papirokat eladol , vagyis ezzel shortot nyitol, es akkor kesobb vissza veszed amikor az arfolyama lement.
Olvastam itt olyan "short variaciokat", hogy peldaul mar MOL reszvenyeskent ugy gondolod, hogy az nap lemey az arfolyama, ezert ugy dontesz, hogy eladod a papirokat es , amikor valojaban lemegy az arfolyama, akkor vissza veszed oket, de te itt valojaban csak a te papirjaidat adtad el valamennyiert, es ha ugy tettszik kesobb az arfolyam, hogy mar lejebb nem megy akkor donthetsz ugy hogy vissza veszed, de itelheted ugy is a dolgot, hogy hulyeseg volna ujra MoL papirokat venni, hat akkor nem veszel es kesz. Ennek nem tudom mi koze volna a shorthoz. Max annyi, hogy meg reggel volt egy eloerzeted, ami kesobb helyesnek bizonyult es, hogy meg szkapalj egy arfolyam esestol, hat eladtad. De ez meg nem a short.
Amit te chipman jol ertelmezel az egyszeruen a hatar idos ugylet amikor eladod elore a reszvenyt. A tobbi kerdesedhezmar kb meg adtam a valaszt, de azert meg egyszer elmondom, hogy sajnos, nem tudok abban segiteni, hogy hol lehet, melyik elektronikus kereskedesi rendszernek van olyan menuje, hogy short es akkor erthetoen mindenki tudna , hogy mi kovetkezik.De azt hiszem az equitas PETIje valami ilyesmi amit te keresel, en meg eddig nem hasznaltam. Remelem tovabbi segitseget fogsz meg kapni ez ugyben.
Hello ;
Törölt felhasználó 2004. 05. 23. 21:22
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
Tehát úgy nyithasz eladást, hogy nincs meg a részvényed, de vissza kelle venned, ha jól értelmezem. És nem kell valahol jelölni, hogy ez short? Mib?l tudja a kereskedési rendszer, hogy ez short?
Törölt felhasználó 2004. 05. 21. 22:13
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Kedves agasat.
Elore is bocs, de csupan a 3-as pontodhoz szolnek hozza.
Ha a ceg csodbe megy , ne izguljal, hogy nem kapsz abbol a papirbol. Annyi papirt szerezhetsz be amennyire csak penzed van. Sot, meg talan eszre sem veszed, hogy egybol te lettel a legnagyobb tulajdonos az Rt.-ben.Inkabb annak fajjon a feje akinek hatar idore eladtad, mert az meg olyan papirt kell megvegyen amibol a lelek tenleg hogy elszallt.
Törölt felhasználó 2004. 05. 21. 22:05
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#54
Kedves GaBoR100.Hat nem mondom, de, mondom, jol felviditottal a mai sz.. nap utan a "2000-ert venni, es 1800-ert eladni, akkor nem vesztek rajta ? "kerdessel. Hat de vesztel, meg hozza 200 -at ami egybol 10 %-os minusz. A Short lenyege nem az hogy magadnak csinaljal minuszt, hanem hogy valamit amit eladsz azt kesobb olcsobban tudjad megvenni. Vagyis 2000 az eleadas, es 1800 a veteli ar. Tenleg furan hangzik, hogy valamit eladsz ami meg nem is a tied, dehat valaki(k) ezt egyszer kitalaltak, es azota tomegesen mukodik. Csak semmi panik, ha netan meg is ugy adodna, hogy 2000 az eladsz, de mondjuk 2200-on kell,hogy vissza vegyed, mondjuk azert, es persze nem masert, mert idokozben azutan hogy eladtad, vagyis short pozit nyitottal,a reszveny arfolama fol megy. Miert ne panikolj. Legalabb tanulsz. Bar nekem a tegnap sz..napom volt, de rajottem valamire."A francba a sok tapasztalattal, amit azota szereztem amiota ezzel is (Tozsde) foglalkozom , inkabb penzt kellet volna csinalni helyette, mint tapasztalatokat szerezni. Persze ez csak egy bosszubol kikopott mondat, de azert a tapasztalat szerzes titkos kincs,amit nem vehetnek el toled.
Törölt felhasználó 2004. 05. 21. 17:36
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#53
Hello!
Még új vagyok errefelé, de asszem azért a főbb fogalmak számomra már tiszták.
1.
Az lenne a kérdésem hogy ebrokin tényleg nem lehet shortolni?
Nekem student számlám van, és még soha nem próbáltam, de a FAQ-on a shortról csak ezt találtam:
"Az eBroker rendszerén short-ügyletek tőkeáttételes lebonyolítására nincs lehetőség."
Ez nem azt jelenti hogy azért shortolni lehet, csak nem tdt-vel?
És ha lehet shortolni, akkor elvileg csak simán adok megbízást eladásra úgy hogy nincs az adott részvényből, nem?
2.
Szerintetek humetet kockázatos lenne jövő héten shortolni?
3.
És például mi történik akkor, ha mondjuk shortolom, és felfüggesztik a kereskedést, és nem tudom visszavenni, vagy mondjuk a legszélsőségesebb eset ha a cég csődbe megy és megszűnik a részvény vagy valami ilyesmi és egyszerűen nem lehet visszavenni, akkor bajban lennék, vagy jól jártam? Mert gondolom valakinek akkor tartoznék x db részvénnyel, ami már nem létezik...
matgab 2004. 05. 21. 11:58
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
GaBoR100, inkább bízz meg egy brókert a pénzed kezelésével, és figyelve a híreket hozzászólásokat, tankönyveket szép lassan tanuld meg legalább az alapfogalmakat, mert így pillanatok alatt fogod negyedelni a pénzed...
Mondom én innen szintén bukóból...
Törölt felhasználó 2004. 05. 21. 11:56
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Jól látod a dolgokat. Ezért kell fordítva csinálni. Eladni 2000-ért és visszavenni 1800-ért.
Törölt felhasználó 2004. 05. 21. 11:45
#50
Gyerekek, ha én megveszek vmit 2000-ért és passzolom 1800ért akkor nem vesztek rajta?:-)
Törölt felhasználó 2004. 05. 21. 11:40
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Equitasnál például. 2000 eladsz 1800 visszaveszed. Ez mondjuk így elég jó lenne. Szép kis nyereség. Én inkább drágábban szoktam visszavenni, hagyom a többieket nyerni:)
Törölt felhasználó 2004. 05. 21. 11:27
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Akkor melyik cégnél lehet? És hogyan? Külön menüponttal? Ha 2000-r?l shortolsz és 1800-on eladod, akkor a különbözet a nyereséged?
Törölt felhasználó 2004. 05. 21. 10:58
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Az eBrokin keresztül sehogy.
Törölt felhasználó 2004. 05. 21. 10:50
#46
Kedves Forumlakók! Relative rövid ideje üzöm az ipart és egy dolog nem tiszta: shortolás. Tisztában vagyok mit jelent, de nem tudom hogy ezt hogyan lehet kivitelezni. Hogy tudsz eladni vmit ami nem a tied? Pl. az ebrokeren keresztül.
Törölt felhasználó 2004. 05. 14. 11:59
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Kedves GaBoR!
Köszönjük, hogy kérdéseddel egy kissebb darázsfészekbe piszkáltál; látod milyen lelkes lett a Fórumlakó közösség....
Ismétle m: remélem nem vetted rossznéven tőlünk a kis kajánkodást?
A korábbiakban leírttakat továbbra is tartom, azontúl short, short, short.
Üdv.:
Törölt felhasználó 2004. 05. 14. 11:35
#44
Kijöttek az első nyegyedéves adatok. Ezek után mit léptek a kérdésemre? De mostmár csak 1 hónapon belül:-)
Törölt felhasználó 2004. 05. 13. 18:14
#43
IGEN TELJESEN IGAZAD VAN ABBAN HOGY KOMOLYTALAN MAGÁNSZEMÉLYKÉNT DEVIZÁVAL KERESKEDNI 40% ADÓ MELLETT, DE ÉN NEM ARRA BIZTATTAM HOGY FOLYAMATOSAN KERESKEDJEN . ERRE A CÉLRA OFFSHORE CÉG A LEGALKALMASABB, VAGY OLYAN ORSZÁG AHOL NEM ADÓZTATJÁK ILYEN BRUTÁLIS MÓDON. ÉN CSUPÁN EGYSZERI TIPPET ADTAM / AHOL MOST MEGKERESHETI A 10 SZÁZALÉK TÖBBSZÖRÖSÉT IS/ HA MEGNÉZED, A TEGNAPI LEVELEM ÍRÁSA ÓTA 34 SZÁZALÉK PLUSZBA LENNE AZ ADÓ LEVONÁSA NÉLKÜL, VISZONT VAN A DOLOGNAK EGY SZÉPSÉGHIBÁJA, MÉGPEDIG AZ HOGY NEM ÉRTE EL AZT A SZINTET AMIT MEGJELÖLTEM A SHORT POZI FELVÉTELÉHEZ 10 TICKKEL ALATTA FORDULT.
Törölt felhasználó 2004. 05. 12. 21:37
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Mintha már lennének EURUSD kontraktusok a tőzsdén is, ha igen, akkor a magánszemély beviheti a poziját és nulla százalékkal adózik. Vagy még nincsenek kereszt kontraktusok a tőzsdén? amikor utoljára erről hallottam, mint bevezetés előtt álló termékről beszéltek.
Törölt felhasználó 2004. 05. 12. 19:28
#41
ja, és elég komolytalan, hogy valaki nem cégesen tradel devizát, és 40%-ot adózik le belőle...ilyet még nem nagyon láttam. Mer ugye 4 nyerő (200 pont/db) meg 3 bukó (100pont/db) -ez igen király arány, de 40%-kal adózva marad 0,6*800-300=180 pont ami vajmi kevés ahhoz képest h. adó előtt még 500 pont volt. Ha meg csak 3 nyerő jön össze /az se rossz/ akkor csá viszlát költségek után nullában vagy.

Topik gazda

GaBoR100
5 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek