Topikgazda: Törölt felhasználó 1970. 01. 01. 01:00

Megszűnik a HB Westminster  

Közgyűlést hívott össze a HB Westminster Rt., ahol többek között a társaság jogutód nélküli megszűntetéséről és végelszámolásáról döntenek majd a részvényesek.
A közgyűlést 2001. február 7-én 8 órakor tartják a Csekovszky Árpád Művelődési Házban (1172 Bp., Hősök tere 9.), határozatképtelenség esetén 30 perccel később kezdődik a megismételt közgyűlés. A napirendi pontok a következők:
1. A számviteli törvény szerinti éves beszámoló elfogadása.
2. A társaság jogutód nélküli megszűntetésének elhatározása, a végelszámolás kezdő időpontjának meghatározása, az igazgatósági tagok visszahívása, végelszámoló kijelölése.
3. Felügyelőbizottsági tagok visszahívása, új FB tagok kinevezése.
4. A társaság alapszabályának módosítása, új szövegű alapszabály meghatározása.
A BÉT C kategóriájában forgó HB Westminster a kárpótlási jegy hasznosító társaságok egyik legsikeresebb képviselője volt az összegyűjtött jegyek számát tekintve. Az 502.5 m Ft jegyzett tőkéből 500 m Ft névértékű részvény van a tőzsdén. Az 500 Ft névértékű papírokra heti rendszerességgel születnek kötések, tegnap 160 Ft-ra ugrott a záróár a korábban jellemző 130 Ft-os árfolyamhoz képest. A forgalom természetesen minimális volt.
Az egy részvényre jutó saját tőke a társaság féléves gyorsjelentése szerint 350 Ft körül van. A társaság eszközeinek a jelentős részét romániai befektetései és egyéb követelések jelentik némi értékpapír mellett. Kérdéses természetesen, hogy az eszközöket milyen áron lehet majd értékesíteni. Ettől függ majd, hogy a kisrészvényesek utólag mennyi készpénzhez jutnak az egykori kárpótlási jegyükért cserébe.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PF_modi1fasz_anyjatbsszameg9 2020. 11. 12. 01:46
Törölt hozzászólás
#8
PF_modi1fasz_anyjatbsszameg9 2020. 11. 12. 01:45
Törölt hozzászólás
#7
Törölt felhasználó 2020. 08. 10. 23:04
Törölt hozzászólás
#6
Portfolio
Portfolio 2001. 01. 06. 20:44
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Első látásra csak elismerés illeti Istuka bácsit, kevés ilyen jól diverzifikált portfóliót láttam. Nekem egyedül egy gyöngyszem hiányzik: Fűzfői Papír. Addig kell venni, amíg még lehet :)
Törölt felhasználó 2001. 01. 06. 16:13
Előzmény: #3  portfolio
#4
Nem vázolom fel a teljes tárcát, elégedjenek meg a kiváncsiskodók a legnagyobbakkal:
Cit adella KPJ Haszn. Rt.
PannonHolding I. Rt.
Pannon-Gabona Rt.
Chinoin Rt.
Biogal Rt.
Goldsun Rt.
Iparbankház Rt.
Sasad (Ahogy a költő mondta: "Máma már nem Sasad tovább...")
TIGÁZ Rt.
Arago kamatozó
BB els
K&H Bank
De tőzsdén is ott vagyok:
Aranypók
Arago törzs
Hungagent
Gara gent (vagy GAREX mostanában)
Novotrad e
E C O N E T . H U
Eravis
Eravis Elssőbbségi
Pannon-V áltó
HBW (leendő NETRIUM INFORMATIKAI Rt.)
Konzum
ZWACK (1993-as jegyzésből)
És a fő kérdés: hogy volt-e MiZo-m?
Április bolondja miért maradna ki a bolondságból... Hát persze hogy volt. Nyár végén sóztam rá egy balekra 100 forinton.
Istuka bácsi
Portfolio
Portfolio 2001. 01. 04. 15:34
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Istuka bácsi igazi ínyenc befektető, szereti az átlátható cégek totálisan illikvid részvényeit. Egyértelműen megfontolt, kockázatkerülő mentalitásra vall. Ezek után nem meglepő, hogy nem csak a pécsi székhelyű cégek dominálnak a portfólióban, hanem országos szinten is diverzifikál. Azért volt MiZo is a portfólióban? Nyugtasson meg!
Törölt felhasználó 2001. 01. 04. 14:05
#2
Dráma. Istuka bácsinak szembesülnie kell a ténnyel, hogy elveszik tőle egyik játékát. Ilyenkor hisztis a gyerek.
Azért örülök. A fizikai HBW-k a szekrényemben ezután talán kicsit nagyobb megbecsülésnek örvendenek majd.
Lehet, hogy megveszem viszont a cég vázát, és beköltöztetem az informatikai Kft.-met a' la Virginia.
NETRIUM a neve,
barátkozzunk vele!
Istuka bácsi

Topik gazda

istuka
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek