Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ts3 2014. 07. 25. 10:07
Előzmény: #45037  _pampa
#45040
"Csak azokat a híreket szabad elfogadni minden "vizsgálat" nélkül amik arról szólnak, hogy a FIDESZ-esek hogyan gazdagodnak. :)))"

Itt azért látszik, hogy fáj neked ha kiderül, hogy mészáros lőrinc 4 év alatt meghússzorozza a vagyonát, vagy rogán, spéder által épített pasa parkban szerez ingatlant minden féle családi kölcsönökből.
csendben 2014. 07. 25. 09:59
Előzmény: #45037  _pampa
#45039
"Csak azokat a híreket szabad elfogadni minden "vizsgálat" nélkül amik arról szólnak, hogy a FIDESZ-esek hogyan gazdagodnak. :)))"

Mivel a fidesz akadályozza a "vizsgálat"-okat,másképpen nem is lehet...
_pampa 2014. 07. 25. 09:34
Előzmény: #45036  ts3
#45038
Ők túlélik, de ez már az EU esetében elég kétséges.
Ott van pénz tartalékban.
_pampa 2014. 07. 25. 09:33
Előzmény: #45035  ts3
#45037
Megint okosodtam! :)))

Csak azokat a híreket szabad elfogadni minden "vizsgálat" nélkül amik arról szólnak, hogy a FIDESZ-esek hogyan gazdagodnak. :)))
ts3 2014. 07. 25. 09:03
Előzmény: #45034  pampa
#45036
Ne aggódj az oroszok sem véletlenül kezdték a krimi balhét tavasszal.
Az orosz gazdaság nem engedheti meg a gázelzárást.
ts3 2014. 07. 25. 09:00
Előzmény: #45032  pampa
#45035
Pampa, miért kell mindent elhinni, amit a médiában látsz?
Győzikének ez az élete, hogy róla beszéljenek.
Milyen érdekes, hogy Győzike a Blikknek nyilatkozta a sztorit (nem ingyen).
Milyen érdekes, hogy a hölgyike nem tett még feljelentést, de ha meggodolja magát akkor hű mi lesz.
(az M1 híradót se vedd komolyan, amikor pl a rezi csökkentésból az anyuka lepkés biciklit vesz a kislányának, vagy száguld az építőipar az állami megrendelésektől, ja és a fidesznek se adj tanácsokat a választásrendszerrel kapcsolatban )

pampa 2014. 07. 25. 08:38
Előzmény: #45014  pampa
#45034
Ugye,ugye....

""A politikai feszültség és a gazdasági szankciók eszkalálódása esetében Magyarországnak egy, a 2009-eshez hasonló teljes orosz gázstopra is fel kell készülnie."

"Az egyre éleződő orosz ukrán konfliktusban, valamint a keményebb Oroszország elleni szankciók árnyékában egyre lényegesebb kérdés, van-e, lesz-e elegendő gáz a hazai tározókban egy esetleges krízishelyzet kivédésére.

A Ukrajnán keresztül Európába orosz gázt szállító vezetékek elzárása két okból történhet. Egyrészt, mint a napokban kiszivárgott, az unió végső soron Oroszország gazdasági gyengítése jegyében megtilthatja a gáz- és olajimportot, másrészt Oroszország maga zárhatja el válaszul a szankciókra, illetve arra, hogy Ukrajna korábbi gázvásárlásai során tetemes adósságot halmozott fel vele szemben.
Infinety network
"A politikai feszültség és a gazdasági szankciók eszkalálódása esetében Magyarországnak egy, a 2009-eshez hasonló teljes orosz gázstopra is fel kell készülnie." - irja közleményében Horváth Zoltán, az Admiral Markets vezető elemzője. Megjegyezve, hogy bár a gázszállítás leállítása valójában senki érdekét sem szolgálná, de akár egy hosszabb időszakra szóló szállítási szünetre is érdemes felkészülni, ebben pedig a gáztárolók feltöltése mellett az alternatív beszerzési források biztosítása is fontos szerepet játszik.

A hazai tározókba eddig majdnem 860 millió köbméternyi mobil gázkészletet tároltak be - értesült a vg.hu. A tárolókapacitás 25,5 százalékát használták már ki, bár ez 1,8 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi szinthez képest. (Idén március végén kritkus szintre, 6,5 százalékra csökkent a a gáztárolókól kitermelhető gáz mennyisége.) A betárolás a múlt hónap végén gyorsult fel, és napi 15 millió köbméter körül alakult. Napi 36-37 millió köbméter gáz érkezik Ukrajna, Ausztria és Románia felől Magyarországra, amelynek kétötöde a tárolókba kerül, egy részéből az itthoni fogyasztást elégítik ki, a többi pedig külföldre továbbítja az FGSZ Földgázszállító Zrt.
bigyula 2014. 07. 25. 08:31
#45033
"Nem olyan könnyű segget nyalni, mint azt gondolnánk

Az értelmiség nyelvének útja az osztályhatalomig"

link
pampa 2014. 07. 25. 08:03
Előzmény: #45017  _pampa
#45032
"A showman eddig minden nap más történettel állt elő kirúgása ügyében, bár azt még mindig tagadja, hogy bántotta volna a szerkesztőlányt.
Győzike az Édes Élet forgatása közben kapta fel a vizet, ezért rángatta meg a műsor egyik stábtagját. A TV2 azonnali hatállyal kirúgta, amiről Győző először azt állította, hogy nem is tud és a csatorna így akar nézettséget generálni. Másnap közösségi oldalán már azt írta, hogy az Édes Élet két hete nem forgat velük, ezért erre számítani lehetett.

Időközben pedig gyorsan kapott egy idegösszeroppanást és befeküdt a kórházban, ahol már minden évben visszatérő "vendég". Győzike a Blikknek mesélt a balhé részleteiről. Szerinte az volt a gond, hogy a műsor új szerkesztője arra kérte, hogy szidalmazza az édesanyját, de ő erre nem volt hajlandó.

"Két éve és tavaly is feküdtem itt, mert pánikbeteg vagyok. Sem hülye, sem pedig közveszélyes nem vagyok, de ez a nő tényleg kihozott a sodromból azzal, hogy mondjam az anyámra: rohadt szemét. Ordítottam vele, hogyne ordítottam volna, ezt elismerem. De egy ujjal sem nyúltam hozzá. (…) Nem vagyok Damu Roland, nem bántok nőt" - mondta Győző.

Ezzel szemben a TV2 sajtófőnöke, Koltay Tamás tagadja, hogy bárki ilyesmit kért volna a reality-hőstől: "A műsor esti időpontban, olyan korhatáros karikával kerül adásba, hogy ilyesmi el sem hangozhat. A szerkesztőn kívül két stábtag is tanúsítja, hogy senki sem kérte Gáspár Győzőtől édesanyja becsmérlését."

A csatorna bántalmazott munkatársa, a 25 éves szerkesztő hölgy még nem tett feljelentést az ügyben, de ha meggondolja magát nagy bajban lesz Győzi, hiszen adócsalása miatt rászabott 1,5 éves felfüggesztett börtönbüntetése még nem járt le."
Törölt felhasználó 2014. 07. 25. 07:53
Előzmény: #45027  Csakisazigazat
#45031
Még egy-két apróság:
lehet, hogy a megnevelés alatt is mást értünk.

A bűnözés nem cigány genetikai probléma (hanem csóróság, melyet a kultúra legf. felerősít), lásd. az USA gettóban élő "niggereit" meg sem a mi "retkeink", ám, ha kiszakítjuk őket a környezetükből más lesz a helyzet... akár híres színész, vagy elnök is lehet belőlük... vagy tipikus "fehér" bűnöző.

De utazz el pl. Ózdra és csak sétálj végig az acélműben, ahol cigók is dolgoznak... ha ki nem döglöttek (szó szerint, mert nagyon kémény munkahely).
És a munkahelyek tömeges megszűnése előtt nagyon sokan dolgoztak ilyen helyeken, csak - ahogy Feri mondaná - elkúrtuk, de nem kicsit, hanem nagyon.
Törölt felhasználó 2014. 07. 25. 07:12
Előzmény: #45026  Csakisazigazat
#45030
Ezt tőled is meg lehetne kérdezni, mert tipikusan olyan reakcióid vannak, aki csak a médiában hallott cigányról.

Én kérlek szépen az egyik keleti megyében lakok, akkor még csak kisebb részben cigány iskolába jártam, volt cigány szomszédom, dolgoztam cigánnyal, rendőrségnek is, sőt még loptak is cigányok tőlem... úgyhogy meglehetősen jól ismerem a problémát a te kizárólag ostoba gyűlöletkeltő propagandáddal ellentétben!

És én soha nem tagadtam a cigány problémát, te viszont képtelen vagy felfogni azt, hogy nem minden cigány problémás, a jobbik meg nem megoldást, nem rendet kínál, hanem inkább káoszt okoz(na).

Egyébként itt nem csak a cigányok bűnöznek, sőt, ha egy ilyen nagyobb csak "maffiacsaládként" emlegetett bűnöző kört lefülelnének (ha akarat lenne rá) nagyjából kitelne belőle a város apró cigánybűnözés kára.
Ezért mondtam, hogy a darab nem minden.

Továbbá, nem volt még olyan cigány, aki feljelentett volna, mert kárt okozott nekem... ellenben két évig voltam feljelentve és a verdikt az volt (bocsánatkérés nélkül), hogy joga van az ügyintézőknek nyócvanhatszor véletlenül tévedni, melyet kizárólag a jó jogi és műszaki képzettség, valamint internetes kutatás és a létező összes jogi lehetőség igenybevétele miatt úsztam meg. (Innentől kezdve nem mentem tovább...)

Úgyhogy nekem ne mutasd be, hogy milyen egy bűnözés, milyen egy sértettnek lenni, mert nagyon jól ismerem, sajnos mindenféle formáját!
Sigorszky 2014. 07. 24. 23:07
Előzmény: #45028  Törölt felhasználó
#45029
Aztán neked volna-e valamiféle épkézláb elképzelésed!? Vagy csak másokat oktatgatsz itt?
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 22:11
Előzmény: #45027  Csakisazigazat
#45028
Sohasem az a kérdés, hogy mi a probléma, hanem leginkább az, hogy mi a megoldás.

Leírtad, amit gondolsz a problémáról. Most írd le, mi lenne szerinted a megoldás. Mert ez a fontos.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 07. 24. 21:25
Előzmény: #45025  Törölt felhasználó
#45027
Egyébként neked is azt tanácsolom,hogy ha a romák nevelésére fordítanál annyi erőt és energiát ,mint az én meggyőzésemre arról,hogy ők is ugyanolyan emberek mint mindenki más,akkor sokkal előrébb lenne pozitív irányban ez az ügy mint gondolnád.Én tudom hogy vannak köztük normálisak is és a magyarok között is sok mocsok,de ez nem jelenti azt ,hogy a 90 %-uk képes társadalmat építeni,hanem inkább csak rombolni és fölélni a többi ember javait.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 07. 24. 21:14
Előzmény: #45025  Törölt felhasználó
#45026
Ezt elolvasva kicsit fölkeltetted a kíváncsiságomat.Mennyi időt töltöttél romák között életedben?Bocsi a kérdésért ,ha véletlenül te is az lennél ,akkor értelmetlen a kérdés.
De előző írásomból akár az is megeshet,hogy rád is vonatkozik az,hogy nem is tudod ,hogy az vagy.
Na mennyi időt voltál velük?
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 19:14
Előzmény: #45024  Csakisazigazat
#45025
Szóval akkor nem a egyetemi, internetes és egyéb jobb módú főleg szórakozásra vágyó fiatalok (alias "csürhék") körében legnépszerűbb a jobbik? :DD

Ugyanis a jobbik nem cigányírtást kínál a propagandájában, hanem rendet, "cserkész tábort", kellően bulvár internetes szórakoztató cikkeket stb.

Ezek szerint nem eset le neked, hogy a jobbik nem lenne népszerű a cigányírtással, mert ezt a társadalom többsége nem akarja... még az sem, akiket kifosztanak.
Pláne nem lenne népszerű, ha nyilvánvalóvá válna, hogy kizárólag a cigány származású bűnözők rendreteremtése a cél, a többiek nem érdekesek.
És pláne nem lenne népszerű, ha a fentebb említett programok nem lennének.

De azért, ha látsz egy "retket", akkor azonnal meglesz a véleményed róla (az írásaid alapján), függetlenül attól, hogy mit csinált, vagy mit nem csinált.
(Ez minden, csak pont nem rend csinálás... legfeljebb papíron. Valójában pont az ellenkezője. A rendcsinálás az mindenkire vonatkozik és cigányfüggetlennek kell lennie. Bár ebben az országban, ahol kivételek ezrei "erősítik a szabályt" - és most ennek végképp nincs köze a cigányokhoz - tényleg elég nehéz ezt megérteni.)

Ezen felül természetesen ismerek miépes cigányt is. Hogy hogy lett egy cigány miépes?
A miépes lett cigány a támogatások miatt.
(Ennek az erkölcsi vetületéről is vitatkozhatunk.)

Először is erről amit az utolsó bekezdésben írtál nem oktattalak ki, bár arról ki lehetne oktatni, hogy még akkor sem = a cigánnyal a bűnözés, ha a bűnök nagy részét ők követik el.

(Bár mondjuk azon lehet vitatkozni, hogy 1000 biciklilopás, hogyan arányul néhány autólopáshoz, vagy milliárdos sikkasztáshoz. Mert ugye a cigányok nem cigányok sérelmére elkövetett bűncselekményei többnyire ilyen kisstílűek, kiv. néhány rablást. Az uzsorázást, testi sértések, kábítószerrel történő visszaélés nagytöbbségét saját rasszuk sérelmére követik el leginkább.
A nagyobb értékű ill. súlyosabb bűncselekmények tekintetében minimum nem vezetnek... igaz nem is lehet elvárni, hogy egy jellemzően csóró cigány tőkeígényes munkát végezzen. Bár nyilván van erre is cigánypélda, de kb olyan kis arányban, mint amilyen nagy arányban követik el a pitibb ügyeket.)
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 07. 24. 17:51
Előzmény: #45023  Törölt felhasználó
#45024
A Jobbik zöme is egy tudatlan buta csürhe ,ahogy minden magyar párt támogatóinak a többsége!
Olyan dolog ellen harcol ,amit nem is ismer!Miért honnan tudja egy "cigányutáló" Jobbikos,hogy ki cigány és ki egyéb más egyéb etnikai kisebbséghez vagy bármely népcsoporthoz tartozik?Több száz év távlatából már nem lehet csak bőrszín alapján eldönteni ki "cigány" és ki "magyar"!Én láttam már olyan roma testvérpárt ,hogy apja anyja korom fekete ,ők pedig fehér bőrűek és szőke hajúak.Itt nem erre kell hajlani,hanem a viselkedés és életmód kordában tartására.
Arról meg légyszi ne oktass már ki ,hogy a magyar bűnözők zöme ,nem a cigányok közül való,holott a népességnek csak max.1/3 -át adják.Különben sem csak itt egyedüli probléma ez ,viszont mindenhol kemény megregulázással oldották meg a világon.
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 17:28
Előzmény: #45022  Csakisazigazat
#45023
Ha a világnak nincs szüksége pl. a cigókra és a cél a világ megszabadítása tőlük (ha jól értem), akkor miért kell közrend-teremtésnek hazudni?

Talán mert mégsem lenne olyan népszerű a "valódi?" cél...

Látod, ezért van az a kettős beszéd
- kizárólag cigányok (és senki más)
- kizárólag a bűnözők (nincs cigány).

A bűnözők az a propaganda, amit el lehet adni, az eladhatatlan kizárólag cigányok elv, meg a keménymagnak szól... de mit gondolsz mekkora lenne a Jobbik támogatottsága, ha lehullna a lepel.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 07. 24. 17:06
Előzmény: #45019  Törölt felhasználó
#45022
Még az a szerencse ,hogy az a "rassz" amiről beszélsz ,már kb. 3 éve globális méretű és csak a romákkal kapcsolatban.Én nem vonom kétségbe ,hogy a jobbikosok nagy része a gárdistáknak pedig szinte a zöme cigánygyűlölő,de van annak oka is barátom!Azért a cigóknak is rá kellene már jönniük ,hogy a világnak nincs ,(Magyarországnak pedig egyáltalán nincs )rájuk szüksége és ennek megfelelően viselkedni azokon a részeken ,ahol laknak.
Törölt felhasználó 2014. 07. 24. 17:01
Előzmény: #45016  Sigorszky
#45021
Mondjuk, ha igaz a hírek, hogy a vb után az első útja az a Putyin volt, akinek - minden bizonnyal - közvetett része volt egy utasszállító lelövésében...
akivel azóta is üzletelget, annak ellenére, hogy lassan mindenkinek elege lesz belőle (néha még a kínaiak is sokallják)...
nem is biztos, hogy meglepő.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek