Topiknyitó: moko 2011. 03. 22. 08:39

Mesterházy: midenáron visszaszerezzük a hatalmat... ?  

A kuruchoz közelálló emberek szerint megint készül egy összevágott hanganyag amiben mestházy arról beszél zárt körben, hogy minden eszköz használható a hatalom visszaszerzése érdekében.Nem zárja ki a legdurvább lehetőséget sem? Lehet, hogy ez megint csak egy provokáció? Semmi sem igaz belőle? A szokásos kommunikációs támadás?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 23. 01:16
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Bocsánat, nem megfelelően fogalmaztam, nem bárkitől várom a választ, így tőled sem...
azoktól várok választ, akik szerint a mostani nem legitim.

Szeretem megérteni, amit elsőre nem értek.
Az hogy kinek legitim, kinek nem, az egy dolog. Arra vagyok kíváncsi, hogy aki szerint nem legitim, az hogy magyarázza meg nekem, ami elsőre nem tűnik logikusnak. (Lásd alábbi két kérdésem)

Én elfogadható álláspontnak tartom, ha valaki szerint a mostani nem legitim.
Amit nem értek: ha a mostani, deklaráltan ideiglenes alkotmány nem legitim, akkor eddig hogyan volt legitim? (Olyan nincs, hogy valami ideiglenesen nem legitim)
Ha közjogilag kötelező érvényű, akkor közjogilag hogy nem lehet rá esküt tenni?
Ha esetleg közjogilag nem kötelező (akkor persze érvényes esküt sem lehet rá tenni), akkor mi volt itt az elmúlt 20 évben, AB határozatok és egyebek?
Törölt felhasználó 2011. 03. 23. 00:59
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Tőzsdenyúl, nincs mit elmagyarázni ezen. Szivacs radikális, nekik a Szent Korona a legitim alkotmány. A többi nem az, ilyen egyszerű.
Törölt felhasználó 2011. 03. 23. 00:53
Előzmény: #96  szivacs
#98
Közjogilag az alkotmánybíróság mit csinált az elmúlt 20 évben?

Közjogilag esküt tenni nem lehet rá, de közjogilag kötelező érvényű?

Valaki magyarázza el, nem értem :)
Törölt felhasználó 2011. 03. 22. 23:13
Előzmény: #96  szivacs
#97
"Ott van a közjogi bökkenő, hogy a "mostani alkotmány" nem legitim"

Szerinted...
szivacs
szivacs 2011. 03. 22. 22:50
Előzmény: #93  stock33
#96
Ott van a közjogi bökkenő, hogy a "mostani alkotmány" nem legitim, ennélfogva esküt sem lehet tenni rá.
Amennyiben azt vizsgáljuk, hogy az eskü szövegében szereplő "Alkotmány" mi lehet, akkor legfeljebb az 1944 március 19-ig hatályban volt Alkotmány jöhet szóba, mint a jogfolytonosság megszűntét megelőző utolsó legitim Alkotmányunk.
Közjogilag ez a helyzet, a politikusok meg úgyis azt csinálnak amit akarnak, illetve amit a pártjuk vezetése meghatároz számukra :-(
stock33
stock33 2011. 03. 22. 22:20
Előzmény: #90  szivacs
#95
országgyűlési képviselők esküszövege:
"Én ........................................, a Magyar Köztársaság Országgyűlésének képviselője esküszöm, hogy képviselői tisztségem ellátása során hazámhoz, a Magyar Köztársasághoz és annak népéhez hű leszek; az Alkotmányt és a jogszabályokat megtartom, a tudomásomra jutott titkot megőrzöm; munkám során választóim akaratához és megbízatásomhoz híven, lelkiismeretesen járok el, és minden igyekezetemmel azon leszek, hogy a Magyar Köztársaság fejlődését előmozdítsam, népének boldogulását elősegítsem."

ezt nem lehet elbagatelizálni. aki egy ilyen esküt letett, majd megkérdőjelezi az alkotmány legitimitását, annak minimum le kell mondania a képviselőségről. mármint demokráciában.
stock33
stock33 2011. 03. 22. 22:17
Előzmény: #90  szivacs
#94
egész pontosan minek tartod azt a képviselőt, aki egy szerinte nem legitim alkotmányra felesküdött??? mondjuk kérdezzünk meg egy kdnp-s majmot, hogy mi a véleménye arról, ha egy muzulmán a szent bibliájukra tenyerelve "esküt tesz" bármire is, "persze, ja, hogyne" beszólással, két vállrándítás között, mosollyal az arca szegletén...

csak nem így gondoltak kövérék is az alkotmányra, amikor ESKÜT tettek rá???
stock33
stock33 2011. 03. 22. 22:13
Előzmény: #90  szivacs
#93
a jelenlegi országgyűlés minden tagja felesküdött a mostani alkotmányra, annak védelmére.

a kérdés, hogy mennyit ér az esküjük... ha bármilyen hatalom is tör az alkotmányra, akkor kötelességük azt védeni. legyen az a hatalom külső, idegen, vagy belső, hazaáruló.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 03. 22. 19:02
Előzmény: #85  watson
#92
szivacs
szivacs 2011. 03. 22. 17:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#91
Ius resistendi. Erre gondolsz?
1232, látom mégiscsak ismered az 1222-es Aranybullát.
szivacs
szivacs 2011. 03. 22. 17:17
Előzmény: #21  stock33
#90
"az Alkotmányt és a jogszabályokat megtartom"
Legitim Alkotmányunk 1944 óta nincs. A parlament elnöke most éppen az utolsó legitim Alkotmányunkhoz akar hű lenni.
szivacs
szivacs 2011. 03. 22. 17:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#89
1232 nem stimmel a neved: az Aranybullát 1222-ben adták ki!
Ezt egy Alkotmányszakértőnek tudnia kell!
Törölt felhasználó 2011. 03. 22. 15:28
Előzmény: #78  pancserlama.
#88
Tudomásom szerint a Jobbik részt vesz az alkotmányozásban, ugyan kijelentették,hogy nem fogják megszavazni :-)
Ez csak arra jó,hogy mossák kezeiket a kritikáktól félve, ez még nagyobb vicc.
Na meg persze a Fidesz nem enged be minden baromságot mert akkor tényleg nem lenne EU konform.
Törölt felhasználó 2011. 03. 22. 13:50
Előzmény: #85  watson
#87
röviden:

link

Törölt felhasználó 2011. 03. 22. 13:45
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#86
szövegértési problémáid lehetnek...
segítségül íme ismét:

"Az alkotmány mindenkié kell hogy legyen cigányé, zsidóé, romáé, magyaré OVé Gyurcsányé, Tiéd és ényém is !! "

akkor nézzük a tényeket:

-ebből ha egy tényező POLITIKAI(és nem valós!!!!!! )érdeke úgy kívánja...akkor távolmaradásával már megvétózhatja ezt a törekvést....

ezt történik most is!!!!!!!!!!!!!

vagyis 100%-os "együttállás" szinre kizárt>>>>sohasem lesz!!!

az FOXI- MAXI-t végzett Köpönyegforgató "agitpropos" bal-lib -nek most az az érdeke.....hogy illegitimnek tüntesse fel.....

(kihangsúlyozom:tüntesse fel!!!!!!!)

és a bal-lib fogyasztók erre vevők is >>>>>>>>>ennyi történik !!!!!

a vörös köd leple alatt megdolgozzák az agyukat!!!!

egészségetekre!!!!!!!

:DDDDDDDDDDDDDDDD
watson
watson 2011. 03. 22. 13:43
Előzmény: #71  apocca
#85
"A népszavazásról meg az alább fejtettem ki, hogy nevetségessé lehet vele tenni az egész alkotmányt."

Szerintem meg az egész alkotmányozást teszik nevetségessé ;)

Miért is van szükség jelenleg alkotmányozni? Mit nem deklarál a jelenlegi?

Ja tudom a gyerekek szavazójogát. Ezért a nagy felhajtás?
Hány helyen kommunikálták le a nagy alkotmányozók hogy mi a probléma a régivel és mi hiányzik belőle? Nevetséges az egész hajcihő.
Szerintem se lesz ez sokáig érvényben.
Törölt felhasználó 2011. 03. 22. 13:30
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#84
Amikor azt hihetnénk , hogy élő ember nagyobb baromságot már nem tud írni, akkor bebizonyítod, hogy dehogynem tud!
rockmaster 2011. 03. 22. 13:28
Előzmény: #77  rockmaster
#83
az alkotmányozás tökéletesen eltereli a figyelmet a gazdasági problémákról, megszorításról.
Törölt felhasználó 2011. 03. 22. 13:26
Előzmény: #80  pancserlama.
#82
"talán a legőszintébb...."

lehet...!

:))))))
Törölt felhasználó 2011. 03. 22. 13:23
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#81
"most az MSZP-nek nincsen veszteni valója hiszen mindent elveszített...."

"igen, így most dupla vagy semmit játszik..."

Ezek szerint nullával játszik dupla vagy semmit... Zseniális... :)))

Topik gazda

moko
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek