Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macskassy 2017. 08. 04. 16:49
Előzmény: #5058  berlini
#5060
Szia Berlini, Te hol szállnál ki az OTP-ből és mikor? Nyílván ez a helyzettől is függ, csak érdekel, hogy egy olyan megfontolt, felkészült befektető mint Te, aki nem ugrál ki-be, az hogy látja, mi lehet a reális célár.
OTP-TOP
OTP-TOP 2017. 08. 04. 16:21
Előzmény: #5058  berlini
#5059
Így igaz h.körbelettünk röhögve év elején.nekem is idei ATH-m temették.elvileg szerb banknál befutó az OTP..
berlini
berlini 2017. 08. 04. 15:04
Előzmény: #5057  Törölt felhasználó
#5058
Igen, a legfrissebb elemzői értékelésekben szereplő kb. 230 milliárd ft-hoz a mai napi árfolyam alapján P/E=11,8 tartozik. Én továbbra is várok egy legalább 259 milliárd ft-os ez évi eredményt, ami már a mai napi árfolyamon P/E=10,5.-üt mutat. Tekintve, hogy ma már a magyarországi kockázati felár talán kisebb mint a régió átlagának, nem merészség a várakozás, hogy a piac (ameddig ez az alacsony kamatkörnyezet megmarad) akár egy P/E=13, vagy 14-et is megadhat. (Ne feledjük, hogy továbbra is folyik a hozamvadászat, még akkor is, ha ma már a német 10 éves kötvények nem minuszos kamattal vannak eladva, hanem fél százalék körül.). Tehát, ha az OTP tartja magát a menedzsment által kijelölt (vállalt) úton, akkor az árfolyam a következő 12 hónapban valahol 10.000 és 12.000 között mozog, attóé függően, hogy mennyire lesz kiéhezve a piac egy ROE=15-öt hozó papirra. A menedzsmentnek nem érdeke, hogy a ROE=15 fölé vigye ebben az évben a nyereségességet, mert tartalékolni akarnak a következő évekre. A tartalékolás legegyszerűbb eszköze a céltartalékolás 100% fölötti tartása. Ezt ráérnek akár évekkel később felszabaditani (legalább addig sem kell adót fizetni utána). Egyedül ezért vagyok bizonytalan az általam várt 259 milliárdos nyereség elérésében. Az Erste viszont valamiért még ennél is merészebbet gondolt pár napaja. Mert ha a 2. negyedéves 74 milliárdos nyereség előrejezésük bejön, akkor ez az év nagyobbat is hozhat mint az én (márciusban még körberöhögött ) várakozásom.
Törölt felhasználó 2017. 08. 03. 18:57
Előzmény: #5056  berlini
#5057
Így van, az otp is csak pár éve állt vissza a válság előtti 10-es értékre (most már inkább 12 körül jár). A mostani 1,5-1,7 p/bv (amit a portfolió szerint az elemzők inkább favorizálnak) is mehet feljebb, ha jól emlékszem annak idején volt talán 4-es is. A p/e-nél nagyon fontos, hogy az hozam-mutató, tehát ha pl. kifizetné a teljes eredményt osztalékként, akkor a 10-es az 10 % hozamot jelent, a 20-as 5 %-ot, stb. Mivel hozam-mutató nagyon függ az értéke az elérhető alternatív hozamoktól és a kockázati súlyozástól. A p/bv viszont vagyon-mutató, tehát azt jelenti, hogy az egy részvényre jutó eszközérték hányszorosát hajlandóak érte megadni (pl. az utóbbi időben az otp 1 alatti értéken vett külföldi bankokat). Természetesen ez is függ a hozamtól (nyereségtől), mivel az adott évi leadózott és osztalékkal csökkentett eredmény a saját tőkébe kerül, így növeli az egy részvényre jutó eszközértéket.
berlini
berlini 2017. 08. 03. 18:08
Előzmény: #5055  gyula1971
#5056
Ebből is látszik, hogy a P/E mutató nem szent.Márcsak azért sem állandó minden európai bankra, mert szinte mindig az előremutató P/E-t nézik és a következő évre a kilátásokat mindenki másként itéli minden banknál. Az alacsonyabb piaci értékitéletet mutató P/E-k, pedig éppen azt mutatják, hogy az eredményt veszélyeztethető kockázatok ezeknél a bankoknál magasabbak. Ez még Magyar bankra is igaz, de egy Kelet-Európai banknál még inkább (az OTP is érintett Ukrán, szerb, orosz operációi miatt), ezért értékelik például a Sperbankot alul. (P/E= 5 és 7 között mozog) Ezért van az, hogy az uniós bankok összehasonlitásában az OTP (előre mutató P/E alapján) még mindig a legalulértékeltebb bankok közé tartozik.
gyula1971
gyula1971 2017. 08. 03. 17:23
Előzmény: #5052  berlini
#5055
Talán még attraktív lenne a papír 11900-forintig 20%-van benne tavaszra. De a12 P-E mutató az szent a pénzügyi szektorban? Ez is érdekes, mert Nyugat Európában magas-Keleten alacsony...
berlini
berlini 2017. 08. 01. 20:26
Előzmény: #5053  Törölt felhasználó
#5054
Igen, abban volt egyszeri tétel, anélkül csak 56 milliárd volt.
Törölt felhasználó 2017. 08. 01. 11:20
Előzmény: #5052  berlini
#5053
2016. Q2 nem 70 milliárd volt? (Igaz volt benne egy 15 milliárdos rendkívüli tétel a visa-ból.)
berlini
berlini 2017. 08. 01. 10:36
Előzmény: #5051  egy_kezdo
#5052
Kösz a linket! Ha megnézzük az első gyj után aktualizált táblázatomat, akkor látható, hogy az OTP az első negyedévben 18 milliárddal teljesitett több nyereséget mint 2016 1. negyedévében. Ha az Erste 2. negyedévi becslését reálisnak tartjuk, akkor a 74 milliárdos váarkozásuk ugyancsak 18 milliárddal lesz több mint a 2016. évi 2. negyedéves eredmény. Ez viszont előrevetiti, hogy ebben az évben a 2016. évi 202 milliárd ft-os eredményheu képest akár 4*18= 72 milliárd ft-tal magasabb lesz az eredmény. Ez 274 milliárd ft-ot is elérhetővé tesz. Bevallom ez még annál is magasabb mint amit én ez év márciusában számoltam. (259 milliárd ft adózott nyereséget egyszeri tételek levonása után.) eredménylink Kiváncsi vagyok, hogy lesz-e 74 milliárdos 2. negyedéves nyereség, mert akkor az én 259 milliárdos éves nyereség várakozásomat, (ami kb 30 milliárd ft-tal több mint az optimistább elemzők nyereségvárakozása) felfelé fogom módositani. De ha egyenlőre ebből a 259 milliárdos saját becslésből indulunk ki és figyelembe vesszük, hogy a konkurencia piaci értékeltsége (tőzsdei érték osztva nyereséggel, azaz P/E) jelenleg átlagában jóval 12 fölött van és feltételezzük, hogy az OTP piaci értékeltsége nem lesz 12 alatti, akkor ez előrevetiti az egy éven belüli 11.200 ft-os árfolyamot. Ha viszont az Erste 2. negyedéves 74 milliárdos becslése igaznak bizonyul, akkor az első féléves eredmény 151 milliárd ft lesz (minusz 11 milliárd ft banki különadó) igy várható lesz egy minimum 133 milliárdos 2. negyedév és igy a fentebb emlitett 274 milliárd elérése. Ez pedig egy P=E=12 esetében, jövő tavaszra 11.900ft-os árfolyamot valószinűsit.
egy_kezdo 2017. 07. 31. 15:03
Előzmény: #5031  egy_kezdo
#5051
A drága Erste riszörcs, a 9 hónapja változatlanul érvényben tartott 2017 év végi 8000-es céláruk mellett, kezdi sejteni a valóságot: link Nem baj drága riszörcs, van aki modellezve a jövőt kockázatot vállalva előre vásárol értékes cégekből, és van aki amikor a jövő megérkezett, konstatálja, hogy íme itt van (a Q2). Nehéz elhinni, hogy időközben 9 hónap alatt nem mozgolódtak némi pozicionálással a helyes irányba (lehet pj mégis nekik dolgozik és követik is a hallucinált hullámait? :)...
OTP-TOP
OTP-TOP 2017. 07. 09. 17:39
Előzmény: #5049  herlas
#5050
Örülnek szerintrm h.ott megállt a háború és nyugi van.zártak be elég fiókot,goodwillt is buktak,bedőlt hiteleket is jócskán adtak el,így nekem olybá tűnik h.nem erőltetik ukrajnát. Szerb,szlovák,montenegró,román ahol terjeszkednènek. Elvileg a vég menedzsmentje román vêtelre rábólintott,de remèljük görög eladó is így tesz majd..!
herlas 2017. 07. 07. 15:13
Előzmény: #5048  berlini
#5049
Tavasszal jöttek elég konkrét információk egy orosz tulajdonú ukrán bankról is potenciális akvizíciós célpontként. (Az orosz tulajdonú bankokat "megkérték" a távozásra politikai okokból.) Erről nincs valami hír, él még ez a lehetőség? Nem mintha annyira preferálnám az ukrajnai terjeszkedést..
berlini
berlini 2017. 07. 07. 14:39
Előzmény: #5047  gyula1971
#5048
Annyiban helyesbitlek csupán, hogy a Sperbankot is emlitettem, mint politikai kockázatokkal terhelt és éppen ezért legolcsóbb nyereséges európai nagybank. Az OTP-t is emlitettem, mint 30%-os emelkedési potenciálos. Ami igaz, hogy a maffia papirokat nem emlegedtem.
gyula1971
gyula1971 2017. 07. 07. 13:50
Előzmény: #5046  berlini
#5047
Kösz,hát utólag már tudom a választ:-Mészáros papírok. Vagy Sberbank.
berlini
berlini 2017. 07. 06. 21:34
Előzmény: #4237  Tibi0002
#5046
Tibinek irom:mellesleg bejött a tavaly augusztus 17.-én előrejelzett 30%-os OTP-árfolyam emelkedés. Gyula 1971-nek irom: Te tavaly közepén is azt kérdezted, hogy miután az OTP kifulladni látszik, milyen papirban van egy igazi árfolyamemelkedésre esély. Nos ezeket az esélyeket meg kell ragadni és nem TA-játékos zikkcakkokkal kimaradni belőlük.
berlini
berlini 2017. 07. 06. 21:27
Előzmény: #5043  berlini
#5045
Amúgy a BPM elismerten egy erős kockázatú befektetés. A másik oldalon viszont, ha bejön a profitfordulat akkor nagyot lehet vele szakitani. A tavaly novemberi mélypont óta eltelt 1 évben felmet már idáig is több mint 60%-ot.
berlini
berlini 2017. 07. 06. 21:16
Előzmény: #5042  gyula1971
#5044
Ez is egy vélemény. Én úgy vélem, hogy lesznek még akviziciók és a meglévőkkel az OTP mégegyszer meg fogja lepni az elemzőket, akik a menedzsmenttel ellentétben egyenlőre nem tartják reálisnak a ROE=15% tartását erre és a következő évekre. Szerintük már ebben a 3 évben fokozatosan lecsökken a ROE 13, majd 12%-ra.
berlini
berlini 2017. 07. 06. 21:10
Előzmény: #5040  Törölt felhasználó
#5043
június 26. óta felment kb. 10%-ot. Az egész eurózónás bankszektor felfelé megy már vagy két hete. Az olasz bankszektor konszolidációja biztatóan megy tovább. Szerintem van rá esély hogy az árfolyam erről a szintről év végéig még 50%-ot felmegy.
gyula1971
gyula1971 2017. 07. 06. 18:28
Előzmény: #5041  gyula1971
#5042
a profitfordulat nagy részén már túl van az OTP, ha olyan bankot keresünk, ahol a következő években magas profitnövekedés várható, akkor azt máshol kell keresni.
Hát ez az, itt már nincs nagy szufla? azt máshol kell keresni.?? hol?
gyula1971
gyula1971 2017. 06. 26. 14:01
Előzmény: #5040  Törölt felhasználó
#5041
Lassan eléri a rövidtávú emelkedő trend tetejét.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek