Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 07. 07. 10:07

MIÉRT VAN AZ EMBER A FÖLDÖN ?  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:28
#800
🌍
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:24
#799
hagyjátok hogy az összes haott vallási vezetö ,temesse el a hivö halott seregeket,ez a mondás lényege.a mondást majd lucifer bemásolja ha akarja
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:22
Előzmény: #793  sasa44
#798
ismeri ? nem? segits magadon,és amugy amig az ember nem vátodik meg az Igazsággal segiteni sem tud mert minden hamis.
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#797
csak egyéni megváltás van erre van már csak idö,ugyanis minden el lesz törölve mert hamis,
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:19
Előzmény: #790  sasa44
#796
Az IGAZSÁG a Megváltás,gunyolodo,és minden kérdésre megvan a válasz.
Törölt felhasználó 2020. 08. 22. 11:17
Előzmény: #786  kukker
#795
mi nem ismerjük az idöket csak az Atya ezt tudhatná mindenki ,de az biztos elkezdödött a visszaszámlálás ugy a hogy a hofi a viccben mondja .9-8-7----------
kukker 2020. 08. 22. 10:12
Előzmény: #793  sasa44
#794
Ezt írtam:"És koránt sem jelenti az eleve elrendelés, hogy ülsz csak otthon magadra zárva mindent - ha hívő vagy - és várod a dolgokat, mert kötelességek vannak."
Ha "hívő vagy", nem ülhetsz otthon.
Miért kötelességem?
Mert ezt írja a Biblia.
Elsőnek a család és a szülő majd utána - ésszel,  természetesen, átgondolva - a lehetőségek szerint másnak.
Hogy én hogyan segítek, az magánügy, mindenkinek az.
Amit érez az ember, hogy kell tennie, igazából ennyi és természetesen a fentieket figyelembe véve.
"Amúgy meg nem ülök otthon, mert dolgozni járok és élem az életemet. Mint ahogy mások. Ez baj?"
Ilyet ne kérdezz tőlem, nem ítélhetem meg az életed.
Te nem vagy hívő, nem tudod, mit ír elő a Biblia a hívőnek.
Mondhatni, hogy a hívőre - megtért emberre - szigorúbb "követelmény" van, hiszen ismeri vagy ismerni fogja - törekedik rá, nyilván ez a logikus viselkedés és cselekedet, ok-okozat - a Biblia tanítását, és igyekeznie kell mindenképpen az ott szereplő elvárásokat - parancsolatot nem írom, az evidens - teljesíteni.
De egyébként úgy hiszem, hogy ezt meg azt tenned kell, jön az magától így is, meg úgy is.
Kicsit keveset aludtam, nézd el, hogy annyira nem tudok mélységében belemenni teológiai kérdésekbe. :)
sasa44 2020. 08. 22. 09:27
Előzmény: #792  kukker
#793
Sajnálom, de nekem sokkal szélesebb az érdeklődési köröm, hogy csak a bibliát olvasgassam. Mi van azzal aki a Koránt olvassa hite szerint? Neki is 10 éve van hátra? Miért kötelességem másokon segíteni? Te hogyan segítessz másokon ? Javaslod, hogy olvassák a bibliát és segítsenek másokon? A migránsokon is kell segíteni? Mert azok is mások. Amúgy meg nem ülök otthon, mert dolgozni járok és élem az életemet. Mint ahogy mások. Ez baj?
kukker 2020. 08. 22. 09:05
Előzmény: #790  sasa44
#792

Egyet biztosan érdemes.
Ha nincs otthon Biblia, vásárolj egyet, én a Szent István társulatét tudom javasolni.
A neten is fenn van az összes kiadás, de az a biztos, ami ott van kézzel foghatóan. :)
Az meg, hogy el van rendelve valami, hiába hívő bárki is, ember vagy és tudsz inogni.
És koránt sem jelenti az eleve elrendelés, hogy ülsz csak otthon magadra zárva mindent - ha hívő vagy - és várod a dolgokat, mert kötelességek vannak.
Például, hogy segíts másokon.
Ja mondjuk ott érdemes elkezdeni a "mit teheteket", hogy mondjuk nem káromkodik az ember.
Az már egy jó irányba való lépés. :)
JeanClaudeDammeVan 2020. 08. 22. 08:58
Törölt hozzászólás
#791
sasa44 2020. 08. 22. 08:45
Előzmény: #789  kukker
#790
Jajj, Jajj, Jajj. Szörnyű! Iszonyat! És akkor én egyszerű ember mit tehetek ez ellen, /HA már el van rendelve/. Rohangáljak fel-alá, sikítozzak, magamba roskadjak vagy mi a fszt csináljak. Ó KUKKER /Lucifer/ próféta segíts!!!!
kukker 2020. 08. 22. 00:35
Előzmény: #787  mereszZenesz
#789
"Arról a napról és óráról pedig senki sem tud,"
Nem is mondtam sem napot, sem órát.De szívesen veszem, ha idézed.
"Tehát ha kereszténynek gondolod magad  akkor szerintem nemkéne tovább csűrni csavarni..."
Senki nem csűrt és csavart semmit.
De javítok:
Szerintem kb 10 év van még maximum egyéni véleményként a Biblia által olvasottak szerint, amit én gondolok.
És akkor leszögezem:
Nagyon jól tudom, hogy nincs pontos nap, dátum és óra.
Remélem most jó! :)
Metis_papa
Metis_papa 2020. 08. 21. 21:03
Előzmény: #779  _lucifer_
#788
Ezzel kapcsolatban Matyi atya tudna szakvéleményt adni, lehet, hogy kapcsolatban van a 4iG-gel, Babilon ómladozó tornyával.
mereszZenesz 2020. 08. 21. 19:18
Előzmény: #786  kukker
#787
Elég nehéz olvasmány a biblia de azért annyira mégse.  Nézzük mit mondott Jézus amikor megkérdezték tőle a világvége időpontját: 
36. Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül ( Máté 24)
Tehát ha kereszténynek gondolod magad  akkor szerintem nemkéne tovább csűrni csavarni...
kukker 2020. 08. 21. 18:18
Előzmény: #782  Denever
#786
Ebben igazad.van.
De eddig a jeleket értelmezték csak sokan, innen-onnan.
Viszont most vélhetőleg tényleg a vegkorszakot éljük, mert a Gonosz szelleme elkezdett egyre nagyobb mértékben eluralkodni a világban és ezzel párhuzamosan a Biblia profeciait is megnézed, akkor osszevag minden. 
Nekem idén tél vége felé kb jött előbb az érzet, hogy itt spirituális az a rossz, ami van, hogy konkrétan itt a Gonosz nagy jelenléttel, utána pedig jött a végső felismerés, hogy Isten hívott és terelt az Igazság felé úgy, hogy kb talán egy hónapig keresgéltem, hogy most mi is ez a világban, ami történik?
Na és akkor a Biblia szerint, a Jelenések könyve szerint illetve a többi profecia szerint 10 év van még
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 18:08
Előzmény: #783  mereszZenesz
#785
lásdhitgyüli
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 18:07
Előzmény: #782  Denever
#784
egyszer eljön,már akinek
mereszZenesz 2020. 08. 21. 15:09
Előzmény: #779  _lucifer_
#783
Karizmatikus gyülekezeteben szokták így értelmezni a bibliát azok az emberek akik azt hiszik , hogy "angyali" nyelven tudnak beszélni vagy éppen "démont" tudnak  kiűzni más emberből ...
Persze ezekkel a dolgokkal izgalmasabbá lehet tenni egy unalmas vasárnapi "isten tiszteletet" és pár száz embert be is lehet vele húzni aki aztán vígan leadja a keresete 10 % minden hónapban....
Denever 2020. 08. 21. 13:53
Előzmény: #780  Törölt felhasználó
#782
A világvége várás gyakorlatilag általános az emberi történelemben. Belénk van kódolva, mivel minden véges.
1000.-ben megvoltak őrülve az emberek annyira várták a világvégét, aztán semmi sem történt. Sok 100-szor megjósolták már. Néhány ember meg különösen fogékony erre a témára. Egyszer persze minden véget ér most vagy 10.000 év múlva, ki tudja? 
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 13:47
Előzmény: #779  _lucifer_
#781
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 13:46
Előzmény: #779  _lucifer_
#780
és akkor jön el az ezeréves.
_lucifer_ 2020. 08. 21. 12:31
#779

A Malakiás lista is megjósolta, a Jelenések Könyve előre látta… Az emberi civilizáció a pokol tornácán van! Szétkorhad a világunk!Malakiás lista, utolsó pápaAz emberiség az utolsó utáni időkben jár? Könnyen lehet, hogy még a mi életünkben bekövetkezhet az, amiről a Biblia is ír.
Az Antikrisztus eljövetele, és uralkodásának borzalmas évei. Azok az idők, amikor 7 év emberi nyomorúság következik, halál és éhezés.Amikor a sötétség leszáll a Földre, és nem lesz remény a civilizációnk számára.ha szétnézünk a világban, borzalmas dolgokat tapasztalunk, amik mind azt jelzik, hogy a végidőket járjuk. Biometrikus azonosítók jönnek létre, bőr alá ültethető chipek.Ezek bevezetése hamarosan meg is történik, egyelőre még csak önkéntes alapon, azonban amikor a készpénz rendszerét végleg eltörlik, mindenkire kötelező érvényűek lesznek ezek a chipek… Ez pedig maga a Fenevad bélyege lesz.Végidők vannak, ennek jelei pedig már láthatók az égen is. Különféle formációk, bizarr anomáliák, téridő szakadások, holografikus kivetülések tarkítják a felhőinket világszerte.Mindeközben a globális éghajlati rendszerünk nem csak megváltozott, de szélsőségessé vált…
A fejünk felett hullik darabjaira az egykor több millió éven át működőképes időjárási körforgás…Istent játszanak a tudósaink, és genetikailag módosított növényeket és állatokat hoznak létre, egyes hírek szerint pedig titkos laborokban már rég megbecstelenítették Istent azzal, hogy embereket teremtenek a semmiből…Nem véletlen, hogy úgy érezzük, hogy az Antikrisztus kora a nyakunkon van…A nyugati társadalom hanyatlik.Ha pedig elbukik, elkezd majd hanyatlani a keleti társadalom, és a harmadik világ is. A hanyatlást majd az Antikrisztus fogja látszólag megállítani.isteni erővel fog rendelkezni, olyan dolgokra lesz képes, amire senki más.Látszólag egyesíteni tudja majd a hanyatlás szélén álló világ népeit, egy egységes hitet, ideológiát és világvallást felkínálva a számukra.Szent Malakiás jóslata szerint az utolsó pápa van hatalmon.
Uralkodása alatt Róma leromboltatik, és eljön az Antikrisztus. Mit jelenthet ez a bevándorlás és a terror árnyékában?Létezik egy lista, melyet egy Malakiás nevű próféta írt.
Ebben a listában leírta az összes a Vatikánban uralkodó pápa nevét, és minden pápához írt egy-egy mondatot vagy szót.Napjainkra ott tartunk, hogy az utolsó pápánál járunk, és külön hátborzongató, hogy a pápa sírhelyeknél is mindössze egyetlen betöltetlen hely maradt.
sasa44 2020. 08. 21. 11:44
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#778
Hát azt én se tudom, de már most beszartam az előzőektől:)))
Törölt felhasználó 2020. 08. 21. 09:54
Előzmény: #775  _lucifer_
#777
7 csapás mikor jön?
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 06:04
Törölt hozzászólás
#776
_lucifer_ 2020. 08. 05. 20:39
#775
Jelenések könyvében!„1. Az ötödik angyal is trombitált, és látám, hogy egy csillag esett le az égről a földre, és adaték annak a mélység kútjának kulcsa.
2. Megnyitá azért a mélységnek kútját: és füst jöve fel a kútból, mint egy nagy kemenczének füstje; és meghomályosodék a nap és a levegőég a kút füstje miatt.
3. A füstből pedig sáskák jövének ki a földre; és adaték azoknak hatalom, mint hatalmuk van a föld skorpióinak.
4. És megmondaték nékik, hogy a földnek füvét ne bántsák, se semmi zöldelőt, se semmi élőfát, hanem csak azokat az embereket, a kiknek homlokukon nincsen az Istennek pecséte.
5. És adaték azoknak, hogy meg ne öljék őket, hanem hogy kínoztassanak öt hónapig; és azoknak kínzása olyan, mint a skorpió kínzása, mikor megmarja az embert.
6. Annakokáért azokban a napokban keresik az emberek a halált, de nem találják meg azt; és kívánnának meghalni, de a halál elmegy előlük.
7. A sáskáknak formája pedig hasonló vala a viadalhoz felkészített lovakhoz; és a fejökön mintegy aranyhoz hasonló koronák valának, és az orczáik olyanok valának, mint az emberek orczái.
8. És olyan hajuk vala, mint az asszonyok haja; és fogaik olyanok valának, mint az oroszlánoknak.
9. És olyan mellvértjeik valának, mint a vas mellvértek; és az ő szárnyaik zúgása olyan vala, mint a viadalra száguldó sok lovas szekerek zúgása.
10. És skorpiókhoz hasonló farkuk vala és fulánkjuk; és a farkukban vala a hatalmuk, hogy ártsanak az embereknek öt hónapig.
11. Királyukul pedig a mélység angyala vala felettök; annak a neve zsidóul Abaddon, görögül pedig Apollion, azaz Vesztő a neve.
12. Az első jaj elmúlék; ímé ezután még két jaj következik.
13. A hatodik angyal is trombitált, és hallék egy szózatot az arany oltárnak négy szarvától, a mely az Isten előtt van,
14. Mondván a hatodik angyalnak, a kinél a trombita vala: Oldd el azt a négy angyalt, a ki a nagy folyóvíznél, az Eufrátesnél van megkötve.
15. Eloldaték azért a négy angyal, a ki el vala készítve az órára és napra és hónapra és esztendőre, hogy megölje az emberek harmadrészét.
16. És a lovas seregek száma két tízezerszer tízezer vala; hallottam a számukat.
17. És így látám a lovakat látásban, és a rajtuk ülőket, a kiknek tűzből és jáczintból és kénkőből való mellvértjeik valának; és a lovak feje olyan vala, mint az oroszlánok feje; és szájukból tűz és füst és kénkő jő vala ki.
18. E háromtól öleték meg az emberek harmadrésze, a tűztől és a füsttől és a kénkőtől, a mely azoknak szájából jő vala ki.
19. Mert az ő hatalmuk az ő szájukban van, és az ő farkukban; mert az ő farkaik a kígyókhoz hasonlók, a melyeknek fejeik vannak; és azokkal ártanak.
20. A többi emberek pedig, a kik meg nem ölettek e csapásokkal, nem tértek meg az ő kezeik csinálmányaitól, hogy ne imádnák a gonosz lelkeket, és az arany és ezüst és ércz és kő és fa bálványokat, a melyek nem láthatnak, sem hallhatnak, sem járhatnak;
21. És nem tértek meg az ő gyilkosságaikból, sem az ő ördöngösségeikből, sem paráználkodásaikból, sem lopásaikból.”
_lucifer_ 2020. 06. 01. 11:01
#774

Jelenések könyve!
„1. Az ötödik angyal is trombitált, és látám, hogy egy csillag esett le az égről a földre, és adaték annak a mélység kútjának kulcsa.2. Megnyitá azért a mélységnek kútját: és füst jöve fel a kútból, mint egy nagy kemenczének füstje; és meghomályosodék a nap és a levegőég a kút füstje miatt.
3. A füstből pedig sáskák jövének ki a földre; és adaték azoknak hatalom, mint hatalmuk van a föld skorpióinak.
4. És megmondaték nékik, hogy a földnek füvét ne bántsák, se semmi zöldelőt, se semmi élőfát, hanem csak azokat az embereket, a kiknek homlokukon nincsen az Istennek pecséte.
5. És adaték azoknak, hogy meg ne öljék őket, hanem hogy kínoztassanak öt hónapig; és azoknak kínzása olyan, mint a skorpió kínzása, mikor megmarja az embert.
6. Annakokáért azokban a napokban keresik az emberek a halált, de nem találják meg azt; és kívánnának meghalni, de a halál elmegy előlük.
7. A sáskáknak formája pedig hasonló vala a viadalhoz felkészített lovakhoz; és a fejökön mintegy aranyhoz hasonló koronák valának, és az orczáik olyanok valának, mint az emberek orczái.
8. És olyan hajuk vala, mint az asszonyok haja; és fogaik olyanok valának, mint az oroszlánoknak.
9. És olyan mellvértjeik valának, mint a vas mellvértek; és az ő szárnyaik zúgása olyan vala, mint a viadalra száguldó sok lovas szekerek zúgása.
10. És skorpiókhoz hasonló farkuk vala és fulánkjuk; és a farkukban vala a hatalmuk, hogy ártsanak az embereknek öt hónapig.
11. Királyukul pedig a mélység angyala vala felettök; annak a neve zsidóul Abaddon, görögül pedig Apollion, azaz Vesztő a neve.
12. Az első jaj elmúlék; ímé ezután még két jaj következik.
13. A hatodik angyal is trombitált, és hallék egy szózatot az arany oltárnak négy szarvától, a mely az Isten előtt van,
14. Mondván a hatodik angyalnak, a kinél a trombita vala: Oldd el azt a négy angyalt, a ki a nagy folyóvíznél, az Eufrátesnél van megkötve.
15. Eloldaték azért a négy angyal, a ki el vala készítve az órára és napra és hónapra és esztendőre, hogy megölje az emberek harmadrészét.
16. És a lovas seregek száma két tízezerszer tízezer vala; hallottam a számukat.
17. És így látám a lovakat látásban, és a rajtuk ülőket, a kiknek tűzből és jáczintból és kénkőből való mellvértjeik valának; és a lovak feje olyan vala, mint az oroszlánok feje; és szájukból tűz és füst és kénkő jő vala ki.
18. E háromtól öleték meg az emberek harmadrésze, a tűztől és a füsttől és a kénkőtől, a mely azoknak szájából jő vala ki.
19. Mert az ő hatalmuk az ő szájukban van, és az ő farkukban; mert az ő farkaik a kígyókhoz hasonlók, a melyeknek fejeik vannak; és azokkal ártanak.
20. A többi emberek pedig, a kik meg nem ölettek e csapásokkal, nem tértek meg az ő kezeik csinálmányaitól, hogy ne imádnák a gonosz lelkeket, és az arany és ezüst és ércz és kő és fa bálványokat, a melyek nem láthatnak, sem hallhatnak, sem járhatnak;
21. És nem tértek meg az ő gyilkosságaikból, sem az ő ördöngösségeikből, sem paráználkodásaikból, sem lopásaikból.”
Törölt felhasználó 2020. 05. 02. 10:45
Előzmény: #772  Tazsomaru
#773
ennek bevégeztetett
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 05. 02. 10:31
#772

Feldmár András
"ezért érdemes élni"
https://youtu.be/pIS3NsBjTvA
Bandi_ujonc 2020. 04. 26. 22:18
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#771
na ezért kár volt, mert most elrabol fél-1 órát az életemből:))
van egy pár jó cucc.
Törölt felhasználó 2020. 04. 26. 19:59
Előzmény: #769  Törölt felhasználó
#770
minek vitatkozni aki van.ez nem vitatárgya.
Törölt felhasználó 2020. 04. 26. 19:36
Előzmény: #768  offshort
#769
pedig csak azt a pontos vesszőt vágtam le róla :) 
megdöbbentő,h 2020-ban még van ember, ráadásul kormányon, aki szerint még vitatkozni se lehet Isten létezésén. 
középkor....
offshort
offshort 2020. 04. 26. 19:12
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#768
köszi ! :))
nekem több bűvészkedés után se sikerült,
már azt hittem a pf letiltotta a coub linkelést,
de ezek szerint nem! 
Törölt felhasználó 2020. 04. 26. 15:30
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#767
minden melette szol,de most minden ellene van,ezért az emberiség álltal létrehozott,elpusztittatik,azokkal is akik ,ellene cselekszenek.
Törölt felhasználó 2020. 04. 26. 15:28
Előzmény: #764  _lucifer_
#766
1 elsö rész ugye ez már volt2. rész ez most van pont.
Törölt felhasználó 2020. 04. 26. 12:56
Előzmény: #763  offshort
#765
_lucifer_ 2020. 04. 26. 12:21
#764

"És látta az Úr, hogy megsokasodott az emberek gonoszsága a földön, és hogy szívük gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz. Megbáná az Úr, hogy embert teremtett és mondá: Eltörlöm az embert, akit teremtettem, a földnek színéről... mert bánom, hogy azokat teremtettem... A föld pedig romlott vala az Isten előtt és megtelt a föld erőszakoskodással. Tekinte azért Isten a földre s íme, meg volt romolva, mert minden test megrontotta vala az ő útját a földön. Mondá Isten Noénak: Minden embernek vége elérkezett előttem, mivelhogy a föld erőszakoskodással telt meg általuk, íme, elvesztem őket a földdel egyetemben."








"Féljétek az Istent, és néki adjatok dicsőséget: mert eljött az ő ítéletének órája; és imádjátok azt, aki teremtette a földet
offshort
offshort 2020. 04. 24. 19:11
Előzmény: #762  offshort
#763
offshort
offshort 2020. 04. 24. 19:10
Előzmény: #761  Törölt felhasználó
#762
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 18:05
#761
szerintem kezdje el végre ,aki nem lusta keresni az Igazságot,ezt javaslom,aki keres talál.igaz olyan mint tü a szénakazalban-aki keresö annak van mágnese is megtalálja és ha eljut odáig,csodálkozni fog azon hogy bizony igaz,de akinek a kezébe adom csak ugy az majdnem biztosan nem lát semmit benne,tehát most adatott idö rá böven ,ki tudja meddig tart a karanténcirkusz,mert utána ujra csak a sok hülyeséggel kezd ujra foglalkozni és nem lesz rá idelye és elfecséreli az utolso perceit is, a semmiségekre.
Törölt felhasználó 2020. 04. 14. 13:18
Előzmény: #757  sasa44
#760
igen hol van az idézgetés ,sehol.lucifer nick idézget
Törölt felhasználó 2020. 04. 14. 13:17
#759
az összes vezetö a földön akár politikus akár nem buta és nem több mint egy állat söt talán az sem.aki ezt nem veszi észre magára vessen és haladjon velük szépen a szakadékba.ez pláne a vallásokra méginkább vonatkozik vakvezet világtalant,borzalom szomoru de ez van és nem más.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 04. 09. 06:59
#758
Azért mert a koronavírus eddig még túl kegyes volt az emberhez.
sasa44 2020. 04. 09. 06:57
Előzmény: #752  Törölt felhasználó
#757
"ez a hitgyülekezet,ugyanaz mint bármilyen vallás ,lucifert szolgálja"  Nocsak, ez meglepett! Megnyugtató, hogy mivel én nem hiszek semmilyen vallásban, legalább én nem szolgálom lucifert.  Ön vallásos? Mert mindig idézget a bibliából, már csak azért kérdezem...
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 01:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#756
jo vicc skkor nem sok van
sungir 2020. 04. 08. 16:03
Törölt hozzászólás
#755
Törölt felhasználó 2020. 04. 08. 15:52
Előzmény: #753  Törölt felhasználó
#754
jol látja bizony az emberiség olyan mélyen van hogy nem fogja fel.
Törölt felhasználó 2020. 03. 29. 16:27
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#753
Ha létezik Isten, vagy ennek megfelelő felsőbb értelem, akkor meglehet olyan messzire vagyunk még attól a szinttől,hogy felfogni se tudjuk azt a logikát, gondolkodást, amit képvisel. így meglehet értelmetlen Isten létezését különféle logikákra alapozni,mert az csak a mi szintünkön érvényes,de lehet a valóság egészen más. 
Törölt felhasználó 2020. 03. 29. 10:41
Előzmény: #749  sasa44
#752
ez a hitgyülekezet,ugyanaz mint bármilyen vallás ,lucifert szolgálja,na most már érti? meg kapta a választ
Törölt felhasználó 2020. 03. 29. 10:40
Előzmény: #750  Törölt felhasználó
#751
igen-viszont,most nyakunkba kapunk mindent amit bünöztünk idáig,ez igy igazságos
Törölt felhasználó 2020. 03. 29. 10:30
#750
Isten nem az emberek testét hanem a lelkét akarja megmenteni
Ostoba az aki jobban hisz az emberi tudományban,mint Istenben
Nem Isten pusztítja a földet, hanem az ember az önteltsége és a mohósága által
sasa44 2020. 03. 29. 09:45
Előzmény: #748  Törölt felhasználó
#749
Ezekben a K.vírusos időkben majd isten segít ugye? Nem ő hozta ránk ezt a vészt? Alább olvastam, hogy Lucifer meg van kötözve... Ezek szerint akkor isten ilyen "jóságos"? 3000 ezer ember egy helyen? Hát gratulálok ezeknek az idiótáknak.
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 19:23
#748
nézzék yutubon a hitgyülekezet élö koncer elöadását,3000 ember van jelen .
drugics14 2020. 03. 28. 11:54
Előzmény: #742  Törölt felhasználó
#747
Miért, maga szerint jobb a föld alatt élni (dr. Strangelove), mint a föld felett? :) 
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 11:52
Előzmény: #745  Törölt felhasználó
#746
Ne haragudjon, de amit mond, ebben nem tudok hinni. Az, hogy a Biblia mit ír, egy dolog. Pusztán a hit alapján véleményt formálni, mert a Biblia írja, ez bizonyítéknak édeskevés. Az ember képes jónak, és gonosznak lenni egyaránt, ez az emberi természet velejárója. A kisgyermek édesanyjával való kapcsolata, a biztonságos, gyengéd, óvó családi háttér alapjaiban határozza meg, hogy a felcseperedő gyermekből később milyen ember is válik. Aki szerető családban nevelkedik, az jó eséllyel nem is fog bántani a későbbiekben másokat.
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 11:39
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#745
lucifer nem sátán ,ö a fényt hozo,sajnos a hamis fény lett belöle,de most jelen pillanatban meg van kötözve ugyhogy ö már nem tud mozogni,de az amit évezredek ota bünöztünk az már a nyakunkba szakad csöstül.tehát itt az emberiség felelös minden egyes személy,aki ezt nem fogja fel vagy nem érti,magára vessen.a törvény nem tudása nem mentesit .és az emberiség ezt nem ismeri csak a hamis utat járja,ezért mi lesz ebböl,na ezért tettem fel a kérdést,de nem magamnak,hanem mindenki másnak.akiben van még emberi érzés,a többi az ugysem fogja megtudni.és nem is akarja megtudni,
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 11:35
Előzmény: #712  Törölt felhasználó
#744
Könnyű az ember felelősségét másokra hárítani. Az ember felelős a saját tetteiért, és a másokkal való viselkedéséért. Tovább kellene már lépni a Sátán a felelős mindenért című mondókán, a 21. században vagyunk, és nem a középkorban. A hit egy jó dolog, egészen addig, amíg nem vak hitről beszélünk. Ami pedig Isten létét, vagy nem létét illeti, egyenlőre egyiket sem lehet bizonyítani.  
Jézus, mint ember emberséges volt, egy élhetőbb világot próbált megvalósítani, ebben nincs vita. A Bibliában több ellentmondás is fellehető, ami eleve kizárja, hogy bizonyítékként szolgáljon Isten létét illetően.
Gondolatébresztőnek: 
Tegyük fel, hogy létezik Isten.Ha kezdetben egyedül létezett Isten, neki öröktől fogva volt éntudata? Ha feltételezzük, hogy kezdetben Isten volt az egyetlen létező entitás, aki teremtette a mindenséget, úgy honnan volt tudása, tapasztalata mindehhez, hiszen ha csak Ő létezett, mint egy originális entitás, úgy semmi egyébbel sem lehetett kölcsönhatásban, így sem tapasztalatot, sem tudást nem halmozhatott fel. És még mindig kérdéses, hogy milyen ok-okozati folyamat következtében ébredt öntudatra, ha nem öröktől fogva van öntudata.
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 11:33
Előzmény: #712  Törölt felhasználó
#743
Könnyű az ember felelősségét másokra hárítani.Az ember felelős a saját tetteiért, és a másokkal való viselkedéséért.Tovább kellene már lépni a Sátán a felelős mindenért című mondókán, a 21. században vagyunk, és nem a középkorban.A hit egy jó dolog, egészen addig, amíg nem vak hitről beszélünk.Ami pedig Isten létét, vagy nem létét illeti, egyenlőre egyiket sem lehet bizonyítani.  
Jézus, mint ember emberséges volt, egy élhetőbb világot próbált megvalósítani, ebben nincs vita.A Bibliában több ellentmondás is fellehető, ami eleve kizárja, hogy bizonyítékként szolgáljon Isten létét illetően.
Gondolatébresztőnek: 
Tegyük fel, hogy létezik Isten.Ha kezdetben egyedül létezett Isten, neki öröktől fogva volt éntudata?Ha feltételezzük, hogy kezdetben Isten volt az egyetlen létező entitás, aki teremtette a mindenséget, úgy honnan volt tudása, tapasztalata mindehhez, hiszen ha csak Ő létezett, mint egy originális entitás, úgy semmi egyébbel sem lehetett kölcsönhatásban, így sem tapasztalatot, sem tudást nem halmozhatott fel.És még mindig kérdéses, hogy milyen ok-okozati folyamat következtében ébredt öntudatra, nem öröktől fogva van öntudata.
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 10:58
Előzmény: #741  drugics14
#742
hát maga ninek van itt ,?szodomázni már nem soká lehet.ugy jár mint akkor és azt sem tudja a miért
drugics14 2020. 03. 28. 10:24
#741
Miért van az ember a földön? 
Mert a föld alatt nem jó. :) 
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 10:21
#740
és mindnember árulo,ugyanis szerzödést kötöttünk,és nem tartja be egy ember sem,tehát elárultuk a Teremtöt
offshort
offshort 2020. 03. 26. 20:28
Előzmény: #737  offshort
#739
"A katolikus egyház súlyos hibát követett el Galilei esetében, amikor törvénybe próbált iktatni egy tudományos kérdést, és kijelentette, hogy a Nap kering a Föld körül. Évszázadok múltán most úgy döntött, meghív néhány szakértőt és kikéri véleményüket a kozmológia kérdéseiben. 
------------------------------------------------------------------------------------------------------
A konferencia végén a résztvevőket audiencián fogadta a pápa. Mint mondotta, rendjén való, ha a világegyetem fejlődésének az ősrobbanást követő szakaszait tanulmányozzuk, de ne feszegessük magának a Nagy Bummnak a kérdését, mert ez volt a Teremtés pillanata, következésképpen Isten műve. (lol) 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Örültem, hogy a pápa nem tudta, miről tartottam előadást éppen ezen a konferencián - arról a lehetőségről, hogy a téridő véges ugyan, de határtalan, akkor pedig nincs kezdete, tehát a Teremtés pillanata se létezhetett."   Stephen Hawking: Az idő rövid története 
------------------------------------------------------------ 
tehát a vallás megpróbálja a tudományos eredmények hátára felülve, 
továbbra is fenntartani az ostoba világnézeteit! 
pedig ha lett volna gerincük és önkritikájuk, akkor G. Bruno máglyára vetése után 
elnézést kellett volna kérniük a hiveiktől, 
(akiket több ezer évik megtévesztettek és becsaptak) 
és térdepelve vezekelniük kellett volna a világ legelhagyatottabb sarkában, 
a képzelt istenük bocsánatáért esedezve! :)) 
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 20:02
#738
az a kérdésem miért van az hogy nagyons ok ember november ota köhögcsél,utcán otthon satöbbi?
offshort
offshort 2020. 03. 26. 19:01
Előzmény: #736  flyati
#737
hinni a templomban kell, vagyis a papoknak!, 
a tudósok tudásában csak bizzál,
amig egy természettudományos eredmény nyilvános, megismételhető és akár cáfolható, 
addig nincs gond a tudósokkal! 
flyati 2020. 03. 26. 18:47
#736
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 18:40
Előzmény: #723  offshort
#735
nem véletlen Einsteintől származik az egyik legtöbb idézet, hiszen nemcsak sok esze volt, hanem nagyon bölcs is :)
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 18:38
Előzmény: #729  Törölt felhasználó
#734
Köszönöm, így már értem és ez ugyanaz az érzés, amit én is fejtegettem, csak a kiindulópont értelmezésében van különbség. A végeredmény lehet ugyanaz is elvileg,ha te a Bibliában és Jézus tanításában nem a dogmát látod, hanem megtalálod az ehhez passzoló "filozófiát".  Azzal a gondolattal is azonosulni tudok,hogy Te nem az egyházon keresztül éled ezt meg,hanem közvetlenül. Ha azt vesszük ez már szabadgondolkodás :)
offshort
offshort 2020. 03. 26. 17:53
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#733
érdekes, Nagy Sándor (i.e 356-323) személyéről, életéről vannak leirt dokumentumok, régészeti leletek,
Julius Cesar személyéről (i.e100-44) szintén rendelkezünk korabeli dokumentumokkal, régészeti leletekkel, 
de aztán pár évvel később valahogy a görög és római történetírók meg se emlitik jézust, 
és leletek se maradtak a legenda szerinti nagy formátumu isten/emberről!
hogy lehet ez? 
isten eltüntette a nyomokat? :)
offshort
offshort 2020. 03. 26. 17:35
Előzmény: #728  sasa44
#732
privát istene van!
személyes, saját, maszek!
a képzelgő személy saját fantáziája szerinti szabályokkal!
ez olyan mint az otthoni kenyérsütés,
ahány ház, annyi szokás, és ugyanannyi vagy még több isten! :) 
sasa44 2020. 03. 26. 17:08
Előzmény: #730  sasa44
#731
Javaslom, hogy írd csak azt, hogy Isten, Isten, Isten, stb. és minden meg is van magyarázva.
sasa44 2020. 03. 26. 17:05
Előzmény: #729  Törölt felhasználó
#730
Neked tényleg minden mondatodban le kell írni azt, hogy Isten? Máshogy nem tudsz érvelni?
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 16:23
Előzmény: #726  Törölt felhasználó
#729
Nem,Isten nélkül senki sem lehet erkölcsös,de az igaz,hogy nem feltétlen kell vallási értelemben hívőnek lenni ahhoz,hogy valaki a lelkiismeretén keresztül Istenre hallgasson és jól cselekedjen,anélkül,hogy elméjében tisztában lenne azzal,hogy ténylegesen Istennel van személyes kapcsolata.
Vagyis ha valaki azt mondja,hogy nem hisz Isten létezésében,de a lelkiismeretén keresztül mégis rá hallgat,akkor,attól függetlenül,hogy az elméjében nem kapcsolja össze a kettőt,mégis van kapcsolata Istennel.
De ha pld. valaki olvassa Jézus tanítását,és azt mondja,hogy az hazugság,annak egyértelműen nincs kapcsolata Istennel,a lelkiismeretén keresztül.
sasa44 2020. 03. 26. 16:12
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#728
"Pont ez a szép a hívőségbe,hogy semmi más nem kell hozzá,mint Istenbe vetett bizalom:):):)"  Igen, mert ezzel a hozzáállással a végtelenségig leegyszerűsíthető minden. Nem kell gondolkodni és tenni semmit. Hisz' úgy is el van rendelve. Nemigaz?
sasa44 2020. 03. 26. 16:04
Előzmény: #716  Törölt felhasználó
#727
Minden elismerésem! Pontosan úgy fogalmaztad meg a hit és a tudomány közötti összefüggéseket és különbségeket, ahogy én is teljes mértékben gondolom és érzem. Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel. Csak azt sajnálom, hogy én valószínűleg ezt nem tudtam volna ilyen érthetően  és szabatosan leírni. Grat.
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 15:19
Előzmény: #725  Törölt felhasználó
#726
Én,mint racionális ember a saját tapasztalatomból magamból kiindulva alkotom meg a világhoz való hozzálláásom, ami nem hiten alapszik,de sok ponton hasonló lehet, mint egy hivőé. Számomra is fontos a pozitív attitűd, a szeretet mások felé és egyéb "jó" tulajdonságok,amik sztem jobbá teszik a világot. Ha ezt veszem,akkor Isten nélkül is lehet bárki erkölcsös. Nem-e ugyanez játszódik le a hívőben is,csak ő kapcsol hozzá egy feljebbvalót és úgy érzékeli azt Ő súgta neki?
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 15:13
Előzmény: #722  Törölt felhasználó
#725
Elfogadom,h valaki Istennel tart kapcsolatot,de tudni szeretném,hogy milyen formában kapja meg,h hogyan kell gondolkodnia? Azt nem hiszem el,hogy "megsúgja" neki, anélkül,hogy bárhol máshol meg tudta volna. Ebben nem hiszek. Ha van is ilyen az elenyésző számú eset lehet.
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 15:00
#724
Pont ez a szép a hívőségbe,hogy semmi más nem kell hozzá,mint Istenbe vetett bizalom:):):)
Nem kell hozzá 100 diploma,hatalmas vagyon vagy zseniális lángelme ,az írástudatlan koldusnak pont annyi esélye van Isten megismerésére,mint e világ legnagyobb vagyonával és tudásával rendelkezőnek.
offshort
offshort 2020. 03. 26. 14:33
Előzmény: #685  multitimehedge
#723
"Eistein is hivő volt. Ismert mondása, hogy " Isten nem..... " 
----------------------------------------------- 
ennyire volt hívő : 
 "az első kivezető utat a vallás mutatta, melyet a hagyományos nevelő-oktató gépezet minden gyermekbe beleplántált. Így lettem én is - noha vallástalan szülők gyermeke voltam - mélyen vallásos, ez azonban 12 éves koromban hirtelen véget ért. A népszerű tudományos művek olvasása során hamarosan meggyőződtem arról, hogy a bibliai történetek jó része nem lehet igaz. Ennek következményeként szinte fanatikus szabadgondolkodóvá váltam, amihez az az érzés társult, hogy az állam szántszándékkal hazudik az ifjúságnak. Ennek az élménynek az lett a következménye, hogy bizalmatlan lettem minden tekintéllyel szemben, szkeptikussá lettem a mindenkori társadalmi környezetben élő meggyőződésekkel szemben ..." 
---------------------------------------------- 
és a többi hivatkozásod is csusztatás,  Newton , Hawking , 
aki meg a "materialista gőg" , megfogalmazást használja 
az valószinü erősen kötödik valamelyik valláshoz, 
és nem ismeri teljesen a materializmus lényegét 
---------------------------------------------- 
 "a tudomány és a hit nagyon gyakran kéz a kézben jár" 
ez is elég  érdekes kijelentés, 
hol is lenne ez igy, milyen területen?
  
Törölt felhasználó 2020. 03. 26. 14:05
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#722
Szerinted mi a magasabb rendű egy ember tanítása vagy magának Istennek a tanítása,egyértelmű,hogy a hívő ha a földi egyház mást tanít mint Isten akkor azt elveti,ez a kereszténység történelmében azért elég sűrűn előfordult,a hívő,Istent követi és nem a földi egyházat,még akkor sem ha tagja valamelyik egyházi felekezetnek.
Az emberek nem tökéletesek,ezért hibáznak,Isten,viszont soha sem hibázik.
multitimehedge 2020. 03. 26. 13:46
Előzmény: #716  Törölt felhasználó
#721
Igen, sok mindenben egyet értek veled! Pál apostol írja a bibliában pl. hogy "az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet viszont épít!" Ezt fogalmaztad meg te is. Én sem hiszek a sok vallási irányzatban, teljesen egyet értek ebben veled. Ha meg kéne fogalmaznom (és most megpróbálom), különbséget teszek a hit és a vallásosság között. A vallásosság egy torz másolata a hitnek szerintem. A hit pedig a nem látott, tapasztalt, érzékelt dolgokról történő meggyőződés. Mondjuk ismerek egy nagyon jó embert. Beszélek neked róla, elmondom mindazt, amit tudok vele kapcsolatosan. Ez felkeltheti a te érdeklődésedet és kétféleképpen reagálhatsz. Elkezded az én kapcsolattartási, kommunikációs mintáimat leutánozni (kicsit hülye példa, de remélem érthető), ez a vallásosság. Valami torz képet fogsz kapni, ami az igazságot sokszor meg sem közelíti. Másik verzió az lenne, ha azon felbuzdulva, amit én elmondtam az illetőről, te magad keresnéd meg és ismernéd meg személyesen. Akkor nem torzulna a róla alkotott kép, információ.
Másik. Nem gondolom, hogy az emberiségnek egy erkölcsi/morális szintet kéne ugrania, hogy mondjuk alkalmassá váljon az Istennel való találkozásra. Róka-fogta-csuka-farka. Ha találkoznánk Istennel, akkor tudnánk ezt a szintet megugrani, szerintem. Keresztényként 21 éve kutatom, tanulmányozom a bibliát. Fő kutatási területem pont az ember teremtésének okai, körülményei, ezért kezdtem el olvasni ezt a blogot. Mondhatom nagyon izgalmas téma. Ráadásul gyermekkorom óta nagy kedvencem a csillagászat. Igyekszem mindent elolvasni a témával kapcsolatosan. (Műszaki beállítottságú lévén). És képzeld, azt veszem észre, hogy a két forrás között nagyon sokszor teljes a harmónia!  
Van itt ez a vírus. Több időnk van, kényszerűségből. Legalább egy értékes haszna van. Beszélgetünk egymással. 

Topik gazda

gyurcsi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek