Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 19:15
Törölt hozzászólás
#46440
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 17:31
#46439
Mert ez újabb termékkör áfa emelését jelenti, csak "kiterjesztésnek" és adónak nevezik. A 27%-os áfát, ami Európában már igy is a legmagasabb, még a Fidesz kormány sem meri emelni.
Hegyesi2
Hegyesi2 2014. 11. 24. 17:22
Előzmény: #46437  Hegyesi2
#46438
Hegyesi2
Hegyesi2 2014. 11. 24. 17:13
Előzmény: #46428  Törölt felhasználó
#46437
link ÐÐ
pampa 2014. 11. 24. 16:32
Előzmény: #46435  gazmber
#46436
Neked fogalmad sincs a "málenkíj robot"-ról.
Nem kellene ezzel viccelődni!
gazmber 2014. 11. 24. 15:38
Előzmény: #46433  pampa
#46435
jelen mutyisztániában a fülkések által "malenkij robotra" kényszerített sok-100 ezer magyarra,- közmunkásokra, óvónőkre, ápolókra, stb.- mikor és kik fognak 'megemlékezni', kiállni emléktáblát emelni? stb.??
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 15:24
#46434
Miért is lenne a nyugdijak csökkentése reális ?-kedves Matsca! Valószinűleg azért gondolod igy, mert az alaptörvénybe a hő szeretett Fideszed becsempészte, hogy a szülőkről kötelesek gondoskodni a gyermekeik. Gondoskodok én magamról, de akkor ne nyúljanak le rólam nyugdijjárulékot! A sokat emlegetett szolidaritás, ami ürügyén a kormány már egyáltalán nem profitot rabol el adók révén vállalkozásoktól, nem vonatkozik a képviselő urak és a Fideszes haverok jövedelmeire, pedig úgy tizmillió feletti bruttókra nyugodtan ki lehetne vetni magasabb adókulcsot! De nem és nem! Az esztelen fogadott kibicek pedig veled együtt nyomják: a nyugdijakat csökkenteni! Majd eltartják az öregeket a közmunkások, a minimálbéresek, a külfödi aljamunkára elüldözött százezrek! Akik ilyen felelőtlenül és ostobán gondolkoznak, azokhoz képest egy ablaktalan sötét szobában egy fekete macska világitó fárosz!
pampa 2014. 11. 24. 14:00
#46433
"A Szovjetunióba elhurcolt és "malenkij robotra" kényszerített 800 ezer magyarra emlékeztek a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szerencsen.

Majorszki András, a Gulagkutatók Nemzetközi Társaságának elnöke egyebek között arról beszélt: a társadalom régi adóssága, hogy méltóképpen emlékezzen és emlékeztessen azokra az ártatlan magyar állampolgárokra, azokra a százezrekre, akiket 1944-1945-ben a sztálini totális diktatúra fegyveres szervei hadifogoly- és internálótáborokba hurcoltak el kényszermunkára.

A társaság 2009-ben, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának támogatásával, civil kezdeményezésként azzal a céllal jött létre, hogy feltárja korszak eseményeit - mondta, hozzátéve: igyekeznek feldolgozni a Szovjetunióba került politikai rabok, hadifoglyok és internáltak történetét.

A nemzetközi társaság által is koordinált Malenkij Robot Emlékbizottság arra törekszik, hogy erkölcsi elégtételt kaphassanak az ártatlanul, ítélet nélküli fogságba vetettek az évekig tartó kényszermunkáért és szenvedésekért, a családi tragédiákért, amelyről a rendszerváltásig még nem is beszélhettek a megtorlás veszélye nélkül - mondta emlékeztetve rá, hogy a táborokban több tízezren haltak meg. Szólt arról is, hogy a malenkij robot témakör megosztotta mind a magyar társadalmat, mind pedig a kutatókat, erről természetesen újra és újra beszélni kell.

Havasi János, a témával foglalkozó televíziós újságíró arra kérte a hetven évvel ezelőtt történteket kutatókat, hogy egyesítsék erőiket, "jöjjön létre Magyarországon egy olyan egyesített kutatóbázis, ahol összegyűjtik a megjelent memoárokat, tanulmányokat, személyes tárgyakat", mert bár igen sok adat van meg Magyarországon az 1944-45-ben történtekről, a 90-es évek végén több dokumentumot átadtak az orosz föderáció hatóságai, ezek az interneten azonban csak részben érhetőek el. Ezért is szükséges egy egységes bázis - szögezte le.

Hozzátette: a volt Szovjetunió országaiban helyszíni kutatással nem sokan foglalkoznak, és sajnos a gulag egykori jelentős területén, a Donyeck-medence térségében harcok dúlnak, ezért az ottani kutatás megrekedt, nem indulhatnak el oda az egyéni és csoportos kegyeleti zarándokutak sem, pedig "felvillant" a lehetősége annak, hogy a helybeliek is együttműködnek emlékművek felállításában.

Az Országgyűlés 2012-ben nyilvánította november 25-ét a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai rabok és kényszermunkások emléknapjává olyan megfontolásból, hogy méltóképpen emlékezzenek meg azokról, akiket 1944 őszétől hadifogolyként vagy internáltként a Szovjetunióba hurcoltak többéves kényszermunkára, illetve akiket a második világháború után 5-25 évre száműztek a gulag rabtelepeire a magyar hatóságok hathatós közreműködésével, koholt vádak alapján.

A kivégzettek, az éhezésben, betegségekben elpusztultak száma becslések szerint mintegy 200 ezerre tehető. A kényszermunkások között különösen tragikus sors jutott a politikai elítélteknek, az ő helyzetük 1949-től vált különösen súlyossá, akkor hozták létre ugyanis a gulagon belül a politikai elítéltek koncentrációs táborait. A bennük raboskodó mintegy 85 ezer magyar elítéltből csak 5-6 ezer élte meg a szabadulást, ők zömmel 1953-ban kerültek haza, és a szovjet rehabilitációig itthon is politikai ellenségként kezelték őket.

Szerencsen a hétfői konferenciát megelőzően vasárnap Malenkij robot és a Délvidéki magyar golgota 1944-1945 címmel kiállítás nyílt, kedden pedig a Szovjetunióba hurcolt politikai foglyok és kényszermunkások emléknapját tartják meg, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei város vasútállomásán eméktáblát avatnak."
bigyula 2014. 11. 24. 10:35
Előzmény: #46430  pampa
#46432
"Amint kap egy számára "fogyasztható" jelöltet tudja hová tegye az "X"-et."

Én most az MSZP jelöltjére szavaztam (tavasszal az LMP jelöltjére). Nem azért, mert fogyasztható lett az MSZP, hanem azért, hogy amit tudok tegyek meg a 2/3 megszüntetésére. Sajnos, ez csak jövőre fog eldőlni máshol...
omaha 2014. 11. 24. 10:17
Előzmény: #46384  Törölt felhasználó
#46431
:......nem merem kimondani ! ?
pampa 2014. 11. 24. 07:48
Előzmény: #46428  Törölt felhasználó
#46430
Látod, jött a tökéletes példa arra, hogy nem a "választóval" van a baj hanem a politikusokkal.

Amint kap egy számára "fogyasztható" jelöltet tudja hová tegye az "X"-et.

Az előző választásokon pedig kaptak egy "keveréket".

Miért kellett összekeverni azt ami nem egybe való?

(MSZP-DK-EGGYÜTT-PM-MOMA)

Remélem az MSZP tanul belőle és 2018-ra új stratégiával vág bele a választásba.

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 06:06
Előzmény: #46428  Törölt felhasználó
#46429
Ez már jóval több is mint 2/3-ad. :DD
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 23:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#46428
És ehhez mit szólsz?

"Nagy verést mért az MSZP a Fideszre Újpesten

2014.11.23. 18:59
Nem várt fölénnyel nyerte meg az MSZP-s Horváth Imre az elhunyt Kiss Péter helyére kiírt időközi országgyűlési választást."
link
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 22:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#46427
"Az eltörlésre."

Értem. Tehát a 300 Ft-os vizitdíjat leszavaztad, most meg mindennek tapsikolsz. És az érved bármilyen új adóra:

"Ahol ennyi pénz van dohányra,alkoholra ott talán lesz néhány plusz adóforint is."

No komment. Sokkal butább vagy, mint eddig gondoltam.
Sigorszky 2014. 11. 23. 21:50
Előzmény: #46425  Sigorszky
#46426
"Varga elmondta, a nyugdíjasok vagyonát helyezik biztonságba."

Akkor most megnyugodtam. Tavaly a kerékpáromat ezek szerint nem is lopták el, csupán biztonságba helyezték. Most már azért akár vissza is adhatnák, hogy tekerhessek egy kicsit...
Sigorszky 2014. 11. 23. 21:46
Előzmény: #46354  Törölt felhasználó
#46425
Csodálkoztam volna? Én csupán gratulálni akartam S. Pálnak, hogy a nemzet sportololyává választoták...
Sigorszky 2014. 11. 23. 21:41
Előzmény: #46422  Ody_Mnadrell
#46424
Ennyi tudást sehol másutt nem szívhatsz magadba! Az MTV1 híradója az ismeretterjesztő magyar televízió-műsorok legszebb hagyományait folytatja. )
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 21:16
Törölt hozzászólás
#46423
Ody_Mnadrell 2014. 11. 23. 20:11
Előzmény: #46420  Törölt felhasználó
#46422
Ma este belenéztem az M1 híradójába, ahonnan megtudtam, hogy Orbán Viktor egy becsülendő ember mert kiáll Magyarország igazáért, a tüntetések mögött Gyurcsány és a baloldal áll, Goodfriend pedig egy kommunista bérenc, aki immár lebukott.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 19:13
Előzmény: #46420  Törölt felhasználó
#46421
nyugdíjcsökkentés kimaradt sajnos...na az kellett volna és reális is lett volna....

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek