Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:19
Előzmény: #1574  _pampa
#1600
"Hazudott Gyurcsány"

Hogy tehetett ilyet szerinted, ha:
- ilyen passzus nincs a jogban?
- nincs erről bírósági ítélet?
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:18
Előzmény: #1570  _pampa
#1599
Pampa:

1. Ezt az idézőjelbe tett mondatot NEM IDÉZTED tőlem.

"igaz,a magyar jogrendszerben nem szerepel a választási csalás....de a FIDESZ elkövette"

Ezt te írtad így egybe, én nem így írtam. Idézőjelbe tetted, mintha tőlem másoltad volt. Ne hazudj, világos?

2. A hazugság sem szerepel a jogrendben. Mégis el lehet követni, nem igaz? Szóval egyre nagyobb baromságokat írsz...
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:17
Előzmény: #1594  Törölt felhasználó
#1598
:) :) :)
Akkor Te is a normális emberek közé tartozol!!

Bár úgy érzem, te is látod, hogy erős központi hatalom kiépítése folyik és egyre bővül a káderek köre (ezzel együtt a "nem baráti" rétegek visszaszorítása, gazdasági ellehetetlenítése):

-trafikosok
-új földbirtokosok
-közgép ....

Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:14
Előzmény: #1574  _pampa
#1597
"Hazudott Gyurcsány...és buta módon beismerte. Az 2006-ban volt."

Csalt a Fidesz...és buta módon lebukott. Ez 2013-ban volt.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:12
Előzmény: #1591  Törölt felhasználó
#1596
Én sem gondolom, hogy pénzért csinálja (csinálják) ... inkább lelkesedésből.
És ezt a lelkesedést az az emberi tulajdonság táplálja, hogy mindenki szeretne az erőshöz tartozni. Vagy legalább is ahhoz, akit erősnek lát.

Ehhez még hozzá tartozik, hogy lehet szapulni bárkit, aki nem ebbe a körbe tartozik. Ez is csökkenti a mindennapokban tapasztalt sikertelenség érzését.

Az erőshöz való vonzódást erősíti az emberekben a sok éve folyó népbutítás... a szabadságharc érzete és a melldöngetés. Aztán a lózungok kritika nélküli átvétele még rátesz egy lapáttal.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 17:06
Előzmény: #1588  tokos.
#1595
Nem konkrétan az x%-os adó, a káros, vagy, hogy ki jár jól és ki jár rosszul.

És ha te még nullán is állsz a korábbihoz képest, mások -és minden számítás szerint ők vannak többen- minuszban vannak.

A baj, hogy egyre több elvonás van, akár adó, akár illeték, vagy nevezzék bárhogy... formájában.

Ez pedig leültette a fogyasztást. Ez az egyik oka, hogy szarban van a gazdaság. És ezt már Te is érzed, még ha nem is fizetsz több adót.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 15:04
Előzmény: #1578  Törölt felhasználó
#1594
"akik aztán a Sztálin-szobrot is ledöntötték"

Én sem vonnék azért párhuzamot, de szerintem Bajnaiék kertitörpét rendeltek, csak a feje marhára nem sikerült és azt mondta Kónya, hogy - Te, ez szakasztott az Orbán. Mi lenne, ha nem is Orbán rendszert, hanem Orbán szobrot döntenénk. - Aztán így szobrot dontöttek.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 14:55
Előzmény: #1574  _pampa
#1593
"2002-re nem emlékszem már."

Hát a bajai választásra emlékszel-e, amikor a Fidesz azt nyilatkozta, hogy az MSZP/E20014 is csalt, csak jobban és ezzel az esettel, csak azt a látszatot akarták kelteni, hogy a Fidesz... ?
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 14:51
Előzmény: #1570  _pampa
#1592
A magyar "jogrendszerben" bolti lopás sem létezik, mégis sokan elkövetik, sőt le is csukják őket.

A te tudásoddal sem könnyű felvenni a versenyt ebben a témában. :D
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 14:48
Előzmény: #1566  Törölt felhasználó
#1591
"Ha már nem pénzért csinálod, akkor csak van valami saját véleményed!!"

Biztos ez?
Szerintem, ha valakinek van saját véleménye, képes dolgokat megmagyarázni (pláne, ha nem igaz), akkor csinálhatja pénzért is, ha pedig nincsen és csak más tollával tud ékeskedni, akkor nem is fognak érte fizetni, mert minek.
Szerintem ezzel bizonyítottam, hogy - igazat mondott - nem pénzért csinálja.
bigyula 2013. 10. 02. 13:57
Előzmény: #1589  _pampa
#1590
"Hogyne,és azt is tudom, hogy számtalan bírósági ítélet született kampánycsendsértés miatt"

És azt is tudod, hogy ennek vannak fokozatai? A különbőző kampánycsendsértések különböző jogi következményekkel járnak. Vannak enyhébbek (pl. szórólapozás), és vannak súlyosabbak (pl. utaztatás). Mindegyik bírósági ítéletnek van indoklása!
_pampa 2013. 10. 02. 13:33
Előzmény: #1585  Törölt felhasználó
#1589
Hogyne,és azt is tudom, hogy számtalan bírósági ítélet született kampánycsendsértés miatt. A napokban írtam róla, hogy egyik ismerősöm körzetében szintén volt ítélet ezért, de nem rendeltek el ismétlést. Ott ajándékot osztogattak és ígértek a részvételért és rossz irodába ment be reklamálni aki nem kapta meg.. :))))
tokos. 2013. 10. 02. 13:29
Előzmény: #1575  szivacs
#1588
Hát, önlik a demagógia a fiúból. De ez kell nyilván.

Az, hogy az adórendszeren 90% bukott, simán hazugság.

Aztán a kérdések, ugyan ki fogja megfizetni azokat, akik jelenleg külföldön dolgoznak, mondjuk fél millióért, itthon meg keresnének 150-et? Mi akadályozta meg azokat, akik jan 1-től kifizetnek nekik fémilliót, hogy eddig is kifizessék? Ráadásul, ha kifizették volna, akkor a fél millás jövedelemmel már vastagon abba a csoportba tartoznak, kik a flat adóval nagyon is jól jártak.

Sőt, mégcsak fél milla sem kellett volna hozzá...

Egyéébként még egy megjegyzés, nekem az adórendszer semmit sem ad. Kevesebbet vesz el, mint a korábbi komcsi, ami Bajnai elvtársnak is oly közel áll a szívéhez, de adni nem ad semmit. Mindazzal együtt, hogy lényegesen kevesebbet adózok, mint pár évvel ezelőtt, így is többszörösét adom be a közösbe annak, mint akik itt rinyálnak, hogy milyen rossz ez az adórendszer, meg ymilyen szemét az ÓÓbáán

Persze milyen könnyű kifizettetni a másikkal a gyerek iskoláját, óvodáját, egészségügyi ellátását, azt, hogy ingyen, vagy fillérekért használhatja az utakat, és még sorolhatnám, hogy mi mindent...
szivacs
szivacs 2013. 10. 02. 13:21
Előzmény: #1582  csendben
#1587
amit olvashattál:

Nem jó ez viszont a választóknak!
Már megint nem az ő érdekeiket szolgáló programokról és azok megvalósításának számukra kínált garanciáiról lesz szó a kampányban!
Marad jól bevált sárdobálásos figyelemelterelés, protestszavazás majd a továbbra is szabad kéz a kiválasztottaknak a zavartalan harácsolásra :-(
csendben 2013. 10. 02. 13:16
Előzmény: #1584  bigyula
#1586
A két esemény között az a nagy különbség,hogy a mostani esetben van bizonyíték. (már,ha azt vesszük,hogy a bíróság elfogadta bizonyítéknak....)
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 13:14
Előzmény: #1583  _pampa
#1585
Ugye azt is tudod mi a különbség a gyanú és bírósági ítélet között ?
bigyula 2013. 10. 02. 13:12
Előzmény: #1583  _pampa
#1584
Nem, nem volt ismétlés. Mivel feljelenés sem volt... Volt helyette hangulatkeltés, tüntetés, és a csalás emlegetése. Egyébként, jobbos körökben a mai napig emlegetik. Ha az akkor csalás volt, akkor a mostani eset is tök egyértelműen az.
_pampa 2013. 10. 02. 13:08
Előzmény: #1579  bigyula
#1583
Rémlik már valami. Akkor volt a hídfoglalás is? Szoros volt az eredmény a körzetekben, és újraszámlálást követeltek.
Akkor bukott ki az "ajándék csomag" osztogatási ügy... volt "szervezett" szállítás,láncszavazás gyanú,szórólapozás,plakátolás...stb...

Volt ismétlés ezek miatt körzetekben?
Tényleg nem emlékszem.
csendben 2013. 10. 02. 13:07
Előzmény: #1581  szivacs
#1582
Mit szeretnél mondani?
szivacs
szivacs 2013. 10. 02. 13:00
Előzmény: #1572  csendben
#1581
"Tudta, hogy szobordöntésre készülnek szövetségesei, mégis részt vett a Szolidaritás tüntetésén Bajnai Gordon. Az ellenzéki vezető csak azt tartja ízléstelennek, hogy az Orbán Viktort ábrázoló szobor leszakadt fejét rugdosták és dobálták a demonstrálók

Bajnai Gordon vasárnap a letakart szobor mellett beszélt a tüntetés legfőbb üzenetéről: „helyre kell állítani Magyarországon a demokráciát és a szolidaritást, mert Orbán Viktor lábbal tiporja a szolidaritást…” A Orbán-szobrot '56-os mintára, a csizmájánál fűrészelték el a szervezők, a tüntetők a hungarocell bábu fejét rugdosták, dobálózva vonultak vele a városban, és a Terror Háza Múzeumhoz vitték. A Szolidaritás elnöke a fej megrugdosásán kívül az akciót vállalhatónak tartja, és azt mondta: Bajnai Gordonnal is beszéltek az úgynevezett performanszról: – Bajnai Gordont tájékoztattam múlt héten arról, hogy mire készülünk. Nem a teljes forgatókönyvet tudta, azt igen, hogy lesz egy szobordöntés – mondta Kónya Péter.

Bajnai Gordon a Sztálinról mintázott szobor ledöntését nem, csak az utána történteket feledné. „Világossá tettem, hogy azt sem tartom helyesnek, hogy azt a szöveget, amit ott Dopeman elmondott, nagyon sokakat, engem is taszított, nem odavaló volt. Ami pedig a szobordöntés után történteket illeti, nagyon messze van attól az ízlésvilágtól, amit én képviselek. Azt gondolom, jobb lenne ezen túl lenni. Nem így kell Orbán Viktort ledönteni vagy megdönteni, hanem demokratikus úton kell leváltani a következő választásokon” – nyilatkozta az Együtt–PM Szövetség elnöke a Hír TV-nek. Bajnai azt mondta: Kónya Péterrel beszélt azóta, és megállapodtak, hogy nem lesznek hasonló akciók a jövőben."

"messze van attól az ízlésvilágtól, amit én képviselek" - ez már legalább a második eset, amikor ilyesmibe keveredik szegény - hol a melegek vezetik meg, hol a rapperek...

Magas labda a fidesznek - az ő tanácsadóik sem találhattak volna ki számukra jobbat.

Nem jó ez viszont a választóknak!
Már megint nem az ő érdekeiket szolgáló programokról és azok megvalósításának számukra kínált garanciáiról lesz szó a kampányban!
Marad jól bevált sárdobálásos figyelemelterelés, protestszavazás majd a továbbra is szabad kéz a kiválasztottaknak a zavartalan harácsolásra :-(
csendben 2013. 10. 02. 12:48
Előzmény: #1579  bigyula
#1580
Miért tenne ilyent,hisz nem ez a dolga...
bigyula 2013. 10. 02. 12:45
Előzmény: #1574  _pampa
#1579
"2002-re nem emlékszem már. Közben volt 2 választás és "fölülírta " a rendszer.Akkor is volt csalás?"

Ha egy kicsit kutakodsz, akkor a vesztes fél (fidesz) hetekig "újraszámlálást" követelt, illetve csalást emlegetett...

Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 12:45
Előzmény: #1569  Törölt felhasználó
#1578
Értem,

és bocsásd meg nekem, hogy a sok-sok átmásolt beírásod közt nem sikerült fellelnem a magas szinvonalon kifejtett véleményed. De most már legalább a számba rágtad!!

Tehát, aki lát bármi párhuzamot Orbán és Sztálin módszerei közt, az nem normális ember???

Nos... pont az ilyen általad nem normális embereknek gondoltak döntötték le most műanyag-Orbán szobrát... utalva azokra, akik átélték a terrort, a diktatúrát.... akik aztán a Sztálin-szobrot is ledöntötték.

Miért is nem tehetnek normálisan gondolkodó emberek olyat, hogy egy jelképet ledöntenek??? Ezt szeretném, ha kifejtenéd nekem, nem normálisnak.

És attól, hogy te ezt elítéled, attól én még nem gondolom azt rólad, hogy nem vagy normális. Persze ez is biztos csak azért van, mert nem vagyok normális.
csendben 2013. 10. 02. 12:45
Előzmény: #1576  _pampa
#1577
Azért,mert nem reagálok minden hsz-edre,figyelem a produkció(i)dat. :-)

Többen is vagytok:látom a kiosztott "+" és "-" jelekből. :-)

Ami azt illet:penznyelo -szerintem!- meggyőződésből írja,amit ír.

Rólad ezt nem merném leírni...

_pampa 2013. 10. 02. 12:39
Előzmény: #1573  csendben
#1576
Nem követed a fejleményeket. :)))
Többen is vagyunk itt penznyelo szerint akik "bértopikolók". :))))

"Mi" nem tudjuk vele felvenni a
versenyt! :))))

Amennyiben így folytatja elveszítjük a megélhetésünket és mehetünk a konkurenciához munkát "kunyerálni"... :))))
szivacs
szivacs 2013. 10. 02. 12:38
#1575
Bajnai Gordon beszéde 2013. szeptember 29-én, a Szolidaritás születésnapi, A döntés napja (D-day 2.0) elnevezésű rendezvényén.
(részletek)

"Ezért az általunk javasolt új szolidaritási szerződésnek két pillére van: az egyik, hogy mondjuk ki újra négy év után: a társadalom többségének, annak, aki megengedheti magának, kutya kötelessége segíteni azokon, akik önhibájukon kívül nem tudnak segíteni magukon. És ugyanennek az új szolidaritási szerződésnek van egy második pillére is: az pedig az, hogy aki nem tud segíteni önmagán és ezért a többség támogatására szorul, neki pedig kutya kötelessége mindent megtenni azért, hogy kitörjön a nehéz helyzetéből. Hogy éljen, a neki felkínált eséllyel, hogy munkát keressen, hogy munkát vállaljon, hogy képezze magát. És ha olyan nehéz helyzetben van, hogy saját magán már nem tud segíteni, akkor tegyen meg mindent, hogy a következő generációra, a saját gyermekeire ne örökítse tovább a nyomort. Ebben kell őket segíteni és támogatni."

"Meg kell küzdeni értük /a külföldön dolgozó magyarokért/, hogy ők visszajöhessenek Magyarországra! A mi szövetségünk világos ajánlatot küldött a külföldön dolgozó fiataloknak, csináljunk egy jó üzletet: Ha Orbán megy, ti végre hazajöhettek."

Bajnai Gordon az ATV Voks című műsorának vendége volt 2013. szeptember 17-én, ahol a következő választ adta a műsorvezető kérdésére:

Havas Henrik: Orbán Viktor azt mondta, hogyha Németországban ötszörös bért fizetnek, akkor oda megy a magyar vendégmunkás. Mit tud Ön arra mondani, mikor lesz az, hogy belátható időn belül, ha nemis ötödannyit keres egy magyar munkás, mint egy német kollégája, de legalább megközelítően annyit?

Bajnai Gordon: Megmondom: 2015. január elsejétől. Ugyanis ha 2014 közepén elkezdünk kormányozni, akkor azonnal eltöröljük azt az igazságtalan adórendszert, amelyet Orbán Viktor vezetett be Magyarországon, ami a legjobban kereső, felső 10 százaléknak többet ad, de mindenki mástól, 10 emberből 9-től elvett. Helyette egy olyan rendszert vezetünk be, ami a minimálbértől messze az átlagbér fölötti szintig azonnal érzékelhetően több pénzt hagy majd a munkavállalók zsebében. Akkor lehet, hogy többen maradnak itthon, és többen látnak itthon perspektívát."

Aha.
Tehát az ajánlata 2015. január elsejétől:
Fiatalok (csak ők?) gyertek haza!
mert én vagyok már és nem orbán!
tőlem meg
vagy kaptok németet megközelítő béreket és kutyakötelességet, hogy igazságosan segítsetek azokon, akik nem dolgoznak (ki is fogja adni ezt a négyszeres bért???)
vagy kaptok negyed-ötöd német béreket, amiből a minimálbértől messze az átlagbér fölötti szintig azonnal érzékelhetően több pénzt hagyunk majd nálatok, mint eddig hagytunk volna ha nem mentek ki.

Vajon ki fog emiatt az ajánlat miatt hazaköltözni?
Ez lenne a program alappillére?
_pampa 2013. 10. 02. 12:34
Előzmény: #1571  bigyula
#1574
Hazudott Gyurcsány...és buta módon beismerte. Az 2006-ban volt.

2002-re nem emlékszem már. Közben volt 2 választás és "fölülírta " a rendszer.Akkor is volt csalás?

Az volt a Medgyessy-Orbán összecsapás.
Ott ígért az MSZP ingyen jogsit,ingyen nyelvvizsgát,igérte a 2006-os EURÓT... talán 7 új Duna hidat... 500 (?)km autópályát...stb...
Rég volt. Ennyi rémlik.Ez sem biztos.

szvsz
csendben 2013. 10. 02. 12:28
Előzmény: #1570  _pampa
#1573
"képtelenek vagyunk felvenni a versenyt"

ti "pampák" ???

Ti tudjátok!
csendben 2013. 10. 02. 12:27
Előzmény: #1569  Törölt felhasználó
#1572
Tiszteletben tartva véleményedet,egy kérdésem azért lenne,ha meg nem sértelek:
Te ,aki "normális ember" vagy és "felelősen" gondolkodsz,hogyan tudod Bajnait összemosni a szobordöntögetőkkel (de leginkább a ledőlt szoborról letört fejjel agyaló bunkóval) ?

Azon,hogy szivacs bevág egy olyan képet,amin szerinte Bajna látható a díszes csapatban -de mint kiderült,ő se látja a képen Bajnait!-, ezen egy cseppet sem csodálkozok.
De az elmúlt napokban érdekes hsz-eket írtál....
bigyula 2013. 10. 02. 12:19
Előzmény: #1570  _pampa
#1571
Ezek szerint elismered azt is, hogy 2002-ben az MSZP sem csalhatott, mert ilyen ugye nincs...
_pampa 2013. 10. 02. 12:14
Előzmény: #1559  Törölt felhasználó
#1570
penznyelo után szabadon:

"igaz,a magyar jogrendszerben nem szerepel a választási csalás....de a FIDESZ elkövette"..:)))))

a másik gyöngyszem: (nem pontosan idézve!)

"bírósági ítélet van arról,hogy a FIDESZ választási csalást követett el"

Ezzel a "tudással" már képtelenek vagyunk felvenni a versenyt...:))))
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 12:11
Előzmény: #1566  Törölt felhasználó
#1569
Persze,hogy van véleményem.
Szerintem nem olyan magas színvonalon fejtettem ki idáig,hogy ne jött volna le neked is.
Nem vonok párhuzamot Orbán és Sztálin között, mert én normális ember vagyok.
És normálisan gondolkodók ilyet nem tehetnek.
Egyébként én sem a Gyurcsány sem más személy szobrát nem döntögetném és egy felelősen gondolkodok ilyet nem tesznek.
Vannak akik igen. Ilyen a világ,de engedd meg ,azt a jogot nekem,hogy ezt elítéljem!
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 12:01
Előzmény: #1567  Törölt felhasználó
#1568
Fideszes!
Nem kell a te szurkolásod, írjál inkább te is valami értelmeset!
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:57
Előzmény: #1565  wgl
#1567
Nem semmi ami itt megy, ez a karaja csávó nagyon döngeti a balosokat.Csak így tovább!
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:53
Előzmény: #1564  Törölt felhasználó
#1566
Neked mi a személyes véleményed erről a szobordöntésről???

Nem abból a szempontból, hogy kinek jó, kinek rossz... hanem látsz-e párhuzamot Sztálin és Orbán közt??

Szerinted jó ötlet volt vagy nem???
Ha már nem pénzért csinálod, akkor csak van valami saját véleményed!!
wgl 2013. 10. 02. 11:49
Előzmény: #1562  Törölt felhasználó
#1565
2006-ban hol volt?
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:47
Előzmény: #1561  Törölt felhasználó
#1564
Neked furcsa ugye,hogy valaki NEM pénzért csinál valamit.
Igaz a neved nagyon találó: "penznyelo"
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:46
Előzmény: #1562  Törölt felhasználó
#1563
"Róna Péter a hétvégi szobordöntésről is beszélt, ami szerinte egy nagyon csúnya történet volt. Kijelentette: "Én ilyet még nem láttam, csak az arab világban.""

Pedig 2006-2010 között ennél sokkal csúnyábbakat is művelt a jobboldal.

Úgyhogy, ha nem lenne ennyire elvakult, akkor bizony látott volna már ilyet.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:42
Előzmény: #1561  Törölt felhasználó
#1562
Róna Péter a hétvégi szobordöntésről is beszélt, ami szerinte egy nagyon csúnya történet volt. Kijelentette: "Én ilyet még nem láttam, csak az arab világban."
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:42
Előzmény: #1560  Törölt felhasználó
#1561
Mennyit fizetnek neked a kampányolásért?
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:36
Előzmény: #1559  Törölt felhasználó
#1560
"Schiffer:Valójában Bajnai szobrát döntötték le"
"A tüntetéssel – amelyen még a performansz előtt Bajnai Gordon, az Együtt 2014 vezetője is beszédet mondott – az volt a legnagyobb probléma, hogy a szervezők és a résztvevők akaratával szöges ellentétben Orbán Viktor malmára hajtotta a vizet. „Én azt látom, hogy itt nem Orbán Viktor, hanem Bajnai Gordon szobrát döntötték le.” – fogalmazott. Sőt, a Szolidaritási Mozgalom hétvégi tüntetése nemcsak a szervezőkre üt vissza , de az ellenzék pozícióit sem segíti – tette hozzá."
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:32
Előzmény: #1558  Törölt felhasználó
#1559
Bizony. Ahogy a Fidesz meg bizonyítottan választási csalt Baján. Ez azért összehasonlíthatatlanul súlyosabb.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:26
Előzmény: #1557  Törölt felhasználó
#1558
Valaki most "felült a rezsóra",de meg is égette magát.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:16
Előzmény: #1555  _pampa
#1557
Pont ezért mondtam, hogy nagyon hatékonyan működik a fidesz pr-gépezete.

Bár rengeteget beszélnek a szobordöntésről, de elvétve merül fel a sztálini, meg az 56-os párhuzam.

Az álszent felháborodással simán semlegesítették a diktátor üzenetet.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 11:11
Előzmény: #1553  szivacs
#1556
"...mindent elfogadsz úgy, ahogy most van? "

Már ezt is írtam!
A saját környezetemben igyekszem elérni, hogy rend és nyugalom legyen. Amire viszont nincs ráhatásom, azt letojom!!
Ez persze nem azt jelenti, hogy nem látom, hogy rossz, hogy nem kritizálom... csupán tudomásul veszem, hogy bármennyit is tépem a szám, attól meg az van, ami van.

Továbbra is az a meggyőződésem, hogy a lakosság 99%-nak nem kéne sokat foglalkoznia a politikával. Ahogy azzal sem törődik, hogy mitől lesz áram a házban, vagy víz a csapban.

A "nem lesz lehetősége hülyének nézni a tömegeket" nagyon egyszerűen azt jelenti, hogy nem fogják megválasztani.
Vagyis az nem érint senkit, ha egy volt miniszterelnök, vagy volt frakcióvezető, vagy egy volt akárki nézi hülyének a tömeget. Ez bárkinek alkotmányos joga...

És legközelebb remélhetőleg olyat választanak az emberek, akik nem nézik őket hülyének. Ez ennyire egyszerű.
_pampa 2013. 10. 02. 10:58
Előzmény: #1549  Törölt felhasználó
#1555
Erre az ment át a médián, hogy Orbán levágott fejével fociznak....

Ez az akció nem hozta a várt sikert.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 10:45
Előzmény: #1550  Törölt felhasználó
#1554
Gondolom, arra nem sikerült rájönnöd, hogy azért nem reagáltam erre eddig, mert ilyen Zs kategóriás, nevetlen valaki mikor mit mondott jellegű üggyel nem szoktam foglalkozni.
szivacs
szivacs 2013. 10. 02. 10:45
Előzmény: #1539  Törölt felhasználó
#1553
"Már mondtam... nem érdekelnek a demokrácia kérdései. Mármint abban az értelemben, hogy meg akarnám váltani a világot.

És amit a jelenlegi helyzetben teszek, az az, hogy letojom az egészet!!"

Jól értem, semmin nem akarsz változtatni, mindent elfogadsz úgy, ahogy most van?
Akkor valaki ellophatta a jelszavadat, mert a demokrácia kérdéseiről írogat és nem "tojja le az egészet" hanem változtatásról ír.
Vagy két bokaly van, egy nemérdekliletijós meg egy nemjóezígyváltoztatós?

"Ennek ellenére igaz, hogy a lakosság 99%-nak egyáltalán nem ezzel kéne törődnie." - az lehet, hogy "nem kéne", csakhogy azt már kipróbáltuk és ez lett belőle, amit most kritizálsz.

"Bőven elég, ha nincs (nem lesz) lehetőségük hülyének nézni a tömegeket."
A politikai "elitnek" 23 éven át volt lehetősége hülyének nézni a tömegeket, ezt tapasztaltuk.
Most mi változott? Mi fog változni? Ugyanazok a kötelmeik - vagy még gyengébbek, mint eddig! Akkor a jövőben mitől nem lesz rá lehetőségük, hogy hülyének nézzék a tömegeket??
Mitől szűnne meg a lehetőség, ha semmi nem változik? ??
Megkapják a szabad mandátumot és onnantól azt csinálnak, amit akarnak, pont úgy, mint eddig, a választóknak pedig megint kuss van 4 évig!
Ezt érted?
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 10:26
Előzmény: #1550  Törölt felhasználó
#1552
Nem értem, mit lovagolsz ezen? Kit érdekel, hogy Kónya Péter (akit azt se tudom, hogy ki), milyen szót használt valamilyen nyilatkozatában. Ha ő mondta ezt, akkor ő nem tud magyarul, ennyi.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 10:02
Előzmény: #1550  Törölt felhasználó
#1551
Van véleményed is valamiről, vagy kielégít a kötekedés???
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 09:55
Előzmény: #1548  Törölt felhasználó
#1550
penznyelo!
Mi van, most már átsiklasz,és megemészted a
BESIKERÜLT szón,mert a Kónya mondta? ha,ha,ha

vagy megakadt a pénz a gigádon?
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 09:50
Előzmény: #1548  Törölt felhasználó
#1549
Persze... és nagyon ügyesen csinálják!!!

A Viktátor -- Sztálin párhuzam teljesen elsikkadt a napokban. Pedig ez lett volna a szobordöntés legfontosabb üzenete.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 09:48
Előzmény: #1542  Törölt felhasználó
#1548
Azért nyomják itt a kampányt, hogy ne a Fidesz lebuktatott választási csalása legyen a téma.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 09:41
Előzmény: #1531  Törölt felhasználó
#1547
Azt írod,"-hamár egy gazdasági fórum ez" (jelzem a hamár két szó,tehát így: ha már)

Nézd már meg a topic címét!

Én úgy olvastam: Miért NE szavazzunk Bajnaira?

Gondolom ez a cím alatt nem a Telekom osztalékát (lesz,nem lesz,mennyi) kell megbeszélni!
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 09:41
Előzmény: #1530  Törölt felhasználó
#1546
Örülök,hogy észrevetted a "BESIKERÜLT" szót és azt írtad róla amit írtál.
Egyetértek veled!
Tudod miért tettem bele ezt a szót (amin én is megütköztem) az írásomba?
Mert az egyik (általad úgy érzem kedvelt párt) az E14 társelnöke, a rendezvény szervezője, élő TV adásban mondta!
KÓNYA PÉTER
Na rá értheted, hogy "te nagyon magyar"

ui: Nem vagyok semmilyen párt tagja!
Én egyszerűen a jobboldali vag
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 09:36
Előzmény: #1544  wgl
#1545
A kettős mérce bámulatos dolgokra képes. És a Fidesz hívek mesterfokon űzik a kettős mércét.
wgl 2013. 10. 02. 09:22
#1544

2006 szeptemberében például, amikor a derék hazafiak felgyújtották a fél fővárost, az ország számos pontján Gyurcsány bábut égettek, és mindenféle, mondjuk így, nem szalonképes jelszavakat hadováltak. A nyugat.hu körmendi beszámolója csak egy a sok közül. Idéznénk belőle. (A teljes szöveg itt olvasható.)
„Az egyik szocialista képviselőjelölt ablaka alatt Megdögletek kommunisták! hangorkánnal kívántak szép álmokat a tüntetők. A 300-as tömeg minden útba eső italmérésnél apadt valamennyit, mivel a magyarázat szerint ott lehetett követni a Hír Tv közvetítését.
Valahonnan előkerült egy életnagyságú Gyurcsány-bábu is, amit hamarosan lángba borított a forradalom eszméje. A kedves gyerekdal morbid átiratára - miszerint Ég a Gyurcsány, ég! El ne aludjék! Néhány zsidóviccet is elsütöttek gyorsan a jelenlévők, többek között felemlegetve a hírhedt haláltábort is, ahol hasonló módon végezték a „nép ellenségei” (sic!).”

És akkor néhány jelszó, amit a nemzet legjobbjai Körmenden skandáltak: Gyurcsány Feri, baszd meg az anyád, baszd meg az anyád! Kötelet Gyurcsánynak! Kötelet az összes kommunistának! Gyurcsánynak kötelet! Kössük fel! Kössük fel”. Mocskos zsidók!” Ég a Gyurcsány, ég! El ne aludjék! Aki lángot látni akar, hozzon benzint még!

Ha valaki még mindig nem érti, miről van szó, akkor egy másik példa, már a közelebbi múltból
Bajnai Gordont tavaly decemberi oroszlányi látogatásán néhány, nyilván hazafias hevülettől feltüzelt honfitársunk kötéllel várta.
Videó is készült a méltóságteljes megmozdulásról, nem holmi hazaáruló, idegenszívű sajtómunkás készítette, hanem a sokak által mérsékeltnek és konzervatívnak tartott Mandineren láthattuk.

Szóval ez oké, a fideszesek szerint?
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 10. 02. 09:21
Előzmény: #1542  Törölt felhasználó
#1543
Nyugi,engem már meggyőztetek.:))))
A német szintű fizetésre fogok szavazni.o))
link
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 09:11
Előzmény: #1534  Törölt felhasználó
#1542
Egyszerűen bámulatos, hogy milyen hatékonyan működtetitek a PR gépezetet!!
Le a kalappal!!

Elég, hogy 26szor bemásoltok valami baromságot és máris eltereltétek a szót a lényegről.
Senki sem arról beszél, hogy urunk és parancsolónk hasonló országot épít, mint derék "szoborelődje", kinek szobrát a sokat emlegetett hős elődök ledöntötték!!!

Urunk s parancsolónk műanyag szobrának ledöntése zseniális ötlet volt!!!
Ennél már csak az volt zseniálisabb, ahogy a FIDESZ negligálni tudta a szobordöntés üzenetét.
wgl 2013. 10. 02. 09:10
Előzmény: #1536  signal2
#1541
És amikor Gyurcsányt koporsóba fektették a Kossuth téren 2006-ban az tetszett? Amikor gyújtogattak, barikádoztak?
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 09:02
Előzmény: #1538  Törölt felhasználó
#1540
Bocsi az előbb lemaradt.
El se kellett volna kezdeni ezeket a módszereket használni, de annak az oldalnak nincs joga felháborodni aki elkezdte.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 09:01
Előzmény: #1510  szivacs
#1539
Már mondtam... nem érdekelnek a demokrácia kérdései. Mármint abban az értelemben, hogy meg akarnám váltani a világot.

És amit a jelenlegi helyzetben teszek, az az, hogy letojom az egészet!! Ezen túlmenően, a saját környezetemben elvárom, hogy tiszteljék egymást az emberek és a buta gyűlölködést, acsarkodást igyekszem kizárni.

"Csakhogy azzal írják itt is tele a topikokat, hogy mennyi minden nem működik jól. "

Igen... mert valóban egy csomó dolog nem működik jól. Ennek ellenére igaz, hogy a lakosság 99%-nak egyáltalán nem ezzel kéne törődnie.

"Mi kényszerítené rá azokat, akik eddig nem úgy jártak el, ahogy te szeretnéd? Mitől fognak megváltozni szerinted, ha semmi kényszerítő okuk nincs a változásra???"

Ezek az emberek nem fognak megváltozni. Nem is kell, hogy megváltozzanak. Vagyis semmivel sem akarnám kényszeríteni őket.
Bőven elég, ha nincs (nem lesz) lehetőségük hülyének nézni a tömegeket.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 09:01
Előzmény: #1536  signal2
#1538
link

És erről mi a véleményed?
Én egyikkel sem értek egyet, de van egy réteg akit ezzel lehet megnyerni.
Szerintem ezeknek az embereknek szólt ez az üzenet.
Ha csak az egyik oldal használja, a másik hátrányba kerül.
EL SE KELLETT VOLNA KEZDENI EZEKET A MÓDSZEREKET HASZNÁLNI.
David78 2013. 10. 02. 08:53
Előzmény: #1534  Törölt felhasználó
#1537
Ócska propagandista vagy.
Csupán azt nem veszed észre, hogy az agitálásod itt nem talál célcsoportra.
Csak bosszantod a fórum közönségét.
Adsz nekik még egy indokot, hogy elmenjenek majd szavazni a főnökeid ellen. Merthogy a többség nem valamire hanem valaki ellen fog szavazni.
Ha kitalálod kire gondolok, akkor kapsz egy orbánhátsót mintázó nyalókát.
signal2
signal2 2013. 10. 02. 08:42
Előzmény: #1532  rockmaster
#1536
A szobros akció egy elfogadhatatlan, undoritó dolog volt. Újabb szög az ország koporsójába.
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 08:22
Előzmény: #1531  Törölt felhasználó
#1535
Azt írod,"-hamár egy gazdasági fórum ez" (jelzem a hamár két szó,tehát így: ha már)

Nézd már meg a topic címét!

Én úgy olvastam: Miért NE szavazzunk Bajnaira?

Gondolom ez a cím alatt nem a Telekom osztalékát (lesz,nem lesz,mennyi) kell megbeszélni!
Törölt felhasználó 2013. 10. 02. 05:50
Előzmény: #1530  Törölt felhasználó
#1534
Örülök,hogy észrevetted a "BESIKERÜLT" szót és azt írtad róla amit írtál.
Egyetértek veled!
Tudod miért tettem bele ezt a szót (amin én is megütköztem) az írásomba?
Mert az egyik (általad úgy érzem kedvelt párt) az E14 társelnöke, a rendezvény szervezője, élő TV adásban mondta!
KÓNYA PÉTER
Na rá értheted, hogy "te nagyon magyar"

ui: Nem vagyok semmilyen párt tagja!
Én egyszerűen a jobboldali vagyok, és őket kedvelem.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 10. 01. 23:28
Előzmény: #1523  Törölt felhasználó
#1533
kádár legalább nem lopott, mint a gép, az volt a netovább, hogy czinege et helikopterrel küldött zsemléért a vadászházból. kiegyeznék ezzel a problémanagyságrenddel
rockmaster 2013. 10. 01. 19:08
Előzmény: #1529  signal2
#1532
És ez egyre rosszabb lesz, ahogy közeledik a választás. Gyűlöletkampányban a Fidesz felülmulhatatlan amúgy. Hallgasd csak meg Selmeczi-t, minden nap fröcsög egy jót. Egy választási csalás már meg se kottyan nekik.. tökéletesen mutatja a mentalitásukat.
A szobor témához annyit, h az elmúlt években voltak cifrább dolgok is a bóvlista Fidesz-ÁLKeresztény-Jobbik részéről, mégse volt ekkora felháborodás. Ezzel az akcióval nyilván sokan szimpatizálnak, amit meg is értek. Én nem tettem volna, de megértem a 3,5 év elnyomás után h sokan így éreznek..
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 18:35
Előzmény: #1525  Törölt felhasználó
#1531
Beszéljünk inkább - hamár egy gazdaság fórum ez - a komcsi rezsimeket idéző és a magyar gazdaságot teljesen szétverő 55%-os újraelosztási arányról.

Gondolom ilyen témákban azért kussolsz, mert ehhez fingod sincs és csak kampányolni jöttél ide?
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 18:32
Előzmény: #1525  Törölt felhasználó
#1530
1. "BESIKERÜLT!!!!"

Ilyen magyar szó nincs, te nagyon magyar...

2. Ne hazudd azt, mintha én támogattam volna, vagy akárcsak egyetértettem volna a szobordöntős akcióval. Ellenkezőleg, még előtted leírtam ide, hogy hiba volt. Tudod, nekem nincs pártkötődésem, így simán leírom, ha valaki elcsesz valamit akármilyen oldalon vagy párt mellett is áll. Te (ti) viszont még a tényeket is letagadjátok és hazudtok össze-vissza, ha a Fideszről van szó, bezzeg a másik oldalon megy a kampányszerű lejáratás a legkisebb hiba vagy annak látszó üggyel kapcsolatban. Pl. a Gyurcsány bábú égetéskor leírtad ide ugyanazt, mint most? Nem. A Fidesz, KDNP és egyik agymosott hívük se tette ezt, bezzeg most nyomják a kampányt ezerrel csakhogy eltereljétek a szót a Fidesz lebukott választási csalásáról (ami példanélküli eset).
signal2
signal2 2013. 10. 01. 18:30
Előzmény: #1525  Törölt felhasználó
#1529
No lám, ez itt a feladatod? Másol-beilleszteni ugyanazt, sokszor? Ennyire tellik az agyi kapacitásodból? Legalább te írtad, vagy kaptad a szöveget?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 10. 01. 18:25
Előzmény: #1522  Bekre_Pal
#1528
mínuszpöcs, ezt aztán tényleg mínuszolni kellett, te, te gyökér, bárki is vagy

szánnivaló
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 18:13
Előzmény: #1526  Törölt felhasználó
#1527
"/hiába, a primitívek nem tudnak előre gondolkodni,csak a balhé számít/ "

Igen, 2006 október bizonyította a lagjobban.
(A gyurcsány bábú égetésében, vagy a "tudjuk ki" szobrának a ledöntésében legalább valami ötlet volt... akármilyen is.)
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 18:09
Előzmény: #1509  Törölt felhasználó
#1526
Ne erőlködj már annyit,ezen a dolgon.
Az emberek túlnyomó többségét /közvéleményt/ NEM izgatja egy cseppet sem ez a dolog,kivéve persze az érintetteket.
Sokkal többet lehet hallani/tv műsorok,sajtó,net,buszon,utcán stb,a szobordöntő hülyeségen(otrombaságon)amitől már a Bajnai is elhatárolódik /Karácsony Gergő/ és az emberek túlnyomó többsége.
Persze vannak kivételek mint itt is egy-két fazon meg a Szanyi-kapitány ,de tudjuk alpári viselkedésű emberek voltak,s lesznek.
Várjátok ki a bajai választás végét is,ne örüljetek előre.
Sokan a novemberi újabb rezsivágást várják és nem a bajai ügyet,hiába akarják egyesek ezt felfújni, ráadásul ezzel a szobor üggyel teljesen elterelték a figyelmet.
/hiába, a primitívek nem tudnak előre gondolkodni,csak a balhé számít/
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 18:07
Előzmény: #1523  Törölt felhasználó
#1525
Ez a műsorotok/szobordöntés/,

BESIKERÜLT!!!!

Sok ilyent még,előre is köszi.

Nekünk sokat nem kell tenni,majd a dopeman ,meg a többi bugris besegít!

Hol vannak a " nagytudású" tanácsadók?
Csak ennyire telik?
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 18:05
Előzmény: #1523  Törölt felhasználó
#1524
Már az 50% is brutális. Kormányváltáskor olyan 48% körül járhattunk és 40-45 kellene, hogy cél legyen.

55%. A teljes magyar gazdaságban megtermelt érték (minden, a multikat is belevéve) több mint fele az államhoz kerül. A szlovákoknál ez alig több, mint 1/3, kétharmad marad a gazdaságban.

Ilyen kis és nyitott ország, mint mi ilyen újraelosztási aránnyal totálisan versenyképtelen.
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 18:01
Előzmény: #1522  Bekre_Pal
#1523
Jövőre 55% fölé emelkedik az állami újraelosztás aránya. (szlovákoknál 35, és még a svédeknél is kényelmesen 55 alatt van, egyedül a norvégok és a dánok van ilyen szint körül, mindenhol máshol mélyen ez alatt van).

Tiszta kádárizmus...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 10. 01. 17:56
Előzmény: #1511  Törölt felhasználó
#1522
tévém hálistennek rég nincs, a neten meg átugrom a bulvárt, így jártam
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 17:47
Előzmény: #1516  _pampa
#1521
"Végére csak annyit, hogy szerintem sem a szállítás sem az ajándék nem alkalmas szavazatszerzésre."

A bíróság viszont nem ezt mondta ki.

Lehet, hogy szerinted Szita Bence gyilkosai is ártatlanok, mert annak vallották magukat, ettől még a bíróság életfogytiglanra ítélte őket, mert bizonyítottnak találta bűnösségüket.

Ahogy most a Fidesz tettét minősítették jogsértőnek. Hiába magyarázod össze-vissza.
csendben 2013. 10. 01. 17:35
Előzmény: #1518  Törölt felhasználó
#1520
oszt,jónapot! :-)
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 17:35
Törölt hozzászólás
#1519
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 17:32
Előzmény: #1516  _pampa
#1518
"Én is olvastam.A határozatban a kampánycsendsértés szerepel mivel csak azt állapíthatta meg a bíróság.Az indoklásban szerepel az amiről írsz."

Tehát RÉSZE a bírósági ítéletnek. Az indoklás is az ítélet része. A "kampánycsendsértés", amit görcsösen matrázol a jogi paragrafus gyűjtő neve. Mint bűncselekménynél, hogy az "gondatlan veszélyeztetés", vagy vmi más.

De tudod te ezt. Azért lovagolsz a "kampánycsendsértésen", mert ez a kifejezés köznapi használatban sokkal csekélyebbnek tűnik. A jog pedig összefoglalóan sokféle választási jogsértést csoportosít e gyűjtőpasszus alá. Az ítélet részletes indoklása viszont pontosan leírja, amit a Fidesz tett. És az ítélet indoklása ugyanúgy a bíróság megállapítása, az ítélet része. Ne tehetsz úgy, mintha az nem lenne benne.

A Fidesz a bajai választáson súlyosan jogsértő volt, ezt bírósági ítélet mondta ki. Csalt, lebukott, bozonyították. Pont.

Görcsölhetsz, égetheted magad, hogy megpróbálod még mindig elhazudni. Akkor is tény.
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 17:11
Előzmény: #1516  _pampa
#1517
"Én is olvastam."

Akkor nem elég figyelmesen, mert az, amit hiányoltál, az konkrétan benne van.

"A szervezett, ingyenes szállítás kampánycsendsértést valósít meg, mert a választói akaratot befolyásolja.

(...) /video ismertetése/

Ennek alapján az állapítható meg, hogy olyan választók szállítására került sor, akik egyébként a szavazáson nem vettek volna részt, tehát választói akaratukban befolyásolták őket."

Tehát a bíróság megállapította.

"Végére csak annyit, hogy szerintem sem a szállítás sem az ajándék nem alkalmas szavazatszerzésre."

A bíróság nem ezen az állásponton van, lásd. a fenti részletet.
_pampa 2013. 10. 01. 16:44
Előzmény: #1512  Törölt felhasználó
#1516
Én is olvastam.A határozatban a kampánycsendsértés szerepel mivel csak azt állapíthatta meg a bíróság.Az indoklásban szerepel az amiről írsz.

Volt olyan képviselő választás ahol szintén szállítás és a másik esetben ajándékcsomag osztogatás lett megállapítva és akkor nem írt ki új választást a bíróság. Gyakorlatilag nemvolt még olyan választás aminél ne lett volna utólagos jogorvoslati kérelem.

Volt olyan körzet ahol minimális szavazattal győzött az egyik jelölt, bejelentettek szórólapozást és a jogorvoslati kérelmet elutasította a HVB.

Ebben az egészben az a baj, hogy nincsen kötelező érvényű rendelkezés az ilyen ügyekre.

Egyik esetben szállításért új választás, másik esetben pedig eltiltják a cselekmény megismétlésétől....

Végére csak annyit, hogy szerintem sem a szállítás sem az ajándék nem alkalmas szavazatszerzésre.Arra egyedül a láncszavazás a megoldás.
Az pedig egy két egyszerű megoldással kiszűrhető.

Odafuvaroztathatok én akár 1000 embert is, hogy szavazzon gipsz jakabra....bemegy a fülkébe és oda teszi az x-et ahová akarja.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 16:42
Előzmény: #1512  Törölt felhasználó
#1515
Pampának ezeket hiába írod. Vagy nem érti, vagy érti, de pártérdekből mást kell mondjon itt.
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 16:04
Előzmény: #1512  Törölt felhasználó
#1514
(Valakinek már fáj, hogy még el is olvastam a határozatot. :D)
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 16:03
Előzmény: #1478  csendben
#1513
Hát hogyne lenne, ez az elsőszámú megállapítás, a konlúzió... más kérdés, hogy mik a részletek és mik következnek ebből, ill a videofelvétel többi részéből, melyet a bíróság nem vizsgálhatott. Mert ugye itt tovább is lehet menni. Talán a Jobbik tovább is ment, ha minden igaz.
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 15:59
Előzmény: #1473  pampa
#1512
Most már nemhogy a bírósági ítélet következményeit nem érted, de még olyat nevezel csúsztatásnak, ami konkrétan benne van a határozatban.

A választási akaratnak a befolyásolásának minősül a tv. szerint - sőt különös tekintettel - többek között a szervezett szállítás is (de az étel-ital osztogatás).
Ez benne van a határozatban. Sőt, megismételve, kiemelve egy külön bekezdésben, hogy bizony (ez) a szállítás befolyásolja.

El kell olvasni a határozatott, nem csak puffogtatni.

Továbbá, ahogy korábban írtam, még rá is vettek mást, hogy jogsértést kövessen el, pedig meg is kérdezte, hogy rendben van-e.

Szintén írtam korábban, hogy a csalás tényállása két dolgot foglal magában: 1) tévedésbe ejtés/tartás (ez látszik, hogy megvalósult) 2) jogtalan előny/kár okozása (na most ne kerd már nekem bebizonyítani, hogy ezt a jogsértést nem előnyszerzési célból, hanem neutrális okoból csinálták)
Megjegyzem - érdekes módon - a "komcsilibsi" Bayernek sem jelentett problémát annak a megértése, hogy a Fidesz a történtekkel jól járt.

A korábban - talán - meg nem hallgatott tanúk elmondásából meg még fenyegetések is kiderültek. (Noha a "Kubatov listát" csak véleményezték, úgyhogy ezt a bíróság nem mondhatta ki, pedig a lehetősége fennáll.)
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 15:22
Előzmény: #1462  Bekre_Pal
#1511
Korábban talán már ügyrendi javaslatként is beadták.
Csoda, hogy nem hallottad még. :)
szivacs
szivacs 2013. 10. 01. 14:32
Előzmény: #1497  Törölt felhasználó
#1510
"Az a gond, hogy engem ezek a kérdések nem érdekelnek!!!" - rendben, akkor írd le, hogy milyen kérdések érdekelnek a demokráciánkkal kapcsolatban.

"Nem érzem azt, hogy a sorosmat az döntené el, hogy mit válaszolok az ilyen kérdésekre." - nem az dönti el, hogy mit válaszolsz, hanem hogy teszel-e bármit is vagy belenyugszol a jelenlegi helyzetbe.

"Igaz, azt elég nagy bajnak érzem, hogy felmerülnek ilyen kérdések, de azt gondolom, hogy az emberek döntő többségének (és ez a lakosság kb 99%-a), nem kéne ilyen kérdésekkel foglalkoznia." - nem is kellene, ha minden jól működne. Csakhogy azzal írják itt is tele a topikokat, hogy mennyi minden nem működik jól.

"Én már leírtam korábban, hogy szerintem mi lehetne az, ami a mostani mocsokból kizökkenthetné a közéletet, vagy, ha nem is, de én már jobban érezném magam. Ez pedig az, ha egy minimális tiszteletet látnék egymás iránt. És ez kezdődhetne azzal, hogy nem nézik hülyének a másikat és nem az a jani, aki több embert tud megtéveszteni." - Ezt értem, csak azt nem, hogy mitől változna meg a helyzet? Mi kényszerítené rá azokat, akik eddig nem úgy jártak el, ahogy te szeretnéd? Mitől fognak megváltozni szerinted, ha semmi kényszerítő okuk nincs a változásra???
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 14:07
Előzmény: #1502  Törölt felhasználó
#1509
Neked is javaslom, meg az összes Fidesz hívőnek a rizsacsökkentést.
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 13:51
Előzmény: #1507  szivacs
#1508
október 13-án tarthatják a 32-es szavazókörben a megismételt választást. Ez közben hivatalossá vált. A város honlapján közzétett dokumentum szerint a határozat ellen csütörtök délután négyig lehet fellebbezni.

Baján szeptember 22-én tartottak időközi önkormányzati választást. A Fidesz jelöltjére, Kovács Csabára 467-en, Teket Melindára, az MSZP, az Együtt - A Korszakváltók Pártja és a Demokratikus Koalíció közös jelöltjére pedig 406-an szavaztak.

A Kecskeméti Törvényszék múlt szombaton döntött úgy, hogy meg kell ismételni a szavazást a 32-es szavazókörben. A végzés szerint kampánycsendsértés történt, mert a választói akaratot befolyásolta az, hogy szervezetten szállították az embereket a szavazásra – mondta akkor Ócsai Beatrix, a törvényszék szóvivője.
szivacs
szivacs 2013. 10. 01. 13:36
Előzmény: #1506  Törölt felhasználó
#1507
Hol vannak a "nagytudású" tanácsadók? - Miután a Kónyáéval már végeztek, most írják a szöveget a Köztársasági Elnöknek (az alternatívnak) hogy miként határolódjon el dopemantól. :-)
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 13:19
Előzmény: #1504  Törölt felhasználó
#1506
Ez a műsorotok/szobordöntés/,

BESIKERÜLT!!!!

Sok ilyent még,előre is köszi.

Nekünk sokat nem kell tenni,majd a dopeman ,meg a többi bugris besegít!

Hol vannak a " nagytudású" tanácsadók?
Csak ennyire telik?
loliense 2013. 10. 01. 13:16
Előzmény: #1502  Törölt felhasználó
#1505
Te Margit!

Aztán azzal,hogy csak a rezsi"csökkentés" van most szóhasználatban felétek(autista otthon),az nem azt jelenti,hogy nem számít és nem történt meg a cidesz választási csalása és nem tud róla ország-világ,nincs felháborodva rajta

Na tehát,az azért,jól olvashatóan kitűnnek szavaidból,hogy nem az eszedért kedvelnek a pártirodában

Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 12:48
Előzmény: #1502  Törölt felhasználó
#1504
Világos .... már jó sokszor leírtátok, ismételtétek ... hogy ez a hivatalos álláspont!!! :)

Csak az nem világos, hogy ezt vajon a közvélemény közvetlenül kinek árulta el??? Tán erről is nemzeti konzultáció volt???
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 12:42
Előzmény: #1499  Törölt felhasználó
#1503
Kérdés, kinek mi az alpári!

Én is ezt gondoltam pár évvel ezelőtt, hogy azt a rossz dumát senki sem eszi meg ... aztán látod itt a nyakunkon a 2/3 már három éve!!
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 12:29
Előzmény: #1495  Törölt felhasználó
#1502
Ne erőlködj már annyit,ezen a dolgon.
Az emberek túlnyomó többségét /közvéleményt/ NEM izgatja egy cseppet sem ez a dolog,kivéve persze az érintetteket.
Sokkal többet lehet hallani/tv műsorok,sajtó,net,buszon,utcán stb,a szobordöntő hülyeségen(otrombaságon)amitől már a Bajnai is elhatárolódik /Karácsony Gergő/ és az emberek túlnyomó többsége.
Persze vannak kivételek mint itt is egy-két fazon meg a Szanyi-kapitány ,de tudjuk alpári viselkedésű emberek voltak,s lesznek.
Várjátok ki a bajai választás végét is,ne örüljetek előre.
Sokan a novemberi újabb rezsivágást várják és nem a bajai ügyet,hiába akarják egyesek ezt felfújni, ráadásul ezzel a szobor üggyel teljesen elterelték a figyelmet.
/hiába, a primitívek nem tudnak előre gondolkodni,csak a balhé számít/
rockmaster 2013. 10. 01. 12:29
#1501
"A korábban közölthöz képest szerényebb mértékű államadósságot jelzett a jegybank felülvizsgált második negyedévi statisztikája. Az első negyedévhez képest mérsékelt csökkenést, éves összevetésben viszont tempós emelkedést mutatnak az adatok.
Kisebb második negyedévi államadósságról számolt be az MNB 2013 második negyedévére vonatkozóan a korábbinál. A nettó tartozás a GDP 61,6 százalékán áll az azt megelőzően jelzett 62,1 százalék helyett, míg a maastrichti (bruttó) adósság 81,4 százalék helyett 81,1 százalékon.

A korrekció a korábbi negyedéveket is érintette, így a 2012 negyedik negyedévi adósságmutatót hajszálnyival felfelé módosította az MNB, az ideieket viszont lefelé - ennek részleteit az alábbi táblázat mutatja, azt követően pedig az új adatokkal felfrissített adósságnyomás-mérő található, amit azt követően raktunk össze, hogy az NGM finanszírozási okokra hivatkozva levette honlapjáról a sajátját. (A nettó adósságot mutató ábrához kattintson az infografikára, a kis karikába!)
GDP-arányos mutatók (%) 2012. I. II. III. IV. 2013. I. II.
Maastrichti adósság (új adat) 79,9 78,7 78,5 79,3 82,3 81,1
Maastrichti adósság (régi adat) 79,9 78,7 78,5 79,2 82,4 81,4
Nettó adósság (új adat) 54,1 55,9 57,7 60,8 61,2 61,6
Nettó adósság (régi adat) 54,0 55,8 57,6 60,6 61,1 62,1

Nettó adósság emelkedése 1 év alatt: 55,9 -> 61,6 % Ez 1 év alatt 10%-os növekedés (!!!). A bruttó se rózsás, de látni azt, h a háttérben derekasan adósítja el a Fidesz kormány az országot.
Kérdés: hol van az emberektől ellopott MNYP-i megtakarítás? Mire ment el? Mennyi van most a nyugdíjszámlámon? Selmeczi nyihogj egy hazugságot rá:)

link

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók