Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 16:59

Meglepetés nap végére - Beadták a Richtert  

Ugrás a cikkhez
A hazai részvényindex a délelőtt során elért 23,600 pont közeli szinteket nem tudta megtartani nap végére, mely a Richter jelentős csökkenésének volt betudható. A benchmark 0.2%-os pluszban zárt magas, 47 milliárd forintos forgalommal. Az amerikai makroadatok hatására erősödő tengerentúli indexek pluszba segítették európai társaikat is, míg a régióban egyedül az orosz RTS csökkent 0.2%-kal. A lengyel WIG 20 0.2, a cseh PX 0.5%-kal került feljebb.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=81267
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 31. 10:51
Előzmény: #1  portfolio
#2
Kedves cikk író!
Nem adták be a Richtert, hanem a legvégén a záróban direkt lenyomta az árat egy alap, hogy jobban nézzen ki az év eleji hatalmas mennyiségű eladása, tekintettel, hogy negyed éves zárásuk volt és a maradékot dobta így oda!
Ezt ilyenkor sokan megkajálják, mint talán most Ön is, és ezzel félre tájékoztatva az olvasókat közli sajnos ezt az esetet, esetleg ezt javíthatná, ha gondolja, mert felesleges ott gerjeszteni a negatív hangulatot, ahol nem tényszerü.
Hétfőn valószínüleg azonal vissza korrigál a papír szerintem, sőt, ha az olaj és a mol menni tud tovább, akkor ez is emelkedhet.
Tisztele ttel:
Almásy Sándor
www.ezt.hu
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 01:41
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Tisztelt Almásy úr!

Kellően kódolt hsz-ét (utólagos engedelmével) pusztán önszorgalomból, de mondjuk kíváncsiságom által is vezérelve- dekódoltam. Íme:

1, Én tudom mi történt a Richterrel a nap végén, aki ettől eltérően bármi tájékoztatást ad obejktív, az pánikot kelt.

/Honnan tetszik tudni ily konkrétan, hogy bizonyosan ez történt?/

2. Én szinte biztosan tudom, hogy hétfőn mi fog történni a Richterrel, emelkedni fog.

/Nos, ez kezdő tőzsdézők számára sem meglepetés, az árfolyamvezérelt gondolkodásból kifolyólag valószínűleg lesz némi korrekció. Ugyanakkor jó ideje masszívan csökkenő árfolyamú részvény. Most pont erre a nap végi beleadásra változna ez meg?/

3,, Az olaj és a Mol árfolyamának esetleges emelkedésére válaszul a Ricthternek is emelkednie kell.
/ Ez számomra egészen új, de tagadhatatlanul érdekes megközelítés/

4. Ha még valaki nem tudná hogy melyik hírportál és hirdetési felület sikerében vagyok érdekelt , azt is gyorsan közlöm.
/ Köszönjük szépen./

Feltételezve de nem megengedve dekódolási képességem hiányosságait, maradok tisztelettel:
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 02:09
#4

Nem volt ez akkora meglepetés, irányban semmikép.mértéke esetleg.Itt egy tch elemzés péntek hajnalról.
(chartcenter)
RICHTER Felejtős. Kamatvágásnál, forintgyengülésnél kötelező vétel, addig felejtős. Oldalazgat, de nagyon a sáv alsó részén van. 2000 forintot kéne menni, hogy az első ellenállással megütközhessen
Concorde is levitte a célárat. nincs itt mágia.
vki /vkik pofátlan módon beadta, és átszállt a molba. Én olvasatomban ennyi.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 02:23
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Sanszos.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 10:22
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Kedves DLPH!

Segítek, azért érdekes az olaj a Richternek, mert a legnagyobb piacának, az Oroszoknak nagyon fontos az olaj ára, mivel igen nagy kitermelők, ha magas áron tudnak eladni (50 felett már kedvező, 60 felett még kedvezőbb) több marad támogatási és egyéb közcélokra, tehát gyógyszertámogatásra is, innen nem folytatom, mert csak untatnám.

Onnan tudom, hogy ez történt, hogy áttételesen kapcsolatban állok az eladóval, rengeteget adott év elejétől, ez csak morzsa volt, kellett egy nagyon alacsony negyedéves záró ár, hogy kedvező színben tüntethesse fel az év eleji eladásokat.

Még valami, ez az alap komoly mértékben bele fog húzni a ricsibe longban, aztán jönnek majd a 48 as, 55 ös célárak újra, hiszen egy heti nettó 1 milliárd forint haszon felett teljesítő cégnek felfele áll a zászló hosszú távon!
A népet időnként meg ijeszgetni kell, hogy kedvező árakon belehessen szállni újra, illetve a shortosoknak is teremhessen babér!

Szívesen fogadok, hogy még áprilisban átlépi a 40 ezret ismét.

Üdvözlettel:
A.S.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 10:57
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Kedves alm! Igy gondolkodik egy profi.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 11:01
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Kedves alm!

Ön bizonyára nagyon benfentes, és pontosan ismeri a Richi összes fundamentumát.
Megmondom őszintén én is úgy gondolom, minél magasabb a kőolajár annál több fogazmásgátlót tud a richi eladni Oroszországban, de könyörgöm egy keményen eső trendben mozgó részvényről ne írjon már le ilyen long örületeket. Meg hogy az alap így meg úgy. Gondoljon arra, hogy esetleg valamelyik kezdő komolyan veszi önt, nem szégyeli magát?
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 12:02
#9
Mivel én nem vagyok szakértő, a szememnek hiszek:
link

Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 12:07
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#10
Tudod, miért nem hiszek neked alm? Mert akinek tényleg infó van a birtokában, az kussol és csöndben meglépi. Aki szövegel ilyenekről, az nem profi, ahogy buxi írta, hanem ellenkezőleg, nagyon amatőr, aki azt hiszi, hogy lesz aki ezt beveszi.

Az pedig, hogy számonkéred a szaksajtón, hogy nem írták le a te saját kiselméletedet, mint objektív történést, az még nevetségesebb.
BuySell 2007. 04. 01. 12:35
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
én úgy tudom az oroszokkal jelenleg leépülőben van a kapcsolat, nem hogy többet, de annak is örülni lehet már ha időben fizetnek.
sniper 2007. 04. 01. 13:00
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#12
Egy részvény, melynek mozgóátlaga 7. hónapja szigorúan monoton csökkenő, áprilisban hozzon + 20%-ot minden különösebb hír nélkül? LOL
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 13:17
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#13
Kedves A.S (alm) !

Nos, köszönöm az oktatást, jól esett , számítok további gyümölcsöző együttműködésünkre, ahol is egy profi ( hiv.lsd. Buxer) egy magamfajta kis amatőrnek talán segít megérteni önszorgalomból, hogy ez a fránya légy mitől is döglik tulajdonképpen?

Kezdő lévén az alábbi pontokban kérem szíves tájékoztatását:

1, Azzal hogy Oroszország nagyobb profithoz jut a kőolaj világpiaci árának (tartós vagy ideiglenes) emelkedésével,
, miért következik , hogy megszületik bármilyen KORMÁNYZATI INTÉZKEDÉS IS, új törvények alkotása, melyek esetlegesen a következő negyedévre áldásosan hatnának a Richter profitnövelő képességére? Nem kell ehhez kormányzati szándék? Vagy nézzem egyszerűen a brent árfolyamát és ehhez mérten tudni fogom mi történik a Richterrel?

2, Fenti össezfüggés kapcsán zavarólag hat a megértésemhez, hogy a múltban sokszor nem igy történt, emiatt nem tudom értelmezni, hogy mikor valós, és mikor nem valós ezen összefüggés.

3, A Richter hétfőtől induló masszív emelkedésének kapcsán nem világos számomra, hogy az ezt megelózó utolsó mozzanat miért egy 1 milliárdos piacra borítás? A matek nem stimmel, ebben szeretnék kérni Öntől némi támogatást.

4,Azt a fundamentális tényezőkkel kapcsolatos stabil pozitív hírt sem találom sehol, ami a masszív csökkenő trend hétfői fodulását vetíti előre. Elkerülte volna a figyelmemet?
És végül megtisztelne ha beavatna, hogy egy 1 milliárd forintos borítás minden esetben a csökkenő trend éles fordulóját jelzi, vagy ez egy elszigetelt eset itt és most?

Tájékoztatását előre is köszöni hálás szívvel egy igen lelkes amatőr.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 13:26
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
"ez a fránya légy mitől is döglik tulajdonképpen?"
Hát a CHEMOTOX-TÓL :-DDDD
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 14:36
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Agyon birtokolva nincs az már biztos a papír... Brriii R.G... Utaljátok csak. _:-) Ilyen egy jó hangulatú topik a fordulás környélén.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 15:04
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#16
oroszok már $30/barel fölött is furrdenek a $ban és mindent megtudnak venni. NEM ez dönti el richter/egis ottani értékesítéseit.
Hanem, hogy politikailag, hogy állnak mennyire "kedvezményezettek". éshát ebböl a szempontbol nem villognak.

pl Ha MOL kedvezményezett lesz mintahogy arra van sansz és jól eltudja költeni az irdatlan profitját/tartalékait oroszoban akkor nemsokára nem a 22300ért drukkolunk hanem a 30.000ftért.
Ha uígy vmi okbol egis/richter is kedvezményezetté válna az uilyen hatással lenne az ő árukra is. DE jelenleg NYOMA SINCS ennek. richter/egis döglött.

kokler Babics 25.000fts richterrel riogat. Nem valószínű de ilyen funda környezetben nem is elképzelhetetlen.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 15:12
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Van egy ősi mondás, fektess be a Richterbe és feküdj le aludni...
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 15:14
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Ezt még nem hallottam. Te találtad ki?
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 15:15
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Akkor hosszú egy alvás lesz.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 15:51
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#20
Kedves Kanyisz,

nem szégyenlem magamat, talán majd esetleg akkor, amikor 45 ezernél mondjuk májusban vissza gondolok, hogy miért nem vettem többet a richterből 3 assal kezdődő árakon.
Ez a papír volt már 50 ezer is, azóta több, mint 50 milliárd tiszta hasznot termelt, ezek a tények, a többi a spekuláció, gondoljon csak bele a tavalyi otp 5.2 es árra, mire is volt jó? Arra, hogy páran beszarjanak, jópáran meg meggazdagodjanak, Ön melyik szerepet játszotta?
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 16:00
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#21
Szevasz,

miért kellene kussolnom és ki mondta, hogy profi vagyok? Így van, totál amatőrnek érzem magam, nem tudom pontosan mi lesz holnap, meg azután sem, de azt , hogy mi volt az elöbb azt néha igen, ennyi az egész.
Egyébként longolom a ricsit és nemsokára remélem kellemesen mosolygok, nekem nem számít az idő, csak a realitás és a tények, ez egy kurva jó cég, de vannak lehetőségk néha beönteni a papírt, valószínüleg ez is már múlt idő! Üdvözletem!
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 16:14
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#22

Ez a vita eleve értelmetlennek tűnik nekem. Az olajár és a Richter tőzsdei teljesítményének összefüggésbe hozatala nem újkeletű dolog. Már akkor is ez a duma hajtotta az árát, amikor 50 ezerig ment. Azóta megtudtuk, hogy a két dolog korántsem következik egyenesen egymásból, tehát ez a múlt és nem a jövő.

Azért arra kíváncsi lennék, hogyha egy alap kiszórja a Richtert, akkor utána miért akarna keményen belevenni (gondolom nem élvezi ha veszít, vagy ki tudja, talán ez a kedvenc szórakozása, hogy elad, és utána drágábban vesz vissza...).

Olyasmit leírni, hogy ezért vagy azért megint 40 ezer lesz, eleve ökörség. Persze, hogy lehet annyi., de lehet 30 is. Ugyanis a funda alapján most teljesen kiszámíthatatlan, úgy dobálják jobbra-balra, mintha ezen múlna az életük.

A leglényegesebb, hogy az orosz piacon eddig nem volt különösebben hatékony a szabályozás ebben a piaci szegmensben. Most úgy döntöttek odaát, hogy rendbe teszik ezt a területet is. Ez egyelőre tendenciaszerűen ellene hat a Richternek, és nyomni fogja az árát egy jó ideig. Sajnos ez egy ilyen piac, nem éppen a szabad versenyről szól.

Viszont ettől még nincs értelme temetni. Minden cég élete arról szól, hogy alkalmazkodjon a megváltozott körülményekhez, a jövőjét nem holmi olajár mizéria határozza meg, hanem ez az alkalmazkodóképesség. Ez a bizonytalanság benne, jelenleg ez az, amit senki sem ismer.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 16:15
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#23
Tisztelt DLPH,

szó sincs oktatásról,
az Oroszok, mint bárki más profitból tudnak osztogatni, profitjuk egyik legmeghatározóbb forrása az olaj, nézze visszaa ricsi árát, amikor fennt volt az olaj, persze ez nem szerződéssel kapcsolt párhozam csak egyszerü tényeken alapuló helyzet, persze az is lehet, hogy csak én, meg még jó páran látják rosszul, semmi sincs kizárva, itt ez a biztos dolog.
A záró borítás okát már elmondtam, jobb színben kellett feltüntetni az azt megelőző, egészen év elejétől tartó giga eladásokat ennek az alapnak, ők nem eladni akartak az utolsó pillanatban, hiszen ott ültek egész nap a gép elött, hanem lenyomni akartak, mai sikerült is, de ez nem baj, ez jó, páran, mint pl jó magam is, így egészen kellemes áron vásárolhattunk, sőt én pl 45- 46 alatt ki sem szállok, mert nem látom értelmét.
Sajnos nem csengetnek sosem emelkedések elött, általában sokan, rengetegszer én is, csak azt érzem, hogy elszaladt elöttem az ár.
Fundamentum, hát szerintem bőven elég az a sok adat, ami idáig is ismert volt, kimagaslóan nyereséges cég, óriási kp tartalékkal, rengeteg lehetőséggel, közel 20 saját fejlesztésű gyógyszerrel (1 MRD USD/ saját)
Persze semmi sem biztos, de azért valószínű, hiszen már ennek az alapnak is akik még utolsóként kiszórták a kosarukat sincs már mit kiszórniuk.
Az is lehet, hogy jön egy két shortos, de hát bukni is kell majd valakiknek...
Ha minden emelekdés elött egyértelmű bemelegítés lenne, akkor minden nagyon nagyon egyszerü lenne, ha Ön nem hisz az emelekdésében, nyugodtan shortolja meg, sőt 35e alatt akár direktbe én megveszem pár ezer db ig.

További napsütéses hétvégét, üdvözlettel: A.S.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 16:44
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Tisztelt A.S.(alm).

Elfogadom a véleményét, mint egy enyémtől különböző másik véleményt, noha nem értek egyet vele.

Annyiban van értelme ennek az eszmecserének, hogy eltérő vélemények elhangzanak, hol indoklással, hol indoklás nélkül.

Észrevételeim :
- abból indult a reakcióm, hogy Ön szerint a Protfolio cikk nem objektív (szerintem meg az, miért ne lenne? , leírta mi történt)
- a nulladik másodpercben világos volt számomra, hogy egy long pozícióban ülő kontráját olvasom
- nem vagyok semmilyen pozícióban a Richterrel kapcsolatban, sőt, mostanában a beszálláson gondolkodtam, de ezek után biztosan nem. Egyszerű oka van : ha egy nagy alapnak megéri ekkora mennyiséggel kiszállni 33500-ön, akkor én e FÖLÖTT bizonyosan nem veszek, akármekkorát is korrigál felfelé.
- hogy elfogyott volna az eladó mennyiség? ez aztán tényleg ÉRDEMI infó. Ha igaz is ez, akkor ez a pénteki öntésre vonatkozik. És a
többiek hogy állnak?
- fundamentálisan semmi pozitív nem történt
(látványos forintgyengülés nem kezdődött, a hazai gyógyszerreform vonatkozó negatív rendelkezéseinek negálása eddig nem történt meg, hasonlóan az Orosz rendelkezések visszavonása sem történt meg eddig tudtommal, az elemző cégek célárai továbbra is rendkívül alacsonyak, a dollár nem nem erősödik eddig s.t.b.)
- az olaj hirtelen drágulása egybeesik a beöntéssel, nem látom bizonyítva a jótékony összefüggést, már csak azért sem, mert ha ugyan valakinek van miből osztogatni, az még nem jelenti azt, hogy fog is. Sőt, inkább elvesz a jelek szerint.

Amit viszont látok, az egy pozícióban ülő személy agitprop törekvése egy ekkora beleadás után.

Az ilyen nem tart meg semmilyen kütyü papírt sem, nemhogy a Richtert.

Üdv és köszönet.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 16:52
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Sajnálom, hogy nem érti a beöntés és egy negyed éves utolsó nap utolsó pillanatának szándékos árlenyomása közötti különbséget.

Utoljára neki futok, ennek az alapnak 2 éve gyüjtött Richterét kezdték adni év elejétől, azért, hogy maximálisan pozitív színben tűnjön az az alap kezelő aki ezt csinálta lenyomta a végére az árat, hogy a többi eladása még szebben nézzen ki, ennyi az egész.
Egyébként közel idáig shortoltam, de mivel, hogy szerintem elfogytak az eladók, ezért elkezdtem venni, szerény véleményem szerint nem esik, sőt emelkedik majd ezután, de tényleg shortolja meg, ha nem ért egyet, mert sokkal izgalmasabb, ha játszik is és nem csak tanácsol!
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 17:06
#26
Nekem csak egy kérdésem lenne: az alapkezelőnek miért jó ,hogy a ricsit odaadja 33500-on hogyha el tudta volna adni 35500 környékén is ?
Akár hogy is számolom a 2000*~30000(db) = 60 misi nem hiszem ,hogy ez nem hiányzik sehonnan. ?
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 17:28
#27
Szerintem alm-nél van az igazság, de ugyis meglátjuk jövő héten, ezen kár egymásnak esni. Az biztos hogy alm verziója az egyetlen ésszerű ok ami eddig elhangzott. Negyedév, záróöntés - egyértelmű manipulácó. DLPH maximális tiszteletem, de a felesleges adrenalinodat jobb helyen is levezthetnéd, nincs olyan nap hogy ne kelnél birokra valakivel :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 17:49
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
DLPH jófej, de már engem is aggaszt ez a szörnyű bizonyítási mániája. Egy extrém sport nap kéne neki vagy több csajozás... .:-)
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:02
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Jók ezek a Freudista szövegek :))
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:16
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#30
Talán nagyon egyszerü a válasz és ameddig nem indul a gépem, addig rá is érek, szóval elárulom, hogy 32 ezerre tette be az ajánlatát, de jó páran 33.5 ös legjobb ajánlattal vitték el, tehát ő még olcsóbban is odaadta volna, azért mert ennek a mennyiségnek a sokszorosát adta 40 felett és közelében, a negyed éves átlagán a lenyomással odadobott morzsája nem sokat rontott, viszont sokkal jobb képet ad a korábbi eladásaihoz, elmondhatja a főnökeinek, hogy egy olyan részvényt adott mondjuk 40 es átlaggal el, ami negyed év végén 33.5 ön zárt, tehát ő egy király, mert ő érezte, tudta, hogy mikor kell adni és sokkal magasabban adta a 98% át el, mint ahol zárt.
Ez megszokott negyed éves zárónapokon, vagy felhúznak, vagy lehúznak részvényeket látszólag indokolatlanul.
Az alapoknál negyed éves kimutatásokra nagyon oda figyelnek, ők olcsón vették ezt a papírt, így is jó volt, ez egy hullám vasút, valószínüleg most van alul a beszálló, talán most érdemes jegyeket venni a felkörre...
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:19
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
Buxi totoro, nem emlékszem, hogy nekiestem volna bárkinek. Inkább hülyeségallergia, semmint bizonyítási kényszer, de lehet hogy mégsem, majd megbeszélem a pszichiáteremmel :)) Előtte keresek is egyet hamar.
Érdekes, ha valami beszakad, mindjárt jönnek a pozícióban ülők vígasztalni és elmagyarázni, hogy semmi gond.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:22
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Alm ez világos. Ez vagy igaz, vagy sem.
A lényegen akkor sem változtat, ezt a papírt nem vették 1 milliárdért, hanem eladták.
A szkeptikusságom egy esetleges hétfői trendfordulóval szemben áll fenn nem pedig egy kis korrekcióval. Előbbinek semmi jelét sem látni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:28
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Nem értem mi ez a nagy vita a témában, aki már évek óta tőzsdézik az tudja hogy ilyenek elő-előfordulnak negyedévzáráskor valóban. Lehet hogy nem ekkora mértékben de azért ez nem újdonság.
Szvsz is hétfőn 34-35e között fog nyitni, inkább közelebb a 35höz.
Persze ez nem zárja ki azt hogy hét végére "normál menetben" erodálódik az árfolyam 33 környékére vagy az alá, de nagyon meglepődnék ha hétfőn minuszban zárna, vagy akár 34 alatt.
Keményen szvsz persze.
De már nem sokáig kell várni, holnap kiderül a piac hogy gondolja.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:30
#34
Miért kellene jelét látni?
Épphogy azért lesz korrekció, mert a beesésnek nem volt semmilyen olyan oka amit a manipuláción, technikai okon kívül mással magyarázni lehetne. Sima zárómanipula, ami max a tétel nagysága miatt adhat okot kételkedésre.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:31
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#35
Hiszen ez a szép ebben, valaki érez valamit, valaki nem, akár mindkettőnek is igaza lehet, csak a futamidő kérdéses
Egyébként a történet igaz.
De látom földhöz ragadásban otthonosan mozog, ez is jó lehet, gondolom inkább fotexben, econetben mozog, pedig, ha ennyire úgy érzi, hogy ezt adni kell, akkor miért nem áll be shortra?
Az Ön elmélete alapján tavaly az OTP nek 5.2 es aljáról, még 3 ezerig kellett volna esnie, mert hát 5.2 őn is adták egy ideig és nem vették...
Gondolom ott sem vett, pedig ezek a jó lehetőségek, amikor mindenkinek tele a gatyája, ezért tudnak az alapok nagyokat szakítani.
Játszunk egyet, vegyen annyit, amennyi nem érdekes Önnek, nézzen rá mondjuk 60 nap múlva, ha kevesebbet fog érni, kifizetem a bukójának a felét.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:38
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Alm oké, részemről amit akartam elmondtam, csak néhányan elbeszélnek a lényeg melett. Engem nem a nap végi leöntés érdekel.
Arra reagáltam, ami megint elhangzott, hogy innen aztán már csak venni kell.
Nos, ebben nem értünk egyet. Ennyi.

Amúgy remélem a longosok érdekében, hogy a Richeter jövője kedves Alm nem olyan tipp mint az, hogy én általában vagy az utóbbi időben mely részvényekben vagyok érdekelt.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:45
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Ok, ha adni kell, akkor miért nem meri megshortolni?
A Richter jövője szerintem egyértelműen felfele mutat, hiszen továbbra is egy baromira gazdag és nagyon jól működő cégről van szó, akik ismétlem, hetente(!!!) 1 milliárdot tesznek tisztán a tiszta zsebükbe, ennyi.
Ez nem tipp, ez egy vélemény.
Tippelni nem szoktam, akkor lottót vennék.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:49
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
Alm általában megvárom a nagyvevőt is, az kevés , ha csak nagy kiszállót látok.
Emiatt valóban nem vettem 5.2-ön otit.
6-6.2 között igen, 8.3-8.6 között megváltam tőle. Pont a fenti ok miatt.
Hasonlóképpen vagyok most a Mol-al 20K-ról.
Veszek Ricsit, rengeteget. Ha elérkezett az ideje. Egy árfolyamnál nincs olyan, hogy ennél lejjebb nem mehet. Majd ha a fent említett tény bekövetkezik itt is, beszállok.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:51
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Azért, mert a shortot is kockázatosnak ítélem, az árfolyamban gondolkodás miatt.
Emiatt várok.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:54
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#40
aln verzioján kivül azért még hallottunk itt párat uugy életképes lehet.

az olajár és a gyógyó eladások közé viszont párhuzamot vonni hát amíg olaj $30felett van elég koklerságnak tünik.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 18:58
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
Esküszöm csodálattal hallgatlak és, ha megengeded le is tegezlek, őszintén gratulálok, hogy végig ültél rezzenéstelen arccal egy ekkora OTP emelkedést!
De akkor pár hete is vettél Molt, amikor 21.5 fölé ment, aztán vissza 19.8 ra?
Ha ez ilyen egyszerü lenne, de jó lenne...
Én még nem sok egyenes chartot láttam, hogy vagy csak fel, vagy csak le, vagy csak eladó, vagy csak vevő.
Jó papírokat érdemes venni szerinem, a Richter nagyon jó, még akkor is, ha ez most nem tükröződik az árazásában, ezért jó hasonlat talán a tavalyi OTP 5.2 es ár.
Tényleg, mikor szállsz be újra mondjuk az OTP- be?
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:07
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Rendben, akkor szia!
Otp-be nem tudom, nincs elképzelésem róla most. Egy ideig a 10K fölötti tartományban terveztem a kiszállást, de aztán meggondoltam magam.
Amúgy volt az 9K felett is, ott nem adtam el.
6 hónapig tartani egy részvényt, semmi csodálatos nincs abban. A ráülök a kezemre masszív elhatározásom kb azidőtájt született meg, amikor egy nap alatt meghúzták 7300-7700 között (ha jól emlékszem ) orcátlanul és borzasztó agresszíven, és aznap történelmi csúcs forgalma volt, nem emlékszem most pontosan ( 30 milliárd körül?) És nem átkötésekből.

Mol nem nagy vaszisz. Volt 20800-as átlaggal is, aztán a nagy para és visszacsapkodások közepette megváltam tőlük nagyon kis haszonnal.
Az utolsó 20K alá küldéskor vásároltam be utoljára, előző nap 20200 körül is vettem.
Azóta áll, de ez nem régóta tart.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:08
#43
Richter: Egész nap jól tartotta magát, de záróban rendesen lekötötték, így ma valószínűleg belenyit a
gyertyába. Egyelőre az eső trend aljánál, így kis emelkedés, oldalazás elképzelhető az elkövetkező napokban.
Ellenállás 35800ft, 36600ft, 37000ft környéke.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:12
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
Emlékszem, péntek volt.
Bukó pozit mikor zársz ki?
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:14
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Ha a stoppom kiüt , vége a dalnak, és egy időre felejtem, még ha onnan fordult akkor is.
A soppot négy papírnál lehet alkalmazni normálisan, ha van valamelyikből, akkor kiszámítom, és berakom. Felfelé idővel emelem.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:18
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Miért csak 4 nél?
Mekkora tűrésre teszed?
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:20
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Szerintem nagyon jó ez a vita DLPH és alm között. Hajlok arra, hogy alm-mel értsek egyet, de az élet valamelyiküket hamarosan igazolni fogja. Eddig az alm által adott magyarazázat volt az egyetlen, ami megfontolandóak tűnik. (A sajátomon kívül, ami az emberi tévedésre vonatkozott, s aminek lehetőségét változatlanul fenntartom.)

DLPH utaltál valamilyen portfoliós cikkre, de én ilyent nem találtam. A disputáról az jut eszembe, amit Kostolany írt, hogy öt perc beszélgetés után el lehet dönteni, hogy az illető long vagy short pozícióban ül. Egyébkét jómagam elfogult vagyok a Richterrel, mert van fentebbről, szóval az emelkedésben vagyok érdekelt. De alm állításait, mely szerint a Richter nagyon jó cég, perspektívával, kiváló menezsmenttel stb., még DLPH is hangsúlyozta nemrégiben.

Az árfolyam persze meglehetősen relatív dolog, erről Babics mester külön előadást tudna tartani, aki 13e MOL-t, 7,6e OTP-t és 25e Richtert jósolt. Az első kettőt az élet már egyértelműen cáfolta, remélem, az utolsó is erre a sorsra jut.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:22
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#48
A többinél is használom, de ritkán van kis papírom. A kisforgalmú részvények nagyobb amplitudóval mennek.
Kiszámítom saját algoritmus szerint. Két éves és fél éves napi mozgásátlagok és 200MA vagy 50MA értékek számítanak ebben.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:24
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Ok, mol- nál, amit most vettél, hol szállnál ki, ha vissza indulna?
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:28
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Most 20390-től aktív a stoppom.
Vásárláskor 18900-től volt aktív.
Nagyot ugrott azóta, meg kellett emelni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:29
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Yeterday szia ! :)
A portfóliós cikk linkje e topic első hsz-ében van.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:32
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
Te egy nyerő ember lehetsz ezek alapján, ez tök jó!
Megtudnád saccolni mennyit forgattál már meg a hazain?
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:34
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
Hát az semmi, ott összesen ennyit írnak a ricsiről:

"A hazai részvényindex a délelőtt során elért 23,600 pont közeli szinteket nem tudta megtartani nap végére, mely a Richter jelentős csökkenésének volt betudható..... A többi vezető részvény közül a Richter az utolsó percekben jelentős, 4.6%-os mínuszba csúszott 2.2 milliárd forintos forgalommal zárva a kereskedést."
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:39
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
Alm csak az utóbbi 7 évben.
Az első évem katasztrófa volt, 15 misiből elvesztettem tizet.
A harmadik év végére visszatornáztam.
Így az első kb. 3-4 évem katasztrófális volt.
Azóta rendben van a történet.

Közepesen megy, nem tartom magam profinak. Márcsak azét sem, mert ismerek profikat.
A Forexen is trédelek, az kellemes.Szerencsére nem régóta, mert ott aztán becsődöltem volna, ha kezdőként nyomulok.

Nem tudom megsaccolni , a brokidij egy év alatt is sok millió.

Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:41
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Yesterday csak annyira érdekes, hogy szvsz objektíven leírta mi történt. Se több se kevesebb. Bennem nem okozott pánikot :))
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:41
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Mennyi a díjad?
Határidőzöl is?

Egyébként én shortolom a fotexet.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:47
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Kedves DLPH, én mindig az okokat keresem, hisz' tudod. :-)

De okokat még senki nem írta le. Megint csak Kostot idézem: "én sem tudom, hogy mit hoz a jövő, de legalább tudom, hogy mi miért történt a múltban". Keresem a válaszokat.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:51
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#58
Alm lehet félreértettél, nincs közöm a fotexhez.

Forexet írtam, ami egy nemzetközi kereskedési platform a devizapárokkal lehet kereskedni. A dollár és yen párokat szeretem.
Külön-külön vagy egymással szemben.

De ha csak úgy írtad a Fotexet, számomra ez megint a bizonytalan kategória, nem tudom eldönteni melyik irány kéne felvennem, ezért nem lépek.

A határidőt ritkán használom, akkor is csak a Bux-ot shortolom, a bux long nálam egál megfelelő papírok longjával.

0,03 % *2 ez a díjam most.

Amúgy a startégiám nem ördöngösség, 10 felvett poziból ma már 5-6-ot eltalálok helyesen. A lényeg, hogy ezeket kifuttassam rendesen. A rossz pozit azonnal dobom.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:53
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Yesterday nincsenek számomra sem.
Alm leírta mi történt, nyilván tudja miért írta le, ami számomra fontos, hogy ettől nem látom, hogy miért fordulna meg a trend mostantól. De ezt már írtam.
A korrekció normális egy ilyen helyzetben, de ezt is tudjuk.
Egy ekkora öntés után belevágnom csak azért, mert nagyon olcsó, ez nem az én műfajom.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 19:57
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Alm egyébként utoljára 37-nél belevettem, szerencsére másnap ment valamennyit, és nagyon kis haszonnal ki tudtam szállni. Láttam, hogy roppan erőtlen az emelkedése, és döntöttem. Szerencsére nem vártam meg , hogy kiüssenek 36 alatt.

A másik mesterhúzásom nemrég az Egis belevételem volt, 22300-as nullával, másnap ütötték tovább, itt sem vártam meg a stoppot, elengedtem. Volt némi bukó, de a stop még mélyebben volt. Azóta már kiütöttek volna.

Topik gazda

alm
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek