Topiknyitó: Portfolio 2017. 09. 06. 09:57

Megszületett a döntés a nagy kvótaperben  

Ugrás a cikkhez
A papírforma érvényesült az Európai Bíróság ma kihirdetett ítéletében, amelynek lényege, hogy elutasította a testület Magyarország és Szlovákia felperesi keresetét, amely kifogásolta a 2015. szeptemberi ideiglenes
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
offshort
offshort 2017. 09. 07. 19:28
Előzmény: #379  szivacs
#380
röviden , merkel szeretné a mások facával verni a csalánt !, amugy meg ki kiváncsi a közel-kelet középkori vallási faszságaira , intézzék el egymás közt !, és ott , azon a földrészen !, majd ha vlmelyik szektájuk demokratikus értékeket kezd követni , akkor lehet nekik segíteni ! , addig rohadjanak meg az allah-akbar ideológiájuk alatt !
szivacs
szivacs 2017. 09. 07. 18:22
#379
„Kelet-Európa fizet Merkel hanyagságáért címmel megjelentetett cikkében a szerző, Maian L. Tupy, a Human Progress.org szerkesztője, a Globális Szabadság és Jólét Központjának vezető elemzője az Európai Bíróság migránsrákényszerítő döntését elemezve azt írja, hogy az Európa keleti részében lévő országok joggal tekintik a migrációt és a nem európai embereknek Nyugat-Európában történő beilleszkedési kudarcát hatalmas csődnek. Felfogásukat megerősíti a szinte heti rendszerességgel végrehajtott terrortámadások nyugat-európai városokban. E népek szemében a terrorizmus nem probléma Keleten éppen azért, mert a térség kulturálisan, nyelvileg és vallásilag viszonylag homogén. Ezen kívül a kötelező brüsszeli migránskvóta diktátum nem „valamiféle előre nem látott természeti katasztrófa, hanem Merkel törvényszegése. A kancellár volt az, aki figyelmen kívül hagyta a migránsok ügyei feldolgozásának lefektetett eljárásait. A keletiek felteszik a kérdést, miért nekik kellene fizetniük a számlát?” A szerző végül azt írja, az ítélet révén Keleten az EU népszerűsége súlyos mértékben zuhanni fog. A kelet-európai kormányok migráns ellenes álláspontja igen népszerű ott. De mint a Brexit is mutatja, a rugalmasság és mások szempontjainak figyelembe vétele annyira idegen Brüszelnek, mint amilyen idegenek a migránsok Kelet-Európának." CapX link
Vazsmegyei 2017. 09. 07. 12:32
Előzmény: #369  upgrayeddAKS
#378
Akkor inkább leszek az Archibald Wehler-féle elmélettel és lehetőleg nem Feynman tanítvány!
szivacs
szivacs 2017. 09. 07. 12:22
Előzmény: #351  upgrayeddAKS
#377
"Elejétől végig korrelációról beszéltem" Nos te, mint kifejtetted másokkal ellentétben homo sapiensnek tartod magad, abból is az értelmesebbek közül valónak. Persze az értelmes embert nem arról lehet megismerni, hogy minduntalan a saját értelmességét hangoztatja és másokat kevésbé értelmesnek titulál, hanem arról, hogy kérkedés helyett például utánanéz annak, amit kapásból nem tud. Nos ha ezt tetted volna, akkor megspórolhattad volna több ezer karakter felesleges leütését. Ha már fejből nem emlékeztél arra, hogy az egyes országok kvótáinak kiszámítását az úgynevezett juncker-képlettel végezték, akkor a korrelációról való elmélkedésre fordított idő tizede alatt megtaláltad volna ezt a képletet, amiben nem csak a népességszámot vették figyelembe. Sebaj, segítek, hogy legalább utólag képbe kerülj és végre túl tudj lépni ezen a visszatetszően önfényezős fejezeten. "Juncker elnök politikai iránymutatásában[14] kiemelte, az illegális migráció, az emberkereskedők és embercsempészek elleni határozott küzdelmet és Európa külső határainak biztosítását erőteljes közös menekültügyi politikával, valamint a jogszerű migrációra vonatkozó új európai politikával kell kiegészíteni. Az elfogadott dokumentum az „Európai migrációs stratégia”[15] szövegének csatolmánya részletezte a kvótarendszert, köztük Magyarország kötelező betelepítési kvótáit. Azt a mutatót, amelyet egyes elképzelések szerint az áttelepítésre szánt migránsok arányszámának meghatározására használnának, kvótának vagy „kötelező betelepítési kvótának” nevezik. Magyarország számára előírt kvótaszámok 1,79 % Európai áthelyezés rendszer (European relocation scheme)1,53 % Európai letelepítési program (European resettlement scheme)[16] Ennek meghatározása, kiszámítása a Juncker-képletnek nevezett formula (The relocation would be done according to a mandatory distribution key using objective and quantifiable criteria (40% of the size of the population, 40% of the GDP, 10% of the average number of past asylum applications, 10% of the unemployment rate))[17][18] alapján történt.[19] Az alkalmazott formula az EU egy-egy tagországának lakosságszáma, a bruttó hazai termék (GDP) értéke, a korábban beadott menekültkérelmek átlaga és a munkanélküliségi ráta alapján állapította meg a kvótákat.[20] Az Európai Unió tagországainak áttelepítési (relocation) kvótái a következők: „ Ausztria 2,62%, Belgium 2,91%, Bulgária 1,25%, Horvátország 1,73%, Ciprus 0,39%, Csehország 2,98%, Észtország 1,76%, Finnország 1,72%, Franciaország 14,17%, Németország 18,42%, Görögország 1,90%, Magyarország 1,79%, Olaszország 11,84%, Lettország 1,21%, Litvánia 1,16%, Luxemburg 0,85%, Málta 0,69%, Hollandia 4,35%, Lengyelország 5,64%, Portugália 3,89%, Románia 3,75%, Szlovákia 1,78%, Szlovénia 1,15%, Spanyolország 9,10%, Svédország 2,92%. ” – European schemes for relocation and resettlement[21]
-pny
-pny 2017. 09. 07. 12:05
Előzmény: #375  Vazsmegyei
#376
Tudod mi nagyon unalmas? A te semmiről nem szóló nettó trollkodásod itt, az unalmas.
Vazsmegyei 2017. 09. 07. 12:02
Előzmény: #373  elemes
#375
Ne gyere megint ezzel az összeesküvés elmélettel! Tudod, hogy unalmas?
szivacs
szivacs 2017. 09. 07. 12:02
Előzmény: #373  elemes
#374
Hogy ki mit szeretne, azt te nem tudod, úgyhogy leszel szives nem tenni kijelentéseket erre vonatkozólag! Arra viszont válaszolhatsz - ha már beleugattál, hogy szerinted függő helyzetben van-e Magyarország és ha igen kiktől függ a sorsa?
elemes
elemes 2017. 09. 07. 11:45
Előzmény: #371  szivacs
#373
így van -- vlagyimir vlagyimirovics pedig azt szeretné, hogy ha ő lehetne a gyarmattartónk. meg te is azt szeretnéd, ha ő lehetne a gyarmattartónk persze a lovasíjászok biztosan megvédik majd az országot
szivacs
szivacs 2017. 09. 07. 11:35
Előzmény: #302  upgrayeddAKS
#372
"Több 100e menekülő kellett ahhoz, hogy ránk 1200-1300 fő jusson" ha 120e-ből 1300, akkor arányosítva 1200e-ből akkor 13000 a penzum. 1200e pedig már bőven bent van és még legalább 10x annyi akar jönni
szivacs
szivacs 2017. 09. 07. 11:32
Előzmény: #320  upgrayeddAKS
#371
"Azok a szövetségeseink és tárgyalópartnereink, akiktől az ország sorsa függ," - eszerint külföldi vezetőktől függő sorsú ország - vagyis gyarmat vagyunk szerinted?
szivacs
szivacs 2017. 09. 07. 11:29
Előzmény: #314  upgrayeddAKS
#370
Tréfa? Ezen is nagyot nevettél??
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 21:49
Előzmény: #357  Vazsmegyei
#369
Mindig eszembe jut rólad az Archibald Wheeler-féle egy elektron elmélet. Azért, mert te is ide-oda cikázol a "téridőben", és úgy tűnik, mintha többen lennétek :) Remélem, a szavazófülkékben is egyetlen érvényes fideszes szavazat lesz csak majd :) De sajnos a szavazatszámlálók nem Feynman tanítványai :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 21:41
Előzmény: #366  Törölt felhasználó
#368
Menekülésnek... bocs: rendezett visszavonulásnak elfogadom! :) Egészségemre! :)
Vazsmegyei 2017. 09. 06. 21:37
Előzmény: #361  exmnbs1
#367
Most hogy mondod nem is gondoltam, de mától bevésem az emlékezetembe!
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 21:33
Előzmény: #365  upgrayeddAKS
#366
Látom jóllaktál mára. Egészségedre! :))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 21:33
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#365
Hahahahaha. Vicces vagy megint :) Foglaljuk össze: se saját ötleted, se javaslatod nincs semmiről, csak tréfálkozol össze-vissza (feltéve, hogy nem csúsztatni akartál). De az EU nyilván Soros kottájából játszik. (Ami btw. akár igaz is lehet, csak hát ugye ennél azért "kicsit" több kellene...) Köszönjük a sok értékes és konstruktív gondolatodat! :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 21:32
Előzmény: #362  exmnbs1
#364
Rómában beszéltem egy taxisofőrrel, hogy nagyon sokat látok a városban, mi a véleménye erről a helyieknek, stb.... azt mondta, Ostia kb. fél óra autóval éjszaka, a Földközi-tenger pedig nagy és mély... kérdeztem őt h. ez mit jelent... nem válaszolt.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 21:28
Előzmény: #354  offshort
#363
Most akkor lépjünk túl az 1. kérdéseden, vagy ne? :) Többi kérdés: én nem tolerálok semmiféle vallási alapot/-on semmit. Sztem az emberiségnek túl kellett volna rég lépnie a vallásokon, és egy egységes "bolygószintű vallást" kifundálnia, mint pl. a Titán sziréneiben a "végtelenül indifferens isten" vallása. Vagy mondjuk a panteizmus. Egy "isten" van, a Multiverzum, aztán kész :) A vallások és egyházak mint szent tehenek (nem szabad róluk szinte beszélni sem, komolyabban vitatkozni legalábbis kvázi tilos) nekem sem tetszenek. Az sem, hogy nőket alacsonyítanak le a vallásra hivatkozva (akkor sem tetszene, ha ffiakat alacsonyítanának le). Az a pragmatikus és kiegyensúlyozott társadalom, amiben nincsenek nőgyűlölő ffiak és ffigyűlölő nők, egyenjogúság van, stb. Ezt kellene elérni, efelé haladni. A ffiak és a nők közti "békesség", harmónia, stb. sztem kiemelten fontos érték a társadalom számára. Ilyen családokban nőnek fel kiegyensúlyozott, rendes emberek, stb. A nők gazdasági, stb. függősége ezért nyilván szerintem rossz út. Azt sem tartom egészségesnek, ha egy nő saját elhatározásából így dönt, de abba már nem fogok beleszólni. Viszont a társadalom ne tűrje el a többnejűséget, a nők (és persze a ffiak) jogainak csorbítását, stb. Hogy ezt milyen eszközökkel éri/érje el, azt nem nagyon tudom megmondani, hiszen szociológus, stb. nem vagyok. De utaltam már Thilo Sarrazinra, csak sokan nem vették a lapot :) Szerintem az jöhet csak, aki asszimilálódik. Tőlem akkor akár csadort is horhatnak a muszlim hölgyek, csak legalább a törvényeket be kell tartani. (Nők vezethetnek, egynejűség stb. Amúgy a poligámia nekem mint ffinek persze tetszene, csak nem tartom korrektnek :) Úgyhogy helyeslem az egynejűséget is elvi alapokon.)
exmnbs1 2017. 09. 06. 21:28
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#362
Dél-Olaszországban is sokan vannak. Pl a strandokon árusítanak, mert jól bírják a meleget. ))))Úgy tűnt hogy jól elvannak.
exmnbs1 2017. 09. 06. 21:25
Előzmény: #359  Vazsmegyei
#361
A geometria a matematika egy ága, remélem nem mondtam vele újat))))))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek