Topiknyitó: evazeller 2019. 05. 29. 21:11

leves  

most kiderül, mik mennek a levesbe
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
qpec 2020. 01. 11. 19:52
#5000
Kedveseim! mint már jeleztem néhányszor az újrakezdést is beszámítva,valószínű ,hogy több csapatban is megfelelek a rangidős besorolásnak a magam 27 éves ismereteimmel.Termelésből voltam,aktív gabona tőzsdéző,néhány millió tonna árúval üzleteltem.Ennek kapcsán a deviza árfolyam biztosítás és a hozzá kötendő spekulációban is aktív voltam.Innen csak egy ugrás volt a részvény kereskedelem.Nem lettem milliárdos....!Ennek tudatában merem megfogalmazni az alábbiakat:Senkit nem kell ekézni azzal,hogy befolyásolni akarja e kis piacot,mert azok akik ezt teszik a szürke homályban leledzenek.No meg büntetendő ténykedés.Szintén írtam,hogy az egyéni értékelésem spéci,alapjait a termelésből,gazdálkodásból hoztam,nem térek el tőle,mert nem szórakozásból tőzsdézek és szerintem jól mutatja a "gazdálkodás" hatékonyságát./Az adóoptimalizálás külön fejezet!Azt is csinálják a termelésbe is!/ Aki nem volt termelésben,üzemvezetésben annak ezt hiába is magyarázom,a büdös életbe nem érti miről beszélek!Mindenki a tarsolyába/PC-n,mobil app-on stb.../ hordja a marsallbotot/a szuper nyerő lehetőségét.A vétel és eladás gombot nem kényszer hatása alatt nyomjuk meg.Senkit nem kell kritizálni,pláne ismeretlenül, bármi nemű technikával kereskedik,mert senki nem ellensége önmagának,hogy kib&&&&n másokkal.A PIAC teszi a dolgát,aki alkalmazkodik hozzá ismeri ,felismeri a jelenségeket,van vér a pucájába ,kp a számláján és jókor van jó helyen nagyot kaszálhat és jól él/még az ükunokája is,mint írta ezt nem más mint  André Kostolany. Fentiek alapján kívánok mindenkinek jó egészséget,boldogságotKultúrált eszme- és véleménycserét ,sok sikerrel együtt vastag optimalizált adóalapot év végére.A rendezvényeken találkozunk,mert ott sokan megfordulunk!Hajrá Spekulánsok!!!
Ps:A hasznos grafikonokat,elemzéseket helyzetjelzéseket külön köszönöm minden ehhez értő és ezeket jól értelmező Üzlettársnak,"cégtársnak",hiszen egyedenként mint cégvezérek tesszük a dolgunkat a jobb,független,szabad,időkorlát nélküli boldog élet eléréséig.
HS!!!! 
Mehet 2020. 01. 11. 19:48
Előzmény: #4998  Mehet
#4999
semmit nem teszem csak gondolkodom...mert van min...
Mehet 2020. 01. 11. 19:47
#4998
Boldog Új Évet kívánok MINDENKINEK!
evazeller
evazeller 2020. 01. 11. 19:31
Előzmény: #4996  evazeller
#4997

még egy kis "töredelmes vallomás" 4ig-ről 680-ról szorulok benne 2K-val, pedig kétszer ment el 693-ig, 695-ön álltam eladáson benne
ennyi
evazeller
evazeller 2020. 01. 11. 19:24
Előzmény: #4995  evazeller
#4996

persze lehetne kérdezni, hogyhogy csak 4K van beadva futurban eladásra
erre is megvan a válaszom: január 2-án 90 ezer nyerőt realizáltam benne, amit 100 és alatta gyűjtöttem
aztán megint kaptam 100 és 99.4-en de akkor még csak 5K-t vettem vissza, és azt is adtam 22 ezer nyereséggel már
most úgy állok, hogy nem pazarlom a vételeim benne
evazeller
evazeller 2020. 01. 11. 19:15
Előzmény: #4979  Hathor
#4995

ja, és tudod, mi a vicc?
mert hogy hatalmas kötekedések mennek ellenem tényleg futurban
az a vicc, hogy összesen jelenleg 4K darabot tettem be eladásra, a többi szabadon áll
ennyit a futurosok beírásairól:)
evazeller
evazeller 2020. 01. 11. 19:03
Előzmény: #4986  ariam
#4994

a 3 milliós bukó realizálás nem egy "elszólásból" derült ki, hanem benyomtam a 3 milliós bukó realizálását másolva a randomból
nézz utána , december 18-án
evazeller
evazeller 2020. 01. 11. 19:01
Előzmény: #4990  Hathor
#4993

nem volt MUSZÁJ realizálni a 3 millió bukót, de megérte, mert tényleg kevesebb adót fogok fizetni, és úgyis ott fogom eladni a cuccokat, ahol megérte volna eredetileg
persze, ha lesz olyan szerencsém idén mind a 10 kispapírban
evazeller
evazeller 2020. 01. 11. 18:59
Előzmény: #4989  Törölt felhasználó
#4992

persze, sosem csináltam titkot a beragadásaimból, egyszer talán novemberben írtam is egy listát itt a legmagasabban vett vételeimről a rengeteg kispapírban
az év végi adóoptimalizálás tényleg jó ötlet volt, örülök, hogy hallgattam rátok, viszont pontosan tudom, mit hol vettem és azokat nem fogom alacsonyabban eladni, az lenne az önbecsapás
evazeller
evazeller 2020. 01. 11. 18:55
Előzmény: #4983  totoro
#4991

gondolkodtam tegnap este és igaza van pár embernek, hogy nemcsak a nyerők, hanem a portfolio-érték is számít, főleg, hogy havonta ki is veszek a tőzsdéről
a decemberi 3 milliós minusz átkötések miatt már a portfolio-értékem kedvezőbbet mutat a decemberihez képest, de ez becsapós, mert tudom fejben, mennyi magasabban vettet kötöttem át alacsonyabbra, azokat nem is adtam, magam nem csapom be, hogy adom azt, amit tudok, hogy a magasabb átkötések miatt tűnnek alacsonyabb vételnek
akkor írni fogom nap végén a portfolio-értékem változásait is, de nem százalékban, azt lusta leszek számolni, hanem úgy, hogy például a tegnapihoz képest nőtt vagy csökkent a portfolio- érték és azt, hogy mennyivel, mert azt rögtön látom
például nagyon sok futurom van, 5 forint felfelé elmozdulás 500ezret jelent benne, ugyanakkor csak 30K est-em van, legmagasabban 128-ról, tehát az nemigen változtat
Hathor
Hathor 2020. 01. 11. 11:03
Előzmény: #4989  Törölt felhasználó
#4990
Nem volt muszaj realizalni. Akar mind pluszba is kerulhetne!! A reszveny long raer. Ez technikai dolog volt, megsporolta az adot. De nem biztos jo volt realizalni. De ahogy olvastam vissza is vette, ez bolcs gondolat is lehet. Ado letudva, pozi megmaradva. Jo ez igy.
Törölt felhasználó 2020. 01. 11. 10:51
Előzmény: #4986  ariam
#4989
ugye azt azért senki nem gondolta komolyan, hogy Évának nincsenek beragadásai? :)
számviteli és adó értelemben is úgy működik a dolog, ahogy ő felfogja: amíg nincs realizálva, addig az nem bukó.  természetesen valahol ez egy kicsit önbecsapás is, de ezt mindenki fejbe intézze el.
részemről annak is örültem, hogy végül nem feleslegesen győzködtük év végén, hogy hagyja a büszkeséget, csinálja meg az adóoptimalizálást (igen, ehhez realizálni kell a görgetett bukót), de ezzel magának spórol adót.
Hathor
Hathor 2020. 01. 11. 10:48
Előzmény: #4986  ariam
#4988
Nem fogja torolni, nincs miert. Velemeny, nem trollkodas. Tulgondoljatok a dolgokat, ahogy velem is tulgondoljak.
Velemenyed elfogadjuk, elmondta eva ez a topik errol szol. Aki nem kivancsi erre, ne olvassa. Es ezt sem Eva, sem en nem rosszindulabol javasoljuk
MARYENN
MARYENN 2020. 01. 11. 10:42
Előzmény: #4986  ariam
#4987
Nem szeretnék bele szólni, de a 3 millió forint adóoptimalizálás volt,... ami azt jelenti, hogy a mínuszban lévő részvényeket át kell kötni egy alacsonyabb árra, hogy a nyerőből le lehessen írni.
Végre idén megértette Éva a fiúk hatására. 
ariam 2020. 01. 11. 10:34
Előzmény: #4983  totoro
#4986
Szerintem, ez a napi portfólióérték számítás van akinek már bonyolult lehet, különben is rontaná a sikeres trader imázst.Visszatérve még a tavalyi évhez, az a 11M nyerő vs 3 M bukó sem biztos, hogy a teljes képet mutatja. Először napokig csak a hencegés ment a 11 M nyerővel. A 3 M bukó csak egy elszólásból derült ki, miszerint az "elmúlt hónapban" 3 M Ft-tal csökkent a portfólió értéke. Azt, hogy mi történt az azt megelőző 10 hónapban teljes homály fedi. A rontók miatt akár csökkenhetett a portfólióérték további milliókkal is, azaz lehet hogy voltak még további bukók, így a teljes év lehetett mínuszos is (vagy nem változott, esetleg emelkedett). Passz. Nem tudhatjuk. Teljesen fals infót ad csak a lezártakat beirni/figyelembe venni.Egyébként felesleges az időt pazarolni rá.
Ez a poszt várhatóan hamarosan törlésre kerül.
Hathor
Hathor 2020. 01. 11. 10:28
Előzmény: #4983  totoro
#4985
Nekem jol van igy. Ez a topik azt irja le, hogy lehet minden nap 20-150ezer korul nyerni. Eves profit 11millio -3MFt volt leirta a veszteseget, ha lesz. A technika resze a nyereseges pozik zarasa. A minuszos pozi meg keplekeny, ahogy a nem realizalt nyero is.
Tuti5
Tuti5 2020. 01. 11. 10:18
Előzmény: #4983  totoro
#4984
Korrekt megállapítás :-)
totoro
totoro 2020. 01. 11. 09:16
Előzmény: #4978  evazeller
#4983
Engedd meg, hogy vitatkozzak. A valós eredményed az amit a számlaegyenleged mutat. Minden más, így a zárt nyerőid is, csak részletek. A számládon a készpénz egy ugyanolyan instrumentum, mint bármelyik papír, a valós számlaegyenleged, a valós gyarapodásod csak úgy tudod követni, ha mind a készpénzállományodat, mind a papírjaid értékét figyelembe veszed egy nap végi kiértékelésnél. Persze, lehet azt mondani, hogy nem érdekel a nem realizált, mert az csak pillanatnyi állapot, de akkor ugyanilyen logikával a realizáltad se érdekeljen napi szinten, hiszen a készpénzállományod is "ugrál percenként", az is csak pillanatnyi állapot a nagy egészet nézve. Amennyi papírban be vagy ragadva, és amennyit idén csak az est pl. esett, simán elképzelhető, hogy a portfoliód idei teljesítménye nem hogy plusszban van, hanem mínuszos.
Én el tudom fogadni, azt hogy naponta szereted vezetni a sikeres trédjeidet, de továbbra is azt mondom, akkor mondana el ez bármit is a valós eredményességedről, ha mellétennéd a teljes porfoliód aznapi állását is. Mondjuk két százalékos értéket, hogy a porfolióm gyarapodása ma ennyi, az éve eleje óta x százalék.
Nekem ez a jelenlegi állás (csináltam egy excel fájlt, beírom a nap végi záróegyenlegem a következő cellába, és kiszámol nekem pár dolgot):
1.4
0.4
-
-
0.0+ /elhanyagolható plusz
0.6
0.1
0.4
0.5
Összesen: + 3.36 %
Kereskedési napok száma: 7
Nyereséges napok száma: 7
Napi átlagos nyereség: 0.48%
Veszteséges napok száma: 0
Ezzel én befejeztem a "kötekedést" remélem nem dobsz ki :)
Hathor
Hathor 2020. 01. 11. 01:12
Előzmény: #4978  evazeller
#4982
Igy van!
Hathor
Hathor 2020. 01. 11. 01:11
Előzmény: #4973  evazeller
#4981
:)))
Szuper vagy! :))
En nagyon birom ezt..
En sem ertem az embereket..
Semmit nem ertenek, felre ertrnek

Topik gazda

evazeller
evazeller
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek