Topiknyitó: pf2 2013. 03. 15. 11:35

március 15 körüli hóhelyzet  

ez azért röhelyes.



14 kora délután elindulunk síelni - azakor még csak csak egy karambolos M1 és a határhig nyolc óra alatt érünk el.



Ott a osztrákok viszonylag tisztán tartott utakkal fogadnak. Igaz , aki nyári gumival jött vagy félreteszik vagy vetetnek vele egy téli gumit és hóláncot.is.



Most hallom , bevetik a Magyar Honvédséget , hát a katasztrófavédelem már a husvéti locsolásra készült - meteórologia -előre jelezte az itéletídőt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukutyinbenko 2013. 03. 18. 15:24
Előzmény: #99  kukutyinbenko
#100
TV=MTV
kukutyinbenko 2013. 03. 18. 15:22
Előzmény: #97  bigyula
#99
Valóban, no comment.
Az előbb lemaradt még egy ami engem különösen irritált. A közévé vasárnapi híradójának a reakciója a kritikákra.
1. Viszonylag kevesen néznek tévét az úton lévők közül.
2. Adásidőkkel bizonygatják hogy ők bezzeg mennyit tettek. Ja csak az első időpont amit kiírtak, márc. 15. péntek 10.00 volt emlékem szerint. Ezután percekig sorolták mikor mennyit foglalkoztak a témával.
Csókolom, péntek 10.00-kor már bő fél napja fagyoskodtak a szerencsétlenek. Mit értek vele?
3. A beidézett támogató kommentek közül pont egy trágárt bírtak kimerevíteni a képernyőre hosszú másodpercekre.
Majd a TV hírszerkesztői elmagyarázhatnák a kiskorú gyerekeimnek mit jelent hogy köcsög! Én még nem szándékoztam ezzel traktálni őket...
-bubu-
-bubu- 2013. 03. 18. 15:08
Előzmény: #97  bigyula
#98
bigyula 2013. 03. 18. 15:06
Előzmény: #96  kukutyinbenko
#97
"Az meg szánalom, ahogy a minden lehetséges téren szívatott telekom cégektől kéri Pintér utólag, hogy ugyan ne számlázzák már ki."

Ez nem szánalom, hanem POFÁTLANSÁG! Ugyanis, a cégeknek 2 Ft + ÁFA különadót KELL az ilyen SMS-ek után is befizetni a költségvetésbe.
kukutyinbenko 2013. 03. 18. 14:52
Előzmény: #85  Bekre_Pal
#96
Pontosan! Marketing, de annak meg elhibázott.
Cella szerinti küldés hiányát én sem értem. Ahogy azt sem, miért akkor küldték? Majd egy nappal korábban kellett volna, ha a helyzet mentése lett volna a fő szempont.
Az meg szánalom, ahogy a minden lehetséges téren szívatott telekom cégektől kéri Pintér utólag, hogy ugyan ne számlázzák már ki.
bigyula 2013. 03. 18. 14:35
#95
"Katasztrofális menedzsment - szakértő a hétvégi krízisről

Cservenyák Tamás, a Tudatos Vezetés blog szerzője írja le, hogy látni HR-szakmailag azt, ami a hétvégén történt, amikor emberek ezrei kerültek az autópálya fogáságába."

link

Tudom, Ő sem ért hozzá...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 18. 13:51
Előzmény: #91  bigyula
#94
ja, nekem kikapta a vállalati sólyomszem a videót, akkor majd otthon
Törölt felhasználó 2013. 03. 18. 13:50
Előzmény: #90  Bekre_Pal
#93
video+hozzászólások.
Törölt felhasználó 2013. 03. 18. 13:50
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#92
A jelmondat mára.
Fizesse deviza alapú hitelét.Ha elfogy a pénze?Költözzön át a szomszédjához.
Belügyminisztérium.
bigyula 2013. 03. 18. 13:49
Előzmény: #90  Bekre_Pal
#91
A cikk egy video...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 18. 13:48
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#90
üres a cikk...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 18. 13:43
Előzmény: #86  kismarton
#89
összefoglalta
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 18. 13:36
Előzmény: #85  Bekre_Pal
#88
üzenem a magát nem vállalónak, hogy mínuszt nyomni egy betanított kecske is tud, érvelni már kevesebben, de azért homo sapiens szinten elvárható
Törölt felhasználó 2013. 03. 18. 12:16
Előzmény: #86  kismarton
#87
Undorító a Fidesz hazugságpropagandája!
link
kismarton 2013. 03. 18. 12:06
Előzmény: #85  Bekre_Pal
#86
Egy állam, amelyik nem működik

link
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 18. 10:14
Előzmény: #84  pf2
#85
továbbra is úgy vélem, az sms bazi nagy marketing volt, lehetett volna érintett körzetben (plusz ráhagyás) lévő készülékekre kiküldeni

én is megkaptam az alpokban, azért kiszálltam mindenesetre a kocsiból és síeltem
pf2 2013. 03. 18. 08:12
Előzmény: #83  -bubu-
#84
C válasz bejött ,

csak engedték be őket , mert az alaptörvény nem tartalmazott ilyent "Kossuth Lajos azt üzente " dalt énekelték a Országos Katasztrófa Védelmi Központ állófogadásán némi házi pálaszelfogyasztása után ))

bár SMS küldés is jó volt!!!!! Cypruson és Antillák szigeteken üdülő magyarok kétségbeesett telefonokat kezdtek hatására.
-bubu-
-bubu- 2013. 03. 18. 08:06
Előzmény: #82  kotelb
#83
kotelb 2013. 03. 18. 07:33
Előzmény: #81  pampa
#82
Azt azèrt remèlem belàtod, hogy az áramszolgáltatók nem karítatív intézmények! Na akkor ha van x pénzük, amiből valki csak úgy elvesz y akkor az az y nem a fizetésekből fog hiányozni, hanem a beruházási oldalról! Pl, nem lesz vezeték csere, nincs új oszlop, nincs új szakasz, nincs új karbartartó eszköz, nincs annyi karbantartó...... És ezek nem vicces dolgok! Van amivel nem szabadna ilyen barom módon keménykedni, mert vissza üt! Ezzel én nem azt mondom nem kell őket kicsit sanyargatni, de ilyen idiótán biztos nem szabadott volna!!
És akkor szerintem majd lehet tapsikolni a rezsicsökkentés című ujjabb agyrémnek! De nem érdekes, csak a hatalom a lényeg!
pampa 2013. 03. 18. 07:00
Előzmény: #65  pampa
#81
A lakókörnyezetemben a privatizáció után nem láttam oszlopcserét. Valószínűsítem, hogy az előző szolgáltató nem "friss" oszlopcserével adta át a terepet. Ennyit a "megelőző" karbantartásról....

"Több mint húszezer fogyasztói helyen még mindig nincs áram Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a csütörtök-pénteki időjárás okozta üzemzavar miatt - közölte a szolgáltató E.ON Zrt. szóvivője az MTI érdeklődésére vasárnap kora este.

hirdetés

Egyházi Nikoletta elmondta: a déli helyzethez képest tizenegy településen sikerült elhárítani az üzemzavart, de 50 városban és községben 20 870 fogyasztói helyen továbbra sincs áram. A legrosszabb a helyzet változatlanul Gávavencsellőn, ahol 2081-en várják csütörtök óta, hogy helyreálljon a szolgáltatás.
Az 50 település között 14 olyan hely is van, ahol gyakorlatilag már van áram, községenként tíz alatti a szolgáltatást nem kapók száma, ami kisfeszültségű vagy egyedi hibára utal.

A szóvivő kiemelte: továbbra is nagy erőkkel dolgoznak a hibaelhárításon, de a munkát a rendkívüli mértékben nehezítik a rossz terepviszonyok. A nagy hóban és sárban sok helyre még speciális, lánctalpas járművekkel is csak hatalmas nehézségek árán tudnak eljutni, vagy egyelőre el sem jutnak. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság budapesti központjától is segítséget kapnak, a szervezet bevetési csoportja vasárnap az esti órákban érkezik Szabolcsba, és azonnal bekapcsolódik a szerelők segítésére.

Egyházi Nikoletta megemlítette, hogy az üzemzavar végleges elhárítását a katasztrófavédelmi szervezet vezetői három-öt napban jelölték meg, de az E.ON Zrt. azt reméli, hogy ennél hamarabb végeznek dolgozói és alvállalkozói a munkálatokkal. Jelenleg is több mint kétszázan dolgoznak az elszakadt vezetékek összekötésén, a kitört távvezetéktartó oszlopok cseréjén, a szigetelőtörések javításán, illetve a megrongálódott, összesen mintegy 30 kilométernyi hálózatrész újjáépítésén.

A szóvivő kitért arra, hogy Győrből, Veszprémből, Kaposvárról és Nagykanizsáról nagy teljesítményű áramfejlesztő aggregátorok is érkeznek Szabolcsba, hogy a helyreállításig több helyen biztosítani tudják ideiglenesen az áramellátást. Az aggregátorok azokba a településekre kerülnek, ahol a megrongálódott hálózat javítása különösen nagy nehézségekbe ütközik, és emiatt elhúzódó munkálatokra lehet számítani.

Szabolcs megyében 98 település mintegy 100 ezer fogyasztói helyén szűnt meg az áramszolgáltatás csütörtökön-pénteken, miután a vezetékekre, oszlopokra fagyott eső és hó, illetve a viharos szél által kidöntött fák miatt több mint ötezer kilométer hosszú elektromos vezetékhálózat rongálódott meg. Több mint kétszáz oszlop tört el, mintegy háromszáz helyen szakadt el a vezeték, a szigetelőtörések száma pedig közelítette az ezret."

Topik gazda

pf2
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek