pampa
4
5
4
2015. szeptember 13. | 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.

23 24 válasz erre
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
május 20. | 10:15
előzmény: törölt hozzászólás

"Azt, hogy az osztrákoknál kétszer annyit lehet keresni, azt panaszként az UNIO parlamenti bizottságainál reklamáljad. "
Pl. a magyar fuvarozó vállalatok, akik külföldre fuvaroznak és külföldön fuvaroznak, azok miért nem fizetik az Európai béreket magyar alkalmazottaiknak? Minimálbérre jelentik be az alkalmazottakat és napidíj meg üzemanyag megtakarítás címén fizetik ki a sofőrjeiket. Na persze így is kb. felét a külföldi béreknek.
Ehhez a minimálbéren tartáshoz a tolvajkormány is asszisztál, sőt ahhoz is, hogy rengeteg cég még a jogosan járó szabadságot sem fizeti vagy csak a minimálbér arányában. 10 éve kormányoznak lassan és ebben a 10 évben nem sok előrehaladás látszik.
május 20. | 10:08
"Na ennek a 90 napnak nézz csak utána! Kiknek nem kötelező?
Ezek szerint elegendő egy útlevél Európába? Munkát vállalni!
Na meg z Ukrán kormány?"
.
.
"A közlemény értelmében a rövid idejű – 90 napot nem meghaladó – foglalkoztatás esetén engedélymentesen is foglalkoztathatnak a cégek harmadik országbeli munkavállalókat. Ebben az esetben azonban a foglalkoztatónak bejelentési kötelezettsége van a kormányhivatal foglalkoztatási főosztálya felé."
.

https://kijev.mfa.gov.hu/page/munkavallalas-magyarorszagon

május 20. | 10:06
előzmény: #24036  pampa
MENEKÜLTEK!
május 20. | 10:05
előzmény: #24035  pampa
Bakker, a bevándorlás nagy része nem a tranzitzónán keresztül zajlik. Most akkor te a menedékkérőkkel azonosítod a migrációt? Ujjjuj.
Na, ennyi. 
május 20. | 10:04
előzmény: #24020  signal2
Kötelező kvóták 3.0 - Megérkezett a legújabb, francia-német ...https://korkep.sk/.../kotelezo-kvotak-3-0-megerkezett-legujabb-francia-nemet-meneku...2018. dec. 13. - Amint a kötelező kvóták első verziója hatályon kívül került 2017-ben, ... ennek ellenére az elosztási rendszer terve nem került le a napirendről."
május 20. | 10:02
előzmény: #24019  signal2
A mondandóm az volt, hogy igenis bevándorló ország vagyunk, rengeteg külföldi érkezik, tehát hamis a kormány kommunikációja. "

mennyien érkeztek 2018-ban a tranzitzónán keresztül?
mennyi embernek adott a Hivatal státuszt 2018-ban?
.
 mennyi nálad a rengeteg?
május 20. | 10:00
előzmény: #24017  Peterbond
Attol hogy pl a magyar nem hasznal kulon szot a megszamlalhato es a megszamlalhatatlan mennyiseg megkulonboztetesere meg nem lesz primitivebb az angolnal ahogy forditva se egy egy pelda alapjan."

pl. a véges és a végtelen tökéletesen illik rá.

de a te és az önöknek , hogy ugyanazt jelentené.....

írtam 12 csoportról, kértem egy angol fordítást..... mindent kaptam csak fordítást nem....
hagyjuk ezt is....
május 20. | 09:57
Törölt hozzászólás!
május 20. | 09:54
Törölt hozzászólás!
május 20. | 09:52
Törölt hozzászólás!
május 20. | 09:51
Te állítottad, hogy kettős mérce. Troll.
május 20. | 09:49
A szociális ellátások miatt is, de még inkább az iskola, óvoda kedvéért az ingázók közül többen azt tervezik idővel, hogy ki is költöznek Ausztriába. A határ két oldalán ráadásul egyre inkább kiegyenlítődnek az ingatlanárak. Egy burgenlandi községben már nem sokkal drágább házat venni, mint egy jó helyen lévő vasi faluban. Utóbbiakban osztrák nyugdíjasok is vásárolgatnak, ahogy sok település határában a föld is részben osztrák kézben van már.
május 20. | 09:46
Törölt hozzászólás!
május 20. | 09:46

"Csak MAGYAR vízumuk van."
.
Nem tudom mire válaszoltál, én az alábbit írtam:
"2017 júniustól se vízum, se munkavállalási engedély nem kötelező"
május 20. | 09:44
Törölt hozzászólás!
május 20. | 09:41
Nem tudom miről beszélsz, hogy mi lenne ebben a kettős mérce.
május 20. | 09:38
Törölt hozzászólás!
május 20. | 09:32
előzmény: #24015  pampa

"Egy magyar haver vitt ki. Előtte jöttem haza Angliából, elkezdtem itthon dolgozni, de látszott, hogy soha nem jutunk egyről a kettőre, csináljunk bármit. Mondtam az ismerősi körben, ha valaki tud Ausztriában mosogatást, akármit, szóljon. Így kerültem ki az első gyárba. Alig tudtam németül, de azt azért értettem, hogy az osztrák főnök megmondta a havernak, rajta veri el, ha elrontok valamit.” Sanyi, akivel egy gotthárdi kávézó teraszán beszélgetünk, itthon telekommunikációs területen dolgozott, informatikus végzettsége van, Ausztriában azonban öt éve gyári melós. Amióta kint van, duplájára emelkedett a fizetése. Azt mondja, most már talán akkor sem dolgozna itthon, ha ugyanannyit ajánlanának neki, mint kint. Igaz, erre nem is nagyon lenne esély."
Fogy a magyar az országból és már ugyanannyi pénzért is meggondolná a hazajövetelt... Erről beszélem neked pampa, hogy itt már vannak akik nem csak a pénz miatt mennek el, hanem azért mert a fidesz hosszú távra élhetetlenné tette a nagy többség jövőjét saját országukban.
május 20. | 08:52
előzmény: #24019  signal2

"A mondandóm az volt, hogy igenis bevándorló ország vagyunk, rengeteg külföldi érkezik, tehát hamis a kormány kommunikációja."
.
2017 júniustól se vízum, se munkavállalási engedély nem kötelező az Ukrajnából érkezőknek a munkavállaláshoz (90 napig).
május 20. | 08:45
előzmény: #24020  signal2
+ a kormány kommunikációja nem erről szól. Akkor inkább nyitok egy topikot a KORMÁNY bevándorláspolitikájáról, mert te itt csak a magad nótáját fújod, ami jelentősen eltér a kormányétól, és alapvető ismeretek hiányára utal.

Topik gazda

pampa
4 5 4

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE