Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 23:24
Előzmény: #9638  Törölt felhasználó
#9640
ha a jen nem a 98-as pánik minimumhoz hasonlítjuk akkor csak 20%-os a felértékelődés (gyakorlatilag végig 0%-os kamat mellett!!!)

Mindezek alapján szerintem nem igazán lehet beszélni a dollár katasztrofális elgyengüléséről még, sokkal inkább az euró katasztrofális erősödéséről.
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 23:14
Előzmény: #9638  Törölt felhasználó
#9639
Én sem vetem meg őket. Első ránézésre valszeg jók ezek.A felsoroltakkal számolva ez átlag 32 % -os felértékelődés az amcsi dollárhoz. Ugye nem baj, ha továbbra sem értem? Először azt mondtad nem. Most azt, hogy nem jelentősen. Szerintem ez jelentős leértékelődés minden vonalon. Még ha egy kosárban túlsúlyos is az USD, Jüan 12 !!! %.
Ez minden csak nem "nem jelentős".
Há nem? Nem látod?
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 23:04
Előzmény: #9634  Törölt felhasználó
#9638
DLPH!

A válasz nagyja már előttem meg volt, de azért egy kis kieg, mert imádom a számokat.:o)

felértékelődések dollárhoz képest.

euro 77%
svájci frank 63%
angol font 46%
kanadai dollár 55%
japán jen (98-as minimumhoz) 30%
rubel 31%
honkongi dollár 0%
kinai jüan 12% (94-től dollárhoz kötve, a rendszert 2005-ben lazították azóta van az a 12%)
kuwaiti dínár 11%
szaudi riyal 1%

írod
"Nem nagyon értem : "Semmit sem értékelődött le ezekhez képest a dollár"
Dehogynem. Vagy nem?"
nem, vagy nem jelentősen.

Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 23:03
Előzmény: #9636  Törölt felhasználó
#9637
OFF
Vakmajom.....Nyilasi Attila...hányan szidták már ezen a fórumon őket....Egy új szabály kéne. Csak az kritizáljon innentől, aki legalább a kritizált anyag minőségével megegyezőt képes produkálni.Mert ha meg nem...akkor fogja be az öntelt száját.
Megértem Zuzzo múltkori kirohanását. Gyakorlatilag semmi értelme az embernek koptatni a billentyűzetét. Minek?
Olvassátok. Vakmajom nagyon jó.
ON
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 19:51
Előzmény: #9635  Törölt felhasználó
#9636
minden kerdesre igy jojjon valasz :)))

Melyek a USD mellett a világ leggyengébb devizái? Meglepő módon a kínai jüan (CNY), a hong kongi dollár (HKD)és az öböl menti olajországok devizái (AED, SAR, KWD). Hogyan lehetséges, hogy ezeknek a száguldó gazdasággal és hatalmas kereskedelmi többlettel rendelkező országok devizái gyengék?
A fenti országok devizái azért nem értékelődtek fel drasztikusan, mert árfolyamuk többé-kevésbé az USD-hez lett kötve (néhol szoros peggel, néhol lazább menedzseléssel), sok esetben 20-25 éve. A világ azóta persze nagyot változott, miközben a devizarendszerek nem, így az a paradox helyzet alakult ki, hogy a hét év alatt közel megtízszereződő árú olajban fürdő öböl menti országok némelyikében 10 százalékos infláció mellett a FED-del együtt csökkentik a kamatokat. Az szintén közgazdasági perverzió, hogy a nyersanyagplay CAD 50 százalékkal erősődjön a szaudi rijáddal (SAR) szemben. Valami kis nyersanyag talán azért még ott is akad, nem?

vakmajom oldalan van ez az elemzes ma, erdemes elolvasni
link
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 19:31
Előzmény: #9634  Törölt felhasználó
#9635
amennyiben a logikat elfogadjuk, akkor +/- 10-20-50% arfolyamvaltozas nem tetel, a jatek sokkal nagyobban folyik... csak arra kell vigyazni, hogy hosszu tavon a dollar arfolyama ne csokkenjen jobban, mint a tobbi devizae

ha tehat itt marad, vagy az elkovetkezo idoben valamennyit visszaerosodik, az "osszeeskuvoknek" semmi baja nem tortenik

raadasul mi van, ha nemi kemeny eszkozt (realertekkel rendelkezo vallalatot) szerez az USA-ban Kina vagy Oroszorszag? az elmelet szerint nem az USA kormanya a szervezo, hanem maganember tokescsoportok... ebben az esetben nehany amerikai ceg kulfoldi tulajdonba kerulese igazan bealdozhato... raadasul azert a veszely nem nagy, osszes kinai tartalek 1,300 millio USD, ezert csak nehany ceget kapnanak meg az igazan nagy ok kozul, raadasul mostani arfolyamon, ami novekedne amint kinai vasarlas kezdodne, raadasul az 1,300 nagyobb resze kell a kinai stabilitas fenntartasahoz (amig tart a dollarjatekpenz uralma, szukseg van dollara)

minden fenti termeszeresen feltetelezve csak, hogy a teoria igaz
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 19:07
Előzmény: #9633  Törölt felhasználó
#9634
Nem árt a felületesnél egy fokozattal nagyobb odafigyeléssel szemlélődni..Aranyban mérve a dollár nem inflálódott ANNYIT. Nem ?
Továbbra is tartom, figyelemre méltó gondolatok. Lehet velük nem egyet érteni. Ahogy én is itt-ott. De gondolatébresztőnek kiváló.És az a lényeg. Van akinek fájdalmas...hát ez van.

"Kína és egy csomó arab ország pénze a dollárhoz van még többé kevésbé kötve. Semmit sem értékelődött le ezekhez képest a dollár. " - hát ezt nem nagyon értem. De nyilván az én hibám, elnézést kérek érte.

"A dollár gyengülése nyilvánvalóan azt jelenti, hogy az amerikai cégek is olcsóbban vásárolhatók meg a tőzsdén, úgyhogy a rengeteg többlettel rendelkezők, az olaj országok ill. Kína bele is húzott rendesen."

Ez egy egyszerű alapigazság. Nincs nemzeti valuta, melyhez képest ne értékelődött volna le az amcsi dollár. Hol jobban, hol kevésbé. Így aztán olcsóbb. Vagy ez sem igaz?

Nem nagyon értem : "Semmit sem értékelődött le ezekhez képest a dollár"
Dehogynem. Vagy nem?

Mindegy. Nem kell mindent értenem.
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 17:50
Előzmény: #9632  Törölt felhasználó
#9633
Hát fájdalmas volt végigolvasni a cikket, részvétem.
(nem kivánom ragozni, de például aranyban mérve a dollár nem inflálódott még az elmúlt 20 évben, talán most fog)

Arannyal kapcs. adatok.
tartalékok itt (ingyenes regisztráció után)
link
árak itt
link

Elfelejtkezdtek egy "apróságról", Kína és egy csomó arab ország pénze a dollárhoz van még többé kevésbé kötve. Semmit sem értékelődött le ezekhez képest a dollár. Ezért ez nem igazán jó megállapítás "A dollár gyengülése nyilvánvalóan azt jelenti, hogy az amerikai cégek is olcsóbban vásárolhatók meg a tőzsdén, úgyhogy a rengeteg többlettel rendelkezők, az olaj országok ill. Kína bele is húzott rendesen." Pontosabban belehúztak, de nem azért mert olcsóbb a dollár.
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 14:40
Előzmény: #9613  Törölt felhasználó
#9632
Most olvastam a Forma cikket.
Érdekes, de ugyanakkor ellntmondásokkal teli.
A dollár gyengülése nyilvánvalóan azt jelenti, hogy az amerikai cégek is olcsóbban vásárolhatók meg a tőzsdén, úgyhogy a rengeteg többlettel rendelkezők, az olaj országok ill. Kína bele is húzott rendesen. Vagy csak ezután fognak igazán nekiállni az USA cégek felvásárlásának. Fordítva viszont az USA-nak minden felvásárlás rettenetesen megdrágult.
A nyersanyagok tulajdonjogát a leírt módszerrel sem tudják megszerezni a világon vagy ha meg is szerzik, egy tollvonással érvényteleníteni lehet (lsd. Chavez Venezuelában).
Ráadásul egy összeomló dollár nem tudom, miért állna érdekében a FED-nek, számomra abszurd elképzelés.

Szerintem egyszerűen csak az USA állam túlköltekezett az utóbbi 5-6 évben, a következő elnök majd rendbeteszi. Egyébként GDP százalékban nem álnak nálunk rosszabbul.
A lakóssági eladósodottság ill. a hitelválság a bankok túlkapásainak eredménye. Most megfizetik az árát.
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 11:00
Előzmény: #9629  Törölt felhasználó
#9631
"A mailjeidet hetente se nézed meg?" - avere le travelogge :))
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 10:56
Előzmény: #9629  Törölt felhasználó
#9630
Grazie mille az információért!
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 01:36
Előzmény: #9628  Törölt felhasználó
#9629
Öreg barátom miért erőlködsz? Légvárakat építenek.Chi la fa l'aspetti Nem kapsz semmit vissza. Cuneo tartomány vár. Mikor jössz ismét? Éjjeli ragadozótól harmóniáról olvastam. A mailjeidet hetente se nézed meg? Csak ide irsz .Paese che vai, usanze che trovi.Hagyd őket.
Figyeljétek Japánt..Az a szóbeszéd járja, hogy kamatemelési ciklus kezdődik. Magyaroszágra is kevesebb tőke áramlik így.
Bikacsapda
Olaszország : 39200,39420,39680
Nyerjetek.
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 01:09
#9628
lelki elsősegély kellene, mert meg akadt a lemezen a tű .........a 22. számon:)))
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 00:57
Előzmény: #9626  Törölt felhasználó
#9627
Ha úgy gondolod, hogy ennek semmi köze a tőzsdéhez, akkor tényleg hagyjuk.
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 00:31
Előzmény: #9625  Törölt felhasználó
#9626
"Nem egy igazság létezik." -írod.De igen. A probléma az, hogy nem ismerjük. Abszolútumok nincsenek, és ez a felületes szemlélőt megtéveszti. Csak közelítések léteznek kevésbé vagy jobban, egy feltételezett optimumhoz.

De hagyjuk Luigiano. Ennek már semmi köze a tőzsdéhez. Meg amúgy is.
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 00:24
Előzmény: #9624  Törölt felhasználó
#9625
"Jó, ha 4-5 évente el tudunk kapni egy ilyet egyáltalán (pld. 300 % hozam) és ha valaki ráadásul ezt pont full poziban éli át, az olyan szerencse, amire alapozni nem szabad a jövőt. Erre berendezkedni , számítani rá, nagyon naív gondolkodás.Természetesen nem fog bejönni. "

Ezt írtam. Te nem tudom mit és miről.
Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 00:22
Előzmény: #9623  Törölt felhasználó
#9624
"akkor csak azért nem fog nem bejönni, mert számítok rá? "
Helyesen: akkor csak azért nem fog bejönni, mert számítok rá?

Törölt felhasználó 2007. 11. 18. 00:19
Előzmény: #9622  Törölt felhasználó
#9623
"Erre berendezkedni , számítani rá, nagyon naív gondolkodás.Természetesen nem fog bejönni. "

Ez akkor igaz, ha türelmetlen vagy, alulinformált, esetleg dezinformált De ha megalapozott döntést hoztál és állhatatos vagy -a mindenkori álláspont-revidiálás lehetőségét nem figyelmen kívül hagyva- akkor csak azért nem fog nem bejönni, mert számítok rá?

Nem egy igazság létezik. Van aki mereven ragaszkodik egy kereskedési elvrendszerhez, van aki sok mindent végigpróbál. (daytrade-től a momentumig.)

...és lehet, hogy mindketten jól csinálják, ha hosszútávon működik. A sűrű trédelgetés akkor jó, ha nem látsz (megalapozottan) egy jó lehetőséget, amibe nagy részt teszel. (Semmiképp nem 1/20-ad ot. Felrobbannék, ha bejön, tudtam és nem annyival lettem volna benne, amennyivel szeretnék és tudok)

Volt nekem is kereskedési kényszerem, azóta jobb, mióta nincs.

...és senkiről sem állítom, hogy naív. (pláne, ha az övé is működik. Miért is lenne akkor az?)
Törölt felhasználó 2007. 11. 17. 23:18
Előzmény: #9620  Törölt felhasználó
#9622
bizony-bizony, a komolyzene nagyon jó sok mindenre...
Törölt felhasználó 2007. 11. 17. 23:16
Előzmény: #9619  keljfeljani
#9621
jancsi, hogy csinálom? körültekintően, megfontolva, nyugisan kiülve, március óta NYESZ-el: 60%

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek