Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 20:26
Előzmény: #30297  Törölt felhasználó
#30300
nem ..nem vagyok az a komcsizós fajta..

de azon qrvára ki tudok akadni , amikor egy az akkori időkhőz barom hű pártember aki élt halt azért a rendszerért pont a vérgőz idején , ma nem hogy a nemzeti oldalon nyalja a segget , hanem még tudálékosan úgy alkot istenes alkotmányt , hogy a bőr közben nem sül le a pofájáról . na ez már nekem is sok .

nekem semmi bajom nem volt a kádár rendszerrel pláne visszafelé nézve a cuccot - simán elélnék azzal a XXI évszázadban is sőt ! tüntetnék, ha valaki megint meg akarná változtatni ilyenféle "demokráciára" ami itt ebben az országban van 21 éve .

ha ez a 2/3-os meg egyéb fingi lingis demokráciát 22 évvel ezelőtt tudom hogy így "néz ki" , akkor dehogy is kellett volna nekem ez .

ugyanott tartunk mint abban az időben : még bírjuk ki ezt a keveset elvtársak , és aztán jön a boldogabb élet .

most egymással ijesztgetik a pártok a sokmilka pacingert - a fidesz az mszpvel és fordítva .. és most a sláger az álamadósság lett bedobva /mint minden rossz okozójának kikiáltva .

na meg megint : "nyomják krahácsot!" azok a gaz imperialisták akik begyűrűznek permanensen a magyar népköztársaságba , illetve ma: édes kis hazánkba - a magyar nemzetbe.
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 20:09
Előzmény: #30293  Törölt felhasználó
#30299
Most észleltem, hogy a link "bekapta" a zárójelet, így a linkre kattintáskor az URL egy felesleges zárójelet tartalmaz a végén, ami miatt a "keresett oldal nem található" hibaüzenetet ad. Ha kitöröljük a zárójelet, az oldal tisztán bejön.
Érdemes elolvasni az interjút, amelyet egyébként valaki más egyszer már bekopyzott ide, mert egy nagyon normális, széleslátókörű, a körülötte zajló politikai eseményeket kicsit hátrébb lépve értelmező és az elmúlt időszak hibáit is felvállaló fiatal politikus képe rajzolódik ki belőle.
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 17:44
Előzmény: #30295  Törölt felhasználó
#30298
Magyar specialitás. A háború után mindenki nácivadász partizán lett, a gengszterváltás után meg Kádár áldozata.
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 17:40
Előzmény: #30292  Törölt felhasználó
#30297
Az ellentmondások érzékeltetésére. "Kádár is akasztott rendesen" Van a világon olyan állam, ami teljesen megtorlatlanul hagy egy rendszere elleni öldöklést? Nézd a rendszer szempontjából, vonatkoztass el a jogosságtól, ami elindította az eseményeket.
Egyébként 163 halálos ítélet volt, egy is sok volt, a "másik" oldalon sokkal több embert legyilkoltak, egy is sok volt. Amúgy a mára visszatérve , mivel látom, szeretsz vörösözni, ugye tudod, hogy a minél mindenhez hülyébb egy hatalom, annál erőszakosabb, az aztán színtiszta bolsevik tempó. Ez talán aktuálisabb, meg ellenőrizhetőbb is.
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 16:44
Törölt hozzászólás
#30296
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 16:41
Előzmény: #30282  Törölt felhasználó
#30295
erre a nosztalgikus érzésre alapozta a focista az ellenzéki működését. ezért lehet most szűrös és pozsgay jobboldali. persze ezek korábban a rendszert bomlasztották a politikai bizottságon belül.
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 16:33
Előzmény: #30293  Törölt felhasználó
#30294
addig míg az a puhapöcs mesterházy az mszp szószólója / valahogy amit mond - annak nincs súlya, és sok a bifla , sztereotípia, lózung bennük / , addig nem tudnak semmit sem előrelépni ..

az sem tudom ki az a szigetvári /ha 1x láttam a tevében...
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 16:01
#30293
A mai napon megjelent közvélemény-kutatási adatok alapján egyértelműnek látszik, hogy miközben a Fidesz egyre gyorsuló ütemben veszíti el választói bázisát, az MSZP, mint jelenleg egyetlen komoly alternatívaként megjelölhető baloldali párt ebből semmit nem tud profitálni. Csupán a kiábrándult, sehova sem húzó szavazók száma nő. Az magyar társadalom egyre inkább veszíti el a hitét abban, hogy az országban valódi társadalmi-politikai integrációt, távlatokban is gondolkodó, jövőjét kizárólag az Európai Unió keretén belül elképzelő Magyarországot megvalósítani képes pártalakulat szülessen meg.

Éppen ezért a mai napon "népi kezdeményezést" indítok annak érdekében, hogy a jelenlegi MSZP romjain és az elhunyt SZDSZ sírján egy új, liberális szocdempárt jöjjön létre.

Az új párt vezetőjének Szigetvári Viktort, Bajnai valamikori kabinetfőnökét illetve államtitkárát leendő miniszterelnök-jelöltnek pedig magát Bajnai Gordont szeretném javasolni.

Meglátásom szerint az MSZP jelenlegi vezetése - beleértve Mesterházy Attilát is - képtelen arra, hogy érdemben megszólítsa a kiábrándult szavazók nagy részét ami elsődlegesen annak a tudható be, hogy a párt meghatározó arcai között továbbra is olyanok tűnnek fel, akik felőrlődtek, elhiteltelenedtek az elmúlt 20 év politikai csatáiban. Sajnos nem alkalmas erre az általam továbbra is nagyra becsült Gyurcsány Ferenc sem, aki - bármennyire is személyes tragédiája ez - nem tud kilépni a jobboldal által rávarrt öszödi hazugság-zsákból.

Mint ahogy egy korábban mégoly sikeres edzőnek is utilaput kötnek a talpára, ha már nem tudja motíválni a csapatát, az MSZP teljes vezetésének távoznia kell és egy új, fiatal - mondhatni "szűz" garnitúrának a helyére állni ahhoz, hogy a 2014-es választásokon képesek legyenek legyőzni a jobboldalt.

Hiszem azt, hogy az általam javasolt két ember a baloldal élén (Bajnai Gordont azt hiszem nem kell külön indokolnom, Szigetvári Viktor nézeteinek és hitvallásának megismerésére pedig a vele készített beszélgetés teremt lehetőséget link képes lesz életet lehelni a nevében is változásra érett MSZP-be és integrálni egyúttal azokat az egyetemes liberális értékeket, amelyeket a szunnyadó magyar liberálisok is majdan magukénak vallhatnak.

Ezen javaslatot megjelentetem a Facebook-on, aki egyetért vele, lehet like-olni.

Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 15:45
Előzmény: #30290  Törölt felhasználó
#30292
senki nem vitatja hogy az akkori véres eseményeket, hogy az ávosok elkövették /és még sokáig az elkövetkezőkben amiben kádár is akasztotta rendesen az 56 -sokat / a rémtetteket .

erről tudna mesélni bővebben pozsgay imre professzor úr most alkotmányozó , akkor mint kötésig vörös és gerő ernő barátja ..

(kellene már tőle is egy lehallgatott"öszödi")

de miért írod ezeket ide ?
pampa 2011. 04. 14. 15:33
#30291
"2011-04-14 15:21
Felfüggesztett a képviselő megverését tétlenül néző rendőröknek

Felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték másodfokon a Révész Máriusz megverését tétlenül néző rendőröket. A Fővárosi Ítélőtábla döntése szerint az 1 év, 2 évre felfüggesztett börtön mellett a két rendőrt ki is kell zárni a testületből.



Az elsőrendű vádlott a mai napig a BRFK bevetési osztályán dolgozott, míg a másodrendű vádlott a Készenléti Rendőrség alosztályvezetője. Bár ők feltehetően nem vettek részt a fideszes képviselő 2006. október 23-i bántalmazásában, a helyszínen lévő egyenruhások közül csak ők voltak azonosíthatóak. Arra egyikőjük sem emlékezett, hogy kik verték meg valójában az országgyűlési képviselőt. (pr)

hírTV

Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 11:14
Előzmény: #30289  Törölt felhasználó
#30290
1956 - ról , illetve a " hiteles" emlékezésről egy jellemző momentum. Ott lakó korabeli szemtanuk mondták , saját fülemmel hallottam. "Az Avósok a Báthory u 5. sz. háztetőről gépfegyverrel belelőttek a Kossuth téren tüntetőkbe." Másik korabeli ott lakó: " a felkelők ( akkor ellenforradalmárok) Báthory u. 3sz. tetőről gyilkolásztak. Ezek a kortárs tanuk. Még ezek is kihalnak, maradnak az "érdek megemlékező kutatók"
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 10:57
Előzmény: #30287  Törölt felhasználó
#30289
a probléma az hogy a gyerekeknek nem lehet bemutatni azt az életet sem képi , sem eszmei megfogalmazásban ..

képtelenség jól érzékeltetni az egyes különbségeket annyira ,hogy összehasonlítva értékelni tudják/lehessen azt a világot -ezzel a világgal .

az egész annyira anakronisztikusan különbözik egymástaól / és direkte módon is lejáratott az egyik a másik javára/ hogy a fal adja a másikat !

az 56 -sok / ha nem kádár lett volna , hanem mondjuk nagy imre vagy valamelyik utóda / tapsoltak volna örömükben a 70 -s 80 években .

56 nem kapitalizmust akart, hanem az elnyomástól akart megszabadulni / nem fogalmazta meg a konkrétan a "kolbászból van a kerítés"-t mert ideje sem volt rá ...

Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 10:48
Előzmény: #30286  Törölt felhasználó
#30288
van ..

hétfőtől alkotmányosan is .

***

apukád partizán volt ?

nem .. de már intézik
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 09:56
Előzmény: #30284  Törölt felhasználó
#30287
Nem is veled vitatkoznék, illetve csak felhasználnám arra, hogy egy picit tegyünk azért, gyermekeink ne egy teljesen hamis képet kapjanak a múltról.
Én a belvárosban éltem , a "hősi" tüntetések a mécsesnél kb. így zajlottak le. " nyominger : tudod Gyurikám, hogy most be kell vigyelek a Szalay utcába egy napra? hős ellenálló: tudom, drága Béla bátyám"
Megengedem az ország sötétebb részein, mint pl. Tisza mentén a helybéli parasztok ,mint rendőr, pártitkár) jobban hatalmaskodtak , de hogy ez nem "kádári" akarat volt, az is biztos.
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 09:44
Előzmény: #30285  Törölt felhasználó
#30286
Csak még egy kiragadott rész:
"Tévedtem én is, bevallom. A keresztény kurzus távolról sem azt jelenti, hogy mindenkire rákényszerítenék a vallásos életformát. Csak sima osztozkodást. Annyit, hogy a papság azt csinál, amit akar, mert vannak barátaik odafönt. És megúszhatják a legsátánibb bűntetteket is. De egyszer egy elszámoltatási kormánybiztos, remélem, utoléri őket. Az sokkal nagyobb műsor lesz, mint az ügynökügy. És ha addig fel nem fordul, Juliusz Janusz is felelni fog, ha van igazság, vagy Isten."

Mert van?
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 09:40
#30285
"Megbocsátunk, miképpen az Isten. Hiszen melyikünk bűntelen? Kit a szemináriumban, kit később ért utol a segg csábítása, és van, aki egész életében nem tudott szabadulni tőle, sőt ebből csinált fényes karriert. Az a minimum, hogy kiállnak egymásért az ánuszfüggők."

link
Törölt felhasználó 2011. 04. 14. 09:29
Előzmény: #30282  Törölt felhasználó
#30284
látod ..látod ..

ha már ezt elsőre kiírtad volna mint érvedet, akkor már régen túl lettünk volna rajta..

ha megfigyelted volna miről írtam , akkor egészen bizonyosan nem értetted volna félre ..

én egyes egyedül a szólásszabadság témájában írtam azt amit írtam vissza szivacs rám címkézett/ v. jellemezgető áldemokrata baromságának okfejtésére ..

minden egyébben egyetértek veled amit írtál .. sőt! nekem sokkal jobb véleményeim vannak a sok részben összehasonlíthatatlan , de mégis az ember sokrétű minőségi életéhez egyes helyeken sokkal jobb biztonságban/életérzésben éltek az EGYSZERŰ emberek mint ma a 21 év óta .

hát qrva anyjába kádárt azért egy ilyen fórumon / - ha lett volna ,a cocom tilalom , meg hát a gugli sem volt nagyon akkoriban /sem lehetett volna -leglább is a beidegzett félelem nélkül , szóval azé ne essünk túlzásba ..

de tény ,hogy cirka a 70 évektől kezdődően nagyon fellazult a politikai közbeszéd.. érthető és egyéb itt nem taglalt okoknál fogva az emberek nagy tömege nem "politizált" , és azé érvénybe volt sok minden mellett a gyülekezési tilalom is végig ..

de semmiképp nem ezen dolgokról fejeztem ki a véleményemet összeségében abban az egy mondatban .. /amit sztem félreértettél .

én szívesebben élnék most egy 80 évekbeli kádári felfogású rendszerben / lehet pfujolni/ de ez az orbán féle nem a kádár rendszeréhez hasonlít, hanem a kárpátok géniuszáéhoz .. ez viszont undorít, és ha itt ebben a rendszerben nem tudnak jobbat .. akkor inkább én még mindig azt választanám.

az mszp lopott / mint minden más kormány csak néhol többet néhol kevesebbet / és hibákat követett el - de a rendszerhez nem nyúlt ilyen mélyen bele / a többi eddig is pont annyira nyúlt bele/ ez viszont lop is és magának csinál egyet fenekestül, ami a lopásoknál már szinte rohadtabb egy dolog .
Törölt felhasználó 2011. 04. 13. 20:43
Előzmény: #30280  szivacs
#30283
Persze olyanok is vannak, akik mindig jól helyezkednek, nagyon meggazdagodnak, és a sok nincstelennek előadást tartanak fillért nem érő üres közhelyekből.
Törölt felhasználó 2011. 04. 13. 20:34
Előzmény: #30279  Törölt felhasználó
#30282
Elnézést, nem láttalak. Szóval a fene nagy elnyomásra gondoltam , amikor azt vélelmeztem, nem sok tapasztalatod lehet ilyen téren. Kádár a hibái mellett is mértékekkel tisztességesebb ember volt nagyon sok mai politikusnál. Mondjuk 1965 után pont úgy szidhattad a rendszert, ahogy akartad ,mondjuk nem hangos beszélőn keresztül , az igaz, de az esetben is hamarabb vittek volna a diliházba, mint börtönbe.
Törölt felhasználó 2011. 04. 13. 18:34
Törölt hozzászólás
#30281

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek