Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 11. 17:18

Lépett a Fitch! Hajszálra a bóvlitól Magyarország (4.)  

Ugrás a cikkhez
A lehető legközelebb került Magyarország ahhoz, hogy a befektetésre ajánlott kategóriából a bóvliba kerüljön. A Fitch negatív kilátással látta el a magyar országkockázati besorolást, ezzel már mindhárom hitelminősítőnél negatív kilátással tartják...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=158239
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 16. 07:19
#415
link

Érdemes elolvasni, mert sajnos ez mai történet... és nincs kétségem afelől, hogy ez nem egyedi eset... :(
Sigorszky 2011. 11. 14. 22:22
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#414
viszik ki Bécsbe, Seychelles, Ciprus stb. offshorokba meg isten tudja hova, szal nem itthon dolgozik a pénz, ennyit a hazafiságról, legalább őszinte vagy én meg kicsi, mikroszkóp alatt sem látszom ekkora játszmában
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 22:11
Előzmény: #411  Sigorszky
#413
Én nem verem itt a mellem hazafiasságra. Én sohasem álszentkedek.

Pont az a bajom, hogy sokan ezt teszik. Shortolják a Ft-ot, majd szídják a világot, hogy szándékosan akarják bedönteni Magyarországot. Eszébe nem jutna még 7%-on se állampapírt venni, mert kevesli a kamatot, de kijelenti, hogy szemét nagyspekik, miért nem adnak hitelt 1-3%-on nekünk, kifosztanak a 7%-al.
tokos. 2011. 11. 14. 22:08
Előzmény: #409  Törölt felhasználó
#412
Rászokik az ember, hogy feltöltögesse, mikor megnézi a kamatokat :-).
Sigorszky 2011. 11. 14. 22:06
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#411
hazafias cselekedet )
tokos. 2011. 11. 14. 22:06
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#410
Bocsánat, az, hogy van véleménye, illetve az, hogy ezt teletorokból kikiabálja minden pillanatban, nem ugyanaz.

Teljesen egyértelmű, hogy aki tud, az éljen vele, de ha él vele, akkor illik egy kicsit visszafognia is magát, én legalábbis így látom.

Aki persze élhetne vele, de nem él, mert úgy gondolja, hogy ezelnem akar az országnak ártani, az órdítson ahogy bír.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 22:05
Előzmény: #407  tokos.
#409
"Persz amikor nem tölti fel az ember, az ..opás."

Ismerem magamat, nekem ezért nincs.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 22:03
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#408
tévedés: rengeteg terv van. a közös bennük, hogy a következő ciklusban kezdik a spórolást vagy később. olaszok pl. 2026-ra akarják megnövelni a nyugdíkjkorhatárt.:))
tokos. 2011. 11. 14. 21:58
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#407
Ilyen az, mikor nagy a szükség...

Amúgy a hitelkártya nem rossz, az enyémre jóváírnak a vásárlásaim után 1-3%-ot, és kamatmentesen használhatom, ha a következő hónap 20-ig feltöltöm.

Persz amikor nem tölti fel az ember, az ..opás.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 21:54
Előzmény: #403  tokos.
#406
Tokos, értelmes embernél nem a pozi határozza meg a véleményét.

Én pl. kurva nagy hibának tartom a végtörlesztést. Ettől függetlenül én is élni fogok vele, mert ha nem teszem, rosszabbul járok. Ilyen egyszerű.
tokos. 2011. 11. 14. 21:54
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#405
"(Pedig nem volt ez mindig így, volt olyan pár évem, amikor hónapról hónapra kihasználtam a folyószámla hitelkeretemet és fizettem az évi 30+%-os hitelkamatot.) "

A folyószámla hitelkeret azért nem szokott ennyi lenni, az enyén kb. 20%-on ketyeg. E inkább a hitelkártya volt nem? Az van 35-40% között.

Szép lassan eljutok én is oda, hogy 0-ban leszek, de több, mint egy év kell hozzá.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 21:53
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#404
"(Pedig nem volt ez mindig így, volt olyan pár évem, amikor hónapról hónapra kihasználtam a folyószámla hitelkeretemet és fizettem az évi 30+%-os hitelkamatot.)"

Hát ez valóban butaság. Nekem nincs hitelkártyám, soha az életben nem vettem fel folyószámla hitelt, áruhitelt és semmilyen hitelt 15%-os THM felett.

Nekem kocsin korábban is volt már, CHF-es, amit kifizettem. A lakáson, meg a mostani kocsimon van most is hitel. A lakás CHF-es, kocsié EUR, de azt 280 felett vettem fel pont a Szíjjártós csődriogatáskor. Persze most szarul áll, de másfél évig árfolyamnyerővel fizettem a kevesebb kamatot, meg nem tétel, igazából bármikor kifizethetném. A lakáshitelem az gáz, mert jó szar áron lett felvéve, de azt meg végtörlesztem 180-on Ft-ossal.
tokos. 2011. 11. 14. 21:50
Előzmény: #402  Törölt felhasználó
#403
Nem nagyon szindtad őket a végtörlesztés miatt, azt hittem, ezért fogtad vissza magad :-).
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 21:40
Előzmény: #401  tokos.
#402
A lakásé forintos hitel volt... Az autókét 150-en... :)

tokos. 2011. 11. 14. 21:29
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#401
De már nincs, mert visszafizettem. Az autókét legutóbb 2008 augusztusában, a lakásét - jóval idő előtt - idén... "

180 Ft-on? :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 21:27
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#400
"Ez jó duma, de a jelenlegi helyzetre SEMMILYEN revelanviával nem bír, hiszen jelenleg aodott egy eladósodott helyzet. "

De röviden is válaszolok:

Ha az egész világ el van adósodva, akkor nincs más megoldás, mint ledolgozni az adósságot, első sorban kiadáscsökkentéssel. Semmilyen pénzügyi trükk, újabb hitelfelvétel nem oldja meg a a problémát, csak elodázza és súlyosbítja a helyzetet. Minél előbb kezdjük el, annál jobb...
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 21:22
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#399
Az, hogy szélsőséges nézeteket vallok az állam eladósodásáról, annak csupán egy oka van, azaz nem tudom, hol a határa a túlzott eladósodásnak. Szerintem senki sem tudja.

De visszakérdezek: Egy családnak hol van a túlzott eladósodási határa? Te tudod? Te nettó hitelfelvevő, vagy betétes vagy? Ugye, hogy betétes?

Én is. Gyakorlatilag nincs semmilyen hitelem, elsődleges célom volt, hogy olyan költségvetésem legyen, hogy letudjam a hiteleimet. Pedig volt, összesen három autómra egy telekre és egy házra. De már nincs, mert visszafizettem. Az autókét legutóbb 2008 augusztusában, a lakásét - jóval idő előtt - idén... Csupán néhány év volt az életemben, amikor nettó hitelfelvevő voltam, és tudtam, hogy legkésőbb 10 éven belül, azaz 35-40 éves koromig túl kell legyek ezen, és át kell billennem a nettó betétes kategóriájába. Mert egyszerűen nem egészséges, hogy egész életemben hitelből éljek. A hitelkártyámat használom, de minden hónapban a teljes összeget befizetem, azaz valójában sohasem fizetek kamatot érte...

(Pedig nem volt ez mindig így, volt olyan pár évem, amikor hónapról hónapra kihasználtam a folyószámla hitelkeretemet és fizettem az évi 30+%-os hitelkamatot.)

Szóval szerintem egy családi költségvetés alapjaiban hasonlatos egy államéhoz, hiszen az állam maga is az egyének ill. családok összessége... ha a családoknak egyénekenek lehet céljuk az, hogy ledolgozzák a hiteleiket, akkor az államoknak is ez kell legyen a céljuk. Már amennyiben az államot egy biztonságot nyújtó, és nem kockázatot gerjesztő szervezetnek képzeljük el.

A hitel alapvetően egy jelentősebb növekedési lehetőség kihasználásának az eszköze, nem egy állandóan szükséges teher. Ráadásul az a jó hitel, amelynek visszafiozetését szinte bizonyosan látod, de nem újabb hitelből, hanem a már előkészített bevételeidből. Na, ez az, amire egyetlen állam sem képes, egyetlen állam sem gondolkodik így. Sőt, eleve úgy gondolkodnak, hogy az egyik hitelt a egy következőből fogják törleszteni.

Ez pedig így pilótajáték, csak idő, és eladósodás mértéke kérdése, hogy mikor dől be a játék.

Egyébként nem lehetetlen a kilábalás, csak kiadást kellene csökkenteni. Ki kell tűzni egy célt, hogy mikor lesz nulla az államadósság, arra ki kell dolgozni egy tervet, hogy milyen ütemben csökkentjük, és azt következetesen be is kell tartani.

Ilyen tereveket sehol sem látok, az USA pénzt nyomtat, az eurozóna legeladósodottab tagállamai nem képesek leértékelni az eurójukat, a németek viszont nem engedik a pénznyomtatást, a magyarok pedig egyszeri lopott tételekkel, nem struktúrális kiadáscsökkentéssel próbálják kedvezőbb színben föltüntetni az amúgy igen szar adósságállományukat.

De senki sem tett még olyan kijelentést, hogy 10 vagy 20 vagy 50 év alatt le akarjuk dolgozni az adósságállományunkat, nem adósságot szeretnénk örökül hagyni a gyerekeinknek, unokáinknak. Lesz még nekik elég sok gondjuk enélkül is, csak gondoljunk a százéves szüleikre, nagyszüleikre vagy a globális felmelegedés egyenlőre még pontosan nem látható kihívásaira...
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 18:43
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#398
Na, jól félregépeltem (kocsiból írok). Helyesen: a jelenlegi helyzet megoldására semmilyen relevanciával nem bír...
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 18:41
#397
ATL-en a Ft. Éljen, éljen. Megérte.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 18:40
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#396
Ez ideális állapot lenne, jelenleg egyetlen akadálya van ennek, az ember maga. Talán egy fejlettebb embertípus, párezer év múlva képes lesz arra, hogy egy egészen más tudati síkon a maga egészében lássa át a dolgok természetét, azoos helyes következtetésekre jusson és képes legyen análkül együttműködni másokkal, hogy a másik személy elnyomásával, eltiprásával törjön dominanciára.
A túlélés együttműködést igényel, az együttműködés közösséggé szerveződést eredményez, és egy bizonyos tecnikai társadalmi és gazdasági fejlettség esetén ez munkamegosztáshoz kell vezessen, elválik az irányítás és a mukavégzés, innentől kezdve pedig a vége az állam. Biztos számtalan más modellkísérlet is volt, de nem élték túl a történelem viharait, alulmaradtak az emberi természetettel szemben.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 18:39
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#395
Akira, tegyük fel, hogy egyetértek azzal, hogy semelyik állam ne adósodjon el (nem értek vele egyet, mert szerintem a hitel önmagában nem gáz, csak a túlzott mértéke).

Ez jó duma, de a jelenlegi helyzetre SEMMILYEN revelanviával nem bír, hiszen jelenleg aodott egy eladósodott helyzet. A kérdés az, hogy ebből milyen módon jutunk ki. Erre van bármilyen elképzelésed?
Aboriginal 2011. 11. 14. 18:32
#394
Bocs, vendégeim jöttek!
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 18:23
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#393
Egyébként a Goldmann Sachs szerint még elkerühető a leminősítés.

"A Goldman Sachs bankcsoport londoni elemzőinek ugyancsak hétfői helyzetértékelése szerint még elkerülhető a leminősítés, ha a magyar kormány nem terjeszti ki a devizaalapú hitelek végtörlesztésére jogosultak körét, és ha "reálisabb" növekedési előrejelzés alapján felülvizsgálja az államháztartási deficitcélokat." link
Kár volt ezt elárulni. Ha eddig megtették volna, mostmár csak azért sem fogják.

Megy az erdőben az agresszív kismalac a medvével. Egyszer csak az agresszív kismalac beleesik egy verembe. Azt mondja a medve: - Várj egy pillanatot kismalac, fogd a kezem, kihúzlak.
Agresszív kismalac: - NEM VÁROK! NEM FOGOM! NEM HÚZOL!
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 18:12
Előzmény: #388  Törölt felhasználó
#392
Szerintem egyszerű a képlet, nem kell államokat finanszírozni, így nem kell hinni sem a hazug politikusoknak sem pedig a manipulatív hitelminősítőknek.

Vállalkozásokat illene finanszírozni, azok sokkal átláthatóbban gazdálkodnak, ill. sokkal könnyebb észrevenni, hogy van-e reális esélye a növekedésének, van-e piacuk, stb...

Egy állam esetén egyáltalán nem tudod számonkérni a politikai vezetőket, hogy a választások megnyerésért milyen eszement politikai döntéseket hoznak.... Bár szerintem sokkal jobb lenne, ha a hitelminősítések nyomán végzett adminisztratív döntések helyett egyre inkább a politikai döntések helyességét díjazná azonnal a piac... Ha így lett volna, alig lett volna olyan időszak az elmúlt 20 évben, amikor egy megfontolt befektető finanszírozta volna az államot
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 18:02
Előzmény: #390  Törölt felhasználó
#391
még annyit: egy szellemi fogyatékos esetében sajnos az az optimális állapot, ha nulla a mozgástere. matolcsyról beszélek. meg parraghról. meg cséfalvairól. és a gazdájukról
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 17:55
Előzmény: #388  Törölt felhasználó
#390
hát igen. nem lehet az itthon remekül működő fegyvert (szijjártó) bevetni az állampapír piacon. egyre kétségbeesetteben erőltetik, de a tűzerő pontosan nulla.
csendben 2011. 11. 14. 17:51
Előzmény: #388  Törölt felhasználó
#389
:-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 17:49
Előzmény: #385  Törölt felhasználó
#388
Persze, a lényeg nem is ez. Nem az számít, mire van joga a hitelminősítőknek, hanem az, hogy a befektető kire figyel, kinek hisz? Szíjártónak vagy a hitelminősítőknek? Azon kár ágálni, miért hisznek a befektetők a hitelminősítőknek, mert mi az alternatíva? Kinek higyjenek amikor el kell dönteni, hova teszik a pénzüket? A manipulatív hitelminősítőknek, akik néha ugyan tévednek, de mivel manipulálnak, ezért igazuk van általában (akár önbeteljesítő jóslatként is), vagy a politikusoknak, akik mondjuk 100 éve más sem csinálnak - persze előtte sem - , mint hazudnak, és szinte sosincs igazuk, ráadásul négyévente mennek a sunyiba vagy utóbbi időben börtönbe? (Na, az utolsó mondat második részében kicsit ez demagóg, de Demagógisztánban ez talán nem tűnik fel senkinek.:) Ez azért nem olyan nehéz kérdés annak, aki valaha is foglalkozott befektetéssel.
csendben 2011. 11. 14. 17:46
Előzmény: #386  csendben
#387
"Bizonyos ezért -a magam módján- tisztelem is."

helyesen:
"Bizony,ezért"....
csendben 2011. 11. 14. 17:45
Előzmény: #385  Törölt felhasználó
#386
Giro-Szász nagy fej,jó politológus.
Bizonyos ezért -a magam módján- tisztelem is.
De ha sok pénze lenne,ő sem a Mari nénitől kérdezné meg,hogy mibe fektesse?

Ha egyszer rólunk is tudnának jót írni,akkor is meg fogjuk tiltani?

Az érdekes lesz!!!

Ettől függetlenül: a befektetők továbbra is a minősítőket fogják meghallgatni és enm az illető ország politikusait...
(legfeljebb csak a tanács eredményét fogjuk megtapasztalni....)
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 17:40
Előzmény: #381  csendben
#385
Giró-Szász azt tudta nyilatkozni, hogy a hitelminősítőknek nincs joga országokat osztályozni. Ehhez képest itt van ez a Barnier nevű francia figura, akinek a minapi téves francia leminősítés miatt igencsak van oka utálni a nagy hitelminősítőket. Ő ez mondta (jobbra 16:43-as hír):

"A hitelminősítőknek - ha az ESMA úgy dönt - meghatározott ideig nem lesz joguk osztályozni azokat az országokat, amelyek az Európai Unió vagy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) nemzetközi támogatási programjaiból részesülnek" Ez a mondat az elemi logika szabályai szerint is azt jelenti, hogy bizony még a franciák szerint is van joguk a hitelminősítőknek osztályozni az országokat. Megtiltani is csak a külön európai felügyeleti szerv tudja ezt, és csak Európában. Vajon hány ilyen félreértettt dolog van, ami végzetesen befolyásolja az ország sorsát?
Cimballi
Cimballi 2011. 11. 14. 17:36
Előzmény: #383  csendben
#384
ehhez képest az Államkincstár már jó régen nem tudott semmit sem értékesíteni az aukciókon
csendben 2011. 11. 14. 17:31
Előzmény: #382  Cimballi
#383
A második megoldás miatt kulcsfontosságú a 7%-os kamat küszöb!

Cimballi
Cimballi 2011. 11. 14. 17:25
#382
Egy kis info a vitához: Magyarország adóssága már több mint egy hónapja magasabb szinten van, mint a lenyúlt nyugdíjpénzek törlsztésre fordítása előtt.

Az a pénz elfüstölt, mert demagóg módon a kezelhetetlen adósságtömeg egészen kis részének visszafizetésére fordították. Adósságot visszafizetni kétféleképpen lehet: vagy elinflálják, vagy olyan növekedést produkál az ország, amely nyomán a bevétlekhez képest elenyészik az adósságszolgálat.

Mo esetében a lakosság devizában denominált eladósodása miatt csak a második változat működhetne, de elég nehéz ügy egy globális depresszióban.
csendben 2011. 11. 14. 17:24
Előzmény: #377  Aboriginal
#381
"Az előbbi azt jelentené, hogy akkor, amikor az EU, az IMF hitelei mentettek meg bennünket jobb helyzetben voltunk mint most. Ez pedig nyilvánvalóan nem igaz!"

Bizony hogy nem!
Most sokkal sz@rabb a helyzet!

De te még most is jól érzed magad benne...

"Ne aggódj:a helyzet tovább romlik!" (Morphy)

vagy:

"Akárhányszor lepleződik le egy hazugság, mindig lesznek akik elhiszik."

Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 17:21
Előzmény: #377  Aboriginal
#380
"Jelenleg csökkentettük az állami adósságot 80%-ról 72 %-ra. Állami adósságcsökkentést rajtunk kívül Európában csak Svédország tudott megtenni. A költségvetési hiányunk 2,5%. Soha nem volt még a költségvetési hiányunk 3% alatt!!"

1. Tény: 81%-ról 77%-ra csökkent, tehát nem 8%ponttal, ahogy írod, hanem a felével 4%ponttal.
2. Tény: a költségvetési hiányunk jelenleg 3% felett van. Majd év végére lesz 3% alatt, ha még eladunk 300 mrd-nyit az MNYP vagyonból. 2,5 akkor se lesz.
3. "Soha nem volt még a költségvetési hiányunk 3% alatt". Ez igaz. Még most sem az.
4. Mégegyszer: most is csak MNYP vagyonból lesz annyi. Anélkül most se lenne! MNYP vagyon pedig EGYSZERI.
Aboriginal 2011. 11. 14. 17:20
#379
Az alapvető gond sem nálunk van, hanem az EU euro zónájában. A gyengébb országok, a déliek nem tudják leértékelni a valutájukat, mert az közös az erősekkel és nem tudnak alkalmazkodni a válsághoz.
Lásd Görögország, Portugália, Írország. A nagy megzuhanás most Olaszország miatt van, mert a 3. legnagyobb gazdaság az EU-ban és az ő megmentésükhöz annyi pénz kellene, amennyit csak pénz, euró nyomtatással lehetne előteremteni, de ezt az erős Németország nem akarja.
Berlusconit azért távolítják el, mert ő is az olasz nemzet érdekeit képviselte. A nagy spekulánsok rászálltak az olaszokra és a "terelő kutyák", a hitelminősítők és az IMF, EU EB. A hitelminősítők felemelték az olasz CDS felárat, a spekulánsok nem veszik az olasz államkötvényt, az EKB nem vásárolja kellő mennyiségben az olasz állampapírokat addig, amíg nekik nem tetsző kormány alakul.
Olaszországban és Görögországban is a nagy spekulánsokhoz közeli kormányfő lesz és az olaszoknál is.
Megemelik az olasz kamatot és lehet oda is betenni. Most meg lehet olcsón venni olasz vállalati részvényeket, amelyeket el lehet adni később.
Bármelyik országot megtudják szívatni, aki egy kicsit bajban van, mert fokozni tudják a bajt!
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 17:18
Előzmény: #371  Aboriginal
#378
Te írtad:
"Éppen erre való a fórumozás, érvelni."

Nos, lássuk végre a TE ÉRVEIDET. Mert eddig az nem volt.
Aboriginal 2011. 11. 14. 17:18
#377
Várom, hogy adjátok meg az időpontot, amikor a hitelminősítők a gyurcsányi időkben bóvli kategóriába minősítettek le bennünket bóvliba!
Nyilvánvaló, hogy nem tudtok ilyen időpontot mondani!
Az előbbi azt jelentené, hogy akkor, amikor az EU, az IMF hitelei mentettek meg bennünket jobb helyzetben voltunk mint most. Ez pedig nyilvánvalóan nem igaz!
Jelenleg csökkentettük az állami adósságot 80%-ról 72 %-ra. Állami adósságcsökkentést rajtunk kívül Európában csak Svédország tudott megtenni. A költségvetési hiányunk 2,5%. Soha nem volt még a költségvetési hiányunk 3% alatt!! Jelenleg 7 európai országnak van 3% alatt a költségvetési hiánya.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 17:17
Előzmény: #373  Törölt felhasználó
#376
3. Kiegészítése. Idén csaknem 700 mrd-ot használt fel az MNYP vagyonból az állam. 270 mrd ment a hozamokra és 530 megy folyó kiadásokra. Ez összesen közel az egész 3000 mrd-os vagyok negyede.
Aboriginal 2011. 11. 14. 17:15
#375


"Gazdaság-EU-Görögország-Csehország
Klaus: a válság oka Európa rossz gazdálkodása

Kokes János, az MTI tudósítója jelenti:
Prága, 2011. november 2., szerda (MTI) - Az euróövezet válságának igazi oka a helytelen európai gazdálkodás, Görögország problémája csak ennek következménye - állítja cseh köztársasági elnök. Václav Klaus szerdán Prágában annak kapcsán nyilatkozott, hogy Görögország népszavazást kíván kiírni a mentőcsomag felvételéről.
Bár Európában egyre többen állítják azt, hogy az euróövezet mai problémáit Görögország idézte elő, Klaus nem ért egyet ezzel a véleménnyel. Leszögezte: igaz, hogy Görögország önként lépett be az euróövezetbe, de az is tény, hogy oda valakik felvették. Klaus hasonlóan látja a hatalmas görög adósság problémáját is.
"Az igazság nemcsak az, hogy Görögország erején felül és felelőtlenül kölcsönöket vett fel. Az érem másik oldala az, hogy Görögországnak valaki nagymértékben és teljesen felelőtlenül kölcsönöket adott. Ezeket a dolgokat mind figyelembe kell venni" - hangsúlyozta a cseh államfő. Hozzátette: "Ezért a jelenlegi európai válságért még szűkebb értelemben sem Görögországot teszem felelőssé."
Klausnak meggyőződése, hogy a legfőbb ok Európában, a helytelen és felelőtlen európai gazdálkodásban rejlik. "A válságot Európa okozta azzal, hogy lehetőségeit meghaladó szinten akart élni. Görögország egyszerűen csak ennek a problémának a legláthatóbb esete" - szögezte le a cseh államfő.
kjk guz

MTI 2011. november 2., szerda 20:49"-idézet vége.
A válság oka és Magyarország és Csehország, Lengyelország stb. esésének is ez az oka.

csendben 2011. 11. 14. 17:15
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#374
"A probléma egyébként ott van, hogy a befektetők egy jelentős része vakon (adminisztratíve) megy a hitelminősítők véleménye után..."

Szerintem tévedsz!:
Ha jól vizsgáznánk és ezt írnák le,akkor is vakon mennének a befektetők a minősítők után! (és ze akkor milyen jó is lenne!!!)

Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 17:13
Előzmény: #371  Aboriginal
#373
Íme a mai egyik hozzászólásod:

"A Magánnyugdípénztári pénzeket nem elégette valaki, ahogyan te írod, hanem az államadósság törlesztésére ment!
Az előbbiek miatt csökkent az államadósságunk 80%-ról hetvenvalahány%-ra.
Csak kis része került a költségvetésbe.
Abból is fizetett az állam hozamot olyan magánnyugdípénztári tagnak is, akinek veszteséget okoztak a MNYP-ék."

Ennek minden mondatát cáfoltam:
1. Tény: 3000 mrd-ból 1340 mrd ment adósságtörlesztésre. 81%-ról 77%-ra csökkent a GDP arányos adósság.
2. Tény: a 3000 mrd-ból az idei költségvetésbe 530 mrd megy, azaz csaknem az ötöde. IDÉN.
3. Az állam nem fizetett hozamot annak, akinek veszteséget okoztak az MNYP-k. Az állam az MNYP-ktől elvett pénzből kifizette az MNYP-knél pozitív reálhozamokat. Az MNYP-k egyébként nominális veszteséget nem okoztak, csak negatív reálhozamot. Ez nagyon nem ugyanaz. Már, ha tudod egyáltalán, mi az a reálhozam.

Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 17:07
Előzmény: #371  Aboriginal
#372
Tök jó ez az amway-ügynök szerű üres duma. De egyelőre itt te nem reagálsz az elhangzott érvekre, a kérdéseket meg kikerülöd.
Aboriginal 2011. 11. 14. 17:04
#371
Kedves alain!
Az a magatartás, ha valaki felidegesíti magát azon, hogy 1 másik embernek más a véleménye, az mindig az ő hibája.
Furcsa is lenne, ha mindenkinek ugyanaz lenne a véleménye. Ne várd ezt!
Az érveidre szívesen válaszolok. Lesz amivel egyetértek és valószínű lesz, amivel nem. Győzzél meg, ha nem értek valamivel egyet. Éppen erre való a fórumozás, érvelni.
Sztem nem kellene olyan tv műsorokat nézni, ahol az indulatkeltés a cél!
exley 2011. 11. 14. 16:23
Előzmény: #369  exley
#370
Budai pasa megkérdezhetni a ficcstől mennyit fizetett ezért a lemínősítésért a szijjas petike?
exley 2011. 11. 14. 16:22
Előzmény: #368  exley
#369
A leminősítést a fityisz rendeli közpénzből, már takarona ki a qurmányzásból, szeretnének úgy járni mint papandraeu józsi és a fvsz berlusconi. szegény vitya nem ussza meg ennyire könnyen.
exley 2011. 11. 14. 16:09
Előzmény: #365  Törölt felhasználó
#368
Jóül lépett Simor időben eladta a a Bahreinieknek a ciprusi offshort, abból valszeg jelentősen lehett volna csökkenteni az államadósságot. demcky, simor Surányi bokros járai demján ch-anny simán össze tudná dobni a hiányzó lét de nem teszik mert szabad rabló gazdálkodás van. Magyarország összes állam adossága 100 millárd dolci ebből 90 millárd a fletóéknál és többi nagyorrúnál van csak el kéne venni kedves q-urbán úr, vagy ott is leledzik néhány száz ezer milliárd lopoot dollár? Hé!
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 16:03
Előzmény: #308  Törölt felhasználó
#367
"Tény: az állam nem fizetett senkinek semmilyen hozamot. A pozitív reálhozamú MNYP tagok kapták meg a reálhozamukat. "

Lényegtelen, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy a mynp-ak fizettek hozamot amit az állampapírokon értek el azon kis létszámú tagok családjának, akik meghaltak...

A lenyúlt mnyp-számlák mögötti állampapírok is fizettek kamatot a nyugdíjpénztáraknak, amit azok jóváírtak a számlákon, de mivel ezeket az állam lenyúlta, ezért olyan, mintha magának fizette volna a kamatot... :)
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 15:30
#366

Érdekes, hogy pártunk és kormányunk még nem látja, de a hajó gyakorlatilag elsüllyedt.

1. Kevés a saját ipar (az export nőtt, de az ehhez beérkező import alapanyagot is EUR-ért adják a nagy cégek nem magyarok...)

2. Mezőgazdaság a felét se használja ki a lehetőségeinek, nincs átlátható, egy irányba mutató koncepció.

3. Elvándorlás (Nem a 8 általánost
végzettek hagyják el óriási számban az országot.)

4. Öregedő társadalom, hanyatló gyerekszületés, nem lesz, aki kitermelje a nyugdíjakat.

Mi a fenében bíznak még???

És a tisztelt választópolgárok?

A magyar ember különösen hajlamos elhinni minden propagandát, amit elébe tesznek...

Tessék gondolkodni!!!

Az még adómentes! (jelenleg...)
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 15:22
Előzmény: #349  csendben
#365
"Ne röhögtesd ki magad!

A piaci kamat mindíg sokal magasabb (értsd:kizsákmányolóbb!!!),mint az IMF kamata. "

Ez itt a lényeg.

Mert a piac feltétel nélkül finanszíroz (vagy nem), azaz nem akarja megmondani kibocsájtónak, hogy elfogadnék én alacsonyabb kamatot is, ha erre meg erre jobban ügyelnél, jobban sáfárkodnál a rád bízott hitellel, csupán megítéli, hogy mennyi az a kamatszint, amelyen ad hitelt...

Az IMF pedig azért ad alacsonyabb kamatra hitelt, mert ennek fejében elvárásokat fogalmaz meg, melyeket aztán igyekszik is ellenőrizni.

Igazság szerint azok az országok, akik a piac helyett az imf-fel kénytelenek finanszírozni magukat, az olyan, mint az iskolásoknál a pótvizsga. Ha megbuktak a piacon, korrepetálás után még van egy esélyük, az imf pótvizsgáján.

Én szégyellem magam az összes eddigi kurmány és mnb helyett, hogy megbuktak, és pótvizsgázniuk kellett, és vélhetően hamarosan ismét pótvizsgázniuk kell majd...
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 15:07
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#364
"Teljesen nyilvánvaló, hogy a Fitchet politikai szálak mozgatják: MO szinte az egyetlen aki az elmúlt évben csökkentette az államadósságát erre le akarnak minősíteni."

Igazság szerint én is leminősíteném Magyarországot, ha hitelminősítő lennék, de nem azért, mert egy látszólagos szám azt mondja, hogy csökkent az államadósság, hanem azért, mert ez egy nagy egyszeri tételnek (mnyp-lenyúlásnak) és nem struktúrális reformoknak köszönhető (de, hogy ne rébuszokban beszéljek, elmondom, hogy struktúrális reformnak néhány alapvető állami kiadások lefaragását célzó KIADÁSCSÖKKENTÉS-t értem).

Az államosításokra költött miliárdok vagy a demokráciadeficit miatti politikai kockázat miatt szintén leminősíteném.

Persze ettől még a hitelminősítők nem tekinthetőek függetlennek, de arról azért szó nincs, hogy minden esetben homlokegyenest ellenkezik a véleményük az enyémmel, és fordítva.

A probléma egyébként ott van, hogy a befektetők egy jelentős része vakon (adminisztratíve) megy a hitelminősítők véleménye után...
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 14:15
Előzmény: #362  Törölt felhasználó
#363
Miben? Abban hogy az inflacio 3.9% volt es 8-9% lehetett penzt lekotni?
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 14:11
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#362
tévedsz.
p-b 2011. 11. 14. 14:08
Előzmény: #359  Törölt felhasználó
#361
Ez a f@szi egy IQ és energia vámpir.
Elszívja a tartalékaidat. Ne süllyedj a szintjére, mert csak leamortizálod magad :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 14:03
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#360
"hát nem. inflációs környezetben szépen lassan vagy gyorsan, de elveszíted a megtakarításod a negatív reálhohzam miatt. ezt hívják az adósság elinflálásának. ezzel az adós és nem a hitelező jár jól. vagy azt hiszed, hogy ez mindkettőnek jó? pozitív összegű játék? vagy mi?"

Elinflalni pl a fizetesek erteket lehet, azaz nem emelnek fizetest vagy inflacio alatt. De pl hitelt elinflalni nagyon nehez. Persze ha hosszu a kamatperiodusa akkor konnyi, de ha rovidek a kamatperiodusok, akkor mar nem lehet mert a hitelkamat is megy folfele.

Akinek most van megtakaritasa az kb 8-9% korul kamatot kaphat a banoktol, 3-4 honapos lekotesre. Ez joval az inflacio feltt van. Igy az o penzuk azert meg mindig gyarapodik. Igy magyarorszagon nincs negative realkamat es ha valaki egy kicsit valogatott a bankok kozott akkor az elmult 3 evben eleg jo pozitiv realkamatot erhetett el.

Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 14:00
Előzmény: #358  Aboriginal
#359
Egyetlen kérdésre, érvre nem reagáltál itt. Se nekem, se másnak. Persze, ilyenkor menned kell, aztán visszajössz kampányolni.

Reagálj az érveinkre, válaszolj a kérdéseinkre.
Aboriginal 2011. 11. 14. 13:58
#358
Higgadj le és érvelj.
Most el kell mennem.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:56
Előzmény: #342  Aboriginal
#357
"A spekuánsok markából viszont egy kissé kitudnánk szabadulni, ha a kínaiak és az arabok is vennének magyar államkötvényt."

Most is vehetnek BÁRMIKOR.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:55
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#356
"hát nem. inflációs környezetben szépen lassan vagy gyorsan, de elveszíted a megtakarításod a negatív reálhohzam miatt. ezt hívják az adósság elinflálásának. ezzel az adós és nem a hitelező jár jól. vagy azt hiszed, hogy ez mindkettőnek jó? pozitív összegű játék? vagy mi?"

3 eve nezem a kamatokat es mindig az inflacio felett voltak, es nem kicsit.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:54
#355
miért jövök ide néha...??? tök hülye vagyok, hogy felidegesítem magam az ilyen agymosott hívőkön...
csendben 2011. 11. 14. 13:53
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#354
Nincs vele semmi baj:csak úgy kell felfogni,hogy ez egy kabaré! :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:53
Előzmény: #352  Aboriginal
#353
tényleg jól rejted, hogy mit tudsz, mert fogalmam sincs róla...

na szia.
Aboriginal 2011. 11. 14. 13:51
#352
alain!

Jár az ÁKK hírlevél.
Pontosan tudom, hogy mi történik.
Arról, hogy én mit tudok és mit nem neked fogalmad sincs!
Innentől vagdalkozás, amit mondasz.
Érveid meg nincsenek.
Miről beszélsz?
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:51
Előzmény: #349  csendben
#351
őt úgy néz ki, hogy semmi sem zavarja, az igazság és a tények biztosan nem.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:50
Előzmény: #347  Aboriginal
#350
ismételt kérdés:

nagyjából tudod, hogy kb mekkora a magyar állam finanszírozási igénye?
csendben 2011. 11. 14. 13:50
Előzmény: #347  Aboriginal
#349
Ne röhögtesd ki magad!

A piaci kamat mindíg sokal magasabb (értsd:kizsákmányolóbb!!!),mint az IMF kamata.

Ez ugye nem zavar nagyon? :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:49
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#348
...attól még képzeld el, lehet, hogy NEM ellenséged vagy rosszakaród. (bocs)

totál ideg vagyok attól, ami itt megy. kezdek radikalizálódni. Úgy pofán verném ezt a szjjÁRTÓ gyereket, meg a luzert, és orbánnak is az arcába ordítanám hogy térjen már észhez... selmeczinek meg a szájába dugnék egy kiflit, és úgy kellene végighallgatnia annak a hazugsághegynek a cáfolatát, amit az elmúlt másfél évben zúdítottak ránk...

krva ideg vagyok, bocs.
Aboriginal 2011. 11. 14. 13:47
#347
Azt, hogy van esély rá, hogy vesznek magyar állampapírokat és nem leszünk annyira kiszolgáltatva az IMF mögött álló spekulánsoknak.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:46
Előzmény: #342  Aboriginal
#346
továbbra sem válaszoltál a kérdésemre. Tudod, hogy kit nevezünk spekulánsnak? nagyjából tudod, hogy kb mekkora a magyar állam finanszírozási igénye?

Légyszi nézz utána. Próbálj gondolkodni. Ha az itteni többségnek nem hiszel, kérlek beszélj olyan barátoddal, akinek még tiszta a feje. Majd csak ezután gyere ide vissza. Ha valaki megcáfol, akkor abban ne feltétlen a rossz szándékot keresd, hanem a szakértelmet vagy a tapasztalatot. Attól még hogy valaki nem azt szajkózza, mint a nagyvezéred, attól még képzeld el, lehet, hogy ellenséged vagy rosszakaród. Az is szimplán lehet, hogy nem csal pártházból láttak már piacgazdaságot, pénz és tőkepiacokat(azoknak minden jó és rossz oldalával).
csendben 2011. 11. 14. 13:44
Előzmény: #344  Aboriginal
#345
Mit szerettél volna mondani?

Aboriginal 2011. 11. 14. 13:39
#344
Megjegyzem azért volt itt a kínai miniszterelnök(!), mert Ázsiából jött népként egy kicsit rokonoknak tartanak bennünket.
A Japán génkutatások szerint Kína északnyugati részéig lehet megtalálni azt a marker gént, amely csak bennünk van.
A kínaiak egyébként tanítják Petőfit. Tudtad?
csendben 2011. 11. 14. 13:37
Előzmény: #342  Aboriginal
#343
Se a kínaiak,se az arabok nem adnak ingyen semmit!
Piaci kamat pedig polititka mentes (se nem joob se nem bal.Esetleg több vagy kevesebb!)...
Aboriginal 2011. 11. 14. 13:34
#342
Kedves alain!
Adományt senki sem ad.
A spekuánsok markából viszont egy kissé kitudnánk szabadulni, ha a kínaiak és az arabok is vennének magyar államkötvényt.
Nem lennénk ennyire 1ik oldalra kiszolgáltatva.
csendben 2011. 11. 14. 13:32
Előzmény: #340  Aboriginal
#341
"adózó állampolgárok kifosztását"

Jó vicc! :-)))
Aboriginal 2011. 11. 14. 13:31
#340
Az EU szerintem is szét fog esni.
A déliek(görögök, olaszok, portugálok, spanyolok) tüntetni fognak és balhé lesz.
Hiába tették oda görög miniszterelnöknek az EKB volt alelnökét és cserélték IMF közelire az olasz miniszterelnököt. Nem fogják tudni végrehajtani az adózó állampolgárok kifosztását.
Nem tudni mi lesz ennek a vége.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:30
Előzmény: #337  Aboriginal
#339
konkrétumokat kérek, tényeket. orbán volt mubaraknál 2 nappal azelőtt, hogy elsöpörték, tuti jól bevágódott... a kínaiak szerinted adományt adnak?

amúgy a kérdésemre kérlek válaszolj.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:27
Előzmény: #333  Aboriginal
#338
Te beteg vagy.
Aboriginal 2011. 11. 14. 13:27
#337
Kedves alain!

A biztos és a valószínű közt sztem van különbség.
Orbánék barátkoznak a kínaiakkal, a miniszterelnök(!) is volt itt és ez nagyon bíztató. Aztán voltak Orbánék az araboknál is.
Legalább megpróbálják azt, hogy ne csak a nagy spekulánsok diktálják,hogy mi legyen Magyarország sorsa.
Én orbánékat ebben a bankokat és multikat megadóztató politikában támogatom. Inkább onnan vegyenek el pénzt, ahol sok van mint tőlem, ahol kevés van.
Ez az én álláspontom.
zeli39 2011. 11. 14. 13:25
#336
Ez egy fórum ,,,és ütköznek az érvek.Hát ,hogy ki mennyire sötét és mit képvisel az személyes:-)az nagy segítség az uniós államoknak ha az Európai központi bank nyomtat eurót és ebből olasz,görög,stb állampapírokat vesz?ennek a vége egy hatalmas háború lesz és egy nagy szopás és akkor nem fogjuk folytatni itt az okfejtéseinket ,,,mondjuk kár vitát generálni mert a jövő dönti el mi lesz,hogy lesz és nem a mi okosságaink:-)
Aboriginal 2011. 11. 14. 13:25
#335
Amennyiben a tarlós "Fehér Könyvbe" irogatja a demszkyék általi lopásokat, sikkasztásokat, bűnpártolóvá válik, mert nem történik + a tolvajok és sikkasztók felelősségre vonása.
A tarlós akkor sem lépett, amikor az Állami Számvevőszék a jelentésében feljelentéseket javasolt.
Ezzel a magatartással tarlós azt üzeni, hogy én hagytalak lopni benneteket, ti is hagyjatok lopni engem!
Az előbbiek miatt tarlós alkalmatlan a főpolgármesteri posztra és le kellene mondania!
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:24
Előzmény: #323  Aboriginal
#334
agymosásra nincs ellenszer.

szíjjÁRTÓ mikor kinyitja a száját, már árt. Nekem, neked, az egész országnak. legyen ám szabadságharc, majd a magyar virtus, majd matócsi megmutatja... de mit? hogy hogyan csússzunk a szakadékba büszkén?

azért politikusok, hogy tudják, a nyilatkozattal is alakíthatnak árfolyamot, befektetői bizalmat, stb. ehelyett a bedobott böfögéseikkel az olyanokat etetik, mint te.

kit zavarna egy IMF hitelkeret? ja hogy akkor olcsóbban kapnánk a piacról hitelt?... vagy gyere érvekkel vitázni, vagy takarodj el innen... elnézését kérek a hevesebb reakciókért, de vérlázító ez a bagázs...
Aboriginal 2011. 11. 14. 13:24
#333
pénznyelo!
Erre mondod, hogy a fideszt támogatom?
Éppen lemondásra szólítottam fel a fideszes főpolgármestert!
Ez azért nem 1 fidesz pártaktivistára vallana,hogy lemondásra szólítja fel a fideszes főpolgármestert valaki.
Ebből is látszik, hogy én valóban a saját véleményemet írom és a magyar adófizető állampolgárok érdekében írok!
Szemben veletek, akiknek megbízás a hozzászólás elküldése.
p-b 2011. 11. 14. 13:24
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#332
hát jah,
aki szellemileg fegyvertelen, azzal nem szabad párbajozni, mert mégjobban tévútra tévedhet :)
csendben 2011. 11. 14. 13:24
Előzmény: #330  Aboriginal
#331
"Magyar nyelv és irodalom" tanárodnak add át kézcsókomat! :-)
Aboriginal 2011. 11. 14. 13:22
#330
pénznyelo!
Én előre megmondtam neked, hogy ide másolom a 350 Ft-os CHF árfolyam viziódat.
MOst min csodálkozol?
Annyit értesz mindenhez, mint a CHF árfolyamhoz.
Azért csak írjál szorgalmasan.
Én nem alkalmaználak ennyi tudással itt a fórumon.
Kell keresni helyetted valakit, aki jobban ért a témához.
Ez van.
Ne törődj vele sokan vannak munka nélkül.
l leszel a sok közül.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:22
Előzmény: #326  Törölt felhasználó
#329
Rosszabb, mint OTTER, neki legalább van valami agy is a fejében.
csendben 2011. 11. 14. 13:22
Előzmény: #323  Aboriginal
#328
Ne röhögtesd ki magad!

Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:21
Előzmény: #324  p-b
#327
Hagyd, felesleges. Ő kampányolni van itt. Nyilván ingyen csinálja, mert pénzért fel lehetne venne olyat is, aki nem ír ilyen sötétségeket, mint ő.
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:21
Előzmény: #320  Törölt felhasználó
#326
ne etessétek a trollt
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:20
Előzmény: #323  Aboriginal
#325
Veled tényleg nem lehet itt vitázni. Egyrészt olyan súlyosan tájékozatlan vagy, hogy ez vitaképtelenné tesz. Másrészt elmennek a kérdéseink a füleid mellett és csak nyomatod a sok baromságodat, BigBroki.
p-b 2011. 11. 14. 13:20
Előzmény: #317  Aboriginal
#324
Azért illene megkülönböztetni a kérdést a kijelentéstől.

"És ha 350 lesz a CHF? "
Ez szerinted kérdés, vagy állítás?

Aboriginal 2011. 11. 14. 13:18
#323
Kedves csendben!
Az orbáni szabadságharc valóban nem biztos, hogy eredményes lesz, de van alternatívája?
Igen!
Jön gyurcsány, aki megint hatalmas hiteleket vesz fel az IMF-től 8000 milliárdot elver újra. Visszamegy az adósságunk a 80%-ra és visszanyerjük a befektetők bizalmát.
Nem a bankokat és a multikat adóztatják, hanem a birka magyarokat, akik itt adóznak.
Ez van most folyamatban a leminősítéssel.
Amennyiben ezt akarjátok, akkor segítsetek leváltani Orbánt? Amennyiben nem akartok önként menni a vágóhídra, akkor marad a "szabadságharc a bankok és a multik ellen".
Ti döntitek el, hogy kit támogattok!
Az lesz a jövőtök.
Simor alapkamatot emel és a nagy spekulánsok elindítják a carry tradet.
Mi adófizetők meg fizetjük.
Simornak utalják a vamzer pénzt az off shorra és a magyar Országgyűlés sem vizsgálhatja, hogy miért utaltak oda a nagy spekulánsok.
Mi döntjük el mit akarunk! Melyiket választjuk?
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:17
Előzmény: #319  Aboriginal
#322
NE HAZUDJ
Törölt felhasználó 2011. 11. 14. 13:16
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#321
Nem két ezer milliárddal növelte idén, mégha százalékosan csökkent is?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek