Topiknyitó: pf2 2013. 03. 15. 11:35

március 15 körüli hóhelyzet  

ez azért röhelyes.



14 kora délután elindulunk síelni - azakor még csak csak egy karambolos M1 és a határhig nyolc óra alatt érünk el.



Ott a osztrákok viszonylag tisztán tartott utakkal fogadnak. Igaz , aki nyári gumival jött vagy félreteszik vagy vetetnek vele egy téli gumit és hóláncot.is.



Most hallom , bevetik a Magyar Honvédséget , hát a katasztrófavédelem már a husvéti locsolásra készült - meteórologia -előre jelezte az itéletídőt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 17. 23:43
Előzmény: #79  pf2
#80
amit írtál, az beilleszthető az én soraim logikájába, úgyhogy nem annyira értem a mínuszt, de ezen mondjuk nem fogok fennakadni, csak.. na mindegy, azért jellemző, de leszarom, jó éjt
pf2 2013. 03. 17. 23:31
Előzmény: #78  Bekre_Pal
#79
Hátha kinnt voltál síelni akkor a következőket lehetetett tapasztalni :
- lefoglalt szálláshely 70 % -ra nem érkezett meg a magyar vendég
- bulvár lapok igenis rosszul vették , ha kölcsönkérnek egy országtól 20 hókotrót és hómarót , valamint a Rote Kreutze segítségét , azt nem szokták a határon 6 órán keresztül várakoztatni ( ha részeg egy vezető , ha csak ráfogják )
- viszont a magyar önkéntesek segítségét ,mindenki nagyon kiemeli
- katonaság segítsége természetes
_TEK -et úgy ahogy van nem ismerik
- katasztrófavédelemnek meg kb egy órán belül fel kell állnia ( sőt ha előre tudják , akkor már a rendőrséget is be kell vonni )
-persze álhír ott is volt , hogy a magyar rendőrség a március 15 -i demonstráció miatt áll készenlétben
-humor 1848 március 15 kitör a magyar forradalom , 2013 téli vihar visszadja kamatostul a Jóisten, etc.

Kifelé kb 14 óra alatt értem ki , vissza 4,5 óra alatt. Kifelé egy db hokotró nem volt Magyarországon , viszont Parndorfnál már vagy 10 Strassendienst dolgozott. Pannon nem küldött SMS-t , de haverok halálra röhögték magukat a Telekom SMS -én
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 17. 23:10
Előzmény: #1  pf2
#78
most jöttem haza síelésből

a hóhelyzet győr-tbánya között lehetett szar, úgy látom, ott elég durva kupacok alakultak ki, sok helyen embernél jóval magasabban

labancoknál meg győr előtt semmi nem volt, úgyhogy nincs min röhögnie sógoréknak, szerintem nem is teszik, legalábbis beszéltem párral, azok nem röhögtek

100 szónak is 1 a vége, ez valós időjárási szélsőség volt

az egy más kérdés, hogy a kezelése sok szempontból égőnek tűnik így kívülről és utólag, de ezt nem tudom jól megítélni, úgyhogy nem is ítélkeznék

1 dolgot nem értek azonban: olyan egyszerű lett volna a maradjonakocsiban sms-t az érintett cellákban kiküldeni, vajon ennyire kellett 15-én a népszerűség és figyelemterelés, hogy tényleg ki kellett mindenkinek küldeni, pl. nekem nyugat-ausztriába? ez sokat elárul szegény viktorék magabiztosságáról, csóringerek már ilyenekkel operálnak
ujonc 2013. 03. 17. 21:25
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#77

Ha, olyan oszlop okozta a problémát, amit tavaly kellett volna kicserélni, akkor a megszorítás és az elmaradt karbantartás az okozója. Ha olyan, ami még nem csere érett, nem játszott szerepet a különadó. Az idő múlásával, persze egyre nagyobb lesz az esélye, hogy olyan oszlop adja meg magát, amit a karbantartás elmaradása okozott (nagy számok tv.-e).
Én személy szerint, mint ÉMÁSZ részvényes marhára nem tudok örülni ezeknek a különadóknak és arról sincs elképzelésem, hogy a kormány egy esetleges visszaprivatizálás után hogyan és miből kívánja megoldani ezeket a beruházásokat.
Azonban, mint fogyasztó tudom, hogy az áramszolgáltatók is megérik a pénzüket.
Építtettek már ki velem (és a többi érintettel) olyan villamoshálózatot, amit a megvalósulás után "mi" a (finanszírozó tulajdonosok) a villamosművek tulajdonába "adtunk". Persze így "féláron" megúsztuk a beruházást. Ez került annak idején 400E forintomba 10-15 (?) évvel ezelőtt.
loliense 2013. 03. 17. 21:23
Előzmény: #73  loliense
#76
Na gondold ki a választ,majd holnap elolvasom!

Pá bamba és áment beléd addig is
Törölt felhasználó 2013. 03. 17. 21:16
Előzmény: #72  ujonc
#75
"És azt sem tudom, hogy a tartóoszlopoknak mennyi a kifáradási"

A tartóoszlopokat folyamatosan kell cserélni. Amelyiket tavaly ki kellett volna cserélni azokat nem 1-2 éve telepítettek.
Ha pl. most van egy 20 éves oszlop ami még áll ugyan, de az idén ki kell cserélni, akkor gondot jelenthet a januárban bevezetett adó is, ha emiatt az adó miatt nem cserélik.
ujonc 2013. 03. 17. 21:12
Előzmény: #72  ujonc
#74
Megnéztem 2010 okt. 1.-től
loliense 2013. 03. 17. 21:10
Előzmény: #65  pampa
#73
Mért ne feszegetnénk,drága Bamba?

Te azt olvastad,hogy én leszarom azokat,akik áram nélkül maradtak?

Pont az ellenkezőjét írtam,ha már a kormányod leszarta az úton rostoklókat,legalább hassanak oda a szolgáltatókra!

Erre te a roppant tájékozott, azt írtad kb.,hogy 6-7 napig belefér az áramszünet és "oszt,jó napot"!!!
Mi a faszt vársz,ha te magad írod a választ?

Azt szeretném kérdezni tőled,tőletek a hatalompárticivilautistáktól,-még sokáig kell elviselni,olvasni ezt a féreg stílusú semmitmondásotokat,visszatekingetést,-vagy eljött már az az idő,mikor hajlandóak vagytok a patkány kormányotok hibáiról nyiltan vakerászni,?!?!

Osz most ne vigye el a cica nyelvedet
ujonc 2013. 03. 17. 21:09
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
De mióta van válságadó a szektorban?
És azt sem tudom, hogy a tartóoszlopoknak mennyi a kifáradási (elavulási) ideje. Csak tippelek, de szerintem ezek évtizedekben mérhetők. Így a válaszom az, hogy (szerintem) nem.
Más kérdés, hogy hosszú távon egyértelműen éreztetné a hatását a kormány megszorító intézkedése ilyen irányban.
Ilyen kimaradások a világ fejlettebb országaiban is lehetnek. Talán az év közepén lehetett valami hasonló New Yorkban is.
Törölt felhasználó 2013. 03. 17. 21:04
Előzmény: #69  ujonc
#71
Nem a vezetékszakadás volt a fő gond, hanem a tartóoszlopok állapota.
Válságadó van az áramszolgáltatóknál, sőt 2013-tól vezetékadó is.
ujonc 2013. 03. 17. 21:03
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
Arra kérlek a másik topikban ne tegyél fel további kérdéseket, mert részemről lezártnak tekintem a témát, amit ott lentebb már jeleztem is.
Köszi!
ujonc 2013. 03. 17. 21:01
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Válságadó mióta van az áramszolgáltatóknál?
Mi az a karbantartás és mennyi időnként végzik, ami megakadályozza a vezeték leszakadását, viharos szél, eljegesedés esetén?
Törölt felhasználó 2013. 03. 17. 20:59
Előzmény: #66  ujonc
#68
Nem lehet hogy a válságadók miatt elmaradtak a karbantartások, fejlesztések ?
loliense 2013. 03. 17. 20:56
Előzmény: #63  apocca
#67
Mire gondolsz?
ujonc 2013. 03. 17. 20:52
Előzmény: #65  pampa
#66
Szia!
Én sajnálom, de szerinted mit kellett volna csinálnia az áramszolgáltató (.nak) karbantartóinak, amikor hirtelen 50 (mit tudom én mennyi?) munkalapot nyomnak a kezébe, több kilométer távolságra lévő munkaterületekről, amit nem mellesleg még a mentőalakulatok sem tudnak megközelíteni, hogy az autósokat kimentsék?
Mit tehet ilyenkor a szolgáltató, hogy ne nevezzék őket impotensnek? Képzeld magad bele a helyzetbe. Te mint karbantartó melós, mit tennél ilyenkor? Helikoptert követelnél a főnöködtől az asztalt verve?
És mit tennél mint vezető? Fognád magad és kimennél a melósoknak példát mutatni, hogy gyalog is (esetleg szánhúzó kutyákkal) el lehet érni a leszakadt vezetékeket, 40 kilós (bocs csak 25) szerszámcsomaggal a hátadon?
pampa 2013. 03. 17. 20:40
Előzmény: #57  loliense
#65
Bocsi az a kb.20000 embert nem sajnálod aki még mindig a sötétben üldögél odahaza?
Ő értük nem kár? Ők nem szenvednek az időjárás miatt? A szolgáltatójuk impotenciája miatt? Csak a hó fogságában rekedtek a károsultak? Pedig ők némileg érintettek ebben, hiszen tudni lehetett a hírekből ,hogy ítéletidő lesz. Esetleg olyan autóval indultak útnak amire már nyári gumit szereltek.Természetesen nem hibáztatom őket csak azt szerettem volna írni, hogy más is szenved ettől az időtől.Akik villany és így zöme fűtés nélkül vészelte át ezt a nehéz időszakot velük mi lesz?
Ugye milyen érdekes ez a szituáció, ezt ne feszegessük mert itt nem lehet a Kormányt szidni...
ts3 2013. 03. 17. 20:39
#64
"Hétfőre hat megyére riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat ónos eső miatt. Északkeleten és a hegyekben hó fog esni."

Remélem Bakondi és Pintér is ismeri az időjárás előrejelzést.
apocca
apocca 2013. 03. 17. 20:22
Előzmény: #62  loliense
#63
hogy a fenébe tudnak a lentébb lévők ennyi sületlen-baromságot összeírni. Hihetetlen mennyi beteg gondolatvilágú ember van közöttünk.
loliense 2013. 03. 17. 20:06
Előzmény: #61  Sigorszky
#62
Ágyesz-bugyesz!
Sigorszky 2013. 03. 17. 20:01
Előzmény: #59  loliense
#61
Tele van a tököm az olyan embertípussal és egyedeivel, amelyik mindig mindent jól csinált. És amit elbaszott, azt is. Simulékony nyelvezettel megmagyarázza, hogy miért jó az, ami szar. Az ilyen emberek alapból gyanúsak nekem.
Na, most már télleg megyek, jóccakát és Ámen, Kolléga!

Topik gazda

pf2
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek