Topiknyitó: szivacs 2011. 01. 17. 16:33

Mi lesz veled Európa?  

Mi lesz veled Európa?



Mi lesz az ősi gyökereiddel, történelmeddel, hagyományaiddal, sokszínű kultúráddal, egymást maró, mégis "európai" népeiddel, köztük velünk, magyarokkal?

Megtalálják-e, kivívják-e gyermekeid múltadhoz méltó helyedet, szerepedet a világban?



Múltad van, jövőd lesz-e?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2013. 08. 21. 18:49
#220
"Mindeddig úgy tűnt: Kínának itt mindent szabad. Európa – és ezügyben annak strébereként Magyarország – példásan elöl járt a vészesen növekvő gigahatalom seggnyalásában.

Az már réges-régen nem probléma, sőt mitöbb, nem ügy a kínai-magyar kapcsolatokban, hogy a diktatúra ellen tüntetőket néha halomra lövöldözik. Nem gond, hogy fittyet hánynak mindenre, ami nekünk szent: emberi és kisebbségi jogokra, környezet-, állat- és természetvédelemre. Kül- és belpolitikailag – ahogy mondani szokás – konkrétan úgy táncolunk, ahogy ők fütyülnek: lecsukjuk a Tibet mellett tüntetőket, terroristának bélyegezve kiutasítjuk az ujgur vendégeinket, miközben lényegében tudomásul vesszük, hogy annyian és azt csinálnak nálunk, ahányan és amit akarnak.

Egy kívülálló számára úgy tűnhet, Kína itt nálunk azt csinál, amit akar. Nemrégiben azonban kiderült, ez korántsincs így: van egyvalami, amiben a sarkára áll Európa, nem hagyja, hogy Kína csicskásává váljon.
Tudják, kedves olvasóim, mi ez?

A megújulóenergia-ipar szimbóluma a napelemgyártás.

Kiderült ugyanis, hogy túl olcsó a kínai napelem, ami veszélyeztet bizonyos európai üzleti érdekeket. Konkrétan azt az érdeket, hogy csak drágán, kevés napelemet, extraprofittal értékesítsenek. Ennek ugyanis hosszú távon az lett volna a következménye, hogy az emberek egyre nagyobb számban szereltek volna fel otthonaikban napelemes rendszereket, és ebből nyerték volna a háztartásukhoz és előbb-utóbb a közlekedésükhöz szükséges villamos energiát.

Az MVM Partner és társai, Paks 2 és más nagyívű európai atomberuházások mentek volna a levesbe, hisz ez nem lett volna indokolható kereslet az általuk megtermelt áram iránt – az emberek ugyanis előbb-utóbb megtermelték volna maguknak a szükséges áramot. Szennyezés és beleszólás, csekkek és egyéb költségek nélkül.

Értelmét vesztette volna a rezsicsökkentés, és ez lett volna a valódi gazdasági szabadságharc igazi döntő ütközete.

De Európa és benne Magyarország nem hagyja magát. A kínaiak meg megtudják, hol a helyük: adózás nélkül kereskedhetnek, anonim módon bűnözhetnek, finghatnak, böföghetnek kedvükre, és nem kell tartaniuk Tibet melletti tüntetéstől, meg ujgur vendégektől sem.

De azt azért ne gondolják, hogy az egész Európát behálózó megújulóenergia-ellenes üzleti óriáskoalícióval szemben csak úgy eláraszthatják az öreg kontinenst a gazdasági szabadságot jelentő és függetlenséget biztosító olcsó napelemmel.

Kína napelemgyárai és Európa polgárai most közös platformra kerültek. De együtt is kevesek azzal az erővel szemben, amely úgy fél a megújuló energia elterjedésével járó társadalmi változásoktól, mint ördög a tömjénfüsttől."
Forrás: link
Törölt felhasználó 2013. 07. 25. 15:19
Előzmény: #217  _pampa
#219
addig jó, ameddig a bizalmukat vesztítik el, de majd amikor az életüket veszítik az EU miatt, na az lesz érdekes
szivacs
szivacs 2013. 07. 25. 15:17
Előzmény: #215  _pampa
#218
Az eu erre hivatottjai esetleg megvizsgálhatnák, hogy arányos volt-e az romániai Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) által kiszabott szankció.
A jövőbeni harmonizálatlan eljárások megelőzése érdekében pedig kiadhatnának egy az egész eu-ra érvényes ajánlást, hogy melyik nép elgázosítására tett felhívás esetében mekkora bírság az eu által ajánlott:
"el kellene gázosítani a magyarokat" = 600 lej
"el kellene gázosítani a ..................at" = ? lej/euro/...
Természetesen a tarifákat valamennyi eu tagállam pénznemében meghatározva a precizitás érdekében. :-)
_pampa 2013. 07. 25. 10:49
#217
"Az európai uniós polgároknak immár 60 százaléka nem bízik az EU-ban, szemben a válság előtt, 2007-ben mért 32 százalékos bizalmatlansági aránnyal - derült ki az Eurobarometer uniós közvélemény-kutató intézet minap közzétett friss felméréséből.
Egyre többen vesztik el bizalmukat az EU-val szemben
A bizalmatlanok aránya idén az előző évhez képest is növekedett, három százalékponttal. A legkevésbé a ciprusiak (13 százalék), a spanyolok (17 százalék), a görögök (19 százalék) és a britek (20 százalék) bíznak az unióban.

A Cipruson megvalósított, rendkívül fájdalmas bankmentőcsomag nyomán a szigetország lakosainak körében rendkívül nagy mértékben, 18 százalékponttal esett vissza az uniót bizalmukkal továbbra is kitüntetők aránya.

Magyarországon a megkérdezettek 47 százaléka válaszolt úgy, hogy bízik az EU-ban. Miközben 46 százalék nem bízik, 7 százalék nem tudta eldönteni. Az unióban bízók aránya Magyarországon az előző évi felméréshez képest három százalékponttal növekedett, a bizalmatlanoké öt százalékponttal csökkent, a határozatlanoké pedig két százalékponttal növekedett.

Az idén májusban végzett felmérés szerint az EU-ban tízből hat polgár "érzi magát az Európai Unió polgárának". A megkérdezettek csaknem 60 százaléka az emberek, az áruk és a szolgáltatások szabad mozgását tekinti a legnagyobb uniós vívmánynak.
MTI / hvg.hu"
pampa 2013. 07. 18. 18:15
#216
"A cseh főváros megpróbálja kitessékelni a szabálysértő hajléktalanokat a tömegközlekedési eszközökből, ahol gyakran konfliktusok forrásai.

A városi tanács speciális szakértői csoportot alakított, amelyben néhány civil szervezet, a városi rendőrség és a közlekedési vállalat képviselői kaptak helyet.

„Közös feladatuk, hogy tegyék biztonságosabbá és tisztábbá a tömegközlekedési eszközöket" – közölte Tomás Hudecek, Prága főpolgármestere csütörtöki sajtótájékoztatóján. Hozzátette: a város vezetése ugyanakkor szeretné elérni, hogy a hajléktalanok a rendelkezésükre álló szociális központokban gyakrabban mosakodjanak és cseréljenek ruhát. A polgármester szerint ezt „ösztönző és büntető eszközök" segítségével kívánják elérni.

Rendőrök szűrnék ki, hogy kinek kell leszállnia

„Tudjuk, hogy nem lesz olcsó. Abból indulunk azonban ki, hogy társadalompatológiai jelenségről van szó, amelyet már régen meg kellett volna oldani" – jelentette ki Hudecek."

link

A magyarokat a hajléktalan kérdés miatt nagyon kritizálták az EU-ban. Erre lesz reagálás?

szvsz
_pampa 2013. 07. 15. 16:11
#215
Ezek szerint ez ennyit ér Romániában.

"Hatszáz lejes pénzbírságot szabott ki az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) Dan Gavrilescura, a szatmárnémeti Olimpia futballcsapat játékosára, amiért néhány hónappal ezelőtti Facebook-bejegyzésben sértő kijelentéseket tett a szatmári magyarságra vonatkozóan – jelentette be sajtótájékoztató keretében Kereskényi Gábor Szatmár megyei parlamenti képviselő.
A szatmárnémeti RMDSZ-elnök emlékeztetett: maga tett feljelentést az ügy kapcsán miután felhívták a figyelmét a gyalázkodó bejegyzésre, melyben a futballista többek között arról írt, hogy el kellene gázosítani a magyarokat. A kommentet egyébként Gavrilescu Dorel Coica szatmárnémeti polgármester Facebook-oldalára írta. Kereskényi kifejtette: a bírság összegét nem kívánja kommentálni, azonban örül annak, hogy – nem szokványos módon – egyhangú döntés született ez ügyben a diszkriminációellenes tanácsnál."
pampa 2013. 07. 15. 07:48
#214
NEAZEMBREKFIZESSÉKMEG!!!

"Vizsgálatot indíthat az Európai Bizottság Németország ellen, amiért az az adófizetőkkel fizetteti meg az energiaellátás jelentős átalakításához kapcsolódó költségeknek egy részét – értesült a Der Spiegel hetilap.


h i r d e t é s

Angela Merkel német kancellár a 2011-es fukusimai atomkatasztrófa után jelentette be, hogy – korábbi határozott szándékával ellentétesen – Németországban 2022-re az összes atomerőművet leállítják. A német kormány azt a célt tűzte ki, hogy 2030-ra az energiaszükséglet felét megújuló energiaforrásokból teremtsék elő. Az átalakítás – amely a nyolc legrégebbi atomerőmű azonnali leállításával kezdődött – azonban költségesnek bizonyul, és a finanszírozás egy részét a lakossági felhasználók kénytelenek biztosítani többletadó befizetése révén.

A Der Spiegel értesülései szerint Joaquin Almunia, az Európai Bizottság versenyügyi biztosának kezdeményezésére szerdán vizsgálat beindítását jelenti be Brüsszel. A bizottság többek között azt írhatja elő, hogy az energiaipari vállalatok több millió eurónyi állami támogatást is fizessenek vissza. A német állampolgárságú Günther Öttinger az elmúlt héten már utalt arra, hogy a bizottság álláspontja szerint Németország ez ügyben nem tartja be a 28 tagállamú Európai Unió megújuló energiaforrások fejlesztésére vonatkozó szabályait."
szivacs
szivacs 2013. 06. 12. 14:06
Előzmény: #212  _pampa
#213
Az áruk tartósan szabad mozgásához a fizetőképes kereslet szabad létrejötte is szükségeltetik. Amennyiben a fizetőképes kereslet megfelelő mértékű képződését az egyes országokon belül nem valósítják meg, akkor az az ország vagy kezelhetetlen mértékben eladósodik (mint Görögo.) vagy pedig az ország munkaereje áramlik oda szabadon, ahol hozzá tud jutni a fizetőképességéhez.
Ezzel a németek is tisztában vannak, hogy nem lehet az áruikat tartósan szabadon áramoltatni anélkül, hogy a két fenti eset közül valamelyik be ne következzen. Amennyiben az egyiket korlátozzák, azzal pedig szükségszerűen felerősítik a másik hatást!

Már középtávon sem úszhatja meg tehát az eu a belső kereskedelmének kiegyensúlyozását.
_pampa 2013. 06. 10. 09:35
#212
Németek is keménykednének. Nesze neked szabad mozgás,munkaerő szabad áramlása.

"Németország lépéseket tervez az illegális bevándorlók ellen
Mi lesz a magyarokkal? Németországból is kitennék a bevándorlókat
LUKÁCS TAMÁS
2013. június 10., hétfő
A német belügyminiszter, Hans-Peter Friedrich az illegális bevándorlókkal szembeni szigorúbb fellépést követel. Különösen azokkal a román és bolgár bevándorlókkal van gondja, akik kizárólag a szociális ellátórendszer miatt érkeznek Németországba.



Hans-Peter Friedrich, a Merkel-féle jobbközép Kereszténydemokrata Unió (CDU) testvérpártjának, a Keresztényszocialista Uniónak (CSU) politikusa, az Európai Uniós államok belügyminisztereinek találkozóján Luxembourgban tartott beszédet a hétvégén. Elmondta, hogy illegális bevándorlást meg kell állítani, kifejezetten a Bulgáriából és Romániából érkezőkét. A belügyminiszter szigorúbb intézkedéseket ígért, hogy megakadályozza a szegény bevándorlók bejutását Németországba, beleértve a kiutasítást és az utazási tilalmat is.

Kattintson és nézzen szét a jelenleg árvíz sújtotta Passauban!
Ez könnyítené valamennyire azt a nyomást, ami az ország szociális rendszerére nehezedik, amely teherré vált a szociális szolgáltatásokat biztosító kormány számára a jelentős költségek miatt. Friedrich úgy fogalmazott: azok, akik visszaélnek a jóléti szolgáltatásokkal, annak ellenére ki lesznek utasítva az országból, hogy - az Európai Unió állampolgáraihoz hasonlóan - garantálva van számukra az utazáshoz és a munkavállaláshoz való jog. Hozzátette: egy időre a Németországba való visszatéréstől is el lesznek tiltva.
Hans-Peter Friedrich szerint ezek a szankciók összhangban vannak az uniós előírásokkal, éppen ezért kell érvényesíteni őket és szeretné, ha összehangolnák a kérdést a jelenlegi nemzeti jogszabályi kezdeményezésekkel. A belügyminiszter célja az, hogy egyértelmű üzenetet küldjenek az újonnan érkezőknek: „Ha Ön illegálisan dolgozik itt – nem számít, hogyan – akkor kérjük, menjen vissza oda, ahonnan jött” - hangsúlyozta a politikus.
A német közösségek már évek óta panaszkodnak a román és bolgár bevándorlók miatt, hogy azok visszaélnek az ország szociális ellátórendszerével. A panaszosok szerint a Romániából és Bulgáriából érkező emberek növekvő száma elősegíti azoknak a bandáknak a szerveződését, akik a működési engedély megszerzését követően néhány hónappal csődöt jelentenek és az üzlet sikertelenségére hivatkozva segélyekért folyamodnak.
Még mindig vita tárgya Friedrich és az Európai Bizottság között, hogy ténylegesen jelen van-e aktuálisan ez a növekedés. Tavaly decemberben ugyanis mindössze a románok és a bolgárok 9,6 százalékát regisztrálták munkanélküliként Németországban, ami lényegesen alacsonyabb, mint a 14,6 százalékos munkanélküliségi ráta a külföldiek körében általában. Ennek megfelelően nyilatkozott az Európai Unió belügyi biztosa, Cecilia Malmström is az üggyel kapcsolatban. Elmondta, hogy hozzájuk még nem érkezett semmiféle kimutatás vagy példa az üggyel kapcsolatban. Konkrétan be kell mutatni, hogy mi a pontos probléma - mondta Malmström, hozzátéve, hogy az EU állampolgárok szabad mozgáshoz való jogának korlátozása szóba sem jöhet, az nem lehet vitatéma.
Friedrich válaszában azt javasolta az Európai Bizottságnak, hogy a jövőben a helyszínről, első kézből vessenek pillantást a problémákra: ha a Bizottság bizonyítékot szeretne, akkor a politikus több mint szívesen látja őket Németország nagyvárosaiban, ahol ez könnyen megfigyelhető. "
szivacs
szivacs 2013. 06. 03. 12:18
Előzmény: #209  szivacs
#211
"Nem látom szükségét annak a következő években, hogy a brüsszeli Európai Bizottság több hatalmat kapjon - jelentette ki egy ma megjelent Der Spiegel interjúban Angela Merkel. A német szövetségi kancellár ehelyett a tagállamok szorosabb együttműködését, illetve gazdaságpolitikai koordinációjának erősítését szorgalmazta. A kijelentés egyúttal csökkentette azt a kilátást, hogy egy kormányok feletti, brüsszeli szuperhatalom irányába haladunk, hogy így legyen hatékonyabb a válságkezelés, illetve Európa működése.

Merkel az interjúban a Reuters összefoglalója szerint emlékeztetett arra: közelmúltbeli párizsi találkozóján Francois Hollande köztársasági elnökkel megállapodott abban, hogy a gazdaságpolitikai koordináció túlságosan gyenge Európában, így azt erősíteni kell, de ez nem jelenti azt, hogy a brüsszeli hatóságnak kellene több beleszólást engedni. Szavai szerint gondolkodnak például a munkaerőpiac, a nyugdíj-, az adó- és a szociális rendszerek összehangolásán. A minapi Merkel-Holland találkozón megállapodás született arról, hogy rövidesen, még a júniusi EU-csúcs előtt egy anyagot küldenek szét a tagállamok kormányai számára arról, hogy hogyan képzelik el az említett gazdaságpolitikai együttműködés alapjait.

A hírügynökség az interjú összefoglalása során emlékeztetett arra, hogy Berlin korábban hagyományosan támogatta, hogy az Európai Bizottság, mint végrehajtó hatalom, több beleszólást kapjon a tagállamok életébe, de a friss jelek szerint nem ebbe az irányba haladnak a folyamatok. Ez kommentárja szerint nem feltétlenül tölti majd el örömmel azokat a kisebb tagállamokat, amelyek éppen a nagyobb tagállamok erősebb befolyásának csökkentését és saját érdekeik jobb védelmét remélhették arra az esetre, ha a Bizottság erősebbé tudna válni.

Merkel mai szavainak (ne kapjon több hatalmat Brüsszel) volt már a napokban egy előjele akkor, amikor többek között Németország megvétózta Brüsszel azon törekvését, hogy jelentős büntetővámot rójon ki a kínai napelem-gyártókra. Ezzel ugyanis aláásta az Európai Bizottság azon erőfeszítését, hogy nyomást gyakorolhasson a pekingi kormányra annak kereskedelempolitikája miatt."
pf 2013. június 2. 18:22
Törölt felhasználó 2013. 05. 06. 16:28
Előzmény: #206  pampa
#210
Miért nem helyezték előzetes letartóztatásba ? Ha határozott idejű volt az itt tartózkodása nem lehetett gondolni ha lejár hazamegy ?
szivacs
szivacs 2013. 05. 06. 16:09
#209
pf 2013. május 6. 13:36

"Katasztrófa volt Görögországot, Spanyolországot és Portugáliát belső leértékelésre, azaz az árak és bérek csökkentésére kényszeríteni, mert az súlyos társadalmi problémákhoz vezetett, ezért fel kell bomlasztani az eurózónát, hogy a déli államok levegőhöz juthassanak - többek között ezt sürgeti abban a dokumentumban Oskar Lafontaine, amely a német Baloldali Párt oldalán jelent meg és a brit The Telegraph foglalta össze.

A pártot megalapító Lafontaine német pénzügyminiszter is volt 1999-ben, azaz akkor, amikor számlapénzként bevezették az eurót, így tehát bábáskodott a közös Európát szimbolizáló pénz létrejöttéért. Mostani kijelentése tehát élesen szemben áll akkori nézetével, amelyet azzal indokol: hiú ábránd volt azt feltételezni, hogy az euró létrehozása racionális közgazdasági viselkedésre késztet minden tagállamot a fizetési övezetben. Ezt kényszerrel elérni Lafontaine szerint katasztrofális hiba.

A volt német pénzügyminiszter egyébként továbbra is támogatná az eurózóna gondolatát, de már nem tartja azt fenntarthatónak, és úgy látja: a mostani út katasztrófához vezet. Véleménye szerint hónapról-hónapra romlik a gazdasági helyzet, és a munkanélküliség olyan szintre ért, amely a demokratikus döntéshozatalt egyre inkább kétségessé teszi.

Fel kell ébredniük a németeknek

Lafontaine gondolatmenete szerint a németek még nem ismerték fel, hogy Dél-Európát - beleértve Franciaországot is - jelenlegi gazdasági szenvedése előbb-utóbb egybe fogja kovácsolni, hogy harcoljanak a német hegemóniával szemben. A periféria országok felőli kritika elsősorban azt az elmúlt időszaki német törekvést célozhatja, amely a bérek leszorításán keresztül a német exportpiaci részesedés fokozására törekedett.

A politikus szerint Angela Merkel német kancellár majd "felébred önelégült szundikálásából", amikor a bajban lévő eurózóna tagországok egyesítik erejüket, hogy Németország kárára módosítsák az eurózóna válságkezelésének irányát.

Lafontaine fenti gondolatmenete beleillik abba, amit éppen a hétvégén jelentett ki Pierre Moscovici francia pénzügyminiszter, miszerint a megszorítások korszakának vége. Moscovici azt követően nyilatkozott így, hogy az Európai Bizottság pénteken két éves haladékot adott a 3% alatti GDP-arányos deficit elérésére Spanyolországnak és Franciaországnak.

2013.05.03 12:38 Határidőt tolt a Bizottság

2013.05.06 09:51 Lezárul a megszorítások korszaka?

A kijelentés a The Telegraph szerint a német-francia kapcsolatok további romlását is előidézheti, illetve felerősítheti a keményvonalas berlini körök azon félelmét, hogy a tagországoknak nyújtandó engedmények végül egy pénzügyi káosz felé sodorják az egész övezetet. Ennek egyik jele, hogy a hétvégén a német kancellár-helyettes Phillip Rösler felelőtlennek nevezte az Európai Bizottságot a pénzügyi engedmények miatt, amelyek aláássák a költségvetési fegyelmet.

A lap arra is emlékeztet, hogy Lafonainet 1998-ban Európa legveszélyesebb emberének kiáltotta ki a szintén brit The Sun bulvárlap, amiért az Egyesült Európáról, illetve a nemzetállamok végéről beszélt."
szivacs
szivacs 2013. 03. 21. 10:29
Előzmény: #206  pampa
#208
"A maga részéről lezártnak tekinti a Tobin-ügyet az Európai Bizottság, Írország nem köteles kiadni Magyarországnak a halálos balesetet okozó férfit."

Ezennel az Európai Bizottság és Viviane Reding átállt az igazság oldaláról az ellenkezőre. Európai gyermekek vére szárad rajtuk.

link
bigyula 2013. 03. 21. 09:11
Előzmény: #205  pampa
#207
"egyenlő pályák egyenlő esélyek...."

Akkor lenne igazad, ha hozzánk hasonlóan Portugália sem teljesítette volna 2004-óta a 3%-os hiánycélt, és nem csak az utóbbi időben került volna bajba. Mert, mi mindíg is bajban voltunk. Nemsokára az idei költségvetést is "módosítani" kell, ha jól emlékszem harmadszorra, vagy negyedszerre... Pedig, még csak március közepe van...
pampa 2013. 03. 21. 08:47
Előzmény: #205  pampa
#206
Ez az ítélet valószínűleg szintén az EU "értékei" közé fog tartozni amiért szintén "foggal-körömmel" kell harcolni....

"Eldőlt: nem adják ki az ír gázolót

Szóljon hozzá!|Megjelent: 2013.03.21. 08:38|Frissült: 2013.03.21. 08:38
A maga részéről lezártnak tekinti a Tobin-ügyet az Európai Bizottság, Írország nem köteles kiadni Magyarországnak a halálos balesetet okozó férfit.

Az MTI megkeresésére egy név nélkül nyilatkozó uniós forrás úgy tájékoztatott, hogy Viviane Reding a Tobin-ügyben mind Navracsics Tibor magyar, mind Alan Shatter ír igazságügyi miniszter leveleire válaszolt, ám mivel Shatter októberben az igazságügyi miniszterek tanácskozásán kijelentette, hogy a legfelsőbb bíróság döntésén nem áll módjában változtatni, mert azzal az igazságszolgáltatás függetlenségét kérdőjelezné meg a bizottság számára, az ügy lezárult.

A brüsszeli testület az uniós jog szempontjából azt vizsgálta, hogy van-e az Európai Elfogatóparancs jogintézményéről szóló jogszabályban olyan kritikus, rendszerszintű hiba, ami oka lehet annak, hogy Francis Ciaram Tobint az ír hatóságok nem adták át a magyar igazságszolgáltatásnak. Az ír bíróságok úgy értékelték, hogy a férfi nem szökött meg Magyarországról, szabadon távozhatott, nem menekült el az igazságszolgáltatás elől, európai elfogatóparancs alapján ezért nem lehet átadni a magyar hatóságoknak.

Az uniós vizsgálat arra az eredményre jutott, hogy az uniós jogszabályban nincs kritikus hiba. Navracsics Tibor egyik levelében világossá tette, hogy ezzel sem ért egyet, mert szerinte igenis kritikus hiba az, ha egy uniós állampolgár egy másik uniós tagállamban két gyereket meggyilkol, és az adott ország ezért képtelen őt felelősségre vonni.

Az ír állampolgárságú Francis Ciarán Tobin 2000. április 9-én Leányfalun halálra gázolt két gyereket. A magyar bíróság 2002-ben a távollétében három év fogházra ítélte. A magyar hatóságok kiadatási kérelmét az ír legfelsőbb bíróság 2012 júniusában végleg elutasította.

Tavaly novemberben levelet és videoüzenetet adott át a 2000-ben Leányfalun halálra gázolt gyermekek édesapja, Zoltai Bence csütörtökön a magyarországi ír és az írországi magyar nagykövetnek azzal a kéréssel, hogy azokat továbbítsa Enda Kenny ír miniszterelnöknek. A kormányfő viszont közölte, hogy nem tehet semmit, nem avatkozhat be bírósági ügyekbe"
pampa 2013. 03. 15. 18:56
Előzmény: #204  S52Raptor
#205
Nem fáj senkinek,csak gusztustalan, hogy minket büntetéssel fenyegettek az alapján, hogy az EU azt feltételezte miszerint nem tudjuk tartani a 3%-os hiányt más országnak meg felmentést adnak...

egyenlő pályák egyenlő esélyek....

Biztos ezek azok az EU értékek amit "foggal-körömmel" védeni kel....

S52Raptor 2013. 03. 15. 17:55
Előzmény: #203  _pampa
#204
És ez most kinek fáj?
No persze rajtad kívül...
_pampa 2013. 03. 15. 15:06
#203
"A válság sújtotta Portugália plusz egy évet kap a nemzetközi hitelezőktől arra, hogy az előirányzott mértékben csökkentse államháztartási hiányát – jelentette be pénteken a pénzügyminiszter.
Tetszik a cikk? Ossza meg ismerőseivel is!

0

Ezzel szabaddá válik az út egy újabb, kétmilliárd eurós hitelrészlet folyósítása előtt. Vitor Gaspar tájékoztatása szerint a portugál fővárosban a napokban a költségvetési kiigazító programok felülvizsgálatát végző úgynevezett trojka – az Európai Unió, a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Központi Bank – képviselői jóváhagyták, hogy az ország az eredetileg tervezett 2014 helyett 2015-ben érje el a deficitcélt. Ez azt jelenti, hogy 2015-ben kell a GDP-arányos államháztartási hiánynak az EU által megszabott 3 százalékos küszöb alá, azaz 2,5 százalékra csökkennie. A módosított hiánycél az idén a GDP 5,5 százaléka, 2014-ben 4 százaléka – mondta a pénzügyminiszter. Eredetileg már az idén 4,5 százalékra kellett volna csökkenteni a hiányt, de ezt a kormány a válság elhúzódása miatt nem tudja teljesíteni. Gaspar utalt arra, hogy a gazdaság az idén várhatóan 2,3 százalékkal fog zsugorodni a korábban várt 1 százalék helyett. Ez megnehezíti a költségvetési bevételi tervek teljesülését. Portugália a 2011-ben kapott 78 milliárd eurós pénzügyi támogatási csomag fejében 2012 közepe óta kiadáscsökkentéseket és adóemeléseket magában foglaló költségvetési kiigazító programot hajt végre, de ezek nem voltak elegendőek a hiány megfelelő mértékű leszorításához.

Korábban már egy másik eladósodott euróövezeti ország, Spanyolország is kapott könnyítést: az euróövezeti pénzügyminiszterek még tavaly júliusban döntöttek arról, hogy Spanyolországnak 2013 helyett 2014-ben kell az államháztartási hiányt az uniós küszöb alá szorítani"

Ha akkora sem sikerül kapnak még egy pá év haladékot...
szivacs
szivacs 2013. 02. 27. 23:04
#202
"Nem élhetünk olyan gazdasági modell szerint, amely csak a piacok önszabályozására hagyatkozik, és amelyben az egyének azt hiszik, mindent megtehetnek.
Végső soron a magasabb erkölcsi normát, illetve meggyőződést kell követni, amely olyan gazdasági világrendet teremt, ami minden embert szolgál.

Reinhard Marx német bíboros úgy fogalmazott: "a gazdaság nem lehet öncél, csak az emberiség szolgálatában állhat".

Visszatért a 19. század nagy társadalmi kérdése, azaz, hogy melyik az a keret, amelyben össze lehet egyeztetni a szabad vállalkozást és az egyéni nyereségkeresést, a közös jóléttel és a gyengékkel való szolidaritással. A nagy különbség most az, hogy ez a kérdés immár a nemzetek közötti szinten is megjelent, és kérdés, hogy mekkora felelősség terheli a válságkezelésben az Európai Unió egészét, illetve az egyes tagállamokat.

Amartya Sen Nobel-díjas közgazdász úgy fogalmazott: "az olyan technikai céloknak, mint amilyen az egységes piac és a monetáris unió, nem szabad beárnyékolniuk az emberek jólétére és alapvető szabadságára irányuló társadalmi elkötelezettséget".
Az euró ilyen értelemben egy eszköz, ami békét teremt államok között és, ami növeli a közös jólétet - tette hozzá."
szivacs
szivacs 2013. 02. 18. 10:23
#201
"Lars Seier Christensen egy Dubaiban adott interjúban arról beszélt, hogy az euró erősödése "illuzórikus”, mert a kontinens továbbra sem erősítette meg a devizát fiskális unióval. A bankár 1,4-es euró-dollár árfolyamnál már vastagon shortolná az eurót."

Topik gazda

szivacs
szivacs
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek