Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 06. 05. 19:41

LMP-HP  

Ha már annyira nagy kampány volt itt a szélső-jobboldalnak...



link



link



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 15. 08:33
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
Ennek jó intézménye az ajánlásos tagrandszer, ami már működik. Nem úgy lehet tag valaki, hogy bemegy az íróasztalhoz, és amint befizeti az éves tagdíjat, máris tag lehet. Szeretik megismerni a lelendő tagtársakat.
Törölt felhasználó 2009. 06. 15. 08:09
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Na igen, ez kemény. Valószínűleg tényleg ez lesz a közeljövő legkellemetlenebb és egyúttal legveszélyesebb feladata ennek a fiatal pártnak. Veszélyes azért, mert óhatlanaul keménységet igényel, minden értelemben, és könnyű túl lőni a célon. Az ilyen kemény retorika támadhatóvá, és ezért sebezhetővé teheti az adott közösséget, lévén könnyen vádolható önteltséggel, kirekesztéssel stb., és ez morális értlemben romboló hatást válthat, kivülről nézve pedig könnyen elfogyhat a levegő az adott közösség körül. Mindez elkerülhetlen, ezért ezt az egyébként elkerülhetetlen szituációt a lehető leghatározottabb fellépés mellett a lehető leggyorsabban "le kell tudni".

Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 10:04
#133
Az ancien regime hajótöröttjeinek

A tegnapi választáson bebizonyosodott, hogy az LMP csillaga erősen felívelőben van.
Miként az is, hogy a parlamenti pártok egy részének meg leáldozóban, fontos lépéseket tettek megérdemelt helyük, a történelem roncstemetője felé.
És ez egyre inkább így lesz.

Ha az előttünk álló időszak nehézségeire gondolok, nem én vagyok az egyetlen, akinek a legkellemetlenebb feladatnak az tűnik, hogy elhajtsuk a kiesett pártok zsugorodó húsosfazekai mellől kiszorult, és sikerünk szagára hozzánk csapódó kóbor szerencsevadászokat, ingyenélőket, udvaroncokat. Róluk, hozzátok szól ez a bejegyzés.
Diszklémer: nem az elsősorban kistelepüléseken dolgozó, helyi viszonyok folytán más pártok környékére sodródott, helyi politikában tevékenykedő másod, harmad vonalbeli pártpolitikusokról van szó. Az egy egészen más motivációjú, hátterű közeg, Közöttük sok jó emberrel vagyunk kapcsolatban, sokuk már kellő ismerkedés után megtalálta helyét nálunk.
Az udvaroncok, ügyeskedők sleppjéről beszélek.

Azért írok, hogy ne gyertek ide. Ne fogalmazzatok levelet arról, hogy ti is szeretitek a természetet, hogy mindig is rokonszenvesek voltunk a számotokra, hogy ti hiába próbáltátok belülről megreformálni az SZDSZ-t / MSZP-t, ne retusáljátok át az életrajzotokat, ne fedezzétek fel magatokban az ökopolitikai gyökereket, ne lássatok bennünk semmilyen lehetőséget, ne akarjatok „szakértelmetekkel” segíteni, egyáltalán, ne szeressetek minket! Ne gondoljátok, hogy itt majd újraélhetitek fiatal, idealista hónapjaitokat!
Egy dicsérő szóra sem tartunk igényt tőletek.
Ez nem a ti helyetek, nem a ti közegetek, nem is értenétek, ami itt folyik.
Az LMP nem volt, és nem is lesz befogadója az ancien regime hajótöröttjeinek. Ússzatok ki a partra, ácsoljatok kunyhót, és műveljétek meg a földeket.

link
Törölt felhasználó 2009. 06. 14. 08:04
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
csatlakozom az elozo beirashoz.
lehet mas a hangvetel egymassal szemben is.

szep vasarnapot! hajra Talma!
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 21:08
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
Soda, még ha nem is értek egyet pipiter, és matgab véleményével, mint topicgazda, nem szeretném, ha itt is az általánossá vált Pf civakodás lenne a meghatározó hangulat!
Sokunknak az LMP pont a politikához, közélethez való higgadt, kulturált hozzáállása miatt lett szimpatikus, itt is szeretnénk ha így menne a vita.
Mindenkit kérek, ezt tartsa tiszteletben!
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 19:41
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#130
bocsáss meg de teneked bármikor bármilyen helyzetben az lenne a véleményed, hogy

1, köcsögök
2, átakráják baszni
3, nem emberek

minden olyan formációról amit zsidók alapítanak
tényleg csak gratulálni tudok
jó nagy hülye vagy
kiegyezo 2009. 06. 12. 15:59
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#129
Az ajánlatom:

Ha a következő országgyűlés választáson az LMP a SzDSz-szel jelentős mértékben és szervezetten együttműködik (közös listát, sok közös egyéni jelöltet állítanak, stb.) akkor bármelyik itteni topicon lehülyézhetsz és én válaszolni fogok a postodra, hogy "Igen."

Várom az ellen-ajánlatokat.
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:37
Előzmény: #127  kiegyezo
#128
De okos vagy te.Majd nézz 2010-körül kicsit.Az Lmp-nem véletlen lett létrehozva.
kiegyezo 2009. 06. 12. 15:34
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#127
Ez a számítás pont olyan megalapozott, mint az LMP-SzDSz összefüggésed :-)

Két 2,5%-os párt biztos kiesőnek számít. közös lista esetén 2*5%-ot kell elérniük:
"Külön szabályok a közös és kapcsolt listákra vonatkozóan:

- A közös lista, illetve a kapcsolásban részt vevő listák nem kapnak mandátumot, ha az országosan összesített érvényes szavazatoknak legalább 10%-át, illetve kettőnél több párt esetén legalább 15%-át együttesen nem érték el.
- Az előbbi határt elérő listakapcsolásnak vagy közös listának az a tagja, amely nem éri el az összes érvényes szavazat több mint 5%-át, kiesik és nem kap mandátumot. A továbbiakban pedig úgy kell tekinteni, mintha a kapcsolásban, vagy a közös lista állításában nem vett volna részt.
- A százalékos határ kiszámításánál a közös listára leadott szavazatokat az érintett pártok által országosan együttesen tett nyilatkozatnak megfelelően, ennek hiányában egyenlően kell megosztani a pártok között.
- A kapcsolt listák a listákra leadott összesített szavazatok arányában szereznek mandátumot."
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:26
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
Matgabnak teljesen igaza van.
Az lmp a szadesz alteregója és a hatalom gyakorlásáért ugrálnak a köcsög egyikből a másikba.
Így akarják átbaszni az embereket.
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:21
Előzmény: #123  matgab
#125
Ez is igaz lehet.A népet vezetni.
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:20
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#124
jól beszélsz+"MDF" is besegít a Bokrossal vagy Somogyival, a P. C-al...szép bagázs....
matgab 2009. 06. 12. 15:17
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#123
a fidesz könnyebben el tudja adni a népnek, hogy az LMP-vel lép koalára, mint hogy tenné a szadesz-szal...

Majd 4 év múlva ismét átugranak a liberálisok a szadeszbe és akkor megint jöhetnek a szocikkal...
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:08
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Az Szdsz hozta létre,tudták a pártjuk nemsokára meghal,ill 5%-alá kerül,létrehozták,hogy kellő időben koaliciót kössenek.
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 15:04
Előzmény: #120  kiegyezo
#121
Cáfolták,mit vártál majd beismerik.A lényeg az Szdsz érjen el 2,5%-ot 2010-ben ennyit az LMP-is,és koalició,mert ketten úgy jutnak be a parlamentbe.Ennyi.
kiegyezo 2009. 06. 12. 14:15
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#120
Ezt többen is cáfoltuk itt. Meg ők is másutt. Nézd meg a programokat, látni fogod te is, hogy nem igaz.

Üdv: kiegyezes.hu
commander8 2009. 06. 12. 13:43
Előzmény: #114  kiegyezo
#119
Nincs mit.
Remélem hasznos, amit írtam.
:)
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 13:06
Előzmény: #117  kiegyezo
#118
Az Lmp-az Szdsz fiókcsapata.
kiegyezo 2009. 06. 12. 13:02
#117
Törölt felhasználó 2009. 06. 12. 09:04
Előzmény: #113  kiegyezo
#116
Így van, a végső célja egy pártnak az általa vállalt politikák - és ami nagyon fontos, emberek - országos szintű képviselete. Amire vigyázni kell, hogy nem lehet önmagáért való cél a parlamentbe jutás. Organikus, helyi szintre támaszkodó fejlődés eredményeként célszerű felépíteni a legmagasabb szintet, az országos képviselet. A parlamentbe jutás óhatalanul azt eredményezi, hogy egy párt megválasztott képviselői egy másik szintre kerülnek, és nagy a veszélye, hogy köztük és a helyi tagság valamint a választóik között mély, végzetes szakadék keletkezik. Ezen hatás ékes példája az SZDSZ. Mára egy sajátos VIP klubbá züllött, és néhány tucat, elefántcsonttoronyban élő ember belügyévé vált univerzális értékek és eszmák képviselete, akik minden, segítő észevételt elutasítanak azon az alapon, hogy ők azt jobban tudják. Na igen, tényleg jobban tudják. Csodálkoznak, hogy ehhez nem kapták meg 200 ezer állampolgár támogatását. Én meg azon csodálkozok, hogy 60 ezren ehhez a támogatásukat adták.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 22:10
Előzmény: #114  kiegyezo
#115
Örülök, hogy ilyen aktív a topok, teli jó gondolattal!

Ma nagyon sokat kellet dolgoznom, most értem ha, de lesz egy két gondolatom ide holnapra. :)

Igazán a LMP tagjai, szervezői, alapítói olyanok mint Mi, "egyszerű" Emberek, akik tenni akarnak az életünkért, a közösségért, és nem áll meg ott a gondolkozásuk, hogy mit tehetnek a saját érdekeik érvényesítéséért!
Nagyon egyszerű: azt kellene már végre felismerni mindenkinek, hogy ha a közösségnek, (legyen ország, város) jól mennek a dolgai, akkor mint egyénnek nekem is. Mint egyén, - a közösség része -, én is tehetek, kell is, tennem ezért, ez lenne az amit egyéni felelősségvállalásnak neveznek.
Nem a "nagyoktól" kell várni a megoldást, megoldhatjuk mi is, és nem csak azzal ha valahova x-elünk.
Tényleg nagyon egyszerű dolgok ezek, de mégis hiányzik a többség hozzáállásából.

Civil gondolkozás! :)

kiegyezo 2009. 06. 11. 20:04
Előzmény: #109  commander8
#114
Köszi amit küldtél a honlapra, már kinn virít a Levelesládában :-)
kiegyezo 2009. 06. 11. 19:56
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Egyetértve azzal, amit írtál a helyi szintű tevékenységről, mégis úgy érzem, a Parlament nagyon fontos: aki ott van, az országosan is fel tudja kelteni a figyelmet a képviselt értékek, ügyek és saját maga iránt.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 18:26
Előzmény: #109  commander8
#112
Nem is elsősorban arra kellene most gyúrniuk, hogy bekerülejenek a parlamentbe. Települési szinten kellene megmutatni magukat, a helyi közéletben kellene megbecsülést szerezni. A kisebb közösségek szintjén, ezek közügyeiben lehetne leginkább megmutatni és érzékeltetni, mit is értenek más politikán. A többinek, ha alkalmas enberekkel, jól csinálják magától jönnie kell. Szóval a jövő őszi helyi önkormányzati választásokra kell felkészülni, aztán jöhet a 2014-es (vagy 2013-as?) ogy választás.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 17:41
Előzmény: #110  kiegyezo
#111
Magyarok Szövetsége
link
ez is érdemes megnézni
kiegyezo 2009. 06. 11. 17:34
Előzmény: #109  commander8
#110
Azért, hogy _legalább_ minipártként ott lehessenek, mi, választók tudunk a legtöbbet tenni: kis x-ecskéket. Ők hiába tekernek ezerrel, ha mi a megszokott logók mellé ikszelünk (ez az országgyűlési választásokon sokkal inkább várható: nagyobb a tét). Ha már ismerjük őket és tetszenek, akkor segítünk nekik, pl. úgy, hogy ahol szóba kerül ilyesmi, ott megemlítjük, hogy van egy ilyen párt. Ismertté kell válniuk.

Mi, a honlapunkkal pont azt tűztük ki célul (2008. elején), hogy keresünk ilyen csoporto(ka)t és segítünk nekik. Nagyon örülünk, hogy van valaki, aki mellé érdemes odaállni. Függetlenül attól, hogy mindenben persze velük sem értek-értünk egyet, mi pl. atomenergia-pártiak vagyunk (*), ők nem. A Humanista Párt is nagyon szimpatikus és szívesen támogatjuk, de nekünk túlságosan is idealistának tűnnek.

Ha 2-3 ilyen párt bejutna, akár a mostaniak mellé. Nagyon meg tudnák változtatni az egész parlamenti működést, különösen, ha minden döntéshez meg kellene győzni egyik-másikat. Alkalmi többségekkel egész jópofa dolgokat lehetne elérni, mert akkor talán megszűnnének a(z önkéntes?) párt-karanténok.

De ehhez be kell jutniuk.

Üdv: kiegyezes.hu
commander8 2009. 06. 11. 16:39
Előzmény: #99  kiegyezo
#109
Elolvastam néhány oldalát aLMP-nek, nekem nagyon szimpatikus.
Csakhogy az elképzelések valóra váltásához szerintem több kell annál, hogy egy minipárt legyen a parlamentben.
Nagyon értelmes gondolataik vannak.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 16:09
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
Nincs vita, én csak azt soroltam fel, szerintem mi oka lehet, hogy a plakát még mindig eszköz.
Én azt tartom a hsz-em érdemi részének, hogy az LMP - legalább is szerintem - nem lesz erre a kampányeszközre rászorulva (sőt, mellőznie kellene). Ennek oka a megcélzott választó réteg. Ha igaz ugyanis, amit az LMP önmagáról és a válaszóiról állít, és igaz az önkép, amit ezek a választók feltehetően magukról gondolnak, akkor a megcélzott választóréteg egy viszonylag kidolgozott - mondjuk így - világnézettel rendelkezik, ami szerintem nem bír el olyan leegyszerűsítést, amit a plakát, mint üzenetek kifejezője megkíván.

És pontosan, egyetértek a megállapításoddal. Ha az LMP az akar maradni, amit hirdet, akkor olyan eszközökkel kell növelnie a bázisát, amielyek tényleg azokat az embereket vezetik a táborába, akiket egyébként is képviselni akar.

A mai, egyszavas üzenetekekel, leegyszerűsített jelszavakkal kampányoló pártoknak nincs ilyen igénye, hisz a szavazat az szavazat. Ennek a stratégiának viszont jó eszköze lehet a plakát.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 14:19
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
hát szerintem nem plakát alapján kellen szavazni... azok, akiket a plakát buzdít szavazásra, nem nagyon rendelkeznek konkrét elképzeléssel a témakörben, akkor meg miért is teszi le bárki mellett a voksát???? LEHET, hogy csak többet árt vele, mint használ...
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 13:55
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#106
A plakátozás hasznossága egy érdekes kérdés, szerintem több funkciója van.

Egyrészt, az "anciene regime" pártjai számára (bocsánat a súlyos képzavarért) az ún kommunikáció, PR terén egyfajta kifizetési hely. Ez a terület egyébként legalább olyan "mocskos", mint a pénz, amiből fizetik, illetve a mód, ahogyan erre a pénzre ezek a pártok szert tesznek.

Másrészt annyi értelme mindenképpen van, hogy a választási hajlandóságukat tekintve bizonytalan szavazókat maguk a plakátok tömeges megjelenése "választási hangulatba" hozhat. Nagyjából, olyan funkció ez, mint a karácsonyi közterületi kivilágítás.

Emellett szerintem nagyjából az egyetlen, fizikai értelemben is kézzelfogható bizonyítéka annak, hogy a pártok nem felejtették még el, tulakdonképpen nincsenek egyedül az országban, hiszen vannak a választók, szólni kellene hozzájuk.

És végül, elképzelhetők olyan választási plakátok, amik tényleg tartalmasak, és ezáltal tényleg az adott pártra történő szavazásra csábítják a pártpreferenciával nem rendelkezőket. Régen azért akadt egy két ilyen plakát.

Véleményem szerint egy olyan pártnak, mint az LMP, elsősorban azért lehettett ezt célszerű bevetni, mert nagyon fiatal pártként így azért hatásosan tudta tudatni az országgal, hogy létezik, de szerintem, tekintve a megcélzott réteget, erre a kampánymódra nemigen volt és lesz rászorulva.
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 13:48
Előzmény: #104  kiegyezo
#105
én a személyes gondolataimat osztottam meg veletek... akárhányszor is látom ugyanazt a plakátot, nem fogm jobban elhinni, ami rajta van...és sztem mindenki így van ezzel... az embernek már megvan a kialakult világnézete, ideológiája, mire szavazóképes lesz (legalábbis kéne,hogy legyen) ha az ellenkezőjét akarják lenyomni a torkán, csakazértis ellene szavaz...
kiegyezo 2009. 06. 11. 13:43
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Szerintem a megismertetésnél fontos lehet (mint az LMP+HP esetében most).

Vagy akkor, ha van valami fontos üzeneted és az emberek eszébe szeretnéd juttatni.

Vagy ha másvalakinek van üzenete és el akarod takarni :-(
---
Régebben hallottam, hogy a szavazók elég komoly hányada (nem emlékszem a %-ra, de meghökkentem rajta) a szavazófülkében dönti el, hogy ki mellé teszi az X-et. Felelőtlenség. Ezt kiegészítendő: a mi szavazókörünk ajtaján volt egy félreérthetetlen üzenetű, irányultságú plakát (nem párté, hanem az önkormányzaté).

Üdv: kiegyezes.hu ( link :-)
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 13:29
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
én meg azt nem tudom elképzelni, hogy a plakátoknak van valami eredményessége... hogy valaki lemegy kutyátsétáltatni vasárnap délelőtt az utcára... meglát egy plakátot, és azért mert azt a plakátot látta, azért fog rájuk szavazni...
a politika pont olyan témakör, amit nem kéne reklámozni... aki nem ért hozzá, ne foglalkozzon vele... mert azt se tudja mire, de szavaz... amit éppen a plakátról olvas, vagy a tv-ben lát. ami persze általában köszönőviszonyban sincsa a realitásokkal függetlenül attól, hogy éppen melyik plakátot látta...
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 13:24
Előzmény: #99  kiegyezo
#102
Ehhez csak annyit: a lakásommal szemben építési telek van, osb lapokkal vették körül. 5 méterenként jobbik felirat került rá, majd pár nap múlva pont rátették a fidesz elég! plakátját... 10.000 nm hely volt még mellette....
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 13:11
Előzmény: #98  commander8
#101
no így vagyok énis... az aki Mo-n él, (normálisan, ahogy ahogy civilizált világban illik) , dolgozik, adózik stb, annak igenis van jogosultsága magyarnak éreznie magát... aki nem így cselexik, inkább ki se nyissa a száját... és tudom, hogy sokan lehurrognak, de aki magyarnak született, de évek óta külföldön él, dolgozik, az se nagyon jártassa a száját BELpolitikai ügyekben...
commander8 2009. 06. 11. 13:11
Előzmény: #99  kiegyezo
#100
Öröm látni, hogy van ilyen is.
Sajnos nem ez a jellemző ebben az országbn, főleg nem a jobbikra.
Most így érzem magam:
:-P, :-P
kiegyezo 2009. 06. 11. 12:47
Előzmény: #98  commander8
#99
A befogadóságról van egy jó kis történetem a plakátolásról.

Éppen ragasztok az utolsó péntek este. Nézi erősen egy srác. Aztán odajön, kérdezi, jé, te nem ragasztod le a többiekét? Mondom neki: nem. Bla-bla, kicsit dumáltunk, kiderült, ő is ragaszt. Kérdezem kinek, mondja, hogy óóóó, nagyon másnak, de végül kibökte, hogy Jobbik. Mondtam neki, hogy úgy tapasztaltam, ők (*) sem nyomják felül másokét. Mondta, hogy igyekeznek. Stb. Stb. Szimpatikus gyerek volt.

Sajnos, csak később jutott eszembe, hogy ha egy 1 négyzetméteres plakáthelyen békésen megférünk, akkor feltehetően az országban is.

Egyébként, volt egy másik Jobbikos srác is, akivel kétszer találkoztam kb. egy hét különbséggel, másodszor már ismerősként köszöntünk egymásnak.

Úgy látszik, itt lent nincs azér' akkora harag :-)

Üdv: kiegyezes.hu

(*) voltak pártok, amelyekkel egyértelműen nem ez volt a benyomásom, márpedig gazdagon merítettem.
commander8 2009. 06. 11. 12:01
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#98
Bocs, hogy ilyen későn válaszolok, de tegnap volt egy megbeszélésem, aminek a végén jól berúgtunk.
Most úgy érzem magam,mint akin átment egy úthenger.
No mindegy. Ez volt a lényegtelen.
Szóval ha Páko elvégzi a jogot, valamint a szakosítókat, és képes lesz megfelelni az elvárásoknak, akkor legyen. Bár én őt nem tartom erre alkalmasna,képesnek.
Egyébként a mondandómnak a lényge az lett volna, hogy Magyarország mindig is befogadó ország volt. A mássággal neke semmi bajom sincs. Amivel bajom van az az, ha valaki bűnöző, meg élősködő.
kiegyezo 2009. 06. 11. 08:34
#97
#58 (Gabor111)
Kit képvisel? Lehet, hogy téged is. Olvastad valamilyen formában a programjukat? ( itt olvasható: link , szép és tartalmas ) Ismeretlenül is kizártnak tartom, hogy legalább egy-két dolog ne nyerné el a tetszésed. Persze, lehet, hogy mások inkább, akkor azokra kell szavazni :-)

Pedofil? Csak annyit jegyzek meg, hogy ugyancsak gyerek volt látható a Fidesz 2002-es plakátján is szerepelt egy kisfiú és a SzDSz 2006-os Kovács Pistijére is emlékszünk még. A gyerek és a plakáton olvasható kérdés (Érzed, hogy jobbat érdemel?) teljesen világosan utal arra, hogy a jövőt tervezik építeni. Konzisztens üzenetek: a programjukban nagyon hangsúlyos ez a vonal.

És különben is: szép a gyerek. Majdnem olyan szépek a szemei, mint a mieinknek :-)

Érdekérvényesítés: persze, a politika erről szól. Csak az utóbbi időben (1-5-10-20-... évben) mintha nem a "nép érdekének" érvényesítésén fáradoznának választott, kinevezett vezetőink.

#60 (Akira)
Az erőforrásaik, mint anyagi, mind humán téren elég korlátozottak. Szerintem a jobb szereplést a viszonylagos ismeretlenség akadályozta, amúgy sokan vevők lennének arra, amit hirdetnek.

#83 (Commander8)
Ha nem szavazol rájuk, nem fogod őket sehol sem látni :-( Komolyan: nekik (egyelőre?) nincs olyan bázisuk, ami betolná őket akkor is, ha cigánygyerekek potyognak az égből. Ha szívesen látnád őket ott, akkor ...

---
Bokros és az MDF (sokan): szerintem is nagy és merész húzás volt. Az ő jelölése nélkül alighanem ők is mandátum nélkül maradtak volna. Több, mint egy évtizede halljuk-olvassuk(-tapasztaljuk), hogy mit mond, meglehetősen következetesen. Nem kell szeretni, de a hitelessége aligha vonható kétségbe.

Lehet, hogy folyt. köv.

Üdv: kiegyezes.hu
kiegyezo 2009. 06. 10. 17:44
#96
Sziasztok!

Örülök, hogy él és virul ez a topic, immár három napja.

Annak idején talán elsőként írtam erről a pártról (illetve az LMP+HP kettősről) a PF fórumán és mint biztosan sokan tudjátok, a honlapunk szerény eszközeivel őket is támogattuk a mostani választáson. Ezen felül voltunk plakátot ragasztani, hozzájárultunk pénzzel is a kampányukhoz és szórólapoztunk is.

Valószínűnek tartom, hogy a következőn is így lesz.
Néhány gondolat a topicban megjelentekkel kapcsolatban

#8, 9 hozzászólás (TrogerBroker, IsTAPolo)
De facto nem igaz.

Az LMP –ahogy más is jelezte már itt- a Védegylet (ők javasolták Sólyom Lászlót államfőnek) felől érkezett, annak néhány tagja alakított új mozgalmat. Ugyancsak van a vezetők közt olyan, aki a Társaság A Szabadságjogokért szervezetből igazolt át (illetve, lehet, hogy ott is tevékenykedik most is).

Az SzDSz fiókszervezetékent feltüntetni ezt a kettőst indokolatlan: legfeljebb halovány kapcsolat fedezhető fel a szabadságjogok, az esélyegyenlőség és néhány más liberális elv képviselete kapcsán. Ugyanakkor jónéhány dologban, pl. a gazdasággal, közszolgáltatásokkal és azok privatizációjával kapcsolatosan homlokegyenest ellenkező véleményen vannak (a szórólapjuk szerint).

Ettől, persze, még érkezhetett a tagság és a szavazók egy része abból az irányból. (#36-37)

#42 (Watson)
A programjukban több irányból is foglalkoznak a zöld/vidék/energia/munka kérdésével. Nem állítom, hogy mindenben egyet értek velük, de szerintem ezek miatt a „borsodi cingó”-t is érdekelnie kellene a dolognak. A baj az, hogy az egész politika nem érdekli, mert az hiszi, mindegy, vele úgy is kitolnak. Ami azt illeti, túl messze nem is jár az igazságtól.

#48 (Akira)
Gyenge kommunkiáció: talán az LMP+HP párosra is igaz. De rájuk az mindenképpen, hogy nem áll mögöttük egy nagy szervezet, ami segíti az erőteljes kommunikációt. Szerintem ebben javulni fognak.

Az is igaz, ahogy írtad, hogy alapvetően pozitív kommunikációt folytattak. Megjegyzem, a blogjaikban azért vannak epés megjegyzések.

#50 (Gudakes1)
A húzónév hiányzott valóban. Véletlenül sem megsértve ezzel azokat a neves személyiségeket (Cserhalmi, Fullajtár, ...), akik letették melléjük a voksukat. De ők a politikai porondon nem számítanak most annyira, mint a vásznon, vagy a világot jelentő deszkákon.

A kampányukról:

Amikor mentem kampányanyagokért, hangsúlyosan megkértek, hogy tartsuk be a szabályokat (nem ragsztjuk felül mások plakátjait, pl.). Szerintem ez helyes, így is jártunk el. Akkor is, amikor a mieinket másnap leragasztva találtuk. Lehet, hogy balekság, de ez manapság kis hazánkban sokszor a tisztesség szinonímája.

Meglehetősen kevés publicitást kaptak a médiában, valamiért nem tudták magukat elég érdekessé tenni. A királyi tévében láttam a listavezetőjüket Az Estében – szerintem a műsorvezető meglehetősen ellenséges volt. Rauschenberger Péter nagyon tetszett, talán 5-én volt a Napkeltében.

A választás eredményének értékeléséhez megjegyzem, hogy a 2,6%-ot ténylegesen egy maroknyi (na, jó, nagy maroknyi ) ember szervezőmunkája hozta össze. Legalább is személyes tapasztalataim alapján ezt a következtetést vontam le. Volt, akivel miközben beszéltem telefonon, hallottam, hogy majdnem elalszik a túloldalon, annyira fáradt.

Folyt. köv.

üdv: kiegyezes.hu
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 13:18
Előzmény: #94  commander8
#95
hát jó... de már türelmetlen vagyok :)
Dr. Fekete Pákó... vagy akkor már magyarosít? Dr. Fekete Péter, vagy mi?
commander8 2009. 06. 10. 10:18
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Válaszolok, csak nem most, mert mennem kell.
Hali
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 09:54
Előzmény: #92  commander8
#93
persze... igaz. a pákót csak kötekedés végett hoztam fel példának... de azt ugye tudod, hogy nemsokára bíró lesz belőle :P na ehez szólj hozzá :)

commander8 2009. 06. 10. 09:51
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#92
Én is azért írtam, mert ma a csapból is az folyik, hogy így magar meg úgy magyar. Pedig nem azon múlik, hogy ki született annak, hanem azon, hogy minek érzi magát, valami nt ami a legfontosabb, hogy mit hajlandó tenni ma a hazáért.
"Hass, alkoss, gyarapíts
S a haza fényre derül"
Szerintem nem rossz a logikám, mivel a Pákó nem magyar identitású. Másrészt nem nevezném kutúrának azt amit művel.
Lehet, hogy ha itt marad és itt alapít családot, akkor a gyerekei már azok lesznek, ezt pedig asszmilációnak nevezik. Van erre éppen elég történelmi példa.
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 09:45
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
sztem, ha nincs Bokros, akkor az MDF kezet foghatna az SZDSZ-szel
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 09:27
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#90
Bokros jelölése óriási és egyben merész húzás is volt az MDF részéről. Az én meggyőzésemhez persze ez kevés volt, de - és itt most jöjjön egy kis önellentmondás - azt gondolom, az ország szégyene lett volna, ha egy ilyen kaliberű ember megbukik.
Nem tudom, egyetértetek-e velem, de a választás eredménye, különösen ami a parlamenten kívüli formációkat illeti, reményt keltő abban az értelemben, hogy végre hosszú idő után megmozdult valami a társadalomban. És igen, abból a szempontból, amit tegnap írtam, a Jobbik szereplésére is értem mindezt.
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 08:35
Előzmény: #86  commander8
#89
én is végignéztem. és hát szó mi szó... Bokros lepipált mindenkit. Mindenki tudja, hogy ha más nem akkor ő tudja mitől döglik a légy. Nem bántam meg hogy rá szavaztam.
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 08:17
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
de végülis mindegy... ez nem az a topik, ahol ezt kéne megvitatni :)
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 08:14
Előzmény: #80  commander8
#87
"Ez a 100% magyar egy akkora ostobaság, mint egy ház"

na ezért mondom, hogy tán nem kéne igazi magyarozni...

amúyg meg ha nem a származás számít: akko a logikád alapján a pákó is jószittyamagyar... keményen áplja a magyar kultúrát :D
commander8 2009. 06. 09. 22:00
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#86
Az estét azzal töltöttem, hogy végignéztem a duna tv-s videót. Persze többször meg kellett állítani.
Bár lehet, hogy itt nem ezt kellene írnom, de nekem a Bokros volt a leghitelesebb.
Az LMP-s Szabó Tímea egy minden szempontból szeretetre méltó, de ugyanakkor - véleményem szerint - igen tapasztalatlan képet mutatott. Remélem, hogy új erőként fel fognak nőni ahhoz a feladathoz, amire vállalkoztak, vagy amit vár tőlük a magyar társadalom higgadt és realista része.
Talán még Göncz Kingát kell megemlíteni, aki még normálisan és higgadtan adta elő a mondandóját.
A többire kár is a szavakat fecsérelni.
exley 2009. 06. 09. 21:40
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
Kampányoltam a jobbik mellett, de a szavazó fülkében a belső hang azt súgta LMP-HP:!
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 21:09
Előzmény: #83  commander8
#84
én nem szavazok rájuk, de kampányolok mellettük!

commander8 2009. 06. 09. 19:24
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#83
Most én adtam neked +1 pontot.
Egyébiránt gratulálok neked azért, mert ezt a topikot létrehoztad.
Remélem olyan lesz, mint amilyen az LMP eddigi kommunikációja. Vagyis arról beszél amit tenni szretnének a társadalom érdekében, és nem pedig másól.
Bár nem rájuk szavaztam, de szívesen látnám őket úgy au EP-ben, mint a magyar parlamentben is.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 19:05
Előzmény: #79  exley
#82
"Az is lehet hogy nem is bolsik csak közönséges bűnözök"

Sajnos ez így van.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 19:03
Előzmény: #80  commander8
#81
Jessz! :)

Ez a nép azért volt mindig is erős, és alkalmazkodó, mert befogadott mindenkit aki menedéket kért nála.
A magyar ősi kultúra a sok benyomás, a sok eltanult, kifinomított részlet elegye volt. A magyarok mindenkitől tanultak, és ez a "ravaszság" tette naggyá.
Amikor pedig a honfoglalás volt, hány, de hány nép, tőrzs csatlakozott hozzájuk?
Tudták, hogy az összetartás, a szövetség teszi őket erőssé, és nem a kirekesztés, a felsőbbrendűség.
A történelmünk során mindig képesek voltunk megújulni, befogadni másokat, alkalmazkodni az új körülményekhez, mert akik nem így tettek, azoknak már jó esetben csak emléke van.
Erre lehetnénk igazán büszkék, sokat tanulhatnánk belőle!

Amerikát mondják a népek olvasztó-tégelyének, de Magyarország sem volt más, és attól szép!
commander8 2009. 06. 09. 18:37
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#80
Ez a 100% magyar egy akkora ostobaság, mint egy ház. Sajnos ennek is mint másnak a jobbik kommunikációjában meg van az oka, hogy miért mondják.
Erről hallottam egyszer egy előadást. A végén eljutott az előadó oda, hogy ilyen nincs, hogy magyar vérű. A legkisebb a valószínűsége annak, hogy ma még élnek olyan emberek akiknek az ősei a vereckei hágón keresztül jöttek be.
Volt olyan idő, amikor a Kárpát medence gyakorlatilag elnéptelenedett.
Megítélésem szerint -és az akkori előadó szerint is - a magyar embert a kultúrája teszi magyarrá, ne pedig a vére, származása stb.
exley 2009. 06. 09. 17:19
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#79
Sztem, ne haragudj, de vérvörösök, ahogy a fletó átjátszotta a mollyt a Surgutnak mester munka volt. Az is lehet hogy nem is bolsik csak közönséges bűnözök, nekem mindegy, a nép azonban jelzett valamit, elegük van a köztörvényesek kormányzásából. A probléma azonban az, hogy akik a húsos fazékhoz tülekednek, azok is közönséges bűnözők.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 17:18
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
Volt egy érdekes műsor, most akadtam rá:
link
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 17:17
Előzmény: #75  exley
#77
Azt hiszem e két párt, a LMP, Jobbik között elég jelentős ideológiai, és módszerbeli különbözőség van! :)
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 17:14
Előzmény: #75  exley
#76
Kérlek, ne használd a MSZP-re a "baloldali", "bolsevik" jelzőt, mert ez egy tévedés, semmi közük hozzá, ők egy kapitalista, nagytőkéseket kiszolgáló párt, szinte nulla szociális színezettel.
Ma baloldal a Türner-féle MSZMP, (ami azért egy vicces felekezet :D ), és a Attac Magyarország, a Zöld Baloldal stb. Ezek a pártok, mozgalmak, véleményem szerint még ha parányiak is, de valóban az "átlagember" érdekeit tartják szem előtt, azokért szólalnak fel, és semmi közük a már valamikor "megvalósult" szocializmushoz! :)
exley 2009. 06. 09. 17:00
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
A jobbik vezetősége is a nomenklatúrátol független polgári értelmiség,. talán ők meg tudnák valósítani a német csu- szocdem koalícót német mintára Magyarországon. Látszik, hogy a teljesen össze zavarodott bolsik és apolgári bolsik életképtelennnk bizonyultak az összefogást illetően, bele is gebednek.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 16:56
Előzmény: #73  exley
#74
"Inteligensebek mint az Mszp Fidesz vezetők"
Ez elképzelhető, hogy így van, talán ezért számukra még szalonképtelenebb a Jobbik.
exley 2009. 06. 09. 16:54
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Inteligensebek mint az Mszp Fidesz vezetők. Proletár internacionalistákkal nem lehet polgári demokráciát "építeni". Ez az elmúlt 20 év keserű tanulsága. A jelenleg válto politikai gazdálkodásra készülő jelenlegi kormányzó és ellenzékben lévő politikai erőket a globális világ válság lehúzza a lefolyóba. Soha többé reform kommunistákat.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 16:48
Előzmény: #70  exley
#72
"LMP-HP+jobbik nagykoalíció"
Nagykoalíció? Ők 17% együtt. Egyébként meg kizárt dolognak tartom, hogy az LMP és HP számára elfogadható partner a Jobbik.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 16:40
Előzmény: #70  exley
#71
javaslom nekik a sok munkát!
exley 2009. 06. 09. 16:37
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Erre a pártra rá merném bízni a "reformot", de nem azt amit a Gyurcsányék lejárattak. LMP-HP+jobbik nagykoalíció. Elég volt a "vörös+szadeszos+fideszes reform komunistákból.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 16:34
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
ha nem tudnek partot valasztani, oket valasztanam!

nagyon tetszenek!
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 11:57
Előzmény: #66  Pedro_amigo
#68
Ürülök, hogy ez topic összegyűjti az értelmes beszélgetésre/vitára képes személyeket!
Az indításával ez is célom volt.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 11:47
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#67
link

Nézd meg az oldalukat, és utána mondj véleményt!
Pedro_amigo 2009. 06. 09. 10:18
#66
Na szerintem meg itt a pont!!!!

""Nem az a lényeg, hogy mindenki úgy gondolkodjanak, ahogy ők, hanem az, hogy világossá tegyék, ők hogyan gondolkoznak a világról, társadalomról, a civil aktivitásról, a gazdaságról, környezetvédelemről és ezek összefüggéseiről, és létező alternatívaként mutassák be, hogy így is lehe boldogulni, sőt, így lehet igazán. ""

Ha erre nagyjából itt Kelet-Európában 20 év alatt eljutunk akkor tök jó! Nyugaton ebben vannak elöttünk sokkal, csakhogy 300-400 évük volt rá!!!!

Ne legyenek senkinek illúziói, az LMP-ben is lesznek bajok, (ahogy az ellentáborok gyűlöletkeltő titkosszolgálati módszereit ismerem) botrányok is talán, de ettől még az a lényeg hogy ezt a gondolkodást fel merik vállalni még úgy is ha ezzel nem nyernek! (Elsőre...) Mernek vállalni akár több vévtizedes hosszú és lehet soha meg nem térülő társadalomjavító munkát.

A hozzáértésről meg Gábornak. A monetáris politikát nyilvánvalóan Bokrosnak és hasonlóknak kellene irányítani, de környezetvédelmi, közlekedéspolitikai, mezőgazdasági kérdésekben komoly szakértői vannak LMP-nek. Tök mindegy hogy ezt csillogtatták a ampányban vagy nem.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 10:11
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#65
hát igen... akár Darwinnak, akár a Bibliának hiszünk, akkor is mind egy "tőről" fakadunk... akkor mire fel ez a nagy gyűlölködés??
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 10:08
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#64
Sziasztok!

Örömmel fedeztem fel ezt a topikot, mint ahogy annak is, hogy az LMP-HP friss politikai pártként ilyen tiszteletre méltó eredményt ért el. A vasárnapi szavazásnak szerintem az a legörömtelibb üzenete, hogy kudarcot vallott a rendszerváltó, önmagát felülről a társadalomra kényszerítő elit törekvése, hogy privát VIP játszótérré alakítsa a politikát. Mind az LMP-HP, mind a Jobbik azt az alapvető, és hál' istennek létező - de sajnos mandátumban egyenlőre csak a Jobbiknál megmutatkozó- elementáris igényt használták ki, és tették kézzel foghatóvá, hogy az embereket egyre kevésbé lehet pártközpontokból droidként iránytani. Ez még akkor is igaz, ha pl. a Jobbik sikere továbbra is nagyrészt inkább sikeresen megfogalmazott üzeneteken alapul, semmint valódi, és egyébként reálisan teljesíthető politikai programon.
Az LMP-HP-nek éppen a tartalmatlan politikai retorikát leváltó politizálás terén kell megpróbálni haladni, még akkor is, ha ez a rögösebb és nehezebb út. Évtizedek némaságát, "nemgondolkodását" és paradigmáit kell megtörni, ami baromi nehéz feladat. Ehhez szerintem az is kell, hogy az LMP továbbra úgy politizáljon, hogy egyértelművé tegye:

nem az a lényeg, hogy mindenki úgy gondolkodjanak, ahogy ők, hanem az, hogy világossá tegyék, ők hogyan gondolkoznak a világról, társadalomról, a civil aktivitásról, a gazdaságról, környezetvédelemről és ezek összefüggéseiről, és létező alternatívaként mutassák be, hogy így is lehe boldogulni, sőt, így lehet igazán.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 10:04
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
A genetikusok szerint mind egyetlen afrikai ősanya génjeit hordozzuk... :)
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 10:02
Előzmény: #60  Pedro_amigo
#62
Amigo,

Egyetértek, úgy látszik, túl nagy elvárásaim voltak a józan ész és tisztességesség politikájának sikerességét illetően, és a csalódottságomból fakadt az, hogy esélytelenek.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:58
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#61
ott a pont :)
szeretnék én látni eygetlen olyan embert ma magyarországon, akinek tisztán magyar felmenői vannak.... csak az dumáljon... akinek a családfája megúszta a török hódítást, a német betelpítéseket és folytathatnám...
Pedro_amigo 2009. 06. 09. 09:55
#60
Nem mintha a közelmúlt beírásait a topicba mind végigfutottam volna, de mint a párt indítói közül nem egy embert közelről ismerő személy néhány felvetésre szeretnék reagálni amik itt és jópár médiában megjelent az elmúlt napokban:
"LMP = újbaloldal, Szdsz ifjusági tagozat" : Szánalmas. Megjelenik egy nyiltan megbékélést és a ma már a világban egyre kevésbé létező ideológiai különbségeken átsiklást hirdető progresszív, alulról szerveződő józanész csoport és akkor a régi módszerekkel kezdik feketíteni. Ez különben egy Védegylet köré szerveződő csapat, a mag onnan jön.
"hülye sötét-zöldek, naívság, ideák." : Hát én azt gondolom ennek a lassan önmagát elpusztító világnak pont ilyen gondolkodásra van szüksége. HA magyarok évtizedes lemradással akarnak bekapcsolódni majd abba a nyugaton a civil társadalomban (nem feltétlenül a nagypolitikában!) már jó rég elkezdődött ökológiai centrikus gondolkodásba, ám lelkük rajta, de sokkal jobban járna mindenki ebben az országban ha hosszú idő után újra egyszer megelőznénk a régiós társainkat gondolkodásban. Utoljára a Kiegyezésnél voltunk erre képesek, na meg kicsit a Gengszterváltáskor. De ott csak kicsit.
"esélytelenek" - Tökéletes példája a tömegek elbizonytalanításának. :) 2,6% elsőre szerintem bámulatos. Próbáljon meg ma Magyarországon az élet bármely területén a semmiből alkotni valamit. Utánna értékeljen egy ilyen eredményt amit tagk összedobott pénzéből hoztak ki.

NA és mégvalami. Talán az egyetlen párt volt, amely csak annyit ígér folyamatosan: Ők megpróbálják, de nem a megváltást hozzák!! Mekkora érték a mai hazug világban!!
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:54
Előzmény: #56  watson
#59
watson,

"A Jobbik a gazdák, a vidék és a hazai vállalkozások mellett kampányolt, az LMP-HP a környezet, az életminőségünk javítására és a politikai feszültségek lebontására vállalkozott röviden.
(ezért is nyert meg pl. egy csomó volt kisgazdát /szerintem 8-10% is lehet/ a Jobbik akiket jól lenácizhatott a parlamenti bűnbanda)"

Igaz, de mindezt úgy kommunikálta, hogy húzzon haza aki nem magyar, meg Magyarország a magyaroké, cigányoztak, zsidóztak, inulatokat szítottak a külföldi tulajdonú vállalkozások ellen (nyilván inkább valami ellen, mint valami mellett, mert úgy eredményesebb)...

A baloldal csupán erre, az indulatkeltő provokációra válaszoltak - alapvetően szerintem sem helyesen...

A legviccesebb az egész Jobbik kommunikációjában az, hogy a listás képviselőik bemutatkozásában sorra leírják a származásukat, az egyik csupán ennyit ír: "Kun vagyok." :)

Már megbocsássatok, de ki nem szarja le, hogy milyen származású? Az ogy választásokra majd azt is beírják, hogy fehérbőrű, kék szemű?

Én nem ítélek mag senkit a származása miatt, arról ugyanis senki sem tehet. Sokkal inkább aszerint alkotok véleményt, hogy mit tesz, vagy mit kíván tenni... Remélem, nem vagyok ezzel egyedül...

Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:49
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#58
Mégis kit, mit képvisel ez az LMP, azon kivül, hogy kisgyerek fotókkal kampányolnak?
A pedofilokat?

Kit érdekel az, hogy feszültségek vannak a politkában, a politika erről szól, érdekérvényesitésről, a politika nem babazsúr.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:42
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#57
Gudakes,

Igazat beszélsz, egyet is értek... :)

Valóban kevesebb pénzük van a kicsiknek, a fekete kampánypénzek is a nagyokhoz áramlanak inkább, mert a "támogatók" tőlük várjhaták majd nagyobb eséllyel a számukra kedvező protekcionista törvényeket...

A gond az abban van, hogy míg a magánszemély adófizetőknek az adóhatóság előtt már semmilyen titkuk nem lehet, minden információhoz hozzá tud férni a hatóság, addig a pártok finanszírozása és a képviselők javadalmazása még mindig a legsötétebb kommunista protekcionizmust idézi.

A párfinanszírozás megtisztítására való törekvés pedig leginkább azoktól várható, akik kívülről jönnek a politikába, és az alapítóik egyébként korábban is leginkább emberi jog védelemmel, közérdekű információk nyilvánosságának elősegítésével és más olyan kérdésekkel foglalkoztak, amely a törvény előtti egyenlőséget hivatott kieszközölni.

Számomra ezért nem hiteles (habár menedzseri kvalitásaikat nyilván elismerem) az olyan pénzügyminiszter, miniszterelnök és jegybankelnök, akik (előző életükben) épp a magyar költségvetési bevételek csökkenéséhez hozzájárulva, a külföldi cégstruktúrákra és külföldre történő adózásra vonatkozó tanácsadásból éltek, abból húztak személyes hasznot...

Drukkolok az LMP-nek, remélem, nem szívja be őket is a politikai métely..
watson
watson 2009. 06. 09. 09:40
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#56
""A magyar társadalom egyébként is hajlamosabb valami ellen fellépni, mint valami mellett,"
"Ha megkérdeznéd a szavazók 90%-t, hogy mik azok a programelemek amiért rájuk tette a voksát, nem sok konkrét választ kapnál! "

Hátha ezt így összerakod akkor azt láttam a kampányban, hogy a parlamenti pártok mind valami ellen léptek fel. Egymás és a Jobbik ellen. A Jobbik és az LMP-HP pedig valami mellett.
A Jobbik a gazdák, a vidék és a hazai vállalkozások mellett kampányolt, az LMP-HP a környezet, az életminőségünk javítására és a politikai feszültségek lebontására vállalkozott röviden.
(ezért is nyert meg pl. egy csomó volt kisgazdát /szerintem 8-10% is lehet/ a Jobbik akiket jól lenácizhatott a parlamenti bűnbanda)
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:27
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
meg azt bírom, hogy azok majmolják ezt a nagy Magyarországot, akiknek még a nagyapja is csak hírből tudja, hogy egyszer volt olyan is...

te mit szólnál, ha most a törökök bejelentenék, hogy márpedig fél Magyarország nekik jár... XVI-XVII. században kőkeményen a török birodalom része volt a fél országunk..
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:24
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#54
Én személy szerint gratulálok az LMP-nek, mondjuk az fix, hogy rengetegen azért szavaztak rájuk, mert ténylegesen is elegük van a politikából, ezt pedig még egyikőtök sem említette. Ami pedig az SZDSZ-t illeti, tényleg nem tudott semmit se felmutatni, gyakorlatilag azt hitték szerintem, ha benn vannak a parlamentben akkor a mentelmi joguk a választásokra is érvényes. Sok választó pedig egyértelmű okok miatt nem szavazott a baloldalra szerintem (nem akarom összeszámolni, hogy hány forintot vettek ki a zsebemből az elmúlt 6 és fél év alatt összesen, aminek nem láttam semmi eredményét).

Ezzel szemben, viszont érdemes megemlíteni szerintem az MDF-et. Méltánytalanul keveset beszélnek róla az emberek, de anno amikor 98-02 közt be akarta szippantani a Fidesz akkor sikeresen ellenállt, és bár megy ott is a folyamatos széthúzás, remélhetőleg most már azért nyugodtabbak a kedélyek. Az MDF nyilatkozatai és programja tűnt számomra a leghitelesebbnek, akik a belpolitikai csatározásokon túl is OLYAN KÉPVISELŐKET akartak az európai parlamentbe küldeni AKIK EURÓPASZERTE ELISMERTEK. Európai közgazdász egyetemeken már tanítják Bokros megszorításait, és valljuk meg őszintén még Habsburg György is ha felszólalt volna az európai parlamentben akkor jobban felfigyelnek rá mert 1. ha magyarul nem is annyira szépen, de idegen nyelveken jobban beszél mint bármely más eu-s magyar képviselő 2. már a neve önmagában felkelti az érdeklődést.
Az is érdekes, hogy sokan azt mondják balra tolódott az MDF a jobboldali koalíciós kormányzás után, de akkor Bokros miért ül be az Európai Néppárt frakciójába, ami köztudottan jobboldali és konzervatív? Szerintem megtalálták az egészséges középutat.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:22
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
Ez a szlogen a legbutább amit az utóbbi években olvashattunk.
Mi van akkor mondjuk a kunokkal, a besenyőkkel, szászokkal, a palócokkal, vagy akár a 70 években idejött görögökkel???
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:18
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Anglia meg az angoloké... akkor mit keresnek ott magyarok?
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:12
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Az aztán "valós" érték, ha egy kispárt csak a kisebbséget célozza, ahhoz amihez ért... mondjuk a melegek és romák felvirágoztatása..

Egy kispártnak legtöbbször a többséghez semmi köze.

A Jobbik is csak azért szerepelt jól, mert a többség érdekeit vette célnak. pl. "Magyaroszág a Magyaroké" szlogennel.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 08:49
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
A kisebb pártoknak jóval kevesebb pénze van a médiumok megfizetésére, és mivel a figyelem a nagyokra van kihegyezve, nagy nehézség van a kommunikciójukban. A 2,6% elsőre nagyon jelentős eredménynek mondható, pláne úgy, hogy nincsenek köztük jólbejáratott nevek. Az emberek sokkal inkább a fényes, csillogó dolgokhoz vonzódnak, úgy mint egy karizmatikus vezető, és kevésbé a valós értékhez.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 08:42
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
"A magyar társadalom egyébként is hajlamosabb valami ellen fellépni, mint valami mellett, a gazdasági válság és az mszp igen gyenge teljesítménye viszont még inkább fölerősítette a radikalizmus iránti fogékonyságot..."

Ez nagyon fontos megállapítás abban, hogy meg is értsük Jobbik jelentős térnyerését.
Ha megkérdeznéd a szavazók 90%-t, hogy mik azok a programelemek amiért rájuk tette a voksát, nem sok konkrét választ kapnál!
De akár a Fidesz szavazók nagytöbbsége is "ellenszavazó".
De abban is biztos vagyok, hogy a LMP-HP szavazók között sokkal több aki nem érzelemből, indulatból választotta őket.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 07:39
Előzmény: #42  watson
#48
watson,

Nem butábbak a zöldek sem, mint a politikusok, csak sokkal rosszabb a kommunikációjuk.

Pl. az sem köztudott, hogy a zöldek egyáltalán nem ellenzik az elkerülő utakat, sőt, az M0 déli és keleti szakaszának befejezéséért valamint 2X3 sávosra bővítéséért, a gödöllői átkötésért (M31) de pl. Pilisvörösvár elkerülő utjáért, az elővárosi vasúti közlekedés és más tömegközlekedés fejlesztéséért is évek óta küzdenek...

A cél lényegében rendben van, csak nagyon gyatra a kommunikációjuk, és néha rossz eszközöket választanak céljaik elérésére - gondolok itt arra, hogy a csendben perelés gyakran visszaütött, mert épp az ellenfél állította maga mellé a közvéleményt... (ilyen az M0 és a 10-es út is, érdemes utánaolvasni a valós történeteknek.,..)

Az lmp-nek sajnos és egyenlőre hasonlóan gyenge a kommunikációja, így tényleg csoda lenne, ha jelentős politikai erővé fejlődne...

A magyar társadalom egyébként is hajlamosabb valami ellen fellépni, mint valami mellett, a gazdasági válság és az mszp igen gyenge teljesítménye viszont még inkább fölerősítette a radikalizmus iránti fogékonyságot...

Ahogy én látom, ez nem is nagyon fog megváltozni az elkövetkező 20 évben... :(
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 07:29
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#47
Goudakes,

Egyetértek, valóban más gondolkodásmódra volna szükség többek között a környezetvédelem és a közlekedés-szervezés szintjén is, mert ma Magyarországon az első ami eszünkbe jut, az a közút és autópályaépítés, ha kell, ha nem...
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 07:26
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
dlph,

Szerintem tévedsz, ha össze akarod mosni az lmp-t az szdsz-szel.

Elég rég óta ismerek egy-két lmp alapítót, és tudom róluk, hogy kifejezetten csalódtak az szdsz-ben, szakítottak is vele, tényles más-t akarnak.

Az, hogy mindkettőben megjelenik a liberális eszme valamilyen formában, az nem jelenti azt, hogy ugyanúgy gondolkodnak - akár épp a libaralizmusról.

Persze erre való hivatkozással könnyű őket összetéveszteni, összemosni...

Abban viszont biztos vagyok, hogy nem csupán a szavazók egy része pártolt át az szdsz-től az lmp-hez, de sok pártaktivista is...

Ettől még az lmp nem egyenlő az szdsz-szel...
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 02:50
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Bocs, ez az a párt, amelyik az szdsz helyett most úgy csinál mintha nem ő lenne?
nem fontos, csak nem vagyok képben

Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 01:04
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Budapesten sűrűbbek a dolgok, talán ezért jön ott előbb felszínre a probléma, de aztán a változás igénye is.

A sarkított hasonlat jó. :)
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 00:59
Előzmény: #42  watson
#43
Tudod, sokszor radikális elképzelésekkel lehet helyrebillenteni a hülyeséget! :)
Ha nagyot gondolsz, és annak egy kis része megvalósul, még mindig jobb mintha a valóság gúzsba köt, és nem változik semmi.
Igenis kell a sok kerékpárút, és persze hozzá az emberek szemléletének megváltoztatása, mert meghalunk a füsttől, és a mozgáshiánytól.
De ez persze csak egy kis szelet, annyi mindenen kell változtatni, egy élhetőbb világért. A lényeg csak azon van, hogy tud-e, mer-e változtatni az ember a gondolkodásán, vagy a neki-mindegy-elven szépen nyomorbadönti magát?
Erről szolnak ezek a zöld mozgalmak.
watson
watson 2009. 06. 09. 00:45
Előzmény: #39  exley
#42
Bár úgy lenne ahogy mondod, de az ultra népbutítással a Fidesz és a Szocik igen erőteljesen próbálják a 2 párt rendszert amerikai módra létrehozni.
Ha megnézed akkor valóban értelmiséget és főként Budapestieket koncentrál ez a párt. Ez következhet a zöld ideológiák iránti más társadalmi csoportok érdektelenségéből. (sarkítsuk a dolgot: Mit érdekli egy borsodi cingót a napelem? vág egy kis fát az erdődből és kész :)

De biztos hogy hatással van rá a zöldektől megszokott butaság is, pl. ne legyen M0, ne legyen Paks II, elhallgatva, hogy akkor van helyette orosz gáz, meg belvárosi kamionforgalom, amit persze képtelenek más módon megoldani.

Hajrá napelem, hajrá geotermikus energia, hajrá LMP-HP :)
exley 2009. 06. 08. 23:53
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Én sem gondoltam komolyan, hogy a Phyl nagyobb lesz mint az oti, de a tőzsdén semmi sem biztos. Putyin bele nyúl a "gázos' Phylbe és vagy 10K lesz vagy 1 ft.

Topik gazda

Gudakes1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek