Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stock33
stock33 2011. 09. 11. 20:30
Előzmény: #394  Törölt felhasználó
#400
nem hiszem... várd majd meg a pezsgőbontással a perek végét.
tokos. 2011. 09. 11. 20:30
Előzmény: #393  stock33
#399
Téged nem de talán őt biztosan. Futamidőtől függően ez több is lehet, mint amit eredetileg felvett.

Megütötte a főnyereményt :-).
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:29
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#398
Jól van, akkor Joe és én + mindenki aki örülni mer ennek az ötletnek eltűnünk a topikból. Rendben? Különben meg millió olyan intézkedést hoztak már kormányok életem során, amivel sokan jól jártak és én nem, mégsem kezdtem hülyézni azokat akik éltek a lehetőséggel. Ennyi. További jó vitatkozást!
stock33
stock33 2011. 09. 11. 20:29
Előzmény: #385  tokos.
#397
amúgy biztos leesett már neked is, hogy többek között te fogod fizetni a hiteljüket. tudod, az én bevételeim devizában vannak, nekem végül is jó a 400 ft -os euró :)

szóval ha eddig esetleg jól esett neked, hogy stock33 rosszul jár, akkor lépj vissza kettőt, és kezd el megvizsgálni, rád milyen hatással lesz a 600 Ft-os benzin.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:29
Előzmény: #381  Törölt felhasználó
#396
Ilyen kormányintézkedések mellett talán még addig sem kell várni.
Persze lehet, hogy próbálják majd a befektetőket ismét becsalogatni a piacunkra, de annak kemény ára lesz majd. Ugyanis bolond lenne bármely hitelező alacsony real kamatért kockáztati a tőkéjét egy barmikor bármi megtörténhet országban. Majd az MNB emeli a kamatokat, mi meg majd fizetjük a megemelkedett kamatkiadásokat.
És mindezt miért? "A fizetőképes devizahitelesek megmentéséért."
tokos. 2011. 09. 11. 20:28
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#395
Reméljük az 50%-os adót azért nem vezeti be.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:28
Előzmény: #383  stock33
#394
stock 33 viselkedj!!!!!!!!!!!!!! nem kell idegeskedni!!!!!!!!

remélem te fogod fizetni a hitelem egy részét!!!!
muhahahahaha!!!!!!!!!4

részemről végeztem, mennem kell! bedig olyan jól esett :o)
stock33
stock33 2011. 09. 11. 20:27
Előzmény: #385  tokos.
#393
és kit érdekel, hogy hol törleszt?

én is vállaltam már be munkát, kiszámolva előre, hogy 100 munkaóra lesz, csak épp elnéztem valamit, és lett belőle 150 munkaóra. a szerződés 100 munkaórával jött létre, azt számlázhattam. senki se kompenzált érte.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:26
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#392
Bizony rider:

"a jobbikot kellett vmi súlyosnak tűnővel überelni, mielőtt az utcán keménykednek, ill. elterelni a közbeszédet"

Orbán úgy fogja ki a szélsőjobb vitorlájából a szelet, hogy ő valósítja meg az agyament ötleteiket...
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:25
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#391
Elmondanád, milyen extraprofitról beszélsz? A banknak a devizahitel forrását kell visszafizetni a betétesnek vagy a refinanszírozó bank részére. Ha ez magasabb, akkor az adósnak is nmagasabb kamatot kell fizetni. Az extraprofit az átlagost jelentősen meghaladó nyereséget jelent, tehát nem extraprofit, ha a bevétel növekedése a forrásköltség növekedésére megy.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:24
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#390
ki kéne mindenkinél számítani, hogy hol a break szint, ahol épp ugyanott lenne, mintha huf hitelt vett volna fel anno. és ehhez képest lehet görcsölni morálon, meg igazságosságon,meg egyáltalán problémán.
ez simán kommunizmus. majd ha s8 helyett volgával jár a srác, akkor pofázzon hasonló hülyeségeket.
stock33
stock33 2011. 09. 11. 20:24
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#389
ha te 20x20 cm-es ablakokat kértél a lakásodba, majd utólag kiderül, hogy az kicsi, akkor a csere a te költséged
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:24
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#388
ki kéne mindenkinél számítani, hogy hol a break szint, ahol épp ugyanott lenne, mintha huf hitelt vett volna fel anno. és ehhez képest lehet görcsölni morálon, meg igazságosságon,meg egyáltalán problémán.
ez simán kommunizmus. majd ha s8 helyett volgával jár a srác, akkor pofázzon hasonló hülyeségeket.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:24
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#387
nos srácok, mennem kell! remélem ki tudom fizetni a hitelemet 180FT/CHF-en és más nem érdekel! akinek van chf hitele és nem él vele , hát szíve joga. de aki ossza itt az észt és mégis él a lehetőséggel, még ha jog- alkotmány- nép- és még ki tudja mi ellenes az csak szájkaratézik és a billentyűt koptatja!
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:24
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#386
nos srácok, mennem kell! remélem ki tudom fizetni a hitelemet 180FT/CHF-en és más nem érdekel! akinek van chf hitele és nem él vele , hát szíve joga. de aki ossza itt az észt és mégis él a lehetőséggel, még ha jog- alkotmány- nép- és még ki tudja mi ellenes az csak szájkaratézik és a billentyűt koptatja!
tokos. 2011. 09. 11. 20:23
Előzmény: #383  stock33
#385
Megjegyzem, baromi jól jár a devizahiteles, aki felvette 140-nél, és előtörleszthet 180-on :-).
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:23
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#384
Naiv, megint butákat beszélsz:

"Ne erőlködj, úgysem lehet meggyőzni a fórumon lévő ellenzőket!
Ahogy olvastam a Te hiteled sem olyan sok, az enyém se. Ha minden így marad akkor is ki tudjuk fizetni.
Tudod, magyar ember: - "Dögöljön meg a szomszéd tehene is.""

Ismét sokadjára: nekem is van CHF hitelem. És legyen annyi elég, hogy min. 5 millióval járok ezzel jobban. De nem tapsikolok agyatlanul, mert aggódom az országért. Joe örül a pár 100e-nek és fel se fogja, vagy leszarja a veszélyeit az országra nézve. Erről szól ez a topic.
stock33
stock33 2011. 09. 11. 20:21
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#383
"a köcsög devizahitelesek milyen jól járnak, és én miért nem"

igen, szimplán hülye vagy. épp a mellett érvelsz, hogy szerinted igen is jogos, ha a hiteled egy részét egy másik magyar állampolgár fizeti ki. azért, mert te hülye voltál, és chf hitelt vettél fel. nem, nem azért rühellik a képedet, mert te milyen jól jársz, hanem azért, mert az ő megtakarításaikat veszik el azért, mert te hoztál rossz döntést. és ezt te jogosnak érzed. igen, szimplán hülye vagy.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:20
Előzmény: #373  Törölt felhasználó
#382
és aki 260-on, vagy 280-on vette fel az eur hitelét?
és aki huf-ban, és fizette a jóval magasabb kamatokat?
baromság az egész. telekom adó talán elfér, bankadó is, de ezt nem lehet így átverni.
a jobbikot kellett vmi súlyosnak tűnővel überelni, mielőtt az utcán keménykednek, ill. elterelni a közbeszédet. ki foglalkozik most az idei 100 yardos lyukkal, vagy a jövő évi hiánnyal, a tűzoltók korengedményes nyugdíjával?
ennyi az egész. populista taktikai atom a médiának.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:18
Előzmény: #373  Törölt felhasználó
#381
nos akkor már most bevásároltál chf-t? ha nem, akkor csak szájkarate a "Borítékolom, h 2-3 éven belűl tarósan 300 felett lesz a chfhuf árfolyama."
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:18
Előzmény: #378  stock33
#380
Tudod ha házat építenél és a kőműves elbassza, ugye nem perelnéd be, hiszen Te választottad? Miért nem értettél hozzá? Csak és kizárólag Te lennél a hibás, ugye?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:18
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#379
Meg vagy huzatva!

Ki mikor irigykedne a devizahitelesekre? Ki az a batom, aki örülne (örült) a magas CHF árfolyamnak? Csak egy picivel előbbre látunk, mint te a nagy örvendezéseden.
stock33
stock33 2011. 09. 11. 20:17
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#378
nem te döntöttél a hitelfelvételkor?

ennyit ér a döntésed?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:16
Előzmény: #368  stock33
#377
"te szimplán hülye vagy" ez azért egy kicsit túlzás, én nem érzem magam annak :o) szóval a személyeskedést hagyjuk! vagy a tanítónéninek is ilyet mondtál az iskolában ha nem értett veled egyet?
üj le fiam, egyes!!!!
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:14
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#376
Azt TA alapon azt a szakaszt konszolidációnak hívják, amiből tr. irányú folytatás szokott következni. De ebbe nem kívánok mélyebben belemenni..-)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:14
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#375
Joe, nálad tényleg nagy baj:

"akkor valószínűleg Te pusztán hazaszeretetből illetve a bankok miatt érzett odaadás miatt nem fogsz élni a lehetőséggel, igaz? Ha pedig mégis élni fogsz vele akkor az egész szövegelés csak színjáték"

Sokadjára: itt az a téma, hogy a gazdaság egészének jó-e.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:14
Előzmény: #370  stock33
#374
Azért, mert a Ft hitelről lebeszélt a banki ügyintéző (akinek hittem, hiszen ő a szakember), illetve mert a bankok a bedőlt hitelesek miatti veszteségük egy részét a jól fizető hitelesekre terhelték és még sorolhatnám, de értelmetlen vitázni....
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:11
Előzmény: #365  Törölt felhasználó
#373
pl. a kéz ország fundamentuma. Borítékolom, h 2-3 éven belűl tarósan 300 felett lesz a chfhuf árfolyama.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:10
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#372
hmmmm.... 6-8 évig a hitelfelvételek miatt oldalazott/csökkent????

ha jól megnézed 2001-ben volt a csúcs onnan csak csökkenő tetők, aljak jöttek, az emberek, (még akik értettek is a devizakereskedéshez)simán hihették, hogy "esés" csökkenés várható. Vagy ebből a chartból látszik, hogy itt bizony komoly kitörés várható????
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:10
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#371
Joe:

1. Nincs mit átszámoljak. 5000 mrd-nyi lakáscélú lakossági CHF hitel van. Annak 20%-a 1000 mrd.
3. A.) Ezt se értetted meg. A Ft hitelkamat MAGASABB a CHF-esnél. Hiába csökken a 230-as árhoz képest a 180 miatt 20%-al a törlesztő, ha a Ft hitel magasabb kamata miatt kb. ugyanannyival nő.
3. C.) "az alapkamatot a jegybank határozza meg, az ettől való eltérés szabályozva van"
Ez jó nagy hülyeség.
1. Melyik banki hitelszerződés szól úgy, hogy alapkamat + x%. Ráadásul itt új Ft hitelek lesznek, azaz költségeken is emelhetnek!
2. Éppen azt írtam, hogy ha az 1000 mrd-al megterhelt bankrendszer + külföldi bizalomvesztés miatt eshet a Ft, ugorhatnak a hozamok, így kamatemelés is szükséges lehet.

És hogy miért kéne elfelejteni a te pozidat? Mert ez egy gazdasági fórum és nem joe blogja, itt az a téma, hogy egészében jó-e ez, nem az, hogy joe jól jár-e.
stock33
stock33 2011. 09. 11. 20:10
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#370
tőled is megkérdezném: miért kellene másoknak fizetniük a te hiteledet?

ha drága a balatoni üdültetés, és ezért orbán úgy dönt, hogy a te bankszámládról leemelnek 100e Ft-ot, mert te úgy se üdülsz, és odaadják a "rászorulóknak", akik így már tudnak üdülni, akkor jogosnak érzed? persze, hogy nem, és te is perelnél, ahogy itt is jönnek majd a perek a szerződések visszaállításáért
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:08
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#369
Joe, nem a bedőlt lakáshitelesek fognak végtörleszteni :D. Tény, hogy mesterségesen belenyúlna erővel a kormány a piaci mechanizmusokba, mesterségesen igen jelentős jövedelemátcsoportosítást hajtana végre a társadalomban, egyes felelőtlen piaci döntéseket jutalmazna mások terhére, végletesen beszűkítené és megdrágítaná a forrásokat és a hiteleket. Nagyon rossz üzenete lenne a hiteltörlesztésekre, a szerződésekbe vetett bizalomra. Soroljam?
stock33
stock33 2011. 09. 11. 20:07
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#368
te szimplán hülye vagy. lázár kitalálta, hogy a te devizahiteledet másokkal fizettetné ki, azokkal, akik amíg te költekeztél, addig megtakarítottak. megtakarítottak, mert idővel ők is venni akartak valamit. de nem, lázár úgy gondolja, hogy ők ne vegyenek, hanem a te hiteledet fizessék ki.

talán így már felfogod. ez viszont nem fog működni, perekre kell számítanod. ugyan a kormány előírhatja, hogy most így legyen, de a per kimenetele eléggé egyértelmű. azaz aki most azt hiszi, hogy megszabadult a hitelétől, annak nagyon kellemetlen meglepetés jöhet még pár éven belül. az ez alapokmányát orbán nem tudja felülírni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:07
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#367
Joe

Ne erőlködj, úgysem lehet meggyőzni a fórumon lévő ellenzőket!
Ahogy olvastam a Te hiteled sem olyan sok, az enyém se. Ha minden így marad akkor is ki tudjuk fizetni.
Tudod, magyar ember: - "Dögöljön meg a szomszéd tehene is."
Kár minden szóért.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:07
Előzmény: #363  Törölt felhasználó
#366
...és születtek megoldások, az emberek kötik át a szerződéseket az árfolyamrögzítéssel. Ezért is indokolatlan most ez a végtörlesztéses szerződésfelrúgás. (ez módosításnak erős csúsztatással nevezhetö)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:04
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#365
egyébként 2007-ben így nézett ki a chart (kicsit belejavítottam a tiédbe, letörölve a már megismert"jövőt"

link

mi szólt a chf hitel felvétele ellen????
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:04
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#364
Az az oldalazás volt amikor felvettétek a chf alapú hiteleket, azaz beshortoltátok a chfhuf párost.Azért nem tudott tovább emelkedni.
Amúgy sztem meg nem nehéz kitalálni a trendet, azaz a svájci és a magyar gazdaság erejét összehasonlítva. Ugyanis a devizaárfolyamok leginkább erről szólnak, ezt mutatják.
Nem egyedül ti vagytok a hibásak, hanem elsősorban, hogy ez a helyzet ilyen mértékben kialakulhatott egyáltalán. Kormány, MNB, Pszáf, stb.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:02
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#363
Igen, ebben a trutymó világban mindenki tesz a másikra. Ezért vannak törvények. Ezeket persze be kell tartani és tartatni. Az nagy veszélyeket rejt ám, ha az nem tartja be, akinek be kellene tartatni!!!
mondoka 2011. 09. 11. 19:58
Előzmény: #359  Tomti
#362
Vicces elképzeléseid vannak :)
"megkapja Pl. 20 évnyi kamatot, és utána a hitelt is megkapja végtörlesztve"

Erről még nálunk is csak álmodhtnak a bankárok.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:57
Előzmény: #331  neomodel
#361
Azért ne csodálkozz, ha elszánt hozzá nem értésed indulatokat vált ki. Te az a típus vagy, akit sem a tények, sem a számok nem győznek meg. Neked jelentősen emelkedni kellene tudásban, hogy megközelítsd pénznyelőt, mégha a stílusa kívánnivalót is hagy maga után.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:56
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#360
hmmm.... való igaz nem néztem chartot,nem is értettem volna amit látok de pont a bekeretezett részben csökkenő tetők-csökkenő aljak voltak, az egész keretben lévő rész is inkább oldalazás, mint erősödés.... a kamat lényegesen kevesebb volt mint a HUF....

Ehhh....annyira birom azokat akik annyira okasak 4-5 év után....

gondolom, Te, aki nyilvánvalóan láttad, hogy a chf dübörög, minden pénzedet CHF-be fektetted és most kőgazdaggá váltál!

a válást csak azért említettem meg, mert nem minden devizahiteles a luxus miatt lett azzá....

Tomti 2011. 09. 11. 19:54
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#359
Sziasztok

Már elnézést, de az senkinek nem jut eszébe, hogy a hiteleket először a kamatok törlesztésével kezdedik, tehát a bank automatice megkapja Pl. 20 évnyi kamatot, és utána a hitelt is megkapja végtörlesztve.
Ebből van a legtöbb.
Nem járnak olyan rosszúl azért ők se.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:51
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#358
A bankadó meg nem a devizahitelesek problémáira kellett, hanem a kormány saját céljaira, hogy a lopás ütötte lyukak befoltozására

de az extraprofitot (ami miatt a bankadó dolog létrejött) jobbára a dev.hitelezésből szerezték, nem? állambácsi meg persze h nem a dev hitelesekre fordította, hanem a sjaát céljaikra
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:50
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#357
hát persze, hogy a pista bácsi az oka a válásodnak....
Az a jó benned (is) hogy a saját hibáidat más kontójára szeretnéd kijavítani. Nem kényszerített senki sem arra, hogy eladósódj, főleg nem egy spekulatív hitel formában.
Amúgy mit vártála chf árfolyamkockázatától?
Nézz rá kicsit erre a chartra és próbáld meg elképzelni a chfhuf jövőjét. Persze ezt akkor kellett volna megtenni, mielőtt felelőtlenül spekiztél csak a kamatkockázatra, figyelmen kívúl hagyva az árfolyamkockázatot.
link

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:46
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#356
Joe, az egyoldalú módosítás kockázatkezelési eszköz, amely világszerte ismert. Csak az kifogásolja, aki nem ismeri a bankműködést.

A bankadó meg nem a devizahitelesek problémáira kellett, hanem a kormány saját céljaira, hogy a lopás ütötte lyukak befoltozására.

Hirtelen 1500 Md Huf-ot akarnak kivonni a bankrendszerből, ami mást ia hazavágna.
mondoka 2011. 09. 11. 19:45
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#355
Fogd a pénzt és fuss! -ezt teszi majd mindenki akinek hitele van , és most mégis a terv ellen beszél.
De az éremnek van egy másik oldala is.
És pedig az hogy ez valahol erkölcsös lépés e? Ez olyan mint ha -én éhes vagyok és ellopom a szomszéd pénzét, és abból jól bezabálok. -ez valamilyen értelemben jó, hisz milyen szép a világ jólakottan, de vajon helyes e etz a lépés? És vajon számoltunk e a lépés minden következményével?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:45
Előzmény: #349  peter_s
#354
Kun Bèla tudnà a tutit...
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:42
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#353
"Nekem és mancinak is van devizahitele."

akkor valószínűleg Te pusztán hazaszeretetből illetve a bankok miatt érzett odaadás miatt nem fogsz élni a lehetőséggel, igaz? Ha pedig mégis élni fogsz vele akkor az egész szövegelés csak színjáték! Én is mondhatnám, hogy ajajjj szegény ország, mi lesz így vele, de nem teszem. Hitelem van, és minden eszközzel azon vagyok, hogy minél jobb feltételekkel meg tudjak szabadulni tőle.
peter_s 2011. 09. 11. 19:41
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#352
"Az, hogy az otp stb bank részvényeseit hogy érint egy kicsit sem érdekel, hiszen őket sem érdekelte hogy én élek-e vagy halok."

De igen, természetesen a részvényesek abban érdekeltek, hogy a részvényt kibocsátó bank ügyfelei jó adósok legyenek és fizessék hiteleiket. Majd fog érdekelni akkor ha felpörög az infláció és a befektetők kivonulnak, és elszáll a forint. Ha nagyon leértékelődik a forint akár állás nélkül maradhatsz ha importőr a céged. Végső esetben pedig a külföldi befektetők nem fogják tovább finanszírozni az államadósságot, akkor pedig államcsőd... Tényleg, rohadt jó lesz mindenkinek. De ez már a legrosszabb forgatókönyv.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:38
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#351
"Csak a bankadó évi 150 mrd. Ez meg 1000 mrd (persze egyszeri). "

ezt számold át mégegyszer....

"A.) Aki nem tud végtörleszteni, azon nem segít a dolog. Ők vannak többen és ők vannak bajban."

felveszik a forinthitelt: nyertek 50HUF/CHF-t ez nálam én pl több mint 1millát nyernék pedig "csak" 3,5millát vettem fel anno

"C). Megvan a veszélye, hogy a bankok a kormány keménykedésére majd jó magas Ft kamatot adnak."

az alapkamatot a jegybank határozza meg, az ettől való eltérés szabályozva van

"El kéne felejtened azt rövid és szűklátókörű, speki nyelven poziból beszélő szemléletedet, hogy te jól jársz, ezért jó az ötlet. Nem árt néha gondolkodni."

Már miért kellene??? Ha otp részvényes lennék akkor lehetne? A másik oldalon nem?????

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:37
Előzmény: #321  Törölt felhasználó
#350
A veszteséges banknak forinthitelezésre sem lesz elég forrása, vagy nagyon drágán lesz forrása.
peter_s 2011. 09. 11. 19:32
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#349
""Ha paraszt/munkás nem eszik akkor a gazdag nem sz@rik!" és a munkások már igen éhesek, a gazdagoknak meg már kezd kuürülni a belük. szóval valamit adni kell az embereknek..."

És szerinted a 180 ft-os végtörlesztés kinek lesz jó? Az átlag adófizető nem lesz képes végtörleszteni csak a tehetősebbek!!! Persze, el lehet venni a tőkésektől a pénzt és odaadni a szegényebbeknek de akkor nézd majd meg mennyi munkahely fog megszűnni és mekkora lesz az infláció, vissza 1945-46-ba. Ez a világon sehol nem működött!!!

Egyébként a devizahitelezéshez annyit, hogy a mi településünkön egy gazdagnegyed épült devizahtielekből, occsó a hitel, 5-10 szobás házakat építettek, azóta elárvereztek néhányat meg fognak is. Szegények! Nagyobb házat építettek mint Warren Buffett omahai otthona aki mellesleg a világ leggazdagabb befektetője és mentsük meg őket a betétesek pénzéből! Ha már segítünk akkor differenciálni se ártana, inkább fizessük ki a luxusautókat, meg ingatlanokat, nyaralókat is. Agyrém!
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:31
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#348
Joe, nem kell kamuzni:

"a fröcsögő acsarkodó hozzászólásokból hogy : a köcsög devizahitelesek milyen jól járnak"

Ilyet itt nem nagyon olvastam. Nekem és mancinak is van devizahitele. Csak tudod, vannak olyan emberek, akik vállalják a döntésükért a felelősséget, és nem folyton sírnak, meg tartják a markukat. Ja meg nem csak saját rövidtávú érdekei mentén gondolkoznak, amikor gazdasági kérdésekről van szó.
mondoka 2011. 09. 11. 19:31
Előzmény: #339  stock33
#347
És azok fognak még nagyot szopni, (nem magamról beszélek,) Akikre majd nem vonatkozik ez pl. névleg szabadfelhasználású hitel, autóhitel. Ők gondolom kimaradnak. És ha ez a cécó beborítja a forintot, ők nagy kakiban lesznek.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:28
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#346
nem, ez annyit jelent, hogy amikor elváltam az ex elvitte a "vagyonunk" felét, amit az akkori divatnak megfelelően chf hitel felvételével sikerült kiviteleznem. Szóval nem minden dev hiteles elvetemült ingyenélő luxus életű szemétl@da. Természetesen megakarításom is van, de ilyen magas árfolyamon nem kívántam kifizetni, és ez most egy remek alkalom. Az, hogy az otp stb bank részvényeseit hogy érint egy kicsit sem érdekel, hiszen őket sem érdekelte hogy én élek-e vagy halok. egyébként pont az otp részvényeseinek nem volt jó a sok fizetésképtelen adós ha jól tudom... ha pedig a többi bank is kivonul akkor sem fogok könnyezni, ez előt sem volt olyan sok, ha lesz tízzel kevesebb akkor is maradnak bőven :o)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:26
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#345
Nos, akkor kijelenthetjük, hogy itt a fórumon sokak által deviza spekulánsoknak titulált devizahitelesek jól spekuláltak, míg az OTP részvényesek rosszul. Mi ezzel a probléma?:)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:19
Előzmény: #338  watson
#344
"Nem áll messze attól hogy vegyük el a betétesek pénzét, mert nekik úgyis több van, és fizessük ki belőle a hiteleket ;) "

azt hiszem erre már volt példa nem is oly rég tán Argentínában....

én csak azt látom ezekből a fröcsögő acsarkodó hozzászólásokból hogy : a köcsög devizahitelesek milyen jól járnak, és én miért nem.... persze akkor minden mostani ellenző széles szájjal vigyorgott (igazából kárörvendett) amikor karistolta a CHF a 272Ft-ot jól megszívtátok stílusú hozzászólásokkal egyetemben, a hitel felvételének valódi okáról mit sem tudva... srácok, egyszer fent egyszer lent!

azt meg senki se mondja, hogy ha neki lenne x ezer chf hitele (függetlenül attól, hogy mi okból vette fel válás pl én, vagy csak szebbet jobbat akart) és ilyen lehetőség adódna, akkor nem élne vele, mert mi lesz szegény bankokkal, szegény banki részvényesekkel, szegény magyarországgal, szegény akárkivel....

watson: sajnos középosztály már nincs! és ahogy a mondás is szól:

"Ha paraszt/munkás nem eszik akkor a gazdag nem sz@rik!" és a munkások már igen éhesek, a gazdagoknak meg már kezd kuürülni a belük. szóval valamit adni kell az embereknek.....

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:18
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#343
Te joe, még mindig nem érted.

1. "én a bankokat annyira nem siratnám"

Én sem siratom, leírtam ide vagy 20-szor egy megteendő lépéscsomagot, ami hosszútávon kellő szigorral szabályozná a bankokat.

2. "simán kiköhögték a bankadót, és még nem csekély profitot is tudtak termelni...."

Csak a bankadó évi 150 mrd. Ez meg 1000 mrd (persze egyszeri).

3. "az országnak meg miért lesz rossz, ha nem lesz annyi bedőlt lakáshitel?"

A.) Aki nem tud végtörleszteni, azon nem segít a dolog. Ők vannak többen és ők vannak bajban.
B). Ha Ft-os lesz a hitel, azt is fizetni kell ám. A jelenlegi árfolyamon fizetendő törlesztő kb. annyi, mint amennyit fizetniük kell majd 180-as átváltás után Ft kamat szerint.
C). Megvan a veszélye, hogy a bankok a kormány keménykedésére majd jó magas Ft kamatot adnak. Akkor még az is lehet, hogy nő a törlesztő (a 230-as franktörlesztőhöz képest is).
D.) A péntek csak lepkefing volt ahhoz képest, ami lehet ennek a következménye. Ha a Ft beesik emiatt, a hozamok (így a Ft kamatok) ugranak, akkor mégrosszabb lehet a helyzet.

El kéne felejtened azt rövid és szűklátókörű, speki nyelven poziból beszélő szemléletedet, hogy te jól jársz, ezért jó az ötlet. Nem árt néha gondolkodni.
stock33
stock33 2011. 09. 11. 19:15
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#342
továbbá ez a lázáros baromság több magyar bank csődjét okozhatja. na nem fog megszűnni az otp, csak épp tőkét kell majd emelnie, ami egyfajta csőd. a tőkeemelést lehet majd épp a jóságos állam fogja megtenni, megmentve a zemberek betétjeit. cinikusan persze majd veregetni fogják a saját vállukat.

hogy is van ez? felveszed a kölcsönöd, és azt várod el, hogy a rossz döntésed következményeiért az feleljen, aki a kölcsönt adta? jogállam??? lesznek itt még perek, még akkor is, ha csak picurka része valósul meg a lázári ötletnek.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:08
Előzmény: #336  Törölt felhasználó
#341
Neomodel nem ismeri az alapokat, így nem tudja, hogy mi a különbség a hitel/betét arány és a pénzmultiplikátor között. Pedig egyszerű. Helyette inkább anyázik itt. Magát minősíti.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:04
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#340
Ez lefordítva annyit jelent, hogy van mondjuk 10 milla jelzáloghiteled.
Ebből az tűnik ki, hogy az önerődből nem futotta az álmaid megvalósítása és rosszul spekulálva chf hitelt vettél fel és jelenleg búsás bukóban ülsz.
Ellenben a szomszédod, aki megtakarította a múltját és azon OTP részvényeket vásárolt 10 milla értékben, akár nyugdíjelőtakarékosságnakis nevezhetnénk a befektetését.
Most arról szól a történet, hogy jön egy lézer nevű igazságosztó, aki aszondja az takarékoskodónak, hogy az otp részvényeid 20%-át transzferáld a szomszédod számlájára (no és persze a transzfer díj is a tied), mert szerencsétlen nagyobbat álmodott, mint amire a lehetőségei futották.
Persze lehet, hogy a hitelfelvevőnek is vannak befektetései, de az kölcsönzött otp részvény melyre short pozit nyitott és mellette lehet, hogy soxorosa a vagyona a szomszédjánál. Na ilyenek pl. a politikusok, akik kb 1,5 mrd hitelbombán ücsörögnek.
Hát persze, hogy populistán megmentik a devizahiteleseket címszó alatt. Ez megint nekik kedvez elsősorban, mert tudnak és persze akarnak is 180-on
törleszteni, a szomszéd mari néni, jancsi bácsi kontójára.

stock33
stock33 2011. 09. 11. 18:59
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#339
és hogy fog az átlagpolgáron segíteni a befagyó hitelpiac, az összeomló forint (figyeld majd csak hétfő, az előszelét a viharnak), stb.

a kormány nem a bankoktól veszi el a pénzt, hanem a részvényesek magántulajdonára hajt (lévén a részvények fognak leértékelődni, tulajdonvesztés esete forog fent, egy eu "alkotmányba" ütköző törvény miatt). itt egyértelműen az történne, hogy a részvényesi tulajdont ellenérték nélkül átadják a hitelfelvevőknek. mindezt egy harmadik fél, az állam kényszere alatt. mivel alapokmányba ütközik, ezért szinte biztos, hogy az eu bíróság a szerződések eredeti állapotának visszaállítására fogja kötelezni az akkori kormányt (vagy kártérítésre).
watson
watson 2011. 09. 11. 18:56
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#338
Ez marhaság. Mondhatnám bűnpártolás.

Nem áll messze attól hogy vegyük el a betétesek pénzét, mert nekik úgyis több van, és fizessük ki belőle a hiteleket ;)

Végülis a középosztály milyen jól járhatna...
Nem számít itt se törvény se Isten.

Ja és a parasztnak is söpörjük már le a padlását, mert neki meg kajából van több mint kellene és adjuk már oda a középosztálynak, hát had legyen már jó nekik...

A legjobb az lenne ha a törvények betartásával mutatna példát egy kormányzat nem pedig a bűnözésben járna az élen!

De ha így sikerül csaholni egyeseknek a törvények áthágásáért, akkor ideje valami fegyvert és ásót is beszereznem hogy meg lehessen trágyázni velük a kertet ha esetleg megpróbálnának hivatlanul mások otthonába ellátogatni...

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 18:41
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#337
én a bankokat annyira nem siratnám, simán kiköhögték a bankadót, és még nem csekély profitot is tudtak termelni....

az országnak meg miért lesz rossz, ha nem lesz annyi bedőlt lakáshitel? Szerinted, ha az ingatlanpiacra ömlene egy csomó árverezésre váró ingatlan az mennyre verné be az árakat? mennyivel kevesebbet kapna vissza a bank a nyomott áron értékesített ingatlan után?? lehet hogy rosszabbul járna mint -50HUF/CHF!

nem egyszerűen fekete-fehér dolog ez. vannak érvek ellene is és mellette is bőven, de tén, hogy ezzel a lépéssel talán az átlag polgárnak (középosztály) helyzetét könnyítenék meg nem kis mértékben,, amivel viszont a belső fogyasztás növeked(het)ne meg...

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 18:15
Előzmény: #335  neomodel
#336
már a 250 %-os hitel/betét arány is kirívóan magasnak számít a banküzemben. az 1700 %-os arány csúsztatás. a multiplikátorhatás ezernyi betét-hitel-betét-hitel egymásra épülő láncolatából épül fel, nem adott bank 17-szeres betét/hitel arányából
neomodel 2011. 09. 11. 18:07
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#335
pénznyelő beírtam neked egy feketepontot.

Tényszerűen megnézheted, hogy mennyi lakossági megtakarítás van a bankokban, ehhez képest pedig mennyi a kihelyezett hitelállomány, na a kettő különbsége a multiplikátorhatás eredménye, levegőből teremtett pénzek, amelyek viszont ténylegesen mérgezik a gazdaságot. Hogy melyik bank mennyivel járult ehhez hozzá, az is kikalkulálható hozzávetőlegesen. Az meg, hogy milyen mutatószámokkal, meg statisztikai kimutatásokkal vakítják a bankok a népeket különösebben nem számít, ha mindenki rendesen végezte volna a dolgát, nem alakult volna ki ez a csak kis hazánkra jellemző állapot.
Ezt a vitát a magam részéről berekesztem.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:58
Előzmény: #331  neomodel
#334
Persze tudom neomodel, hogy választ nem fogok kapni, mert a legutolsó hozzászólásodból is kiderül, hogy a szakmaiságot és az érdemi válaszokat inkább sértegetéssel és agresszióval próbálod kompenzálni. Nevetséges:)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:49
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#333
És a kérdésem neomodel:

"soha nem létező pénzeket helyeznek ki a gazdaságba, nem igaz, hogy csak a náluk elhelyezett betéteket, hanem annak többszörösét, 10x vagy akár 17x is"

1. Igaz ez az álltás vagy nem? (én lertam, hogy nem, igazoltam)
2. Ha szerinted igaz, várom ennek igazolását.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:48
Előzmény: #331  neomodel
#332
Ez megy neked és még te vagy felháborodva:

"Ma, 01:13
Csúsztat az öreganyád.
...
neomodel"

Van bőr az arcodon rendesen...
neomodel 2011. 09. 11. 17:45
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#331
pénznyelő

no komment, a postodból sugárzik a bunkóság, a mindent mindenkinél jobban tudom szemlélet, és szokás szerint a gyepálásig fajul.
Anyázott kisfiam téged aki pelenkázott anno, kicsit kapjál már a fejedhez kivel hogyan kommunikálsz, tejfelesszájú vagy még nem kicsit. Érthető? Nem fogok lemenni a szintedre, és tartsd magad ahhoz, jobban teszed, hogy nem társalogsz velem, nem is igénylem.
Láthatóan a multiplikátor hatás nem megy sem neked sem watsonnak, idézgeted ez az egyébként teljesen fals mutatószámot, nem jó semmire. Kompenzálni meg szerintem te kompenzálsz, maradjunk annyiban ne reagálj, ne válaszolj, fölösleges, egy szakmai fórumhoz meg méltatlan.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:45
Előzmény: #318  Törölt felhasználó
#330
Kedves royalflush és joe, nem az a kérdés itt, hogy azoknak a devizahiteleseknek, akik ki tudnak szállni, azoknak jó-e a 180-as árfolyam a 230 helyett. Mert azt a hülye is tudja, hogy a 180 kevesebb a 230-nál, tehát jó. Rövid távon legalábbis.

A kérdés az, hogy jó-e mindenkinek, ill, hogy jó-e az országnak. És nem rövid távon, hanem következményeit tekintve is (1000 mrd-al megterhelt bankrendszer, bizalmatlanság növekedése, Ft esés, hozamugrás, stb. stb.).

Ez egy gazdasági fórum, persze hogy leirhatod, hogy te tapsikolsz ennek, mert neked jó. Képzeld, nekem is jó lesz. Itt néhányan arról próbálnánk meg értelmesen vitázni, hogy országos szinten és hosszútávon jó-e ez. Csak a hőbörgő hozzá nem értők és csak saját maguk rövid távú hasznát nézők miatt nem megy ez a vita.

Szerintem legyen inkább az, hogy engedjék el az egészet és akkor neked joe, meg royal mégjobb lesz. Ilyen egyszerű, nem igaz?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:39
Előzmény: #312  neomodel
#329

"Nettó hitel/(betét+retail kötvény) arány 102%"

link
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:39
Előzmény: #312  neomodel
#328

"Nettó hitel/(betét+retail kötvény) arány 102%"

link
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:36
Előzmény: #301  neomodel
#327
Neomodel, mivel még mindig nem láttad be saját hülyeséged, igy leirom, ahogy watson is, ezt irtad:

"soha nem létező pénzeket helyeznek ki a gazdaságba, nem igaz, hogy csak a náluk elhelyezett betéteket, hanem annak többszörösét, 10x vagy akár 17x is"

Igazold az állitásod helyességét. Én leirtam, hogy az OTP-nél idén Q2-kor 102%-on állt ez a mutató, azaz állitásoddal ellentétben a tényszám nem 10x-es, meg 17x-es, hanem 1,02-szeres.

A multiplikátor egy más fogalom. De az a baj, hogy ha már a fogalmakkal sem vagy tisztában, úgy lehetetlenség veled érdemben vitázni. Igy persze érthető, hogy a szakmaiság helyett anyázással kompenzálsz, ezt egy kocsmában még sikerrel alkalmazhatod is, egészen addig, amig valaki jól el nem gyepál, de egy szakmai fórumon nagyon ciki.
martin36
martin36 2011. 09. 11. 17:33
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#326
Na ettől az egytől semmiképp sem félnék.
Soa,sehol ilyen mértékű szabadrablást nem engedtek meg bankoknak,mint szeretett kis hanzánkban.
Egyik síró-rívó sem fogja önkánt itt hagyni a Kánaánt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:32
Előzmény: #301  neomodel
#325
Neomodel:

"nem társalgok veled ameddig a felajánlott elsőséget nem használod ki"

1. Nekem NINCS miért elnézést kérjek tőled. Én anyit irtam neked, hogy csúsztattál. Igen, csúsztattál. Sőt, ahogy mások is megjegyezték, tájékozatlan is vagy. Ezt igazoltuk. Te öreganyáztál. Ilyet kultúrember eleve nem tesz, vagy ha igen, elnézést kér. Nem tetted meg. Magadat minősited ezzel.

2. Megint kevered a fogalmakat. A hitel/betét arány és a pénzügyi multiplikátor 2 külön dolog. Az a baj, hogy te tényleg nem vagy tisztában az alapokkal és úgy szövegelsz itt kamu számokkal dobálózva. És még te sértegetsz is. (azon nem lepődtem meg, hogy érdemben nem reagáltál a szövegemre - mert nem tudnál a tényekkel vitázni).
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:32
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#324
Akciótervet jelent be Orbán Viktor

Az euróválság magyarországi hatásainak kivédését és a legnehezebb helyzetben lévő családoknak szóló megoldásokat tartalmazó akciótervet jelent be Orbán Viktor kormányfő a parlament hétfői ülésén – közölte Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője újságírók előtt vasárnap délután, a kormányülés szünetében.

A tanácskozás egyik kiemelt napirendi pontja a devizahitelesek megsegítésének kérdése. (pr)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:29
Előzmény: #321  Törölt felhasználó
#323
Szerintem ha most azt "be kell nyelniük", akkor az erősen a hitelezés terhére megy, hisz a saját tőkéjükből fizetik, abból amit kihelyeznének.
ÉS nem számoltunk azzal hogy melyik banknak lesz elege belőlünk.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:28
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#322
"Egyes bankokat kedvezőtlen helyzetbe hoz más pénzügyi szervezetekkel szemben, tehát a versenysemleges magatartást, az egyenlő elbánás jogi alapelvét megsérti. A szerződés szabadságról már nem is beszélek...."

és eddig mit csináltak????? szerződés szabadsága eddig csak a bankokat illette meg, amit módosítottak azt le kellett nyelni...most talán kicsit visszanyal a fagylalt. Egyébként én a bankadóbol befolyt összeget (ami tul képp az extraprofit megadóztatása lenne)fordítottam volna a dev.hitelesek megsegítésére, nem pedig a közösbe raktam volna és akkor talán a bankoknak sem esne ilyen rosszul....
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:22
Előzmény: #320  Törölt felhasználó
#321
a hitelezés nem, legfeljebb a devizahitelezés megszűnését elősegítheti...azért a bankok lényegesen jobban járnak a hitelkihelyezéssel, mint hogy e miatt abba hagyják

jóker:
nem ez lenne az első eddig még "törvénytelen, alkotmányellenes stb" akciójuk, de ez az első amivel személy szerint én jól járnék :o)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek