Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:41
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#500
de hagylak is benneteket. részemről is egyre valószínűbbnek tartom, hogy az egész lázári lázálomban lesz egy svédcsavar, mert jelen formájában összeomlást fog hozni. már a benyögésére is összeomlás határára került minden, mi lesz itt, ha hirtelen elkezdik kivonni a tőkét Magyarországról.... kedvezményes forint hitel 20%-os kamatra?
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:38
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#499
ez esetben a bank spekulál, és éveken keresztül veszített volna az üzleten, mivel erősödött a forint. nem így volt.
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:37
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#498
:)

ja, persze. aztán arra is van valami magyarázatod, hogy a ft erősödés során miért nem buktak a bankok a chf hiteleken? erősödő árfolyam, alacsony kamat, és mégis nyereség volt rajta.
ez csak akkor lehetséges, ha a chf hitelek mögött chf pozíciók vannak.
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:33
Előzmény: #493  Törölt felhasználó
#497
nem, az LCD tv vásárlásakor se emelik ki, hogy ha forró teával leöntöm, akkor nem érvényes a garancia. mégse vagyok hülye, tudom, hogy ez van. de ez nem áll mindenkire, van, aki hiszi, hogy ilyenkor is él a garancia.
ahogy a chf alapú hitelnél is felhívták a figyelmet az árfolyamkockázatra, csak hát egyeseknek ez már bonyolult volt, ránéztek a táblázatra, azt látták, hogy ft alapú hitelnél 89e a törlesztő, chf-nél 51e, akkor legyen chf.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 09:32
Előzmény: #494  stock33
#496
Én értem!!
S hallom én is, hogy ezt mondják, csupán az a gond, hogy ez nem igaz. Ez egy megfontolt kommunikáció, ami része az alkunak, ami a háttérben folyik.

Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 09:28
Előzmény: #491  stock33
#495
Szerintem nem feltétlenül kell a teljes CHF hitelállományra felvennie a CHF hitelt.

A tőkemegfelelelési mutató (Capital adequacy ratio) A tőkemegfelelési mutató egy olyan mérőszám, amely a hitelintézetek tőkéjét vetíti az általa vállalt és tartalékokkal nem fedezett kockázatok súlyozott értékére. Ez 8%.

Céltartalékot bankszámvitelben csak problémás hitelekre számolnak (kétes, rossz).
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:27
Előzmény: #492  Törölt felhasználó
#494
nem betervezett nyereséget siratják, hanem a meglévő tőkét, ami elpárolog

érted??? ilyenkor nem a jövőbeli, még meg sem született nyereség tűnik el (az is, de az huszadrangú kérdés), hanem a bankok meglévő tőkéje
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 09:19
Előzmény: #487  stock33
#493
Stock33 téged érdekel hogy az LCD tévédet a mexikói határ mellet rakják össze pár dollárért?Képzeld el hogy erre hivatkozva nem tudnád érvényesíteni a garanciát.Bár ha jól tudom 5 évnél tovább nem húzza."Magyarázhatták volna" ezek szerint nem magyarázták és jogot sértettek.De igen ha elmondták volna most nem lenne ebben az országban "devizahiteles".Mi lenne ha az autókat is úgy árulnák hogy elmagyaráznák milyen meghibásodások fordulnak elő és nem adnának garanciát elvárnák hogy érts az autószereléshez.Ehelyett azt mondják hogy öregem adunk 5-7 év garanciát/amit beépítenek az árba/ és nem várják el hogy autó szerelő legyél.Na ezt a a magatartást hiányolom a bankoktól a felelősség vállalást, Angliában a hitel mellé biztosítást is kell kötni ha netalántán bukna az állásod.Nálunk ez kimaradt.Sajnos amíg nem tudjuk hogy ténylegesen volt-e deviza mozgás a hitelek mögött addig minden feltevés csak fikció, ha ez bebizonyosodik abban az estben azt mondom OK igazatok van deaddig maradnak a kételyek.Viszont a problémát kezelni kell mert rámegy a te gatyád is.Mint már említettem a módszerrel nem értek egyet,már-már óvodás szintű.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 09:14
Előzmény: #491  stock33
#492
Hmmmm...

No, akkor vajon miért van így???

Ha nem lennél ilyen agresszív, akkor talán lenne energiád a dolgok mögé látni.

Az elemzők, meg a "siránkozók" a már betervezett nyereséget siratják... ehhez képest persze, hogy veszteség ha 180Ft-on kell lenyelni a békát. Viszont abszolut értelemben még í]y is nyereséges a hitel.
stock33
stock33 2011. 09. 12. 09:06
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#491
ez nem tény, hanem hülyeség. ha nem chf lenne a hitelek mögött, akkor miért számolna minden elemző (tudod, azok, akik veszik a fáradságot, és utána is néznek a tényeknek, nem csak úgy benyögik a máshol hallott hülyeséget) 1000 Mrd-os nagyságrendű banki veszteséggel?

gondolkodj, gazdasági fórumon koptatod a billentyűzetet, nem a nagyanyádnak magyarázod a máshol hallott hülyeséget. ha 160-on helyezte ki a bank az ál-chf hitelt, akkor a 180-as előtörlesztéssel ál-fankonként 20 ft nyerőt realizálna. érted??? nem 1000 Mrd-os veszteséggel néznének szembe, hanem átlagosan még így is simán nyerőben ülnének.

áááá, baker, ilyen alapokat kell itt magyarázni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 08:58
Előzmény: #488  stock33
#490
Butaság, nem butaság, viszont tény!!!
stock33
stock33 2011. 09. 12. 08:57
Előzmény: #486  Törölt felhasználó
#489
és akkor nem kellett volna önjelölt pénzügyi szakemberektől hiteltörlesztés várnia, kockáztatva a kihelyezett pénzeket... fáj gondolkodni? vagy az ma már luxus?
stock33
stock33 2011. 09. 12. 08:56
Előzmény: #486  Törölt felhasználó
#488
ez így kb. 99% hülyeség

miért érte volna meg a banknak Ft-ot chf-es feltételekkel kihelyeznie, amikor a magyar államkötvény többet hozott volna neki???
stock33
stock33 2011. 09. 12. 08:54
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#487
ezt te kérted a banktól a chf hitelszerződésed aláírásakor. az aláíráskor miért nem érdekelt, hogy mi van pontosan a chf hiteled mögött? bár magyarázhatták volna, lévén még most se érted.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 08:52
Előzmény: #480  Törölt felhasználó
#486
Mindez csak akkor lenne igaz, ha a bankok a hitel nyújtásakor a teljes Chf hitel mogé odatolták volna a CHF-et.

Ez azonban nem így van. A legtöbb bank csak a kamatkülönbözetet + egy kis árfolyamkockázatot fedezett le CHF-el.... a többi csupán virtuális játék a pénzzel. Hisz nem CHF-et kapott senki a kezébe, HAnem Ft-ot. Vagyis a bank, a havi törlesztésekkor csak a teljes törlesztőrészlet töredékével kénytelen szembeállítani CHF-et.

Vagyis, a hitel felvétele óta kialakult árfolyamkülönbözet a bank bruttó nyeresége...s ebből a nyereségből egy keveset bukik, amikor a kamatkülönbözet mögé betolt CHF hitelt fizeti.

Tehát a 180Ft-os törlesztés nem okozhat veszteséget, (hiszen az átlag kb 20ft-os árfolyamnyereség még így is fedezi a kamatkülönbözet CHF törlesztését),csupán ez extranyereségét csökkenti a bankoknak.

Ez persze csak azoknál a bankoknál van így, akik nem toltak CHF-et a hitel mögé. Ilyen viszont, úgy tudom, kevés van.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 08:45
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#485
"carry trade-be bonyolódni hiszen az alkalmatlan hosszú lejáratú kölcsön finanszírozására."
Persze ez így nem igaz,hiszen ha van aki ennek állja a költségeit(hitelesek) akkor az évezred üzlete.
pampa 2011. 09. 12. 08:41
Előzmény: #483  Törölt felhasználó
#484
"A Reuters által megkérdezett szakérők szerint a befektetőkre hatással lehet az ázsiai börzék jelentős gyengülés, és az a felerősödött aggodalom, hogy Görögország csődöt jelenthet, miközben Franciaország és Németország azon igyekszik, hogy egységet mutasson fel az euróövezet iránti bizalom helyreállítása érdekében. Elemzők szerint a londoni FTSE 100 1,4 százalék csökkenéssel, a frankfurti DAX ugyancsak 1,4 százalék gyengüléssel, a párizsi CAC 1,3 százalék eséssel kezdhet hétfőn.

Pénteken London 2,35 százalék eséssel, Frankfurt 4,04 százalék zuhanással, Párizs 3,60 százalék csökkenéssel zárt.

(MTI)

Esett itt mindenki nem csak mi.És valószínűleg ma is fogunk.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 08:38
Előzmény: #478  Törölt felhasználó
#483
Egy dolgot elfelejtesz "ténylegesen" vagy virtuálisan már átváltották forintra a CHF-et jó pénzért kérésem ellenére.Azt hogy a bank utána CHF-et akar vásárolni ahhoz nekem már semmi közöm,bár én már felajánlottam nekik hogy fizetek frankban így megkímélvén őket a beszerzés fáradalmaitól.Nem kellet volna carry trade-be bonyolódni hiszen az alkalmatlan hosszú lejáratú kölcsön finanszírozására.
exmnbs1 2011. 09. 12. 08:30
Előzmény: #481  Törölt felhasználó
#482
hitel- és tőkepiac összefüggésének nézz utána
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 08:25
#481
Mivel te nem munkából élsz hanem tőzsdézésből, spekulációból, ezért ugyan azt a nótát fújod.Ezt a kérdésedet bebuktad.Tudom milyen amikor a tőzsdén van az ember pénze,sajnos te már ebből a spekulatív gondolkodásból a nagy nyomás miatt nem tudsz kilépni.Egyszerűen nem tudsz különbséget tenni egy hitel felvétel és egy
tőzsdei kereskedés között. Folyamatosan megpróbálod össze mosni a kettőt.Mások véleményét meg nem bírod vagy nem akarod (szerintem az utóbbi)értelmezni és elfogadni.Most sem veszed figyelembe azt a véleményt hogy valószínüleg semmilyen nyereség nem képződne 100FT/CHF esetében sem.Szeretném ha kifejtenéd hogyan reagálnának a bankok egy tényleges 100ft/CHF esetén számokkal alá támasztva.De tovább megyek, ha CHF-ben számolunk akkor bizony a nyereség 0 hiszen ugyan annyi a törlesztési összeg svájci frankban a bank is így számol... A biztonságra törekvést össze kevered a "jól akartál járni"kategóriával.Én elfogadom hogy a te szemszögedből spekuláltam te meg fogadd el hogy teljesen más szemszögből látjuk és értelmezzük a jelen állapotot, ne viselkedj úgy mintha a bankok fizetett prókátora lennél.Te vagy az egyetlen aki kompromisszum képtelen a fórumozás közben,soha senkinek nem adsz igazat aki nem a te oldaladon áll.Na megyek dolgozni,de azért néha majd ránézek a fórumra.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 02:30
Előzmény: #478  Törölt felhasználó
#480
Tök Ödön, elképesztő, hogy mennyire nem gondolkoztok.

"Jelen állás szerint még ez is kedvezőbb megoldás lenne a bankoknak, mint harmadáron (80 ft-os frankért) értékesíteni a bedőlt lakásokat.

Sokadjára: aki Ft hitellel váltja ki a CHF-est (ugye ők azok, akik bajban vannak, nem tudnak fizetni), azoknak NEM fog csökkenni a törlesztője, ha 180-on Ft-osítja se.

Miért? Mert a CHF kamat alacsonyabb most is, mint a Ft-os. Ha Ft-osítasz, ugyan nyertél 20%-ot a jelenlegi piaci árhoz képest, de a kamatkülönbözet miatt kb. ennyi törlesztőkülönbség van a Ft és a frankhitel között. Ha pedig emiatt a lépés miatt esik a Ft, ugranak az állampapírhozamok, nő az alapkamat, akkor még emelkedne.k is a Ft kamatok. Azaz jó esély van arra, hogy még nő is a havi törlesztő. Akkor pedig hogyan fizet az, aki most se tud?
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 01:18
Előzmény: #478  Törölt felhasználó
#479
Ebben az országban egyetlen dologra lehet mérget venni: a következő évi nyugdíjemelésre. Minden más egyéb trükk és kommunikáció.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 01:16
Előzmény: #476  Törölt felhasználó
#478
"A 180-as végtörlesztés azt jelenti, hogy a miközben a PIACI ár 230, a bankok csak 180-ért adhatják neked"

Jelen állás szerint még ez is kedvezőbb megoldás lenne a bankoknak, mint harmadáron (80 ft-os frankért) értékesíteni a bedőlt lakásokat.
Ezzel együtt hülyeség ezeken a bejelentéseken elmélkedni, mert úgysem fognak csinálni semmit, csak bejelentenek, ahogyan másfél éve teszik.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 00:46
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#477
"De még egyszer mondom a te feltevésed annyira fantázia szülötte hogy igazán válaszolni se lehet rá.Kb. olyan mintha megkérdeznéd hogy volna e kedvem hétvégén kiruccanni a Marsra."

Nem. Az én kérdésem nagyon jól rávilágított arra, hogy a bukód után elvárod, hogy mások segítsenek (mondván, hogy a bukó nem miattad keletketzett), miközben a nyerőd megosztásáról hallani sem akarnál. Tipikus mentalitás, nem vagy ezzel egyedül.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 00:38
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#476
Mettor, ez viszont oltári butaság:

"Most 230 helyett 180 miatt "rinyálnak" a bankok akkor képzeld el mi lenne 100ft/chf-nél."

A 180-as végtörlesztés azt jelenti, hogy a miközben a PIACI ár 230, a bankok csak 180-ért adhatják neked. Azaz a bankok 50 Ft-ot buknak a TE hiteled miatt frankonként. Amiről én beszéltem, az azt jelentené, hogy 100 a PIACI ár. Ezen a bankok NEM buknának, mert nekik és neked is annyi lenne a CHF.

Döbbenet, hogy ilyeneket kell itt magyarázni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 12. 00:36
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#475
A válaszaidat köszönöm.

1. Ezt leírtad valóban. Ebből egyértelmű, hogy te tudatosan vetted fel, jól akartál járni.
2. Erre meg tudtam, hogy ilyesmi lesz a válasz. A lényege az, hogy most persze szerinted nem miattad van a bukód, ezért fizetni kell banknak, államnak, de még az adófizetőknek is szerinted. De a nyerőd az a tiéd kizárólag. Egyértelmű volt, hogy ez a válaszod. Legalább őszinte voltál, mint naiv a biciklilopással.

És máris kiderül a különbség közöttünk. Joe, royalflush kizárólag saját rövidtávú előnyét nézi, naiv ezen túl még sajátos értékrenddel is rendelkezik, amibe a lopás is belefér, te meg szeretsz spekulálni és ha nem jön be, akkor mást hibáztatni érte. Hát pont ezekért nem értünk egyet ebben a témában.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 23:59
#474
Pénznyelő! Azért azt tudd, hogy Lézer János és Tsa.ötleteléseivel magam sem értek egyet.Sokkal elegánsabban is meglehetett volna csinálni.Nem izomból hanem ésszel.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 23:47
#473
Üdvözletem Pénznyelőnek.Türelem rózsát teremt.Kifejezetten a kedvedért ültem gép elé remélem feldobom az estédet,de mielőtt bármit kérdeznél nem maradok sokáig (tudod a tatarozás kicsit leszívott).
1.Ha elolvastad volna hogy mit írok akkor most tudnád hogy miért vettem fel a kamu CHF hitelt.
2. Ha most 100 lenne a CHF, visszafizetnéd-e a nyerőd?
Mivel ragaszkodsz a hülye kérdésedhez ami teljesen értelmezhetetlen fantázia árfolyam, hát válaszolok.
Nem volna mit visszafizetni mivel nem volna nyereségem,mert elvinné a bank megemelt kamat és kezelési költség címén hiszen "joga " van hozzá(pénzpiaci körülmények változása esetén jogosult a szerződést egyoldalúan módosítani).Ha megengeded és (nekem felajánlasz ilyen elméleti nyereséget) akkor talán én is elképzelhetem az adott helyzetben hogyan reagálna a bank.Most 230 helyett 180 miatt "rinyálnak" a bankok akkor képzeld el mi lenne 100ft/chf-nél.Szerinted benyelnék az árfolyam különbözetet?De még egyszer mondom a te feltevésed annyira fantázia szülötte hogy igazán válaszolni se lehet rá.Kb. olyan mintha megkérdeznéd hogy volna e kedvem hétvégén kiruccanni a Marsra.

enigma 2011. 09. 11. 23:42
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#472
:) Bár inkább :(
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 23:17
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#471
Naiv:

"Ha hiszed, ha nem, harminc egynéhány évvel ezelőtt ellopták a biciklimet. Tudod mit csináltam? Loptam helyette másikat."

Tiszta szerencse, hogy ezt itt leírtad. Így legalább látni, milyen emberrel vitázunk. Még jó, hogy nem értünk egyet, hiszen markánsan különbözik az értékrendünk. A fentiek után azt mondom, szerencsére nem vagyunk egyformák.
exmnbs1 2011. 09. 11. 23:05
Előzmény: #469  exmnbs1
#470
281, 233

egyre "kedvezőbb" a visszafizetési ajánlat
exmnbs1 2011. 09. 11. 23:02
Előzmény: #468  exmnbs1
#469
1.3592
exmnbs1 2011. 09. 11. 22:57
Előzmény: #465  exmnbs1
#468
csoda jó lehet kiszámíthatatlan környezetben visszamenőleges hatályú jogszabályok közt tevékenykedni nekik

"tervezhető"
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 22:56
Előzmény: #462  Törölt felhasználó
#467
ezért kell még most nyitni a shortokat
peter_s 2011. 09. 11. 22:55
Előzmény: #465  exmnbs1
#466
Majd az lesz velük is mint a HSBC-vel.

Íme egy korábbi hírrészlet:

"A HSBC - mely a világ egyik legnagyobb pénzügyi csoportjának egyik hazai cége- 3 éven belül megszünteti magyarországi tevékenységét, elbocsájtja 282 alkalmazottját és leállítja a lakossági hitelezést. Mindössze egy éve fut ezzel a névvel a magyar piacon."
exmnbs1 2011. 09. 11. 22:49
Előzmény: #464  Törölt felhasználó
#465
a külföldi tulajú magyarországi fiókosokra gondoltam
mint cib, raffi, erste stb
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 22:47
Előzmény: #463  exmnbs1
#464
Micsoda? Mert ők másik devizapiacon léteznek?
exmnbs1 2011. 09. 11. 22:45
Előzmény: #462  Törölt felhasználó
#463
mi újság a külföldi bankokkal?
nekik ez hogy jön ki?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 22:43
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#462
Az a fő baj, hogy mielőtt megtörténnének ezek a 180-as végtörlesztések, már azelőtt 300 fölé menne a CHF, 400 fölé az euró. Mert a piac előre leértékelné a Ft-ot.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 22:42
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#461
Aha, szóval ha majd betörnek hozzád, akkor betörsz egy ártatlan emberhez, hogy kompenzáld? Ha az asszonyt megerőszakolják, akkor meg megerőszakolod egy másik férfi feleségét? :-)

De komolyan, én azt hittem az őskor már elmúlt. Ha anno őseink is ezt az elvet követik, a civilizáció elmaradt volna.
stock33
stock33 2011. 09. 11. 22:38
Előzmény: #459  peter_s
#460
az állam beszedi a banki különadót, mondván a bankok felelősek. lehet így gondolja a szerepvállalást.

egyelőre nem tudok elképzelni olyan megoldást, ami a részvényesek megkárosítása nélküli lázárista előtörlesztést tesz lehetővé. ha a részvényeseket tulajdoni kár éri, akkor bíróság.

hacsak nem a különadót akarják felhasználni a lázárista megoldáshoz.
peter_s 2011. 09. 11. 22:33
Előzmény: #446  stock33
#459
"jogkövető? kíváncsi vagyok, hogy kerülik meg a tulajdon védelméről szóló eu-s alapjogot."

Ezt mondta Szijjártó, ki is hangsúlyozta. Meglátjuk. Egyébként szerintem nem(csak) a bankokkal fogják megfizettetni az árfolyamkülönbözetet. Ezt szerintem nem merik megcsinálni. Szijjártó az államot is említette a felelősségvállalás kapcsán.
peter_s 2011. 09. 11. 22:28
Előzmény: #442  Törölt felhasználó
#458
Hát erre a kérdésre szerintem valamelyik kormánytag tud neked válaszolni. Ebbe még beleszólhat akár az EU is ha olyan javaslattal állnak elő. Két héten belül szerintem nem lesz ebből semmi de lehet, hogy 2 hónapig sem.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 22:12
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#457
Joe, erre elfelejtettél válaszolni (katt előzmény).
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 22:09
Előzmény: #445  Törölt felhasználó
#456
Naiv: BÁRMIKOR lecserélheted a CHF hiteledet Ft-osra.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 22:08
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#455
Naiv, te már többször bizonyítottad itt a naivitásodat (tudatlanságodat).

"Tudod nekünk meg a 180 Ft-os CHF a jó.
Ilyen egyszerű."

Elhiszem, hogy neked az a jó (nekem is). Csakhogy a CHF piaci ára 230 Ft. Na, ez az, ami ilyen egyszerű.
exmnbs1 2011. 09. 11. 22:04
Előzmény: #453  stock33
#454
stock33
stock33 2011. 09. 11. 22:02
Előzmény: #452  exmnbs1
#453
megvezették őket :)
pénzügyileg kulturálatlanok voltak, és bedőltek az ügyintéző "szerintem a chf jobb lesz" meggyőző előadásának
exmnbs1 2011. 09. 11. 21:58
Előzmény: #449  stock33
#452
nektek nem furcsa hogy 40-60 millákat vettek fel?
még csak tőketörlesztésből is kijön többszáz K-s részlet

miből is futja nekik????
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:56
Előzmény: #442  Törölt felhasználó
#451
holnap majd fitymás vityesz megmondja neked, lehet hogy már tavaly januárig visszamenölegesen mindenki 180on törleszt
exmnbs1 2011. 09. 11. 21:56
Előzmény: #442  Törölt felhasználó
#450
ferenc, ismertetett tervek szerint 3 hónappal azelőtt törlesztett hitelekre is érvényes
hogy mihez képest persze az nekem nem tiszta
stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:55
Előzmény: #445  Törölt felhasználó
#449
egyébként jópárszor kihangsúlyozták, hogy azokon akarnak segíteni, akik a legrosszabb helyzetben vannak, kb. a hitelesek 20-30%-án. beletartozol? mikor is törlesztettél elő?

ha viszont nem tartoznál bele a 20-30%-ba, akkor mi lesz a véleményed a 300 Ft-os chf-ről?
stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:50
Előzmény: #445  Törölt felhasználó
#448
ki biztosít cserelehetőséget? a mediamarkt? az ugyan nem.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:49
Előzmény: #444  stock33
#447
egyelöre amig az snb tartja az 1.20 körülit nincs sok különbség, viszont az usd/huf hozhat most a legtöbbet, föleg ha még kitart egy darabig a pánik
stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:49
Előzmény: #426  peter_s
#446
jogkövető? kíváncsi vagyok, hogy kerülik meg a tulajdon védelméről szóló eu-s alapjogot.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:48
Előzmény: #443  stock33
#445
Azért ha cserelehetőséget biztosít, engedtessék már meg, hogy éljek vele. :)
stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:47
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#444
akkor már inkább chfhuf, ott akár két legyet is üthetsz egy csapásra
stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:46
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#443
a döntés mindig a tied

a mediamarkt se veszi vissza a plazmát, mert az egyik eladó "beszélt rá"
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:44
Előzmény: #426  peter_s
#442
Köszi szépen, s ha elfogadják szerintetek mennyi idő múlva léphet életbe a 180Ft-os törlesztés? Mert a sors fintora, hogy pont kedden fogja végtörleszteni a chf hitelét lakás eladás miatt az egyik közeli rokonom, és a hír hallatán nem mindegy hogy a mostani 230 vagy a beharangozott 180Ft-on kell-e majd.
exmnbs1 2011. 09. 11. 21:40
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#441
certizek, így chfhuflongom volt
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:36
Előzmény: #420  watson
#440
hehe ez nagyon vicces: "mert a Ft hitelről lebeszélt a banki ügyintéző (akinek hittem, hiszen ő a szakember)" :D

Akkor te mindent megveszel amire az eladó rábeszél? :DDD nyilván ő a szakember :D

Ha valamit venni akarok, akkor természetesen kikérem a szakértő (eladó, tervező, stb.) véleményét, mivel mindenhez nem érthetek. Jó annak aki mindenben toppon van és csak saját kútfőből dönt. :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:36
Előzmény: #437  exmnbs1
#439
eur/chf-en sztem még kár poziba lépni, most még tartja a gyeplöt az snb, ráér 1-2 hetet, inkább eur/huf vagy chf/hufba érdemes belépni, míg nem késö
exmnbs1 2011. 09. 11. 21:32
Előzmény: #437  exmnbs1
#438
emelkedni fog
exmnbs1 2011. 09. 11. 21:31
Előzmény: #430  stock33
#437
csütörtökön úgy döntöttem, hogy chf már olyan szintre gyengült EUR-ral szemben, hogy esni fog és belevettem, jó lett végülis mindegy hogy más okból))))
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:31
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#436
Szerinted a majdnem duplája 6 év alatt amit visszafizetek/visszafizettem az semmi? Egész életedbe ilyen hiteled legyen ha úgy gondolod, hogy ezzel jól jársz!
stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:31
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#435
az már a londoniak pozíciózárása lesz. a bankok a legnagyobb veszteség körül fogják zárni a chf pozikat.

ezért is vicces, hogy páran kiszámolták, hogy 230-180=50.

honnan a fenéből vették a 230-at? lesz az még 300 is. vagy 350.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:29
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#434
Tanulság: - az életben nem veszek fel többet hitelt! :)

Miért? Úgyse kell visszafizetned...
stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:29
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#433
ne feledd: szinte biztos, hogy a történet majd csak az eu bíróságon fog véget érni, pár év múlva. akkor fog kiderülni, hogy mennyi az annyi. egyáltalán nem biztos, hogy a végén nem járnak sokkal rosszabbul a lázáristák.
exmnbs1 2011. 09. 11. 21:28
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#432
kiváló meglátás
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:27
Előzmény: #425  exmnbs1
#431
nem értem rá nagyon, csak beszólogatni léptem be, most göngyölítem fel a dolgokat h holnap pro legyek :D
stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:26
Előzmény: #425  exmnbs1
#430
pénteken még csak az előszél előszele ért el minket

akkor még a londoniak is csak röhögtek lázáron, és csak a hangulatra játszva billentettek egyet a forinton
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:26
Előzmény: #417  stock33
#429
Igen, értem én is amit írtok, de ha már van egy lehetőség, akkor azzal élni kell (persze annak aki tud vele élni), ha egyáltalán így lesz és ebben a formában, ahogyan eddig kommunikálták. Ez az egyén érdeke. Persze van az ország érdeke is, itt már kétséges, sőt nem valószínű, hogy jó döntésnek fog viszonyulni. Azért én megkérdezném, hogy hány olyan döntést hoztak már életetek során a politikusok, ami meg Nektek/nekem nem volt jó és persze az országnak sem. Ez is egy ilyen döntés. Lesz aki jól jár vele, lesz aki nem. :(
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:25
Előzmény: #424  stock33
#428
nem beszélve, hogy végtörlesztök is tulajdonképpen forint shortot követnek el a visszaváltáskor :)
stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:25
Előzmény: #422  exmnbs1
#427
ha valaki mesterségesen belekontárkodik a hitel piaci egyensúlyába, az fenntarthatatlan folyamatot eredményez. ez már akkor is így volt.

emlékszem, akkoriban anyámék utolsó törlesztőrészletére egy 1 Ft-os csekk jött ki :) befizették azt is.
peter_s 2011. 09. 11. 21:25
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#426
"Azt írták, hogy vasárnap lesz döntés erről a 180Ft-os végtörlesztésről."

A Fidesz TV-ben Szijjártó Péter annyit mondott a kormányülés után, hogy Orbán Viktor holnap foja bejelenteni és egy jokövető, felelősséget és terheket megosztó megoldás lesz. Ennyi a hír.
exmnbs1 2011. 09. 11. 21:24
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#425
ez már pénteken is így volt
stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:23
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#424
ez tuti, jelen felállás szerint a forint short atombiztos befektetés.
exmnbs1 2011. 09. 11. 21:23
Előzmény: #420  watson
#423
ma már olyan szinten vannak, hogy kérdezni sem érdemes őket
helyette do your homework on the internet
exmnbs1 2011. 09. 11. 21:21
Előzmény: #417  stock33
#422
régebben sem volt fenékig tejfel
anno 3%-ra adta OTP a hitelt

majd a 90-es évek elején 20% feletti inflánál választani lehetett hogy felét elengedve visszafizeted

vagy évi 28%on folytatod a törlesztést

stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:21
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#421
orbán holnap fog beszélni. gondolom akkor fognak valamit bejelenteni.
watson
watson 2011. 09. 11. 21:20
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#420
hehe ez nagyon vicces: "mert a Ft hitelről lebeszélt a banki ügyintéző (akinek hittem, hiszen ő a szakember)" :D

Akkor te mindent megveszel amire az eladó rábeszél? :DDD nyilván ő a szakember :D
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:20
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#419
én abban vagyok biztos, ha most ezt a 180as törlesztést elfogadják akkor forintot be kell shortolni, mert a hedgek úgy beverik hogy csak számolni kell a nyerőt :D
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:18
Előzmény: #417  stock33
#418
Sziasztok! Azt írták, hogy vasárnap lesz döntés erről a 180Ft-os végtörlesztésről. Elfogadták vagy nem? Mert sehol sem találok eredményt. Tudja valaki mi a helyzet?
stock33
stock33 2011. 09. 11. 21:15
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#417
"Tanulság: - az életben nem veszek fel többet hitelt! :) "

te már tanulsz ebből valamit, de más pár év múlva csak a nagy szocialista mozgalomra fog belőle emlékezni, arra, hogy ha elcseszek valamit, akkor majd az állam segít. max a többi embertől elveszik a megtakarításukat, és nekem adják. pl. mondjuk 3%-os ingatlanadó formájában.
akkor már te is ideg leszel miatta.

amúgy is, sok olyan nem vesz részt ebben a nagy megmentősdiben, akik tényleg kerestek az elmúlt 11 év hitelpolitikáján. pl. akik ez idő alatt eladták az ingatlanjukat, jóval a 11 évvel ezelőtti árak felett. ők azért tudták magasabb áron eladni, mert rengeteg hitellel keresletet generáltak. őket is meg lehetne utólag adóztatni. a mostani kormány úgy is alapeszközként kezeli a visszamenőleges adóztatást.

az igazi az, ha valaki eladta az ingatlanját (rendes árfolyamnyereséget realizálva), majd chf hitelt felvéve vett egy másikat. nyert a korábbi lakása felértékelődéséből, majd most meg még meg is mentjük, a többiek megtakarításaiból.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:14
Előzmény: #414  Törölt felhasználó
#416
Szerintem meg az életben maradáshoz kell az ilyen gondolkodás. :(
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:13
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#415
A baj az, hogy ez nem lehetőség, hanem egy baromság. Ez megvalósíthatatlan, ha mégis megvalósul, neked is nagyobb károd lesz belőle(hozzáteszem, akkor is élned kell vele, mert ha lesz, és nem élsz vele, akkor lesz a legnagyobb).
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:12
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#414
Az ilyen gondolkodásmód miatt marad minden úgy, ahogy volt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 21:10
Előzmény: #412  watson
#413
Ha hiszed, ha nem, harminc egynéhány évvel ezelőtt ellopták a biciklimet. Tudod mit csináltam? Loptam helyette másikat. Igaz, hogy az enyém sokkal jobb állapotban volt, de bicikli volt és kész. Na most kövezz meg! :)
watson
watson 2011. 09. 11. 21:06
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#412
""Nekem és mancinak is van devizahitele."

akkor valószínűleg Te pusztán hazaszeretetből illetve a bankok miatt érzett odaadás miatt nem fogsz élni a lehetőséggel, igaz? "

joe, ez nem lehetőség, ezt értsd meg!

ilyen alapon loppni is lehetőség,
'padlásodat lesöpörni' is lehetőség,
az autódat elvenni is lehetőség...

emberek miért nem éltek vele??? ;)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:56
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#411
Én 165 Ft/chf-en vettem fel 2005-ben 20 évre és a felét 206,37 Ft/chf-en idén májusban előtörlesztettem. Nekem nem volt ez büntetés? Valahogy mégsem bánom. Ha a másik felét 180 Ft/chf-en végtörlesztem, akkor sem mondhatom azt, hogy hú de jól jártam. Nagyon sok ember nem nyerészkedés miatt vesz fel és nem is 10-20-50 millákat, hanem csak annyit amennyit a helyzete megenged. Valószínűleg ezért is nem háborogtam soha a chf erősödése miatt, viszont ha ilyen helyzet adódik, hülye lennék nem élni vele. Tanulság: - az életben nem veszek fel többet hitelt! :)
tokos. 2011. 09. 11. 20:49
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#410
"Ergo nem is veletek devizahitelesekkel van a probléma, hanem azzal, aki hazavágja mégjobban az amúgyis megroppant gazdaságunkat. "

Pont ezt mondtam 2 napja. Az a barom, aki lehetővé teszi.
tokos. 2011. 09. 11. 20:48
Előzmény: #404  stock33
#409
Fogalmam sincs.
Ha mondjuk nem vesz fel hitelt, hanem családon belül kér kölcsön, akkor akár elég jól meg is úszhatja a dolgot.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:47
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#408
Nyílván bolond ember, aki nem él a lehetőségeivel.
Ergo nem is veletek devizahitelesekkel van a probléma, hanem azzal, aki hazavágja mégjobban az amúgyis megroppant gazdaságunkat.
Én is a megoldás híve vagyok, de nem a hatalom támogatta diktatírukosoknak.
Talán össze kellett volna ülni az ügyben illetékes uraknak és azt követően egy kompromisszumos döntésben megállapodni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:45
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#407
"Tudod nekünk meg a 180 Ft-os CHF a jó."
Csak az nem ott van.
Pihenjetek jól, ez ebben a formában nem fog keresztülmenni.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:36
Előzmény: #401  stock33
#406
Yeah, igazad van (sajnos)
stock33
stock33 2011. 09. 11. 20:36
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#405
és a 12-15%-os ft hitel. tudom.
stock33
stock33 2011. 09. 11. 20:36
Előzmény: #399  tokos.
#404
egyébként szerinted az itteni lázáros érvelőknek mikor fog leesni, hogy az állampapír kamatok elszállásával, a jegybanki alapkamat emelésével a forintos hitelük törlesztője is el fog szállni? ebben az a "szép", hogy minél többen élnek a 180Ft-os lázálommal, annál több lesz a ft-os hitel törlesztője. nincs ingyen ebéd. csak épp az egésszel az országot is tönkre vágják.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 20:34
Előzmény: #397  stock33
#403
tudod, az én bevételeim devizában vannak, nekem végül is jó a 400 ft -os euró :)

Nahát, nahát és az ország helyzete hol marad ilyenkor?

Tudod nekünk meg a 180 Ft-os CHF a jó.
Ilyen egyszerű.
tokos. 2011. 09. 11. 20:33
Előzmény: #397  stock33
#402
stocki,

higgadj le, mint mondtam, én baromira nem értek egyet ezzel a dologgal, és baromira nem örülök, ha bevezetik.

Többször leírtam egyébként, te is valszeg diszlexiában szenvedhetsz, ezért nem fogtad még fel.

Engem ez is zavar, meg az is ha a másik állami támogatását kell kifizetnem.

stock33
stock33 2011. 09. 11. 20:31
Előzmény: #399  tokos.
#401
igen, jó eséllyel többet fognak így fizetni, mintha chf-ben maradnának, de közben tönkre basszák az egész országot

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek