saru
4
3
1
2007. február 03. | 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
augusztus 10. | 20:26
előzmény: #61164  ts3
Semmi köze hozzá, csak lusta voltam. :)
augusztus 10. | 20:26
előzmény: #61171  HPeter76
röhögjél....::)))
augusztus 10. | 20:25
előzmény: #61170  -pny
Áhhh arra tanítotak/neveltek tanulj FAM ::)))) Én nem Jobbik én még mai Fid. lennék.. Dehát azé nem vagyok benne semmilyen vezetőségi posztba.. Olyan kint is vagyok bent is vagyok...::))__)):)))
augusztus 10. | 20:15
előzmény: #61169  HPeter76
Gondoltam. Megszoktam már, hogy jobbos körökben az iskolázatlanságra is divatos büszkének lenni.
augusztus 10. | 20:12
előzmény: #61167  -pny
holnap se....::)))
augusztus 10. | 20:11
előzmény: #61162  ts3
Magyat Memzet.. Jobbokoshoz van szerencsém...
augusztus 10. | 20:11
előzmény: #61166  HPeter76
Mikor fogsz megtanulni magyarul?
augusztus 10. | 20:03
előzmény: #61165  HPeter76
Molnár Úr megmondta mi pártunk NEM KASZÁRNYA KI-BE JÁRJONAK BENNE,,, Igaza van,,,:):)
augusztus 10. | 20:01
előzmény: #61158  _Sigorszky
Ilyet mért kell leírni ez neem úszítás mi ez akkor... ilyet tényeket kell hozni,,,
ts3
augusztus 10. | 19:55
előzmény: #61163  Phylaxa
Nem tudtam megfejteni a mondataidat, hogy mi köze van az én idézetemhez.
augusztus 10. | 19:42
előzmény: #61162  ts3
Ha jól hallottam, akkor a kormány elkezdett azzal foglalkozni, hogyan lehetne kifzetni a diákokat, akiket lenyúltak a szoci politikusok. Na ezt nevezem. Szurkolok! :)
ts3
augusztus 10. | 16:27
"Nagyságrendekkel jobb könyvből tanulnak a romániai diákok, mint a magyarok Egyszerűen felüdülés volt ezt a könyvet átolvasni, nagyságrendekkel jobb, mint a Magyarországon használt tankönyvek."Arató László, a Magyartanárok Egyesületének elnöke foglalta ezzel össze véleményét a Magyar Nemzetnek a román oktatási minisztérium gondozásában kiadott, ötödikes általánosoknak íródott magyar nyelv és irodalom tankönyvről, ami innen online is letölthető. Az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskolájának vezetőtanára szerint a Bartalis Boróka, Köllő Zsófia, Orbán Zsuzsa-Lilla, Pápai Barna, Szőcs Hedviga, Tamás Adél szerzőcsapat által szerkesztett kiadvány "több szempontból is példamutató". Legnagyobb előnye, ahogy arra a könyv elején közölt román alaptanterv alapvetései is utalnak, hogy kompetenciaalapú megközelítéssel él, ellentétben a magyar tanterv lexikális tudásra építő felfogásával. Arató szerint az is előremutató a román tankönyvben, hogy integráltan közelíti meg a nyelvtan, az irodalom és a kommunikáció területeit. A Magyar Nemzet egy példát is bemutat: a hangutánzó szavakat állathangokon keresztül mutatja be a diákoknak, innen indulva közelítik meg előbb az állati kommunikációt és a hangutánzó szavak nemzetközi példáit. A könyv Arató szerint nagyon gyakorlatias, jól és megfelelő arányban használja a kortárs meséket és a modern irodalmat, remekül hangolja össze a nyelvészet és kommunikációs ismereteket, és "aki ebből a könyvből tanul, az biztosan jól fog szerepelni a PISA-teszten". "Ennek a korosztálynak ilyen jól szerintem még senki nem foglalta össze a kommunikáció sajátosságait, mint a szerzők" - lelkendezett a könyvet olvasva Arató László, aki szerint a magyar irodalomtanítás tanterv mereven ragaszkodik a kronologikus szemlélethez, Romániában viszont ezen rég túlléptek. A lap megszólaltatta Mendrey Lászlót, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnökét, aki maga is magyar tanár, és ő is méltatta a román tankönyvet amely alapvető kompetenciákra fókuszál a nyelvészkedés helyett, befogadhatóbb szövegekkel dolgozik a könyv azokkal szemben, amikkel a magyar tanterv próbálkozik. (Magyar Nemzet)"
ts3
augusztus 08. | 18:50
Alakul a fideszes rendőrség hazugság cunamija: "Az intézkedő rendőrnőt (egy férfi és egy nő alkotta a járőrpárt) többször női mivoltában megalázóan megsértette és a gépjármű átvizsgálását is meg akarta akadályozni, ellökte a rendőrt és közölte, hogy a gépjármű csomagterét nem vizsgálhatja át– többek között ezt írta a BRFK a lapnak, ezzel magyarázva, hogy miért kellett kényszerítést és bilincset alkalmazni a férfi igazoltatásánál. De azt tagadták, hogy a járőrök földre vitték volna a férfit, és azt is, hogy kirúgták alóla a lábát, mielőtt földre esett és beverte a fejét. Hozzátették, hogy a bilincset azonnal levették a férfiról, ahogy közölte velük, hogy rosszul van.Ehhez képest a szemtanú szerint a rendőröknek nem tetszett, hogy a férfi nem a megfelelően reagált a rendőrök felszólítására, folyamatosan vitatkoztak, miközben a rendőrök a ruháját is átvizsgálták a férfinak, majd felszólították, hogy tegye kezét a kocsi motorháztetejére. A szemtanú szerint a későbbi áldozat ennek nem tett eleget, arra hivatkozva, hogy az a kánikula miatt forró. Majd aztán többször is rosszullétre hivatkozott. A szemtanú elbeszéléséből úgy tudjuk, hogy ezután a férfi rendőr megpróbálta Á. Istvánt a térdhajlatába rúgva a földre teperni, ami először nem sikerült neki, így még kétszer belerúgott, Á. István ekkor esett a földre, és elvesztette az eszméletét. Többé már nem is tért magához. Ennek ellenére a férfit megbilincselték és a hasára fordították.A szemtanú szerint a kiérkező rendőri erősítés egyik tagja mondta, hogy le kellene venni a bilincset a földön fekvő férfiról, de a BRFK mostani válasza szerint az eredetileg igazoltatást végző rendőrök vették le a bilincset.A lap szerint erre, illetve a többi ellentmondásra választ adhat a közeli térfigyelő kamera felvétele, már amennyiben értékelhető felvételt készített.A Zoom.hu kérdéseire a rendőrség azt írta, hogy Á. István hirtelen állt félre autójával, amikor meglátta a mögötte haladó rendőrautót. Ezután leállította az autót és gyorsan kiszállt, arra nem ők szólították fel, már a kocsi mellett állt, amikor intézkedni kezdtek. Majdkivonta magát az ellenőrzés alól, a rendőrökkel közölte, hogy nem ér rá és hagyják békén.Az intézkedés okára annyit írt a rendőrség, hogy „közlekedésrendészeti ellenőrzést végeztek”. A cikk szerint ebből viszont nem derül ki, hogy véletlenszerűen választották ki Á. István autóját ellenőrzésre, vagy csak azért ellenőrizték, mert hirtelen félreállt.Ahogy azt sem tudhatjuk, legalábbis a rendőrségi válaszokból, hogy miért akarták a kocsit átvizsgálni, hogy a tragédia után megtették-e végül, és hogy találtak-e valamit, mutat rá a Zoom. Korábbi cikkünkben azonban azt írtuk, a szemtanúk szerint drogkereső kutya is érkezett, és a rendőrök teljesen átkutatták a kocsit, mintha keresnének valamit, de hiába. A Zoom végül hozzáteszi saját információját:„Lapunk megbízható forrásból úgy tudja, Á. István utasában a rendőrök azt a férfit vélték felismerni, aki szerintük számos vagyon elleni báncselekménnyel hozható összefüggésbe. Forrásaink kitérő választ adtak arra a kérdésre, hogy végül is a rovott múltú férfi ült-e az autóban vagy az utas csak hasonlított rá. Forrásaink szerint az autóban végül nem találtak bűncselekményből származó holmikat" - írja a lap. Ennek némileg ellentmondhat a szemtanú elmesélése, aki azt állította, hogy Á. István utasát a tragédiával végződő ellenőrzéskor már azért nem igazoltatták, mert felismerték, hogy őt néhány órával korábban már igazoltatták.Korábban megírtuk, hogy Kovács Katalin, a Központi Nyomozó Főügyészség helyettes szóvivője szerint a két, helyszínen megjelent ügyész nem talált bűncselekményre utaló jelet, ezért az ügyészség jelenleg nem vizsgálódik. Ezt most a Zoomnak is megerősítették. Ám amint valaki feljelentést tesz náluk, vagy a rendőrség hozzájuk fordul, megkezdődhet az ügyészségi nyomozás. Á. István családja várhatóan fog tenni feljelentést."
ts3
augusztus 08. | 13:30
előzmény: #61154  mityu2
Mi van sz@rjankó nem tetszik a fideszes valóság?Veled is megtörténhet.
ts3
augusztus 08. | 13:29
előzmény: #61150  Vazsmegyei
Na ugye, hogy te sem spórolnál azon a pár milliós CT gépen úgy mint a fideszes gazdáid.
augusztus 08. | 11:20
előzmény: #61157  Vazsmegyei
"A fidesz valószínű téged is túl fog élni!"Ezt én nem tudom megjósolni. De szerintem egyikünknek sincs túl sok hátra. Ém meghalhatok akár holnap, de ezeket hazaárulás, hűtlen kezelés, rablógyilkosság, népirtás meg egyéb ilyen tyúkügyek miatt fogják a beleiknél fogva fára aggatni. Hogy mikor? A jövő zenéje kishaver...
augusztus 08. | 11:17
előzmény: #61155  _Sigorszky
Még mindig nem hiszed el, hogy nagyobb baj van veled, mint a fidesszel? Tényleg pitiáner lett a gondolatmeneted! Ezen kell túltenned magad. A fidesz valószínű téged is túl fog élni!
augusztus 08. | 11:14
Itt a másik is. Érteni nem ért semmit, de vagdalkozik...
augusztus 08. | 11:13
előzmény: #61153  Vazsmegyei
Rólad mintáznám a hatalmat? Ugyan. Te egy senki vagy, egy lúzer, egy örök vesztes. Pitiáner kis csavarocska a fidesz gépezetben. Ha már nem kellesz nekik, úgy eldobnak majd, hogy soha meg se találnak...
augusztus 08. | 10:56
a szarházi kimutatta a foga-fehérjét::: "Őszintén kívánom, hogy szívműtét közben nyitott mellkassal szállítsanak CT-re, a Szent László kórházba." -ts3- igazi bal-liberális pusztító takarodj a fórumról!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE