Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 11. 17:18

Lépett a Fitch! Hajszálra a bóvlitól Magyarország (4.)  

Ugrás a cikkhez
A lehető legközelebb került Magyarország ahhoz, hogy a befektetésre ajánlott kategóriából a bóvliba kerüljön. A Fitch negatív kilátással látta el a magyar országkockázati besorolást, ezzel már mindhárom hitelminősítőnél negatív kilátással tartják...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=158239
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:26
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#260
aminek a kultúra hiányából adódóan , azt elódázandó - a nemzetekbe való fordulás ..

ezt tartom az eu szétbomlasztó mostani "eredményének" ..

ez vonatkozik a márka országokra is meg miránk és majd sorban a többi országokra is..

nem képesek kulturálisan akkorát fejlődni , hogy felfogják az eu jelentőségének a súlyát

tehát a kuturálisan is fejlettebb országok álpolgárai sem azon a szinten tartanak ...
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:22
Előzmény: #255  Aboriginal
#259
lassan magyarország is elgondolkodhatna azon, hogy senkinek egy petákot se fizet -átmenetileg-. de az 1990 előtt keletkezett tartozásokat nullázni kellene.
p-b 2011. 11. 14. 11:21
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#258
Kéremszépen ez hívják piacnak. Lehet vele ellenkezni, sőt lehet vele szembe is menni ideig óráig, de messze nem érdemes, mert qrva sokba fog kerülni. Nem lenne ilyen külföldi eladósodottságunk, akkor nem lenne közel sem ekkora probléma. Deeeee sajnos VAN és ezt a szab.harcosnak is jobb lenne minél előbb az agyába vésni és annak megfelelően cselekedni.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:19
Előzmény: #255  Aboriginal
#257
mint írtam az imént .. ez nem az imf problémája , hanem az eu-é ..

az imf csak egy "vészelhárító" cucc, de ami vezérli az összt , az az európai unió - ez utóbbiban nincs megoldása egyelőre a stabillá vált fennálló és mindenféle és szerteágazó különbségeknek
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:15
Előzmény: #246  Aboriginal
#256
a másik és alapvető tévedés sztem :

az imf nem az országot és annak népét tekinti "megmentőeknek" ...

az imf és az ekb az európai unió felépítéséből adódóan a negatív láncolat megakadályozása miatt lép közbe .. és ezáltal annak "hozamaként" az adott ország "népét" is megmenekíti a ráváró szarságoktól ..

egy adott koncepció miatt történik a cucc ami meg egy eu ideológia .. az egész eu "népéről" van itt szó és nem adott esetben rólunk vagy a görögökről vagy másról ..

a próbléma az , hogy minden ország álpolgára a cuccról csak belterjesen és csak magára vatítve hajlandó csak erről/ezekről gondolkodni ..

ez az a cucc, ahol a "fejlődés" /és ebben is/ maga mögött hagyta a kultúrát
Aboriginal 2011. 11. 14. 11:10
#255
Kedves szoda!
Az IMF a nagy bajban lévő országokban további megszorításokat vezet be.
Mi lesz a következménye? Még nagyobb bajban lesznek. El kell adniuk mindent, ami még állami kézben van és értékes. Biztosan hallottál például a görög szigetek eladásáról németeknek.
Ezzel elérik, hogy semmilyük nem lesz a görögöknek=minden a külföldieké lesz.
Az előbbiek után kilábalnak a válságból? Nem, mert a megszorítások miatt nem képződik GDP növekmény, amivel vissza tudnák fizetni az adósságukat. Marad a nyomor a görög adófizetőknek 10-20 évig.
Amennyiben csődöt jelentenének=azt mondanák, hogy nem tudják fizetni az adósságaikat, és kilépnének az EU-ból, bevezetnék a drachmát, akkor 2-3 évig gond lenne, aztán a saját pénzzel több lehetőségük lenne kilábalni.
Hogyan lehet megakadályozni, hogy a görögök kilépjenek és saját kezükbe vegyék a sorsukat?
Le kellett mondatni a nemzeti érdeket jobban képviselő Papandreut és az EKB volt elnökhelyettesét kellett odatenni, bizalmi embert, aki segít a görög szigetek eladásában és Görögország kifosztásában.
Ugyanez történik Olaszországban.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:10
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#254
"adminisztratív okok miatt menekülnek az olasz kötvényektől, éppen azért, mert a hitelminősítők lebóvlizták, és a bóvliból adminisztratíve nem tarthatnak annyit, mint a kedvezőbb besorolásúból. "

Pontosan, és ugyanilyen adminisztratív okokból fognak szabadulni a magyar kötvényektől is. A vége az, hogy ezzel a nyomással MO-t az IMF karjaiba vezényeljék. Egyértelmű.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:08
#253
Teljesen nyilvánvaló, hogy a Fitchet politikai szálak mozgatják: MO szinte az egyetlen aki az elmúlt évben csökkentette az államadósságát erre le akarnak minősíteni. A 2012-es hiányszámot is tarthatóank értékelte az EU. Erre le akarja minősíteni MO-t. Nyilvánvaló, hogy MO jobboldali kormányok idején nemzetközi nyomásnak van kitéve. Gyurcsány elkúrását mentette annak idején Barroso, pedig nem hogy csökkent volna az államadósság, hanem vágtatott felfelé, most adósságot csökkentünk erre leminősítenek. Durva.
p-b 2011. 11. 14. 11:07
Előzmény: #249  rockmaster
#252
Igen ez így van, ami idővel visszaköszön majd, mint állami (visszafizetés kamatosan) kiadás.
A 2,5% nyerés alatt azt értettem,(ha jól gondolom) hogy a 10500 milliárd körüli forint devizaalapú államadósság csökkent eddig a 265 milliárd forint értékű eddigi végtörlesztésekkel, ami 2,5%-os nagyságrendű. Az árfolyamveszteségen pedig, ha a régiót vesszük alapul 10%-os veszteséget szenvedtünk el a devizaadósságon. De szerintem ennél nagyobb is lehet valójában, mert magunkal rántottuk, gyengítettük a régiót is, ugyanis mi vagyunk a leggyengébb láncszeme.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:05
Előzmény: #246  Aboriginal
#251
sztem nem az imf-t kellene basztatni /mert megmenti végül is az országokat a csődtől / hanem az eu-t kellene megreformálni - ami egy marha nagy falat , hiszen azt akarják a periférikusak végül is, hogy a márka országok finnanszírozzák a periférikusakat /nagyon leegyszerűsítve és lerövidítve / amit érthető okoknál fogva a márkások meg nem akarnak .

ezért egyre jobban előtérbe kerül /majd és megint /, az eu kettészakítása/és nem szakadása -ami már úgy is megvan /, ami a fennmaradás és a v.gazdaság számára is egy járhatóbb út -de ezeddig csak a márkások és a fejlettek felől nézve..

a másodrendű eu államok ilyetén való majdani működéséről viszont fingja nincs senkinek hogy az hogyan is éljen majd meg a továbbiakban ebben a formában .
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 11:02
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#250
"De akkor miért menekülnek a bankok az olasz kötvényekből? Hülyék???"

A bankok akkor voltak - szerintem - hülyék, amikor a piacgazdaság helyett elkezdtek nagy és egyre nagyobb tételben államokat finanszírozni, gondolkodás nélkül vettek állampapírokat, mert az ugye a tankönyvek szerint kockázatmentes. Aztán ez az őrült állampapírvásárlás lufit fújt, csakúgy, mint bármely más eszköz túlvásárlása esetén.

A hitelfelvevő államoknak ez egy könnyű forrásgyűjtéás volt az elmúlt évtiztedekben, és nyilván azoknál jelentkezett a legnagyobb gond mára, ahol a politikai populizmus és a felelőtlen állami gazdálkodás kéz a kézben járt. (ld, görögök, olaszok, portugálok, spanyolok, és mi is...)

De válaszolva az iménti kérdésedre, a bankok jelenleg főként automatikusan, adminisztratív okok miatt menekülnek az olasz kötvényektől, éppen azért, mert a hitelminősítők lebóvlizták, és a bóvliból adminisztratíve nem tarthatnak annyit, mint a kedvezőbb besorolásúból.

Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy eddig is mindenki tudta, hogy az olasz államháztartás (első sorban nem a gazdaság) a szakadék felé halad, de mivel ezt akkor a hitelminősítők még nem jelezték, vásárolták, tartották a papírokat.

Ismét hangsúlyozom, hogy a felelősöket nem csupán az államháztartás irányítói, azaz, mint hitelfelvevők között kell keresnünk, hanem a hitelt nyújtók között, legfőképp a bankok között, akik a forrásaik egyre jelentősebb részét helyezték el állampapírokban, ahelyett, hogy közvetlenül a gazdasági szereplőknél helyezték volna el.

A bankoknak, mint pénzközvetítőknek első sorban a betétes és a piaci hitelfelvevők között kellene közvetíteni a pénzt (ez volna (betétgyűjtés, hitelezés) ugyanis a két legalapvetőbb banki tevékenység), nem pedig újabb közvetítőként (vagy piacgazdasági szereplőként) bevonni az államokat azzal, hogy a bank kölcsön adja a betétesek pénzét az államnak, amely azt folyó működési kiadásokra, beruházásokra, és piaci szereplők támogatására fordítsa.
rockmaster 2011. 11. 14. 10:56
Előzmény: #244  p-b
#249
És kik nyertek? A jómódúak (közéjük tartoznak a képviselők is... ezt ne felejtsük el).
Aboriginal 2011. 11. 14. 10:55
#248
Kedves viperakapitany!
Az ír gazdaság is 1 csoda volt és nézd meg hova jutottak!
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:55
Előzmény: #240  Aboriginal
#247
nem tudok , mert nem is kell tudnom ..

meg mondom hogy miért gondolom ezt így ..

az imf és a segítsége nem arra való , hogy egy ország "száguldani" kezdjen , hanem arra való hogy a csődtől megmeneküljön és egy más pályára álljon a "fennhatósága" alatt .. következésképpen , ha meg is menekül az imf hathatós hiteleinek a segítségével ..., és majd esetleg pár év , vagy netán évtized múlva "száguldani" is kezd, senki nem az imf segítségének vagy közreműködésének fogja ezt betudni .

de nyilvánvaló lesz még ebben a távlatban is , hogy az imf vagy jobban mondva az ekb az illető ország aht egyenlegének és ezáltal az adósságának csökkentése útjára való "kényszerítése" nélkül nehezen vihető lett volna végbe a későbbiekben való esetleges "száguldása" ..

de valóban :ezért később nem kötik össze ezt a cuccot az imf-l és sehogy sem ..

de ha a hiteleket hitelekkel fedezik a reformok és mindenféle más elodázásával is /sajnos ez a valószínűbb lásd: görögök és mi ezeddig / akkor valóban az imf segítséget azonosítani fogják az "ördöggel" , mert csak ő jelent meg az adott országgal kapcsolatosan ..

érdekes módon a márka országok ilyenfajta segítségre nem szorultak/szorulnak , de ez meg messzire és bonyolultabb "eu- és az eu periférikus országai" című cuccra vezetne - hogy miért is .. /de ez meg egy más téma
Aboriginal 2011. 11. 14. 10:53
#246
Kedves lazarus!
A világválság oka valóban sztem is az, hogy a bankok nincsenek szabályozva.
Kialakultak országoknál nagyobb tőkeerejű bankok, amelyeket nemzeti pénzügyi felügyeletek próbálnak + szabályozni.
Nyilvánvalóan nem tudják ezeket az országokon átnyúló szervezeteket szabályozni országon belül. Amennyiben az olasz, francia, német bankok görög államkötvényt vesznek és a görög állampapír a felét éri, mert rosszul döntöttek az olasz, franci, német BANKOKBAN, akkor mi történik?
A politikusok és a bankárok azt mondják, hogy ezek az olasz, francia, német bankok olyan nagyok, hogy muszáj megmenteni őket, mert bedől az egész nemzetközi pénzrendszer. Nem hagyják őket csődbe menni, mint bármilyen más vállalat esetében ez megtörténne.
Ennek a politikusok által hangoztatott "megmentjük a nagy bankokat, mert a nagyságuk miatt nem tehetünk mást, ugyanis bedől a világ pénzügyi rendszere" elvnek az a vége, hogy a nagy bankok rossz döntéseit az olasz, francia, német adózó állampolgárokkal fizettetik +! Őket fogják megszorítani és nem a bankokat!
Aztán mivel az olaszoknál, franciáknál stb. baj van, hát mi is esünk bár nálunk nincs adósságnövekedés, hanem éppen csökkenés van. Ezt kapja a többi nem euro zónába tartozó ország is. Így a lengyelek, a csehek stb. A nagypénzeket tologató spekulánsok így adják a megbízásaikat.
Ebből az "ha van rajta sapka, ha nincs... " szituációból a függésünk=adósságcsökkentéssel lehet kikerülni. Csökkenteni kell a külföldi finanszírozás arányát az az államadósságunkban. Vannak ugyanis sokkal jobban eladósodott országok, mint mi, csak őket nem a külföldi spekulánsok finanszírozzák!
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:52
Előzmény: #244  p-b
#245
"A végtörlesztéssel nyert az ország 2,5% devizaadósság leírást, az árfolyamveszteségen pedig bukott 10%-ot !!! Baromi nagy buli és mégcsak az elején tartunk."

Ilyen a piac, amikor az állam erőszakkal ki akarja iktatni és ilyen a bizalom, ha elszáll: SOKKAL TÖBBE kerül, mint amit nyerni akartunk volna vele...
p-b 2011. 11. 14. 10:49
Előzmény: #240  Aboriginal
#244
Ott az alapvető probléma, hogy az IMF hiteleket sokkal később (amikor már szarban van ország) veszik fel. Az IMF sem szent grál, csak megmondja, hogy milyen feltételekkel adja a hitelt, ha már kedvezményt biztosít a piaci árhoz képest.
A magyar kormány is minél tovább hezitál az IMF hitelt illetően, annál nagyobb bajba kerül. Hamarosan eljön az a nap, amikor a piacról nem, vagy csak iszonyatosan drágán tud hitelhez jutni az ország. Gyengül a forint, egyre több forint devizahitel fog bedölni a remek végtörlesztési fidesz story miatt.
Jól látható, hogy a végtörlesztés betett a forintnak és a fő oka lesz a bóvliba sorolásunknak.
link
A végtörlesztéssel nyert az ország 2,5% devizaadósság leírást, az árfolyamveszteségen pedig bukott 10%-ot !!! Baromi nagy buli és mégcsak az elején tartunk.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:38
Előzmény: #240  Aboriginal
#243
tudsz olyan országot, amely csődközeli állapotban elutasította az IMF segítségét és nem fordult totális káoszba? nézd meg mi történt Argentínában az elmúlt 10 évben.

Lettország viszont jó ellenpélda. Mondjuk úk nemcsak teljesítették az imf elvárásokat, hanem nagyobb szigort vezettek be. Nézz utána a 2008-2011-es időszaknak. A lett gazdaság ma a csoda
bigyula 2011. 11. 14. 10:35
Előzmény: #237  Aboriginal
#242
"Éppen lemondásra szólítottam fel a fideszes főpolgármestert!"

Komoly képzavarban vagy! Tarlós úr független, aki a Fidesz jelöltje volt. De, független. Legalábbis Ő ezt állítja magáról...
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 10:35
Előzmény: #240  Aboriginal
#241
"Ők is megbízójuknak dolgoznak."

És ki az IMF megbízója?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek