Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2014. 02. 20. 11:15
Előzmény: #42899  Oszo
#42900
Arra a brutalitásra szerintem készült a rendőrség, és ezen véleményemet az is alátámasztja, hogy valami "érdekes" ok miatt nem viseltek azonosítót.
Valószínűleg 50-80 év múlva megtudják az akkor élők az igazságot.

A célzott likvidálás minden rendszernél elfogadhatatlan! Látod már te is belesétáltál abba a "csapdába" miszerint "speciális" eseteknél megengedhető...
Következő lépés pedig az lesz, hogy ha jár némi "járulékos civil" veszteséggel még indokolt esetben akkor is....

A földön csak az az állam lesz biztonságban amelyik rendelkezik olyan elrettentő hatású csapásmérő haditechnikával ami visszatartja azon államokat akik a nemzetközi jog hatálya fölé emelik magukat.Amely országok lemondanak erről a lehetőségükről azoknak nem biztonságos a jövőjük.

szvsz
Oszo 2014. 02. 20. 10:54
Előzmény: #42898  Törölt felhasználó
#42899
Hát persze!
Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 10:52
Előzmény: #42896  Oszo
#42898
Előzetesen a belügyminisztérium és a rendőrség is többször kérte a Fideszt, hogy a rendezvényük helyszínét gondolják át, tartsák máshol, stb. Az is érdekes, hogy soha korábban és azóta sem tartott pont az Astoriánál ilyen rendezvényt a Fidesz. Akkor "véletlenül" pont ott kellett, figyelmeztetések ellenére is.

A Fidesz saját maga keverte bele a vandálok közé a híveit, tudatosan, hogy minél nagyobb legyen a tömeg, tudatosan, hogy minél nagyobb legyen a balhé.
Oszo 2014. 02. 20. 10:50
Előzmény: #42895  Törölt felhasználó
#42897
Nem gondolnám, hogy az értékrendjével lenne baj, csak zsigerből gondolkodik, nem tud mit kezdeni azokkal a tényekkel, amik ellentmondanak az ő jól bejáratott gyűlölködéseink, vágyainak stb.
Oszo 2014. 02. 20. 10:48
Előzmény: #42890  _pampa
#42896
Ja, és a 2006-os ügyekhez: Ha a rendőrség közli a tömeggel, hogy az adott tüntetés jogszerűtlen, és mindenki húzzon haza, (mert bemondta!) Akkor szerintem törvénytisztelő állampolgárt csak tarkón lőni lehet, szemen nem. Vagy?

És a csúcs aljasság: A rendőrség folyamatosan rádió kapcsolatban volt az Astóriánál tartott fidesz rendezvény szervezőivel, és jelezték, hogy nem tudják tartani a csőcseléket, mondják be a kihangosítóba, hogy arra veszélyes hazamenni, akinek arra vezet az útja kerüljön, mert nem tudják szavatolni a biztonságát. Szerinted bemondták?
Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 10:47
Előzmény: #42894  Oszo
#42895
Pampának nem csak a jog ismerete és érzéke 0, hanem az értékrendje is meglehetősen aránytalan.
Oszo 2014. 02. 20. 10:40
Előzmény: #42891  _pampa
#42894
Nem Pampa, te nagyon tévedsz, nem felesleges a vita, vagy legfeljebb azért, mert nem vagy hajlandó gondolkodni. Szerintem nem elfogadható, hogy A megölje B-t, ha A oka csak mittudom én: haszonszerzés, bosszú, terrorizmus vagy más aljas indok. Vagyis, ha a gyilkosság elmarad, az nem jár senki másra hátrányos következménnyel. Szerintem ugyanakkor elfogadható, ha A megölje B-t, ha B éppen bankot rabol és fegyverrel túszok megölésével fenyeget, vagy épp egy iskola udvarán lövöldöz, és ,már a sokadik gyermeket találja el, és a megállítására nincs más mód.
Hidd el, nem véletlenül alakult a fejlett országok jogrendje úgy ahogy, nem véletlenül folyik a törvények folyamatos felülvizsgálata, nem véletlenül dolgoznak a világ számos egyetemén, kutatóintézetében -már megbocsáss- de nálad sokkal képzettebb, értelmesebb (nálam biztosan!) szakemberek azon, hogy a lehető legtöbb szempontot vizsgálva, a lehető legtöbb tényt figyelembe véve alakítsák ki a társadalom számára az annak a céljait leginkább szolgáló megoldásokat.
Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 10:19
Előzmény: #42891  _pampa
#42893
Szerinted egy bortolvajt meg lehet ölni, egy gyilkos terroristát nem. Ez aztán a kiegyensúlyozott értékrend...
Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 10:18
Előzmény: #42890  _pampa
#42892
"Arányaiban több büntetést osztottak ki a lakossági oldalon mint a rendőrök között."

Mert mintha az egész onnan indult volna ki, hogy pár 100, 1000 garázda bűnöző szétverte a belvárost, felgyújtotta a tévészékházat, rátámadtak a rendőrökre. És nem a rendőrök találták ki, hogy csak úgy sorfalat állnak és könygázt lövöldöznek passzióból...

_pampa 2014. 02. 20. 10:07
Előzmény: #42889  Oszo
#42891
Látod ezért fölösleges minden vita.
Hibás a kiinduló pont.

Szerinted elfogadható, ha A megöli B-t. Amennyiben B öli meg A-t az pedig terrorizmus.....

Ez az a pont aminél abba kell hagyni ezt az értelmetlen beszélgetést.

szvsz
_pampa 2014. 02. 20. 10:02
Előzmény: #42886  wgl
#42890
Kik tolták rá a tömeget a vandál csürhére?
Kik verték szét a hazafelé tartó embereket?
Mi indokolta Révész megverését?

Ezeket miért nem büntették?

Arányaiban több büntetést osztottak ki a lakossági oldalon mint a rendőrök között.

szvsz
Oszo 2014. 02. 20. 10:01
Előzmény: #42885  pampa
#42889
Bizony, bizony, van jó és van rossz gyilkosság, és bizony, az erősebb kutya .. hm.. dominál. És a világ nem tökéletes, és bizony, vannak rossz törvények, és -ami a legnagyobb baj,- vannak hülyék, akik amikor néha döntési helyzetbe kerülnek, nem arra szavaznak akitől a jobb minőségű torvényekre számíthatnak, hanem azokra, akik a bennük lévő kicsinyes, beteges indulatokat nevelgetik, bátorítják.
Sokat hallani arról, hogy a demokrácia nem a lehető legjobb rendszer. Azt hiszem, a legnagyobb hibája az, hogy lehetővé teszi, hogy a tehetségtelenek, az ostobák a szavazatukkal bosszút álljanak azokon, akiket több intelligenciával áldott meg a teremtő.
_pampa 2014. 02. 20. 09:59
Előzmény: #42887  Törölt felhasználó
#42888
Látod megint csúsztatsz,kiragadsz valamit a szövegkörnyezetből.

A tolvajt nem én "ölöm" meg hanem saját magát"öli" meg.

Nem kötelező, betöri,rabolni amennyiben mégis ezt teszi vállalja a lehetséges következményeket.

Nem értelek, miért szól hozzá olyanhoz amiről semmi fogalmad?
Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 09:31
Előzmény: #42885  pampa
#42887
"Kezdjük megint a jó és a rossz gyilkosságról? Ezt már egyszer körbejártuk.

Mert szerinted kétféle van szerintem pedig csak egy."

Szerinted egy tolvajt meg szabad ölni méreggel, árammal, stb. Szóval nem értem, miről beszélsz. Pont te gondolod azt, hogy van jó meg rossz gyilkosság...
wgl 2014. 02. 20. 09:27
Előzmény: #42878  pampa
#42886
Kik szedték fel a macskakövet, kik dobálóztak kövekkel, kik emeltek barikádokat, kik gyújtogattak autókat, kik verték szét a tv első emeletét, miért sérült meg több rendőr - köztük többen súlyosan, mint csürhölő.....??
pampa 2014. 02. 20. 08:21
Előzmény: #42881  S52Raptor
#42885
Kezdjük megint a jó és a rossz gyilkosságról? Ezt már egyszer körbejártuk.

Mert szerinted kétféle van szerintem pedig csak egy.
Az a hatalom amely rendelkezik minden jogi lehetőséggel és ennek ellenére a nemzetközi jog által nem engedélyezett módon zár le egy ügyet az ugyanúgy terrorista állam mint az amit ő annak bélyegez.

Nincsen különbség gyilkosság és gyilkosság között.
Ahogyan nincsen "jó" terrorista támadás és "rossz" terrorista támadás sem.

Ideológiát lehet mögé szerkeszteni és ahogyan mostanában a fórumon fogalmaznak az "agymosott" emberekkel meg lehet etetni...

Ahogyan megszűnt a demokratikus államok többségében a jogállamiság ugyanúgy megszűnt a nemzetközi jog is.

A megfelelő katonai erővel rendelkező államok azt csinálnak a katonailag nem fejlett országokkal amit csak akarnak.

A te szavaddal élve eljött megint az az idő amikor az erősebb kutya ....szik elv érvényesül.

Szép jövő előtt a világ...

szvsz
pampa 2014. 02. 20. 08:09
Előzmény: #42883  Törölt felhasználó
#42884
Én nem hazudtam semmit, ellenben veled aki folyamatosan csúsztatsz,összemosol,kiemelsz részeket szövegkörnyezetükből.....hogy igazold magadat.....

Egy telefonon fenyegetőző (talán?) ha jól emlékszem 3 évet kapott egy két fős csapat aki a kocsma előtt úgy megverte áldozatát, hogy belehalt (talán?) 3,5-4,5 évet....

Nincsen itt már arányosság. Ahogyan más országokban sem.
Be kell látni a mi igazságszolgáltatásunk nem szolgáltat igazságot.....

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 02. 19. 21:08
Előzmény: #42878  pampa
#42883
Pár hete jelent meg egy hír egy ítéletről, ahol letöltendő 1 évet kapott valaki egy kalaúz szidalmazásáért és rángatásáért. Arányos büntetéssel a 2006-os utcai vandálok mindegyike éveket kaphatott volna... Ennyit az arányosságról.
Törölt felhasználó 2014. 02. 19. 21:05
Előzmény: #42878  pampa
#42882
Az idézett szövegben nagyon nem ugyanarról van szó, amit előtte hazudtál.
S52Raptor 2014. 02. 19. 20:56
Előzmény: #42864  pampa
#42881
pampa
Jó szokásod szerint megint egy olyan ellenpéldával igyekszel mellékvágányra vinni a vitát, ami a csapba szarni vagy szarba csapni esetére hajaz.

Az USA - kétségtelen módon talán kissé túlspilázva a terrorizmus elleni harcot - mindenhol ellenséget lát és keres, de teszi ezt azért, hogy valóban megvédje állampolgárait. Hozzáteszem, hogy akár republikánus, akár demokrata.
Ezzel szemben a magyar zsebnapóleon és csapata polgárháborús logikára építi a politikáját, vagyis mindenki ellenség, aki nem barát. Mindenki hátba akarja támadni szegény viktort meg a seggnyalóit, pedig ők csak a demokráciát pofozzák folyton, miért is nem hagyják őket békén garázdálkodni, nem igaz?
És ami a legnagyobb baj, a saját rezsimjüket azonosítják az országgal. Mert ugye aki őket támadja, az az országot támadja. Na ez az ami igazán kiakasztó. Ez a gondolkodás pedig már valóban XIV. Lajost idézi: Az állam én vagyok.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek