Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2019. 09. 18. 13:09
Előzmény: #28777  salve
#28780
"ez így van és neked is felhívom a figyelmed arra (mint Peterbondnak szoktam), hogy nálunk sem minden csak fehér vagy csak fekete, a fidesz azért tud győzni többek közt szerintem már jó ideje, mert az előző ballib rezsimhez képest azt nézik a választók mint te is én is, hogy kit éreznek a kisebbik rossznak! "
.
Nem tudom miert kene ezt nekem jelezni de mindegy. Teljesen tisztaban vagyok hogy a Fidesz szavazok tobbsege is tisztaban van sok dologgal kulonosen akik tenyleg feljarnak a forumokra. A kerdes csak ki ki hogyan oldja fel ezeket a dolgokat. Vannak mint te akik felulertekelik a jot es alul a rosszat. Van aki hogy feloldja a disszonanciat inkabb magat csapja be es letagadja a nyilvanvalot is es elhiszi a meset is a fejlodesrol menekulo nyugatiakrol rohamosan fejlodo focirol. Van aki csak egyszeruen azzal vigasztalja magat hogy mas se lenne jobb ezert nem is akar valtoztatast. Es meg van ezer masik is.
.
En csak azt nem ertem hogy mi gatol meg benne titeket hogy a Fideszt javitsatok meg? Hogy a kritikakkal a rosszat kijavittassatok? Miert hiszitek hogy azzal hogy felleptek a kozmedia propagandasitasa vagy pl meszaros Lorinc ellen akkor egybol Gyurcsany jutt kormanyra es beomlenek a migransok?
.
Es igen pl ha kiderul valami nagy szemetseg nem kell elmenni szavazni a Fideszre, ha megkerdezik kozvelemenykutatason jelezni hogy ezzel es ezzel nem ertetek egyet. Es a Fidesz valtoztatni fog mert kell neki ha hatalomban akar maradni. De amig ilyen propaganda szoveggel besorolnak ala mindig a szavazok hogy "jaj majd a migransok elontenek minket ha BARKI mas hatalomra jut" akkor ezt fogja tolni hisz ezzel marad hatalmon. Es egyre pofatlanabbul lop egyre inkabb kisajatit mindent es propagandat epit mert ez valik be. Es ez pont a Fidesz szavazok sara akik ez utan is szavaznak rajuk es nem kenyszeritik valtasra oket. Meg csak szavazni se kell egy ellenzekire se csak jelezni az elegedetlenseget egyes esetekben. Amig ez nincs az nem is fog valtozni. Ha nektek megfelel igy am legyen.
Törölt felhasználó 2019. 09. 18. 13:02
Előzmény: #28777  salve
#28779
olyan pártot kedvelnék, ami egyértelműen baloldali, de nem szélsőségesen "
nem én állítom hanem Horn Gábor ismerte el már vagy 3 évvel ezelőtt: "azért van nehéz dolga a fidesszel szemben az ellenzéknek, mert a fidesz programja részben legalább, de baloldali elemekből is áll és azokat valósítja meg, ebből is fakad a népszerűsége.."
Én egyértelműen baloldalit írtam, az egykulcsos adó pl. egyértelműen jobboldali."elfogadom a melegek házasságát, de az örökbefogadásukat korlátoznám"
az örökbefogadást vagy engedni kezded vagy  betiltod, szerintem középút ebben nincs (egyébként nem lesz egészséges ember egy olyan gyerekből akit két egynemű ember nevel fel, ezt pszichológusok állítják, csak szólok)
Nem így van, van olyan vélemény, ami ezt képviseli, de van olyan tudományos vélemény is, ami szerint nincs különbség a heterok és melegek által felnevelt gyerekek között. Pont ezért korlátoznám (egyelőre tiltanám), amíg a tudományos világ egyértelmű következtetésre jut ebben a kérdésben.
"jöhetnek migránsok, de nem össze-vissza"
ha hiszed ha nem, a fidesz épp ugyanezt vallja: azt, hogy pl. egy muszlim bevándorlóval sincs gond akkor ha legalább középfokon tud valósan angolul és van használható, elsősorban felsőfokú végzettsége (pl. orvos, közgazda stb.), ezért ad magyar állími ösztöndíjakat sok közép-keleti egytemistának is akikről tudjuk, hogy a Sote elvégzése után pl. egy részük ittmarad és ha elfogadja az itteni kultúrát továbbá dolgozni akar és nem segélyeken lógni, akkor az állam midneben segíteni fogja, képzeld el"Tévedés, a fidesz önző politikai okokból használja a migránskártyát, dezinformál, gyűlöletet kelt, stb.
"ez így van és neked is felhívom a figyelmed arra (mint Peterbondnak szoktam), hogy nálunk sem minden csak fehér vagy csak fekete, a fidesz azért tud győzni többek közt szerintem már jó ideje, mert az előző ballib rezsimhez képest azt nézik a választók mint te is én is, hogy kit éreznek a kisebbik rossznak! és azon túl kéne lépnie az ellenzéknek - de nem tud, nem akar! - hogy azt higyje, a fidesz készakarva és kizárólag csak lopni-rombolni akar és a vezetői kivétel nélkül gonosz, rosszat akaró, jóindulat és emberség nélküli emberek.."
Tévedés, a választók többsége csak a saját helyzetét nézi. A  másik sem igaz, a fidesz korábbi önmagához képest 180 fokos fordulatot tett, a nemzetet megosztja szerinte "nemzeti" érzelműekre és hazaáruló ballibekre és ezzel mérhetetlen károkat okoz, másrészt elkezdett kiépíteni egy autoriter, hűbéri rendszert, ami hosszabb távon egyértelműen leszakadáshoz vezet.
novotrade 2019. 09. 18. 12:28
Előzmény: #28774  Peterbond
#28778
Az Usa jelenleg a top gazdasag a legnagyobb hadsereggel aminek fejlesztesere annyit kolt mint az ot koveto 20 orszag egyuttveve "
.
Értelmetlen az a fejlesztés amerre váltott!
Ameddig nem tudja teljes biztonsággal megvédeni és működőképesen tartani a műhold flottáját csak feltételezés az a katonai erőfölény!.
Kína már sikeresen tesztelt műhold lelövésére alkalmas rakétát.
.
Az oroszok balisztikus csapásmérő erejének a gerincét még a hagyományos rakéták teszik ki. Kilövik őket és valahol + - 5 km pontossággal becsapódik.
nem nagyon fejlesztik a pontosságát. Minek?
.
 Látod ennyit arról a nagy fejlesztésről!
Jelenleg a légvédelmi képességük 95% szinten van.
Így ezer kilőtt rakétából csak 50 fog célba találni az USA területén!
Az pontosan 50 várost jelent!
de fejlesszék és érjék el a 99%-ot!
akkor csak 10 fog becsapódni 1000-ből!
Ha igazak a pletykák az oroszt több mint 10000 robbanófejjel rendelkezik.

Ez nem arról szól, hogy valaki szereti vagy nem szereti az USA-t.
Ez arra mutat rá, hogy jelenleg a világban lévő konfliktusok jelentős többségéért az USA a felelős!
Ahogyan a hírek is arról szólnak, hogy nagy az esély arra lesz iráni háború is! 
.
Lehet a fejet a homokba dugni és nem venni erről tudomást.... de attól még ez így van!
salve 2019. 09. 18. 12:15
Előzmény: #28753  Törölt felhasználó
#28777
akkor nekd a jövőben sem lesz pártod akire szavazhatnál - max az az egy lehetőséged marad mint Bekrepálnak, (aki állítólag "jobbliberális" ,  nincs olyan párt ami neki megfelelne), tehát akkor neki is, nekd is új, saját pártot kéne alapítanotok, más megoldás nincs (mondjuk neki mégis kár lenne  mert a szélsőballib oldalon bármely párt szívesen fogadná, pl. a Dk is, az itt kifejtett nézetei alapján..)
"olyan pártot kedvelnék, ami egyértelműen baloldali, de nem szélsőségesen "
nem én állítom hanem Horn Gábor ismerte el már vagy 3 évvel ezelőtt: "azért van nehéz dolga a fidesszel szemben az ellenzéknek, mert a fidesz programja részben legalább, de baloldali elemekből is áll és azokat valósítja meg, ebből is fakad a népszerűsége.."
"elfogadom a melegek házasságát, de az örökbefogadásukat korlátoznám"
az örökbefogadást vagy engedni kezded vagy  betiltod, szerintem középút ebben nincs (egyébként nem lesz egészséges ember egy olyan gyerekből akit két egynemű ember nevel fel, ezt pszichológusok állítják, csak szólok)
"jöhetnek migránsok, de nem össze-vissza"
ha hiszed ha nem, a fidesz épp ugyanezt vallja: azt, hogy pl. egy muszlim bevándorlóval sincs gond akkor ha legalább középfokon tud valósan angolul és van használható, elsősorban felsőfokú végzettsége (pl. orvos, közgazda stb.), ezért ad magyar állími ösztöndíjakat sok közép-keleti egytemistának is akikről tudjuk, hogy a Sote elvégzése után pl. egy részük ittmarad és ha elfogadja az itteni kultúrát továbbá dolgozni akar és nem segélyeken lógni, akkor az állam midneben segíteni fogja, képzeld el
"társadalmi bázist nemcsak osztogatással lehet építeni, a tisztesség, becsület és igazmondás is tud szavazatokat hozni"
ez így van és neked is felhívom a figyelmed arra (mint Peterbondnak szoktam), hogy nálunk sem minden csak fehér vagy csak fekete, a fidesz azért tud győzni többek közt szerintem már jó ideje, mert az előző ballib rezsimhez képest azt nézik a választók mint te is én is, hogy kit éreznek a kisebbik rossznak! és azon túl kéne lépnie az ellenzéknek - de nem tud, nem akar! - hogy azt higyje, a fidesz készakarva és kizárólag csak lopni-rombolni akar és a vezetői kivétel nélkül gonosz, rosszat akaró, jóindulat és emberség nélküli emberek..
Peterbond 2019. 09. 18. 12:05
Előzmény: #28773  novotrade
#28776
Igen de a kerdes az MIERT ez terjedt el es miert nem mas? Es miert nem terjedt el a juan pl?
.
Miert van hogy a legnagyobb multik is vegul USDre szamoljak ki a nyereseguket es valtjak at a penzuket es nem Rubelre EUR ra vagy Juanra? Es miert fognak szerinted atallni a juanra? Meg az usat legjobban ruhelo vezetok is USD ben tarolnak nagy penzeket nem ruvelben vagy juanban. Persze van aranyuk ingatlanuk meg EUR juk is. De tuti hogy USD juk is.
sanka 2019. 09. 18. 12:02
Előzmény: #28774  Peterbond
#28775
Rugózik valamin napokat.
Peterbond 2019. 09. 18. 12:00
Előzmény: #28759  novotrade
#28774
"Itt most egyedül a kommunikációban erős az USA !
Mint az a bizonyos nyúl az erdőben!
Csak figyeljen mert a medve nem volt azon az értekezleten ahol bejelentették, hogy a nyúl a legerősebb!  :)))"
.
Lehet ruhelni az usat. Ettol viszont a realitasok talajan illik maradni. Jelenleg amit leirtal az igaz eszak koreara vagy kis tulzassal Oroszorszagra. Az Usa jelenleg a top gazdasag a legnagyobb hadsereggel aminek fejlesztesere annyit kolt mint az ot koveto 20 orszag egyuttveve es ebbol 2 nem a szovetsegese ( igen szerintem is ertelmetlen koltekezes de ebbol latszik hogy nem o az erdo nyula ).
.
Lehet fitymalni oket de Kina meg csak szeretne olyan szintu szereplo lenni mint az Usa annak ellenere hogy 3 szor nagyobb lakossagilag. Neki meg van eselye. Az EU nak volna eselye de pl katonailag es egysegileg messze lemaradt gazdasagilag viszont mdg Kina elott van. Masnak max a 2. Vonalra van eselye belathato idon belul. Az Usa vilaghatalmi pozicioja egyenlore vitan feluli. Talan majd par evtized mulva Kina johet. Talan meg mi megeljuk.
novotrade 2019. 09. 18. 11:09
Előzmény: #28768  ts3
#28773
a dodó azért világpénz mert elterjedt!
novotrade 2019. 09. 18. 11:09
Előzmény: #28769  Törölt felhasználó
#28771
a kínaiaknak meg nincs ilyen tapasztalatuk."
.
 ők csak "lopnak" az a leghatékonyabb fejlesztési mód!  :(
goldi 2019. 09. 18. 08:36
Törölt hozzászólás
#28770
Törölt felhasználó 2019. 09. 18. 08:33
Előzmény: #28759  novotrade
#28769
"Az annyira nagyra tartott anyahajó egy nagy kupac vas lesz, amit valaki kifejleszt ellene egy hatásos fegyvert!"
Ez így van, de nem is erről volt szó, hanem arról, hogy a hadiiparban még mindig az USA a legfejlettebb, erre hoztam példának a kínai és amcsi anyahajók közti különbséget. (Meg ugye az amcsi és újabban az orosz fegyvereket tényleges harci körülmények között is alkalmazzák, a kínaiaknak meg nincs ilyen tapasztalatuk.)
ts3 2019. 09. 18. 08:21
Előzmény: #28764  novotrade
#28768
Szerinted a dodó azért világpénz, mert arany van mögötte? Mert szerintem nem.
ts3 2019. 09. 18. 08:08
Előzmény: #28766  novotrade
#28767
Bizony nagyon nagy ütés lesz az usákoknak ha a dodót lecserélnék szintén amerikai librára.
novotrade 2019. 09. 18. 07:54
Előzmény: #28765  ts3
#28766
Addig van némi nyugalom nekünk, még Kína csak az üzletre koncentrál!
Ne sürgesd, előbb utóbb ő is aktív lesz katonai területen is!
.
 Igen az országok fogják lecserélni a dodót másra!
Az is lehet, hogy valamilyen új "digitális" "pénz" lép a helyébe!
.
Az nagyon kemény ütés lesz az USA-nak!
ts3 2019. 09. 18. 07:48
Előzmény: #28764  novotrade
#28765
Az országok? Ez nem válasz. Azt mindenki gondolta hogy nem a városok. A kínaiak még ahhoz is gyengék hogy tajvant visszaszerezzék.
novotrade 2019. 09. 18. 07:45
Előzmény: #28762  ts3
#28764
az országok.
jüanra vagy egy EURÓ -hoz hasonló új pénznemre
amint Kína annyi aranyat tud felvásárolni , hogy kiszorítsa ebből a pozícióból.
.
 szvsz
novotrade 2019. 09. 18. 07:40
Előzmény: #28755  Phylaxa
#28763
A korábban önmagát rendszerellenes mozgalomként definiáló Öt Csillag (M5S) vezetője úgy fogalmazott: országa évek óta migrációs vészhelyzetben él, amelyet szerinte elsősorban az olyan európai partnerek közönye okoz, mint Magyarországé. "
.
.
:)))))
fogd a nyuszira !   :))))
ts3 2019. 09. 18. 07:33
Előzmény: #28759  novotrade
#28762
Ki fogja lecserélni a dodót? Ès mire? És mikor?
novotrade 2019. 09. 18. 07:22
Előzmény: #28755  Phylaxa
#28761
A horvátok bejelentették, hogy ha megint a 2015-höz hasonló helyzet állna elő akkor MINDEN ESZKÖZ bevetésével meg fogják védeni a határukat!

 Várható volt!
Igen így kell beszélni egy politikusnak!
Már időben figyelmeztetni kell, hogy erre ne gyertek mert itt nem tudtok bejutni!

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek