Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:25
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#101
Nincs hiteltörlesztési árfolyam. Eladási és vételi árfolyam van, mivel az adós tölstését forintban teljesíti, vagyis a deviazhitel törlesztéséhez devizát kell vennie a banktól, ezért a bank eladási árfolyamot számít fel (mintha a nyaralásodhoz vennél devizát).
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:25
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#102
és mivel a hirtelen megjelenik a piacon egy csomó ingatlan a 8 milla is lemegy 6-ra így továbbra is 2 millával kilóg a lóláb ... sajnos
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:26
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#103
Pénznyelő hogy a bánatba kevered ide az OTP részvényt.Egy hibás termékre kreált kölcsön szerződés az nem hasonlítható össze a tőzsdézéssel.Ha autóba ülsz könnyen karambolozhatsz egy másikkal,de attól még a vétkes sofőr nem mondhatja azt hogy bocsánat de te tisztában voltál a közlekedés veszélyeivel ezért ő nem tartozik felelősséggel.Na a te hasonlatod kb. ilyen színvonalú.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:29
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#104
Hát akkor pattanj már fel az FHB honlapjára oszt nézzél már körül hogy milyen árfolyamok vannak.Van olyan is mint amiről te beszélsz meg van hiteltörlesztési árfolyam is,ezt fizetem havonta.Hidd el jobban tudom hogy mit kell fizetnem.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:31
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#105
Hogy nem sikerült megértened, az téged minősít. Olvasd el, amit kiegyező írt. (A pék vajon beszerzési áron adja neked a kenyeret vagy nyer rajta? Ha nyer, kényszerítsük, hogy beszerzési alatt adja?)
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:31
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#106
Pénznyelő, akinek nincs a cihában, az a másik banknál is hitelképtelen lesz. Tehát a 2. verzió az igaz és igaz az ebből adódó következtetésed is.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:31
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#107
Például egy tegnapi k&h adat:
CHF
Deviza vételi: 223,47
Deviza közép: 228,03
Deviza eladási: 232,59
MNB közép: 229,93

Másik jegyzés.
227,16
231,80
236,44
229,93
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:33
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#108
És mégegy mettor:

"Egy hibás termékre..."

1. Akkor miért vetted ezt a hibás terméket?
2. Mióta tudod, hogy hibás?
3. Ha 100 lenne a CHF, akkor is hibás lenne és vissza akarnád adni a nyerődet?
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:35
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#109
Na ez a tudatlan hőbörgés!

1. Tavaly óta fizethetsz chf-ben, csak kérdés, honnan veszed.
2. Ha a hitelező bankodtól veszed, felszámítja saját eladási árfolyamát (nem handa-banda, ha tudsz olcsóbban szerezni, megvan rá a lehetőséged!)
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:37
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#110
én azért vetettem fel,mert nem pár pénzügyi idiótáról van szó,hanem tömegekről. most a bank ebben a chfhitel tengerben úszik,és csak azért imádkozhat,hogy a hitelesek ne dőljenek be sorba. nem gondolod,hogy a banknak is gondolnia kellett volna ugyanarra,hogy a chf 270ig fog száguldani?ennyi erővel ő is idióta nem?:)

vagy akkor a hitelesek hadd dőljenek be,majd az állambácsi megint megmenti a bankot,mert az enm mehet tönkre csak a hitelesek. egyik oldalról azt mondjuk,hogy a szerződéseket be kell tartani másikról meg azt,hogy meg kell menteni a bankokat,mégha rosszul is gazdálkodnak. ez így nem fair,sőt vérforraló.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:39
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#111
Figyelj, ha ezt látták volna abankosok, inkább lottóztak volna, a tőzsdén csak ők játszottak volna, sosem karamboloznának, mert azt is látnák előre! Honnan frabcból gondolod tévedhetetlen jósnak a bankot? Egyébként is: gyártani akartak maguknak nemfizető adósokat?
pngz 2011. 09. 10. 23:41
Előzmény: #100  Bumbika
#112
Igy van, ezzel az egesszel a felelotlen penzugyi magatartast jutalmazzak. Aki atgondolta a lehetosegeket es arra jutott, hogy nem vesz fel devizahitelt, az most rosszabbul jar, mint aki lesz ami lesz alapon beleugrott a kozepebe. Sot, attetelesen tobbek kozott mi is megfizetjuk az o hulyeseguket, ugyhogy duplan jarunk rosszul.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:42
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#113
Hű vagy nevedhez, a fedezet kényszerértékesítése NEM AZONOS az önkéntes elő- végtörlesztéssel!!!
neomodel 2011. 09. 10. 23:43
#114
"Kifejtette, hogy a bankrendszer fontos eleme egy gazdaságnak, a probléma azonban az, hogy már-már semmi sem fontos, csak a bankrendszer. Az emberek jelentős kockázatot vállaltak annak idején a hitelek felvételénél, azonban úgy tűnik, hogy a bankok semmilyen kockázatot nem vállaltak. Egy jó szerződés azonban arról szól, hogy mindkét fél vállal kockázatot - mondta -, az nem lehet, hogy az egyik fél csak veszít, míg a másik csak nyer. Ha mi, adófizetők a bajban segítettünk a bankokon, akkor most elvárhatjuk, hogy együtt segítsünk az embereken - húzta alá."

Na most tetszik nem tetszik lézerjános eme kiragadott mondatai vitathatatlanul pontosak. Ez van. Vagy rossz papírból olvasta. Kár, hogy nem kicsit elkésettek is, meg aztán tudjuk, azt kell figyelni amit tesznek, nem amit mondanak.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:48
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#115
Ugye azt is látod, hogy a törlesztési kedvezményesebb, mint az eladási? Ez kedvezmény NEKED!!!
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:48
Előzmény: #98  kiegyezo
#116
Az a gáz evvel hogy én már egyszer megvettem az úgynevezett CHF-et.Jó pénzért át is váltották (virtuálisan hiszen soha nem is volt a bank szándékában CHF-et folyósítani mivel nem is rendelkezett vele).Nyilván ezért nem lehet CHF-ben fizetni.A te logikádat követve pedig neki tökmindegy lenne.Az MNB és a törlesztési között általában 4.5% különbség van 20 év alatt ez nem kevés+.Az a nagy helyzet hogy bizony forintot adtak,az is járna nekik vissza.Más volna a helyzet ha nyitnom kellet volna egy CHF számlát oda szépen elhelyezték volna a CHF-et én meg oda törlesztenék CHF-ben.A kamat SNB referencia+marzs volna kötve.Szerintem így lett volna tiszta.Nem volna kérdés hogy miféle hitelt nyújtottak valójában.
martin36
martin36 2011. 09. 10. 23:49
Előzmény: #114  neomodel
#117
Nekem is ez a bekezdése szúrt szemet,és rögtön el is gondolkodtam:az nem lehet,h ez az ember iylen értelmeset mondjon,fejből legalábbis tuti nem.
A gond az,hogy nem feltételezek belöle ennyi empátiát,és éleslátást,az eddigi sunyi és ellenszenves megnyilvánulásai után semmi másra nem következtetek,mint hogy vmi tanácsadó a szájába adta,az átérzés totális mellőzésével,mivel más néprétegeknek is kell mondania valamit.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:51
Előzmény: #114  neomodel
#118
Neomodel:

"Na most tetszik nem tetszik lézerjános eme kiragadott mondatai vitathatatlanul pontosak"

Elárulod, hogy melyik banknak fizetett az állam Magyarországon a válságban? Csak mert az idézett szövegben ez állt.

Döbbenet ez a súlyos sötétség egy tőzsdefórumon. Legalább valljátok be, hogy a hirtelen jött 20% nyerő lehetősége az, ami ennyire elvakított benneteket, arra mondjuk azt mondhatom, hogy ha csak rövidtávú egyéni érdekeket nézünk, akkor így legalább racionális és érhető a viselkedésetek.
martin36
martin36 2011. 09. 10. 23:51
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#119
Hamarabb puszilgatnám lázár jánost,mint hogy egy banknak is igazat adjak,mindemellett tény,hogy pl a cib-nél lehet frankban fizetni a végösszeget,ha úgy akartam volna.
Ez viszont ellentmond az elméletednek.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:53
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#120
Mettor, nem válaszoltál a kérdéseimre. Ha ennyire tudod, hogy mi kellett volna, meg hogy már a felvételkor is tudtad, akkor miért vettél fel CHF hitelt?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók