Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 25. 17:42

Megsérülhetett a másik fekete doboz  

Ugrás a cikkhez
Megtalálták a másik, a gép repülési adatait rögzítő fekete doboz külső burkolatát a francia Alpokban történt légikatasztrófa helyszínén, magát a berendezést azonban még nem - közölte szerdán Francois Hollande francia államfő a Seyne-les-Alpes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211904
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zintan
zintan 2015. 03. 26. 18:08
Előzmény: #96  morci
#100
jó és a sok órás interkontinentális repüléskor liberót hordjanak a pilóták?
Ésszerűbb lenne inkább a személyzeti wc mögé tenni a zárható ajtót :)
elemes
elemes 2015. 03. 26. 18:00
Előzmény: #96  morci
#99
ezer oka lehet, hogy felálljon.

ha irreális követelményeket támasztasz a pilótákkal szemben, akkor csak pszichopaták fognak jelentkezni, mert ők jól bírják.

***

a repülőről mobiltelefonálást felejtsük már el. különleges körülmények között nagy ritkán előfordul, hogy egy telefon kapcsolatban tud kerülni egy bázisállomással annyi időre, hogy esetleg egy sms-t megkapjon ("üdvözöljük csehországban"). nem erre lett kitalálva. a bázisállomások vízszintesen sugároznak, a hatósugaruk is egyre kisebb, a doppler-eltolódás miatt a nagyjából menetirányba eső bázisállomásokra csatlakozni sem tud a telefon, stb.
szivacs
szivacs 2015. 03. 26. 17:56
Előzmény: #93  szivacs
#98
a #76-ban belinkelt cikk írja:
"One of three American victims on board, Yvonne Selke, was a Pentagon contractor for Booz Allen Hamilton, a security and defense contractor for intelligence agencies. Some claim that she may have been a target."
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 17:56
Előzmény: #96  morci
#97
"...Felmerült bennem, hogy egyáltalán miért állhat fel egy pilóta a helyéről egy 2-3 órás úton?"

Miért ne állhatna fel? Pusztán azért, hogy folyamatosan sakkban tudja tartani a kollégáját (akit esetleg évek óta ismer) és aki lehet h. mégiscsak egy potenciális tömeggyilkos?? Ezt te sem gondolhatod komolyan... inkább gondoskodni kell(ene) róla, hogy a pilótafülkében mindig legalább ketten tartózkodjanak.
morci 2015. 03. 26. 17:46
Előzmény: #73  Phylaxa
#96
"Az utasok az utolsó pillanatban jöttek rá állítólag. Ezért nem próbált senki telefonálni. Nem volt feltűnő az ereszkedés." Ezt nem lehet elhinni. A pilótafülke ajtaja 1 méterre van a biznisz osztály utasaitól, mellette van az utasoknak is szánt WC. Nyílván a hozzátartozók megnyugtatására mondják.
Felmerült bennem, hogy egyáltalán miért állhat fel egy pilóta a helyéről egy 2-3 órás úton? Keres egy rakás pénzt. Ezért elvárható, hogy olyan egészségi állapotban legyen, és olyan állapotban szálljon fel a gépre, hogy felszállástól leszállásig ne kelljen felállnia. Tegnap repültem, két óra volt az út, baromi szűk volt a hely, jól esett volna felállni, mégsem tettem.
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 17:46
Előzmény: #94  elemes
#95
- maláj gép: nem tudjuk mi történt
- amszterdami járat Ukrajna fölött: nem tudjuk igazándiból, mi és hogyan történt.
- Germanwings: elvileg tudjuk, mi történt, de azt (még) nem tudjuk h. miért... tehát tkp. nem tudjuk h. mi történt.
- ...
- ...
elemes
elemes 2015. 03. 26. 17:40
Előzmény: #93  szivacs
#94
egy régi repülős film jut eszembe, a poggyásztérben idegméreggel megrakott utasgép közeledik az óceán fölött, a gép lelövésén vacillál az Elnök (még 2001 előtt készült), amikor elhangzik a következő mondat:

- De hát a gépben emberek utaznak!
(és mintha ez nem lenne elég meggyőző érv, hozzáteszi)
- AMERIKAIAK!
szivacs
szivacs 2015. 03. 26. 17:21
Előzmény: #92  elemes
#93
az amcsik is összealkottak jónéhány konteót, például, hogy az amcsi utas volt a célpont.
elemes
elemes 2015. 03. 26. 17:15
Előzmény: #86  lord_of_the_kings
#92
"ezzel a fedő történettel lepleznének egy esetleges műszaki problémát."

túl régóta élsz Magyarországon, hogy ilyenek jutnak eszedbe.
zintan
zintan 2015. 03. 26. 16:50
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
Ilyenkor felvetődnek további kérdések, hogy ha pl Marseille fölött megy wc-re a kapitány , akkor 9.11-et másolja le vajon a másodpílóta? :(
Ha "simán" öngyilkos akar lenni valaki, betegség, családi úgy stb miatt, akkor azt tuti, hogy nem így teszi.
Ehhez erősen korlátozottnak, elmeháborodottnak kell lenni, mely viszont nem igaz, hogy nem tünt fel senkinek a környezetében. A másik verzió, hogy terrorista volt.
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 16:36
Előzmény: #86  lord_of_the_kings
#90
Ezt mar korabban bemasolta valaki egy toresi tesztrol:

link

Ilyen tomeg es ilyen sebessegnel ez nem meglepo, hogy apro darabokra szakad.
Ami erdekes ,hogy nagy teruleten szorodott szet , fekete doboz is messze volt a tobbi resztol.
Nem vagyok szakerto de gondolom fugg attol is ,hogy milyen szogben csapodhat be ?!
szivacs
szivacs 2015. 03. 26. 16:26
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
Az áll még, hogy az egyik fekete dobozt vagy 10km-rel arrébb találták meg?
Ha igen, akkor vajon miként lehetséges ez? Annyit nem repülhetett a becsapódástól. Vagy hamarabb kiesett volna?
zintan
zintan 2015. 03. 26. 16:25
Előzmény: #86  lord_of_the_kings
#88
Nem tudom, hogy kik vizsgálják ilyenkor a feketedobozt, de feltételezem, hogy ezt nem az Airbus, és a Germanwings végzi. De lehet, hogy őket még a vizsgálat közelébe sem engedik, legalábbis addig amíg meg nem állapították a okot,ill a tényeket.
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 16:19
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#87
ok... akkor lehet h. elég volt neki mindig csak akkor elhúznia lock-ba, ha újabb kódkérés érkezett.

olvasgatom a német + amcsi oldalakat... teljes a tanácstalanság. Valamiért nekem a Bourne-trilógia motoszkál a fejemben. A miértre viszont ez sem adna választ...
lord_of_the_kings
lord_of_the_kings 2015. 03. 26. 16:14
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Természetesen lehetett így is, ahogy most mondják, de mivel elég komoly gazdasági érdekek is kockán forognak, sajnos nem tartom azt sem elképzelhetetlennek, hogy ezzel a fedő történettel lepleznének egy esetleges műszaki problémát.
Ezt az apró darabkákra törést sem értem egyébként, ehhez nyilván minimum fel kellett robbannia. Erről volt valami?
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 16:07
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
Ha jol ertelmeztem az egyik oktatovideon akkor nem kell tartani folyamatosan.
A lenyeg az, hogy ha kivulrol beutod a kodot es nincs valasz kb 30 mp-ig akkor be tudnak menni , viszont ha a pilota elhuzza a lock fele akkor letilt es ujra kell beutni a kodot kivulrol.
Nem tudom igy van e mindenhol,egy videon lattam a youtuben.
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 15:53
Előzmény: #82  Phylaxa
#84
"...A kódot a két pilóta mellett a légikísérők is ismerik. Természetesen gondolni kell arra, hogy egy terrorista rákényszeríti a kód beütésére a személyzetet, ám a fülkében lévő pilóta egy gombbal ilyenkor is blokkolni tudja az ajtó kinyitását. Az ajtó előtti részt egy kamerán keresztül is látja a pilóta.

A blokkoló egy rugós gomb, amelyet folyamatosan zárt pozícióban kell tartani, elengedéskor visszaugrik szabad pozícióba. Véletlenül bekapcsolni, tehetetlenül rádőlni, – például ha a pilóta elveszítené eszméletét – nem lehet."

--------------------

az ujjával végig támasztania kellett a rugó ellenében az ajtót zárva tartó kallantyút... szürreális borzalom. :(
Phylaxa 2015. 03. 26. 15:36
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#83
Erről a Lufthansa CEO-ja is beszélt. Nekem furcsa, mert bárki rosszul lehet. Erről meg ami történt (ha valóban így tötént), ne is beszéljünk. Egy csendes psyhopatat megállítani hogyan lehetséges?
Phylaxa 2015. 03. 26. 15:33
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#82
A "légzése végig nyugodt volt".

A kapitány szerintem azonnal érezte, amikor süllyedni kezdett a gép és a személyzetből ezt tuti észrevették páran.

Borzalmas ez az egész.
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 15:29
Előzmény: #80  zintan
#81
E szerint a Telegraph cikk szerint link a jenkiknél az a szokás, hogy ha valamelyik pilóta akár kis időre is elhagyja a cockpit-et, addig egy steward(ess) beül a helyére... Európában ez nem szokás... és állítólag a tragédia ellenére sem akarnak (egyelőre) változtatni ezen a szokáson.

A másodpilótával kapcsolatban eddig semmilyen gyanús vagy furcsa magánéleti ill. pszichológiai probléma nem volt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek