Topikgazda: Törölt felhasználó 2005. 09. 09. 13:05

Merrill a MOL-ról: "már eltűnt az egykori diszkont"  

Ugrás a cikkhez
Ismét az általa követett részvények listájára helyezte a MOL részvényeit a Merrill Lynch, az elemző 21,180 Ft-os fair érték mellett tartásra minősítette a részvényeket

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=58551
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 11:15
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
A Mol-t igazából 20.500-ra taksálnám. De nem lepődnék meg egy olyan húzáson, hogy leötödölik vagy letizedelik a papírt, hogy olcsóbbnak látszon - ez szakállas trükk, de benne van a pakliban.

Na akkor tényleg igaz a paradoxon, hogy a MOL nem lehet 30K - esetleg Bobolcsai bácsi erre gondolt???
Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 11:05
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
kedves tomka - valahol még nem változtak meg azok a feltételek , melyek a nagyokat eladásra kényszerítenék (de érhetnek a felszin alatt)

Technikailag a 22800 volt egy 13 nappal ezelőtti csúcs napon belül elérve. Ennek a visszatesztje elfogadható. A visszateszt persze nem hajszálpontos. Mehetünk alá 1%-ot vagy 3%-ot . Mondjuk 3%-kal már nem igazán szabad alázárni.

Az igazi nagy short alkalmat, a komoly trader a bőre alatt fogja megérezni.
Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 10:54
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
arp! PI-re nem sokat adok de azért figyelemre méltó ez az irás ha csak a fele igaz és ha csak a fele jön be akkor is érdekes! " " A lényeg, hogy ezzel a nappal a további emelkedés esélye elszállt. Jó hírre eladás - ez már nem a bikapiac jellemzője, komoly fordulatot jelez. Ki merem jelenteni, hogy a tegnapi nap végetért a bull a papír piacán, és ezzel együtt a BÉT-en is, lévén a legnagyobb húzópapír a Mol volt.

A chart egy duplacsúcsot mutat, 21800-as nyakvonallal. Ez a 21800 támasz, ha elesik, akkor 20000-ig várhatjuk. Azt gondolom, hogy ez utóbbi szint meglepően gyorsan elérhető lesz !"" véleményed (ek)?

Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 09:53
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Igen tomka én is ilyesmit gondolok minden drága.
De, hogy ne legyen túl egyszerű az élet:

átnéztünk jó néhány instrumentumban jó néhány tetőépítést Bobolcsai bácsival és amiket mutatott azok szerint a végső nagy felfutások nem a realitásokat tükrözik - ezeket a felfutásokat lehet bekötött szemmel is bullra játszani. Nem tom meddig tart ez 1 hónap? 3 hónap? De lesz benne egy nagyszabású korrekció, ami után megint fel fog állni a piac.

Az tuti, hogy itt kivéreztetés folyik - mivel nem a realitások talaján mozgunk (magyarul semmi kockázat nincs beárazva a piacba)ezért nehéz reális eszközökkel dolgozni.
Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 09:40
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
elolvastam! ez is 1 vélemény és van benne igazság. lehet itt emelkedés csak nem ilyen pánikszerü ütemben mint tegnap én még most is sokallom a 23e molt és 23 buxot . SZVSZ nagyon feltolták kintröl a paperek árát.
Törölt felhasználó 2005. 09. 14. 08:46
Előzmény: #16  spade
#17
Tomka, ha van időd - fusd át Bobolcsai bácsit a MOL-ról
spade 2005. 09. 11. 18:44
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
csokasy, . > Addigra már lehet mindketten alulról szagolják... már bocs...:\ . Mit is akarnak alulról szagolni mind2en ? :)
Törölt felhasználó 2005. 09. 11. 16:46
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
A tudosok szerint egy panikban elmehet 30k-ig. Rossz jel, hogy a honapok ota eltuntnek hitt kamionos haverom jeletkezett elado gazolajos hordokkal. ( teli)
Törölt felhasználó 2005. 09. 11. 16:02
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Addigra már lehet mindketten alulról szagolják... már bocs...:\
Törölt felhasználó 2005. 09. 11. 15:52
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
En egyszeruen csak annyit uzennek Bobolcsai bácsinak, hogy , hogy lesz a Mol meg 35000 ft is, es talan meg en is batortalan vagyok 40 ezret mondani.Addigra arp, neked is sikerul beadni azt a mattot B. bacsinak. Udv;
Törölt felhasználó 2005. 09. 11. 09:10
Előzmény: #11  spade
#12
A Paradoxon kulcsa: ÜZEMANYAG - nem az olajvásárlás. It csak tömören lehet kifejteni - továbbgondolni opcionális: " 1. Üzemanyagárrobbanás továbbgyűrűző hatása a fogyasztási termékekre (rövid távú hatás) 2. A befektetések jórészét adó OECD és ázsiai országok GDP-jének több mint 65% fogyasztás (rövid távú hatás) 3. Az ü.anyag árrobanás kormányzati beavatkozást vált ki ü.a. felhasználás csökkentésre (rövid-középtávú hatás) 4. Felerősödik az alternatív meghajtások szerepe ( rövid-közép-hosszabb távú hatás) 5. Elkezdődnek újabb finomítói kapacitások kiépítése (közép-hosszabb táv) " Ü.anyag árrobbanás esetén senki nem gondolja komolyan, hogy bármilyen részvény ki fogja vonni magát a következmények alól. Ha nem következik be mindez - akkor nem száll tovább az "olajszektor"
spade 2005. 09. 10. 16:34
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Minenek előtt jó egészséget Babolcsai bácsinak. Csak egy kérdésem lenne az öreg vásárlóerő meg a fogyasztói kereslet szükitésével kapcsolatos fparadoxonával kapcsolatban. Utánanézett az öreg hogy pl- az US-ban a GDP hány százalékát forditják olajvásárlásra ?
Törölt felhasználó 2005. 09. 10. 15:38
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
(a cím nem volt jó - ezért újra bemásoltam a szöveget - elnézést! ) Közel három hetes szabadságom után beugrottam Bobolcsai bácsihoz, beszélgettünk és nyomtunk egy sakk partit. Szóba került a Mol árfolyama, meg az, hogy annyira szétterjedt az optimizmus a piacon, hogy 30 K Buxról és 28.000-30.000 Ft-os Molról beszélnek. " Bobolcsai bácsi a 30.000 Ft-os (123 EUR) Molra tömören csak ennyit mondott: "Paradoxon". " Nem értettem, meg amúgyis a sakkra koncentráltam - (így is kikaptam). Este gondolkoztam azon, hogy "paradoxon" , nem hagyott nyugodni. Aztán elkezdtem továbbgondolni, mit is akart mondani az öreg. " A meglévő finomítói kapacitások felértékelődésének oka - mint a MOLé is - a túlzott kereslet növekedése miatt kialakult szűkkeretsztmetszet. Azt üzemanyagok dinamikus árnövekedése mögött a piac a finomítói árrések és tevékenység fedezetének növekedését látja - ez repíti az árfolyamot. Ez az!!!! : a paradoxonhoz a kulcs: az ÜZEMANYAG. Leesett a tantusz mire gondol az öreg. Ha tovább drágul az üzemanyag, az iszonyatos erővel szívja el a vásárlóerőt a piacról és más termékektől- hiszen felmérések szerint kiadásaink visszafogása során az üzemanyag az utolsó termékek egyike, amiről lemondunk. Hát ez az kedves arp - egy bizonyos ü.anyag árszint felett csökkeni fog az össz fogyasztói szabad cash - ami kem,ényen fogja érinteni a hiteltörlesztéseket, megtakarításokat és BEFEKTETÉSEKET egyaránt. " Ez a paradoxon lényege: a MOL irreális bedrágulását okozó tényezők egyuttal kiváltják a befektetések csökkentését/megszün tetését - tőkekivonást a nélkülözhető befektetésekből (alapok). Ha meg nem lesz finomítói hiání - akkor meg mitől lenne a MOL 30.000? Bobolcsai bácsinak igaza van. A mai MOl nem tud 30.000 lenni: ha üzemanyag árrobbanás lesz - azért, ha nem lesz - meg azért. " Ez természetesen a jelenlegi MOL-ra vonatkozik, újabb finomítói kapacitások akvizíciója árnyalhatja a képet - és hozzásegíthet egy végső vételi pánik kialakulásához. Hát ez a Bobolcsai bácsi... - hm ez nagy spiller!
Törölt felhasználó 2005. 09. 10. 15:11
Előzmény: #1  portfolio
#9
Közel három hetes szabadságom után beugrottam Bobolcsai bácsihoz, beszélgettünk és nyomtunk egy sakk partit. Szóba került a Mol árfolyama, meg az, hogy annyira szétterjedt az optimizmus a piacon, hogy 30 K Buxról és 28.000-30.000 Ft-os Molról beszélnek.
"
Bobolc sai bácsi a 30.000 Ft-os (123 EUR) Molra tömören csak ennyit mondott: "Paradoxon".
"
Ne m értettem, meg amúgyis a sakkra koncentráltam - (így is kikaptam). Este gondolkoztam azon, hogy "paradoxon" , nem hagyott nyugodni. Aztán elkezdtem továbbgondolni, mit is akart mondani az öreg.
"
A meglévő finomítói kapacitások felértékelődésének oka - mint a MOLé is - a túlzott kereslet növekedése miatt kialakult szűkkeretsztmetszet. Azt üzemanyagok dinamikus árnövekedése mögött a piac a finomítói árrések és tevékenység fedezetének növekedését látja - ez repíti az árfolyamot.
Ez az!!!! : a paradoxonhoz a kulcs: az üzemanyag. Leesett a tantusz mire gondol az öreg. Ha tovább drágul az üzemanyag, az iszonyatos erővel szívja el a vásárlóerőt a piacról és más termékektől- hiszen felmérések szerint kiadásaink visszafogása során az üzemanyag az utolsó termékek egyike, amiről lemondunk. Hát ez az kedves arp - egy bizonyos ü.anyag árszint felett csökkeni fog az össz fogyasztói szabad cash - ami kem,ényen fogja érinteni a hiteltörlesztéseket, megtakarításokat és BEFEKTETÉSEKET egyaránt.
"
Ez a paradoxon lényege: a MOL irreális bedrágulását okozó tényezők egyuttal kiváltják a befektetések csökkentését/megszün tetését - tőkekivonást a nélkülözhető befektetésekből (alapok). Ha meg nem lesz finomítói hiání - akkor meg mitől lenne a MOL 30.000? Bobolcsai bácsinak igaza van. A mai MOl nem tud 30.000 lenni: ha üzemanyag árrabbanás lesz - azért, ha nem lesz - meg azért.
"
Ez természetesen a jelenlegi MOL-ra vonatkozik, újabb finomítói kapacitások akvizíciója árnyalhatja a képet - és hozzásegíthet egy végső vételi pánik kialakulásához.
Hát ez a Bobolcsai bácsi... - hm ez nagy spiller!
Törölt felhasználó 2005. 09. 09. 14:46
#8
AKS!
Akkor veszek, mikor úgy érzem megéri, tehát nem a csúcson hanem igyekszem olcsóbban. Valahol a leszálló végén. Ezek az érzések. A tények meg azt mutatják, hogy ezt igen ritkán találom el, vagy talán inkább: mintha direkt ellenkezően mozogna. Neked még soha nem volt ilyen érzésed? Mert ha nem, azért gondoltam, talán összedolgozhatnánk. De félek, a Kaporszakállút nem verjük át!
Törölt felhasználó 2005. 09. 09. 14:19
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
ok...
vmit azért nem értek... ha elkezd csökkenni, épp akkor veszel?
Törölt felhasználó 2005. 09. 09. 14:10
#6
Vettem az adást, de valahogy a mai száguldásban még kevesebb a késztetésem a beszállásra. De igérem, ha vettem, azonnal jelzem ezen a helyen.
Törölt felhasználó 2005. 09. 09. 14:08
#5
Mint látod, kedves AKS, én is hasonló cipőben járok. Itt speciel hittem, és még most is hiszek az elemzőknek. No ilyenkor szoktam nagyokat bukni...
Törölt felhasználó 2005. 09. 09. 14:08
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
akkor szólok: MOST! :)
Törölt felhasználó 2005. 09. 09. 14:04
#3
Nyugi, miután 22.440-en kidobtam az utóbbi elemzések hatására az utolsó mol pakettomat is, másfél napon belül felment 24k fölé. Még néhány hét ilyen áron, veszek, oszt meglátod rötön lezuhan 20k alá. Csak szólj, mikor kéne, a hasznon meg felezünk!
Törölt felhasználó 2005. 09. 09. 13:30
Előzmény: #1  portfolio
#2
azért még néhány "sz@r a MOL ilyen áron meg pláne" hírnek örülnék... főleg ha reális, mint pl. ez itt.

Topik gazda

AKS
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek