A kormány elvesztette a rezsiharcot, neked mennyibe fog ez kerülni, mi az alternatívád? A kapkodás és átgondolatlanság okozott álmatlan éjszakát? Átlag alatti fogyasztó vagy, esetleg egy központi gázfűtéses társasház egyik lakója? Minden ami rezsi!
áramban a rezsicsökkentett mennyiség napi 6,9 kWh. ez borzasztóan kevés. Nálunk 1db hűtő (3 éves), 1 db fagyasztószekrény (2 hónapos, (a régi Pünkösd hétfőn ment tönkre) és csak 160 L-es, kicsi), 1 db LED TV, 1 db laptop megy. Mosógép hetente 1x, kávéfőző hetente 1x, a többit (pl. mikro) már hónapok óta be se kapcsoljuk, és így 6-8 Kwh/nap fűtési szezonon kívül, pl a napokban. Klíma és egyéb extra nincs, főzés, fűtés gázról megy, de azzal mivel eddig is spórultunk, azzal beleférünk. Ebben a mennyiségben semmi tartalék nincs a hideg időszakra, pedig a fürdőt és a konyhát csak villannyal tudom fűteni,és azt is csak addig használtuk, amíg épp ott voltunk.
Nem feltétlenül. Kérhetsz csökkentést vagy növelést, szerintem indokolnod se kell. Korábban olyan is volt (én is fizettem így, de nem sok értelme volt), hogy eltérő átalány (leolvasás nélküli, de általam előre meghatározott) mennyiségeket fizettem egyes hónapokra. Nem tudom ilyen lehetőség él-e még, azt se tudom én változtattam vagy a szolgáltató, mert most havonta ugyanannyit fizetek. Erre lehet azt mondani, hogy pl. a gáznál előre megfinanszírozom a szolgáltatónak a téli nagyobb fogyasztást, de ha most épp fűtési hónappal indulnánk, akkor meg ő nekem. Szerintem a "mindig ugyanannyit" érdemes választani, főleg ha előre jól becsülhető a fogyasztás. (Nincs meglepetés számla, és ez fontos a magyarok anyagi helyzeténél.) Az is kérdés megéri-e ez a több mint 7-szeres gázár a jövő évet. Vannak kétségeim, visszakozni fognak.
ezt a havi átalányra átállást hol lehet kérni? Csak személyesen ügyfélszolgálaton? Online felületen nem látom. Vagy fűtési szezonon kívül tényleg érdemesebb magasabb fogyasztást diktálni, télen kevesebbet mint a valós, gyakorlatilag sajátkezűleg egyenletes átalányt számolva?
Ezzel a faktorral egyszerűen nem lehet számolni. Semmilyen téren sem (lásd: különadók, kata, euro, únios ügyek, covid, rezsi, orosz kapcsolat, stb). Mit lehet itt tervezni?
ezt honnan olvasod ki a rendeletből, hogy ha egy hónapban alacsonyabb a gázfogyasztás, mint 144 m3, a másikban meg magasabb, akkor ezt év végén újraszámolják?
Anyámnál a szolgáltató az aktuális havi díjat az előző éves tényleges fogyasztás és fogyasztási minta alapján osztja szét a hónapok között. Azaz nyári hónapokra alacsony fogyasztást becsül, télire magasat. Éves elszámolóban jön elő a tényleges fogyasztás. Nem tudom, hogy ez választható opció-e, azaz hogy nem egyenletesen osztja szét, vagy már eleve így csinálják mostanság.
Csak okoskodok mert nem ismerem pontosan a mechanizmust, de szerintem az előre fizetős órákat pénzmennyiséggel töltöd fel, amik a fogyasztáskor az akkor érvényes tarifával "váltódnak" mennyiségre. Megoldható, hogy havonta figyeljék a mennyiséget és a kedvezményes mennyiség elérése után emeljék a tarifát. Arról fogalmam sincs, hogy éves szinten figyelik-e. De, hogy ez így működhet, az abból következik, hogy ezek az órák le tudják kezelni a díjmódosításokat. (szerintem, megint mondom)
Ja, ahogy nézem a házközponti gázkazános társasházban lakó nagycsaládok így jártak. Legközelebb majd úgy vesznek lakást, hogy számolnak a fidesz faktorral.
Mi a helyzet az előre fizetős mérőkkel? Milyen áron fogják számolni a 144m3 feletti feltöltést? Elvileg 300m3-t lehet az órán tárolni(mondjuk volt már, hogy 450m3 volt benne és nem reklamált az óra). A téli időszakban van, hogy 250-300m3-t is fel kell tölteni, nyáron meg hónapokig semmit. Akkor a téli hónapok brutál "túlfizetéseit" csak az éves leolvasás után kapom vissza?
A mai Kormányrendeletben szereplő kedvezményes áru éves fogyasztási limiteknek akkor lenne értelme, ha 2022.08.01-től göngyölítve vennék figyelembe a fogyasztást. Így nem keletkezne jelentős (több százezres) túlfizetés az átlagfogyasztónál éves elszámolásnál. Érdemes lenne finomhangolni a rendelet szövegét.
Mennyire szilárd a Rezsid?