Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2019. 03. 02. 08:46
Előzmény: #79196  pampa
#79200
Az eu-n belüli mozgás is migráció mivel pl magyar migráns az egyik független országból átmigrál egy másik független országba,  és a többség ott le is telepedik.
Itt deifinició a migrációra:
"A migráció olyan lakóhelyváltozás, mely településhatárok átlépésével jár. A migrációt sokféleképpen értelmezhetjük, osztályozhatjuk."
  
De adhatsz te is egy definiciót és megvizsgáljuk, hogy érvényes e külföldön letelepedő magyarokra.
badsector1
badsector1 2019. 03. 02. 08:41
Előzmény: #79198  pampa
#79199

Te tudod, hogy Magyarországon itt dolgozó ukrán vendégmunkás migráns között mennyi köztörvényes van?
Te tudod, hogy 2010 óta hatalmon levő fideszben mennyi el nem itélt köztörvényes van?
pampa 2019. 03. 02. 08:21
Előzmény: #79197  sanka
#79198
te tudod, hogy a 2015-ben  EU-ba megindult illegális betolakodók között mennyi elítélt köztörvényes van?
.
 ja.... hogy az lényegtelen.....ők "menekültek" ők jöhetnek minden ellenőrzés nélkül.....
sanka 2019. 03. 02. 07:35
Előzmény: #79196  pampa
#79197
"Magyarország fogad menekülteket"
Fogad, pénzért bárki jöhet, sőt befogadjuk, kimentjük a hazájában ellitélt bűnözőt!
pampa 2019. 03. 02. 07:27
Előzmény: #79193  Törölt felhasználó
#79196
Ennek továbbra sem látom az értelmét!
Mire jó ez a kötekedés?

Magyarország fogad migránsokat?
Igen, rendezett és szervezett formában, pontosan ahogyan Orbán mondta!
Magyarország fogad menekülteket?
Igen, ahogyan kell. Egyéni elbírálással.
.
 Mit nem lehet ezen érteni?
.
Miért akarod összemosni az EU-n kívülről érkezőket az EU-n belüli mozgással?
Szerintem ezt csak az nem érti aki nem akarja érteni.
-pny
-pny 2019. 03. 01. 23:53
Előzmény: #79194  -pny
#79195
Ilyenkor a válasz nélküli elkullogás a szokásos Fideszes reakció...
-pny
-pny 2019. 03. 01. 23:52
Előzmény: #79193  Törölt felhasználó
#79194
Szegény, már rég teljesen belezavarodott Orbánék hazugságáradatába.
.
Most véletlenül rossz topicba írt, mert itt nem tud téged törölni, meg letiltani:)
Törölt felhasználó 2019. 03. 01. 20:35
Előzmény: #79185  pampa
#79193

"mi így fogadjuk a migránsokat!"
.
Most nem az a migráns akinek állampolgársága van?? Vagy az állampolgárokat kell így fogadni?
Kezdesz összezavarni migránsügyben:(((
euler 2019. 02. 28. 18:01
#79191

Ez pedig az 1800 fős Felcsúton tavaly átadott újabb Orbán-memento:
(A 6 milliárdos fedett, többfunkciós tornacsarnok építését egy belga futballutánpótlás-szakértő cég javasolta, így nem volt mit tenni.)
https://168ora.hu/data/cikkek/164/1642/cikk-164209/felccsut_sportcsarnok_magyar_epitok_fit_800x10000.jpg?key=9e2ab202ba05399d2e76bca5ebe31843
euler 2019. 02. 28. 15:52
#79190

Maffiaországban ezt is lehet?
"A DK-nál 2017 novembere óta hiába várnak, hogy a Felcsút eleget tegyen a legfelsőbb bíróság ítéletének.
Pedig izgalmasnak ígérkező anyagról volt szó: az alapítvány 2013-2015 között megvalósított taós beruházásainak szerződései és számlái. Különösen a stadion melletti fűtött pályák és a több milliárd forintból épített kazánház dokumentációja kapcsán volt nagy várakozás. Illetve van, mind a mai napig.
Minderre azért van lehetősége a Mészáros Lőrinc vezette alapítványnak, mert egy egészen rendkívüli véletlen egybeesés folytán az EMMI alá tartozó sportért felelős államtitkárság épp a Kúria állásfoglalásának megszületése előtti napokban döntött úgy, hogy az összes felcsúti tao-iratot bekéreti a minisztériumba ellenőrzésre. De odáig sem jutottak el az ellenőrzést végzők  hat hónap alatt, hogy átnézzék a nagy hirtelenjében bekéretett papírokat.
Az EMMI ismét 180 nappal meghosszabbította a vizsgálatot."
https://index.hu/sport/futball/2019/02/28/felcsut_tao_vizsgalat_allamtitkarsag_adatkiadas_szabotalas/?fbclid=IwAR3Tmb8wLH6EVBSi-3TwnbBmlzmistzIpMnz4-vbykzMeU9QLqHMzLX5u30
signal2
signal2 2019. 02. 28. 11:52
Előzmény: #79187  pampa
#79189
ÉN nem írtam, hogy Orbán bevándorlóországgá akarja tenni Magyarországot. Ebből látszik, hogy mennyire a saját kis világodban élsz. Telis tele vagy képtelen feltételezésekkel, képzelgésekkel.
euler 2019. 02. 28. 11:34
Előzmény: #79187  pampa
#79188
Tiltsd is ki, a kötekedő mindenit neki! :)
pampa 2019. 02. 28. 11:17
Előzmény: #79186  signal2
#79187
látod, látod....
ezzel kezdtem a napot....  :))))
.
 értelmetlen kötekedés, akadékoskodás.....
.
Orbán mondott valahol valamit.... tehát "Orbán BEVÁNDORLÓ országgá akarja tenni Magyarországot".....  :))))
.
 a DK nem.... !!!!!  :)))))) ez rágalom.....  :))))))
.
 félelmetesen egyszerű az ellenzék és támogatóinak a kommunikációja....
.
 részemről ennyi! :)
signal2
signal2 2019. 02. 28. 11:12
Előzmény: #79183  Peterbond
#79186
Hívőknek az számít, hogy ki mondja UGYANAZT. Ha Orbán, akkor taps, ujjongás, ha más, akkor ökölrázás, fújjolás.
pampa 2019. 02. 28. 11:11
Előzmény: #79183  Peterbond
#79185
Orban zaro szavai:
"a migrációnak rendezettnek, biztonságosnak, szabályozottnak és felelősségteljesnek kell lennie."

mi így fogadjuk a migránsokat!
Ez a menete!
te megtaláltad benne azt a részt ahol Orbán a TÖMEGEST nevezi hasznosnak?
pampa 2019. 02. 28. 11:09
Előzmény: #79182  signal2
#79184
Keresd vissza, ő nyilatkozta!
ez pedig egy friss szintén tőle:
.
"Angela Merkel hozzátette, hogy a Törökországgal kötött menekültügyi megállapodás is éppen azt szolgálja, hogy az Európába jutás legális lehetősége és a helyben nyújtott segítség révén megakadályozzák az illegális migrációt.
Peterbond 2019. 02. 28. 11:06
Előzmény: #79175  pampa
#79183
http://www.un.org/en/development/desa/population/migration/events/ga/2015/docs/statements/HUNGARY.pdf
.
Ez az ENSZ honlapjarol van angolul ugyanis a magyar hirado mar leszedte a teljes beszedet amit linkeltem parszor.
.
Orban zaro szavai:
"a migrációnak rendezettnek, biztonságosnak, szabályozottnak és felelősségteljesnek kell lennie."
signal2
signal2 2019. 02. 28. 11:05
Előzmény: #79175  pampa
#79182
EU-szintű törekvésről írtam, másrészt én is tudok ilyen mondatokat idézőjelbe tenni. Főleg a Merkeles "idézet" tetszik!
pampa 2019. 02. 28. 11:03
Előzmény: #79177  -pny
#79181
Súlyos?
nem olvastad a büntit a bolgár szál kapcsán készült cikk miatt?   :))))
.
 a nemzeti oldalnak már nagyon árnyaltan kell fogalmaznia mert könnyen ELFOGATÓ parancsot adhatnak ki ellenük....  :)))))
euler 2019. 02. 28. 11:02
Előzmény: #79177  -pny
#79180

Félre kell tenni az új Tanú c. filmbe, vagy ahogy Szily László írta "ha lesz valaha szabad világ, akkor annak a médiatanszékein fogják tanítani, mint a maga nemében meghaladhatatlant."
(Ja, nem pampát, hanem a cikk címét).
-pny
-pny 2019. 02. 28. 10:57
Előzmény: #79175  pampa
#79179
Ne feledkezz el idézni Orbántól se, amikor még bevándorlókat akart...
gambadoro 2019. 02. 28. 10:54
#79178
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal lakásbérlési üzletéről számol be a hvg. Csütörtök délután arról dönt az I. kerületi önkormányzat, hogy egy 101 négyzetméteres, Halászbástya közeli lakás bérlőjének kijelölési jogát eladja-e 15 évre a hazai energetikai cégeket felügyelő hivatalnak. 
Hogy miért kell egy hivatalnak bérlőkijelölési jog a Várban? Mert ebben a lakásban lakik a hivatal elnöke, Dorkota Lajos, egykori fideszes politikus. Dorkotának a 101 négyzetméteres Fortuna utcai lakás használatáért havi  42 925 forint bérleti díjat is kell majd fizetnie, de a hivatala ezt is átvállalja tőle.
h
u
r
r
á
3 milliós fizetéssel
nagy gábor megbukott jön a párbeszédes polgármester az I. kerületben először 89 után :)))))
-pny
-pny 2019. 02. 28. 10:51
Előzmény: #79176  pampa
#79177
Ha ezt komolyan írtad, akkor keress fel szakembert, mert ez már nagyon súlyos.
pampa 2019. 02. 28. 10:34
Előzmény: #79174  -pny
#79176
A nemzeti oldal médiáinak a BÜNTETÉS !!!!! elkerülése végett már így kell fogalmazniuk.....

na, látod... ez a tragédia!!!!!
pampa 2019. 02. 28. 10:32
Előzmény: #79173  signal2
#79175
Nincsen ilyen törekvés??????

mára ez lesz a nap mondása.....
.
 Merkel:
" ami a görög-török határon zajlik, azt az ILLEGÁLIS migrációt LEGÁLISSÁ kell tenni"
.
EU vezetés:
.
' az Európába irányuló migrációt biztonságossá kell tenni"
" menedzselni kell a migrációt"
" lehetővé kell tenni azon fiatalok számába az EU-ba való legális  bejutást akik itt képzelik a továbbiakban az életüket"
"  a migráns egy lehetőség amivel élni kell a tagállamoknak"

stb....
-pny
-pny 2019. 02. 28. 10:24
Előzmény: #79169  euler
#79174
Nem semmi. 
.
Persze pampát ez sem zavarja.
signal2
signal2 2019. 02. 28. 09:29
Előzmény: #79172  pampa
#79173
Javaslat volt mindkettő. Addig miért kellene valamit érvényteleníteni, amíg nem születik megállapodás az új eljárásról?
Viszont megint tereltél.
Dobrevnek igaza van abban, hogy az EU-ban, EU-szinten nem látszik olyan törekvés, hogy nem menekült migránsok betelepülését akarják ösztönözni. Minden tagország maga dönt ilyesmiről.
pampa 2019. 02. 28. 09:20
Előzmény: #79171  signal2
#79172
Tehát mindkét javaslat a menekültkérdést próbálta kezelni, de már egyik sincs napirenden."

amiről rendelkezik a KÖZÖSEN !!!!! megalkotott dublin3 elhíresült megállapodás!
az EU úgy akart egy problémát kezelni, hogy a probléma kezelésre megalkotott  KÖZÖS EU megállapodást előtte nem ÉRVÉNYTELENÍTETTE!
signal2
signal2 2019. 02. 28. 08:35
Előzmény: #79170  pampa
#79171
Migránsvízum nincs (csak az alternatív univerzumban) , humnaitárius vízum van, amelyről megszavazott egy JELENTÉST, és egyébként a EP nem szavazta meg, így hamvába holt. A kvóta pedig még mindig arra volt javaslat, hogy HA nagy nyomás van egy frontországon (ez lehetünk mi is), akkor életbe lép egy mechanizmus, amely alapján más tagállamok átveszik a menedékkérelmek elbírálását.
Tehát mindkét javaslat a menekültkérdést próbálta kezelni, de már egyik sincs napirenden.
Nem menekült migránsok betelepítéséről csak a fidesznél beszélnek (vö. alternatív univerzum).
pampa 2019. 02. 28. 08:07
Előzmény: #79169  euler
#79170
Klárika, Klárika..... miért nem maradtál az üzleti életben?   :))))))))))))
.
."Nincsenek bevándorláspárti tervek, nincsenek bevándorláspárti politikusok. Olyanok sincsenek sem a magyar, sem az európai politikában, akik a migrá­ciót támogatnák – jelentette ki az ATV-ben Dobrev Klára, aki meglepetésszerűen lett a Demokratikus Koalíció EP-listájának vezetője. Gyurcsány Ferenc feleségének szavaira a Fidesz úgy reagált: Dobrev itthon „lehazudja” a bevándorláspárti terveket, miközben pártja EP-képviselői minden olyan javaslatot megszavaznak Brüsszelben, amelyek erősítik a bevándorlást.
Hidvéghi Balázs emlékeztetett: a DK-s Niedermüller Péter és Molnár Csaba decemberben megszavazta a migránsvízumok bevezetéséről szóló európai parlamenti jelentést, továbbá Niedermüller volt a kezdeményezője a Menekültügyi Ügynökség felállításáról szóló javaslatnak, amelyet az Európai Parlament LIBE bizottsága tavaly novemberben tárgyalt, és amely akár felülírhatná a tagállamok döntését a menekültügyi kérelmek elbírálásában.
A DK korábban pedig a kvóta mellett gyűjtött aláírást – idézte fel Hidvéghi. Szerinte Brüsszel arra készül, hogy meggyengítse a tagállamok határvédelmi jogát, és nincs kétség afelől, hogy a DK ezt örömmel támogatná, hiszen kezdettől a kerítés és a magyar határvédelem ellen van. Niedermüller Péter korábban kijelentette, hogy lebontaná a kerítést, Gyurcsány Ferenc pedig személyesen tiltakozott a határkerítés építése ellen Röszkénél.
Mindeközben Gyurcsány Ferenc lényegében arra kérte Angela Merkelt, hogy gyakoroljon nyomást a magyar kormányra. A német kancellárnak írt levelében a DK elnöke azt fejtegette, hogy a szerinte Európa bomlasztásán munkálkodó Orbán Viktor politikáját talán német befektetői érdekek miatt nézi el Merkel.
„Ha Németország szemet huny a magyar kormány politikája felett, és csak szavakban áll ki Európa mellett, akkor iszonyatos évek várnak ránk” – írta a DK elnöke."
euler 2019. 02. 28. 07:58
Előzmény: #79166  -pny
#79169
sanya10 2019. 02. 27. 21:02
Előzmény: #79164  pampa
#79168
Szóval elégedett vagy a fidesszel és örülsz,hogy szétlopják az országot, hogy minden le van rohadva, viszont stadionok épülnek a semminek, hogymilliárdokat szór el a mi pénzünkből kampányra és még lehetne sorolni a bűnöket! Te ennek tapsikolsz!
badsector1
badsector1 2019. 02. 27. 20:36
Előzmény: #79164  pampa
#79167
"ahogyan orbánista sem vagyok!  :)))"
  
Ezt eddig még nem sikerült bizonyítanod. :))
-pny
-pny 2019. 02. 27. 17:40
Előzmény: #79164  pampa
#79166
Csak tudod érdekes, hogy 2019-ben zavar Dobrev Klára nagyapja, 2006-ban, amikor Gyurcsányra szavaztál, még nem zavart... 
AIDA64
AIDA64 2019. 02. 27. 17:37
#79165

Gyilkol a dízel: rengeteg ember veszíti életét miatta
le vele
pampa 2019. 02. 27. 17:34
Előzmény: #79163  -pny
#79164
nem voltam gyurcsányista!   :)))
ahogyan orbánista sem vagyok!  :)))

Tudod, magyar állampolgárként az alaptörvény biztosít nekem szavazati jogot!
és én élni szoktam ezzel!
.
 és igen, volt,hogy inkább azt néztem, hogy mi lenne jobb az ORSZÁGNAK mint azt, hogy nekem mi lenne jobb....
 ezért és egyéb más körülmény miatt 2006-ban inkább a kormányzás folytatására szavaztam mint arra, hogy folytatódjon a 4 évenkénti kormányváltás.... amiről már addig kiderült, hogy kevés arra, hogy egy kormány az ORSZÁG szempontjából végigvigyen egy változást.
.
és mivel a ballib a 8 év alatt sem tudott semmi érdemit felmutatni.....ennyi volt!
 tőlem  felhatalmazást többet nem kapnak!   :))))
.
 és a mostani kormány intézkedéseinek egy részével sem értek egyet!
ellenben ami számomra a legfontosabb abban a kérdéskörben  egyezik a véleményünk!
ameddig így lesz addig nekem ez a kormány megfelel! 
-pny
-pny 2019. 02. 27. 17:05
Előzmény: #79160  pampa
#79163
Már megint beégtél a topicidban. A forgatókönyv pedig a szokásos (szokásos Fideszes módszer): beégtél, letiltasz.
.
Azt azért meséld majd el párttársaidnak, hogy egy időben Gyurcsányista voltál, joguk van tudni:)
AIDA64
AIDA64 2019. 02. 27. 16:22
#79162
Volt miniszterelnökként még soha nem írtam hivatalos politikai levelet egyetlen volt kollégámnak vagy most hivatalban levő kormányfőnek.
Most kivételt tettem.
Mert az, hogy a magyar kormányfő feldúlhatja hazánkat és veszélybe sodorhatja Európát, az nem kis részben Merkel kancellár felelőssége is. Mert vagy európai parlamenti mandátumokért vagy a német befektetők védelmében, de valójában szemet húny Orbán minden gazembersége felett.
Ideje udvariasan de tisztán beszélni erről is.
És nem a diplomácia nyelven. "Dr. Angela Merkel kancellár asszonynak
Német Szövetségi Köztársaság
Kancellári Hivatal Berlin Tisztelt Kancellár Asszony! Dacára régebbi vitáinknak, rendkívül sokra tartom mindazt, amit Németországért és egy erősebb Európáért tett, tesz. Legőszintébben írom ezt Önnek.
Más pártcsaládokhoz tartozunk. A kívülről jött kritikát legtöbbször a pártlogika szokásos megnyilvánulásának tartjuk, ezért nem foglakozunk vele. Ilyen a politika.
Most írok Önnek először, mióta nem vagyok Magyarország miniszterelnöke. Súlyos okom van rá. Nagyon sokan, köztük én is, azt gondoljuk, hogy Magyarországon fojtogató lett a légkör, a tény, hogy a mai magyar kormány nem Európa egységén, hanem bomlasztásán munkálkodik, az az Ön felelőssége is.
Mert talán azért, mert képviseli a német befektetők érdekeit, vagy mert megőrizni kívánja az Európai Néppárt egységét, Ön számunkra egyre nehezebben elfogadható módon végső soron szemet húny Orbán miniszterelnök önkényuralmat teremtő, Európa-ellenes politikája felett. Nem Ön tartja hatalomban a magyar miniszterelnököt – hiszen mi vagyunk a választók -, de mentegető, elnéző politikájával akarva-akaratlanul hozzájárul ahhoz.
Ezekben napokban sok tízmillió eurós állami pénzből plakátolják ki országszerte, hogy az Európai Unió bevándorláspárti többsége, benne a Néppárt, Magyarországra tör. Olvastam nyilatkozatát, hogy Ön ezzel nem ért egyet, és majd ezt el fogja mondani a magyar miniszterelnöknek. Nem naivitásból kérdezem: és akkor mi lesz? Marad a megtévesztett, félrevezetett magyar nép, az erős Európa-ellenes hangulat, a manipuláció.
Arra kérem, hogy amilyen bátran kiállt sokszor elvei, meggyőződése mellett, most se tegyen mást. Ha Németország szemet húny a magyar kormány politikája felett, és csak szavakban áll ki Európa mellett, akkor iszonyatos évek várnak ránk. Európára is, Magyarországra is. Tudom, hogy érti, mit kérek. Nem én, a magyar választók legalább fele, akik még reménykednek Németországban. És Önben. Tisztelettel:
Gyurcsány Ferenc"
badsector1
badsector1 2019. 02. 27. 09:48
Előzmény: #79160  pampa
#79161
Eléggé kínos ez a cenzúra Magyarországon.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek