Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2019. 01. 08. 07:59
Előzmény: #15159  pampa
#15160
A Momentum hazai kapcsolatait építi
.
A Momentum az utóbbi hetekben igencsak aktívnak mutatkozott a túlóratörvény elleni tüntetéseken, és az aktívabb időszak – úgy tűnik – a politikai nyitást is magával hozta. Bár Fekete-Győr szerint az már korábban is megfigyelhető volt részükről. Márki-Zay Péter a múlt héten beszélt az Egyenes Beszéd Kontrában új mozgalmáról, és egyúttal azt is elmondta, hogy többek között a Momentummal is tárgyalt az együttműködésről. A pártelnök ezzel kapcsolatban elmondta az atv.hu-nak, hogy csaknem másfél órán át beszéltek Márki-Zay Péterrel és Hadházy Ákossal, miután a hódmezővásárhelyi polgármester bejelentette, hogy hivatalosan is elindul új mozgalmának, a Mindenki Magyarországa Mozgalomnak a honlapja, ezzel pedig a toborzás is beindult. Az Momentum elnöke azt is elmondta, jó a kapcsolatuk Márki-Zay-val, meghívásuk alapja pedig az volt, hogy természetes szövetségesei egymásnak a két szervezet. A Kossuth-körökkel kapcsolatban viszont kisebb kritikát fogalmazott meg: „szép projekt, de nyitott kapukat dönget”, ugyanis a pártok már nyár óta beszélnek és keresik a közös jelölteket.
A tüntetéshullám – látszólag – Szél Bernadettet is közelebb hozta a párthoz, akivel a pártelnök szerint is „nagyon jó” kapcsolata van a Momentumnak. Hogy mennyire kerülhet közel egymáshoz a szervezet és a független képviselő, azt még nem lehet tudni, de korábban mi is megírtuk, hogy utóbbi akár a Momentumban is folytathatja, legalábbis egyik forrásunk szerint. A kérdésre, hogy Szél kaphatna-e befutó helyet a párt 2022-es országos listáján, arra Fekete-Győr azt felelte: „nagyon messze van még a ’22”, de letett már annyit a független képviselő az asztalra, hogy bármely párt prominens szereplői között ott legyen. Ettől függetlenül, persze, minden párton belül dolgozni kell – tette hozzá.
Meglepő húzásokkal készül a párt
A Momentum elnökét a szombati tüntetésről is kérdeztük, amelyről az ATV és az atv.hu is élőben tudósított. Fekete-Győr sikeresnek tartja a tüntetést. Arra is kitért, hogy az tüntetéshullám „országos mivolta az igazi erő”, hiszen szombaton nemcsak a fővárosban, de több vidéki településen is megmozdulások voltak.
Bár az ellenzéket összekovácsolni látszik a túlóratörvény elleni tüntetés, a közös cél miatt, az ellenzéki pártok – úgy tűnik – különböző eszközökben gondolkodnak. Fekete-Győr szerint „most forró az a vas, amit ütni lehet, és amit ütni kell”. A Momentum feladata pedig – mint legnagyobb parlamenten kívüli mozgalomnak –, hogy ezt „tovább hevítse”. Akciókban gondolkodnak tehát a következő hetekben, mert úgy látják: a „fideszes elitet nem szabad a komfortzónájában hagyni”.
pampa 2019. 01. 08. 07:58
Előzmény: #15157  bigyula
#15159
Brüsszel 5 p. alatt véleményt szokott mondani!   :)
signal2
signal2 2019. 01. 08. 07:57
Előzmény: #15157  bigyula
#15158
Szerintem minden jogszabályt kötelezően megvizsgál.
bigyula 2019. 01. 08. 07:53
Előzmény: #15156  pampa
#15157
Brüsszelben vizsgálják, ha elkerülte volna a figyelmedet.
pampa 2019. 01. 08. 07:48
Előzmény: #15155  bigyula
#15156
Nekem pedig az, hogy az emberek végre munkához jutottak és dolgozni szeretnének.
A most megalkotott kerettörvény nem sérti a dolgozók érdekét.
.
Amennyiben így lenne Brüsszel elsőként emelte volna fel a hangját ellene.
bigyula 2019. 01. 08. 07:35
Előzmény: #15154  pampa
#15155
Ebből nekem az jön le, hogy a szakszervezetek is a fityesz, a kúrmány kezében vannak, és nem a munkavállalók érdekeit képviselik. Eddig sem volt hajlandó a kúrmány tárgyalni szinte semmiről, úgyhogy az erre való hivatkozás nem más, mint időhúzás, hogy elüljön a téma.
pampa 2019. 01. 08. 07:28
Előzmény: #15153  HPeter76
#15154
"Földiák András, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának (SZEF) elnöke azt közölte: tagjaik körében csak a kormánnyal való esetleges eredménytelen tárgyalások esetén kezdődne a felmérés a sztrájkhajlandóságra, a sztrájk megszervezése legalább egy hónapot venne igénybe. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a tárgyalást tartanák a célravezető megoldásnak, és ők is abban érdekeltek, hogy a munkabeszüntetést elkerüljék.
A Magyar Idők keddi cikke szerint „a politikai pártoktól függetlenül működő szakszervezeti konföderációk többsége már korábban elhatárolódott az ellenzékkel közösen szerveződő megmozdulásoktól”. Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke a lapnak azt mondta: semmi esélye sincs egy sikeres, országos sztrájk megszervezésének, „a munkavállalók ugyanis politikai célú sztrájkban nem vesznek részt, ráadásul ez a politikai célú nyomásgyakorlás mindössze egy silány kaland lehet, amelyet a gazdasági helyzet sem indokol”."
HPeter76
HPeter76 2019. 01. 07. 21:39
Előzmény: #15152  HPeter76
#15153
Fél éjszaka azzal ment el nem lehetett kipakolni..
HPeter76
HPeter76 2019. 01. 07. 21:37
Előzmény: #15151  HPeter76
#15152
Áldásom rá...
HPeter76
HPeter76 2019. 01. 07. 21:37
Előzmény: #15148  signal2
#15151
De,ha hozzájárul a másik fél.. simán betehetik! Na megegyeznek ezek.. AJJAJ..::)))
Felszólítsa magát lássa mindenki na és aztán!!::)))
signal2
signal2 2019. 01. 07. 20:05
Előzmény: #15149  Phylaxa
#15150
Provokáció, szereplési vágy. Nem tudom, hogy spontán jutott eszükbe, vagy eleve ezzel a céllal mentek-e oda.
Phylaxa 2019. 01. 07. 19:50
Előzmény: #15148  signal2
#15149
Amikor kiteszik a kivetítőre a szurkolókat, akkor ők örülni szoktak és szólnak a szomszédjuknak, hogy "nézd ott vagyunk". Ezt nyilván a közvetítésekben láttam. Egyébként visszatérve a konkrét munkahelyi problémára, én is úgy tudom, hogy törvényellenes volt a fényképezés és videózás. Ezért szóltam hozzá. A másik pedig, hogy nem is értem, mit akarnak ezzel elérni? Nekem ugyanolyan értelmetlennek, viszont jóval nagyobb hülyeségnek tűnik, mint amikor csak beszélnek. Nem mondanak semmit, de azt harsogják. Engem nem érdekel, hogy ők kit utálnak. :)
signal2
signal2 2019. 01. 07. 19:36
Előzmény: #15147  Phylaxa
#15148
Utána néztem, a tömegfelvétel kivétel, de nem szabad senkit egyénileg bemutatni. Tehát a képviselők videózása is jogellenes volt, az mtv-s felvétel kiszivárogtatása is, és jogellenes az is, ha egy sportrendezvényen egy adott szurkolót beraknak a bakiparádéba a hozzájárulása nélkül.
Phylaxa 2019. 01. 07. 19:32
Előzmény: #15146  signal2
#15147
Nyilván minden munkahely egyforma törvény alá esik és nyilvánvaló, hogy a focimeccset is csak akkor mutathatják be, ha egy képviselő bemegy és amikor megkérik, hogy ne tovább, akkor polgári engedetlenségbe kezd. Az, hogy mindez a közvetítés a FIFA-nak egy baromi nagy üzlet és ezért is vannak ezek a meccsközvetítések, az pusztán véletlen. :)
signal2
signal2 2019. 01. 07. 19:22
Előzmény: #15143  Phylaxa
#15146
Lásd pályamunkás a focimeccsen.
hatosa 2019. 01. 07. 19:22
Törölt hozzászólás
#15145
Phylaxa 2019. 01. 07. 18:57
Előzmény: #15141  signal2
#15144
"Ami felkerül a netre, az ott is marad."
Phylaxa 2019. 01. 07. 18:56
Előzmény: #15137  signal2
#15143
A munkahelyén? Senkit. De még a munkahelyet sem, ha arra nem kapnak engedélyt.
Phylaxa 2019. 01. 07. 18:54
Előzmény: #15129  pampa
#15142
Minden kép és videó, mely a területen belül történt és kikerült törvényellenes. Nemcsak a tárgyak, folyosók és a terep feltérképezése miatt, hanem az ott dolgozó személyek is perelhetnek nem kis kártérítésért. Ez a téma már korábban is előkerült és tisztázva lett. Most ismét megtörtént. Addig nem nyugszanak míg tényleg be nem varrnak valakit. Hihetetlen. A következő Paks lesz? Oda már profi kamerákkal mennek? :)
signal2
signal2 2019. 01. 07. 18:44
Előzmény: #15139  pampa
#15141
Csak mert a szitu ugyanaz, felismerhetően magy nyilvánosság előtt lettek bemutatva személyek. Ami eltérés lehet, az pl. biztonsági őrre vonatkozó külön szabály. A NAIH is csak azt írta, hogy mi a jogosulatlan adatkezelés. Nem tudom, hogy bármelyik felvételen megvalósul-e pl. a személyek neveinek jogosulatlan tárolása és adatbázisba rendezése.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek