Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goldi 2019. 09. 23. 18:59
Törölt hozzászólás
#29200
Phylaxa 2019. 09. 23. 18:56
Előzmény: #29189  ts3
#29199
Mivel minden ember így gondolkodik, ezért számítanak a szavazatok. De gondolom, hogy ha az egész ország egyöntetűen elzavarná az adott kormányt, akkor sem szabadulna a kvótától, központi elosztástól és egyéb őrültségektől, ha már elfogadta egy magyar miniszterelnök és nem vétózott. :)
       
Konkrétan, ha a DK lenne kormányon és megszavazná a hülyeséget, akkor hiába zavarná el az ország a DK-t, a hülyeség maradna. 
Phylaxa 2019. 09. 23. 18:53
Előzmény: #29188  ts3
#29198
Arra gondolsz, hogy "nem tudok róla és írd már le légyszi, hogy mindazt elvégezte, amit Budapesten akar"? Erre gondolsz? Akkor írd már le légyszi! Ha nem ez, akkor másold be amit írtam! :)
      
Nekem egy kormány, mely hatalmon volt tiszta, hogy mit művelt. Nyilván örülök, ha beszél a további terveiről, de már el tudom dönteni, hogy akarom-e vagy nem. Az viszont tényleg érdekelne, ha valaki már letett valamit az asztalra, de nem hallottam róla semmit, akkor írja le, hogy mit csinált és mi a terve az új poziban.  :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 18:30
Előzmény: #29196  Törölt felhasználó
#29197
"csak éppen épp a magyar érdek érvényesítéséért nem tennél lényegében semmit (amint ez a mai válaszaidból kiderült, - hanem maradnál a merjünk kicsik lenni-s állásponton hiszen egy szóval sem említetted, hogy ellenszegülnél ha te lennél orbán helyében..)"
Ja és ugye előtte tán tisztázni kéne, hogy mi is a magyar érdek. Ha nem kell teljesíteni a kvótát és marad a pénz az oké. De mi van akkor, ha azzal jár, hogy kevesebb pénzt kapunk, akkor melyik a magyar érdek? 10 millió eurót bukunk? Oké. 100 milliót? Nem annyira, de még lehet oké. 1 milliárdot????? És mi van, ha azzal jár, hogy kiraknak az unióból? És mi van, ha azzal jár, hogy egy esetleges orosz-ukrán konfliktus esetén nem segítenek a menekültekkel?? Szokás szerint, ahogy egész történelmünk során végig nagy hangon döngetjük a mellünket, aztán utána meg duzzogunk, hogy minket nem szeret senki.
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 18:24
Előzmény: #29190  salve
#29196
A hozzászólásod második felével kapcsolatban: Nézd el nekem lusta vagyok utánanézni, de nekem úgy rémlik, hogy Szlovákiával együtt megtámadtuk a bíróságon és a bíróság elmeszelt minket, tehát törvényesnek találta a kvótát (ami egyébként asszem már nincs hatályban, mert mintha csak 1-2 évre szólt volna).
"csak éppen épp a magyar érdek érvényesítéséért nem tennél lényegében semmit (amint ez a mai válaszaidból kiderült, - hanem maradnál a merjünk kicsik lenni-s állásponton hiszen egy szóval sem említetted, hogy ellenszegülnél ha te lennél orbán helyében..)"
Már megint össze-vissza feltételezel rólam mindenféle hülyeséget a saját sztereotípiáid alapján. Az előbb már kifejtettem, hogy a merjünk kicsik, meg nagyok lenni helyett én azon az állásponton vagyok, hogy lőjük be reálisan a helyünket. Honnan a faszomból tudjam, hogy mit csinálnék Orbán helyében, mivel nem én vagyok a miniszterelnök, fogalmam sincs, hogy milyen alkuk vannak folyamatban, milyen a tárgyalási pozíciónk, stb.  Szerintem ti nagyon túlbecsülitek Viktor pozícióját, egy egyszerű példa: itt van Portugália, kb akkora, mint mi és nagyobb a gdp-je, te tudod, hogy hogy hívják a portugál miniszterelnököt, mert én pld. nem tudom, sőt olyanra sem emlékszem, hogy Portugália bármiben is lényegesen befolyásolni tudta volna az eu politikáját.
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 18:14
Előzmény: #29190  salve
#29195
Ja Zsigmond is úgy gondolta, hogy jó ha beengedi Hunyadi Vajkot a pereputtyával, jól is jártunk vele, csak az a pereputty az istennek nem akart elmagyarosodni, így Hunyad megye végleg román többségű lett. II. Géza is jó ötletnek találta, hogy a székelyeket arrébb paterolja és szászokat hív be, jól is jártunk velük, már az erdélyi fejedelmek ellen is lázadoztak, aztán Rákóczi alatt és 1848-ban a Habsburgok mellé álltak, végül Trianon előtt kinyilvánították, hogy Romániához akarnak tartozni (és nem mellesleg a székelyföldi egységes magyar tömb így picsa messze került a magyar határtól). Mátyás is jól járt azzal, hogy a kipusztult Szerémségbe szerbeket hívott be, mert jó katonái voltak, mondjuk Mohács után már a magyarokat gyilkolták a törökök helyett és a Szerémség, ami azelőtt az egyik leggazdagabb magyar vidék volt, végleg szerb lett. És így tovább, és így tovább. Az ukrán vendégmunkások egyébként szerintem sem jelentenek egyelőre nagy veszélyt, csak arra szerettem volna felhívni a figyelmedet, hogy folyamatosan paráztok az 1500 fős kvóta miatt a sokkal több ukrán miatt meg nem, miközben az arabok még nem vettek el területet tőlünk, az ukránok viszont egyszer már lecsippantottak kb. 20 ezer négyzetkilométert.
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 18:04
Előzmény: #29187  Phylaxa
#29194
" Az egész EU-s kvóta maszlag, elosztás és beengedés már nem a mi ügyünk"
Persze, mondhatjuk ezt, ők meg mondhatják, hogy akkor kevesebb lesz a lóvé. Nincs ezzel semmi probléma, az aktuális magyar kormány majd eldönti, hogy melyik a jobb.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 17:50
Előzmény: #29190  salve
#29193
Tőled is kérdezem: a világszintű kvóta rendben van, az EU-szintű nincs? Jól gondold meg, kb. 75 millió menekült van jelenleg a világon.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 17:49
Előzmény: #29190  salve
#29192
Tegyük fel, Oroszország gondol egyet, és kirobbant egy háborút Ukrajnában, ahonnan 1 millió ember jelentkezik fél év alatt. Fogjuk-e tudni regisztrálni őket, ellátni őket, elszállásolni őket, vagy azt szeretnénk, hogy ebből legalább 950 ezret vegyen át más ország tőlünk, mert mi nem bírjuk, és humanitárius katasztrófa fenyeget?
ts3 2019. 09. 23. 17:38
Előzmény: #29190  salve
#29191
Orbán szavait idézve, van élet az eu-n kívül is.
Magyarok ki ukránok be. Na mit szólsz hozzá?
salve 2019. 09. 23. 17:18
Előzmény: #29186  Törölt felhasználó
#29190
"Migránsok esetében mindig az a legveszélyesebb, ha valamelyik szomszédos országból jönnek, Ukrajna 50 milliós ország, ha csak 1 millió átjön, már szarban vagyunk, gondolom ismerős Trianon "
már bocs, de ekkora marhaságot már rég nem olvastam :-)
merthogy Ukrajna többek közt épp azért (is) van szarban, mert a magyar kisebbséget hátrányosan érintő nyelvtrövénye miatt épp mi akadályozzuk a Nato csatlakozását vétóval, már legalább 7 hónapja; továbbá ők hosszabb távon éppen az EU-ba szeretnének majd belépni, márpedig nagyon jól tudják hogyha marad ez a céljuk, akkor semmiféle terjeszkedésről vagy "Mo. ellenes katonai vagy területfoglalási akcióról" szó sem lehet (mert akkor ugrana 2 perc alatt az uniós csatlakozásuknak még a halvány esélye is)! és hogy ezt jól látom azt épp az bizonyítja, hogy az új ukrán elnök eddigi tettei is ellentmondanak neked, hiszen az exelnökhöz képest máris sokkal békülékenyebb hangot és tárgyalási készséget jelzett a magyar kormány felé! az ezirányú aggodalmad tehát teljesen alaptalan!
"ha nem akarsz valamit megcsinálni amit a többség szeretne, akkor adnod kell cserébe valamit "
ez is nagy tévedés: NEM kényszeríthet ki olyat az EU bizottság, amit a tanács nem szavazott meg egyhangúlag - márpedig itt elég régóta tudott, hogy orbán nincs egyedül a kvótát elutasító álláspontjával a tanácsban.  pici részigazságod persze van amikor az érdekeket említed, csak éppen épp a magyar érdek érvényesítéséért nem tennél lényegében semmit (amint ez a mai válaszaidból kiderült, - hanem maradnál a merjünk kicsik lenni-s állásponton hiszen egy szóval sem említetted, hogy ellenszegülnél ha te lennél orbán helyében..)
ts3 2019. 09. 23. 16:42
Előzmény: #29187  Phylaxa
#29189
Kevés leszel te ahhoz hogy elzavard a kormányt ha nem tetszik a sok migráns, a választást szavazatokban mérik, egy szavazat ide vagy oda nem számít
ts3 2019. 09. 23. 16:38
Előzmény: #29182  Phylaxa
#29188
Te most mindenáron azt akarod bizonygatni, hogy tarlós esetében elfogadod a program nélküli zsákbamacskát, de karigeritől még ez is kevés, hogy van programja. Amúgy pl Te mondtad, hogy karigeri programja végig csak hivatkozás a zugló munkásságára.
Phylaxa 2019. 09. 23. 16:06
Előzmény: #29186  Törölt felhasználó
#29187
Az a probléma, hogy sokan nem értik meg a következőt: Mi döntjük el, hogy kit, mennyit és mikor engedünk be, mennyi időre. Az ukránokat mi engedjük be, annyit amennyit és annyi időre, amennyire mi akarjuk. Ezért valóban magunkat lehet okolni, ha baj lenne belőle, akkor elzavarjuk a kormányt és választunk másikat. Az egész EU-s kvóta maszlag, elosztás és beengedés már nem a mi ügyünk. Nem döntünk el semmit és ha egyszer belemész, akkor nem szállsz ki belőle soha. Hiába zavarod el a kormányt, a következőnek is be kell tartania.
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 15:27
Előzmény: #29185  salve
#29186
Migránsok esetében mindig az a legveszélyesebb, ha valamelyik szomszédos országból jönnek, Ukrajna 50 milliós ország, ha csak 1 millió átjön, már szarban vagyunk, gondolom ismerős Trianon.
"hogy "ha pechünk lesz, akkor egyszer majd el kell dönteni, hogy mit akarunk, átveszünk-e embereket vagy kevesebb lóvét kapunk " - beletörődés, ahelyett hogy azt írnád, belátnád: nem fogunk fizetni valamiért, amihez semmi közünk és nem a mi döntésünk volt (algériai meg feketeafrikai álmenekültek olaszországi eltartása, milliárdokért)!!!
és akkor megengedm, vagy az van hogy egyetértesz a kvótarendszerrel, - vagy az van, hogy kétértelműen fogalmazol sorozatban azaz önellentmondásban vagy!.."
Túrót vagyok önellentmondásban, ez egyszerű reálpolitika, itt nincsenek elvek csak érdekek (bár az EU-ban pont azt tisztelem, hogy próbálkozik elvek alapján eljárni néha), ha nem akarsz valamit megcsinálni amit a többség szeretne, akkor adnod kell cserébe valamit. A hőzöngés meg a nagy szavak szart se érnek (erre is jó példa Trianon).
salve 2019. 09. 23. 15:14
Előzmény: #29180  Törölt felhasználó
#29185
nevetséges, hogy az ittdolgozó ukránoktól félsz - ha van egy csepp esze a magyar államnak, akkor nekik fix időre szóló munkavállalói vízumot és tartózkodási engedélyt adnak, amelyeknek ha az adott személy túllépi a határidőit, akkor karhatalommal utasíthatják ki, akár örökre (és akkor rohadhat tovább otthon)! lásd már be: ég és föl a különbség egy ukrán vendégmunkás és pl. egy olyan afgán közt is, aki náunk beadott egy menekültkérelmet és azt pozitívan bírálták el, tehát ittmaradhat és akár dolgozhat is már. ha ugyanis az ukrán követ el bűncselekményt, akkor őt van hova visszatoloncolni (és az őt beengedő állami egyezmény úgyis rendelkezik az ilyen esetekről), az afgánt viszont egyáltalán nem biztos, hogy visszafogadná a hazája, és igen jó eséllyel a nyakunkon maradna (és akkor együtt fizetjük az adónkból a börtönben az eltartását, ki tudja hány évig..)!
és ha Niedermüller helyében nem szavaztad volna meg a kvótákat, akkor  az ellen is tiltakoznod kellene, hogy pénzbüntetést helyeznek kilátásba, ha Mo. ellenszegülne a kvótások befogadásának, ez ilyen egyszerű mert a kvóta és annak el nem fogadása, ezek egy csomagban vannak! nos ehhez képest tényként kezelted, hogy "ha pechünk lesz, akkor egyszer majd el kell dönteni, hogy mit akarunk, átveszünk-e embereket vagy kevesebb lóvét kapunk " - beletörődés, ahelyett hogy azt írnád, belátnád: nem fogunk fizetni valamiért, amihez semmi közünk és nem a mi döntésünk volt (algériai meg feketeafrikai álmenekültek olaszországi eltartása, milliárdokért)!!!
és akkor megengedm, vagy az van hogy egyetértesz a kvótarendszerrel, - vagy az van, hogy kétértelműen fogalmazol sorozatban azaz önellentmondásban vagy!..
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 14:57
Előzmény: #29182  Phylaxa
#29184
Hát én olyan túl sok önkormányzati fejlesztésről nem hallottam Óbudán Tarlós alatt, de biztos volt, ha te mondod (annyit biztos nem produkált, mint Gegesy a IX. kerületben a tömb-rehabilitációval). Azonban most nem Óbudáért megy a harc, hanem a fővárosért, ami teljesen más, itt Karácsonynak semmi tapasztalata nincs valóban, Tarlósról viszont tudjuk, hogy szarul csinálta.
Phylaxa 2019. 09. 23. 14:45
Előzmény: #29170  novotrade
#29183
Korrekt.
Phylaxa 2019. 09. 23. 14:43
Előzmény: #29161  ts3
#29182
Tarlósról tudom, hogy polgármester volt és szépen rendbe tette és fejlesztette a kerületét. Hivatkozott is rá többször. Arra lennék kíváncsi, hogy Karácsony mit csinált? Mert hivatkozni nem hallottam a munkájára. Te igen? Mesélj már valamit! :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 14:38
Előzmény: #29179  salve
#29181
"Merjünk kicsik lenni". 10 milliós, közepesen fejlett ország vagyunk, erre kell belőni magunkat, se alá, se fölé. Főleg a fölével szokott baj lenni, általában akkor esünk pofára és Viktor hajlamos rá.
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 14:36
Előzmény: #29179  salve
#29180
Nem vallom én senki elveit, főleg nem egy átvedlett MSZMP-sét. Egyszerű reálpolitikáról van szó, ha pechünk lesz, akkor egyszer majd el kell dönteni, hogy mit akarunk, átveszünk-e embereket vagy kevesebb lóvét kapunk. Nemcsak az illegális migrációt nem támogatom, de a legálisért sem vagyok túlságosan oda, pl. különösen nem tetszik, hogy ukránokat hoz be  ez az idióta, idejönnek pár százezren, áthozzák a családot is, aztán majd nemcsak Kárpátalja kell nekik, hanem esetleg Szabolcs megye is. Niedermüller helyében én nem szavaztam volna meg semmit (már ha igaz, amit írsz, hogy ő minden kvóta és pénzbüntetési javaslatot megszavazott). Egyébként meg ha egyetértenék ez ügyben vele, az miért jelentené, hogy DK-s vagyok? Pl. egyetértek Viktorral abban, hogy a demográfia a legnagyobb problémánk, mégse vagyok fideszes. Jó lenne, ha levennétek már végre ezt az "aki nincs velünk, az ellenünk van" szemüveget amit Viktor rátok erőltetett, ennél még Kádárnak is sokkal több esze volt.
salve 2019. 09. 23. 14:14
Előzmény: #29177  Törölt felhasználó
#29179

nem értünk egyet
világosan kiderült ezekből a válaszaidból hogy a maszopos exelnök Kovács László elveit vallod, miszerint "merjünk kicsik lenni"..
a vitát ezen a ponton túl nem érdemes folytatnunk, ha te miniszterelnökként engednél egy ilyen zsarolásnak és befizetnéd a büntetést, akkor az közvetve azt jelenti, hogy támogatod az illegális migrációt és a kötelező kvótát iletve az annak nevében kivetendő, kizsarolandó pénzbehajtást (hiába írod hogy nincs pártode, sorry de ez teljesen egybecseng a Dj álláspontjával melynek képviselője, Niedermüller többször is elismerte, ő ebben a ciklusban minden kvóta és pénzbüntetési jaavslatot megszvazott az európaparlementben, illtev a Momentum pedig a múlt héten jelezte hogy ugyanígy gondolkodik..)
signal2
signal2 2019. 09. 23. 14:10
Előzmény: #29176  salve
#29178
Helló!
Az olaszok őket mind menekültnek tekintik, ezért fogadják be őket. Ha speciel Líbiából jönnek, be is kell, mert Líbia nem biztonságos ország. 
Törökország felé meg lehet csinálni, hogy visszafordítjuk őket, de csak, ha nincs életveszélyben, azaz biztonságos a csónak. Ha veszélyben az élete, akkor már menteni kell. Utána meg lehet próbálni visszavinni Törökországba, ha Törökország engedni.
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 13:40
Előzmény: #29176  salve
#29177
A szerződések valóban nem írnak elő konkrétan ilyet, de azt se írják elő pontosan, hogy mennyi támogatásra jogosultak a tagországok. Ez mindig a következő költségvetési ciklus tárgyalásakor dől el, hoci-nesze alapon. Például a következőbe berakhatnak egy olyan tételt, hogy menekültek ellátására és ugyanennyivel visszavágják a kohéziós alapot, teljesen megfelel minden szerződésnek. Ha a "mi döntésünk" az lesz, hogy továbbra sem segítünk, akkor az ő döntésük meg lehet, hogy ez lesz, oszt jó napot.
"nem! a válaszod értelmében tahát te szívsen fizetsz, -nél olyan hiteltörlesztést, amit nem te vettél fel és semmi közöd hozzá,.. gratulálok!...."
Nagyon magyarosan vagy kelet-európaiasan nézed ezt a dolgot (ahogy a fidesz is), mármint arra gondolok, hogy ami nekünk jár, az jár, egyébként meg köszi a pénzt, de azt csinálunk, amit akarunk és leszarjuk, hogy ti mit szeretnétek. Előbb-utóbb erre meglesz a viszontválasz is, pld. ha Viktor elég sokat hangoztatja Olaszországban, hogy nem veszünk át senkit, akkor az olasz állampolgárok fejében is megfordul majd a gondolat, hogy mi a faszért kapnak az adómból a magyarok.
salve 2019. 09. 23. 13:24
Előzmény: #29175  Törölt felhasználó
#29176

"ha a nettó befizetőknek kell a menekülteket egyedül ellátniuk, akkor miért ne vennének le a nekünk adott támogatásokból, hogy fedezzék a költségeiket? Ez teljesen rendben van szerintem.márpedig egyáltalán nincs rendben!"
dehogy van rendben! ha ők be akarják engedni azokat az emebreket, akkor az az ő döntésünk, nekünk semmi közünk hozzá!
egyetlen uniós szerződéa vagy megállapodás sem ír elő sem más országokból való migránsbefogadái, sem ottani eltartásuk finanszírozási kötelezettséget - és ennek semmi köze ahhoz ki a netto befizető, vagy ki nem! a válaszod értelmében tahát te szívsen fizetsz, -nél olyan hiteltörlesztést, amit nem te vettél fel és semmi közöd hozzá,.. gratulálok!....
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 12:56
Előzmény: #29174  salve
#29175
Annak a nótáját húzzák, aki fizet, amíg nem vagyunk nettó befizetők nincs sok szavunk. Másképp: ha a nettó befizetőknek kell a menekülteket egyedül ellátniuk, akkor miért ne vennének le a nekünk adott támogatásokból, hogy fedezzék a költségeiket? Ez teljesen rendben van szerintem.
salve 2019. 09. 23. 12:33
Előzmény: #29173  Törölt felhasználó
#29174
pénteken elmaradt h. megkérdezzem tőled (miután azt írtad, oké legfeljebb elutasítanánk a kötelező kvótát és utána befizetnénk a fejpénzt vagy büntetést - amit úgy tűnt hogyha rajtad múlna, akkor be is fizetnél):
számodra az rendben van, hogy egy ipénzügyi zsarolásnak (fejpént fizetés) engedjen bármely olyan ország (mint mi is), melynek kormánya a legelső pillanattól kezdve azt mondta a nyugati országoknak hogy ő nem kér sem saját jogn beengedett, sem őhozzá máshonnan átosztandó sem illegális, sem már legális bevándorlókat (hiszen semmilyen uniós szerződés nem tartalmaz ilyen kitételt )?
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 11:43
Előzmény: #29170  novotrade
#29173
"Ami egyedül JÁR az ha KÖZVETLENÜL érkezik."
Olaszországba közvetlenül érkeznek, mivel útjuk során az az első biztonságos ország.
euler 2019. 09. 23. 11:24
Előzmény: #29171  novotrade
#29172

Az első, tényleges ellenzékhez illő megmozdulásuk volt.
Kár, hogy abbahagyták, de még nagyobb kár, hogy egyáltalán átvették a mandátumukat.
novotrade 2019. 09. 23. 10:24
Előzmény: #29168  euler
#29171
Emlékezz a decemberi parlamenti ülésre.
novotrade 2019. 09. 23. 10:22
Előzmény: #29166  signal2
#29170
Pontosan erről beszélek.
Csak te állandóan másképp értelmezed.
.
Minden csak LEHETŐSÉG ami ADHATÓ.
Ami egyedül JÁR az ha KÖZVETLENÜL érkezik.
.
 A többi csak megmagyarázás a saját nézőpontod szerint.
.
 Egyedi bírálattal bárki lehet menekült és azt kaphat a fogadó országtól amit az adni akar.
Nem jár semmi sem kötelezően.
Csak az alap , az is azoknak akik közvetlenül érkeznek.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 09:33
Előzmény: #29168  euler
#29169
A sufnituning hangfal nagyon komoly...
euler 2019. 09. 23. 09:32
Előzmény: #29162  novotrade
#29168

Tényleg, ajánlatos méltósággal fogadni ezeket az aranyos csuklyás embereket egy letakart lajstromszámú motorcsónakban:
https://scontent.fbud3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/70536818_2459267090953411_8143652172429524992_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQnql7ly4O_Ax4RbKooIryMBMR-OM6JXYQOTleyAxa3-om5xHu-s7K6N7JJmCI63ffk&_nc_ht=scontent.fbud3-1.fna&oh=dbca66290557349c1c4111d7615ba466&oe=5E35C8B8
Próbálnának így egy olyan hajó felé száguldani amelyiken Orbán tart beszédet. Nem hiszem, hogy a TEK-es mesterlövésznek külön parancs kellene.
(Olyan szomáliai tengeri rabló érzete támad az embernek, csak azokat néha elkapják...).
signal2
signal2 2019. 09. 23. 08:30
Előzmény: #29163  signal2
#29167
Ja, és még egy: az nem hekkelés, hogy rászabadítom a rendőrséget egy kampánystábra megalapozott gyanú nélkül, miközben más hasonló esetben nem csinálnak semmit, meg, hogy kikapcsolom az áramot a rendezvény helyszínén, hanem hatalommal való visszaélés, és bizony ez is a magyar jogállamiság gyalázatos helyzetére egy példa.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 08:20
Előzmény: #29164  signal2
#29166
pl. 
"A Szerződő Államok az országba való jogellenes belépésük, vagy tartózkodásuk miatt nem sújtják büntetéssel azokat a menekülteket, akik közvetlenül olyan területről érkeztek, ahol életük, vagy szabadságuk az 1. Cikkben foglalt meghatározás értelmében veszélyeztetve volt, és akik engedély nélkül lépnek be területükre, illetőleg tartózkodnak ott, feltéve, hogy haladéktalanul jelentkeznek a hatóságoknál és kellőképpen megindokolják jogellenes belépésüket, illetőleg jelenlétüket.
2. A Szerződő Államok nem korlátozzák az ilyen menekültek mozgási szabadságát a szükséges mértéket meghaladóan és ilyen korlátozásokat csak addig alkalmaznak, amíg jogi helyzetük az illető országban rendezést nem nyert, illetőleg más országba nem nyernek bebocsátást. A Szerződő Államoknak az ilyen menekültek számára megfelelő határidőt kell engedélyezni, illetőleg a szükséges támogatást meg kell adni ahhoz, hogy más országba bebocsátást nyerjenek."
.
Tehát nem arról van szó, hogy csak az lehet menekült, aki közvetlenül veszélyeztetett területről jön, csak őket tilos szankcionálni. Amint látod, ha tovább akar menni, még segíteni is szükséges, attól még ugyanúgy menekült marad, hogy tovább megy másik országba.
ts3 2019. 09. 23. 08:19
Előzmény: #29163  signal2
#29165
Ősi kommunista módszer, vádold meg ellenfeled azzal amit te csinálsz.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 08:17
Előzmény: #29160  novotrade
#29164
Másold már ide be ezt a két részt!!!
signal2
signal2 2019. 09. 23. 08:15
Előzmény: #29162  novotrade
#29163
Az a gond, hogy összesen ennyiből áll a fidesz kampánya. Kósa azt mondta, hogy a fidesz az építkezést, az ellenzék a háborúskodást kínálja. Pont fordítva történik. Kósa hazudott.
novotrade 2019. 09. 23. 07:38
Előzmény: #29142  signal2
#29162
Meghekkelték ezeket a rendezvényeket!
.
 Emlékszel még amikor itt büszkén újságolták a haladók, hogy milyen aranyosan meghekkelték a kormány vagy a fidesz rendezvényét?
.
 nyalogat vissza  a fagyi! :))))
.
tessék méltósággal fogadni! 
ts3 2019. 09. 23. 07:38
Előzmény: #29154  Phylaxa
#29161
Tarlós mit tett amit karácsony nem, mielött fõpolgármester lett?
novotrade 2019. 09. 23. 07:35
Előzmény: #29107  signal2
#29160
folyamatosan két csoportot mosol össze!
vagy szándékosan, vagy tudatlanságból.
.
 A genfi egyezményből ezerszer bemásolták már az ide vonatkozó részt!
.
 látom te egyszer sem olvastad el, mert nem érdekelt!
de közben kötekedsz, hogy nincsen benne ez vagy az!
.
 Miért csinálod?
.
a genfi egyezmény kimondja:
 amennyiben KÖZVETLENÜL !!!!  háborús övezetből érkezik akkor JOGA van a ZÖLD határon is behatolni egy országba!
Ezért őt semmilyen büntetéssel nem lehet sújtani!
Ott kérheti a menekültstátuszt és elbírálják!
Három lehetőség van amit kaphat!
menekült
oltalmazott
befogadott
.
és az is benne van a megállapodásba, hogy AKARATA !!!  ellenére nem lehet MÁSIK ORSZÁGBA szállítani!
természetesen , ha beleegyezik akkor igen, de az már az Ő DÖNTÉSE lesz!
.
nem szeretnék erről többet írni, ha nem érted meg akkor sajnálom!
novotrade 2019. 09. 23. 07:28
Előzmény: #29106  signal2
#29159
Akkor a szomáliai  ( stb) fiatal miért ment be Líbiába?
Hogyan és hol tudott várakozni, hogy legyen egy megfelelő fuvar?
Ahogyan ki dönti el, hogy biztonságos-e az adott ország?
Az olaszok vagy a szomáliai fiatal? 
stb....
.
 ez csak  a szokásos kötekedés ahelyett, hogy egy létező probléma megoldásától beszéljünk! 
euler 2019. 09. 22. 21:27
Előzmény: #29155  Phylaxa
#29158

Remélem nem, mert nem sokan fogadják el a kihalásos alapon való váltást, és vita nélkül is megelőlegezik a bizalmat.
Azért érdekes, hogy úgy terjed a fideszesek között mint a pestis a vitaképtelenség. A fejtől indul persze.
signal2
signal2 2019. 09. 22. 21:27
Előzmény: #29152  Phylaxa
#29157
Az meglehet.
signal2
signal2 2019. 09. 22. 21:27
Előzmény: #29154  Phylaxa
#29156
A város. Ezért szeretném tudni, mire készül Tarlós. Pl. továbbra is használt/ felújított járműveket szeretne, vagy inkább mégis újakat, mit tervez egyáltalán a borzalmas közlekedéssel, sueretné-e végre modernizálni Budapestet. Nem tudok semmit. 
Phylaxa 2019. 09. 22. 21:00
Előzmény: #29153  euler
#29155
Ez a véleményed a hivatalban levő vezetőkről? Senki sem csinált semmit? Ajajj! AKkor tényleg nagy bajban vagyunk. :)
Phylaxa 2019. 09. 22. 20:58
Előzmény: #29150  signal2
#29154
Neked a város a fontos vagy a vita? Két jelölt, aki még nem vezetett semmit vagy nem tett semmi a vezetése alatt nyugodtan vitatkozgasson egymással, de ne egy főváros sorsáról! 
euler 2019. 09. 22. 20:57
Előzmény: #29149  Phylaxa
#29153

És ugyanezen magyarázattal egyetlen hivatalban lévő embernek se  kell kiállnia vitára, de ha esetleg nem politikai pályán van, akkor pályázatot se kell beadnia.
Hurrá! Irány a kihalásos váltás.
Fordítva is igaz? Ha most egy nemfideszes polgármester ellen indul egy fideszes?
(Röhej!).
Phylaxa 2019. 09. 22. 20:56
Előzmény: #29151  signal2
#29152
Nem kell védeni senkit. Lemegy a választás és megnyugszol ismét.  :)
signal2
signal2 2019. 09. 22. 20:54
Előzmény: #29148  Phylaxa
#29151
Az a vicc, ahogy a józan ésszel szembe menve véded a gyávát, a választókat lenézőt.
signal2
signal2 2019. 09. 22. 20:53
Előzmény: #29144  Phylaxa
#29150
Cinizmus, cinizmus, cinizmus.
Nem. Két teljesen szűz jelölt is szokott vitázni. Ez egy demokratikus választáson elvárás. Aki nem vállalja, gyáva, lenézni a választókat, akikért küzd. Illetve Tarlós nem is küzd. Csak ráküldi a huligánjait az ellenzéki rendezvényekre.
Phylaxa 2019. 09. 22. 20:51
Előzmény: #29147  Törölt felhasználó
#29149
Vezetett már várost? "Nézze én azt fogom csinálni nagyban, amit a városomban tettem. Láthatja mindenki, hogy mit tettem le az asztalra, hogyan oldottam meg nagyon sok problémát."
     
Érzed, hogy miért nem mondhat ilyet? :)
Phylaxa 2019. 09. 22. 20:48
Előzmény: #29146  Törölt felhasználó
#29148
Nincs miről vitatkozni, mert a jelölt nem tud tettekkel indokolni semmit. Ne hülyíts már! Egy vicc az egész. Gondold el hogy először miniszterelnökjelölt, majd amikor kiderül (mármint neki), hogy ez nem megy, akkor főpolgármester jelölt. Talán, ha egyáltalán felszólalt volna valahol az eddigi munkakörében, de még arra sem volt hajlandó. Ez egy média vicc. Gyúrjunk valakiből egy bábut és adjuk el a fantáziánkat. Na mindegy, sok sikert! Te is tudod, hogy alkalmatlan.  :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 22. 20:35
Előzmény: #29144  Phylaxa
#29147
Ilyen alapon akkor soha nem lehetne sehova új vezetőt választani, hisz az még nem csinált semmit (mivel nem volt vezető), pl. 1998-ban nem lehetett volna Orbánt megválasztani, hisz akkor még nem csinált semmit (mivel még nem volt miniszterelnök) csak fantáziált.
Törölt felhasználó 2019. 09. 22. 20:31
Előzmény: #29143  Phylaxa
#29146
Egyelőre Pista bácsi nem mer kiállni ellene, így úgy tűnik, hogy inkább ő fél attól, hogy felmossák vele a padlót.
ts3 2019. 09. 22. 20:25
Előzmény: #29144  Phylaxa
#29145
Te tényleg nem akarod tudni, hogy mit csinálna tarli Budapesten a következő 5 évben?
Phylaxa 2019. 09. 22. 20:20
Előzmény: #29140  signal2
#29144
"Vitázni arról szoktak a jelöltek, hogy mit terveznek tenni, ha nyernek. "
    
Azok akik már csináltak valamit. Mások csak fantáziálnak. :)
Phylaxa 2019. 09. 22. 20:18
Előzmény: #29141  Törölt felhasználó
#29143
Mit is csinált a Karácsony? Csak azért, mert érdekesen vitatkozna a főváros jövőjéről, ha nem tudná megindokolni a tetteivel abban a városban, ahol ő volt a góré. Felmosatná magával  a padlót? :)
signal2
signal2 2019. 09. 22. 20:01
Előzmény: #29140  signal2
#29142
Fidesz mai kampántevékenysége:
1. Letakart lajstromszámú motorcsónakból megzavarták Karácsony programbemutatóját.
2. Pikó András rendezvényén lekapcsolták az áramot.
.
Program híján ennyire tellett. Meglátjuk mennyi szavazatot kapnak. Pont annyi embernek erre a színvonalra van igénye.
Törölt felhasználó 2019. 09. 22. 19:58
Előzmény: #29137  Phylaxa
#29141
Tényleg letett, 29135-ösben említettem is néhányat, már csak ezért is mennie kéne. Karácsony azért csinált pár dolgot, pedig voltak érdekes események, pl. parkolási ügyben először az ottani mszp a fidesszel együtt szavazott.
signal2
signal2 2019. 09. 22. 19:58
Előzmény: #29137  Phylaxa
#29140
Egyszerű kijelentés.
Csak éppen hazugság.
No meg óriási cinizmus.
Vitázni arról szoktak a jelöltek, hogy mit terveznek tenni, ha nyernek. 
Tarlósnak ezek szerint nincsenek elképzelései. Valószínűleg, mert a főnöke még nem tájékoztatta, hogy mik legyenek azok.
ts3 2019. 09. 22. 19:21
#29138
"Először Luigi Di Maio, a jelenleg külügyminiszteri posztot betöltő Öt Csillag-elnök reagált élesen, ő azt mondta, hogy Orbán kerülje a "felesleges beavatkozásokat", valamint azt, hogy a magyar kormányfő nem ismeri az olaszokat, így róluk ne beszéljen, legfeljebb a saját népéről, ha akar.Ezt követően Nicola Zingaretti, a Demokrata Párt főtitkára is reagált Orbán szombati fellépésére, Twitteren és Facebookon megosztott posztjában úgy fogalmazott:Orbán Olaszország ellensége, úgy érvel és úgy is cselekszik, az érdekeinkkel szemben. Arról álmodott, hogy elpusztítja Európát, és miután vereséget szenvedett, most idejön leckéket adni. Menjen inkább haza kárt okozni. Itt már megpróbálta a barátain keresztül, de megállítottuk őket.
Ezt megelőzően Di Maio és - szintén a római fórumon adott pódiumbeszélgetésben - Giuseppe Conte kormányfő is amiatt bírálta Orbánt, hogy úgy hirdeti a bevándorlást elutasító szuverenista politikát, hogy eközben csak szárazföldi határai vannak, vagyis arra céloznak, hogy Magyarországnak nem kell szembesülnie a hajón érkező menekültek problémájával (miközben a migránsok kvóta szerinti újraelosztásának elvével ellenkezik)."
  
A csutit Olaszországban sem nagyon szeretik.
Phylaxa 2019. 09. 22. 19:21
Előzmény: #29136  Törölt felhasználó
#29137
Vitatkozni azok tudnak, akik csináltak is valamit. Tarlós letett az asztalra sok mindent, a Karácsony pedig semmit. Szerinted miről vitatkozzanak? :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 22. 17:08
Előzmény: #29127  Phylaxa
#29136
Megismerhetted volna a programját úgyis, ha Pista bácsi kiáll vele vitára (akár a köztévében), csak valamiért nem akaródzott neki.
Törölt felhasználó 2019. 09. 22. 17:06
Előzmény: #29127  Phylaxa
#29135
Hát mit is csinált ez jó Tarlós Pityu? Jó pofát vágva asszisztált ahhoz, hogy elvegyenek a fővárostól egy csomó intézményt, hagyta, hogy OV döntse el, hogy mi épüljön a fővárosban, felújított orosz metrókocsikat vett az oroszoktól légkondi nélkül arra a vonalra, amin naponta többen utaznak, mint az egész MÁV-on, 30 év patkánymentesség után sikerült összehoznia egy patkányinváziót, mobilgáttal akarja tönkretenni Budapest egyetlen normális dunai partszakaszát, hogy nehogy már elázzanak azok az épületek, amikre az önkormányzat (aminek egy időben ő volt a főnöke) kiadta az ártérbe az építési engedélyt, stb. és ráadásul mindezt eszméletlen arroganciával tolja a pofánkba. Ja és SZDSZ-esként indult, tehát a köpönyeg forgatásában ő is jeleskedik (talán ezért érti meg olyan jól magát Orbánnal).
ts3 2019. 09. 22. 16:11
Előzmény: #29133  Phylaxa
#29134
"Azt írtad, hogy nem ugyanaz a köztévében megjelenni, mint feltenni egy programot a netre. Figyelj! Ha valaki nem bírja a beszélgetéseket és fel lehet idegesíteni úgy, hogy közben elfelejt gondolkodni, az ne menjen politikusnak szerintem."
  
Azt hittem, hogy ez nem egy bonyolult gondolat, de látom ki kell fejtenem részletesebben, szóval ha hetente meghívnák karigerit  az M1-re, a programjáról beszélgetni az sokkal több fidesszszimpatizánshoz jutna el mint a Párbeszéd Magyarországért honlapja.
Phylaxa 2019. 09. 22. 15:24
Előzmény: #29132  ts3
#29133
Azt írtad, hogy nem ugyanaz a köztévében megjelenni, mint feltenni egy programot a netre. Figyelj! Ha valaki nem bírja a beszélgetéseket és fel lehet idegesíteni úgy, hogy közben elfelejt gondolkodni, az ne menjen politikusnak szerintem. Egy profi keresztbe lenyeli a riportert, amikor az hülyeségekről kérdezi és közben elmondja a programját. Utána megköszöni a lehetőséget és távozik.  :)
ts3 2019. 09. 22. 15:15
Előzmény: #29129  Phylaxa
#29132
"Nem ugyanazt állítja, mint amit ír? :)"
  
Ezt most én nem értem, hogy mibűl jött le neked ez a következtetés?
ts3 2019. 09. 22. 15:12
Előzmény: #29127  Phylaxa
#29131
"Egy vezető pozícióban levő emberről tudjuk, hogy mit csinált és ezáltal mit várhatunk tőle. Ezért nem érdekel soha, hogy mi a programja."
  
Neked tényleg nem való ez a demokrácia izé.
Te tényleg nem akarod tudni, hogy tarlós mit tervez a következő 5 évben.
Azt gondolod, hogy tarlós az elmúlt 5 évben beszerzett szovjet metró szerelvényeit, a következő ciklusban is újra be fogja szerezni?
Eeszem megáll. :))
Phylaxa 2019. 09. 22. 15:11
Előzmény: #29128  Extrahozam
#29130
:)
Phylaxa 2019. 09. 22. 15:07
Előzmény: #29126  ts3
#29129
Ezt nem értem. Nem ugyanazt állítja, mint amit ír? :)
Extrahozam 2019. 09. 22. 15:06
Előzmény: #29124  Phylaxa
#29128
Phylaxa 2019. 09. 22. 15:05
Előzmény: #29125  ts3
#29127
Furcsállom a logikádat. Egy vezető pozícióban levő emberről tudjuk, hogy mit csinált és ezáltal mit várhatunk tőle. Ezért nem érdekel soha, hogy mi a programja. Ellentétben annak az embernek igenis kíváncsi  vagyok a programjára, aki a helyébe akar kerülni. De így, hogy most elolvastam, kis türelmet kérek, mert elég hihetetlennek tűnik, hogy mindezt megvalósította Zuglóban, amit a Fővárosban akar megvalósítani. Utána kérdezek.
ts3 2019. 09. 22. 13:44
Előzmény: #29123  Phylaxa
#29126
"Hogy a fenébe nem kerültek ezek az eredmények fel bárhová? :)"
  
Látod karácsony programja is fent van a neten és mégsem olvastad.
Maradjunk annyiba, hogy ha karácsony programja fent van a neten az nem ugyanaz, mintha az M1-re hetente behívnák a programjáról beszélgetni.
ts3 2019. 09. 22. 13:41
Előzmény: #29124  Phylaxa
#29125
"Tarlós István tudom, hogy mit csinált."
Legyél már egy kicsit igényesebb, várd már el a fityeszestől is a választási programját, amit 5 év múlva számonkérhetsz rajta.
  
Őszintén nem értem, hogy beleharsogod a fórumban, hogy nem láttad karácsony programját, és ez felháborít, de mikor tarlós progrmjáról kérdézlek, akkor az nem baj hogy nincs. Ez valami skizofrén állapot?
Phylaxa 2019. 09. 22. 13:30
Előzmény: #29121  ts3
#29124
Tarlós István tudom, hogy mit csinált. Akik a helyébe akarnak lépni, azokról nem tudok semmit. De most átolvastam, hogy mennyi mindent valósított meg Zuglóban, ezt le fogom csekkolni. Csak hihetetlennek tartom, hogy egy ilyen komoly program megvalósulására éveken át senki sem büszke. :)
Phylaxa 2019. 09. 22. 13:26
Előzmény: #29118  ts3
#29123
Tehát mindezt ő már megvalósította Zuglóban. Ok, ennek utánanézek, de első olvasásra elég hihetetlennek tűnik. Hogy a fenébe nem kerültek ezek az eredmények fel bárhová? :)
signal2
signal2 2019. 09. 22. 13:16
Előzmény: #29120  signal2
#29122
Kerpel-Froniusnak nagyon jó gondolatai vannak, és érthetően is fogalmazza meg. Modern, haladó, határozott.
ts3 2019. 09. 22. 13:16
Előzmény: #29117  Phylaxa
#29121
Poénból beírtam a guugliba, hogy "tarlós istván programja", de nem hozott ki semmit.
  
Tehát ott tarunk, hogy karigerinek van programja, a fideszes tarlósnak nincs, legálábbis jól elrejtették a zinternet elöl.
signal2
signal2 2019. 09. 22. 13:13
Előzmény: #29119  signal2
#29120
"Az a feladatunk, hogy bemutassuk, mit lehet jobban csinálni, és hogyan fogjuk jobban csinálni"
Ez a beszéd! Van kifogás?
signal2
signal2 2019. 09. 22. 13:07
Előzmény: #29118  ts3
#29119
De akár élőben meg is lehet hallgatni:
https://www.facebook.com/magyarinfo/videos/565513784187358/
ts3 2019. 09. 22. 13:00
Előzmény: #29117  Phylaxa
#29118
Aszongya, hogy beírod a gugliba, hogy "karácsony gergely programja" és a második talátra ezt a linket kapod "https://parbeszedmagyarorszagert.hu/hu/karacsony-gergely-fopolgarmester-jelolti-programja"
A linkre rákattintva ott találsz egy másik linket egy pdf-re, ami re szintén rákattintasz. "https://parbeszedmagyarorszagert.hu/files/public/budapest_mindenkie_1.pdf"
Jó olvasgatást.
Phylaxa 2019. 09. 22. 12:40
Előzmény: #29113  Törölt felhasználó
#29117
Ebben teljesen igazad van, hogy a köztévében, tehát az adófizetők pénzén fenntartott médiában ugyanolyan joguk van elmondani a programjukat, mint másnak. Amiről én beszélek az az, hogy ahol megjelentetik őket, ott csak a marhaság megy. Engem nem az érdekel tőlük, hogy a Fidesz ilyen meg olyan, hanem az, hogy mit szeretnének és azt hogyan kívánják megoldani. Engem például konkrétan nem érdekel, hogy Karácsony Gergely szerint Tarlós István milyen ember. Tarlós Istvánt már ismerem és tudom, hogy mit tett le az asztalra. Az érdekel, hogy Karácsony Gergely mit tett eddig Budapestért és hogyan szeretné irányítani a várost. Ok?  :)
Phylaxa 2019. 09. 22. 12:30
Előzmény: #29113  Törölt felhasználó
#29116
Tehát találtál két cikket két kormányoldali emberről. Nem értem mi köze ennek, ahhoz amit írtam? :)
algore 2019. 09. 22. 11:38
Előzmény: #29074  novotrade
#29115
Meg tudod indokolni, hogy miért ragaszkodsz valaminrk  a betartásához, aminek eredményeképpen, 400 ezer migránst kellene haladéktalanul visszahelyezni magyarországra? 
signal2
signal2 2019. 09. 22. 11:20
Előzmény: #29112  signal2
#29114
Magyarul a FRONTEXRŐL:
https://frontex.europa.eu/hu/amit-csinalunk/legfontosabb-feladatai/
Jelenleg is kevesebb, mint 1000 fő dolgozik a kötelékben. Tényleg nem tudom,l mit vársz tőle. Ez lófasz. Magyarul a görögök és az olaszok kb. csak saját erőből védik a határt.
Törölt felhasználó 2019. 09. 22. 11:17
Előzmény: #29103  Phylaxa
#29113
Hát kérlek szépen, én mindig el tudom fogadni, ha másnak igaza van, így beleolvastam az Indexbe megnézni, hogy máról holnapra tényleg olyan ronda uszító lett-e mint te állítod. Na most per pillanat a fő oldalon két kormánypárti oldalról származó cikk is van, az egyik egy interjú Győri Enikővel (fideszes volt eü államtitkár, az előző ciklusban pedig a fidesz ep képviselője), ahol kérdésekre válaszol és nincs hozzáfűzve semmi baloldali uszítás vagy propaganda az index részéről, a másik meg Orbán olaszországi média-kijelentésével foglalkozik, gyakorlatilag egy az egyben közli, hogy mint mondott és szintén nincs hozzáfűzve semmi baloldali propaganda. Na most te tudsz ilyen példákat hozni pl. a köztévéből? Szerintem minimálisan elvárható lenne - ha már van vagy öt közszolgálati csatorna - hogy az egyiket átadják az ellenzéknek és így te is megtudnál ismerkedni esetleg az ellenzéki pártok programjaival. Márcsak azért is, mert a köztévé részben az ellenzékiek adójából működik, így orbitális pofátlanság a kisajátítása.
signal2
signal2 2019. 09. 22. 11:13
Előzmény: #29111  signal2
#29112
És nem is vagy hajlandó a propagandán túl utánaolvasni.
signal2
signal2 2019. 09. 22. 11:13
Előzmény: #29092  novotrade
#29111
Én pontosan értem, te nem érted.
signal2
signal2 2019. 09. 22. 11:12
Előzmény: #29095  novotrade
#29110
Tévedsz/ hazudsz,. ezt te tudod megítélni. Orbán azt mondta, többször is, hogy "NEM LESZÜNK BEVÁNDORLÓORSZÁG", mert az veszélyes a kultúránkra és a biztonságunkra. Ez konkrétan nem azt jelenti, hogy nem akarunk valamit átadni Brüsszelnek, hanem azt, hogy ÁLTALÁNOSAN BEVÁNDORLÁSELLENES.
Miért tagadod ezt?
signal2
signal2 2019. 09. 22. 11:09
Előzmény: #29088  novotrade
#29109
A Frontex elsődleges feladatai az adatgyűjtés és elemzés, valamint a tagállamokkal való együttműködés.
Volt javaslat a hatásköre kiszélesítésére, Orbán leszavazta.
Törölt felhasználó 2019. 09. 22. 11:07
Előzmény: #29106  signal2
#29108
Igen, eddig az volt a fő vesszőparipája, hogy az első biztonságos országban meg kell állniuk, múltkor felhívtam a figyelmét arra, hogy a déli útvonalon Málta és Olaszország az első két biztonságos ország, érdekes módon erre nem reagál.
signal2
signal2 2019. 09. 22. 11:06
Előzmény: #29081  novotrade
#29107
"Ameddig nem tud HAZATÉRNI addig éljen egy MENEKÜLTTÁBORBAN és várakozzon! "
Ez szuper, de ha már a Genfi Egyezménnyel jössz folyamatosan (amiből még emlékeim szerint nem tudtad idézni, hogy nem lehet áthelyezni menekültet vagy menedékkérőt, de még az első biztonságos ország elvét sem), akkor nyilván tudod, hogy aszerint a menekültnek kell személyi okmányt kiállítani, hozzáférést kell neki biztosítani az oktatási és eü rendszerhez, be kell engedni a munkaerőpiacra, és szabad mozgást kell neki biztosítani.
Tehát nagyon érdekes vagy: állandóan azzal jössz, hogy a Genfi szerint nem lehet áthelyezni (padig nincs is benne ilyen), majd olyanokat javasolsz., amelyek expressis verbis benne vannak, és szembe mennek a javaslatoddal.
signal2
signal2 2019. 09. 22. 11:01
Előzmény: #29089  novotrade
#29106
Líbia nem biztonságos ország, nem vihetik vissza.
ts3 2019. 09. 22. 10:58
Előzmény: #29103  Phylaxa
#29105
"Bárki beleolvasgathat a mondanivalójukba rengeteg helyen, "
Már itt tévedsz, ami miatt a további gondoltaid már csak mellébeszélés.
  
"hogy mondanivalót találna, csak uszítással, gyűlölettel és hangulatkeltéssel találkozik."
A fidesz gyűlöletkeltéséről meg miért az ellenzék tehet?
Phylaxa 2019. 09. 22. 10:52
Előzmény: #29083  signal2
#29104
Akkor visszaszállítják őket abba az országba, ahol hajóra szálltak. Ez az egyetlen biztonságos megoldás. 
Phylaxa 2019. 09. 22. 10:50
Előzmény: #29080  ts3
#29103
Az ellenzéknek az a problémája, hogy nem tudja közpénzen tolni a semmit. Bárki beleolvasgathat a mondanivalójukba rengeteg helyen, de ahelyett, hogy mondanivalót találna, csak uszítással, gyűlölettel és hangulatkeltéssel találkozik. Ha lenne értelmes programjuk, akkor az találkozhatna más emberek problémáival. Ehelyett csak az oszd meg és uralkodj általános veszekedés zajlik. :)
ts3 2019. 09. 22. 10:46
Előzmény: #29100  novotrade
#29102
Harcolsz a szabadságodért?
Szíriában ki ellen harcolsz?
Ha harcolnál bármiért is, és jó eséllyel meghalsz, akkor felelősen gondoskodtál a családodról? Szerintem nem.
Phylaxa 2019. 09. 22. 10:45
Előzmény: #29078  novotrade
#29101
Ők eldöntötték, hogy nekik szükségük van rájuk. Valós termelés nélkül nem lehet az egekbe húzni a nyugdíjalapokat. Az már más kérdés, hogy valóban meg tudják-e ezt oldani ily módon.
      
A probléma ott van, hogy ahelyett, hogy magukhoz vinnék, másokkal foglalkoznak. Másokat akarnak büntetni, mert nem úgy gondolják mint ők. 

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek