Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2019. 05. 20. 08:44
Előzmény: #24014  pampa
#24020
NEM ÍRJÁK ELŐ, ÉS NINCS IS NAPIRENDEN!!!!!!
HA SZERINTED IGEN, AKKOR LINKELD VÉGRE, 4 ÉV UTÁN.
ADDIG IS: HAZUDSZ.
signal2
signal2 2019. 05. 20. 08:43
Előzmény: #24015  pampa
#24019
Helló! Megint elhajoltál. A mondandóm az volt, hogy igenis bevándorló ország vagyunk, rengeteg külföldi érkezik, tehát hamis a kormány kommunikációja. Másokat vádol olyannal, ami főleg saját maga.
Arról én nem írtam, hogy kinek a felelőssége, meg hogyan toloncol vissza x és y ország. A kormány sem erről beszél, hanem általánosan a bevándorlásról, meg kultúrák harcáról. 
signal2
signal2 2019. 05. 20. 08:40
Előzmény: #24016  pampa
#24018
Mert nyilván nem olvastál utána az intézkedéseknek, azért mondod, hogy nincsen. Mivel JELENTŐSEN visszaesett 2015 óta za illegális b határátlépések száma, valami mégis VAN, csak neked az az érdeked, hogy úgy állítsd be, mintha nem lenne. Ez történt az elmúlt 4 évben (akkor is, ha linket nem nyitsz meg, de legalább más számára világos lehet): http://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/BRIE/2018/630316/EPRS_BRI(2018)630316_EN.pdf
Ami pl. tovább erősítené a KÖZÖS (mert ugye a határvédelem a tagországok feladata!) határvédelmet, az a Frontex (Európai Határ- és Partvédelmi Ügynökség) megerősítése, ugyanis ez az a szervezet, amelyik a területért felelős, ha tetszik ha nem, ezt viszont a fidesz nem akarta megszavazni. Itt lehet olvasni a folyamatról (megint csak akit valóban érdekel):
https://eur-lex.europa.eu/procedure/HU/2018_330
Peterbond 2019. 05. 20. 08:26
Előzmény: #24013  pampa
#24017
"butaság és mellébeszélés!
 én 12 !!!!! különálló jól meghatározható csoportot írtam le!
a magyar nyelv ad erre lehetőséget."
.
Pl mi kulonbseg a TE es az On kozott mint "csoport"? Csak egy udvariassagi forma ami mashol nem letezik megint mashol meg reszletesebb lasd japan pelda.
.
A tobbi.peldad egyszeru ragozas es annyi a kulonbseg hogy az angol nyel de masok is nem ezt a format hasznaljak. Az "i love my dog" ugyanugy kifejezi hogy a kutyamat szeretem anelkul hogy a dog szohoz barmit csatolna. Mi meg a szot ragozzuk ehhez. Ez nem minosegbeli kulonbseg hanem ket kulonbozo modszer. De vitaz egy nyelvesszel inkabb. Gyerekesen lenezo vagy mas nyelvekkel kapcsolatban es gyerekes az indoklasod is.
.
Attol hogy pl a magyar nem hasznal kulon szot a megszamlalhato es a megszamlalhatatlan mennyiseg megkulonboztetesere meg nem lesz primitivebb az angolnal ahogy forditva se egy egy pelda alapjan. Az meg mindent elmond rolad hogyezt az egeszet azert kell eroltetned mert a migransos kijelenteseidet csak egyeni definiciok letrehozasaval tudod vedeni. Olyanokkal amik magyarul sincsenek sehol csak a fejedben.
pampa 2019. 05. 20. 07:46
Előzmény: #24007  Phylaxa
#24016
"Szigorú intézkedéseket ígért az illegális bevándorlás feltartóztatására Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti (EP-) választási csúcsjelöltje vasárnap a bulgáriai fővárosban tett látogatásán."
.
 kb. ennyiben ki is merül a védekezés....
2015-től idáig eljutottunk oda, hogy megígéri......szigorú védekezés lesz.....
.
NINCSEN !!!!! majd LESZ!
pampa 2019. 05. 20. 06:56
Előzmény: #24009  signal2
#24015
A másik oldalon pedig nézd meg tavaly Magyarországon hány külföldi kapott tartózkodási vagy letelepedési engedélyt, ha jól emlékszem 112 ezer. Ezeket mi engedtük be az EU-ban, ha innen tovább mennek nyugatra bűnözni, az a mi hibánk. "
.
 Mi engedtük be őket és vettük nyilvántartásba. Így egy része a tranzitzónán át jött IRATOK nélkül, de mi ELLÁTTUK őket !!!! iratokkal. A többiek pedig ÉRVÉNYES útlevéllel érkeztek!
A bűnözés nem a mi hibánk, hanem azé aki bűnözik, ezt hagyjuk....., de Magyarországra kell visszatoloncolni és Magyarországnak kell őt eltávolítani az EU-ból mert ők a MI FELELŐSSÉGÜNK! .
Mi pedig tudjuk, hogy ki ő és honnan érkezett. Így eleget tudunk tenni ennek!
 ez a rendszer, ez a szabály!
.
 de az a szír vagy bárki.... aki valahogyan beszökött az EU-ba.. és ki kellene toloncolni....
Ki toloncolja ki?
Hová toloncolják ki, ha azt sem mondja meg honnan érkezett?
A német regisztrálta, de nem ott lépett be az EU-ba, akkor kinek a felelőssége az eltávolítása?
stb....
.
ha nem akarod megérteni.... nem is fogod megérteni....

és a sokat példának hozott sikeres kitoloncolások 90-95%-a ide, Európába irányul!
 Nézd meg a német adatokat erről.
pampa 2019. 05. 20. 06:46
Előzmény: #24009  signal2
#24014
Ti. ha bárhol az EU-ban kap valaki tartózkodási engedélyt, az korlátozás nélkül mehet a többi tagállamba. "
.
 miért futjuk ugyanazon köröket?
 így kellene lennie!
Minden EU tagállam annyi embernek ad ÖNKÉNT tartózkodási és letelepedési engedélyt amennyinek akar!
Attól kezdve már minden FELELŐSSÉG rá hárul.
Mi az ellen tiltakozunk, hogy előírják számunkra emberek befogadást.
pampa 2019. 05. 20. 06:43
Előzmény: #24011  Peterbond
#24013
butaság és mellébeszélés!
 én 12 !!!!! különálló jól meghatározható csoportot írtam le!
a magyar nyelv ad erre lehetőséget.
.
 csak annyit kértem, ha az angol a világ legfontosabb nyelve, precíz, árnyalt, irodalmi,... amin sokan dolgoznak, hogy világnyelv legyen.....
valaki  csak fordítsa már le magyarra az a felsorolt 12 csoportot.....
signal2
signal2 2019. 05. 19. 22:16
Előzmény: #24010  Törölt felhasználó
#24012
Úgy tűnik, csak szóban támadják. Politikai propaganda. Az általános bevándorláspártoság -és ellenesség kérdését nem az dönti el, hogy abból mennyi a muszlim. A migráns akkor is mitgráns, ha éppen hindu vagy keresztény.
Az biztos, hogy hozzánk az elmúlt 2 évben arányaiban rengeteg külföldi érkezett.
Peterbond 2019. 05. 19. 21:19
Előzmény: #23983  pampa
#24011
"12 !!!!! más csoportot írtam le.
mert a magyar nyelv képes ezek között különbséget tenni.
.
 itt nem ez vagy az a lényeg.
hanem az, hogy a magyar nyelv ennyire árnyalt még más nyelvek eléggé primitívek!
 ez van, kár ezt vitatni."
.
Imadom a felsobbrendusegi tudatodat. Kulonosen ugy hogy gyanitom nem beszelsz 20 nyelvet hogy ezt a kovetkeztetest levond. Te amugy arra hoztal peldat hogy tegezes es onozes van a magyarban. Ennyi.
Törölt felhasználó 2019. 05. 19. 21:13
Előzmény: #24009  signal2
#24010
Ekkora marhaságot megint amit összehordtál,döbbenetes.A 112 ezres statisztikádnál megint elfelejtetted megemlíteni mennyi közülük a diák,vendégmunkás,sportoló,oltalmazott státuszt kapott muszlim migráns.És azonkívül,hogy nyilvánvalóan a te hülyeséged,hogy a kormányunk bevándorláspárti lenne,akkor áruld már el miért támadják pont az ellenkezőjével Brüsszelből,és a liberális világból? Ilyen idióta összeesküvés elméleteket nem kéne gyártanod,könyörgöm.
signal2
signal2 2019. 05. 19. 21:05
Előzmény: #24006  Phylaxa
#24009
Azt már kifejtettem, hogy nem tehetünk semmit. Ti. ha bárhol az EU-ban kap valaki tartózkodási engedélyt, az korlátozás nélkül mehet a többi tagállamba. Akkor szerinted mit akarnak ránk kiterjeszteni? A másik oldalon pedig nézd meg tavaly Magyarországon hány külföldi kapott tartózkodási vagy letelepedési engedélyt, ha jól emlékszem 112 ezer. Ezeket mi engedtük be az EU-ban, ha innen tovább mennek nyugatra bűnözni, az a mi hibánk. 
Tehát valójában a kormányunk valójában bevándorláspárti, EU szinten meg akadályoz minden, az illegális migrációt kezelni próbáló javaslatot. Annak kellene kezelni a fidesz migránskommunikációját, ami: politikai kommunikációnak. Ami a legszörnyűbb, hogy valójában csak a menekülteket hozza nehéz helyzetbe, a dolgozó migránsok beáranlását még segíti is.
Törölt felhasználó 2019. 05. 19. 20:42
Előzmény: #23993  pampa
#24008
Nem, a létszámukat nem én állapítottam meg, hanem a KSH, be volt ide linkelve, csak szokásod szerint figyelmen kívül hagytad. Ha szűkebb környezetemben ugyanazokat a kendős nőket látom már évek óta, akkor valszeg nem turisták, ahogy szintén nem turista vagy egyetemista a városban a sok kebabos sem. Ezek mind muzulmánok. Lehet, hogy már Orbán előtt is itt voltak, de Orbán az első miniszterelnök, aki nyíltan hangoztatja, hogy megvéd a muzulmán migránsoktól, akkor meg mi a túrót keresnek még itt. Vagy esetleg OV hazudik és az egész migráns duma csak porhintés, hogy ne a veje vagyonán gondolkozzon a jónép?
Phylaxa 2019. 05. 19. 20:22
Előzmény: #24005  signal2
#24007
Ha nem akar, akkor nem tudjuk kirakni. Nekünk az a szerencsénk, hogy nem nálunk fog bűnözni, hanem elmegy nyugatra. Ott viszont gyűlnek és épülnek a párhuzamos társadalmak mellett a fekete üzleti szférák is. De te meg tudod oldani nem? Szólsz nekik és ők szót fogadnak neked. A statisztikába pedig beírod, hogy 100%.  :)
Phylaxa 2019. 05. 19. 20:18
Előzmény: #24004  signal2
#24006
Szerintem azon gondolkodj el, hogy az eddig beáramlásokat, amit nyugat engedett, hogyan tudnád kivédeni, ha hozzánk nem akarod őket! Tehát ha nem akarod, hogy ugyanaz történjen nálunk, mint náluk 20 év alatt, akkor mit tennél?! Mert eddig azt látom, hogy te semmit. Ők pedig folytatni fogják és ki akarják terjeszteni ránk is. Ha ezt az utóbbi 4 évben nem vetted észre, akkor nincs miről beszélnünk. Tehát, ha te azt mondod, hogy ez hülyeség, akkor te semmit nem akarsz tenni az ellen, hogy elárasszanak minket is. Engem biztosan nem húzol fel, mert eddig is úgy gondoltam, hogy felőled aztán tök mindegy. Ok?  :)
signal2
signal2 2019. 05. 19. 17:58
Előzmény: #24001  Phylaxa
#24005
Először is ki tudják rakni, nézd meg a statisztikát. Másrészt meg akkor a nálunk lévő " vendégmunkásokat" ki tudjuk rakni, ha nem megy haza a tartózkodási engedély lejárta után?
signal2
signal2 2019. 05. 19. 17:55
Előzmény: #24002  Phylaxa
#24004
Szerintem a kvóta sem támogatja a migrációt, lásd lent. Szerintem semmi bevándorlásösztönző támogatást nem szavaztak meg. Csak olyat, ami segítené kezelni a 2015-höz hasonló menekülthullámokat.
Phylaxa 2019. 05. 19. 16:23
Előzmény: #23996  pampa
#24003
Nem érdekli, az EU-nak nincs statisztikája a megszavazott dolgokról. Ezért nem léteztek szavazások, nincs mit elismerni.  :)
Phylaxa 2019. 05. 19. 16:21
Előzmény: #23994  signal2
#24002
Megszavazta vagy 6-szor a kvótát. De bármit megszavazott ami támogatja ezt az egész ökörséget. Nem tudsz olyat mondani, amit nem szavazott meg. Be is vállalták. Az, hogy téged nem érdekel, azzal nem lehet mit kezdeni. Elhiszed nekik legalább nekik, vagy bizonyítsák be neked?  :)
Phylaxa 2019. 05. 19. 16:18
Előzmény: #23991  signal2
#24001
Mert nem megy haza és ki sem tudják rakni. Tehát marad. Ez a gond a papírokon kitalált dolgokkal. :)

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek