Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
herlas 2020. 01. 20. 17:57
#6480
Szlovéniában az OTP vételi ajánlatot tett az SKB kisebbségi részvényeseinek a múlt héten. Valószínűleg ugyanazon az áron, mint amit a SocGennek fizetett részvényenként, így ebből kalkulálható lehet a teljes vételár és az esetleges badwill mértéke. A neten sajnos csak ezt a fizetős cikket találtam:
https://www.finance.si/8956959/Razkrito-koliko-so-Madzari-placali-za-SKB
berlini
berlini 2020. 01. 09. 10:27
Előzmény: #6478  egy_kezdo
#6479
Kösz!
A cikkhez képesti plusz infó az interjúban:
- bolgár összeolvasztás végéhez közeleg. (Igy ott talán már ebben az évben lesz érezhető költség csökkentés.)
- lehet, hogy még ebben az évben lesz új akvizició. (Ázsia lett most megemlitve, itt Kina lenne jó szerintem és a Kinai-Európai növekvő gazdasági kapcsolatokban nagyobb szerepet vállalni.)
egy_kezdo 2020. 01. 09. 09:52
#6478

https://infostart.hu/gazdasag/2020/01/08/ujabb-piacon-jelent-meg-az-otp
-
tegnap érdemes volt Szlovéniában lenni, legalul hanginterjú is van: "Hát, akár év végéig is"
berlini
berlini 2020. 01. 01. 02:36
Előzmény: #6476  egy_kezdo
#6477
Ez a tőzsdei év olyan jól sikerült, hogy már előre aggódom, hogyan fizetem meg ennek az árát.
Melyek a fő tőzsde befolyásoló tényezők? (És egyszersmint a várakozásaim.)
- gazdasági fejlődés a nyugati féltekén. Itt Trump-ot csak akkor választják meg, ha kitart még ebben az évben az USA  2-3%-os GDP növekedése. Alapkamatemelés kizárva, mert az erősitené a dollárt, és igy az amerikai exportot hátrányosan érintené, csökkentve a GDP-t. 
- gazdasági fejlődés KInában: januárban aláirják az amerikai-kinai részleges megállapodást, enyhülnek a vámos és egyéb retorziók a kinai cégeken. Kina stabilizálja a a 6%-os GDP fejlődést, a világkereskedelem ujra bővül, ami jótékonyan hat az export gazdaságokra, mint Németország.
. Brexit szabályozott lesz, ami megnyugtatja a brit-EU-s gazdasági kapcsolatokat, növeli a bizalmat és hozzájárul aaz euróövezet növekedéséhez.
- EU-ban az EKB tartja a negativ alapkamatot és a fenti tényezők miatt beindul a fogyasztás, az export és egy kicsit a beruházás is.
- Erősödő EU gazdasági fejlődés fenntartja a Kelet-európai GDP növekedést (ha nem is a jelenlegi, de ahhoz közeli , 3-4%-os szinten.
- Fentiek miatt a tőzsdei cégek ütemesebben növelik bevételeiket, nyereségüket, ami a rekordszintű amerikai és európai indexeket a 2. félévben ATH-ra viszi.
- A tőzsdei árfolyamok erősödéséhez hozzájárul majd ismét, hogy beindulnak a shortnyitások, új rekordszintet elérve, ami pár hónap múlva erősiti az újabb lendületes részvényárfolyamemelkedést szinte minden tőzsdén.
- A leginkább a relative alulteljesitő kinai tőzsdék fognak rallyzni. Ugyancsak kétszámjegyű növekedést várok a fejlődő országok tőzsdéin. (Ezt megtámogatja ezen országok átlagon felüli növekedése.)
Mit várok az OTP-nél 2020 és 2021-ben?
1.
2020-ban az ebben az évben akvirált bankok már teljes éves nyereséggel járulnak hozzá a csoport eredményéhez. Ez önmagában 50 milliárddal növeli a 2019-es eredményt, igy ebben az évben is biztositott a kétszámjegyű növekedés. (+12% nyereségnövekedés)
2.
A nyereség az organikus növekedés miatt is tartja valószinűleg az idei mértéket. (+5-8% nyereségnövekedés)
3.
A 3. nyereségnövelő tényező (forrás) a már akvirált bankok beolvasztása, a szinergia hatás miatt. Ezt a különböző leánybankoknál különböző mértékben és időzitéssel várhatjuk. 
Szerbiában már 2 bankot vettek az elmúlt 2 évben, már a szerb Socgen előtt is.Ezek összeolvasztása még folyik. De ezek extra , 1 milliárd ft feletti hatása nem lesz, mert a két bank a meglévővel együtt sem teljesen fedi le Szerbiát, igy fiókbezárásokat nem okoz. Az utolsó akvirált (SocGen) bank önmagában nagyobb mint a korábbiak együttvéve. Itt az "egybegyúrás" már hoz költségcsökkentést. de ez a folyamat éppen csak beindult. Hatása 2021-ben jelentkezhet akár 5 milliárdos eredménynövelő tényezőként.
Bulgáriában az akvirált Expressbank 2019 jan. 15-én lett engedélyezve. A betagozódás -tudomásom szerint ott is csak ebben az évben kezdődik. Miután az OTP ott teljes lefedettséggel volt jelen, (több mint 400 fiók,) az akvizició után megvett 150 fiók valószinűleg többségében be lesz zárva. A költségcsökkentés nagyságrendje elérheti a 10 milliárd ft/év nagyságrendjét. Idén azonban nem számolok ebből jelentős részre.
Montenegró: az ország legnagyobb bankja vette meg a 4. legnagyobbat. Igy sem lesz nagybank, de a szinergia hatás itt akár 2-3 milliárd ft-ot is elérhet. 2021 előtt ennek a hatását sem várom.
Igy összeségében 2021-2022-ben már egy évi akár 15-20 milliárdos szinergia hatással is számolhatunk. (+3-4%-os nyereségnövelést okozhat.)
Igy 2020-ban: 20-24%-os nyereségnövekedéssel számolok.
2021-ben a szinergiahatás miatt önmagában 3-4%-os nyereségnövekedés látszik biztositottnak. (Ujabb akvizicióval nem számolok és ennyire előre nem bocsájtkoznék az organikus növekedés okozta nyereség megsaccolására.
Mindehhez jó egészséget és kellő kitartást kivánok minden OTP részvénytulajdonosnak.
egy_kezdo 2019. 12. 30. 19:16
Előzmény: #6475  egy_kezdo
#6476
"csak" = "csak" 10%-15%.
Mindenkinek sok sikert a jövő évben!
egy_kezdo 2019. 12. 30. 19:09
#6475
Rövid kitérő az OPUS kötvényekre: nem az a lényeg, hogy ki milyen véleményen van, hanem, hogy azt az 514 millió€ összegű visszavételt a részvényesek vagyonából fizetik ki vagy nem. Ez jelentősen tudja befolyásolni a részvények értékét és árfolyamát. Amíg nem tudni miből veszik vissza, addig ez nem sajátrészvény, hiszen jelenleg az osztalékát sem kaptuk-kapjuk meg és nem tudni mibe kerül majd ez nekünk. Amikor majd tudjuk mibe kerül ez a részvényeseknek (ez lehet 0€ és 514m€ között bármilyen összeg), akkor lehet számolni és a vélemények mögé a téteket megtenni, addig a számolgatás puszta szemfényvesztés, a piaci szereplők részéről pedig mint általában csak egy spekuláció... Az ilyen sikamlós tételeknél minden valamirevaló cégnél a menedzsmentet nem szabadjára engedni kell, hanem tulajdonosi oldalról minél szorosabbra fogni a gyeplőt és a részvényesek számára a legkedvezőbb megoldást kikényszeríteni-végrehajtatni.
-
Más: Figyelembe véve a 2019-es évben az OTP működésében és a szabályozói környezetben bekövetkezett lényegesebb változásokat újraszámolásra került a 2020-as éves profitvárakozás (a 2021-ben még mindig túl sok a bizonytalanság).
Az egyik fő kérdés, hogy amennyiben a szlovén (SKB) akvizíció esetében van/lesz badwill tétel, azt 2019 Q4-re vagy 2020 Q1-re könyveli-e el a bank. Amennyiben a tőkemegfelelést teszik első helyre, akkor 19Q4-ben lesz ez a tétel és így a 2019-es éves profit még a 420 milliárdot is meghaladhatja. Ez viszont ellentmond annak az érdeknek, hogy 2020-ban lényegi profitnövekedést kellene bemutatni és ily módon nem 20-25%-os lenne a növekedés, hanem "csak"
Kérdés, hogy a menedzsmentnél mi lesz a prioritás, ha 2019-re írják be a badwillt, akkor 2019-ben 420M+-10M és 2020-ban 480M+-20M profit várható. A badwill 2020 Q1-es elszámolása esetén, 2019-ben 405M+-15M és 2020-ban 500+-20M profit várható a jelenlegi működési és szabályozói feltételek mellett. Nyilván 1 év alatt sok minden változhat, de a kilátások egyáltalán nem pesszimisták...És ha az éves profit 2020-ban 500M körül lesz és politikai szimpátiáktól függetlenül az USA-ban marad még 4 évig a mostani elnök és tegyük fel nem dönti romba az USA-EU vagy USA-Kína gazdasági kapcsolatokat, továbbá Skóciával nem kezdődik el egy nagyobb brit-EU geopolitikai probléma, akkor valamikor 2020 második felében az OTP árfolyama megközelítheti a 20.000-es szintet, előtte pedig 2020 tavaszán a 17.000-es szintet. 
-
Miközben a fórumon jelenlévő kereskedői vénával megáldott kisbüfik többsége továbbra is szó szerint halálra sortolja magát és a kis vagyonkáját, ahelyett, hogy az elmúlt 5 évben egy egyszerű all in otp longgal "sanyarú" tengerparti-koktélos nyugdíjba küldte volna magát... Ez van (vagyis ez volt az elmúlt 5 évben és nagy valószínűséggel ez lesz még egy ideig), a túl okosokon segíteni eddig sem lehetett és őszerintük nem is kell, mert csak ők tudhatják a tutit, meg egyébként is unatkoznának a tétlen jólétben... 
S végül, az idei osztalékot is beszámítva a +38,63%-os passzív éves hozam önmagában is Boldog Új Évet jelent minden OTP részvényesnek, nem lesz ez mindig így, de jövőre még talán megközelíthető...
berlini
berlini 2019. 12. 29. 16:53
Előzmény: #6473  Invest8
#6474
Első részvényemet 1990-ben vettem.
Kisebb papirokat kerültem eddig, kivéve:
-  Enefi, tartottam 2 évvel ezelőtt pár hónapig, (kis nyereséggel dobtam)
- MHB (ma már nem ez a neve): kisebb bukással,
- Cig Pannonia: ugyncsak régebben amikor 700-ról folyamatosan lement 200-ig vettem és kisebb nyereséggeél (10% alatt adtam, igy kimaradtam a 300 fölé menetelből és most a nagy zuhanásból.)
Nem tartom egyiket sem stabilnak, szerencsejáték.
Invest8 2019. 12. 29. 12:55
Előzmény: #6471  berlini
#6473
A BUX-ban elég nagy mozgások voltak idén, 10-szeres tőkeáttétellel jelentős hozamot lehet elérni, BUX2012-nél alku van, az árjegyzés széles sávú, sokkal jobb mint a certi hiszen minden évben dec 20 után van a lejárat fixen. Mióta foglalkozol a tőkepiacokkal, kisebb papírokkal is kereskedsz, mint SET, Enefi stb?
Invest8 2019. 12. 29. 12:50
Előzmény: #6471  berlini
#6472
Van határidős OTP1912, csak alig kereskednek vele, certit ismerem ott árjegyzés van érdekellentét lehet, abban nem bízom.
berlini
berlini 2019. 12. 29. 09:17
Előzmény: #6468  Invest8
#6471
A határidős OTP az ugyanaz a részvény, csak hitelből vásárolt. Igy a likviditása ugyanaz.
Valószinűleg a certit értetted. Nos ott tényleg mindig kisebb a likviditás. Minél messzebb van a certi árfolyama a kiütéstől annál keveésbé likvid. Ezért is van árjegyző.
A BUX-al nem kereskedtem eddig. És az elmúlt egy év sem bátoritott erre.
Van OTP-m (részvény +certi) és Richter certibő kevesebb. A hozamom messze verte a BUX hozamot. Ennek ellenére lenne elméleti jogosultsága a BUX kereskedésnek, mert az elvileg kevésbé függ egy egy részvény árfolyamának alakulásától. (Az egyedi kockázatok kiegyensúlyozhatják egymást.) A gyakorlatban azonban az OTP, MOL, Richter, Telekom dominálják az indexet és ha én nem vagyok meggyőződve, hogy a MOL+Telekom páros sokat fog felmenni a közeljövőben, akkor mi a fenének investáljak egy olyan indexbe, amit ez a kettő visszahúz? Ezért nem vettem eddig BUX indexkövetőt certit.
De persze később nem kizárt. Hiszen a MOL már kezd erősen alulértékelt lenni az OTP-hez képest és előbb vagy utóbb beérnek a beruházások a petrolkémiai és a kiskereskedelmi részlegekbe, plusz sikerül végre bezárnia horvátországi veszteséges finomitót. Igy van esély a nyereség növekedésére.
beléndek. 2019. 12. 29. 09:01
Törölt hozzászólás
#6470
Invest8 2019. 12. 29. 08:59
Előzmény: #6468  Invest8
#6469
elírtam, határidős OTP.
Invest8 2019. 12. 29. 08:38
Előzmény: #6464  berlini
#6468
A hatrkdos OTP-vel alig kereskednek, nincs likviditása, inkább BUX-al kereskedj te is.
herlas 2019. 12. 28. 23:44
Előzmény: #6466  berlini
#6467
Simán meglehet, főként ha (régóta először) a tőkemegfelelés lesz az első számú prioritás a 2019-es mérleg összeállításakor.
Montenegróban elkészült a két ottani bank egyesülési terve, e szerint 2020 decemberében történik meg az egybeolvadás. A cikkben szereplő számok szerint a fiókok 30%-át zárják be és a létszám kb. 23%-ára nem lesz szükség 2021-től. Ha a működési költség (12,5Md becslés) legalább 20%-át sikerül megtakarítani, az 2021-től 2,5Md/év körüli javulást jelenthet majd adó előtt + 2020 vége körül egy egyszeri költséget is a végkielégítésekre.
https://www.bankar.me/2019/12/19/spajanje-ckb-i-podgoricke-banke-u-novoj-ckb-banci-vise-od-500-zaposlenih-i-34-filijale/
berlini
berlini 2019. 12. 28. 21:22
Előzmény: #6465  herlas
#6466
Kösz az infót a szerb SocGen leirásról.
Ez erősiti a gyanúmat, hogy  az ez évi eredmény 410 milliárd feletti lesz.
herlas 2019. 12. 28. 17:24
Előzmény: #6420  berlini
#6465
A saját részvényeknél hiányzó mennyiség nagy részét alighanem az MRP szervezetnél lévő több mint 3M db részvény teszi ki, bár a matek még ezzel együtt sem jön ki pontosan, (talán az év eleji darabszámmal vagy valamilyen átlaggal számolnak). Az OPUS-nál lévő saját részvények levonását én sem érzem problémásnak, különösen amióta az átválthatóság lehetősége végleg megszűnt. A kötvények visszafizetésével visszakerülnek a normál saját részvények közé, ahol az OPUS előtt is voltak. Hogy miből és mikor lesznek a kötvények visszafizetve, az ebből a szempontból szerintem nem számít. (Akár a nyári új 500M eurós kibocsátásból, vagy egy második ilyenből is törleszthetnék, ez legfeljebb a kamatkiadások változásán keresztül hat ki az eredményre, ezen keresztül a részvény értékére, de a hatás nem túl jelentős.) 
-
Szerbiában jelenleg a szlovén NLB-t látszik befutónak (még nem hivatalos hírek szerint) a szerb AIK Bank és a Raiffeisen ellenében a Kommercijalna privatizációjában, vagyis ha tényleg így lesz, piaci részesedésben valószínűleg az OTP mögött maradnak majd. 
-
Q4: A SocGen a szerbiai leányán leírt 108M EUR-hoz képest Szlovéniában is elszámolt 67M EUR értékvesztést, vagyis pár Md Ft badwill a Q4-es jelentésben is elképzelhető. A szlovák bejelentésre pár nap maradt az évből, Csányi legutóbb is megerősítette az eladási szándékot. A Q1-re halasztás mellett szólhat az amúgy is alacsony évvégi CET1 ráta „kímélése”, ha értékvesztést kell rajta elszámolni. A sikerdíjas OTP-s AHA alapok még mindig jól állnak, a Supra és az Emda akár 9Md Ft-ot is hozhatnak együtt adó előtt a Q4-es jelentésben. (Az erősebb Ft viszont a leányok Ft-ban kimutatott eredményeit mérsékelheti majd.) 
-
Árazás: szinte vége az évnek, az éves 390Md feletti számviteli profit már nem lenne meglepetés. Jogilag és pénzügyileg le van zárva két akvizíció, ahol a szerb és a szlovén volt SocGen leányok együtt hoznak óvatos évi 35Md Ft profitot az eddigi számaik alapján. Az, hogy az OTP ezt csak később mutatja ki teljesen, 2021 március elején valamikor, az nekem befektetőnek részletkérdés. Levonva a 20Md egyszeri szerbiai badwill profitot, viszont hozzáadva a fenti 35Md-ot,  390-20+35=405Md, amiből 262M db részvénnyel számolva 15.450Ft körüli EPS adódik. És ezt nem előretekintő profitnak tekintem, hanem 2019-es „tény”-nek, ahol egy 10-es PE is kijár jó hangulatban. 
berlini
berlini 2019. 12. 16. 16:51
Előzmény: #6461  avl2
#6464
De. Fölötte is.
Most fog pénteken kifutni még határidős OTP-m, azokat vagy meghosszabbitom az éppen jegyzett árfolyamon vagy előtte megpróbálok olcsóbban bevásárolni és azokat kifuttatni.
Hogy melyik lesz?
Pillanatnyi döntés kérdése. (Megérzés, amiről később derül ki, hogy jó volt-e.)
berlini
berlini 2019. 12. 16. 16:48
Előzmény: #6462  stolz
#6463
Igen. És miután beirtam a kétszeres OTP határidős össz értéket, utána számoltam és pontosan 2,5-szörös volt a határidős OTP / teljes portfolió érték hányados, ami felett volt még pár ezer prompt részvényem és certim is. Igy tényleg orbitális volt az OTP kitettségem. Talán ez volt az az oka annak, hogy viszonylag korán már augusztusban elkezdtem leépiteni, de szeptemberi határidős lejáratnál, fokozottan a túl magas darabszámokat. Pedig szép lett volna mindezt megtartani 15 ezer fölé. (De igy nyugostabban aludtam az elmúlt pár hónapban.)
stolz
stolz 2019. 12. 16. 15:49
Előzmény: #6460  berlini
#6462
Te aztán szeretsz veszélyesen élni...nem mintha én nem...
avl2 2019. 12. 16. 15:39
Előzmény: #6452  berlini
#6461
fölötte még nem (jelenlegi allas szerint) ?

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek