Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 13. 15:25
Előzmény: #9539  Törölt felhasználó
#9540
Törölt felhasználó 2007. 11. 13. 15:24
Előzmény: #9538  Törölt felhasználó
#9539
ha szabad egy kis képzavarral élnem: mélyül, egyre mélyül az amerikai álom! úgy látszik megint sok altatót vettek be.
Törölt felhasználó 2007. 11. 13. 15:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#9538
Megállt az esés...konszolidáció, korrekció...
Ahogy vártam.De van egy gondom. Semmi éles hejehuja. Eddig. Ha meg az amcsikat nap végén megint bealázzák.....

Na lássuk.
kissherceg 2007. 11. 13. 10:45
Törölt hozzászólás
#9537
Törölt felhasználó 2007. 11. 13. 10:42
Előzmény: #9535  Törölt felhasználó
#9536
emberek!
dúl a tanácstalanság??????????
Törölt felhasználó 2007. 11. 13. 08:36
Előzmény: #9534  Törölt felhasználó
#9535
ezzel egy kicsit vitáznék mármint azzal, hogy már csak 300 pontot kell esni és annyi.
észre fogjuk venni, ha bear lesz , többségében rövid alsó kanócos piros gyertyákat kell látni..., ha tényleg macis lesz, akkor még van tér lefelé úgy 3000 pont, ismeretlen idõtávon..., bár kétségkívül nagyon benne van a levegõben....
40% saját módszer alapján...

Törölt felhasználó 2007. 11. 13. 00:07
Előzmény: #9532  Törölt felhasználó
#9534
Ha az is elesik, és nem csak leszúr egy időre és visszajön, még esetleg ha konszolidálódik is ott és nem tér vissza, hosszútávú bear piac indul az Usában.
Amire utoljára 2002 júniusában volt példa. 2003 áprilisáig ment is a nyekergés rendesen.
Törölt felhasználó 2007. 11. 13. 00:03
Előzmény: #9523  Törölt felhasználó
#9533
kb. egy hete még én is arra gondoltam, hogy a bankok túllövik a veszteségeiket, de azzal nem számoltam, hogy ennek személyi konzekvenciái is vannak magas szinteken. ergo - mivel nem hiszek az összeesküvés elméletekben - arra gondolok, hogy ahol a CEO-t lapátra teszik, akkor az nem a befektetők etetése a rossz hírekkel, hanem tényleg baj van.

közben a főállású tőzsdések részére lenne egy olyan feladványom, amellyel ők is és én is tudnék pénzt keresni (értem ez alatt, hogy nem egymás pénzét nyernék el a fórumtársak, mint a genesis és egyéb topicokban). szóval:

vannak ugyebár olyan valuták, amelyeket az USD-hez kötöttek (nincs önálló monetáris politika). mostanában kevés olyan ország van, amely olyan hiányt hozott össze, mint az amik. ebből következően olyan devizák is a dollárral értékelődtek le a rögzített árfolyamrezsim okán, amelyek "nem szolgáltak erre rá". Namármost: az ilyen feszültségeket egyik gazdaság sem viseli sokáig. Erre kellene valami kereskedési technikát találni (a magam egyszerű gondolkodásával arra gondolok, hogy USD-ben adósodni kell és az ilyen valutákat USD hitelekből venni kell és várni, hogy robbanjon a bomba). milyen szép lenne ezen keresni...
Törölt felhasználó 2007. 11. 13. 00:02
Előzmény: #9531  Törölt felhasználó
#9532
Dow kicsit megnéztem. Vágyvezérelt forgatókönyv, de nem lehetetlen. Ha ez sem teljesül, nagy bajok kezdődhetnek.
Most 12960. Holnap -holnapután van itt egy fontos szint, úgy hívják, hogy 12850 környéke.
Az optimista forgatókönyvem szerint ezt már nem tudja áttörni, néhány meghatározó devizapár egész régi és erős támaszokhoz fog addigra érni, ott eltéblábol egy ideig, aztán fordul. Kap egy szép kis MACD vételi jelet is, meg stochastics vételi jelet is, és kitör a boldogság minden longolónak, aki még nem dobta a kukába a pozícióját.

A pesszimista forgatókönyv szerint ez is elesik. Van ott még egy 12500 körüli támaszték. Annak sorsa érdekes onnantól.

Szerintem.
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 23:27
Előzmény: #9530  Törölt felhasználó
#9531
A kérdés második körben nem elméleti, hanem gyakorlati.
MOL és a menedzsment kezében gyak megvan az 51%. Bevonni nem akarnak 1dbot sem.

MOág ill Abszurdisztán legnagyobb vállalata....
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 22:53
Előzmény: #9529  Törölt felhasználó
#9530
Szia Fade. Kösz :DD
Szerinted tudom?.... :) De ilyen nem lehet.
Állítólag.Amcsikat a végére jól beverték megint. Lehet tovább brummogni.
Lesz év végi rally? Ha igen, milyen mélyről indul?

Ez már annyira medve piacos , hogy szinte az is.De csak szinte. Egy utolsót rúg a bika. Aztán annyi szegénynek. De az az utolsó nagy szokott lenni. Már ha emlékszik valaki ezekre....
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 22:24
Előzmény: #9528  Törölt felhasználó
#9529
fade,
egy részvényt azért meghagyhatnának nekem, akkor én lennék a MOL tulajdonosa :)
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 19:01
Előzmény: #9526  Törölt felhasználó
#9528
zuzzo: MOL menedzsmentel mindennel 50+%közelében áll. Miben különbözik az a 100%tol? oké igen sokban de....

A kérdés abszurd de ettöl még teljesen komoly és reális az abszurd MOon.
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 18:55
Előzmény: #9526  Törölt felhasználó
#9527
A Deutsche bankosra gondoltam. Azt hittem megvan az eredeti. Na sebaj majd keresgélek.
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 18:51
Előzmény: #9524  Törölt felhasználó
#9526
ne idegesítsd már dlph-t ilyen kérdésekkel...
mint olyan , ha ez nem mondjuk egy lartpourlart fejezet akart lenni, akkor egy abszurd kategória.
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 18:49
Előzmény: #9523  Törölt felhasználó
#9525
a sajátomat nem adom, de minthogy idézet a tozsdeforum.hu mai cikkek vállalati hírek ( 1,2,vagy 3 fejezet alól) ...
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 18:45
#9524
idegesít egy kérdés gondoltam DLPHnak is nekiszögezema kirdist:

A kérdés elsõ körben szigorúan ELMÉLETI jellegü:
Mi van ha egy vállalat (MOL) felvásárolja az összes (MOL) papírt és nem vonja be mint akarja(nonszensz) akkor kié az említett vállalat (MOL)?
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 17:48
Előzmény: #9522  Törölt felhasználó
#9523
Szvsz. pszichikai szempontból még jól sülhet el, ha nagyon nagy számokkal dobálóznak a banki veszteségeknél, és a végén kevesebb lesz. Egy lehetőség az is, hogy annak örül majd a piac, hogy "csak" 300 milliárd veszett oda, nem 400.

Az viszont katasztrófa lenne, ha pesszimista becsléseknél is nagyobb lenne a veszteség.
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 17:44
Előzmény: #9520  Törölt felhasználó
#9522
Zuzzo,

ezt az elemzést el tudnád küldeni?

Előre is kösz.

Egyébként, hogy mennyi lesz a végösszeg arra én is nagyon kiváncsi vagyok. Elvileg a tényleges veszteséget azok a másodlagos jelzáloghitelek jelentik majd a történet végén amik ténylegesen bedőlnek. Azt azért nem hiszem, hogy fél amerika hajléktalan lesz a sztori végén. :)
Törölt felhasználó 2007. 11. 12. 17:42
Előzmény: #9520  Törölt felhasználó
#9521
na ezt sem teszik az ablakba...
"A Goldman Sachs Group Inc nagyobb részben rendelkezik nehezen értékelhető eszközzel a harmadik negyedév végén, mint a Citigroup Inc és a Merrill Lynch & Co, amelyeket a legsúlyosabban érintett a hitelválság. A Goldman 1.050 milliárd dollárú eszközének 6,9%-a 3-as besorolású piaci áron nem értékelhető eszköz augusztus végén, míg a Citigroupnál ez a ráta 5,7%-os, a Merrillnél csak 2,5%. Miután a Citi és a Merrill 19 milliárd dollárnyi veszteséget szenvedett el főként a lakáskölcsönök-hátterű kötvények és elégtelen hitelfedezetű kölcsönzők miatt, a befektetők rendkívül óvatosak lettek a nehezen eladható biztosításokkal. Annak ellenére, hogy a Goldman nem jelentett átlagon felüli visszaesést, a befektetők szkeptikusok maradtak és így 15%-kal csökkent a részvényárfolyam. A szakértők szerint a Goldman vesztesége lehet, hogy ágazatában alacsonyabbnak számít, de ez nem azt jelenti, hogy nem küzd problémákkal. A Goldman vezetőség szerint a 3-as szintű eszközök értékelését pontosan végezték, azok számának növekedése a harmadik negyedévre a kölcsönből fedezett kivásárlások apadásának tudható be, amint a piaci feltételek javulnak, úgy az eszközök is átértékelődnek kettes szintűre.
"
totál frankó...

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek