Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 11. 17:18

Lépett a Fitch! Hajszálra a bóvlitól Magyarország (4.)  

Ugrás a cikkhez
A lehető legközelebb került Magyarország ahhoz, hogy a befektetésre ajánlott kategóriából a bóvliba kerüljön. A Fitch negatív kilátással látta el a magyar országkockázati besorolást, ezzel már mindhárom hitelminősítőnél negatív kilátással tartják...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=158239
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2011. 11. 13. 23:37
Előzmény: #175  Aboriginal
#180
gazdasági trivialitásokat világított meg most pl
Aboriginal 2011. 11. 13. 23:25
#179
"Miután tegnap este kiderült, hogy a Standard&Poor's mégsem gondolta komolyan a francia leminősítést, egész kedvező hangulat alakult ki a tőkepiacokon."-idézet vége péntekről.
Hülyéskednek és mégis vérre megy. Botrányos a tévedés. Alkalmatlanok mások minősítésére, ha saját vállalatuk területén sem tudnak rendet csinálni. Ezer miliárd dollárt nyertek ezen a kis tévedésen a nagy spekulánsok!
Amennyiben a nagyokat, most Franciaországot is megszivathatják, akkor mi kicsik, nem kérdés, hogy a rövidet húzzuk.

"A Hitelminősítők a nagy spekulánsok terelő kutyái."-idézet Boros Imre exminiszter és MNB főembertől.
Aboriginal 2011. 11. 13. 23:21
#178
Mondoka és akira véleményével alapvetően egyetértek.
Aboriginal 2011. 11. 13. 23:21
#177
Mondoka és akira véleményével alapvetően egyetértek.
Aboriginal 2011. 11. 13. 23:19
#176
Én a hétvégét a családdal töltöttem.
Minden más utána van. Ez a fórum is.
Aboriginal 2011. 11. 13. 23:18
#175
Kedves pénznyelő!
Lenne 1 kérdésem hozzád: TÉGED KI FIZET, HOGY ITT TÖLTÖD EZEN A FÓRUMON A SZOMBAT ESTÉT ÉS A VASÁRNAPOT és a PÉNTEKET is?
A hozzászólásaid alapján egyértelmű, hogy a bankok és a multik érdekeit véded.
Az egyszerű adózó magyar állampolgár érdeke ellen dolgozol itt a fórumon.
Válaszolj a nagybetűvel írt kérdésemre!
Törölt felhasználó 2011. 11. 13. 21:38
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#174
Azt fogalmaztam meg, hogy az eu-ban szűkebbre kellene venni a tagállamok adózási szabadságát ahhoz, hogy ne legyen feszültség az egyes tagállamok között.

Ha csak az áfavisszaigénylési anomáliákat nézzük, máris megérted, mire gondolok. Az usa-ban tudtommal nincs áfavisszaigénylés (azon az 5-8%-os kereskedelmi adó visszaigénylésén nem is múlik semmi).

Szóval az egységesítendő adózás célja az volna, hogy az egyes tagállamokban, ahol dilettáns az adórendszer (értem ezalatt, hogy sokat akarnak markolni a magas kulcsokkal, aztán keveset fognak, mert alig van aki fizet olyat, pl. anno a 35%-os osztalékadó vagy a mostani regadó), nem okozna költségvetési bevételkiesést a dilettantizmus, miközben más tagállamokba folyik be az, amire odahaza lenne szükség.

A versenyt nem zárnám ki, de az egyes adófajtákra vagy a kulcsok minimumára-maximumára mindenképpen szigorúbban betartandó szabályokra gondolok... Ma is van olyn, hogy illene 15-25%-os áfamértéken belül maradni, de ez csupán ajánlás és nem kőbe vésett szabály. Így aztán jövőre 27% lesz. A 27 és 25% között kb. 6-7%-nyi eltérés van, ide a bökőt, hogy egy fillérrel sem lesz több az áfabevétel, viszont 6-7%-kal megnő majd az áfacsalás aránya...
mondoka 2011. 11. 13. 19:59
Előzmény: #172  mondoka
#173
Itt mindegy hogy szándékos vagy véletlen "piaci" eredetű ez a para. Nem tudjuk, hogy mennyi a közvetlen irányított hatás, hisz manapság a hírekkel, elemzésekkel, minősítésekkel is szinte ölni lehet. És utána az persze még fertőz is.
Erre jó példa hogy a Francia állampapírkamatok, és CDS felárak hogy megindultak -amikor a téves leminősítés kiszivárgott. Mi változott a franciáknál? Ez esetben semmi, de a piaci pszihológiai hatások mindjárt pénzben és finanszírozásban óriási károkat kezdtek (volna) okozni a franciáknak.

A hitelminősítőket talán nem kellene megszüntetni. Viszont a minősítések készítésének alapelveit súlyosan és minden szubjektivitást megerőszakolva STANDARDIZÁLNI kellene. Átlátható, világos és matematikailag arányos értékelési rendszert kellene kidolgozni!
Hogy lehet pl. hogy az Ír és portugál CDS felár jóval nagyobb a miénknél, mégis elég jóval jobb a minősítésük?
mondoka 2011. 11. 13. 19:46
Előzmény: #170  upgrayeddAKS
#172
Mindenkire rászállnak aki alkalmat ad.
Aki szabadon dönthet és okos, sohasem lép erre az útra. Mi meg már a 70-es 80-években rá voltunk téve, helyezve erre a pályára.

Hisz nézzük meg mi van itt!

Kockázatunk az adósság. Az adóssággal jár a kamat. Ezzel pedig a fenntartott sőtt növekedő adósság.

Ezzel pedig ittvan a kiszolgáltatottság.

Hisz lehetne a hiteleink kamata 1-2-3% is mint másoknak! Mindjárt kisebb lenne a kockázatunk.
mondoka 2011. 11. 13. 19:38
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#171
Mondjuk most mikroszkópon át nézve csökkent az államadósság. De sebaj majd nő.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 11. 13. 19:34
Előzmény: #168  mondoka
#170
hogy a francba van az, hogy a finnekre nem szálltak rá? meg a dánokra sem... (etc.)

aztakúúú..vamindenit ennek a háttérhatalomnak, hogy csak a magyarokra pikkelnek! :) bezzeg a többinek megengedik, hogy gazdagodjanak... szemét, köcsög kennygyilkosok! :)
üzenjünk gyorsan haza a szíriuszra, hogy vissza akarunk menni...
Törölt felhasználó 2011. 11. 13. 19:32
Előzmény: #168  mondoka
#169
"Többekközött azért is, hogy a sanyargató szigorú és harmadikutas gazdaságpolitika vérverejtékkel megszerzett eredményeit is semlegesítsék..."

Ezen - Hofi szavaival élve - "kacagtam oly igen".
Melyek voltak ezek az eredmények? Szeretnék párat hallani belőlük.
mondoka 2011. 11. 13. 19:22
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#168
Azért vannak még a "zseni(ális)" piac szerint is nálunk jóval magasabb, vagy akár duplája csődkockázatú országok is.
Mégsincsennek bóvlibavágva!

Itt látható egyfelől egy állandó nyomásgyakorlás Magyarországra , amely állandóan magasan tartja az elvárt kamatokat, és a fegyelmezett fizetési morál miatt az ország mindenkori fő kockázata éppen ugyanez a magas kamat!
Érdekes módon amíg volt mit privatizálnunk (tehát elvileg még kisebb is volt a kockázatunk!) -addig 15-25%-os tartományban volt a magyar elvárt állampapírkamat! Ez egy irányított pénzügyi rendszer volt, a piac látszatát fenntartva. Tehát lopás , rablás !

Nem célom semmiben megvédeni ezt a mostani kormányt, hisz amúgyis éppen eléggé szeret ő maga is dacolni kakaskodni. És majd meg is kapja a pofijára a magáét (sajnos mindannyiunkal együtt).
- De !
De ezt az országot most kormánya elleni unszimpátia és érdeksérelemek miatt szándékosan betámadják! Többekközött azért is, hogy a sanyargató szigorú és harmadikutas gazdaságpolitika vérverejtékkel megszerzett eredményeit is semlegesítsék, és az ország éledező önállóságát, amely a nemzetközi pénzügyi kifosztórendszerektől és mechanizmusoktól való fügetlenedésben , lassú szabadulásban testesül(ne) meg , -szóval ennek az elejét vegyék.
Elejét vegyék, hogy egy gyarmat kiszabaduljon!
Ezt az egész ügyet nevezi valószínűleg "háborúnak" Orbán.
Amiben valószínűleg valahol igaza is van.

És kérem lehet Orbánra haragudni! Nem másért mintha erőforrásainkat úgy pazarolja el, hogy nem éri el a célját.
Akkor agy szar alak. Mint ahogy a vesztesek mindig azok. Nememlékszünk?
Törölt felhasználó 2011. 11. 13. 19:22
Előzmény: #166  Sigorszky
#167
minuszol a kamuguru
genesys 22000 a lényeg ÐÐ
joccakát
Sigorszky 2011. 11. 13. 19:15
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#166
Igazad van, de én ettől nem vagyok túlságosan boldog. Szevasz, léptem, dolgom akadt, no meg megjött Bagaméri, (aki fagylaltját maga méri) a mínuszos haverod.:)))
Törölt felhasználó 2011. 11. 13. 19:12
Előzmény: #164  Sigorszky
#165
na mentem, mert kamuvan ÐÐ
szerelmes belém ÐÐ
Sigorszky 2011. 11. 13. 19:10
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#164
Akkor fagyos november és kemény tél vár ránk. Tovább meg majd meglátjuk. Köszönöm, léptem.
Törölt felhasználó 2011. 11. 13. 19:07
Törölt hozzászólás
#163
Törölt felhasználó 2011. 11. 13. 19:04
Előzmény: #160  Sigorszky
#162
idehaza? semmi
itt nincsenek jelentős erőforrások, mert
amik voltak azokat rég ellopták, privatizálták, leépítették stb.
70-80% gdp-t nem is a magyar cégek adják, nem a magyart gazdagítják hanem kiviszik a jó részét

itt semmi látványos nem lesz sokáig, csak szenvedés, meg a függőség
Törölt felhasználó 2011. 11. 13. 18:56
Előzmény: #156  Sigorszky
#161
"Ok ez teljesen világos, egyetértünk. De ekkora ostobaságot csak nem követnek el"

Nem véletlenül nem lépték meg egyből. De én sajnos tartok tőle, hogy megteszik. Már nem gondolom azt, hogy ilyen ostobák azért csak nem lehetnek... A sok hülye szemellenzős gazdasági szabadságharcos meg fel sem fogja, micsoda veszéllyel jár ez, meg mi történik.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek