Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 17:02

Masterplast  

link



011. április 20.-tól Masterplast Nyrt. néven működik tovább a Masterplast Group Zrt., a váltás része a társaság középtávú stratégiájának. A vállalat az első negyedévben 13,1 millió eurós bevételt ért el, amely megfelel az előzetes terveknek.



Nyilvánosan működő részvénytársasággá alakult át 2011. április 20.-tól a Masterplast Group Zrt. A működési forma váltással együtt átalakult a vállalat legfelső vezetése is. Létrejött az Igazgatótanács, amely ellátja az igazgatóság és a felügyelőbizottság feladatait. Az Igazgatótanács elnöke Tibor Dávid, alelnöke pedig Ács Balázs. Létrejött az Audit bizottság is, amelyben az Igazgatótanács független tagjai - Bojár Gábor, Dr. Gara Iván, és Andrew Szőnyi - kaptak helyet.



"A jelenlegi átalakulás szerves része a vállalat középtávú stratégiájának" - jelentette ki a változással kapcsolatban Tibor Dávid, a Masterplast Nyrt. Igazgatótanácsának elnöke. "A cég fejlődése már évek óta ezen stratégia alapján történik, és amint elérkezettnek látjuk az időt újabb jelentős lépést teszünk a tőzsdei bevezetés irányába" - tette hozzá Tibor Dávid.



A Masterplast Nyrt. 2011. első negyedévében 13,125 millió eurós bevételt ért el, amely megegyezik az előzetes célkitűzésekkel, és csak minimális mértékben marad el az egy évvel korábbi, 13,302 millió eurós forgalomtól. "Elégedettek lehetünk az első három hónappal, hiszen annak ellenére, hogy az elmúlt évben végrehajtott racionalizálás miatt kevesebb leányvállalattal dolgoztunk, sikerült megismételni a tavalyi bevételt" - közölte az első három hónap eredményeivel kapcsolatban Tibor Dávid.



Háttérinformáció:

Az 1997-ben alapított Masterplast csoport a közép-kelet-európai régió egyik vezető építőanyag gyártó és forgalmazó vállalata. A cégcsoport 12 országban rendelkezik saját tulajdonú leányvállalattal. A vállalat 2010-es árbevétele 85,2 millió euró volt. A társaság 2008 óta tagja a Budapesti Értéktőzsde Tőzsdeképes Cégek Klubjának.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Casali 2021. 01. 09. 09:26
Előzmény: #5738  Mortal_Wombat
#5740
Szerintem vették külföldről is.És venni is fogják főleg németek.Meg mi is  adogattuk rendesen ez tény.Lényeg hogy ez a forg.stabilan meglegyen,de szerintem meg lesz, sőt ez csak az eleje.Én úgy érzékelem ezt most nem fogják leverni,nagyon kikövezett ,kidolgozott minden.Ez nem illene most  képbe .Korrekció megvolt, de ez vissza kell menjen hamar.Hétfőn még  vagy a fórum után szerdán, de hamar vissza áll a 2800 véleményem szerint.Ha nem, akkor nekem az nem fog tetszeni és nem fektetek bele többet.Nálam ez most a kérdés lényege maradjak ennyivel vagy sokkal többel.Óvatosan maradtam benne,leharmadoltam.Köszönöm neked is az választ nagyon a kérdésemre!
Casali 2021. 01. 09. 09:16
Előzmény: #5735  Realizm
#5739
Köszönöm, sokat segítettél ezzel a teóriámban.Fogalmam sincs ilyen-olyan szabályokról a tőzsdén, de logikusan én is így gondoltam.Bár van egy felvetésem ami ehhez kapcsolódna még,mert az meg ellentmondana vele, de szerintem csak az otp- tájékozatlan kicsit itt ebben vagy elavult a xetra oldala céges  EUR számlához nem tudják kötni állítólag.De ez más ügy.Köszi ismét!
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 01. 09. 08:55
#5738
Még annak lehetne utána számolni, hogy esetleg van-e valami befektető a láthatáron, aki szisztematikusan vette, vagy pedig csak mi adogattuk egymásnak. :)
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 01. 09. 08:49
Előzmény: #5734  Casali
#5737
A CEO nyugodt lesz, ő már elérte a célját. Hogy az a mienkkel egybeesik-e, még nem tudjuk. :D Abban viszont ne bízz, hogy a büfik tartani fogják. Ha máshol lesz haszon, akkor itt benyelik a veszteséget, és visszahozzák máshol. És minél lejjebb esik, annál nagyobb pánikban. Persze lent meg már csábító lesz, és lesz, aki belép. Mint írtam, nekem ezért mindegy. Ez végre nem pár napos lufinak látszik, hanem megalapozott sztorinak, és ha le is verik, visszajön, közben meg kiolvadok máshonnan - pl. Takarék JZB-ből szépen kiszorítanak pár hónapon belül :((( -, és olcsón veszek még. 
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 01. 09. 08:41
Előzmény: #5732  Casali
#5736
Vehetnek. Sőt a BÉT-et egy-egy hisztéria után, éppen külföldi befektetők szokták beröffenteni, amikor már úgy gondolják, hogy nyugi van.
Realizm
Realizm 2021. 01. 09. 08:19
Előzmény: #5732  Casali
#5735
Ez most tényleg kérdés volt? Igen vehetnek. Miért ne vehetnének? Tudod, szabad piac.. A javak, a tőke az emberek és a szolgáltatások szabad áramlása.. 
Casali 2021. 01. 09. 06:27
Előzmény: #5729  Mortal_Wombat
#5734
Ami még ehhez tartozik gondolatom.Már nagyon nem vihetik le papír árát.Sokan vettek 2300-2700 között  akik tartják.Ebben a folyamatban+ online fórum nem illene most bele.Lehetnének akkor nehéz kérdések a vezér felé.Szerintem itt nem lesznek ilyenek.Inkább stabilitást,erőt kellene mutatniuk ha már ebbe belekezdtek - mondjuk ki- a nem kis lehetőségek üzletébe KKV-ból előretörve.Én teljesen nyugodtan csak 2800-al beszélnék már kedden a ceo helyében.Senki nem a maga ellensége nem?
Casali 2021. 01. 09. 06:03
Előzmény: #5729  Mortal_Wombat
#5733
Ehhez az egészhez tartozik szorosan a kérdésem a lenti persze.XD Ha igen erre a válasz akkor kezdem érteni ezt a nagy robbanást ami volt.Várhatóan akkor lesz is többször még.A stratégia kitűnően végig vitt/nem kevés állami forrás szerb oldalon is nem csak magyar/.Itt amit ígértek bejött eddig, persze marha sok stexet kaptak vissza nem térítendőt.De ez korrekt üzlet ,reális nagy piaccal.Jó ötlet volt.Gondolom aki ezt tudta 100-ra , mert biztos van ilyen ne legyünk naívak és van részvénye az elejétől gondolom egyből bevásárolt piszokul az nem fogja bedobni olcsón az év elején.Neki az a jó ha lesz 4500 is.Én így gondolom a történetet.Ebben benne van  a blue mint írtad is persze a külföldi  szereplők r.v. vásárlók fontosak ezt én nem tudom hogyan lehetséges.De azok nélkül is megy ez simán kis hazánkban,bár velük könnyebb lenne a folyamat a csúcsra r.v árban.
Casali 2021. 01. 09. 05:45
Előzmény: #5729  Mortal_Wombat
#5732
Nekem lenne egy kérdésem itt ismét.Osztrák magánszemélyek és cégek vagy akárki az Eu-ból(persze megbízott tőzsdei kereskedőn keresztül mondjuk egy Raiffeisen Brokering Ausztria) vehetnek a BET-en részvényt szerintetek?
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 01. 09. 00:10
Előzmény: #5730  drugics14
#5731
És ha leesik? Annál olcsóbban veszed vissza.
drugics14 2021. 01. 09. 00:07
#5730
2300 körül visszaveszem. De remélem nem esik le addig. 
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 01. 09. 00:02
Előzmény: #5728  Casali
#5729
Én ennek a cikknek a címe és tartalma alapján gondolom, hogy még nincs vége: https://www.portfolio.hu/uzlet/20201228/tobb-vasat-is-tart-a-tuzben-a-masterplast-nagy-bejelentesek-johetnek-az-ev-elejen-463288
Nem bejelentés, hanem bejelentésEK. Erre a két betűre, illetve a cikkre alapozom, hogy nem léptem ki ma 2700-on. Akik évek óta foglalkoznak vele, és 600 körül csücsültek benne, biztos meg tudják magyarázni, hogy 1500 vagy 2000 forintnál miért nem ér többet a papír, de ha csak a hangzatos lózungok - rekord méretű bevétel, osztalék, egészségipar, építőipar - ez még csak most fog beindulni, ráadásul a cuccosra rá lehet nyomni, hogy Made in Germany!!! :D - fele igaz, meglehet a 3000. Ja, és a CEO egy szóval sem mondta, hogy január elején. ;-P Ha leverik, szép lassan átcsoportosítok máshonnan, mert egy 2500-ról 20, 2000-ről 50% relatíve biztos haszon lesz benne. Persze a magyar tőzsde nagyon fura, sokszor nem igaz rá, hogy "a jövőt árazza". De kedd után többet tudunk. Arra is számítani kell, hogy a forró tőke jövő héten megy tovább máshová játszani. Szegény Nutexesek és Autowallisosok már nagyon fenik a fogukat. Velem együtt. :D :D :D
Casali 2021. 01. 08. 23:31
Előzmény: #5723  Mortal_Wombat
#5728
Könyvelési témában meg mit hova mennyit tejelni nem konyítok meg mennyi %portfolio az intézményiXD- Amit tudok viszont német piac nélkül nincs esély iparban  komolyabban terjeszkedni Európában .Oda meg betörni keveseknek sikerült tőlünk saját gyártóüzemmel.Ez üzleti terjeszkedésben elég tökéletesnek tűnik számomra.Ügyes na.Itt végre mi megyünk oda nem ők jönnek ide.Ez most fő-fő állami cél is nálunk kerül amibe kerül.Ez itt összejött talán kimondhatjuk ugye?Csak aztán jön az a kérdés ami nekünk fontosXD
Casali 2021. 01. 08. 22:46
#5727
Jól elterjedtek ez tény. Kíváncsi vagyok már nagyon most hogy jobban megnéztem ezt az egész ügyet kedd előtt.
Casali 2021. 01. 08. 22:43
Előzmény: #5724  Erika831
#5726
Casali 2021. 01. 08. 22:36
Előzmény: #5724  Erika831
#5725
salaxx
salaxx 2021. 01. 08. 21:05
Előzmény: #5721  salaxx
#5722
ohhh...november 18án is volt egy interjú :D
salaxx
salaxx 2021. 01. 08. 21:02
Előzmény: #5720  salaxx
#5721
az a durva, hogy nem is emlékszem mi volt novemberben, fel sem tűnt :D....ha az egy figyelmeztetés, akkor mi lesz az interjú miatt? :D

Topik gazda

marklovassy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek