Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 12. 10. 08:50

Lázár János öt orvos fizetését tenné zsebre!  

1 millió 291 ezer 290 forint, ennyit keresnek majd jövőre Lázár János, a Fidesz, Harrach Péter, a KDNP, Mesterházy Attila, az MSZP, Vona Gábor, a Jobbik, valamint Schiffer András, az LMP frakcióvezetői.



Összehasonlításképpen: felmérések szerint a magyarországi szakorvosok bruttó fizetése havonta megközelítően 240 ezer forint körül alakul. Vagyis a parlamenti frakcióvezetők 5 szakorvos fizetését tennék zsebre úgy, hogy semmiféle kötelezettségük nem lenne arra nézve, mennyi időt kell az Országgyűlésben végzett munkával tölteniük.



Lázár János hangsúlyozta:

Nagy erkölcsi dilemma, hogy a mai szociális viszonyok között egy bérrendezés aktuális lehet-e egyáltalán, ugyanakkor a mai válságos helyzetben nem lehetőség, hanem kötelesség rendezni ezt a szimbolikus kérdést.



Most sem szűkölködnek a képviselők:

… fix összegű, havi 115 950 forint lakhatási támogatás is jár a képviselőknek.



További kedélyromboló részletek:

link



Nem is tudom, mit mondjak!

Találok szavakat, de nem tudom, nem lenne-e túlzottan méltánytalan az anyjukra nézve.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 18:27
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#135
Ez meg elütés (most vettem észre):
hivatalod -> hivatalos
(Bár azt hiszem látható volt)
cscsb 2011. 12. 14. 17:46
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Elismerem, sok dologban egyet kell értsek...Talán az a baj, hogy magamból indultam ki:)
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 17:40
Előzmény: #130  cscsb
#133
A korrupció nem fizetés kérdése.
Én például nagyon sok rosszul kereső takarítót, tanárt, vállalkozót ismerek, akik ilyennek a közelébe nem mennek és sokkal nagyobb pénzekkel bíró tanárt, vállalkozót, képviselőt, akik bizonyos dolgokért szívességeket tesznek.
Inkább jellem és pozíció kérdése, sőt a többet keresők sokkal inkább hajlamosak ilyesmikre.

A képviselők többsége meg egyébként sem a hivatalod fizetésükből él, hanem a pozíciójuk adta lehetőségekből a vállalkozásaik, vagy egyebek révén.

A pénzből meg sosem elég. Minél több van valakinek, halmozottan, annál több kell. A korrupcióból meg nem olyan könnyű kiszállni. Az olyan, mint a drog. Ha valaki megvakarja a hátadat, akkor el fogja várni, hogy te is megvakard. Kiborítani, meg senki nem fogja a bilit, mert a saját füle mögött is vaj van.
Nem mellesleg neki is voltak "napjainkban" (az elnöksége alatt) is furcsa ügyletei.
szivacs
szivacs 2011. 12. 14. 17:25
Előzmény: #130  cscsb
#132
"Gyarmatosítson minket az EU:))"

Elkéstél.
ujonc 2011. 12. 14. 17:16
Előzmény: #130  cscsb
#131
"Gyurcsányban az volt jó, hogy már megszedte magát....ő szerintem már nem volt korrumpálható..."

Khm...

Ezt azért gondold át még egyszer!
cscsb 2011. 12. 14. 17:10
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#130
Hát igen, talán nem is lenne szükség parlamenti képviselőkre. Csak szakértői kormány, minisztériumok (nem külsős cégekkel). És önkori képviselők max....
Nem tudom...Egy biztos, ha valakit nem fizetünk meg akkor könnyeben korrumpálható, vagy csak olyan tölti be a posztot aki nem "piacképes".
Gyurcsányban az volt jó, hogy már megszedte magát....ő szerintem már nem volt korrumpálható...
Gyarmatosítson minket az EU:))
nobudy 2011. 12. 14. 17:03
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#129
én nem irnám alá!!! a bértábla =hazaszeretet,szoval aki politikus annak nem kell fizetés,nem abból kell megélni!!!hazaszeretetből kell! kéne! ülni a parlamentben !és akik a rebdszerváltozás óta közük van a politikához független milyen párt,teljes vagyonelkobzás+a közvetlen családnak is,elég egy önkormányzati lakás+8 órás munka+délutáni hazaszeretetből politizálás a parlamentben!!!
jocijoci 2011. 12. 14. 16:34
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#128
Én. Egész pereputtyommal együtt!
szivacs
szivacs 2011. 12. 14. 16:09
Előzmény: #126  sasa44
#127
"Az Index információi szerint Magyarország a 2008-as IMF-csomaghoz hasonlóan készenléti jellegű hitelt kaphat, ami nem áll összhangban a kormány korábbi várakozásaival. Ezek szerint pedig újra az EU/IMF páros diktálhat a program kialakítása során."

Elég lesz nekik a minimálbér, hiszen a tollbamondásos jegyzetelés nem munka, azt egy általános iskolás is képes elvégezni.

sasa44 2011. 12. 14. 15:00
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#126
"Nem a fizetésükkel van baj, hanem a munkájukkal"

MUNKÁJUKKAL????
Ember. ne degradáljuk le legalább itt a fórumon a munka fogalmát.
sasa44 2011. 12. 14. 14:46
Előzmény: #123  cscsb
#125
"Én azt mondom legyen simán havi 700 nettó! "

Miért?

"cserébe évente vagyonosodási vizsgálat!!!"

Kinek kéne csinálni? És akkor mi van, ha megállapít valaki valamit?

"családtagokra is kiterjesztve:korrupció, hűtlen kezelés esetén a büntetési tételek legyenek többek "

Milyen alapon?

"Minden közbeszerzés, közszereplő adóbevallás legyen nyilvános"

És mi változik, ha nyilvános? Amúgy is az. Csak röhejes amit beleírnak....

Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 13:57
Előzmény: #123  cscsb
#124
Nem a fizetésükkel van baj, hanem a munkájukkal, egyetértek. (bár azt megjegyzem, hogy az elmúlt másfél évi nettó fizuemelkedésük az ilyen válságos időben a pofátlannál eggyel súlyosabb)
cscsb 2011. 12. 14. 12:15
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#123
Hát nem komálom a fityeszt, DE aki fontos döntéseket hoz (elvileg, mert manapság csak szavazórobotok), azt meg kell fizetni.
Én azt mondom legyen simán havi 700 nettó! képviselőknek+üzemanyagkártya+lakhatás DE cserébe évente vagyonosodási vizsgálat!!!, családtagokra is kiterjesztve:korrupció, hűtlen kezelés esetén a büntetési tételek legyenek többek. Minden közbeszerzés, közszereplő adóbevallás legyen nyilvános stb...
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 11:33
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#122
Egyetértek, és maximalizálnám a fizetési plafont 500e-ben minden juttatással együtt!
Állami vállalatokra is alkalmaznám.
Egyből rend lenne.
A szolgáknak nem jár több fizetés!
Ők is emberek, de nem ebből kell "boldogulni", de meg lehessen élni belőle.
szivacs
szivacs 2011. 12. 14. 10:51
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
Szvsz nem csak a politikusokra kellene vonatkoznia, hanem azokra is, akik az ország sorsát befolyásoló döntéseket hozzák.
Törölt felhasználó 2011. 12. 14. 09:00
#120
Nem olvastam végig a topikot, csak az elejét.
Az jutott eszembe, hogy nem lehetne népszavazást kezdeményezni arról, hogy a politikusok kerüljenek közalkalmazotti bértáblára? Komolyan kérdezem.
Végülis a mi alkalmazottaink, vagy mi..

Egyből egyszerűbbé válna a vagyonosodási vizsgálat is. Ha van pénzük kaján kívűl másra, akkor csalnak. Lakás autó maradhat. A nép szolgáinak.

Ki írná alá?
Törölt felhasználó 2011. 12. 13. 20:05
Törölt hozzászólás
#119
szivacs
szivacs 2011. 12. 12. 23:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#118
úgy hallottam vagy 12 ezer éves vagy és láttad amikor kihalt a mamut...:-)
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 22:17
Törölt hozzászólás
#117
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 22:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#116
Sokat fejlődsz. A két utóbbi nickeddel (karpatrenges, koborvillam) már hónapokig írogattál. Látszik, hogy nőssz fel, egyre normálisabban, kulturáltabban írsz.
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 22:15
Törölt hozzászólás
#115
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 22:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#114
Valóban. Kicsit meg vagyok már kavarodva, volt vagy 25 nicked, de lehet, hogy több is.
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 22:12
Törölt hozzászólás
#113
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 22:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#112
Rájöttem, ki vagy randomsee. Zoli. (aki nem tudná, legutóbb karpatrenges volt).
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 22:00
Törölt hozzászólás
#111
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 21:59
Törölt hozzászólás
#110
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 21:56
Törölt hozzászólás
#109
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 12. 21:21
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#108
a mínuszok és a pluszok kiütik egymást, ezért (bár tény, hogy valószínűleg automatice mínuszol) max. "korrelál" a két dolog

a rajongókról: sokan képtelenek elvonatkoztatni attól, hogy ők valami vagy valaki miatt kellemetlenül érzik magukat (pl. a kisebbségi komplexusaik okán, stb.), ezért nem racionálisan reagálnak, azaz nem azt nézik, hogy adott infó hasznos-e a számukra, hanem azt, hogy "tetszik-e" nekik... érzelmi alapon döntik el, hogy hasznosítják-e az így megszerzett tudást, vagy kidobják (feltéve persze, ha az értelmezéséig eljutnak egyáltalán :) mert ugyebár az sem ritka, hogy nem sikerül ez a mutatvány, ami csak még dühösebbé teszi a zembereket)

a megoldás tehát az, ha fokozatosan szembesítik őket a hiányosságaikkal, nem zúdítják rájuk egyből, hogy mennyire le vannak maradva (amúgy a nagy részük tudja is, hogy sok mindent nem ért, nem tud, csak az egójával nehéz "megértetnie" a racionáis énjének... de semmi másra nem lehet hagyatkozni, csakis a racionális énjükre, ami belátja a megfelelő "tereléssel", hogy enyhén szólva is alulinformált (volt), kezdjen el tehát tanulni... easier said than done, but not impossible :) ...no persze tanulni sem szeretnek sokan, és pont azok, akik nem szeretnek, azok jellemzően az alulinformáltak... a kör bezárult :) de végső soron az ember azért leleményes...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 12. 21:01
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#107
ez még nagyobb kontraszelekcióhoz vezetne...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 12. 21:00
Előzmény: #96  szivacs
#106
magyarán: Buddha az igazi! :)
ő már bejárta a megvilágosodás útját (ha minden igaz), aztán neki jó lett (ha minden igaz), a többi pedig megmaradt egymást gyilkolászó hülyegyereknek :)
igazán elküldhette volna a receptet olyan formában is, hogy a hülyegyerekek is megértsék :)

amúgy a recept valószínűleg a köv. lenne: hagyj fel fokozatosan az állatvilágból örökölt gyarlóságokkal!
legyél egyre inkább "ember" (a szó pozitív értelmében), és egyre kevésbé állat...
de ugyebár a neveltetés meg az ösztönök mélyen gyökereznek...
hatalmas önfegyelem kell az agy kondicionálásához...
na ezért vallanak kudarcot nagyon sokan, sőt valószínűleg az út végére senki sem ért még el, pedig azt már az út elején látni lehet, hogy a jutalom megéri, és az ára sem olyan magas...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 12. 20:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#105
csak inerciarendszer kérdése :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 12. 20:17
Előzmény: #98  szivacs
#104
az ember kb. 0,9999999 valószínűséggel (gyk. 99,99999%) nem transzcendens lény :)
ehhez képest tagadni csak azt lehet, ami tény
versnek gyenge lenne eme remek fent, de...
1. a lélek egy népszerű mese (lehet, hogy igaz, de miért lenne igazabb a Jupiteren élő 9-lábú emberektől?)
2. ez a mese azért terjedt el, mert mindenkinek nagyon tetszett... a zsidók a világ bajainak okozói is népszerű mese, ezért terjedt el sebesen eme mese :)
3. önáltatásnak jó, de rá építeni nem nagyon lehet
4. akik építettek rá, azok is korrumpálódtak... nem is kicsit
5. ha lenne teremtő, előre látta volna az egészet, és tett volna ellene, pl. belekódolt volna valamit a bibliába, stb.
de az is tele van sületlenséggel: látszik ,hogy gyarló emberek alkották gyarló emberek hülyítésére
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 19:48
Törölt hozzászólás
#103
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 12. 12. 19:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#102
time is only an illusion... lunchtime double so :)
Törölt felhasználó 2011. 12. 12. 19:44
Törölt hozzászólás
#101

Topik gazda

sharks
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek