Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 11. 13. 08:04
Előzmény: #12838  Phylaxa
#12840
"Azt akartam összehordani, hogy nem mindegy mennyit engedsz be és mennyi idő alatt. Nálunk integrálódtak, mert azt a keveset befogadta a társadalmunk, meg tudnak élni és jól is érzik megukat."
.
Vagy továbbmennek más uniós országokba, akiknek nem belügye, hogy mennyi migráns mehet hozzájuk.
Ha ez a véleményed, akkor vissza kell állítani a határokat az unión belül,, hogy mindenkihez csak annyi mehessen, amennyit beengedni szeretne.
pampa 2018. 11. 13. 07:45
Előzmény: #12827  signal2
#12839
Gondoltam, egyértelmű. Olyan globális feltételek megteremtése, hogy senki ne kényszerüljön illegálisan nekivágni."
.
Pontosan ez a lényeg!!!!!!!
Tehát minden okot ami miatt valaki más országban szeretne élni LEGÁLISSÁ tennének!!!!
.
Ellenben megint jön a következő probléma......
.
Mi értelme ennek e megállapodásnak ha nem KÖTELEZŐ érvényű? 
.
Hiszen most is zajlik ÖNKÉNTES alapon azon emberek befogadása akik BÁRMILYEN !!!!!!! ok miatt elhagyják a hazájukat.
.
.
.
Akkor újra jön a kérdés , mi újat, milyen új helyzetet teremt ez a NEM KÖTELEZŐ érvényű megállapodás?
.
Milyen véleményt képviseltünk mi ebben a témában? ( többen is)
Az ENSZ EMBERI alapjoggá akarja tenni a migráláshoz való jogot.
.
Erre kaptunk hideget-meleget.... ez nem igaz!
Hamarosan ebben a témában is kiderül , hogy ki látta jól már az elején a lényeget!
Phylaxa 2018. 11. 12. 21:24
Előzmény: #12828  Peterbond
#12838
Azt akartam összehordani, hogy nem mindegy mennyit engedsz be és mennyi idő alatt. Nálunk integrálódtak, mert azt a keveset befogadta a társadalmunk, meg tudnak élni és jól is érzik megukat. Nem érzik kivetettnek, nem kell párhuzamos társadalmakat építeniük. Emellett már nagyon régóta tanulhatnak nálunk és hazamehetnek a megszerzett tudással.  Hiába írom, lepereg, tudom. attól még ez így van.
Phylaxa 2018. 11. 12. 21:10
Előzmény: #12835  signal2
#12837
Persze, hogy nem engedi a nezetközi jog. Csak éppen pár éven belül ugyanaz a nemzetközi jog már engedni fogja. A magyar menkültek Bécsben vízumot kaptak a befogadó országtól és úgy érkeztek új hazájukba. TUdom nem bvolt jó ötlet. Csak valahogy mégis baromi jól működött addig a pilanatig, amíg pár EU-s vezetőt meg nem tudtak zsarolni, vesztegetni vagy bármilyen más módon elvenni az eszét. EZ van. :)
Phylaxa 2018. 11. 12. 21:07
Előzmény: #12833  Peterbond
#12836
Egy nagy részletes semmi. Ezzel telt az elmúlt 30 év. Megoldás? Nincs. Ebben a válaszban sincs semmi megoldás. EGy gyönyörű nagy semmi. EZért is jönnek. "Ezek elmerültek egy nagy rózsaszín ködben és magukat dícsérik, hogy mennyire átérzik a problémánkat. Hát akkor menjünk, reggelire megesszük a hitetleneket". Ez természetesen saját gondolat, még mielőtt félreértené valaki. De ők a normálisak és mi vagyunk a seggfejek. EZ a nagy helyzet. Tehát megoldás? Nekem van. A felesleges tőke ne bubikat fújjon és válságokat mélyítsen, hanem pl. Afrikában emeljen metropoliszokat és ezek ellátását indítsa be, mielőtt kiirtanak minden természetes dolgot azon a kontinensen. Na?  :)
signal2
signal2 2018. 11. 12. 20:51
Előzmény: #12832  Phylaxa
#12835
Tök jó ötletek, csak éppen per pillanat nem egyeztethetőek össze a nemzetközi és EU-s joggal. 
A menekült beengedésének vízumhoz kötése mondjuk nem is olyan jó ötlet.
Peterbond 2018. 11. 12. 20:51
Előzmény: #12833  Peterbond
#12834
A Fórum meg már igazán kezelhetné valahogy a sortöréseket.
Peterbond 2018. 11. 12. 20:49
Előzmény: #12832  Phylaxa
#12833
Én inkább idéznék egy politikustól akinek egy beszéde teljesen megfelel a saját véleményemnek:
"Ez nem elmélet, hanem tény: a magyar határhoz Szíriából, Irakból, Pakisztánból, Afganisztánból és legújabban a szubszaharai térségből is érkeznek. Hadd legyek teljesen világos: Európa nem lesz rá képes, hogy egyedül viselje ezt a terhet. Ha nem lesz változás a jelenlegi trendekben, Európa destabilizálódni fog."
Ebben teljesen egyetértek. A világ problémáinak a megoldásán azoknak is részt kéne vennie akik sok esetben okozzák de távol vannak hogy annak következményeit érezzék vagy teljesen elzárkóznak. Ebbe beleértem az Oroszokat és az amcsikat is. A Globális problémákra Globális együtműködés kell. Amikor Afrikán segíteni akar a világ akkor abba más országoknak is bele kell szállniuk pl Kínának is de rengeteg más kköztük európai országnak is akik jelenleg csak az olcsó nyersanyagot látták a kontinensen és tudva vagy félrenézve eltűrték katonai junták uralmát népirtásokat és éhinségeket csak azért mert tudtak üzletelni a hadurakkal.
"Őszinte részvétet érzünk azok iránt, akik otthonuk elhagyása mellett döntöttek. Ők országaik rossz kormányzásának áldozatai, ami megfosztotta őket emberi méltóságuktól. Olyan elhibázott nemzetközi politikai döntések áldozatai, amelyek különböző térségekben háborúkhoz vezettek. A mi elhibázott, teljesíthetetlen várakozásokat keltő európai politikánk áldozatai. A jelentős üzletté vált emberkereskedelem áldozatai, szenvedésük elmondhatatlan."
Ezzel is egyetértek. A Menekültek között vannak teroristák is (  bár leginkább a 2. és 3. generációs bevándorlókból toborozzák inkább őket ) de számuk pont annyira elenyésző köztük mint Magyarországon a gyilkosok száma. Ez alapján semmiképp sem szabad megitálni egy egész népcsoportot. És én pont együtérzek azokkal akik inkább vándoroltak gyalog 1000 kilométert mint hogy azon a helyen maradjanak ahol eddig éltek. normál esetben ehhez azért nyomós indok kell hogy ennyi viszontagságot és veszélyt vállaljanak.Ettől függetlenül a törvény mindenire ugyanúgy vonatkozik és aki bűncselekményt követ el ugyanolyan következménye kell legyen mintha egy "őslakos" követné el.
"Erkölcsi kötelességünk visszaadni ezen emberek számára otthonukat és országukat. Nem lehet az a célunk, hogy új európai életet nyújtsunk számukra. Abban kell támogatnunk őket, hogy visszakapják saját életüket saját hazájukban. Ennek elérése érdekében békét kell teremtenünk és gazdasági fejlesztési tervet kell kidolgoznunk országaikban."
A cél az kell legyen hogy élhető országok legyenek nem pedig kihaltak. Nem cél hogy mindenki áttelepüljön Európába. Viszont lehetőségnek nyitva kell lennie hogyha valaki akar dolgozhasson külföldön és élhessen ott. Erre meg kell teremteni a lehetőséget ha az illető tényleg értékes tudd lenni az adott társadalom számára és egyben elfogadni annak szabályait. Az ami az EU megteremtett az egyik legnagyobb érték a szabad munkaerő áramlással és ahogy a világ egyébként is nyit arra hogy különböző emberek a világ bármely pontján élhessenek dolgozhassanak.
"Keresztény országból jövök, így szeretném hangsúlyozni, hogy a keresztény hozzáállás nem tűr meg semmilyen muzulmánellenes politikát. A muszlim hit, amelyet becsülünk és tisztelünk, nem felelős e népvándorlás alapvető okaiért. Mindannyiukat felhívom, hogy csatlakozzanak azokhoz az erőfeszítéseinkhez, amelyek célja a muzulmánellenes hangulat terjedésének megakadályozása.
Végezetül visszautalnék a fenntartható fejlődési célokra, amelyeket a múlt héten fogadtunk el, mivel nem tudnám ennél jobban megfogalmazni: a migrációnak rendezettnek, biztonságosnak, szabályozottnak és felelősségteljesnek kell lennie.
Köszönöm szíves figyelmüket!"
A muszlim hitet pont úgy nem érdemes összekapcsolni a radikális irányzatokkal ahogy a kereszténységet se inkvizícióval, kereszteshadjáratokkal boszorkányégetéssel és pedofíliával. minden vallaást a tanai alapján és a híveinek többségének viselkedése alapján érdemes megitlni nem kissebbségei és szélsőségesei alapján.
Az utolsó mondatot pedig külön kiemelném. SEMMILYEN illegális migráció híve nem vagyok. De annak hogy Ausztrál dolgozhasson Belgiumban, horvát délafrikában vagy tokióban annak teljesen. A teljes elzárkózás nem csak ostobaság lenne hanem lehetetlen már a mai világban ahol Koreai popzenét, Amcsi filmeket, Japán Animét nézünk, brazil szambát tanulunk indiai kaját rendelünk és Budhista bölcsességeket osztunk meg a világhálón. e mellett a világ 80 országával kereskedelmi kapcsolatunk van és jó esetben európa felében már voltunk nyaralni.
Elég részletes volt a válasz?
Phylaxa 2018. 11. 12. 20:26
Előzmény: #12830  Peterbond
#12832
Nem kell a kvóta, nem kell a központi elosztás és minden tagállamnak saját joga a menekült és migráns kérdés. A külső határt megvédeni és csak vízummal beengedni bárkit. Ezt olvashatod 2015 óta tőlem például. Tőled mit olvashatunk? Mi a véleményed erről a kérdésről? :)
Phylaxa 2018. 11. 12. 20:24
Előzmény: #12828  Peterbond
#12831
Már a 80-as években is voltak és ez így van rendjén. EZt kell folytani és nem a hülyeséget bátorítani. :)
Peterbond 2018. 11. 12. 20:22
Előzmény: #12826  Phylaxa
#12830
"2016-ban te nem írtál semmit erről és páran voltunk a kvóta ellen. Kaptunk hideget meleget. Most idejössz és próbálod mosni az ellenzéket."
Soha egyik ellenzéket se mostam soha. Nekem aztán se nem kedvencem Botka Gyurcsány MSZP, DK Párbeszéd anyámkínja. Vona is minden csak nem szimpatikus..
A sok Fidesz mosdatást szoktam visszatükrözni amikor képesek vagytok 180 fokot fordulni Viktorral és utána letagadni az egészet mintha nem is úgy lett volna.
Phylaxa 2018. 11. 12. 20:21
Előzmény: #12818  signal2
#12829
150 éve éve ellenzi az EU az illegális migrációt. A valóság? Jönnek, mert jöhetnek. MIről beszélsz? Merkel, Juncker, Shultz, Macron mind elmondták már évek óta, hogy le kell állítani az illegális migrációt. Nem akarták, nem hívtak senkit és küzdöttek a külső határok ellen. ELmondták nektek, hogy felejtsétek már el a FIzikailag lehetetlen és Jogilag lehetetlen dolgokat, mert nem lesz jó vége. De ti hajthatatlanok vagytok. A FIdesz volt az egyetlen, aki szembeszállt velük és kijeentette, hogy a demográfia miatt el kell árasztanunk hazánkat sajnos illegális muszlim tömegekkel, de ti kerítést építettetek és Junckerékkel együtt még az EU bíróságon is kértétek, hogy ne fogadják el hazánk fellebezését és végre állítsátok meg a beáramlást. Ugye ez így volt? :)
Peterbond 2018. 11. 12. 20:20
Előzmény: #12825  Phylaxa
#12828
"Te ne menj kódfejtőnek öregem! Te szarkeverőnek vagy jó. Na ennyit erről. "
Minden bizonnyal hisz én vagyok aki olyan cikkeket másol hogy az ahmed a leggyakoribb név londonban a születendő gyermekeknél. Meg én irogatok arról hogy így nem toleráns  muszlim hit meg így elárasszák európát a muzulmánok.
Hagyjuk is. Amúgy fogalmam sincs mit akartál ezzel összehordani mert én TUDOM hogy vannak nálunk is és nekem semmi bajom velük. Nem is írogatok hány muszlim van egyes osrszágokba hány gyereket szülnek és hogy melyik országgban épp mennyi muzulmán torlódott fel.
signal2
signal2 2018. 11. 12. 20:16
Előzmény: #12824  pampa
#12827
Gondoltam, egyértelmű. Olyan globális feltételek megteremtése, hogy senki ne kényszerüljön illegálisan nekivágni. 
Phylaxa 2018. 11. 12. 20:15
Előzmény: #12817  Peterbond
#12826
2016-ban te nem írtál semmit erről és páran voltunk a kvóta ellen. Kaptunk hideget meleget. Most idejössz és próbálod mosni az ellenzéket. Értsd meg, hogy minda mai napig hallgatnak erről az egészről az itthoni nyilatkozataikban és ugyanakkor megszavaznak minden kvótát, szétosztást ösztönző javaslatot. Mi a fenéről beszélsz? Másolj már be az elmúlt két évből bármelyik nem kormánypolitikus nyilatkozatát. Nem tudsz! A fenének reagálok már megint erre a hülyeségre! :)
Phylaxa 2018. 11. 12. 20:10
Előzmény: #12816  Peterbond
#12825
Ugyan-ugyan. Igaztalanul vádolsz dolgokkal embereket. Ha valaki nem akar muszlim tömegeket az országába, akkor jönnek a régi idealista izmusok. Te mikor jártál a Budapesti Egyetmek valamelyikére? Biztosan nem találkoztál muszlim hallgatókkal ugye? Biztosan nem jártál még muszlim orvosnál hazánkban. Sorolhatnám. Te összekevered a pár darab almát, a tonnaszámra almával és megvádolsz az állításoddal másokat. Ökörség amiről firkálsz és ezt te is tudod. Fordulj másokhoz a hülyeségeddel! Szevasz!  :)
    
Te ne menj kódfejtőnek öregem! Te szarkeverőnek vagy jó. Na ennyit erről. 
pampa 2018. 11. 12. 16:33
Előzmény: #12823  signal2
#12824
Deklarált célja a bevándorlás biztonságossá és legálissá tétele. Olyan kérdésekkel foglalkozik, mint a bevándorlók védelme, integrálásuk a fogadó országukba, illetve a saját országukba való visszajuttatásuk.Az egyezményt – hivatalos nevén Globális megállapodás a biztonságos, rendezett és szabályos migrációról – a tervek szerint decemberben fogadják el az ENSZ marokkói csúcstalálkozóján."
.
Most is létezik legális migráció. Akkor mit akarnak legálissá tenni?
signal2
signal2 2018. 11. 12. 16:24
Előzmény: #12821  pampa
#12823
Mert ebben az idézetben benne van az indok, ami miatt mi kilépünk?
Nincs. Egyre nő a cinizmus...
pampa 2018. 11. 12. 16:13
Előzmény: #12821  pampa
#12822
Az ENSZ globális migrációs csomagját elutasító európai uniós tagállamok valójában nem is ismerik a tervezett megállapodás tartalmát – vélekedett egy hétfőn Berlinben elmondott beszédében Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke.
A Süddeutsche Zeitung című lap rendezvényén kiemelte: a csomag elfogadási folyamatából kilépő tagállamok nem tették volna meg ezt a lépést, ha döntéshozóik „elolvasták volna” a tervezett megállapodás szövegét.
Ezzel összefüggésben hangoztatta, hogy „a populistáknak nincs programjuk, csak egy hosszú listájuk vádaskodásokkal”. Mint mondta, a populisták csak megnevezik a problémákat, aki viszont meg is akarja oldani a gondokat, annak nem szabad „bornírt nacionalizmusukat és stupid populizmusukat” követni.
Jean-Claude Juncker kiemelte: „ha a klasszikus pártok elkezdik ugyanazt szajkózni, mint a populisták és nacionalisták, akkor az emberek a populistákra szavaznak, azokra, akik elutasítanak mindent, ami nem olyan, mint ők maguk és nem kedvelnek senkit, aki máshonnan származik”.
(MTI)
.
.
Nem az a "kedvelés" ha idehívjuk LAKNI... hanem az amikor idejön látogatóba és minden földi jóval elkényeztetjük. kifizeti a számláját és szépen hazautazik! Nem utasítunk mi el egy turistát sem!!!!! 
.
pampa 2018. 11. 12. 13:15
Előzmény: #12815  Phylaxa
#12821
A bolgár kormány nem támogatja a csatlakozást az ENSZ globális migrációs csomagjához – jelentette be Cvetan Cvetanov, a konzervatív Polgárok Bulgária Európai Fejlődéséért (GERB) kormánypárt frakcióvezetője a szófiai koalíciós kabinet hétfői tanácskozását követően.
„Az ENSZ globális migrációs csomagjához való csatlakozás elutasítását irányozza elő az a döntés, amelyet a parlamenti frakciók részvételével a viták összegzéseként és a kormány álláspontjának figyelembevételével a koalíciós tanácsban elfogadtak" – közölte Cvetanov.
Az országot tavaly május óta a GERB és a nacionalista Egyesült Hazafiak szövetség koalíciója kormányozza, Bojko Boriszov miniszterelnök vezetésével.
Az ENSZ migrációs csomagjának szövegéről a világszervezet tagországai idén júliusban egyeztek meg. Deklarált célja a bevándorlás biztonságossá és legálissá tétele. Olyan kérdésekkel foglalkozik, mint a bevándorlók védelme, integrálásuk a fogadó országukba, illetve a saját országukba való visszajuttatásuk.
Az egyezményt – hivatalos nevén Globális megállapodás a biztonságos, rendezett és szabályos migrációról – a tervek szerint decemberben fogadják el az ENSZ marokkói csúcstalálkozóján. Az elfogadás folyamatából időközben kilépett az Egyesült Államok, Ausztrália, Ausztria és Magyarország, és a távozást mérlegeli több más ország, köztük Lengyelország."
(MTI)
.
.
Amikor mi kiléptünk azt írták, hogy nem tudják elolvasni az angol szöveget....mert az nincsen benne amiért kilépünk.....
Egyre nő az "angolanalfabéták" tábora......  :)))))

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek