Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hatosa 2019. 01. 06. 15:42
Törölt hozzászólás
#14980
sanka 2019. 01. 06. 14:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#14979
Ahogy gondolod:))
hatosa 2019. 01. 06. 14:40
Törölt hozzászólás
#14978
hatosa 2019. 01. 06. 14:36
Törölt hozzászólás
#14977
sanka 2019. 01. 06. 13:52
Előzmény: #14975  sanka
#14976
Viszont személyeskedtél, nem kell félned én nem trollkodom!
sanka 2019. 01. 06. 13:50
Előzmény: #14974  pampa
#14975
Az is más hozzászólás volt, ennyi!!
pampa 2019. 01. 06. 13:47
Előzmény: #14972  sanka
#14974
"Moslék a fidesz s már nem sok van hátra nekik, a helyzet fokozódik, konyec fidesz, remélhetőleg mindenki a helyére fog kerülni, remélhetőleg sokan mennek a börtönbe, de más büntit is el tudnék képzelni egyeseknél!"
.
ez volt az a hozzászólásod amiből indult a beszélgetés.
értelmetlen a magyarázkodásod.....
pampa 2019. 01. 06. 13:44
Előzmény: #14971  pampa
#14973
"A mentőhajókon rekedt bevándorlókkal való szolidaritásra szólított fel a pápa „Konkrét szolidaritásra” szólította fel az európai vezetőket vasárnap, vízkereszt alkalmából tartott szentbeszéde után a pápa a 49 bevándorló iránt, akik több mint két hete két civil mentőhajó fedélzetén rekedtek a máltai partoknál.
„A Földközi-tengerből kimentett 49 ember több napja két nem kormányzati szervezet hajóján tartózkodik, arra várva, hogy biztos kikötőt találjanak, ahol partra szállhatnak. Sürgős felhívást intézek az európai vezetőkhöz, hogy tegyenek tanúbizonyságot az irántuk való konkrét szolidaritásukról” – mondta a katolikus egyházfő a vatikánvárosi Szent Péter téren hagyományos úrangyala imájára összegyűlt hívek tízezrei előtt.
A Sea Watch december 22-én 32 menedékkérőt mentett ki a Földközi-tenger nemzetközi vizein. A Sea Eye Professor Albrecht Penck nevű hajója szombaton további 17 migránst mentett ki. A mentőhajók Málta partjai előtt vesztegelnek, fedélzetükön a kimentett bevándorlókkal. Kikötési engedélyt a helyi hatóságoktól eddig nem kaptak.
Málta megengedte, hogy a két hajó a rossz időjárás miatt a parti vizeire hajózzon, de nem adott kikötési engedélyt, mint ahogy más uniós tagállamok sem adtak engedélyt.
A másik legközelebbi ország, Olaszország kormányfő-helyettese, Luigi Di Maio, az Öt Csillag mozgalom vezetője szombaton újabb felhívást tett közzé szombaton a mentőhajókon tartózkodó nők és gyermekek olaszországi befogadására, ami továbbra is megosztja az olasz kormányt.Az ugyancsak miniszterelnök-helyettesi tisztséget betöltő , Matteo Salvini belügyminiszter kezdettől fogva ellenzi, hogy a nem kormányzati szervezetek hajóiról Olaszország bárkit is átvegyen. Szombati, internetes közösségi oldalon tett bejegyzésében megismételte, hogy Olaszország „továbbra sem enged a zsarolásnak”. Kijelentette: a migránsokat Máltának kell partra engednie, vagy fogadja be őket Hollandia vagy Németország, mivel két német NGO-ról van szó és a Sea Watch hajója holland felségjelzésű. Salvini szégyenletesnek nevezte, hogy az Európai Unió „ismét hallgat”."
.
Befogadhatná őket a Vatikán.
Esetleg azok az országok akinek a zászlaja alatt kihajóztak menteni.
A harmadik lehetőség, vissza viszik őket a kiindulási országba.
.
Van megoldási  lehetőség.
sanka 2019. 01. 06. 13:39
Előzmény: #14943  pampa
#14972

Egyébként a fidesz halálára gondoltam nem a személyre értettem, amúgy viszont te most személyeskedtél, amiért másokat kitiltani szoktál.
pampa 2019. 01. 06. 13:27
Előzmény: #14969  Peterbond
#14971
pl. én sem támogatnám az otthonápolást munkaviszonyként elismerni.
azt pedig főleg nem, ha két személyt ápol akkor dupla min. bér járjon érte.
pampa 2019. 01. 06. 13:25
Előzmény: #14968  Peterbond
#14970
Összefoglaltad, a civilek és az ellenzék küzdött valamiért.
A Fidesz ennek egy részét bevezette.
Az ellenzék mivel nem a civilek javaslata valósult meg csak annak egy töredéke, így nem támogatta.
Peterbond 2019. 01. 06. 13:18
Előzmény: #14967  pampa
#14969
Én nem foglaltam semmilyen álláspontot az otthonápolásban. Az egész történetet azért másoltam be hogy látszódjon ki mint tett időrendben. Itt nem egy Fidesz által felkarolt dologról beszélünk hanem egy kikényszerített köztes megoldásról. Hogy mi lenne a helyes én nem nyiltatkoztam mert ez is pont egy nagyon érzelmi alapú döntés amikben azért ritkán szeretek belemenni.
Legjobb példa rá a rákbeegek kezelése hogy meddig érdemes és mennyit áldozni ezen emberek kezelésére. Na ilyenekbe én nagyon nem szeretek belemenni.
Peterbond 2019. 01. 06. 13:14
Előzmény: #14959  pampa
#14968
Amúgy csak a tisztánlátás végett. Megint nem kampányolok egy párt mellett se ( itt se neveztem meg egy pártot se ). De kezd elegem lenni hogy megint úgy próbálsz valamit beállítani mintha Fideszes kezdeményezés lett volna és az ellenzék csak azért se támogatta miközben pont fordítva volt. Követelték Civil szervezetek az otthonápolás elismerését mint munka és a díj emelését. A Fidesz ezt évekig nem halgatta meg. Lettek tüntetések és az ellenzékből több képviselő is mögé állt. Nyáron a Fidesz az ilyen vitákat lesöpörte a parlamentben majd fél év múlva a civil tüntetések nyomására ( meg éppenséggel rossz PR családbarátként egy ilyen ügyben pont hidegnek lenni ) végül emelt a díjon de csak a gyerekeiket otthon ápolók esetében ( pl az öreg szüleiket otthon ápolók vagy egyéb családtagok ( testvérek stb... ) ebbe a körbe nem esnek bele, és az eredeti követelések jó része se teljesült mint a munkaként való elismerés se ).
Hogy aztán ezen pontok elmaradása vagy egyszerű bosszúból nem vettek részt a szavazáson az ellenzékiek végül télen nem tudom mivel senki se nyilatkozott. Sokuk esetében biztos vagyok hogy csak politikai érdek volt az egész, de ugyanennyire meg vagyok győződve hogy a Fidesz részéről méginkább. És hogy te megint fordítva próbálod előadni az megint idegesítő mintha nem épp a Fidesz csinálta volna ezt végig ( és akkor valahogy egyáltalán nem zavart ).
pampa 2019. 01. 06. 13:08
Előzmény: #14965  Peterbond
#14967
"Magyarország nem ítélheti szegénységre azokat, akik az év 365 napján, napi 24 órában beteg hozzátartozójukat gondozzák– emlékeztették a parlamenti képviselőket és a döntéshozókat."
.
Próbáljuk ebből a nagyon sajnálatos élethelyzetből kivenni az "érzelmet" és kezeljük helyén a kérdést.
Ez az estek túlnyomó részében egy VÁLASZTOTT élethelyzet. A hozzátartozó nem AKARJA az EÜ rendszerre bízni a családtagját.
Így a többségnek segíteni és támogatni kell őt ebben.
Ez a most megszavazott emelés is ebbe az irányba mutat.
Peterbond 2019. 01. 06. 13:02
Előzmény: #14965  Peterbond
#14966
A Parlament Költségvetési Bizottsága nyújtotta volna be a költségvetésben csak 6 milliárdos tétel módosítását, de a fideszes képviselők nemet mondtak.Az ellenzéki pártok júniusban álltak be a Lépjünk, hogy léphessenek! Közhasznú Egyesület petíciója mögé, javasolva, hogy az ápolási díj egy hozzátartozó ápolása esetén egyezzen meg a minimálbér összegével, több családtag ápolásakor pedig a minimálbér kétszereséhez kössék, míg az ápolási jogviszony megszűnése esetén ugyanazon juttatások, szolgáltatások és ellátások illessék meg az érintetteket, mint az egyéb álláskeresőket. 
Peterbond 2019. 01. 06. 13:00
Előzmény: #14959  pampa
#14965
https://24.hu/fn/gazdasag/2018/09/17/az-otthonapolas-munka-ne-megalazo-segely-jarjon-erte/
Országgyűlési képviselők öltötték magukra az első őszi ülésnapon az otthonápolók legfőbb üzenetét hirdető pólót.Az otthonápolás munka!– demonstrálja az ülésnap során több mint 20 ellenzéki képviselő az ellenzéki padsorokban, hiszen továbbra sem látszanak megvalósulni az égető reformok.Az érintetteket képviselő Lépjünk, hogy Léphessenek! Közhasznú Egyesület, a Csak Együtt Van Esély és az aHang kampányplatform aktivistái ma délben azért jelentek meg a  Parlamentben, mert továbbra sincs hír az elmúlt hónapokban belengetett reformokról. A képviselőknek osztott pólót 22 képviselő vette fel, a jobbikos képviselők egy fehér karszalag viselésével csatlakoztak az akcióhoz.Azt reméljük, hogy eljött az a pillanat, amelyet 1749 napja várunk: a kormány betartja az ígéretét, és a rendszerváltás utáni magyar kormányok adósságát törlesztve végre rendezi az otthonápolók ügyét. Kérjük, ne hagyja, hogy ez a pillanat tovább tolódjon, mert naponta roppannak bele a gondozás terheibe azok, akik megalázó segélyből ápolják súlyosan beteg hozzátartozójukat!– írták a politikusoknak átadott levelükben.Újra megismételték követeléseiket:
  • 50 ezer forint azonnali emelést minden kategóriában,
  • 2019-től pedig foglalkoztatási jogviszonyt és
  • legalább a minimálbér összegét kapják meg az otthonápolók.
Magyarország nem ítélheti szegénységre azokat, akik az év 365 napján, napi 24 órában beteg hozzátartozójukat gondozzák– emlékeztették a parlamenti képviselőket és a döntéshozókat.A Lépjünk, hogy Léphessenek! Közhasznú Egyesület által az aHang platformon indított intenzív kampány a média hathatós segítségével hatalmas társadalmi támogatottságra talált. Május óta 40 szervezet csatlakozott a kampányhoz és 41 ezer ember írta alá a petíciót, ebből 3000-en az aktivisták által terjesztett íveken (az érintettek egy része anyagi helyzetéből adódóan ugyanis nem rendelkezik interneteléréssel).Volt olyan vidéken élő érintett édesapa, aki egymaga 700 aláírást gyűjtött – ez is azt mutatja, az otthonápolók nem nyugodnak bele méltatlan helyzetükbe, nem tudnak tovább várni.A Lépjünk, hogy Léphessenek öt éve, pontosan 1749 napja küzd azért, hogy az otthonápolást ismerjék el foglalkoztatási jogviszonyként és legalább a minimálbér járjon érte. Az aktivisták molinóikon ezzel a számmal szembesítették a döntéshozókat ma a Parlamentben, és azzal, hogy ez a szám milyen napi nehézségeket szoroz fel: egy idővonalon mutatták be az otthonápolók egy átlagos napját.
pampa 2019. 01. 06. 12:51
Előzmény: #14962  signal2
#14964
Bizony!
.
Amikor még néztem rendszeres az üléseket..... pl. volt egy tv- nél egy FIDESZ módosító javaslat ami NYELVTANI szempontból lett volna fontos.
.
Lesöpörte az MSZP-SZDSZ többség.
.
hosszasan sorolhatnám....
pampa 2019. 01. 06. 12:49
Előzmény: #14960  signal2
#14963
Akkor most azt mondta, hogy az ellenzék "kösse" fel magát?
.
Mert ez lett a médiában nyomatva.....
.
mert a második rész "OKOS LÁNYOS" szöveg !   :))))
.
akinek nem inge , ne vegye magára.....  :)
signal2
signal2 2019. 01. 06. 12:48
Előzmény: #14961  signal2
#14962
No meg ez nem azt jelenti, higy nem lehet vitázni egy javaslatról. A vita során igenis feljöhetnek olyan aspektusok, amelyre a beterjesztők nem gondoltak.
signal2
signal2 2019. 01. 06. 12:47
Előzmény: #14959  pampa
#14961
Önmagában lehetett róla szavazni, vagy más, nem feltétlenül támogatható javaslattal együtt?

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek