Topiknyitó: Portfolio 2014. 08. 29. 21:27

Magyarország ellen akar szankciókat Norvégia  

Ugrás a cikkhez
Fokozódik a helyzet Norvégia és Magyarország között, norvég lapértesülések szerint az északi ország az Európai Unióhoz fordult, hogy fontolja meg az esetleges szankciókat Magyarország ellen. Szankciókat szeretne kiharcolni az EU-nál Norvégia...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=203061
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 30. 08:31
Előzmény: #1  portfolio
#2
\" a kormánynak szánt pénzek folyósítását felfüggesztették \"

helyes. :)
pampa 2014. 08. 30. 08:51
Előzmény: #1  Portfolio
#3
"Helgesen szerint Orbán Viktor "szellemi vaskupolával" védené ki a külföldi befolyást, szakítani akar a nyugati dogmákkal és ideológiákkal, s illiberális államot szeretne létrehozni.

Helgesen felidézi, hogy Orbán Viktor azzal vádolta meg Norvégiát, hogy saját érdekeinek érvényesítése érdekében támogat politikai aktivistákat Magyarországon."

"védené ki a külföldi befolyást"

ami nem megengedhető....

"illiberális államot szeretne létrehozni"

Jelenleg a FIDESZ kormányoz (sajnos) 2/3 felhatalmazással.
Törölt felhasználó 2014. 08. 30. 09:16
Előzmény: #3  pampa
#4
"Jelenleg a FIDESZ kormányoz (sajnos) 2/3 felhatalmazással."

Sajnos? Te is oda szavaztál...
bigyula 2014. 08. 30. 09:31
Előzmény: #3  pampa
#5
"Jelenleg a FIDESZ kormányoz (sajnos) 2/3 felhatalmazással."

A felhatalmazása a 45%-ot sem éri el. A képviselői helyek tekintetében valóban 2/3-dal rendelkezik a választási rendszer torzítása miatt, amit pont a választások előtt módosítottak úgy, hogy a győztes felé még aránytalanabbul torzítson.
Törölt felhasználó 2014. 08. 30. 09:49
Előzmény: #5  bigyula
#6
Attól 2/3-os felhatalmazást kapott, viszont "mekkora" támogatással?

Igaz a 45% példátlan Európában, meg Magyarországon, de ha azt nézed, hogy a választók hány %-a ment el erre az elsöprő 2/3-adra szavazni, nem is beszélve a 14 millióból... 15%?

No, az ilyenre mondja az éppen dicsőített angol kolléga*, hogy ez a támogatás nem támogatás, akkor se, ha "konszenzus" (vagy mi).

* Persze nem emiatt dicsőítik, meg nem is amiatt, hogy többek között Magyarországról mondott véleményt a kilépéssel kapcsolatban... néhány szót kiválogattak a mondataiból (kilépés, EU kritika, Junker), ami megegyezik valamelyik pártvezér gondolatainak azonos szavaival és dicsőítik.
Törölt felhasználó 2014. 08. 30. 09:54
Előzmény: #5  bigyula
#7
lehet szépíteni, verjék őket xarrá az önkormányzati választásokon.

mennyibe, hogy megint birkanyáj lesz? visznek mindent.

azt kapjuk, amit "megérdemlünk". vérszopókat a nyakunkba.
dexter 2014. 08. 30. 10:00
Előzmény: #5  bigyula
#8
Egészen pontosan a ráadott szavazatok volt 44%, amiből magyarországi lakhellyel rendelkező szavazók valamivel 40% felett voltak, míg a magyarországi lakhellyel rendelkező szavazásra jogosultak kb. 22-23%-a szavazott rá.

Tehát elég torz az a 2/3-ad.
A fidesznek (és a híveknek) az a tévképzete, hogy ők 2/3-dos felhatalmazással rendelkeznek igen erős hazugság!
rockmaster 2014. 08. 30. 10:09
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Lehet ezt a választást még viszik, de utána jöhet a lejtő az Orbán-pártnak, tekintve az emelkedő adóknak, és a szellemi deficitnek.
A külföldi segélyek csökkenése, netán megvonása is ezt segítheti.
Az EU nem csak gazdasági, hanem érdekközösség is. Ezt minden tagállam felfogta/felfogja. Ha nem tetszik, ki lehet lépni és csatlakozni az orosz érdekközösséghez. Más választás nem igen van. A KGST ugye megbukott. Vagy függetlenek leszünk vámokkal. Ebben az esetben a munkát adó külföldi cégek veszik a kalapjukat.
El kéne már gondolkodni ezeken végre..
Törölt felhasználó 2014. 08. 30. 10:33
Előzmény: #1  Portfolio
#10
Az nyilvánvaló, hogy a retkes fidesz úgy sötét ahogy van, de Hegelsen ezzel pont öngólt lőtt.
"Helgesen felidézi, hogy Orbán Viktor azzal vádolta meg Norvégiát, hogy saját érdekeinek érvényesítése érdekében támogat politikai aktivistákat Magyarországon."
Ezzel a kívülről árulkodással, hülyeorbán alaptalan és rosszindulatú vádját támogatja. Most majd nyomja a törpe, hogy no lám, usákok után a norvégok is instrukciókat adnak az uniónak "ellenünk". És ebben a formában tálalva ez így igaz is. Nekik egy érdekük kellene legyen: oda jusson a pénzük, ahová szánták. Nem kitudja milyen szankciókra (erről nincs írva konkrétum) kellene felszólítaniuk, hanem arra, hogy állíttassa le az unió a civilek pesztrálását. Az tök frankó, hogy a kormánynak több pénzt nem küldenek, de országot sújtó szankciókkal kardozni nem éppen támogatói hozzáállás.
Annál a lázáros tüntetésnél is öngólt lőtt a hülye szervező az ATV-ben, most meg ez is...
ts3 2014. 08. 30. 11:24
Előzmény: #3  pampa
#11
"Jelenleg a FIDESZ kormányoz (sajnos) 2/3 felhatalmazással. "

Szerintem ez a (sajnos) egy sokat mondó sajnos.
Az az érzésem, mostanában kezdenek kikopni a fidesz hívek erről a fórumról
kukker 2014. 08. 30. 11:50
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
"Ezzel a kívülről árulkodással, hülyeorbán alaptalan és rosszindulatú vádját támogatja. Most majd nyomja a törpe, hogy no lám, usákok után a norvégok is instrukciókat adnak az uniónak "ellenünk". És ebben a formában tálalva ez így igaz is."

Nos.
Tartunk ahol tartunk az EU-ban, van súlya az országnak és egy érdeke az EU-nak, hogy vagyunk mi.
Tart ott az USA az "EU-ban", ahol tart és van egy sólya és érdeke az EU-val és az EU számára.
Vessük össze a kettőt.
És akkor most jön Norvégia.

Tessék akkor számolgatni, mindenféle gazdasági, logikai és morális tények kinek hogyan is kedveznek.
Innentől meg számolni azt is, hogy itt egy mekkora nagy fantaszta vezető szövege mennyire is érdekli az EU-t és a többi tagállamot.
_pampa 2014. 08. 30. 12:23
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#13
Te már csak tudod!

Ott álltál mögöttem a fülkében és nézted melyik pártmellé teszem az "X"-et? :))))
_pampa 2014. 08. 30. 12:25
Előzmény: #5  bigyula
#14
Sajnos ilyen tor az új rendszer.
Amennyiben többen mentek volna el szavazni akkor akár az ellenzék is kormányozhatna.

Csak annak a véleménye számít aki el megy szavazni.
_pampa 2014. 08. 30. 12:32
Előzmény: #11  ts3
#15
A legnagyobb probléma a választható "listákkal" volt.
Valamiért mindegyik "hibádzott".

"Hithű" FIDESZ-es nem sok lehet inkább a "kevésbé" rosszat választók voltak sokan.

Nagyon kellene egy még nem "leamortizált" tiszta politikai erő aki tényleg az országban élő és itt dolgozni akaró emberek érdekét képviselné.

szvsz

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 08. 30. 12:36
Előzmény: #12  kukker
#16
"fantaszta vezető szövege mennyire is érdekli az EU-t és a többi tagállamot."
Nem kell, hogy érdekelje őket, nem is az aggaszt h szankcionálnak e, mert úgyse fognak. Engem a felszólításuk hozadéka zavar. Kimondták amit hülyeség volt, szankciókat kértek "Magyarország ellen". Ha az eredeti szöveg valóban így szól, akkor a birkamenetnek ez is egy remek adag takarmány választásig a rezsicsökkentés, átadások meg egyéb bűvészkedés mellé.
Elég lett volna megvonni a pénzüket a kormánytól azt kész.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 08. 30. 12:41
Előzmény: #13  _pampa
#17
szerintem csak olvasta a hozzászólásaidat

amúgy a történelem ismétli magát, pár év múlva alig lesz, aki úgy fog emlékezni, hogy a fideszre szavazott
_pampa 2014. 08. 30. 12:54
Előzmény: #17  Bekre_Pal
#18
Lehet.
Az én esetemben pedig nem igaz.

2010-ben a FIDESZ-re szavaztam.Erre határozottan emlékszem.
Arra szintén,hogy 2014-ben kire szavaztam.
És ez az a infó amit csak én tudok.

Amúgy azt tudod, hogy penznyelo meg a JOBBIK-ra szavazott! Bizony JOBBIK-os!
Titkolja,de én kikövetkeztettem. :))))

szvsz
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 08. 30. 13:17
Előzmény: #18  _pampa
#19
jaj, ez a bennfentes infód cuki

de a saját szavazatoddal nem leptél meg
Törölt felhasználó 2014. 08. 30. 13:25
Előzmény: #18  _pampa
#20
Miből jutottál erre a következtetésre? Hogy a momára nem tudott? :D

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek