Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 16:41

Legényadó?!  

Na most egy teljese szubjektív véleményt írok mivel 2 gyermekem is van. Anno régebben (pontosan nem tudom mikor ) de volt olyan ,hogy legényadó.Ez egy olyan valami,hogy azon nők és férfiak akiknek nem volt még gyermekük adót fizettek egy bizonyos kor után .Szerintem ez lehetne most nőknél olyan 25 éves kor férfiaknál meg olyan 28 ..kb de fizethetnének a fizetésük olyan 10%-át be adóba és ezt kéne tovább adni azoknak akikinek van gyerekük és ez még nem is sok mert akinek van gyerek az tudj a,hogy sokba kerül . persze az aki ezt olvasa azt mondhatja ..persze minek csináltál gyereket ,vagy ha csináltál akkor tarttsd is el ..persze igaz ez így van de azért nekik ne legyennel illuziojuk a nyugdijat (ha kapnak azt nem azt kapják amit ők befizettek mert azt most a szüleik nagyszüleik kapják hanem a jövő nemzedéke fogja ha fogja kitermelni és ők abból kapnak pénzt amit az én és mások gyermekei megtermelnek ..szerintem .Maradok tisztelettel egy apuka
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 11:02
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#121
"de hogy nagy igazságokat is mondjak, a lényeg az hogy mindenki legyen ott boldog, ill. csináljon ott forradalmat ha szükséges ahol született"

tehát, Te a röghöz kötés híve vagy, én pedig nem... :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 11:03
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#122
elég sok helyen élnek fehérek, de az tény hogy demográfiailag nem vagyunk a csúcson....viszont keresztények mindenfelé a világban...sőt kapaszkodjatok, én ismerek iráni zsidót is! na az nem semmi..
egy viszont tuti, muszlimok is sokan vannak (ne feledjük vannak jó sokan nem arab muszlimok is, pl. indonézia, malajzia, afrika) de akkor is kína és india a legnépesebb egy-egy magában szal azért a msuzlimok mégsem az elsők
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 11:05
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#123
én olyat is láttam hogy egy pesti adminisztrátor ügyintézői szerű valami álláshoz semmi nem kellett csak kínai nyelvtudás!
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 11:09
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#124
Petimaci,

Nagyon dícséretes, amit írsz, szerintem is ez a követendő példa, nem az ellenségeskedés meg az elszigeteltségre való törekvés.

Minél több ilyen ismeretség/barátság szövődik a különböző kultúrák között, talán annyival kevesebb győlölködés volna a világban...

Az elszigetelődés valójában nem az embereknek, hanem a hataloméhes politikusoknak az érdeke, hogy jobban körülhatárolhassák, kin uralkodhatnak... oszd meg és uralkodj alapon...
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 12:04
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
:-))) Igen, biztos van ilyen is.
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 12:09
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#126
Akira, valóban ne menjünk bele.
Te vitatkozol, nem én, részemről a téma lezárva, de ugye azért megengeded nekem, hogy legyen saját véleményem ????

Semmi olyat nem írtam, amiért keresztbe le kellene nyelned, és ha visszaolvasod magad, akkor láthatod, hogy Te vagy, aki támadsz...

Örültem a beszélgetésnek.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 01. 23. 20:54
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#127
az iszlám egy kísérlet eredménye, ami jól indult, de (mint annyi mindenbe) az emberi gyarlóság (ostobaság, mások elnyomása, stb.) belerondított...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 01. 23. 21:12
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#128
...és még azt mondják néha a GATTACA-ra, hogy az egy disztópia...
a mai píszí világ is van olyan kínosan steril, csak más értelemben - inkább ki kellett volna rekeszteni a szemetet, és csak a normálisabbakat beengedni (IQ + EQ teszt, stb.)...ők amúgy is jobban megérdemlik a jobb életet segédmunkásként, mint az autógyújtogatók
Törölt felhasználó 2012. 01. 23. 22:09
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#129
Ha jól sejtem erre van az adójóváírás intézménye amit a családosok kapnak a gyerekek után. Ergo kevesebb adót fizetnek be a közösbe. Ahhoz, hogy ki akar és/vagy tud gyereket vállalni meg senkinek semmi köze. Ha meg neked a gyerek csak teher és csak az anyagi oldalát tudod nézni az egésznek akkor nagyon sajnálom.. a gyerekeidet. :p Mert úgy tűnik a gyerekneveléssel járó örömöt már nem veszed számításba. Esetleg a gyerekesek meg fizessenek azoknak akiknek nem lehet gyerekük mert őnekik nem lehet részük ebben a boldogságban? Ehh.. szerintem nagyon csak az anyagiak oldaláról nézed a dolgokat.
Törölt felhasználó 2012. 01. 24. 06:06
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#130
Kedves amsterdam,

Bocs, ha felreertettem, amit irtal, vissaolvastam, es valoban nem irtal olyat, ami miatt keresztbe le kellene nyeljelek, es trmeszetesen lehet sajat velemenyed is, mint pl. ez:

"Épp a minap kaptam egy olyan kör-email féleséget... tudjátok... ezen azonban igen-igen elgondolkodtam.
Nagyvonalakban az volt a témája, hogy Franciaország - ha így megy tovább - 20-25 év múlva muzulmán ország lesz.
Még szerencse, hogy én már láttam az Eiffel-tornyot, mert lehet, hogy a lányom csak egy mecsetet talál majd a helyén.. :-)"

De ha Te is visszaolvasol, lathatod, hogy valojaban nem is akartam senkit - foleg nem Teged - keresztbe lenyelni, sot, meg csak vitazni sem vitaztam Veled, Rozsaszinponi egyik hozzaszolasabol szurtem le enyhe idegengyuloletet, amelyre reagaltam, csupan annak erdekeben, hogy ne vigyuk el a temat ilyen iranyba.

Szoval, szerintem mindenki eljen ott, ahol jol erzi magat, apolja a sajat hagyomanyat, illeszkedjen be a helyi kulturaba, a helyiek pedig orizzek meg a kulturajuk alapjait es legyenek nyitottak masok ertekeinek befogadasara is.

Topik gazda

viktorianusz
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek