Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egy_kezdo 2017. 08. 25. 16:04
Előzmény: #5158  berlini
#5160
Te pedig beelőztél a gratulációval. PJ is adja nyugodtan vissza a diplomáját (előlegezzük meg, h van neki), mivel azt feltételezni, hogy a kamatok növekedése egy döntően lakossági banknál kontra-produktív tényező, nos ez egy szakmai fórumon szomorú. Nyilván súlyos profitkiesést okozna a bankcsoportnak, ha és amennyiben a hitelkamatok visszakorrigálnának 11-14% körülire a marzsok pedig 6-8%-ra. Csak a jelenlegi állományon a profit 2018 év végén cca 600-700 milliárd forint körül lenne vagyis cca 2143-2500 huf tisztítatlan eps/év. Természetesen pj és gyula szerint ekkor is lehetne adni vételi ajánlatot 6000 huf/rv-ért is, vagyis 2-es, 3-as P/E-n, tehát megvenni az éves profitot-eredményt a vevő szempontjából 35,7%-41,67%-os eredményhozamon (E/P), amikor mondjuk a banki betétkamat 5-6% lenne, de, hogy sok eladó nem jönne szembe, szám szerint egy sem, az biztos... No ennyit pj mester és követői áltudományáról...
berlini
berlini 2017. 08. 25. 15:29
Előzmény: #5157  Törölt felhasználó
#5159
Tisztelt Nagy Viktor! Figyelmébe ajánlom a hozzászólást. (Javaslom a következő cikkét megjelenés előtt Lazac85 kollégának bemutatni, az égés feltételezhetően elmarad.)
berlini
berlini 2017. 08. 25. 15:26
Előzmény: #5157  Törölt felhasználó
#5158
Gratulálok! (Ehhez nincs mit hozzátenni, minden megállapításod talál.)
Törölt felhasználó 2017. 08. 25. 14:33
Előzmény: #5153  pomperj
#5157
Elég jól összefoglaltad, egy két kiegészítést tennék/azért vitatkoznék . 1) A kamatszintet elfelejteni súlyos hiba, nem kicsi hanem végzetes, szerintem is vissza kéne adni a diplomáját. 2) Ha már szeretünk új tényezőket bevonni az elemzésbe akkor van még egy amit kifelejtettünk, mégpedig az osztalék. A 16000-es árfolyam csak akarat kérdése. Csányi pedig már pedzegette, hogy nem tudják hova tenni a profitot, tartalékban nem hozza az elvárt hozamot, felvásárolni láthatólag nem tudnak annyit olyan áron mint szeretnék. 3)4-5%-os kamatnál a marzsok se itt lesznek, tehát a mezei véletlenszerű iparág részvényeihez képest nem diszkonton kéne forogni, hiszen jobban van védve az egyik legnagyobb veszélyforrástól, a kamatemelkedéstől. 4)Elfelejti a cikk, hogy volt egy világméretű pénzügyi válság, az elmúlt 80 évben a legnagyobb, ami ugye a bankoktól indult, ennek következtében volt az elmúlt 10 évben egy irracionális félelem a bankrészvények felé. Az irracionális félelem egy idő után elmúlik ez törvényszerű, a visszatérés a normalitáshoz pedig ebben az esetben az értékeltségi mutatók válság előtti szintre történő emelkedésével jár. Az elmúlt 10 év átlaga kuka, értelmetlen. Kb olyan, mintha a szénbányász részvényeket viszonyítanád az elmúlt 50 év átlagához képest. 5)A cikk azt is elfelejti, hogy mire való a P/BV, miért kezdtük el használni a válság alatt. (Előtte azért szerettük a bankokra is a P/E-t nézni) Mégpedig hogy szeretnénk értékelni értelmezhető profittal nem rendelkező vagy akár veszteséges cégeket is (pl.: bankok a válság közepén ). A rosszul menedzselt céget nem igazán lehet P/E alapon értékelni de a jól menedzseltet viszont érdemes a profit alapján megítélni. Mondok rá példát. Tanácsadó cég stabil ügyfélkörrel, 100 fő alkalmazotti létszám, saját tőke 1 Mrd Ft, eszközök 1 Mrd Ft ami egy iroda az Árpád hídnál. Tegyük fel, hogy évi 1 Mrd Ft a profit. Melyik mutató alapján értékelnénk? Tegyük fel hogy a profit -100 millió. Na és ebben a helyzetben? Konklúzió: A cikk hemzseg a kisebb nagyobb hibáktól ezért a végkövetkeztetést is érdemes szkeptikusan szemlélni. Bár valóban nem szokott jó jel lenni ha úgy kell keresgélni a mutatószámok között, azért a P/E-t vizsgálni nem hülyeség hiszen a játékot mégis csak profitra játsszák.
berlini
berlini 2017. 08. 25. 14:11
Előzmény: #5155  berlini
#5156
....nincs más verzió, mert csak úgy magától (csak mert felemelnek pár jegybanki alapkamatot pár százalékkal) nem lesz 16 ezer ft-os árfolyamból 6 ezer ft-os. 16ezer ft-ot ugyanis csak akkor fog elérni, ha abban az évben részvényenként legalább 1200-1300 ft-os lesz a nyereség és a következő évre elvárnak tőle legalább 14-15 ezer ft-os részvényenkénti nyereséget. Tehát ha csak a shortosok imádságát meghallgatva esne akkor hirtelen 6000 ft-ra, akkor a P/E=5 alattivá válna. Ez meg leginkább akkor következne be, ha a hirtelen megváltozna a makrokörnyezet, és Kijevbe bevonulnak az orosz tankok (ez sajnos nem kizárt,) és az elemzői konszenzus a rákövetkező évre nem a korábban valószinűsitett 14-15 ezer hanem csa kb 600-800ft-os nyereséget várná. De persze semmi sem kizárt. Addig is jó mozizást!
berlini
berlini 2017. 08. 25. 14:02
Előzmény: #5154  gyula1971
#5155
Tegyük fel hogy igazad lesz mindkettőben. Először felmegy 16 ezerig, utána leesik 8 ezerre. Szerinted melyikunk jár majd jobban? Kinek lesz nagyobb a nyeresége az OTP-n? Annak aki 6000 óta bevallottan mozizik és visszaesést vár, vagy aki 10000ft-os részvényenkénti nyereséget ér el és (amennyiben jön egy olyan válság ami ekkora esést kiválthat) esésben elad, ezáltal visszaad pár ezer ft-ot a korábbi nyereségéből?
gyula1971
gyula1971 2017. 08. 25. 13:34
Előzmény: #5153  pomperj
#5154
No, mit látok, 16-ezer lesz az OTP? 10:04 | Miért ne menne 16 000 forintig az OTP? Hát Csányi 2006 végén 3-év múlva 20-ezret igért! Szóval lehet 16-ezer ,de ha utána esés lesz lemehet a felére,azaz 8-ezerre!
pomperj
pomperj 2017. 08. 25. 12:49
Előzmény: #5144  gyula1971
#5153
Egyetertek a konkluzioddal. De a NagyViktor cikk apropopjan egy magyarazatot is hadd tegyek hozza. NV cikke egyaltalan nem rossz. Jozan, ovatos befektetokent vizsgalja temat, es nem kerget csodavaras almokat.Van azonban egy tenyezo, amit nem vizsgal. Megpedig a kamat szintet. Ha egy value invesztor csak egy tenyezot vizsgalhatna az arfolyam ertekelesehez, akkor az a kamat lenne. Tudja, hogy alacsony kamat-vilagban a reszveny draga, magas-kamat vilagban olcso. A vizsgalando 2. es 3. tenyezo ? A PE es PB hanyados, amit 10-15 eves torteneti alapon szokas vizsgalni. Ezt NV meg is csinalja a zOTP-re a cikkben, es le is vonja a kovetkezteteseket, korrekt modon. Szoval, terjunk ra a kamatszint vizsgalatara. OTP reszvenye most evszazadosan a legkedevezobb helyzetben van. Soha, 100 eve soha, nem volt a kamat ilyen alacsony. Az invesztorok zero hozamot kapnak a betetre; tehat barki, aki ezzel elegedtlen, az kenytelen reszvenyt vagy (szinten alacsony hozamu) kotvenyt venni. Igy aztan sok-sok penz kenytelen OTP reszvenyt venni, kozvetlenul vagy Alapokon keresztul kozvetve, hogy elfogadhato hozamot kapjon. Igy aztan a penzt az MNB akarva-akaratlanul betereli az OTP-be, es mas reszvenyekbe. Es ettol (is) van buborek, es rally Opimusban, Konzumban, stb. Visszaterve, a kamatgorbe igy nez ki; link Tejlesen vilagos: 15 ev tavlatban nezve, nos, extremen kedvezo helyzetben van most minden reszveny (szinte mindegy milyen aron) mas alternativakhoz kepest. Igy aztan az emberek most, es mar 2 eve, OTP-t vesznek. Arra vannak kenyszeritve, ha hozamot akarnak kapni a penzukre. Vannak itt boven, akik egy-bitesek: azok akik csak a a profitabilitast vizsgaljak, es annak alapjan projektalnak. Mindenki h@lye es ellenseg, aki mar 2 tenyezot is vizsgal, mint NV. Aki meg annal tobbet, az meg inkabb ellenseg. Am megis vannak, akik kepesek tobb tenyezot is nezni. Peldaul, aki tudja, hogy a kamat lesz majd magasabb is, mondjuk 2 eves tavlatban lehet 2-3%-al is magasabb ? Nezzuk csak a tenyleges, benchmark 5Y chartot a magyar kotvenyekre? link Ha megtortenik, ahogy valoszinu, a 10%--->1.8% kamateses 5 eves trendjenek visszakorrigalasa, megpedig a minimum varhato fibo 38% szintre, akkor a kamat maris 4.5% korul lesz. Akkor az OTP reszveny nem lesz tobbe a "nincs mas alternativa" helyzetben. Akkor lesz alternativa, es apenz elkezd mas iranyokba menni. Most meg talan nem, de 1 even belul valoszinuen. Es akkor a folyamat vegen, felteve hogy OTP ugyanilyen marad minden mas parametereben, az ara lehet ujra a 6000Ft savban ? Ha a harom fo arfelhajto tenyezo kozul csak az egyik hirtelen kedvezotlenre fordul? Igen, nemcsak lehet, hanem valoszinu is. Nagyjabol szerintem ez a nagyobb valoszinusegu kimenet, mint a csodavaro 16000. Csak az kell a folyamat beinditasahoz, hogy az inflacio emelkedjen 3% fole. Ahogy elnezem az energia/elelmiszer arak trendjet, nincs az olyan messze.
Törölt felhasználó 2017. 08. 25. 11:51
Előzmény: #5151  Törölt felhasználó
#5152
Szerintem idénre kimondható, hogy a 900-at biztosan megcsinálják, akkor pedig 9000-10800 a minimum ársáv (és simán lehet 900-nál több az egy részvényre jutó, mivel már több mint a fele megvan, így a 12000 is meglehet).
Törölt felhasználó 2017. 08. 25. 11:48
Előzmény: #5150  berlini
#5151
Én az otp-t már cirka 20 éve csak p/e alapon nézem, szerintem egy cégnél elsősorban az számít, hogy mennyi az egy részvényre jutó nyereség (és mennyivel nőhet még). Szerintem egy normális, realista (kicsit pesszimista) elemző is most minimum 10-essel számolja, egy kicsit optimista meg 11-12-vel.
berlini
berlini 2017. 08. 25. 11:36
Előzmény: #5149  egy_kezdo
#5150
Jellemző Nagy Viktor úrra. Meg van sértődve, hogy a múltkori figyelmeztetése ellenére az árfolyam továbbra is fel megy. Ez még hagyján. Az viszont már a pofátlanság határát súrolja, hogy azt sugalmazza, hogy egy cég értékeltségénél a P/BV számit és a P/E mutatót csak akkor veszik elő az elemzők, brókerek ha a szerencsétlen ügyfelet akarják rábeszélni, hogy áron felül vegyenek. Kedves Nagy Viktor úr! Ön szerint 2000 és 2006 között mi alapján értékelték a befektetők a papirt? Emlékeztetném, hogy éppen az Ön cikkében látható grafikon mutat P/BV=4 -es értékeket is erre az időszakra. Ne töprengjen elárulom. A becsült előremutató P/E mutató alapján. Kedves Viktor! Jobb későn mint soha, de meg tanulni, ha az ember nem akar bukni a tőzsdén, hogy az a papir ér valamit ami nyereséges és az a papir ami nagyon nyereséges az bizony még többet ér. Mindenki kitörölheti a hátsóját egy olyan mutató alkalmazásával, amiben nem szerepel a cég nyeresége! Se az elmúlt év, se a következő évek becsült nyeresége. A világ tele van csődbe ment nagy cégek elhagyott telephelyeivel, gépeivel, amelyek egykoron hatalmas könyvszerinti értéket képeztek, ha ezekkel az eszközökkel nem sikerül piacképes terméket előállitani nyereségesen....nos akkor az semmit sem ér. Kedves Nagy Viktor úr! Meg tudná nekem magyarázni, hogy miért van az, hogy számos nyugat-európai bank tőzsdei értéke a könyvszerinti értékének harmadát sem éri el? Ha annyira a P/BV mutató számit (tehát a nyereségesség nem,) akkor miért nem ir cikket arról, hogy a Deutsche bank reális ára a jelenlegi ötszöröse (az OTP P/BV árazását alapul véve)? Kedves Nagy Viktor úr! Ha nem méltóságán aluli, akkor megköszönném ha válaszolna. (Aki abban a megtiszteltetésben részesült, hogy őt személyesen is ismeri, kérem adja át!) Üdvözlettel egy OTP részvényes.
egy_kezdo 2017. 08. 25. 11:20
#5149
link N.V. hetente bepróbálkozik lebeszélni az OTP-t. Néha talán majd sikerül is (főleg, ha pár mo-i brokicéggel is „véletlenül” jól ütemezve egyetértenek :), néha viszont sokat fognak bukni az érdekkörével együtt a sortjaikon és/vagy a trédelési kényszerükkel… Ráerőltetni 10-20 éves átlagokat vagy más cégek mutatóit cégek értékelésére és a befektetési döntésekre teljesen értelmetlen dolog. Ezeket a profik csak úgy használják, hogy kizárólag normális működést tartalmazó Q-kat és a rendkívüli tételeket kitisztítva veszik figyelembe az előre árazásnál. Tehát, devizahiteles leírásokat tartalmazó tételek kizárva, 2008-09 világválság szintén, biztosító eladása szintén, európai bankválság görögök stb (2011-12) szintén, ukrán-orosz háború szintén kitisztítva, bankadó bevezetése szintén kitisztítva stb,stb. Nyilván sok munka és egy trédelő újságíró és csapata nem gondolhat mindenre, de hogy ilyen tisztított grafikonoknál mennyire eltűnnek a vélt vagy valós prémiumok és kisimul a normál működést mutató grafikon, az egy csoda. Tetszik ezt érteni Viktorka? No, az ilyen grafikonok mutatják meg a várható trendet és ha nem jönnek az előbbiekben kitisztítottakhoz hasonló rendkívüli események, akkor mutatják a profitnövekedést is, ebben a p/e vagy p/bv csak egy részletkérdés, egy egyszerű következmény… Természetesen kellenek a korrekciók, mi is szeretünk olcsón vásárolni jó cégekből, de a fő hónapos-éves trend az OTP-nél eredményalapon még nem lefele mutat, függetlenül a p/bv, p/e és más mutatóktól... Minden figyelemre méltó próbálkozása ellenére, sok sikert kívánunk N.V-nek és csapatának a piacokon (esetleg Konzum, az könnyebben mozgatható :)...
OTP-TOP
OTP-TOP 2017. 08. 24. 21:49
Előzmény: #5147  berlini
#5148
Amcsi elemző is irta h.magasan van az ertekeltseg azonban sokkal tobb is lehet ebben hisz mellè 7-8ev utan eu es amcsi cegeknel is megy fel a profitvarakozas igy egy ideig nem varhato nagy cink.nyár elejen irtam h.max5%korit varnek ez a teteje nyarra..hat nem jott szerencsère:)!
berlini
berlini 2017. 08. 24. 20:17
Előzmény: #5146  gyula1971
#5147
Igen, ez Zsiday mai blogbejegyzése. Ez egy valós veszély. De nem most és itt. Európában a vállalati nyereség folyamatosan növekvő és a cégek értékeltsége alacsony. (Ellentétben Amerikával, ahol a magas rászvényárfolyamok miatt a P/E értékeltség már histórikusan magas 18-20 fölött és egyedül az alacsony kamatszint tartja fenn ezt az állapotot. ) Pld. az évről évre rekordértékesitési és nyereségességi mutatókat mutató BMW P/E=6 alatt van, tehát ott is van még tér felfelé
gyula1971
gyula1971 2017. 08. 24. 14:24
Előzmény: #5145  gyula1971
#5146
Erre is érdemes odafigyelni. De mikor kell eladni? Ez egy kicsit nehezebb, mert a részvénypiaci tetőépítés jellemzően sokkal hosszabban zajlik, mint a mélypont, a pánik, és a recessziók utáni gyors fellendülésben a beszerzési menedzserindexek általában túl hamar bejeleznek, de ennek ellenére a túl magas értékek itt is gyanúsak, pl. Németországban 2007-ben ment mindenkori maximumára az IFO index, és tudjuk, hogy utána mi jött: összeomlás. Most egyébként ismét hasonló a helyzet, a német IFO index mindenkori maximumán van. Másik kiváló indikátor: a ciklus tetőpontjának közeledtét szokta jelezni az is, amikor a munkanélküliség 10-15-éves minimumra esik, mivel ilyenkor már nem nagyon maradtak kihasználatlan kapacitások, a jegybank előbb-utóbb kamatot emel, a gazdaság túlfűtött.
gyula1971
gyula1971 2017. 08. 24. 14:02
Előzmény: #5143  berlini
#5145
A CIB-bank ügyfele voltam anno 10-évvel ezelőtt. Ott voltak napi és heti kitekintő elemzések. Internetem még nem volt a fiókba mentem ott nyomtatták ki hetente. Volt 2006-végén egy OTP-stratégia előre 3-évre. 4-5 oldalas A/4-papír. Ha itthon megtalálom a padláson lehozom. Ebben volt,hogy a következő 3-évben csak akvizíciókkal tud nőni az OTP-e nélkül az előre tervetett 500-milliárdos 2010-es profit nem tartható. Csányi 2006-ban 8600-forintos árfolyamon igéretes befektetésnak nevezte az OTP-t 20-ezer forintos árfolyammal a következő 3-év végére! Ez meg is hajtotta akkor az árfolyamot,és még 2007 nyaráig is reális esélyként tekintettek erre.
gyula1971
gyula1971 2017. 08. 24. 13:55
Előzmény: #5139  philosopher
#5144
Egy 12.ezres árfolyamból miért ne lehetne 6-ezer ft? Csak idő kérdése,ha nagy az esés akkor fél év elég neki,de egy hosszabb csökkenő trendben kehet 1-vagy másfél év is.
berlini
berlini 2017. 08. 24. 09:37
Előzmény: #5136  gyula1971
#5143
belinkelnéd azt az állitólagos 500 milliárd nyereséges várakozást 2007-ben 2010-re? Nem tartom ugyanis valószinűnek, hogy 2007 nyarán ekkora lett volna a várakozás. Ugyanis 2017 augusztusában már a csúcsról lefordulva 10%-ot esett és a válság kirobbanása előtt 2008 nyarán már a 10.900-as csúcs alatt volt 30%-kal!!! És mindezt ekkora várakozások mellett? Vagy csak blöff volt a részedről?
berlini
berlini 2017. 08. 24. 09:08
Előzmény: #5140  sanka
#5142
A tőzsdei döntések előtt is érdemes minden lehetőséggel számolni, de szigorúan a bekövetkezhetőség valószinűségének figyelembevételével. Ha ugyanis az ember kisvalószinűséggel bekövetkező kockázatoknak túlzott jelentőséget tanúsit, akkor az úgy jár mint Te. 2012 úta nem mer longolni (ezáltal még indexkövetéssel is elmulasztja a befektetett tőkéjét legaább duplázni-háromszorozni) és párhuzamosan sorozatos stoppaokkal kiütött shortokkal és néhány sikeressel megpróbálja a tőkéjének az erózióját megakadályozni. Nyitottnak kell lenni, a veszélyekkel számolni kell, de ha egy papirban még benne van rövid távon akár 20% emelkedés, akkor értelmetlen csak azért cash-be állni mert a csúcsról majd esetleg akár 10-20%-ot is korrigálhat. Még nagyobb marhaság nekiállni shortolgatni.
OTP-TOP
OTP-TOP 2017. 08. 23. 22:15
Előzmény: #5139  philosopher
#5141
Felère..nevetséges amiket írsz Gyula. Van e stratègiájuk2020ig. Addig lehet nincs de2019ig elkèpzelhető és segítek h.benne van az akvirálás,digitalizáció szerepènek növelése,online hiteligenyles tovabbi bovitese,nem fizető állomány csökkentése..ezekről már mind beszélt a menedzsment.Aki követi a céget nem új dolgok ezek neki. A digitalizációra amit SocGen írt(köztudottan utalják OTPt hisz korábbam is lebeszèltèk és akkor is besültek,mert felment,szóval a fiókoknak előbb utóbb tanácsadói szerep kell h.jusson ha online vonalra terelik a nèpet,illetve idősek nem onlineok mint fiatal generácio annyira igy nekik is marad kiszolgálás ott,de ha megnèzzuk amit Socgenyóék nem vettek fig,elembe megpedig h.digitalis alairopadok vannak amik papir helyett ismet koltsegcsokkemtest hoznak,vagy a kètkijelzős tabletek h.a privatbanki ugyfelek erintve valszthassanak gyorsabban ugyetintezhessenek egy tanácsadason.noh ezek mind idot takaritanak meg ugyfelnek es banknak is,ami tovabb viszi elore a profitot az ido penz alapon is.Touchnamk ha beerik es befog az meg mehet tobbi leanybnk kozul oda ahol latjak h.jo az online szfera hitelezesre.. nem kell a menedzsment ea strategiaja miatt adodni. Folyamatosan beszelnek az IT rendszerek fejleszteserol. NFC fizetes is megy mar,Simple alkalmazás dönti a lóvét,tehát nem kèrdès az idei11.000es /feletti árfolyam!

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek